Stalhouderij SCHA^L^ 16 M^maar. 221. TerbBlzlifBi onder Garantie. Bergplaats tooi Inhoedels met verwarmlng. BefTalenls-ondernemlng. Amsterdamsclie Beurs van 8 Januari 1920. Noordhollandscli Landbouwcrediet OixMiingskoersen van heden CO NCE NTR AT IE IN HET LEVENSVE RZEKERINGSBEDRIJF. Wiji vernonem dat door de buitengewoaie al- gemeene vergadering van aandeelhouders dor Algemeeno Maatschappij van Levensverzeke- ring eni Lijfrente, gehouden op 18 December j.l. op voorstel van d'ireoteuren en' commissa- rissen eene wijziiging van de statuten dier vennootschap is aangenomen, welke verband houdt met de ontwilckeling van de 'belangen gomeenschap, die tusschen deze maatschap- pen en dc ..Eerste ■Nfcderf. Verzekering Mij op 'het Leven en tegen Invaliditeit" te 's-Gra- venhage is aangeaaan en waartoe, geliik men zich herinneren zal1, op 5 Sept. 1918 door de aandeelhouders-vergaderiingen van beide maatschappijien was besloten De hierboven bedoeld'e ontwikkeling dezer belangengemeen- schap valt samen en hangt ook samen met het feit, dat zooals bekend is, tusschen de „Eerste Nederlandsche" en die Levenver- zckerimg Mij. „Dordrecht" een nauwe band is gelegd, nadat ook Directie en Commissa- r'ssen van laatsgenoemd'e maatschappij tot het inzicht waren gekomen, dat voor de be- vordering der belangen van het Nederland sche Levensverzekeringsbedrij f en voor de versterking van de positie der in dat bedrijf werkende maatschappijen coneentratie thans is een inderdaad onafwijsbare eisch. Ter wil- le der uitbreiding van de reeds ingevoerde be langengemeenschap en ter wille der door- voering van de zoo gewenschte coneentratie, heeft thans het bestuur der „Algemeene" (evenals het bestuur der Dordrecht") beslo ten tot eene ineenvlechting, voor zoover mo rel ijk, van haar buitendienst met dden der "Eerste Nederlandsche"; door dezen stap wordt de sedert! Januari 1919 gevolgde lira doorgetrokken, aangezien van toen af reeds door beide maatschappijien („Algemeene" en Ernte Nederlandsche'') met een gemeen- schappelijk inspecteurs-oorps (doch met nog giescheiden agenten-corpsen) is gewerkt. De voorgenomen algeheele samenvoegmg van 't productie-apparaat der drie maat schappijen, welke op 1 Januari a.s. voor Ne- derland en op eeni nader te bepaleni datum voor Nederlandseh Oost-Indto in werking treedt, leidt noodwendig tot uitgifte van de rolissen ten name van 66n der drie maat schappijen. De ui't den aard1 der zaak delica tc vraag, welke der drie maatschappijen voor de voortzetting der polissen zoude worden gekozen, werd met gemeenschappelijk goed- vindien in dezen zin opgelost, dat daartoe de ,Eerste Nederlandsche'r werd aangewezen die in deze belangrijke bdrijfsconcntratie de verbinding tusschen de beide andere maat- schappijen heeft bewerkt met verschillende andere instellingen o.a. de „Twee Vereenig- de Verzekeringmaatschappijenf' in 1910 en de Vennootschap „Nederland" in 1913. „Zooals gezegd, beoogde de thans aange- ncmen wijziging van de statuten der „Alge- meene", deze in overeenstemming te brengen met den veranderden toestand". In verband met en inaar aanleiding van at* liier voor vermelde beslissing hield ook de Eerste Nederlandsche" op 20 December j.l. cen buitengewane Vergadering van Aandeel houders waarin de heer Mr J. Salomonson it Dordrecht, werd benoemd tot Oommissans en de heeren J. F. L. Blankenberg en Mr. J. van Schevichaven, diirecteuren der „Algemee- r.e Maatschappij van Levensverzekenng en Lijfrente" en Mr. S Boers, directeur der Le- vensverzeker ng-Maatschappiji ,,Dordrecnt benoemd tot directeureu. rijks kas een billijke vergoeding toe te ken- ren voor de vele en belangrijke dieusten in de ciisisjaren aan dten lande bewezen. De raad zou die belooning wenschcn te zien gesteld op 5 pet. van de jaarwedde op 1 Augustus 1919 voor elk jaar, waarin de ambtenaar sedert 1 Aug. 1914 in gemeentedienst is geweest Aan de raden van alle Friesche gemeenten is verzocht aan diit adres adhaesie te betui- gem. MINDE RTOESLAO IiNGETROKKEN. De directie der Ncdl. Spoorwcgen besliste. dat de kindertoeslag met ingang van 1 Jan. 1920 vervalt. Naar aanleiding daarvan heeft de Nled. R.-K. Bond van Spoor- en Tramweg- personeel „St. Raphael" de directie verzocht aien toeslag te handhaven. Zii wijst erop, dat de directie dezen maatregel heeft getrof- fen, zonder voorafgaand overleg met de orga- nisaties. Door de lntrekking wordfen de groo- te gezimnem het ergst getroffen en verliest d< extra uitkeering van een weekloon per maand voor duizenden van het person eel een aan- itierkelijk dedl van hare waarde. Mede verzocht is deze zaak spoedig met de organisaties te bespreken. MIILITAIRE SPOORWEGTARIEVEN De mansdiappen van het regiment genie- troepen te Utredit hebben, onder goedkeuring van den kapitein Van Tarel, een adres gezon- dtn aan de koningin en aan den minister van oorlog, waari verzocht wordt, het besluit tot intrekking der militaire spoorwegtarieven al- dus te willen. wijlzigem, dat den mansdiappen ten minste eeninaaf per inaand gelegonheid wordt geboden het oudedhuis te bezoeken In verband' met bovenbedoelde intrekking heersdiit te Utrecht eenige gisting in de ge- nie4azeme. NOODLOTTfG SCHOT. Te iN.-Pekela hadi Dinsdagmiddag die rij- wielhersteller E Luppcs het ongeluk dtei landarbeider H. Bijl met een jachtgeweei' voor het voorhoofd te schieten Vreeselijk ge- wond werdi de omgelukkige direct per auto naar Groningen overgcbracht. waar hi]1 aan dc gevolgen is overleden. PROVINCIAL! NIEUWS. HET VERGAAN VAN DE „ANTON VAN DR1EL". j In de „Nieuwe Rott. Courant" van 6 dezer, Avondblad C., komt een ingezooden stuk voor, onderteekend door „Trampreeder waarin naar aanleiding van het vergaan van de Anton van Driel", hetwelk volgens den inzender heeft plaats gehad op de onherberg- zame kust van Nova Scotia, gezegd wordt, dat waar dit schip onder requisite or.zer Ke- geering voer, en gedwongen is gewordai dezereis te maken onder de yigwrende dwangbepalingen, hieruit ten duidehjkste blijkt, dat de ambtenaren, belast met bet uit- voeren der wet op het uitvaren van si. epen, niet het minste besef hebben van de gevaren, waaraan die schepen, die in dezen tijd van het jaar naar Nova Scotia worden gtdirigceid om steenkolen voor Holland te laden, woi - den blootgesteld. Naar aanleiding hiervan wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat de ,,Antoi van Driel" geenszins vergaan is op de kust van Nova Scotia, maar bij Kaap Race op Newfoundland, ongeveer 200 mijlen van No va Scota verwijderd, toen het schip, dat in derdaad op Nova Scotia kolen had geladen, op zijn thuisreis was. Het koos voor die thuis- reis de gewone noordelijke route, welke gere- geld gevolgd wordt. ook door de passagiers- schepen van de Holland-Amerika-lijn. Inder daad is de kust van Nova Scotia onherberg- zaatn. maar wanneer men uit Amerika kolen wil halen, moet men daar thans wel heen- gaan, omdat de Vereenigde Staten geen kolen leveren en deze thans alleen uit Canada zijn te betrekken. Dit is dan ook gedurende het afgeloopen jaar geregeld geschied. Het schip was reeds op 17 November naar Nova Scotia vertrokken om kolen te laden en had vo6r Kerstmis terug kunnen zija, ware het met dat in verband met de mijnwerkersstaking in Amerika de Canadeesche regeering een em bargo op kolen had gelegd en dus gewacht moest worden tot dit was opgeheven. In het stuk werd ook beweerd, dat de „Anton van Driel" voor deze route niet ge- schikt was, maar eenvoudig gedwongen was daarheen te varen. In werkelijkheid echto v/ordt de aanwijzing der schepen m verband met de te kiezen routes door hot Riiksbureau voor de Scheepvaart steeds geregeld in over leg met de reeders, zoodat van dwang in den zin van het bcdoelde artikeltje geen sprake is. VERGOEDINO AAN OEMEENTE- amibtenaren. Door den raad der gemeente Utingeradeel ,..an den minister van binnenlandsche za- r, drcs ge-onden, waarin wordt ge- .,-en bij het bestuur en •Ik .m .nten ilsnog uit VOOR WEENEN. Gisteren is de trein met groenten, welke de Provinciale Commissie uit dc Veilingen in Noord-Holland voor de noodlijdende Ween- sche bevolking gratis beschikbaar heeft ge steld verzonden. Te Broek op Langendijk, Noord-Scharwou- de. Warmenhuizen, Bovenkarspel en Bever- wijk zijn de wagons, 25 in getal, verladen en vanaf Alkmaar per extra-trein via Kleef, Simbach naar Weenen verzonden. Het vervoer van dezen trein was geheel gratis. Zoowel van de Hollandsche als van de Duitsche Spoorweg-Maaschappij had de Provinciale Commissie de toezegging hier- voor verkregen. Met de verlading en verzending heeft dc firma K. Wagenaar Gzn. te Broek op Lan gendijk, daartoe door de Provinciale Com missie aangezocht zich belangeloos belast. UIT VEENHUIZEN. Bij de gisteren gehouden verkiezing is met algemeene stemmen herkozen als voorzitter van den polder Veenhuizen de heer D. Appel alhier. tTIT BERGEN. Het langverwachte, door velen besproken bal-masque, georganiseerd door de Berger Dilettanten-Club en Dansclub „Jong Leven' was gisteravond een succes. De voorzitter van de Dilettanten-v^lub zegde het vorig jaar enthousiast op den gecostumeerde ijsfeest dit ba' - hij heeft woord gehouden. de jury, bestaande uit de heeren Colnot. Filasky, Leijen, Bogtman en Meijer, had plaats genomen. Het middengedeelte van de zaal was geheel voor de gecostumeerden, die het binnengedeelte niet konden betreden, al- vorens zich in een tentje voor een commissie- !:d te hebben gelegimenteerdi. terwijl daarom- heeni de belangstellenden hadden plaats geno men. Bijzonder mooi was de Japansche theetent, waarin de familie Peters, mej. Meuter en de heer Bonda als Chineesche waarzegger had den plaats genomen. Deze groep behaalde dan ook als fraatste groep den len prijs Aanvankelijk konden wij ons niet voorsel- len hoc zooveel deelnemers zich een gehee- len avond in een zaal konden vermaken. Het werd echter 12 uur voor men het wist. De deelnemers amuseerden zich dan ook koste- lijk en voor de belangstellenden was het een lust de gecostumeerde kleurige jongens en meisjes te zien dansen. Na het demasque maakte de jury bekend, dat mej. T. Houiinan als haremdame den len prijs als fraaiste dame had behaald. De prijs voor de eigenaardigste dame werd toegekend aan mej. A. Leger als kwattadame Mej S. Houtman behaalde als slavin een prijs. Mej S. v. d. Oord als 18e-eeuwsch meisje, de heer Bonda als Chineesche waar- prijs voor den fraaisten heer werd toe- gekena aan den heer C. Peters als toreador, terwijl dc heer N. C. Brondwijk den prijs voor den dgenaardigsten heer veroverde. iDe prijs voor het eigenaardigste paar be- haaldte mej. Lise Poel en Piet Welker als Tim ber Town Fallies. Die voor het eigenaardig ste paar werd toegekend aan de anti-pode, voorgesteld door mej. P. Bos en den heer D. Bruin. (Den prijs voor de eigenaardigste reclame- groep behaalde de groep „Victoriawater enz." voorgesteld door den heer Oldenburg en de dames van Gemeren en Rensink. Mej. Aagje Besse en Guurtje Delcker be- haaldcn als viooltjes ook een prijs. Dc uitreiking der prijzen geschiedde onder hoera's. De taak der jury was zeker moeilijk, aange zien de niet-prijswinnaars cok goed voor den dag warcn gekomen. Tot laat in den nacht bleef men zich nog na het d<f masqu£ vermaken. avond van het gecostumeerde ijsfeest De Rustende Jager" was gisteravond ge- masque toe en c deelname boven ver- zellig versierd en wachting. Door het aanbouwen van een 11589 13893 15400 16576 18610 20292 22025 11851 14140 15619 16714 18667 20366 22197 13176 14288 16100 16874 19128 20391 22312 13360 14924 16249 17143 19184 20540 22488 13542 15018 16338 17366 19804 20900 22722 13784 15233 16378 17862 19985 21021 4c klasse, 3e lijst: 126 moet zijn 127. MARKTBERIGHTEN. Opgave van Stv. Mi). ,flederland". (BALI, (thuisreis) passeerde 3 Jan. Point de Gglle. GRDT1US arrivcerde 5 Jan. van Amster dam te Batavia. KRAKATAU vertrok 5 Jan. van Batavia raar Amsterdam. PRINSES JULIANA (thuisreis) arriveer- de 4 Jan. te Colombo. AMIBON vertrok 7 Jan. vain Amsterdam naar Buen'os Ayyres. LOMIBOK (thuisreis) passeerde 7 Jan. Kaap Bon. Kon. Nederl. Sioomb. Mi). ADONIS arriveerdie 8 Jan. van Aknster-| dam te Rotterdam AGAMEMNON arriveerde 6 Jan. van Amsterdam te Lissabon. CE R'ES arriveerde 6 Jan. van Nordonham te Charleston. iDANAE vertrok 8 Jan. van Rotterdam naar Oporto. G ANY MEDE S 5 Jan. van Nordenham te Norfolk. HECTOR vertrok 6 Jan. van Orange naar 5 Curacao. IRIS vertrok rijke verbetering ondergaan sen van twee kachels en eene achter het too neel, bejioeft niemand er meer koude te lij- den. Voor meer dan 66n gelegenhrid is de zaal echter te klein en ook gisteravond zou meer dere ruimte zeker welkom zijn geweest. Dat Bergen een grootere zaal noodig krijgt, zal men begrijpen als men weet dat de loop van de bevolking jaarlijks met 300 personen vermeerderd en nu bijna reeds 4000 bedraagt Als men weet, dat er ten raadhuize een 60 bouwplannen op goedkeuring wachten, dan ral men begrijpen welk een vlucht Bergen in de eerste jaren reeds tegemoet gaat en gaan inzien, dat binnen enkele jaren er in Bergen cen grootere zaal moet verschijnen. Dit is een van de groote belangen van Bergeti in de naaste toekomst. Zooals gezegd was het gisteravond in „De Rustende Jager" zeer gezellig. Op het tooncel, dank zij het werk van de in Bergen wonende artisten, een zeer mooie modeme kamer, had een uitstekend strijkje rich opgesteld, terwijl aan de andere zijde 6 Jan. van Oporto naar La Pallice. TELLU'S vertrok 5 Jan. van Mlalaga naar Genua Kon. Holl. Lloyd. ORIECHTERLAND vertrok 6 Jan. van Buenos Avres naar Amsterdam. HOLLAND IA (uitreis) arriveerd'e 6 Jan. te Montevideo. iHOLLANDIA (uitreis) vertrok 3 Jan van Santos. Rott. Lloyd. BONDOWOSO (uitreis) vertrok 2 Jan. van Colombo.# iDELI arriveerde 7 Jan van Philadelphia te Marseille. TA'BAiNAN (uitreis) vertrok 3 Jan. van Colombo Kon. West-lndische Maildienst. CRYN1SSEN (thuisreis) arriveerde 7 Jan. te Havre. iHE'RCULE'S, van Amsterdam naar Colon', arriveerde 6 Jan. te Barry Roads. AlLMiELO vertrok 3 Jan. van Talcahuhano naar Antofagasta. DELFT', van Val'paraiso naar Amsterdam, arriveerde 5 Jan. te Panama'. Stuivesant vertrok 6 Jan. van Coloni,yo STUIJVESANT vertrok 6 Jan van Colon via Golubia naar Curasao. Stoomv. Mij. „OCEAAN". IDOM1EINEUS, van' Japan naar Amster dam, arriveerde 29 Dec. te Singapore. iRHIESUS, van Japan naar Amsterdam, passeerde 2 Jan. Gibraltar. TYDEUS vertrok 5 Jan. van Shanghai naar Amsterdam. Java Pacific Lijn. A'RAKAN van San' Francisco naar Bata via, vertrok 27 'Dec. van Kobe. BINTANG, van' Soerabaja naar San Francisco, vertrok 27 'Dec. van Balek Pap- pan. TJISONDARI vertrok 7 Jan. van San Francisco naar Batavia 422STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 8 Januari. 4de Klasse, 4de Lijst. Oblig. N.W.S. v. Oblig. N.W.S. van »9Vu Prijzen van 65,- 2158 425 582 1420 1432 1983 2273 2526 2939 2966 2978 3152 3183 3310 3795 4041 4065 4305 4329 4432 4526 4689 4742 5026 5161 5186 5518 5701 5818 6031 6165 6242 6260 6317 6519 6666 6744 7092 7454 7695 7747 7750 8046 8236 8247 8495 8672 9023 9121 9205 9935 10165 10600 11226 Mededeelingen van Vrijdag 9 Januari. Oliewaarden wat flauwer voor Koninklijke Olie, voor Geconsolideerde vast. Culturen bij opening van de markt vast doch zakten deze koersen spoedig weer wat. In Scheepvaarten onveranderd. Tabakken stiL - Gebr. HOED, van eerste tijd- loochenbare wreedheden yak. Wij vernemen dat de nieuwe algemeene be- graafplaate deter eemeente, behoudens goed keuring van den Raad, eerst cup 1 Mei a.s. in gebruik tal worden genomen. In verband hiermed'e zal ook de opening van de mouwe R. K. Begraafplaats tot gomeld tijdstip wor den uitgestold. Een in deze gemoente gehouden inzame- ling van gelden ten behoeve van de noodlij dende Oostenrijksche bevolking, heeft ruim 910 opgeleverd, voorv aar voor eene ge meente als deze een mooi bed'rag. Een in de katholieke kcrk voor dit doel gehouden ool- locte braelit bovendien nog ruim 360 op. Het aantal inwonere dozer gemeente nemt jaar op jaar niet onbelangrijk toe. Naar echatting is het zielental over 1919 met pirn. !5 personen vermeerderd. Op 1 Januari 1919 bedroeg het aantal inwoners 3477, zoo dat dit aantal voor 1 Januari 1920 kan worden bepaald op ongeveer 3860. Bed'raagt het aantal kiezers volgens de op 22 Maart 1.1. voor deze gemeente vastge- stelde kiezerslijst 808, nu het vrouwenkies- recht is ingevoerd zal dit aantal met ongeveer 1000 vermeerderen. BERGEN (December.) G e b o r e n Helena Maria Anna, d. van Antonius Rochus Jeen en Anna Adrians Ver- meulen. Theodorus Petrus, z. van Fran- ciscus Dekker en Elizabeth Gieling. Rein- dert Cornelia, z. van Cornelia Mooij en Neeltje Sijbrands. Catharina Agatha Maria d. van Johannes Schut en Johanna Kuija. Cornelis Joobua, z. van Anthonius Zandber- gen en Grietje Schoen. Johannes Petrus, z. van Johannes Cornelis Punt en Eva Buur. Jan, z. van Jacob Bruin en Alida Susanna de Zeeuw. Dorothea, d. van Cornelis Zwakman en Grietje Schoen. Martinus, z. van Teunis Blokker en Anna Catharina Jon- ker. Cornelia, z. van Jacob Tromp en Grietje Sehaak. Hendrik, z. van Pieter Martins Zonneveld en Sophia Huijdink. Overleden: Guurtje Tuijn, oud 20 jaar. Aangegeven een levenloos kind van Jacob van Runt en Geertje Elisabeth Kooi- man. Adrianus, z. van Reinier Wittebrood en Anna Louwe. Jantina Christina Sehut- tevaer, weduwe van Albertus Ten Bruggen- cate, oud 71 jaar. Petronella Johanna, d. van Walig Veld ea Immetje Kool, oud zeven maanderu HIT ROEDIJK ODoor het bestuur van de afdeeling Koedijk "an den Ned. Bond van arbeiders in het iandbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, werd een openbare vergadering gehouden in het lokaai van den heer J'b. Groot, ter bespreking van het, door de vereenigmg opgestelde oon- cept-arbeiderecontract. D heor P. Hart, die in zijn openingswoord het nut van organisatie bepleiten hoopt op samenwerkiag tusschen werknemere en werk- gevers. Hij t'pent de vergacoring zeide van avond zelf ols spreker op te treden maar men moet van hem geen groot-sprekers-talent verwach- ten, d-och spreker zal zoo good mogelijk de plaatselij'ke toeetanden weergeven. Spreker begint met een overzicht te geven van den toestand: vanaf 1914 en zeide dat in de oor- logsjaren winst is ^emaakt, dat de winst er echter niet is als reserve, maar belegd in duur land of huizen. Nu komt in 1919 het verlies en die drukt het eerst op de arbeiders. Spreker noomde het een echande dat de pa- troon, die winst gemaakt heeft, nu probeerde het bestaande loon niet te handhaven, verder memoreerde hij den levenstoestand van de ar beiders in de oorlogsjaren en zeide dat de werkgevers van de winst in die jaren goed ge- leefd hebben en dat de arbeiders niets kon den koopen, zij zijn in de laatste jaren onaer- voed en hebben gebrek aan kleeding. Spreker geeft een overzicht van een huishoudstaat 2500, waarbij nog veel onitbreekt; worden. C. Beets zeide dat de productie een noodzakelijk its was daar meerdere productie kans gaf op goedkoopere producten. Ook moe- ten de ontvangsten daarvan komen om het loon te betalen. De voorzitter wees nog op het samengaan van arbeiders en werkgevers opd'at de productie zoo ver mogelijk opge- voerd wordt. Naar aanleiding van het slikloon vroeg de heer J. Schipper als 4 schuiten slik 6 kos- ten en daarvoor 5 kunstmest gekocht kun nen worden, wat er dan gebeuren moet. De voorzitter zeide te rekenen op het werk aan het slikwerk verbonden; doch de bouwer zal toch steeds kunstmest nemen. Na nog eenige bespreking over het contract volgde sluiting. UIT OTERLEEK Den 7en dezer had1 de eerste wedstrijdi in het bilparten plaats tusschen 5 leden van de soeieteit te Oterleek en 5 hereen uit Scher- merhorn, in't caf6 Roster te Schermerhorn. Oterleek bracht het tot 1059 caram'bolee; Schermerhorn maakte er 1096. De volgende match zal gehouden worden over een paar weken in't lokaai De Tries al hier. Dien dag worden wederom 25 partijen gespeeld en wordt de strijd besli'st. HETLOO (December.) Geborea Michiel, z. van H. Ro(k en M. Hof. Anna Maria, d. v. M. Houtenbos en J. M. Dekker. Hendrious Jacobus, z. van J. J. Bakker en M. A. Konijn. Wilhel- mu«> Albertus, z. van Th. B. Brand en A. M. Jansen. Margaretha Maria, d. van N. J. Hoebe en M. Kalkman. Hendrik Adrianus, z. van N. Spaans en C. Wittebrood. Gijs- bert, z. van C. Kieft en J. Stolp. Willem, z. van M. de Visser. Gerardus, z. van Th. Bolten en A. van Wonderen. Anthonius, d. van M. Dekker en G. Snelten. Clarigia, z. van M. Dekker en G. Snelten. Clazina, Pieter, z. van L. Schrier en M. Gunst. Ondertrouwd: H Wilbrink en B. J van der Zee. F. J. Jensch en J. Wilbrink. J. van Velsen en M. Scholten. Getrouwd: H. Wilbrink en B. J. van der Zea F. J. Jensch en J. Wilbrink.^ Overleden Pieter Waal, oud 79 jaar, weduwnaar van J. Bus. Frederik Karel Mann, oud 57 j. eehtg. van L. H. Edens. Maarten Blom oud 73 j. echtg. van J. Neef- jes. Johannes Martinus Klaasse oud 13 maanden z. van Jacob Klaasse en A. Kuyper. Gerardus Denneman oud 8 weken z. van Joh. Denneman en M. J. Bakker. AfLKMAAR, 9 Jan. 1920. Op de heden ge houden kaasimarkt waren aangevoerd 6 sta- pels, wegende 4262 kilogrammen. FabrdekskaasKleine 54, Boerenkaas: Commissie 55. BROEK OP .LANGENDIJK (Langedijker Groenteveiling), 8 Jan. 1920. In de heden ge houden veilingeh werd betaald voor: Roode kool A 7.20—/ 7.70, B 6.50, uitschot f 2.803.40, Gele kool A 4, B 3.20—/ 3.70, uitschot 0.70—/ 1.80, Deen- sche witte kool A 44.10, Wortelen 2.90—/ 3.20, Uien 7.60--/ 9.60, id. 2de «oort 2.10, alios per 100 KG. Aanvoer: 20.000 K.G. rood© kool, 803(0 K G. witte kool, 42200 K.G. gele kool, 6960 K.G. wortelen, 8650 K.G. uien. NOORDSCHARWOUDE, 8 Jan. Roode kool 7—/ 7.50, Kleinere 2.10— 8.40. Uitschot 1.70—/ 6.60, Gele kool 3—7 4, Kleinere 1.10—/ 2.80, Deensche witte 44.20, Grove Uien 8.909.90, Peen 2.803.20, alles per 100 K.G. SOEOAGEN, 8 Jan. 1920. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd: 40 Oeldekoeien (mag.) 325550, 96 idem (vette) 475—/ 800, 18 vaarzen 300— 400, 12 graskalveren 90f 160, 8 nuch- tere kalveren' 35—/ 70, 60 idem (vette) f 5'003( 600 overhouders 3856, 25 varkens (mag.) 70—/ 90, 45 biggen 30 50, 55 konijnen 1.50f 8, 81 kippen 1.4&-/ 3, 70 K.G. boter 2.80—/ 3 p. 'kilts 4389 st. kipeieren 1416 per 100 st. STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. pCt. ZKKTIJDIJfGEN. 1000 1918 500/1000 1917 van 1000 dito dito dito 1915 f 1000 1916 1000 NLAND. 4K 4 314 3 2 K 5 4H 4 4 4 4 4 van plm. 2500, H verder gaf spreker een overzicht van de prij- garderobe-1 zen der producten door de werkgevers ont- gelegenheid heeft de groote zal een belang-vnngen en wat de consument daarvoor be- riike verbetering ondergaan en door 'i plaat- taalt. Hij zeide, dat ook wergevers zich moe- ten vereenigen om met de arbeiders strijd te voeren tegen de duurte. Van een vraag van den spreker oi er iemand is dit wat heeft te vragen of op te merken werd doer niemand gebruik gemaakt. Na een kleine pauze las sprekre het con- eept-oontract, door de vereeniging van arbei ders opgemaakt, voor. Verder werd een voor- beeld gegeven van wat kan gebeuren als er geen overeenkomst tot stand komt. Eerst zul- len wij ons aanpassen, maar als de drukste tijd komt met aardappekooien. dan kan door middel der arbeiders-organisatie het vervoer stop gezet warden, hetzij door snoorwegar- beiders O'f schuitenlo-ssers en; hij meende daaTom dat het contract uitgevoerd kan wor den. Na lezing van het contract vroeg C. Beets hoe de arbeiders denkt over de op- brengst van een bedrijf en gaf daarvan vol gens eigen inzicht een staat omtrent hetgeen een arbeid noodzakelijkerwijs moet kunnen verrichten. SpToker zeide verder dat bij verlies er van de winst van de vorige jaren moet bij gelegd dito Oblig, dito cerfc Ned. Ind. dito BUITE OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.»Juli RUSLAND. Obi. 1906 frs. 2500^-5000 Iwangorod Dombr. GR. 625 Nicoiai Spw. 100 Geconsol. 1880 GR. 625 Rothschild (consols) GR. 625 Hope en Co. 18S9»90 GR. 625 6e Emissie, 189.4. GR. 625 TURK1JE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZIL1E. Tunding Ln. 1898 20/1000 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 Bank> en Crediet>Instellingen. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzer. Spoorw. Obi. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obi. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obi. Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 100) BELGIE. Antwerpen 1887 Prolongatie 5 5 4 >4 Vorige koers 89 Us 80»/i« 781/® 616/. 53 476/8 90 86 V, 71/4 181/8 "Vi. 19 141/4 17'/i. 15Vi« 141/* 20 82 861/* 1881,1, 204 146 91 91 831/, 1058/8 2>4 pCt. 80«/, 78?/, 621/, 53 48 90 867/, 71/, 128/4 14 17iA» 151/, 1881/s 2047/, 146 911/, 103 538/4 4 41/4 Atchis. Top. S. F6 C. v. g. A. Denv R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Railw. Cy. a. a. dito Prer. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Aincr. Hilde Leather Comp. Central Leater Unit Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A, Int. Merc. Marine afg. pr. A. Geo. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. V. Betr. b"R i Orion Petrol. Mii afgest. Steaua Romana Petr. Mij. afgest. Compania Mercentil Argentina Cult. Mij. der Vorstenlanden id. id. id. WinstaancL Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mjj. G. v. A. Id. Resc. Nederl. Ind; Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult Mij. Aand. Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A, Kon; Holl. Lloyd Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mij.'Aaad. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mij. K. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. Deli«Maatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak'Mij, Aand. Insulinde Oliefabrieken Vorige koers 911/, 81/14 81/, 148/4 15 171/, 18 471/, 47 9i 98/* 8 88/4 109 V, 238/ls 23 131 131 134 134 1503/, 150 1267/, 108u/it 109 1127/1, 113 528/, 521/, 167 V, 1671/, 282s/, 286 8418/, 839 68 63 135 V, 2598/, 260 282 284V, 2741/, 6241/, 628 2207/, 221 2211/, 221 2851/4 293 2491/4 251 1171/, 117 471 473 4511/, 452 2391/, 240 3248/, 3298/4 1851/, 185 238a/8 239 2251/, 225 2361/, 240 294 294 3051/4 308 360s/4 360 236 236 398 396 434 439 215 214 230 230 425 425 2371/, |23S

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 6