MOKGEN Aanyang 2 uur Anntrnlamsi In* lU'urs Soordhollandseh Ijiindbouwcrediei MSTEIBUTTE VAIN" LEVEN®. 'MDDEIEN. - lJr PROVINCIAAL NIEUWS. van 9 Januari 1920. 2 y, 7«A, 8 V, nu/), Gedurende de week van 12 tot en met IS Januari 1920 is geldig BON No. 15 van de Rij ks-Suikerkaart. MARGARTNEKAARTEN. GeduTende het tijdvak van 14 tot en met 21 Januari 1920 is geldig •BON No. 6 van de Rijks-Margarinekaart. ZTBKENEIJST. RUST voor ZIE1KEN en ZWAKEEN is verkrijgbaar bij onderstaande winkeliers, te- gen den prijs van 0.29 per pond. J. BRUIN, Snaarmanslaan. L. ELZAS, Achtersfcraat. ALB. HEJJN, Fnidsen. J. ELAVERWEIJDEN, Laat. O. RUNDEREAMF (vobrh. Schouten) Yoorimeer. GEBR. ST OEM AN, Nieuwpoortslaan. HEEREN DERBY RIJGBOTTINES a 11.per paar. elk paar volkomen gegarandieerd. Beschikbaar voor iedereen. Aanvragen scbrif. telijk aan bet Distributiebedrijf met opgave van naam en legitimatienummer en woon- plaats, waarna een bewijs zal worden toege- zonden. De schoenen door tusschenkomst van de Gemeente verstrekt zijn voorzien van een gemeente-stempel. INLEVER'ING OPPLAEBLADEN EN VERZAMELSTATEN BLOE'il EN ilEEL EN ROGGE. Heeren Bakker worden er op attent ge- maakt, dat opplakbladen en verzamelstaten van bloem en meel en rogge binnen 36 uur na afloop van een broodkaarten-tijdvak aan het Distributiebedrijf moeten zijn ingeleverd. Niet tijdige inlevering moet noodzakelijk lei- den tot bet niet verkrijgbaar stellen van grondstoffen voor een tijdvak. op Wierinigeni en tot bet egaliseeren der die- pere geulen in de vaarwaters bewesten en bc- oosten Wieringen. ONZE MELKPRODUCTIE. Naar gegevens verstrekt door den rij'kszui- velconsulent voor Noord-Holland beeft de melkproductie in de week van 14 t/m 20 Dec. 1919, 51 pCt. meer bedragen, dan in de overeenkomstige week in 1918. Dit cijfer is ge- baseerd op de hoeveelheden melk door 57 la- brieken ontvangen. De toename bedroeg voor kaasfabrieken 38.3 pCt.j voor kaas- en boterfabrieken 54.1 pCt. en voor fabrieken van melkproducten 54.6 pCt. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Heemskerk beeft besloten tot bet aangaan eener crisis-leening ad 20,000, tot dekking van bet verlies gele- den aan bet levensmiddelenbedrijf-in de ja- ren '17 en '18 af te lossen in 5 jaar. Voor den bouw van nog 8 arbeiderswoningen zal een rijksvoorschot groot 7000 gevraagd worden. STADSNIEUWS. DE STAKING IN HET BRANDSTO FFENiBEDRI JF. 'Gisteravond vergaderden de arbeiders, werkzaam bij de vereenigde brandstoiien- handelaren over bet gister door ons gemel- ue bemiddeltogsvoorstel van den beer tlioksr bergem beoogende bet loon op 26.50 per week te stellen De arbeiders besloten dit bemididelings- voorstel te aanvaarden. De patroons, die ook vergaderden, konden het er nog niet over eens worden, eni verga- aeren daarover bedennnddag opnieuw. NEDERLANDSCH FABR1KAAT EN NEDERLANDSCHE NIJVEKHEID. Op uitnoodiging van bet voorloopig aldee- iingsbestuur van de vereeniging „tiet Neder- lanuscn Fabrikaat", bieid gisteravond in de groote zaal van de „Harmonie", de beer H. r. K. Snoek aigemeene secretaris van de ver eeniging „Etet i\ederlandscn Fabrikaat" een lezing met licbtbeelden over bet onderwerp „De vereeniging Nederlandscb Eabnkaat en i\ederlandsaie iNijverneid. L»e vereeniging stelt zich ten doel, de bevor- dermg der beiaugstelling in de Nederland- scne iNijverbeid en van net gebruik en de ver- vaardiging van Nederlandscne waren de le den veroinden zicb om bet gebruik van na tional voortbrengselen de voorkeur te geven, wanueer zij in hoedanigbeid en prijs met uit bet Duitenland ingevoerue waren Kunnen wed- ijveren. De voorzitter de beer W. G. Visser opende de door een honderd personen bezocbte ver- gadering met een woord van welkom en een korte uueenzetting van bet doel der vereeni ging (zie boven). Spr. deelde mede dat een aid. mmstens 25 leden moest tellen. Het was gelukt reeds meerdere bijeen te brengen, zoo- dat de aldeeling met een voorloopig bestuur er is. Spr. verbeugde zicb er over, dat de beer Snoek oereid was gevonden een lezing met licbtbeelden te bouden en uitte de wenscn, dat velen na de lezing zicb als lid zouden opge- ven. (Applaus.) De beer Snoek begon met te verzoeken zijn I lezing slecjits als een populair praatje te wil len bescbouwen. Spr. wees er op, dat over het onderwerp zeer veel te zeggen viel. Hij kon slechts een greep uit bet vele doen en verheugde zich over de opkomst van de vele vrouwen, aange- zien op ben de moeilij'ke taak rust bet geld uit te geven. Spr. ging de oprichting van de vereeniging na en deed uitkomen hoe de heer v. Lith de Jeude in de oorlogsjaren toen het moeielijk was alles te krijgen de noodzakelijkheid naar voren bracht om er voor te zorgen, dat men in eigen land zooveel mogelijk bet noodige kon leveren. Het nationaliteitsgevoel leefde op en spoe- dig kwam de vereeniging van Nederlanders voor Nederlanders tot stand. In de oprichtingsvergadering waren perso nen uit bijna alle plaatsen van Nederland te- genwoordig. Spr. legde er de nadruk op, dat men er voor op moet passen om een troetelkindje te maken. Het bewegen in een Chauvinistische richting kan eer kwaad dan goed doen en men moet dan ook alleen de Nederlandsche producten koopen als ze kunnen wetijveren in kwaliteit en prijs met de buitenland- sche. Spr. wees op het bespottelijke van bet ne- geeren van bet Nederlandsche product. Men geeft bier voorkeur aan Atnerikaansche schoenen en velen weten niet, dat de meeste AmeriVaarsche schoenen ook in de Laoge* straat (Brabant) gemaakt worden. Het merk V. N. F. op de artikelen la de waarborg dat men werkelijk met een artikel in Nederland gemaakt te doen beeft. Nederland was daarmede bet eerst in de wereld. Frankrijk en Zwitserland en Belgie volgden. Het nut daarvan is, dat ook bet buitenland daardoor de zekerheid krijgt van met 'n wer kelijk en geen scbijn Nederlandscb product te doen te hebben, zoodat Nederland niet door buitenlandscbe namakers in een slecbte reuk gebracht kunnen worden. De groei van bet eigen orgaan en het nut daarvan stelde spr. mede duidelijk in bet licht. De uitgebreidheid van de inlichtingendienst zette spr. mede uiteen er op wijzende, dat de inlichtingen kosteloos aan een ieder worden verstrekt. Zij die willen vernemen waar zij een bepaald artikel in Nederland gefabriceerd kunnen krijgen kunnen zich tot de vereeni ging werden. Een mooi werk deed de vereeniging ook door het initiatief te nemen tot het oprichten van de Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht. Het belang van de Jaarbeurs bracht spr. mede naar voren. Ook de winkelweken werden op initiatief van de vereeniging in het leven geroepen. Het succes daarvan voor den winkelstand was wel het sterkst uit het verslag van de K. v. K. te Nijmegen gebleken. De vergelijking van de Nederlandsche producten in oorlogs- rijd gemaakt, met de buitenlandscbe produc- .en, in normale tijden vervaardigd, laakte spr. ten zeerste. Hij maakte de onbillijkheid daarvan duidelijk en bracht naar voren, dat men slechts gelijksoortige grootheden moet vergelijken. Het bestuur neemt gaame klachten in ont- vangst en bracht meermalen klagers en leve- ranciers tot elkander. De Raad van Arbitrage van Fabrikanten klcin-industrieelen en de middenstandsbon- den is ook tot stand gekomen door het werk van de vereeniging en heeft ten doel geschil- len op te lossen. Verschillende verkoopehs onderwierpen eventueele geschillen reeds bij voorbaat aan het oordeel van den Raad. Dit is een mooi ding, want er moet naar gestreefd worden om op alles zooveel mogelijk bet licbt te laten werpen. De dwaasheid van de Nederlandsche bezit- ters, die aan het Fransche en Bclgische kapi- taal overlieten het geld voor de Nederland sche spoorwegen te verechaffen en zelve hun geld in de Russische spoorwegen staken, werd door spr. scherp belicht. Uitvoerig stond spr.. stil bij het belang van dc goed ontwikkelde nijvcrbeid voor bet geheele land. Met nadruk wees spr. er op, dat de vereeniging er geene is van Nederlandsche fabrikanten. Elk mensch kan zeer veel voor de ontwikkeling van Nederland doen, door bij zijn inkoopen steeds te trachten allereerst het Nederlandsche producten te koopen als het't zoo goed en goedkoop was als het buiten- landsche. Wij zijn, zei spreker, een klein land, laat daarom iedereen er van doordrongen zijn, dat hij op deze wijze er oe kan bijdragen zijn land tot ontwikkeling te brengen. De vereeniging is noodig om controle uit te oefenen en dc lijn aan te geven. Boven de Zaanstreek bestaat er nog geen afd. en spr. hoopte, dat binnen korten tijd Aikmaar aan vele steden en Hollandsch Noorderkwartier het voorbeeld van een krachtige afd. zou geven. De spreker gaf hiema door het vertoonen van lichtbeelden een kijkje in de Nederland sche industrie. De machine waarmede het mogelijk is flesschen te vervaardigen, welke machine door een Amerikaanscne glasblazer is ver vaardigd en tbans ook in ons land in ge bruik is gekomen, was buitengewoon van sa- menstelling. Het beeld van net glasblazers- bedrijf gaf een indruk van het ongezonde daarvan voor de werkers in dat bedrijf, zoo dat de machine zeker daarin de verlosser is. De arbeid in de plateelbakkerij en in een speelgoedfabriek was mede zeer interessant om te aanschouwen. De spr., die volkomen zijn onderwero be- heerschte, had de voile belangstelnng van het publiek. In de pauze traden 11 der aan- wezigen als lid toe, waardoor de afd. nu reeds 45 leden telt. Na de pauze toonde de spreker het nut en inwendige van een Ned. draad- en kabtlfa- briek en van de Lipsslotenfabriek. Na de interessante Lipsfabriek, waarbij uitkwam hoe het idee van ue Lipssloten een uitvinding van de Egyptenaren en de oud- Indiers is, werd de Primulafabriek vertoond. De Jan Pieterzoon Coen werd hierna in beeld febracht. Spr. stelde hierbij in het licht hoe oog de Nederlandsche scheepsbouwkunst staat en eindigde met een opwekkin^ zooveel mogelijk het Nederlandsche fabrikaat te ge- bruiken, daarbij de jonge afdeeling veel suc ces toewenschende. EVANG. LUTH. GEMEENTE. In de Ev. Luth. Kerk zal morgen geen gods- dienstoefening worden gehouden. INWENDIGE ZENDING. Men schrijft ons: Wcdcrom zal vanwege de afdeeling Aik maar voor Inwendige Zending op Dinsdag 13 Januari te 7 30 uur, in het gebouw „Waakt en Bidt" een Evangelische avond' gehouden worden, waar als sprekers hopen op te tre- dcn de heeren Van Essen en Van Lith, evan- gelisten der Stads-Evangelisatie „Jeruel", van Rotterdam. Een Weensch meisje komt mede en zal eenige liederen zingen. Niet alleen de leden en begunsitigers maar alien die naar vermogen willen medewerken i it uitbreiding van Gods Koninkrijk, wor den met dranir verzocht anderen op te wek- ken deze samrnkomst bij te wonen. K\ cn zie de advertentie in dit nummer. CINeMiA AMeRICAIN. ,,Rival'en", medeminnaarsEen film:, die alleen door het spel van Pola Negri reeds 'n bezoek waard is iDeze gevierde filimactrice toont zich in dit levensd'rama wederomi een biiizondere artiste. In Rivalen is Pola Negri de elegante vrouw, d'ie met mannenharten speelt, totdat vader en zoon als medeminnaars tegenover elkaar loomen te staan en zij zelf bet slacht- offer wordt van een bijzondere passie. Eerst heeft de mooie Lo haar man Cotton tot dief- stal gebracht. In de derde acte vertelt Cotton van zijn kennismaking met Lo, het schilders- n.odel. Daar speelt Pola Negri met <Jemo- nisch temperament, uitstdkend van m'imiek en ptbaren. Bijlzonder is ook haar tooneeltje met Cotton in de vierde acte. De heeren die haar terzijde staan, zijn al- len gioed bckende krachten op filmgebded. 'liairy Liediike (als Willy) en Reinhold Schiinzel als Cotton dienen genoemd. Albert Patry als Henri Larsen, de vadex, TOldeed ons ditmaal van, de heeren't beste. Aan de ensccneering zijn ook thans weer kosten noch moeite gespaard. Behalve een interessant Nordiskjoumaal, gaat nog aan het hooifdnummer vooraf een allerdolste Amerikaansche klucht, waarom men zeker tranen zal lachen „Wij gaan ver- huizen", heet deze twceacter. Kinderen beneden1 d;en leeftijd van 16 jaar hebben deze week geen toegang. ALKjMA'ARSQH BIOSCOOPTIHeATER Voor hen, diev an een sensatiefilm houden zal een bezoek aan het A. B. T. zeker groote voldoening geven, Aan' „Prins Robert, de Acrobaat" kunnen zij, hun hart ophalen. In de proloog wordt verteld hoe Prins Ro bert kort na ziin geboorte, door de heersch- zucht van groutvorst Alexis, in eeni kermis- wagen terecht komt. Hdt drama speelt twin/tig jaar later. Ro bert weet niets van zijn geboorte af en is acro baat. Doch op zelkeren dag begint: het bloed te spreken en ontvludht fail. Voor hem begint een nieuw leven in de hoofdstad, iDaar treedt hij op otnd'cr den naam Arias. Hij leert de jonge gravin Louise de Sevingny kennen en met mediewerking van zijn vrienid Buffalo, den sterken man. wordt een geheim buwelijk gesloten. Na vier jaren komt Robert alles te weten over zij'n afstarmming en besluit een elr.de te inaken aan die heerschappij van Alexsi. Maar zijn vijanden rusten niet. Zij s'elen zijn kind en vocren het naar Amerika. En nu ontstaat een hevige stdjd om dat kind. Nu eens triomfeert de eene partij,, dan de an- dere. Maar steeds is Buffalo de redder. I uchtballons, auto's, motorfietsen, stoomboo- ten, alles komt cr bij te pas. Maar aan't slot komt alles terecht. Buffalo, de kinderniinister, is de held, die aller sympathie heeft. 't Is een kxachtig heer, die voor niets terugdeinst. Als natuuropname kan men weer prachtige k'eken uit Zweden bewonderen. Aardig is de caricatuurfilm: „Hulp in de Huishouding." VOETBAL. Wat de wedstrijd AlcmariaE. D. O. be- tveft, die morgen gespeeld zal worden' kun nen wij niet anders zeggen, als dat wij nopen dat Alcmaria ook hier ieis zal laten zien, van den uitstekenden vorm, dien zij j.l. Zon- dag in Vdzem getoond heeft tegen R. C. H. Dani zullen de toeschouwers zeker dnbbel en owars tevreden zijn en dan bl ij ft er op zijn ntinst een puntje in Aikmaar. En de puntjes, daar is't op heden 'toch maar om te doen. Schat vooral het pootige, dioortastende E. D. O. niet te licht. Die roodlzwarte Haarlemmers zijn nog lastige tegenstanders. Mogen1 zij morgen voor Alcmarit niet ,.te lastig" zijn 'i Alcmaria elftal is onveranderd gebleven ID. 0. UIT BERGEN. Uit het verslag der Huur-Commissie in de ze gemeente betreffende hare werkzaamhe- den in het jaai" 1919, onitleenen we bet navol- gende De Commissie werd bij besluit van Burge- meester en Wethouders van 25 Maart 1919 ingestdd, en met mgang van 10 April d.a.v. werden benoemdi: tot Voorzitter de beer B. H. Gorter, tot 1 id-p'laatsvervauigcnd-voorzit- ter dte heer F. Kloois en M. Groeniendal, tot lid, vertegenwoordiger van de belangen der hoarders de heer K. van den Berg, tot lid, vertegenwoordiger van de belangen der ver- huurders J C. Ldjen, tot plaatsvervangende leden C J P. J. A. Hoksbc-rgen, om zoo noo dig de huurders en P. Elders, om zoo noodig cc verhuurders te vertegenwoordigen, voorts tot plaatsvervangende leden H. Blank en C. Schotten. Tot Secretatis G. Taappken en tot plaatsvervangend Secretaris N;. J. Punt. |De Hnur-Comm'ssie -werd in 2 Kamers ver- deeld. In Ramer 1 hadden zitting de Heer F. Kloots en K. van den Berg, ifi Kamer 2 M. Groenendal en J. C Leijen terwijl voor bei- de Kamers als voorzitter fungeerde de heer B. 'B. Gorter en als secretaris de heer G. Taapken. De Commissie hield 21 vergadieringen. In- gevolge du Huur-commissiewet zijn behan- deld 44 verzoekschriften, waarvan 41 betrek- k;ing haddten op verhooging en 10 op schat- ting van huur Nietantvankelijk verklaring van verzoeken had niet plaats. Met betrek- •king tot de gevraagde huurverhoogingen is op 14 verzoeken gunstig en op 5 verzoeken fwijzend beschikt, waarbij de bestaande hu- ren gehandhaafd bteven. Bij 22 verzoeken werd de huurverhooging tot een mindter be- dtag teruggebracht. Ingevolge de Hnuropzeggingswet zijn be- handeld (alle betreifende in de gemeante Ber gen gelegen woningen) 24 verzoekschriften, waarvan 11 betrekking hadden op niietig ver klaring van de opzegging der huur, 6 op ver- kngimg van den termijn gedurende welken de huur na het eindigen van den overeenge- komen huurtijjd zal voortduren en 1 op ver- korting van dien termijn Van deze verzoeken werden ingewiiligd respectievelijk 8, 3, 6 en Verder werden' 6 verzoeken niet-ontvanke- k verklaard, aangezien de termijn van be- reep was verstreken Tegen 4 uitspraken ingevolge de Huurop- zeggingsiweti, werd1 beroep aangeteekend, met gevolg dat 2 uitspraken door den Kanton- rechter werden bevestigd en 1 uitspraak niet werd bevestigd, terwijli het beroep tegen 1 uit spraak wederom door den verzoeker werd in- getrokken. Door den Secretaris werd- aan den Amlbtenaar van het Openbaar Ministerie me- dodeeling gedaan van 1 overtredimg der I Inur-commissiewet. UIT HOOGWOUD. Tot secretaris van het departement Hoog- woud van de mij. Jf« Nut van't Algemeen" is benoemd de heer L. Boonstra, ter voorzie- nlng in de vacatur* wegens vertrek van fan heer A. M. Engelmann naar den Helder. Benoemd tot wijkverpleegster te Hoog- woud, zuster Kesten te Rotterdam, te Obdam zuster Roback, te Utrecht en te Andijk zuster Wevels te Amsterdam. 5 sollicitanten hadden zich aangemeld. UIT HENSBROEK. De gymnastiekvereeniging „Uitspanning door Inspanning" heeft in samenwerking met haar dansafdeeling „Nuttig en Aangenaam" een schitterend geslaagde uitvoering gegeven in bet lokaal van den beer G under. Dc zaal was meer dan vol een welsprekend bewijs, dat men gewoon is iets moois en degelijks te zien wanneer „Uitspanning door Inspanning" voor bet voetlicht komt. Te ongeveer half aclft opende de eerevoorziter de heer Jac. Groot Jzn. de bijeenkomst, waarna onder de opwek- kende tonen van de muziek een aanvang werd gemaakt met de afwerking van met veel zorg samengestelde programma dat heel wat al- wisseling bood. De oeteningen aan de werktuigen van de leden, benevens de halteroefeningen der da mes werden zeer correct uitgevoerd en getuig- den dat er onder leiding van den bekwamen directeur den beer J. Sohotsman, te Aik maar, en van mej. M. Jans, uit Hoorn, met ijver en ambitie is gewerkt. Ook het werken der adspiranten lokte meer dan eens een luid applaus uit. Veel succes had ook de damesafdeeling. Reeds het optreden der bevallige gympak- jes maakte een aardig effect, dat nog ver- hoogd werd door de mooie oefeningen. Alge meen bijval vonden inzonderheid de boogrijen der meisjes en de knotsoefeuingen van de da mes. Keurig waren in een woord de rythmi- sclie oJeningen der dames onder roode en groene belichting. Veel lof oogstte ook de bekende voordrager C. Leegwater uit Oude-Niedorp met zijn ver schillende leuke voordrachten, waarvan we „Hannes als O.-W-er" en „Krelis" inzonder heid noemen. Tot slot werden de volgende prachtige mar- mergroepen gegeven: ,,Ootmoed'', „Vergiffe- nis," „Zorg" en de „Godin der Gezondheid schenkt levenskracht aan de Zieken," alle met gekleurde lichteffecten. Even voor de pauze had de plechtige instal- latie plaats van den edelachtb. heer Kooiman als beschermheer der vereeniging. Bij monde van den eere-voorzitter werd hem in een keu- rige toespraak het eere-insigne op het revers gestoken. De burgemeester dankte in hartelij- ke bewoordingen voor de eer die hij te meer op prijs stelde omdat hij groote -sympathie ge- voelt voor de flinke vereeniging, ja trotseh op haar ishij 'hoopte dan ook dat „Uitspanning door Inspanning" en ,.Nuttig en Aangenaan? een lang en krachtig leven toe. Het zeventigtal leden en adspiranten ge- tuigden door een krachtigen bondsklap hoe welkom hun de heer Kooiman als bescherm heer is. TELEGRAMMEN VAN HEDEN. VREDE ESTLAND—SOVIET RUSLAND. KOPENHAGEN, 19 Jan. Volgens een telegram uit Helsingfors is men bij de on- derhandelingen tusschen Estland en Soviet Rusland in Dorpat inzake de belangrijkste kwesties tot overeenstemming gekomen, zoodat de onderteekening van de primu- laire vrede de volgende week is te verwach- ten. De zaakgelastigde der bolsjewiki in marine-aangelegenheden is graaf Benken- dorf den zoon van den vroegeren gezant te Londen. EEN SPOORWEGSTAKING IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 10 Jan. Heden beginnen de onderhandelingen over de eischen der spoorwegbeambten. De regeering erkent, dat tegemoetkoming noodzakelijk is. De Pruisische minister voor de spoorwegen is zelfs bereid, zijn invloed ten gunste van de eischen der spoorwegarbeiders bij de on derhandelingen aan te wenden. In verband hiermede is elken grond voor staking ver- dwenen De gevolgen van de wilde S'takin- gen zijn reeds merkbaar. In Beieren werd wegens stilstand van den kolenaanvoer als gevolg van de staking, vanaf 13 Januari t geheele person en verkeer stopgezet. SPOORWEGSTAKING IN BELGIe. BRUSSEL 10 Jan Men vermoedt, dat heden de Federatie van Spoorwegarbeiders de staking zal proclameercn. De Federatie wenscht echter hierover op het oogenblik geen nadere mededeeling te doen en ver- klaart, dat zij de staking zal afkondigen op het door het stakingscomite te kiczen oogenblik. DE BEIERSCHE VOLKSPARTIJ TRFEDT UIT DE CENTRUMFRACTIE. BERLIJN, 10 Jan. De partijdag der Be'ersche Volkspartij heeft volgens een be- richt aan der Tag uit Miinchen.met over- weldigende meerderheid besloten uit te tre- den uit de Centrumfractie der Nationale Vergadering. Uitdrukkelijk werd te kennen gegeven, dat de rede van Erzberger te Stuttgart de bevordering van den eenheids- staat emstig heeft benadecld. Het Centrum der Nationale Vergadering verliest daar door 18 zetels. Met groote meerderheid werd besloten. dat geen afgevaardigden naar den Partijdag van het Centrum zullen worden gezonden. MARKTBERIGHTEN. ALKMAAR, 10 Januari 1920. Op de heden gehcuden veemarkt waxen aangevoerd: 15 paarden 250f 750, 3 koeien en ossen 400650, 11 nuchtere kalveren 30 50, 201 magere schapen 4090, 37 ma- gere varkens 74106, 68 biggen, 10 w. 3047.50, 8 bokken en geiten 1030. AIJQIAzVRSOHE EXPORT VEILHSTG. Roterprija: Hoogste manlkt 1.65, Middel- markt 1.60, Laagste markt 1.55, aanvoer 1444 kop. Kipeieren 1517 per 100 stuks. ALKMAIAR, 9 Januari. In de heden' ge houden veilingen werd betaald voor Bloemkool per 100 st. f 6.8015.60. Roode kool 4.80J 6.10, Gele kool 0.90 tot 1.70 per 100 E.G. Uien per 100 E.G. f 3.6011. Wortelen per 100 E.G. 2.80f 3.30. Eoolrapen per 100 E.G. 2.60f 3.30. Prei per 100 bos 6.3013. Spruiten per E.G. 0.100.20. Selderie per 100 bos 6.8011.30. Boereckool per 100 atuk» 1.10—/ 2.20. BloraiMid.kwol p«i 100 efufet 11.30—/ 3,30. Appelen per E.G. 0.06f 0.18. Peren per E.G. 0.05—/ 0.09. Sinaasappelen per ICO stuk* 3—/ 7.50. WARMEXIIUIZEN, 9 Jan. 1920. Roode kool A 7—/ 7.60, B 5.800.60, Gele kool A 4—/ 4.10, B 3.30, Witte kool 1.40, Uien 9.40—/ 9.50, Peen 2.60— 2.90, Uitschot roode kool 0.804, uit- schot gele kool 0.90f 2.40, Deensche witte 44.10, uitschot Deensche kool 0.60— 1.10, alles per 100 E.G. EOORDSCHARWOUDE, 9 Jan. Roode kool 7f 7.60, Eleinere 2.90 6.70, Uitschot 1.40f 4.70, Gele kool 4f 4.10, Eleinere 2.703.60, Deensche witte 44.40, Eleinere 12.20, Grove Uien 8.70—/ 9.80, Peen 2.80-/ 3.10, Rapen 2.402.60, alles per 100 E.G. ZWAAG, 9 Jan. Veiling Bangert en Om- streken. Peren 15 ct., Spruittjea 37% ct., Uien 3U/a ct., appelen 210 ct. BROEK OP LANGEXDIJE (Langedijker Groenteveiling)9 Jan. 1920. In de heden ge- h uden veilingen werd betaald voor: Roode kool A 7.10—/ 7.00, B 5.80— 6.40, uitschot 2.90f 3.60, Gele kool B 3.10—/ 3.80, Uitschot 1.20—/ 2.50, Deensche witte kool A 4, B 3.60, Uitschot 1f 1.50, Wortelen 2.603.20, Uien 7.509.90, id. 2de soort 1.50. Aanvoer: 29375 E.G. roodle kool, 9750 E.G. witte kool, 55375 E.G. gele kool, 6700 E.G. wortelen, 18100 E.G. Uien. ZAAJSTDAM, 9 Januari. Veilingvereeniging „de Zaanstreek." And'ij vie 1.50f 7.80 per 100 struik. Spruiten 613 ct. per pond. B vrekool 2.60f 4.50 per 100 struik. Zoete apels 46.50 per 100 pond. Zure appels 57 per 100 pond. Stoofperen 37 per 100 pond. Selderie 823 ct. per bos. Pieterselie 1524 ct. per bog. Prei 12^18 et. per bos. Peen 15%22 ct. per bos. Brusselsch lof 3125 ct. per pond. Gr. kool 7 ct. per stuk. Sinaasappels 2.104 per 100 stuks. Zoete reinetten 8 ct. per pond. Bellefleur 6Vz ct. per pond. Opgave van 4H 4 3K 3 5 5 STAATSLEENIN GEN. NEDERLAND. pCt. Oblig. N.W.S. v. 1000 1918 5 Oblig. N.W.S. van 500/1000 1917 dito van 1000 Oblig. dito dito dito cert, dito Ned. Ind. 1915 f 1000 dito 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.»Juli 4 RUSLAND. Obi. 1906 frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. GR. 625 4H Nicolai Spw. 100 4 Geconsol. 18S0 GR. 625 4 Rothschild (consols) GR. 625 4 Hope en Co. 1889.90 GR. 625 4 6e Emissie, 1894. GR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIE. Tunding Ln. 1898 20/1000 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank, en Crediet.Instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. V. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzer. Spoorw. Obi. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obi. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obi. 4H Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 100) 3 BELGIE. Antwerpen 1887 2)4 Prolongatie pOt. Vorige koersi 861', 89»/u 80A, 787/, 621/, 53 48 90 867/j 71/1 201/, 12»'i 19 4 80ii/i, 77 61 <4 53i. 47i, 867', 147', 17'/!,; 161, 15i/, 15 141/, - 20 73 24 84 1881', 1 4 5 1;, 91 V, 1047,, 3s/, I irll i IIgI, (IPI SOU Villi IkmIpII i 82 J I S3', i 1881', 2047/g 146 91V, 91 831/, 106 53»/« 41', Atchis. Top. S. Fd C. v. g. A. Denv R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Railw. Cy. g. a. dito Prei. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Aincr. Hilde Leather Comp. Central Leater Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Orion Petrol. Mij afgest. A Steaua Romana Petr. Mij. afgest. A Compania Mercentil Argentina A Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. v. A. Id. Resc. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand. Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. Deli»Maatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak»^lij. Aand. Insulinde Oliefabneken Mededeelingen van Zaterdag 10 Januari. Oliewaarden vast met veel handel. Culturen willig, vooral voor Handelsvereeniging Am sterdam. Scheepvaarten verdeeld. Tabak ken stil Vorige koers 911/, 8'/m 81/, 15 V, 15 18 471', 47 97/, 10 81/, 106i3/lg 2 'Via 23 131 135 I 503/8 148 126a 1087,/g 108 U 2"/i, 1123/, 52i/, 52'/, I67Vl« 166 2921/, 301 842 848 65V, 67 1313/, 140 260i/, 260 284 V, 289 274 6251/, 632 221 s/8 222 2217/, 292'/, 295 249W, 2481/, 1181/, 1181/, 472 470 4501', 452 239 V, 242 327 s/, 185U, 185 2401/, 241 2271/, 227 238 2941/, 295 3061/, 307 V, 3581/, 36H/, 230 236 3931/, 392 435 434 2101/, 210 230 728 4231/, 420 240 240

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 2