DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE GELDER's iikMi No. 19. Honderd twee en trrfnflgste Jaargang 1920 VRIJDAG 23 J A JS U A R I. S fijne Lederwaren. Lederen Reclame - Tasehjea, portefBDills-model, priis slechts f 4,25. Groote sorteering Zeemleder 0tt Hummer bestaal ult 2 bladen bonnementsprtls bl| voorultbetallno per 3 me.nden I 2,00, franco per post I 2,60. Bewllsnummer. 6 ct Advertentleprll. 20 ct. per reflel, flrootere letter, naar pl.at.rula.te. Brleven franco N V. Boek- en Handelsdrukkerii v'h Herms Coster Zoon, Voordam C 9, elef. Administratis Nr. 3. Reoctc tfe Nr. 33. BUITENLANPSCH OVERZ1CHT, In het vervolg van thet proces Helfferich- Erzberger.verdedigde die laatste de door hem gtvolgde financieeie politiek en noemde wat hij tot stand bracht juist de basis voor de geheele Duitsche linancieele politiek in de toekomst. Wat het Engelsche vredesvoorstel beireff zeide Erzberger, het woord vredesvoorstel nooit gebruikt te hebben. Het was in de pers ontstaan. In 1917 bestond nog kans op e<;n goeden vrede, wanneer de regeering zich maar duidelijk ova Belgie had widen uit- spreken. Ook verdedigde Erzberger zich tegen het verwijt, dat hij van Hellferich beleedigende aniseien zou hebben geschreven. Vervolgeus wtrden getuigen in de zaak Thijssen gehoord, van wiens ondernemingen Erzberger financieel voordeel zou hebben ge- noten. De hoofdgetuige, de heer Aug. Thijssen Sr. kon wegens ziekte met verschijnen, maar Erzberger stelde voor, hem in zijn woning te doen .ondervragen, opdat getuige zou kunnen bevestigen, dat tusschen hem en Erzberger uooit onzuivere financieeie betrekkingen heb ben bestaan. De rechtbank besloot daartoe. jjaarna kreeg Hellferich weer het woord en toogde, dat Erzberger in den bloeitijd van zijn annexionistische periode verder ging dan icoer ander, terwijl Erzberger zich na Thijs- sen's onderneming te hebben verlaten, een vurig anti-annexionist toonde. Voor dien bad Erzberger alle moeite gedaan om de mijnen van Brily aan Thijssen toe te vertrouwen, maar Hellferich zou gezegd hebben, daarop niet te kunnen ingaan, daar dit niet met het volkenrccht strookte. Ook de toewijzing van mijnen in Duitsch-Lotharingen aan Thijssen weigerde Erzberger. Erzberger zette daarna uiteen hoe hij op verzoek van Thijssen de belangen van de in- dustrie heeft willen beschermen. Nooit heeft hij van industrieele zijde echter vergoeding ontvangen. Hij erkende ten slotte in den raad van be- heer van Thijssen's werken te zijn benoemd, waartcgen hij geen bezwaar had, daar hij alr dus tie ijzerindustrie beter overzien kon. Het proces duurt voort, maar het ziet er tot dusverre niet naar uit of Hellferich met zijn aanvallen op den behendigen Erzberger veel berciken zal. Uit Italie blijven stakingsberichten komen. Het land wordt op zijn beurt door een spoorwcgstaking geteisterd. Volgens een telegram uit Modani is de sta king bijna algemeen geworden. Over het algemeen blijft het rustig, hoewel eenige arrestaties hebben plaats gehad. Slechts te Rome zou de staking nog be- perkt zijn en zouden nog bijna geregeld trei- nen vertrekken. BUITENLAND. DE ONRUST IN IERLAND. Redmond Deputy, Assistant Commissioner der politie te Dublin, is doodgeschoten in Harcourt Street.- De limes schrijft in een een hoofdartikel dezen moord aan een klein geheim genootschap toe, dat eveneens voor andere moorden verantwoordelijk moet zijn. PARTIJDAO VAN HET CENTRUM. Op den partijdag van het Centrum gaf de afgevaardigde ar. Mansbach een uiteenzet- ting van de politiek van het Centrum. Wan neer ook niet alle idealen van het Centrum bij de Grondwetsberaadslagingen te Weimar be- reikt waren, waren toch de oude principes aangaande godsdienst, kerk en school volko- men gehandhaafd. De redenaar ;deelde mede, dat hoogge- plaatste geestelijken hunne tevredenheid be- ruigd hadden over de houding van het Cen trum in deze aangelegenheden. Na deze uit- eenzetting en den daaraan volgende van den afgevaardigde Kaas over de instellingen der Kerk, had een uitgebreide discussie plaats. Daarop werd met applaus een motie aange- nomen, waarin men verklaart in te stemmen met de houding van het Centrum in al deze kwesties. Verder verklaarde de Partijdag zich eens met de deelname van het Centrum aan de coa- litie-regeering. De Partijdag verlangt in een voorstel aan de Rijksregeering dringend zoo spoedig mogelijk de inwendige verdeeling van het Rijk te regelen, waarbij de grondwet tot basis zal dienen op die wijze, dat gelijk- gerechtigde en zoo mogelijk gelijkwaardige landen gevormd worden. De landen, wier be- volking verder wil leven in den tot nog toe bestaanden staatsvorm, zullen de rechten, welke hun volgens de grondwet toekomen, be- houden. DUITSCHLAND EN DE HEILIGE STOEL. Volgens mededeeling van de Beiersche fi nancieeie commi-ssie, verklaarde de Beiersche regeering aan den Pauselijken nuntius hare bereidwilligheid tot het afsluiten van een concordaat. CIRCULAIRE IN BELGI6 VERSPREID. De Nation Beige heeft eene circulaire ont vangen, waarin tot ieder de oproep wordt gericht, financieelen steun tc verleenen aan oe activisten, die zich in Holland bevinden Genoemd blad merkt op, dat deze circulaire onderteekend is door 50 personen, die gedu- rende de bezetting tot de Vlaamsche universi- teit te Gent behoord hebben en ook door ver- sdjeidene Hollandsche advocaien so journa- IiMm, vMuunaelar Ae ktmm da Savomin Lohman, Graafland, redacteur van de Lim- burger Koerier, Wierdels, hoofdrcdacteur van de Tijd, den oud-redacteur van de Toekomst en anderen. De Nation Beige zegt, dat men het recht niet heeft, zich te mengen in Belgische aange legenheden, maar dat dit eene tegen Belgie gerichte manoeuvre is. Het blad betreurt het, dat deze politiek in Belgie wordt gesteund door eene zekere categorie slechte burgers en verraders en hoopt, aat de openbare macht hiertegen zal optreaen. COMMUNISTISCHE AGITATIE. In de Berlijnsche werkplaatsen worden door het communistische comity tot bevorde- ring der dictatuur van het proletariaat gro<> te hoeveelhtdcn pamfietten verspreid, waarin de arbeiders worden aangespoord de vaan van den opstand te ontplooien tegen de reac- tie, voor de commune en de wereldrevolutie. IDe Vorwiirts verklaart dienaangaande, dat met het bedriegelijke woord )rreactie" de hu'dige regeering en de sociaal-democratie bedoeld worden. De arbeiders moeten uit het socialistische kamp naar het paradijs der ra- den-dictatuur gelokt worden. (De Vorwdrts gelooft niet, dat deze pogiogen zullen geluk- ken, daar na de toloedige gebeurtenissen van den 13den Jan. een zeer groot deel der ar beiders van gezimdheid veranderd) is tegen- over de onafhankelijken en communisten. iDe Berlijinsche overhedenl hebben ontdekt, dat de communisten vooral propaganda trachten te maken onder de werkloozen ie Berlijn, en het algemeen inliditingen-bureau voor arbeiders in de Zomannstraat tot cen- tiaal punt hunner agitatie maakten. Aan de werkloozen wordt alles goeds voorgespiegeld, wanneer zij nar de raden-dictatuur overgaan. DE KRIJGSGEVANGE1NEN TERUG. -De eerste 3 treinem met krijgsgevangenen uit Lille, Noyon en Albert zijn Woensdag in de Rijnprovmcie aangeko-mea. Daar de Eran- sche overheden eene ollicieele ontvangst had den verboden, konden. de terugkeerenden siechts door leden van het' Rioode Kxuis wor den verwelkomd aan de Duitsche grens te Herbesihal, die hun ververschingem aanbo- den. De gevangenen zagen er aeerslachtig uit en na eene reis van 24 uur, terwijl zij, naar bericht wordt, tot zwaren arheid waren gedwongen tot j.l. Zaterdag, daar zij muni- tie moes/ten vernielea en verwoeste piaatsen opbouwen, iterwijl zij eerst Zaterdag veraa- tuen, dat zij: Dmsdag gerepatrieerd zouden worden. KGRTE BERICHTEN. De Amertkaansche Senaat is voor toe wijzing aan Uriekenland van het afgestaan buigaarscn gebied en Europeesch iurkije zonuer Konsiantionpel. Asquith is caudidaat gesteld voor de verkiezing te Paisley. Te Dublin is een adjunct-commissaris van politie doodgeschoten. De Powhatan is op sleeptouw geno- men naar Halifax. Japan heeft besloten zijn troepen uit Si- oerte terug te trekken. In Zweden is er veel verzet tegen toetre- umg tot den volkenbond. De vredesonderhandelmgen tusscnen tsuand en Sovjet-Rusland naderen hun elu de. Volgens een bericht uit Parijs aan Cen tral News heeft de Gpperste Raad besloten ecu strijdmacht van 2(i0,000 man naar Kau- xasie te zenden om den bolsjewiki daar het noofd te bieden. Volgens het Berliner Tageblati hebben de groote Mamburgsche scheepswerven we gens kolengebrek een aanzieniijk aantal ar beiders ontslagen. Een compromis op het vredesverdrag is door de onverzettelijke houding der 6enato- ren niet meer waarschijnlijk. Er zal waarschijnlijk een verklaring worden afgelegd, waarbij het verdrag in de campagne voor de Amerikaansche presidentsr verkiezing wordt gebracht. Alieen Bryan is nog hoopvol wat een compromis betreft. De openbare meening in Japan is tegen groote troepenzendingen naar Siberie. De spoorwegstaking is vooral in Noord lialie van grooten omvang. Een beperkte treindienst kan in Italie nog volgehouden worden. In een vergadering te Hamburg van transportarbeiders werd geconstateerd, dat de laatste stakingen de kassen der vakvereeni- gingen hadden uitgeput. De deelneming der transportarbeiders aan de laatste staking der metaalarbeiders te Berlijn hadden 2 lA mil- lioen Mark gekost. Het bericht werd door de werklieden met groote opwinding vemomen. De Amerikaansche Senaat heeft een re- solutie aangenomen, waarin de aanspraken van Grfckenland op het gebied in Tracife wer- den gesteund, mits er een uitweg naar zee overblijft voor Bulgarije. B1NNENLAND. DE UITLEVERING VAN DEN KEIZER. Op 16 Januari 1.1. is door den Secretaris Generaal van de Vredesconferentie van Ha rer Majesteits Gezant te Parijs een door den President dier conferentie onderteekend stuk ter hand gcs. Id van den volgenden inhoud: PARIJS, 15 Januari 1920. Door deze aan Harer Majesteit's Regee ring den tekst ter kennis brengende van arti- kel 227 (in gewaarmerkt afschrift hierbij gaand) van hat VrsdMverdrag' met nuitirh' land, dat op 10 Januari 1920 in werking is getreden, ihebhen de mogendheden de eer te gelijker tijd mede te deelen, dat zij besloten heboeu he hepalingen van dit axtikel onver- wijid ten uitvoer te leggen. Dientengevolge richten de mogendheden tot de Nederlandscne Regeering het officieel ver zoek Wilhelm von Hohenzoilem, gewezen Keizer van Duitschland in hunne handen te stellen ten einde te worden gevonnist Vermits de in Duitschland woonachtige personen, tegen welke de verbonden en geas- socieerde mogendheden eene aanklacht heb ben uitgebracht. inr krachtens artikel 228 van het Vredesverdrag moeten worden over- geleverd, zou de gewezen Keizer, indien hij in Duitschland gebleven ware, onder dezelfde omstandigheden door de Duitsche Regeering zijn overgeleverd. De Nederlandsche Regeering is op de hoogte van de onaantastuare redenen, welke gebiedend vorderen, dat de opzettelijke schen- dingen van de Internationale verdragen, als- meae de stelselmatige terzijde sidling van de allereerste regelen van het Volkenrecht ten opzichte van alien, ook van de hoogstgeplaat- sten, de. bijzonderc sanctie verkrijgen, door het V redescongres voorzien. ,De Mogeudnedeu herinneren kortelijk, on der zooveie misdactea, aan de cynische schen- riing van de c..zijdigheid van Belgie en Luxemburg, het barbaarsche en meenoogen- looze stelsel der gijzeiaars, de deportaties in maasa, de oplichting der jonge meisjes uit Rijssel, die aan hare familien ontrukt en zon- der bescherming met de slechtste elementen te zanien erd-en gepakt, de stelselmatige verwoesting vac het gehede land- streken, den onbeperkten duikbootoorlog met de onmenschelijke achterlating van de slacht- offers in voile zee, de ontelbare daden tegen niet-strijders, begaan door de Duitsche over- heid in strijd met de wetten van den oorlog, enz... Van al deze daden klinkt de verantwoorde- lijkheid, althans de zedelijke v»-rantwoorde- lijkheid, op tot den oppersten leider die ze heeft gelast of die misbrnik heeft gemaakt van zijn volmacht om inbreuk te maken of te laten uiakpn op de heiligste voorschriiten van het menschelijk geweten. De Mogendheden kunnen zich niet voorstel- len, dat de Nederlandsche Regeering de ge- weldige verantwoordelijkheid van den gewe zen Keizer met minder afkeuring zou be- schouwen, dan zij zelven. N'ederiand zou zijn internatioualen plicht niet vervullen, indien net weigerde zich naar de mate zijner kracht, aan 'te sluiten hij de andere natien om de be- straffing van de hegane misarijven na te streven of die althans niet te belemmeren. Bij het richten van haar verzoek tot de Nederlandsche Regeering, meenen de Mo gendheden het oijzotider xarakter daarvan te moeten doen uitkomen. Zij hebben den plidit de uitvoering van artikel 227 te verzekeren zonder zich door argumenten te laten wear- he uden aagnezien het onder deze omstanaig- heden niet geldi eene in beschuldigingstelling met een juridiek karakter. wat het wezen be treft, maar een daad van hooge internatlonale politiek, voorgeschreven door het wereldgewe- ten, waarbij ae vormen van het recht alleen zijn voorzien om aan den beschuldigde een geheel van waarborgen te verzekeren zooda- nig als het publiek recht er noo> heeft gekend. De Mogendlieden hebben de ovcrtuiging, dat Nedenand, dat altijd blija heeft gegeven van zijn eerbied voor het recht en zijn recbt- vaardigheidszin en dad een der eersten was ons zijne plaats op te eischen in den Volken bond, niet met zijn zedelijk .gezag de ver- krachting zal willen dekken van de grondbe- ginselen der solidariteii 1 isschen de Volke- ren, die er alien gelijkelijk belang Bij zullen -hebben den terugkeer van een dergelljke ramp te verhinderen. Het Nederlandsche volk heeft er hoogelijk belang bij, niet den scliijn op zich te laden, dat het den voornaams, n be^'erker beschermt door hem op zijn grondgebied in veiligheid te stellen, en de berr.chting te bevorderen wel ke door de stem van mrlUoenen slachtoffers wordt geeiscbt. (w. g.) G. CLEMENCEAU. Het antwoord der Ned., regeering luidt: 's-GRAVENHAQE, 21 Januari 1920. Bij note verbate van 15 Januari 1920, overhandigd aan Harer Majesteits Gezant te Parijs, vragen da Mogendheden, onder ver- wijzing naar it:, - ner Verslag van Versailles, aan de Nederlandsche Regeering Wilhelm von Hohenzoilem, gewezen Keizer van Duitschland, in hare hauden te stellen ten einde te worcien gevonnist. Tot ondsrs'ouniag van dit verzoek doen zi. opmerkeu,«dat, indien de gewezen Keizer in Duitschland gebleven ware, de Duitsche geering krachtens het bepaalde bij artikel 228 van het Vredesverdrag verplicht zou zijn ge- weest hem over te leveren. Terwijl de Mogendheden als opzettelijke schendingen van de interaationale verdragen en ten bewijzc van de steimatige terzijdestel- ling van de allereerste regeleu van het Vol kenrecht, tal van handelingen, in den oorlog door de Duitsche overheid gepleegd in her- innering brengen, doen zij de verantwoorde lijkheid^ althans de zedelijke verantwoordelijk heid daarvoor opklimmen tot den gewezen Kcizcft Zij spreken de meening uit. dat Nederland zijn internationaleu pliant niet zou vervul len, indien het weigerde zich naar de mate zijner kracht, bij Haar aan te sluiten om de v*n i*gane aiadrijvMn a» streven of die althans niet te belemmeren. Zij doen het hijzonder karakter uitkomen van haar verzoek, dat niet eene juridieke in beschuldigingstelling, maar een daad van hooge Internationale politiek heoogt, en zij doen een heroep op Nederland's eerbied voor het recht en rechtvaardigheidszin, opdat het niet met zijn zedelijk gezag de verkrachting voor Duitschland dekxe van de grondbegin- selen der solidariteit tusschen de volkeren. Harer Majesteit's Regeering heeft de eer aanstonds te doen opmerken dat de verplich- tingen welke voor Duitschland zouden hebben kunnen voortvloeien uit artikel 228 van het Vredesverdrag, niet kunnen dienen om de plichten te bepalen van Nederland, wat bij dat verdrag geen partij is. Harer Majesteit's Regeering, harerzijds eveneens bewogen door onaantastbare rede nen, kan de door het verzoek der Mogendhe den gerezen vraag niet anders bescnouwen dan uit het oogpunt harer eigen plichten. Zij is volkomen vreemd geweest aan de om standigheden waaruit de oorlog is voortgeko- men en heeft, niet zonder moeite, hare onzij- digheid tot den einde toe bewaard. Zij staat mitsdien tegenover de oorlogsfeiten anders dan de Mogendheden. Zij wijst met kracht elke verdenxmg af als zoude zij met haar souverein recht en haar zedelijk gezag schen dingen van de grondbeginselen der solidari teit tusschen de volkeren willen wekkenmaar zij kan geen internatioaalen plicht erkennen om mede te werken tot de raad van hooge ia- emationale politiek der Mogendheden. In- cien in de toekomst door den V olkenbond eene internationale rechtspraak mocht worden in- gesteld, welke bevoegd zou zijn om, in het onverhoopt geval van eenen oorlog, recht te spreken over feiten, welke tot misdrijven ge- stempeld en aan sanctie onderworpea zijn door een aan de pleging voorafgaand sta- tuut, zal het aan Nederland staan zich bij de nieuwe orde van zaken aan te sluiten. Harer Majesteits' Regeering kan in het egenwoordig geval geen anderen plicht er- tennen dan die, welke haar de wetten des iijks en de nationale traditie opleggen. W. elnu, noch de op alom erkende rechtsbe- ginselen gegronde fundamenteele wetgeving des Rijks, noch eens eerbiedwaardige traditie van eeuwen her, welke van dit land te alien tijde een toevluchtsoord heeft gemaakt voor hen, die in ictfrnatiouale conflicted't onder- splt hebben geaoiven, veroorioven aan dt derlandschp Regeering gevolg te geven aan let verlangen der Mogendheden en aan den gewezen Keizer de bescherming van die wet ten en die traditie te onttrekken. Het recht en de natiouale eer welke te eerbiedigea een leilige plicht is, verzetten zich daartegen. Het Nederlandsche volk, geleid door gevoelens waaraan in de geschiedenia de wereld recht ueeft doen wedervaresn, zou het vertrouwen niet kunnen beschouwen van hen, die zich op zijne vrije instellingen hebben verlaten. Harer Majesteits' Regeering vertrouwt dat de Mogendheden de gegrondheid zullen er- kftnnen van deze overwegmgen, welke zich bo- ven eenige beoordeeling van menschen verhef- fen en welke haar zoo afdoende. voorkomen, dat zij redelijke wijze geen vrijheid kunnen ge ven Nederland in een verkeerd daglicht te stellen. -.get.) VAN. KARNEBEEK." DE DEN Ja- UITLEVERING VAN EX-KEIZER. Het Holi. Nb. meldt uit Parijs d.d. 22 nuari: Er is een tweede nota der geallieerden aan Nederbmd gezonden, waarin wordt meege- dceld, dat het mandaat tot ovememing van den Duitsrhen ex-keizer aan Eng- 'and is ver- strekt. Eerstdaags zal een nota der geallieer den aan Duitschland worden gezonden, waarin de steun der Duitsche regeering wordt verzocht voor den eisch tot uitleve- ring, welke aan Nederland is gesteld. a de berichten dat de Entente van de Duitsche regeering steun vraagt voor de uit- 1 ever lug van den ex-keizer door Nederland, wordt, meldt het HolL Nb. verder, in Duitschland geen geloof gehecht. Officieele kringen kennen geen wetteliike basis, waarop de Entente zoo'n eisch zal kunnen grondves- ten. Het vredesverdrag voorziet er niet in. De algemeene opinie meent, dat de regeering geen antwocrd op den eisch kan geven zot> aer machtiging van de Nationale Vergade ring, welker meerderheid echter niet geneigd is om rcvanchedaden te steunen. Indien de Entente werkelijk aan zoo'n eisch volhoudt, zou dit kunnen leiden tot het aftreden van de huidige regeering, waarbij alle pogingen tot vreedzame uitvoering van het verdrag van Versailles tevergcefs zouden zijn en een bur- gcroorlog in Duitschland zou uitbreken. POSTPAKKETTEN. St. Cr. 14 bevat een opgaaf van onbestel- bare en- geweigerde pakketten, welke nog een maand bij hei hoofdbestuur aer P. en! T. ter beschikking blijven van- de rechthebbenden. en na verloop van dien termiin, voor zooveel zij niet zijn opgevraagdi, zullen worden1 ver- kochit. Hedon ontvangen ruime sorteering ▼RAAQT ONZE ZIET DE HTALAQE. OUDLGRACHT A 231. voordeelig saldo groot 8.52 H. De verkiezing van 4 bestuursledea gaf toil resultaat. berkiezing van de heeren T. Lngei en Jn. Wit en verkiezing van de heeren A. Hoogland Sr. en A. Blok, die alien hunne be- noeming zich lieten welgevallen. Vooraf was de bepaling: „Uit't Zuideind van St. Pancras worden 2 leden tot bestuurs- lcdeu gekozen", geschrapt Bij de besprekmg van „Gezellige bijeen- komst van leden met hunne dames" bleek, dat alien voor het houden daarvan waren. Zo werd bepaald op 4 Februari a.s. Mej. T. Best, declamatrice en solo-zangeres te Am sterdam, zal dan optreden, terwijl eenige le den een tooneelstukje zullen opvoeren. Met dank voor opkomst volgde sluiting der vergadering. UIT KOEDIJK. Woensdagmiddag werd door de Tuin- bouwvereeniging ,,de West" haar jaarvergar dei'ing gehouden in het lokaal van den heer Jb Groot, onder leiding van den heer Jb. Zwetsman. In zijn openingswoord herinnerde spre- ker nogmaals aan den crisistoestand, die voor den tuinbouw minder gunstig was, doch zei de dat 1920 met nog meer zorg tegemoet wordt gezien, en wees verder nog op de va- luta-kwestie en hoopte door den arbeid op verbetering. De voorzitter besprak het boekhouden me* het oog op het belastingvraagstuk en zeide^ dat het voor de tuinbouwers noodig .is om boek te houden. De heer W. Butter stelde voor een cuibus te openen voor boekhouden. Verder ging de voorzitter de ziekteverze- kering der Tuinbouwonderlinge bespreken en zeide, dat als men verandert van perso- neel, men dit noodzakelijk moet mededeelen, wil men uitkeering ontvangen. De secretaris las een schrijven voor van den phytopathologischen dienst, om kool- kragen te bestellen, ter bestrijding van ds koolmijt. De heer K. de Geus had een zeer gunstigs proef genomen. Het volgend punt was rekenmg en verant- woording van den penningmeester. Ontvan- jen was 2560.83 en uitgegeven .us het saldo 1802.95yz. Na mededeeling van den heer Jb. werd tot goedkeuren besloten. Het jaarverslag gaf aan, .dat het bedraagt 166. Er zijn gehouden 9 en 8 ledenvergaderingendie alle goed zocht werden 4 ledenvergaderingen zijn nouden voor de koolregeltng. De bestuursverkiezing, die nu volgde, gaf aan, dat aftreedt de heer J. Zwetsman (her- kiesbaar) en voorzien moest worden in de va- cature van den heer Jb. Visser. De heer Zwetsman stelde zich niet meer be- schikbaar. De uitslag der stemming was, dat gekoze® werden de heeren Jn. Stain Mz. en Jn. Otto Jnz. Zij namen de benoeming aan. De voorzitter hoopte, dat zij nuttig wexlcr in het 757.88, Brouwer leden tal bestuurs- be- zaam zullen zijn in S \^oor de beschrijving Groentecentrale stelde de belang der vereeni- werd goedge- UIT SINT PANCRAS. Ten huize van den heer H. Gerritsen ver- gadcrde de aldeeling alhier van Volksonder- wijs. Na opening der bijeenkomst en lezing der bracht de heer M. notulen uit over de 40.03*, nil ^^^■eegers ■eldmiddelen. Ontvanj •wen 31.51, verslag ngen was alzee der Langedijker heer W. Butter voor, de leden dier vereeniging om de 4 jaar geheel te doen aftreden. Dit keurd door de vergadering. Verder werd besloten, om over zaken, wan neer 10 leden dit verlangen, schriftelijk t* stemmen in plaats van mondeling. De heer P. Geus vroeg wijziging van het marktreglement. De heer W de Geus zeide, dat het ont- werp-reglement eerst behandeld zal worden ecr het vastgesteld wordt. Wijziging in het marktreglement door het bestuur moet ter- stond bekend gemaakt worden. De heer W. Visser stelde voor, om het resentiegeld der afgevaardigden naar de L. C. te verhoogen. Dit voorstel werd aange- houden tot de volgende vergadering. Nu volgde verkiezing van twee leden voor het marktoestuur. Aftredend waren de hee ren Jb. Zwetsman en W. de Geus (herkies- baar). De heer Zwetsman stelde zich niet bo- schikbaar. De uitslag der stemming was, dat gekozea werden de heeren Jn. Stam Mz. en W Visser, die de benoeming aanvaardden. De heer W. de Geus zeide nu te bedanken van bet bestuur van „de West" De voorzitter betreurde ook deze uitslag en zeide te meenen, dat de heer de Geus steeds naar zijn beste weten gewerkt heeft. Voor de beschrijvingsbrief vroeg de heer C Beets, welke waarde een veilingsleider heeft Zoo deze niet genoeg waarde heeft, dan mod men hem niet meer benoemen. Na eenige besprekingen kwam de heer w. de Geus met mededeelingen over de regelmg, ten zooals blikjss afgtvto aan de marlct, J Dlreoteur: G. H. KRAK. HoofdredacteurT|. N. ADEMA. I

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1