15 Viu^ltSMiauischo 15m rs Noortlliolluinlsch Laiulbouwcrediet Advert»<nti§n. het frit, dat deze vereenSging binnenlkort al- hier eeni concert geeft, en om de fraaie uit voering der portretten zullen zij wel de aan dacht trekken. NOORDER BANK. NOORDER BANK, ALKMAAR. Aan de op 11 Febr. a s. te houden Jaar- lijksche Algemeene Vergadering van aand eel- houders zal worden voorgesteld- om het divi dend over 1919, na ruime reserveering, te be- palen op 8 pet. (evenals vdtig jaar.) HOE KAN HET BEDRLRF WINST- GEVE/ND Q-EMAAKT WORDEN? In het caf6 Central sprak heden de heer C. Nobel, rijkslandbouwleeraar te Haarlem, over het onderwerpHoe kan het bedrijf meer win9tgevend worden gemaakt? De zaal was geheel gevuld met belangstellenden, aamenge- roepen door de afdeelingen Alkmaar van de Holl. Maatschappij van Landbouw en van den L. T. B. kapper. M. C. Sdhouten—Venneulen, R.C., Laat 191, Schiedam. Wed. J. Groot, N.H., Veerstraat 1, Ursem. Jhr. t. J. de Kaaitz, N.H., Hoidijkstraat 2, bussum, arts. W. M. S. Dingemaus, N.H., Hoidijkstraat 2, Bussum, dienstbode. L. Kabel, K.C., Frie- scheweg 5, 'ijpe. A. Smit, O.R., Achter- straat od, .Egitiond aan Zee, dienstbode. A. b. Hoogervorst, R.C., Molenbuurt 9, Haarlem, spoofwegarbeider. F. Hendrikse, N.H. Lmnnerhoek 2, Ileiloo. J. C. Schuur- man, E.L., P. H.straat 30, Delit, student. A. J. N. H. Flarziug, R.C., Middeustraat 6, Wijk aan Zee ea Jjluu. S. Koperdraad, R.C., Laat 225, Tiel, winkelbediende. A. G. W. Appelmau, R.G, Laugestraat 32, Heems- kerk, aienstbode. P. bakker, N.H., Zeglis 128, Akersloot. J. Simonse, vrouwenstraat 11, Nieuwe Niedorp, laadbouwer. J. Jon- ker, N.H., Metiusgrachi 7, Ursem, dienstbode. P. J. van der List, N.H./R.C. van tikeleu- bergstraat 8, Helder, bouwk.opz. J. A. Lestrade, R.C., Breedstraat 13, den Haag. GYMNASTIEK. U1TVOER1NC „*1 URN LUST." De rij der jaarlijksche turnuitvoeringen werd gisteravond geopend door 1 urnlust." Lr was wel belangsteilingde groote „Har* moniezaal" was stampvoi. Na den vaandelgroet sprak de heer Bud ding als voorzitter van „1 urnlust een kort Opeuingswoord. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom, memoreerde het succes door „lurnlust" op de wedstryden van „K. en V." alhier't vorige jaar behaald de dames- afdeeling verwieri ook nog een prijs te Hens broek en gaf daarvoor alle eer en hulde aan de leiding van den directeur dot heer J.. J. Poll. Voorts vestigde de heer Budding de aandacht op het 20-jarig bestaan, dat 1 urn lust" 't volgeii.ie jaar noopt te herdenkeu. Hij deed een bcroep op de imanueele steun der donateurs en kunstiievende led mi en de daad- werkelijke steun van alle jongelui die iets voor de gymnastiek mochten gevoelen. Hierna werd onder ieiding van den direc teur in vlug tempo uitstekeud zoohet programma afgewerki. Ongeveer 25 flinke jouge kerels gaven cerst huu vrije oefeningen: een goed begin, waarna de flink bezette da- mesaideeling brugoefeningen uitvoerde. Enke- leMames vieien door hun goed werken op. On der groot vroolijkheid staple:; daarna de kieinste jongens het tooneel op, parmantig hooren lieten aardige oefeningen zien. Maar de meisjes wilden niet onderdoen en bleken met't groote paard al aardig vertrouwd. De halteroefeningen der groote jongens kwamen uitstekend tot hun recht, wat alle aanwezigen naar't applaus te oorueelen ook vonden. De eerste afdeeling van het programma werd ge- sloten door de heeren, de tweede groep aan't laagrek, de eerste tremplinbrug. De direc teur gaf ook eenige mooie oefeningen. Be- ,ld enthousiast kon ons anders h«t werken der heeren aan de toestellen niet stemmen want ook na de pauze was het werken aan brug en rek niet af. Velcn deden oefeningen, die beslist boven hun krachten gingjm. Een eenvoudiger oefening, correct afgewerkt, was ons liever geweest. Lnkelen turners speehku ook de zenuwen parten. Van sommigen con- stateerden wij met genoegen vooruitgang bij 't vorige jaar o.a. van de heeren Nol en Ha- bich. De stille oefening door twee turners te- gelijk aan't hoogrek uitgevoerd dienf nog even genoemd, terwijl ook de directeur weer kranig werkte. Met een groep uitgevoerd door de heeren, werd't programma voor de pauze gesloten Het eerste nummer er na, vermelden wij gaarne even aizonderlijk. In trapsgewijze op- stelling, waarv tr twee met zwart doek af- gedtkte verh igen waren aangebrach voerde de heeren an serie vrije oef. uit die in hun' geheel de vci hillende takken der athle- tiek, zooals speerwerp., discusw. touwtrekken, polsstokspringen, enz. demonstreeifden. Goed uitgevoerd, had dit nummer dat weer eens iets nieuws bracht een welverdiend sue ces. Voor de directeuren een aanwijzing om vooral te trachten in hun programma iets nieuws te brengeu. Het publiek weet zoo iets te waardeeren. nink, C. G., Koorstraat 13, Beemster, instru- mentmaker. A. Versteijnen, R.C., Kerk- plein 2, Schagen, timmerman. G Trijbetz V. Zwaanenburgh, N.I., Achterstraat 53, Zaandam. E. J. M. Wiegersma, R.C., Spoorstraat 14, Driel, onderwijzer. H. Muntinga, Snaarmanslaan 48, Schaterland, Het 'klimmen van de jongens is ook altiic voor de itoeschouwers een aardig nummer. De meisjes deden nog sierlijke oefeningen op en van de plaats, terwijl de dames kranig sprongen en een goede uitvoering gaven van eenige stokoefeningen. Een groep van de joqgens en meisjes was 't slot. Bij verschillende numrners werd een uitste kend gebruik gemaakt van de electrische licht- installatie op it tooneel. Met rood en blauw licht werden soms mooie effecten verkregen. Niet al te laat was de uitvoering geeindigc en kon het bal beginnen. Er waren vele lief- hebbers, die zich zonder twijfel een langen tijd uitstekend zullen vermaakt hebben. En nu „Turnlust" naar 't 20-jarig bestaan! SPORT. door nonchalant spel der Alcmarla backs, mooie kansen, maar de keeper had het er op gezet de score blank te houden en liet zich niet passeeren. Hij had er weer een goedea kijk op. De middenlinie speelde vooral in de tweede helft een bijzonder goede partij. De spelverdeeling in de voorhoede was be ter dan vorige malen. De buitenspelers kregeu gere- geld werk eu verrichtten dit geheel naar be- hooren. Ondanks het prachtige weer, was er toch niet zooveel publiek als wij verwacht had- den. 't Viel ons niet bepaald tegen, doch 't had meer kunnen zijn. Vier minuten na den aanvang opende Bos de score voor Alcmaria en met tusschenpoo- zen werd die opgevoerd tot 6—0 voor de pau ze. Na de rust kwam er langen tijd geen ver- andlering in den stand, maar't laatste kwar- uer bracht weer vier fraaie doelpunten. Wij hopen dat Alcmaria den Cadetten nog eens de gelegenheid zal geven tot revanche en dat er dan geen sprake zal zijn van invallers. De Cadettenspelers bleken hun nederlaag be- te^ te kunnen verdragen, dan sommigen van :iun supporters. Wij merken .nog even, op, dat de corner, door den rechtsbuiten prachiig genomen, in't doel belandde zonder dat den er andere spelers den bal had aangeraakt. Volgens de spelregels mag zoo'n punt niet worden toegekend. De heer Meerman leidde den wedstrijd heel goed. Met genoegen constateeren wij nog even, dat er onder de Alcmariaspelers tegenwoor- dig een prettige geest heerscht. Misschien werken daartoe de clubavonden, die geregeld op Maandagavond op de bovenzaal der N.-H. Lunchroom worden gehouden, in niet geringe mate toe mee. In. de 2e klas B. werden gisteren twee wed- striijden gespeeid. Z. V. V. won met 412 van E ID. O. R. C. H. met 31 van Neeriandia. \.s. Zondag gaat Alcmarja bij 2. V. V. op bezoeik. Dat zal spanner;! In de erste klasse wonnen de thuisclubs met uitzondering van Haarlem dalt op eigen veld met 20 verloor van Sparta. De andere uitslagen waren H. V. .VD. F C. 2—0. V. O. C—A. F. C. 3—0. Bl. W.—H. B. S. 4—2. U. y. V.—Ajax 1-0. VOETBAL. ALCMARIA VICTRIX CADETTEN F. C. 10—0 Toen wij Zaterdag schreven, dat de wed 3rijden tusschen Alcmaria en de Cadetten al tijd spannendi zijn, kondten wij niet denken dat onze woorden den volgenden dag zo6 zou den gelogenstraft worden. Door het zwakke spel der Cadetten was er gisteren absoluut geen spanning en daar Alcmaria uitstekend speelde, kon zij winen, zooals zij wilde. Een overwinning met dubbele cijfers had zeker nie- mand verwacht. Zooals de Cadetten gisteren speelden, waren zij beter tegenpartij voor Alc maria II geweest. Nu haciden zij weliswaar eenige invallers, maar ook hun volledige com binatie had naar wij durven beweren een ge voelige nederlaag niet kunnen ontgaan. Backs en linkshalf waren hun beste spelers. De in valler doelman had een zware taak en had misschien enlkele doelp. kunnen voorkomen De kunst van schieten verstond niemand, Alc maria speelde uitstekend, vooral de voorhoede met Bos aan't hoofd verichtte mooi werk. Bos nam de helft van de tien doelpunten voor zijn rekening. Een paar malen ging hij er als een aal tusschendoor om daarna kalm den bal in dienstbode. L. Bijlsma, G.K., Frkaclieweg^ te zetfrti. Hoe mooi was b.v. het negende doel 4, Menaldumadeel, dienstbode. A. Groe- pur.t De linksbuiten maakte twee goals en de andere voorhoedespelers elk 66n. Het derde doelpunt was een prachtschot van den rechts buiten, dat van deirvleugel gelost onhoudbaar doel trof. De linksbuiten maakte o.a. met een fraaien kopbal het achtste punt. Halflinie en backs verdedigden uitstekend als' rt vii. Een enkele ma*l kregen de noodig Cadetten TELEGRAFISOH WEERBERIOHT. 26 Januari. Geldig tot den avond van 27 Januari. In het gebied van de waarneming is de hogste sland van de barometer 772.2 te Bres- lau. Dclaagste stand van den barometer 72.70 te Seydisfjord. VERWACHTTNG. Matige tot krachtigen zuid< lijke tot zuid- westelijken wind, zwaarbewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen- buien, aanvankelijk zachter. INOEZONDEN STUKKEN. (Buiien verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins, dat de Redactie er mede instemt). ORGANISATIE. In de dagbladen heeft men kunnen lezen, dat een aantal fabrieken zich hebbem los ge- maaki van den Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland; en een eigen vereeniging heb ben opgericht, wier doel is om op goedkoo- pon grondslag de gcmeenschappelijke belan gen te behartigen. Voor de ingewijden komt deze splitsing niet onverwacht, men heeft" baar reeds lang zien aan komen Het is waar, de Bond van Zuivelfabrieken btstaat niet uit wat mem noentt gelijksoortige eenihedem; er zijn vereenigingen van Quiver particulieren en van zuiver codperatieven aard met alle tuschenligende schafceeringen er zijn fabrieken, ingericht voor kaas, an dere voor boter en kaas bereiding; in de vvrgaderingenl worden stemmem gehoord, pleitcnd voor de codneratie, andere die er nieit warm voor zijn, Maar ondanks alle ver schillen heeft men toch gemecnschappelijke bclangenmen heeft gelegenheid' tot samen werk.ing en wederkeerige voorlichting in alle za-ken, d'ie eem voordeelige exploitatie van de Zuivelfabrieken kunnem bevorderen; men houdt keuringen van Zuivelproducten, men heeft den gemeenschappelijken aankoop van bij de zuivelbereiding benoodiigde stoffen, men is een in het opsporen en bestrijden1 van knoeieriien bij. d'e bereiding van en den han- del in Zuivelproducten' enz. Men ziet het, er is gelegenheid te over om dkander met raad en d a ad ter zijde te staan het is de plicht van iederen zuivelbereider om tc 'helpen bevorderen dat't grooite kwantum melk, dat in de provincie wordt gemolken, tot zijn voile waarde wordt gebracht. IDaartoe is noodig een hechte organisatie die over voldoende middelen moet kunnen be srhikken' om de noodige maatregelen te ne men, die kunnem leiden tot verbetering; ont houdt mem haar d:ie middelen; dan is zij al bij voorbaat lot onvruchtbaarheict veroor- deeld. Er is nog zooveel te verbeteren, denk eens aan' het verband tusschen het voedsel het drinkwater van. ons vee, de melikwinning en de gebreken in boter en kaas denk eens aan de uitbetalingswijze der melk pm een ad ministratief voorbeelo te noemen, welke de bil'lijkslte is; welk een ervaring en studie zijn er toe noodig om daaromtrent heldere inzich ten te Ikrijgen. De industrialiseering van de melk opent zoo velerlei perspectieven dat dringend noodig is daaraan de voile aandacht te schenken en dat gezamelijk, niet verdeeld te doen. In het buitemland word't hard' gewerkt, denkt aan Canada en Argent inie, waar in de oorlogs jaren de zuivel industrie zoo hard is naar bo ven gekomen d'at ze nu reeds m'eer ui'tvoeren dan iqvoeren, waar de tofestand^ voorheen juist andersom was. Wij moeten niet onze kracht zoeken in wei nig onkosten, neen, er moet gedacht en ge wertkt worden aan verbetering; men moet zich daarvoor opofferingon willen getroos/ten. Waar fillerwegen eem zeer snel groeiend be- sef van de waarde van organisatie door- breekt, daar moeten wij oppassen dat andere organisaties, 'dtenkt aan de arbeidersorgani »c ties, ons bereid vinden en niet verdeeld Wij hebben het volste vertrouwen in den Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Hollant - dat deze de vereeniging is waarin alle zu velbereiders thuis be'hooren. De contmi&aie voor Landbouw Co6p«ratie. (DE RA'MIP TE MAASTRICHT. Eene groote ramp heeft de provinde Lim- burg getroffen. Door dien hoogen waterstand der laatste weken zijn tal van. plaatsen langs de Maas overstroomd, en duizenden bewo- ners zijn voor het water moeten vluchten. Tiloewel de schadfe nog niet is vastgeeteld, laat het zich nu reeds aanzien dat deze zeer groot zal zijn. Ondergeteekendem doen bij deze een beroep op alle Nederlandsche ingezetenen om hen- te helpen het lot der slachtof.ers te verzachten. an 'het bedrag der giften welke men ons wel za-1 willen toezenden zal 1/3 gedeellte be- stemid worden voor de gemeente Maastricht, waarbij- sinds eendgen tijd de plaatsen- Heu- gen, Scharnderweg en Limmel, welke zeer veel geleden hebben zijn i'mgeiijfd. Het overi- ge, dus 2/3 gedeelte zal worden verdeel'd' on der de andere plaatsen in Limburg welke door den watersno-od getoisterdi zijn. „Oiften kunnen worden ingezonden aan Mr. L. B. J. van Oppen, Burgemeester. Voor zitter van het WdtersnoodrComitt Maas tricht'. W atersnoodrComitt Maastricht: Mr. L. B. J. van Oppen, Burgemeester van Maastricht, Voorzitter. R. Niafzgcr, Wethouder Maastricht. Mr. H. Paulussen, oud-Wethouder, Maas tricht. Mr T. Janssen, lid1 van den gemeenteraad, Maastricht. J. B. H. Klijlnen, lid v. d. gem. Maastricht. J. H. Paris, lid. v. d. gem. Mas-tricht. Mevr. Th. Schoon-Philips, Maastricht. Mevr. B. Haenecour-Coenegracht, Maas tricht. Mej. M. Schaepkens van Riempst, Maas tricht J. Wijnan-ds, Heugem. Ch. Grabal, Scharnderweg. J. A. M. Wa8zinb Limmri. van 24 Januari 1020 Ex-dividend. Medcdcelingen van Maandag 26 Januari 1920. Oliewarden en Cultureh zeer flauw met weinig handel. Scheepvaarten lager. Tabak- ken ongeanimeerd. Amerika stil. •7"/w 6V, 13 1 1h mI en hri hooren van onraad op onderzoek uitgtnf, weid door een kogei getroifem en stieri dien- temgevolge E>e rechtbank te Tiel heeft eeni- cn tijd gelcden P. J. C. Kwasien, die aan tens inbraak medeplichtig zou zijn geweest, tot 2 jaar en 6 maanden. gevangenisstraf ver- oordeeM. Beklaagde heeft thans voor het ge- rtditehof te Arnhem terechtgestaan. De pro- cureur-generaal eischle verzwaring der opge- legde gevangenisstraf tot 4 j-aren. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 23 Jan. Albertus, z. v. Gerrit Mensink en Grietje Kopjes. Albertus Barend Petrus, z. v. Willem Strubbe en Jo- -hanna Maria Hieilig van Keulen. 24 Jan. Nicol-aas, z. v. Nioolaas van de Ka- mer en Cornelia Emerentia Maria van den Burg. Mina, d. v. Teu- nis Eijking em Agatha van den Berg. OVERLEDEN: 24 Jan. Sophia Geertruida Besancon, wed. van Jan Zijp, 79 jaar. RECHTSZAKEN. DE MDORlD OP DEN BURGEMEESTER VAN BEESD. Ih Maart 1919 werd1 ingebrokm in het meentehuia te Beesd. De burgemeester die MARKTBERICHTEN. Den 3en Feb: uari a.s. hopen onze geliefde Ouders Sofia Geertruida Besanpon. J. Th. O. ZEILER— C. F. ZEILER Jr. De heer Swaag opende de vergadering met een welkom in het bijzonder aan den heer No bel. Spr. achtte het onderwerp zeer actueel en juichte het toe, dat de landbouw zoo goed vertegonwoordigd was. Jammer vond hij het, dat de leden v. d. H. M. v. L. zoo slec'ht w i- ren opgekomen en hij vroeg zich af of die heeren dan alles wat meegedeeld zou worden al zoo goed wisten. Daarna was het woord aan den heer No ■bel, die begon met te zeggen, dat hij onlangs ingevolge zijne inatruetie een ciroulaire had gezonden met mededeeling, dat hij zich bereid verklaarde tot het houden eener lezing. Ala onderwerp gaf hij op Hoe kan, het bedrijf meer winstgevend worden gemaakt? Spr. meende dat men hier veel belang zou •tellen in de vraag hoe bouwland weer tot grasland te maken en tevene in de vraag hoe de ier het beat is te bewaren. In ier schuilt een grooie mesiwa. de en dit wordt niet door iedereen ingezien. Wel bewaart men de ier,' maar niet z6o ale wed wenschelijk is. Spr. wilde do waardeverhouding tusschen vaste uitwerpselen en ier uiteenzetten en ging da '.rom allereerst den gang van het voedsel na vanaf het nuttigen ervan. De opgeloste •toffen trekken in den darmwand, in't bloed, dat zich daarin beweegt. De verschillende verteerbare voedselstoifen komen daardoor •in het heele lichaam. Een dezer is het eiwit, de at of, die bij de bemesting zoo groote waar- de heeft. Het deel dat verteerd wordt, is ver- echillend naarmate van het gebruikte voed sel, bij goed hooi is het ongeveer 40 pet., bij graan of lijnmeel 85 ipet. De rest verlaat on- verteerd het lichaam van het dier. Van alle eiwit dat een dier ontvangt, wordt ongeveer TO pet. verteerd. Het meet het heele lichaam vah het dier onderhouden waarvoor 0.2 K.G. per dag noodig is bij TOO pond slachtgewicht. Bij 200 staldagen heeft het dier dus 40 K.G. eiwit noodig. Ook voor de melkverming is eiwit noodig. Stel de geproduceerde hoeveel- hti 1 melk op 1000 K.G. Daarbij is dan 155 K.G. eiwit. Proeven hebben bewezen, dat voor deze 35 K.G. minstens 50 K.G. eiwit moet worden aangevoerd. De overblijvende 15 K.G. worden in het lichaam ontleed en komen in de urine terec'ht. Van 65 K.G. eiwit komt de stikstof in de urine terecht. Eiwit bevat 16 pet. stikstof, er is dus ongeveer 10 K.G. stikstof in.de urine van een koe, die niet meer eiwit krijgt dan beslist noodig is. Krijgt een dier minder, dan wreekt zich dat in don zo- mer. In de vaste uitwerpselen komt ongeveer 40 K.G. eiwit terecht, dt i. plm. 0)4 K.G. stik stof. Als een koe behoorlijk gevoed wordt, zit er dus in de vloeibare uitwerpselen meer stikstof dan in de vaste. Die in de vloeibare heeft bovendien meer waarde, doordat die uit de vaste uitwerpselen eerst allerlei om- zettingen noodig heeft. De waarde van stik stof in chilisalpeter schattende op 1.50 per K.G., zou die van de stikstof uit de vaste uit werpselen ongeveef 0.T5 zijn en uit de ureum 1.20 wegens hare meerdere opneem- baarheid voor de planten. Een koe produceert ongeveer 1000 K.G. urine, waarin ook nog phosphorzuur z't,. In de vaste uitwerpselen komt stikstof voor. Bij urine is de waarde ervan J 19, bij vaste uitwerpselen 8. Te betreuren is het riaarom dat le vloeiba re uitwerpselen niet altijd zoo zuinig mogelijk woraen bewaard. Loont een ierkelder de moei- te en kusten, daaraan bcsteed?Een ierkelder kost per 1000 liter 30. De bewaring van ier Lost dus per jaar ongeveer 1.60, waarvoor men dan voor een waarde aan ier heeft bewaard. Wio de ier bewaart in een sloot, stelle zich de vraag Koeveel er van verloren gaat en spr. berekende dit op minstens de helft, ongeveer voor 0. Dus ook in dit geval is een ierkelder veel vooideelit'er, ook than3 rog bij de hooge belonprijzen. (Wordt vervolgd.) VEREENIIGDE A. H. B. S. V. V. O. K. Z. O. -S. In ®en gecombineerdc vergadering op Vrij- dag 23 Januari van de vereenigingen A. h. B. S. V. en V. O. K- Z. O. S. is tot samen vaan besloten onder den naam Vereenigde A. H. B. S. V.—V. O. K. Z. O. S iHet behoeft geem beioog dialt deze verstan- dige Saad van beide besturen aa-ngespoord door de 2 beschermheeren op wier initiatief dit aqderwerp ter sprake is gekomen leiden zal tot die bloei van de nieuwe Hi B. S .-Ver eeniging. INGEKOMEN PERSONEN. M. J. Tuender, N.H., Keetgraclit 10, Wisch winkelbediende. P. Bergsma, Ger., Nieuw- landersingel 43, Amersfoort, adj. Comm. ter Seer. b. Ekkel, N.H., .Oosterburgstraat 12, Hoorn, agent van politie. E. bergkamp, N.H., v. Everd.straat 1, Hoorn, dienstbode. —Wed. J. Woriel, N.H., Kanaalkade 34, Wormerveer, huishoudster. G. Scliaar, N. H., 2e Kabelstraat 13, Amsterdam. D. Kwant, R.C., Sr: outenstraat 17, Warmenhui zen, dienstbt Ik Kampstra, R.C., Lut tik-Oudorp 78, vv werkman H.Ij.S.M. A. Tesselaar, N.i -stusstraat 59, Amsterdam, huishoudc J. B. Morra, N.H., Baaupad 2, Utre-. kvaderjuffrouw. V. Tak, K.C., Heilooertjijk 44, Hensbroek, Medeffedeeld door het Kon. Nederlandsch Moteorologrisch Instituut to De Bildt. Opgave van STAATSLEENINGEN, NF.DERLAND. »Ct. Obllg. N.W.S. v. 1000 1918 3 Oblia. N.W.S. van 500/1000 1917 4H dlto van 1009 4 Oblig. dito 3h dito dito 3 cert. dito 'X Ned. Ind. 1915 f 1000 5 dito 1916 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.«Juli 4 RUSLAND. Ubl. 1906 frs. 2500—5000 Iwanuorod Dombr. GR. 625 NicoUi Spw. 100 5 4 H 4 4 4 4 4 Geconsol. 1880 GR. 625 Rothschild (consols) GR. 625 Hope en Co. 1889«90 GR. 625 6e Emissie, 1894. GR. 625 TURklJE. Baudad Spw. le serie 1904 4 BRAZ11.1E. Tunditijj Ln. 1898 20/1000 5 Provinciate on Gemeentel. Leeoingen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 Bank< en CredleMnstcllingen Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. loll. IJrer. Spoorw. Obi. My. t. Expl. v. Staatssp. Obi. 5 5 4K My. t. Expl. v. Staatssp. Obi. Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam St.-.d 1874 100) J BELG1E. Antwerpen 1887 2)4 'rolongatie pCt. Atchis. Top. S. F6 C. v. g. A. Deify R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. My. Gewone Aand. K.kns. City South. Railw. Cy. g. a. dito Prei. A. Missouri Rans. Tex. C. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A south. Rlw. Vet. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car 8c Foundry Co. C. v. A Aiocr. Hilde Leather Comp. Central Leater Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. int. Mere. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Ron. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A Orion Petrol. Mij afgest. A Cult. Mij. der Vorstenlanden i id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel My. C. v. A. Id. Resc. Nttderl. ind. Handelsbk. Aand. Amstcrd. Rubber Cult. Mij. Aan< Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mg. Aand. Java China Japan Lijn A. Ron. Holl. Lloyd Aand. Ron. Ned. Stoomb. My. Aand. Idem Nieuwe Aand. Ron. Paketvaart Mij. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. StoOmv. My. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. Deli«Maatschappy Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak«My. Aand. Insulinde Oliefabrieken Veriga kotri 78', 781 75 75 60»/« 6U/4 5i»/s 51*/, 45' i 90»/i 90 867/i 861 6'/> 12»/« 13i/« 11'/l« 11 Via 19 121/4 11 17 13"/i4 121/4 121, 22 121/, 831/4 189 189 203 H4I/4 871/, 881/, 861/4 66S/4 7o»/4 76'/, 1021/v 53»/4 31/4 3i/i Vorige koer, 881/,. 7»/m 71/, Mi, Ml', 16'/, 16»/, 47* "»/l. 71/, 7 1061', 72»/w 221/4 1287/, 1281/, 134 133 43'l/jj 1421/, 1237/, 1001/,, 11H/« Ill 447/,, 44*/, 162 I62.V4 232 276 3511 k 810 Ms/, 60 130 130 250 250 285»/, 283 273 6411/, 641 2237/, 221 223 294 292 249 247 118 120 4601/, 455 4441/, 439 231 230 330 328 1761/4 175 231 2271/, 221 218 240 290»/4 285 294>, 292 3541/4 354 232 230 385 380 425 420 20s y« 205 225 220 415 412 2321/, 234 ALKMAAR, 20 Januari 1920. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: lg koeien en ossen 400650, 6 vette kalveren 110100, p. ned. pqnd 1.86— 2.40, 18 nuchtere kalveren per stuk 25— 40, 19 nxagere schapen 2870, 250 vet- tq varkens p. ned. pond 1.201.48. WOORD1SOHARWOUDE, 24 Jan. Roode kool 7—7.90, Kleinere 5.10— 6.90, Uitschot 2.80f 4.70, Gele kool 2.508, Kleinere 12.10, Deen- sche witte f 8.70—/ 4.20, Kleinere 2.10 8.50, Grove Uien 7.509.40, Peen 2.60—/ 2.90, allee per 100 K.G. WARIMENHUIZEN, 24 Jan. 1920. Roode ko-ol B 6.506.10, Gele kool 2.50—/ 2.70, Uien 0.80—-/ 7.80. Nep 0.00, Peen 2, Uitschot roode kool 1.40— 8.40, uitechot gele kool 0i501.20, uitschot witte kool 0.7O, veldgele 2.10, alles per, 100 K.G. BROEK OP LA!NGENT>IJK (Langedijker Groenteveiling), 24 Jan. 1920. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roode kool A 78, B 5.500.10, uitschot 1.502.70, Gele kool B 2.60 2.70, uitschot 0.00—/ 1.60, DeenBche wit te kool A 44.40, B 38.90, uitschot 1.20—/ 1.00, Wortelen 2.50—/ 2.00. uien 8.309.50, id. 2de eoort 0.400.50; alles per 100 K.G. Aanvoer41100 K.G. roode kool, 30^25 K.G. witte kool, 69725 K.G. gele kool, 0075 K.G. wortelen, 11220 K.G. uien. PIETKK ROOltS en y KK.S SJ K IMP hun 25 Jiirtg* Keltivereeniging te herdenken. Hun dartkbare Kinderen, Behuwd- Kleinkind en Verloofde. Warmenhuizen, Jan. '20 Bij deze vervullen wij den droeven plicht U kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Echlgenoote, Zuster en Behuwdzuster Harla Kllzebeth ite Waal, in den ouderdom van 54 jaar en 9 maanden. JOH. DE LEEUW. DE WAAL. A. DE WAAL— Leeuwbnkamv. Schoorldam, 25 Jan. 1920. Heden overleed, na een kort- stondige ziekte, onze geliefde Tante, Me} Wed. van den Heer J. ZIJP, in den ouderdom van 79 jaar. Namens de familie, H. BESANCON. Alkmaar, 24 Jan. 1920. Varnebroek 3. De tc-aardebestelling zal plaats hebben Woensdag 28 Januari, des v.m. half twaalf uur, vanaf het sterfhuis. IN PLA-ATS VAN KAARTEN. Heden overleed te Amsterdam, na een kortstondige ziekte, onze lieve Vader, Behuwd en Groot- vader de Heer U. R. G. VAJf AIRES, in den ouderdom van 68 jaren. Rome (Georgia) U. S. A. MARIE VAN AAKEN. Bergen (N.-H VAN AAKEN en kinderen. Amsterdam. CATO VAN AAKEN. Amersfoort. QEORUINE VAN AAKEN. Amersfoort, 24 Januari 1920. Geen bloeuieu. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 28 Januari tegen 1 uur op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen" te's-Gra- venhage.

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 3