Zeldzaam aanbod. Le CEVESTICD IE HLKfflMl zcyentienkonderd twe© ©n twintig ML2. SpreekuurJ8 9 en 1-2. ■T 3E3 K. O O Advorionticn. Langestraat 30, mito. f*br. M. Btolrpoel, NJEL, AcTrterw. 68, Amsterdam, dienstb. H. F. Wiersma, R.O., Boterstraat 7, den Haag. P. Boot, N.H., Karnemelkabuurt 22, Yenhuizen. J, P. de Lange, E.G., Oudegracbt) 84, Zaan- dam, kantoorbed. 0. G. de Does, E.G., L.- Oudorp, Harlingen, sigarenmaker. J. van Keulen, E.G., Oudegracht 207, Harlingen, sigarenmaker, G. 0. A. Zalenstein, N.H., Huiswaard 7, den Haag, dienstb. A. Ser verE.G., Jaagpad 88, Bergen, besteller. P. Korver, N.H., Geosterweg 14a, den' Haag, dienstb. E. Uitenbosch, Tuinstraat 7, Zwolle. V. M. S. ten Pas, E.G., Stuart- straat 17, Amsterdam, electro-monteur I. J. Kranenburg, NH., Langestraat 63, Breda, leeraar H. B. S. TELEORAMMEN VAN HEDEN. DE TOESTAND INI HONGARIJE. BO ED A PEST, 3 Febr. Naar in'zekere politicke kringen wordt beweerd is die op- per bevelhebber van plan de nationale ver- gadering nit elkaar te jagen en aartsher- tog Joseph als voorloopig vorst op den troon te zetten. De tegenwoordige minister van oorlog, Friedridi zou dan met de vor- mimg van een) nieuw ministerie worden be- last. Het trekt dte aandacht dat in de laat- ste dagen veel troepen te Boeda Pest wor den samengetrokken UIT RUSL AND. »PAiRlI J 9, 3 Febr. Uit Stokholm wordt bericht dat generaal Joedenits sedert twee dagen in vrijheid is gesteld door toedoen der entente hoewel hem nog geeti toestem- mitlg werd verleend1 om te cmbarkeeren. Uit Moskou wortlt gemeldl dat votgens de Prawda Koltsjak dezer dagen door zijn eigiea soldaten zou zijin gedoodi ARIBEPDE RSONILU STEIN. DANZIG, 3 Febr. Om hun looneisrfien geweldadig dOor te zetten drongen heden een aantal arbeidtens in het gesiloten direc- tie-gebouw van de Schiekenwerke. De on- middeitijk gewaarschuwdte veiligheids-poli- tie verdreef met eenige schoten de arbei- dens. TREINONGE LUK. MONTREAL, 3 Febr. Volgens een be richt uit Canada is dte exprestrein uit Mon treal nabdjl bet Champl!ainmeer gederailr leerd. Twee slaapwagens kwamen op het meer terecht dat door ijs was bedekt. Hlet ijs brak en de wagens verdwenen met alle inzittende reizigera in het water dat daar 10 M. diep is. GEKNIPT. DEN1 BOSCH, 3 Febr. A. H. H. Fer ment. die verd'acht van uitgifte van valsche bankbiljetjes, onlangs werdi aangehouden en, terwijll zijn bewakers hem verlof gaven harmonica te spelen in den trein op de lijm tusschen Deni Bosch en Boxtal wist te ont- dnappen, is opnieuw gevangen genomen en naar Eindhoven) getransporteerd. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag van de openbare verkoop van de kaasfabriek „De Volharding" te Wieringer- waard met woonhuis, pakhuis en boet ten overstaan van notaris van der Knaap, op Za- terdag 31 Januari. De fabriek werd in bod ebracht op 3200 door de heeren Jb. Wai ter Hz., J. Kistemaker en A. Visser Az., het woonhuis, pakhuis en boet op 3821 door de heeren W. Peereboora, D. Kooij Cz. en P. Boon. In combinatie gebracht, werd 't niet gemijnd. Het hoogste bod was 7021. Een woon- en winkelhuis met verlof aan de Kleine Buurt, eigenaar de heer B. Rob, te Bussum-, werd gckocht door den beer D. Kui- per voor 2270. RECHTSZAKEN. HOOGE RAAD. De Hooge Raad wees gisteren arrest in de zaak van den Hagenaar, die door het Haag- sehe IHtof veroordeeld was tot .2 jaar gevange- nisstraf, ter zake dat hij valschelijk bad doen opmaken een endossement op "en consent der N. U. M- iDe Hooge Raad verwierp het beroep. H. EILERS. Voor de rechtbank te Heerenveen 'stond Vriir dag in hooger beroep tereehit H. Eilers te Oegstgeest, die door den kantonrechter al- daar, wegens onbevoegd uitoefenen der ge- neeskunst, werd veroordeeld tot 200 boete of 30 dagen hechtanis. Het O. M. vorderdte in hooger beroep 300 boete, subs 150 dagen heebtenis. Be- klaagde zei o.m., dat, zoolang de geneeskun- de verklaarde geen1 tubercuiose te kunnen ge- nezen en zijn middelen niet wil toepassen, hij genood'zaakt is dit zelf te doen. Twee getuir gen verklaarden door hem genezen te zijn. COUPEE REN VAN PAARDEN. De recbtbank te Arnhem heeft een beslis- sung gegeven welke zeker voor den paarden- handtel van belang is. ilemand bad een paardi gecoupaerd, dat is bet wegnemen van staartwervels en het dicht- schroeien van de ontstane wond met een gloe- iend ijzer. Hij wera deswege bekeurd en heeft voor de rechtbank te Arnhem tenechtgestaan. De rechtbank, vonnis wijzende, overwoog dat het coupeeren van paarden eeni operatie is, welke ook aan de veeartsenijschool te Utrecht wordt geleerd en toegepast, die vol gens dte wet aan ieder geoorloofd is en alzoo als eenl geoorloofde beweriding van het dier is te beschouwen. Waar beklaagde dte bewierking op de gewone niet noodeloos pijnlijke wijize heeft verricht, kan beklaagde niet we gens dierenmishandeling worden veroordeeld. 'De recbtbank ontsloeg beklaagde van alle rechtsvervolging, daar net aan hem ten las- te gielegdte ook nergens eldlers in de wet is strafbaar gesteld. AEEON^rHNTSEECHTBAiNK TE AAR. Uitspraken vs a FebruarL lo. Kiel o a as de H., 'nigowaard, koop- man, ged., 2o. TTlrich Olu liaan de V., tna- nufaoturier, ged., diefatal, .lo. 4 m&anden voorw., lo. vrjjgesproken. Nicolaas de H., koopman, ged., beling, 6 maanden gev. Cornelia van der K., kaaakneebt, diefatal, Hoorn, 3 maanden voorw. Pieter 0., koopman, Zuid-Scharwoude, he- ling, 1 ma and gev. Jacob J., arbeider, Wieringerwaard, diff- •Ul, 8 maanden voorw. B., V, tf Hoorn, ba ling, 1 mznird gey. Klaaa A, arbeider, Grootebroek, diefatal, 8 maanden gev. Evert S., amid, Werveraboof, apptel vonnia Kantongerecht, 2 X 10 boete of 2 m. 10 d. Dirk van der P., cafShouder, Berkhout, wederapannigheid, 60 boete of 26 dagen. Cornelia B., landbouwer, Texel, huiavrede- bxeuk en miahandeling, 40 boete of 20 d. Meindert P., viaacher, Urk, poging tot zware miahandeling, 4 maanden gev. Jacob J., broodbakker, Akeraloot, miahan deling, 30 boetee of 80 dagen. Zitting van Dinsdag 3 FebruarL D1EFSTAL. Heden was de zitting nagenoeg geheel ge- wijd aan de bekende diefstallen en inbraken, in den loop van het vorige jaar te Bergen en Koedijk o. a. gepleegd en waarvan de politie zoo gelukkig was de daders te kunnen arres- teeren in de navolgende personen, die van- daag suceessievelijk terecht stouden. In de eerste plaats Carel Wilh. van S., 30 jaar, schilder, geboren te Onstwedde, tlians gedetineerd, en Gerrit S., geboren te Kesteren en wonende te Bergen. In deze zaak zijn 10 getuigen gedagvaard. Aan beklaagdeu wordt ten laste gelegd diefstal in vereeniging te Koediik, in den 'iacht van 29 November 1920 te Kotedijk. Aan 2e beklahgde bovendien diefstallen te Bergen en te Alkmaar en aan le beklaagde diefstal te Alkmaar omstreeks Pinkste^en van een horlogearmband. Verdediger van bcklaagden is Mr. W. Stap. Getuige Dieuwertje de Bruin, oud 37 jaar, wed. v. d. Zijde, winkelierster te Koedijk, verklaarde le beklaagde te hebben gekend vodr den nacht van 29 November. Beklaagde v. S. heeft bij getuige de learner behangen. Hij heeft' gezien, dat uit de kast in de kamer een niet onbelangrijk bedrag aan geld 700) is gehaald, om een postkwitan- tie te betalen. In den bewusten nacht heeft getuige ge- rucht gehoord. Zij is uit bed gesprongen, ook de dienstbode, en hoorde toeri meusclien weg- loopen. Het geldlaadje stond onder het ledi- kant, daarin stond een trommeltje met bank- papier, waarin zich o. m. bevond: 1 bankbil- jet van 300, 1 van 200, 1 van 60, 1 van 40, meerdere van 25 en J 10, totaal 834 en een aantal zilvei bone bu svens am zilveren beursje, een zilvcren knip, een flu- wcelen zak en een portemonnaie met 2 Y> -cent stukken en centen. Voorts 1 gouden damesre- montoirhorloge met kettinkje, een gouden broche met kmderportret, een gouden col- liertje met hanger. Dit alles was verdwenen na net nachtelijk bezock. Ook' een zilvereu horloge miste zij en een steenen spaarvarken met onbekend bedrag. Uit den winkel vermis- te zij 3 wollen sjaals, eenige fleschjes eau de cologne, 1 doos met 500 sigaretten, eenige worsten. Ook uit een trommeltje van de dienstbode was vermist 5 aan guldens en zoo ze vermeent zilverbons. hi den winkel lag alles overhoop. Het bovenlicht was stuk en met zeep besmeerd. De voordeur, die zc zelf gesloten had, was mi los. Beklaagden noch verdeoiger hebben op de ze verklaring aanmerkingen te maken. De getuige Jansje Turkstra, 23 jaar oud, dienstbode te Koedijk, heeft bekl. v. S. reeds meer gezien. Ze diende bij mej. de wed. v. d. Ziide en lag in den bewusten nacht bij haar jutfrouw te bed. Zij heeft vermist uit de pronkkast uit een blikken trommeltje 5 en uit een In een laadje zich bevindende porte monnaie 2 zilverbons 1 en 6 gulden. Beklaagden hebben geen bemerking. Hierop verscheen Cornelia Stam, 38 jaar, even een s gedetineerd in verband met deze zaak. Zij is g"f uwd met Jan Slot en wooot te Bergen. Zij k -de Oerrit S. wel. Zij is op 1 December met hi n van Bergen naar Alkmaar. gcwandeld. Hij h. eft haar toen laten zien een zilveren knip en 10. Deze heeft hij aan haar ter hand gesteld. Zij heeft de knip gekocht voor 10,50 bij den winkelier Schoonhov Die 10 heeft zii aan de politie afgegeven De rechercheur Feijen kent beidte beklaag den. Hij heeft bij dc wed Scholte, Kerkplein alhier, in beslag genomen een aantal bankbil- ietten en eenige zilverbons, totaal voor een edrag van 529. Op 3 December heeft hij op beklaagde S. gevonden 30,20, benevens net gouden col- liertjc met hanger en het horlogekettinkje. Bekl v. S. was bij de wed. Scholtcn in den kost Hij erkende dat het geld van diefstal af- komstig was. .Getuige Siena Stap, zuster van tweede be klaagde, was tegenwoordig in de woning van haar moeder, toen beklaagden thuis kwamen met verschillende voorwerpen van den dief stal te Koedijk afkomstig. Zij herinnert zich niet dat haar broeder den fluweelen zak van een der beugels in de kachel verbrand heeft Getuige Siena Stap krijgt het na aflegging van haar getuigenis op haar zenuwen en werd de zaal uitgeleid. Getuige van Helsdingen te Bergen heeft uit zijn hotel aldaar op 17 October .een' rijwiel vermist. Beklaagde St. erkende dit te hebben weg- enomen. Hij heeft het te Amsterdam ver- ocht. Getuige mej. M. N. Zwaan heeft op 7 No vember haar rijwiel, staandc in het Payglop, vermist Het was een damesrijwiel, merk „Gazelle". Bekl. St. erkende het rijwiel te hebben weg genomen en te Amsterdam verkocht. 1 Getuige Dogterom, tuinknecht te Bergen, heeft op 26 Nov. zijn rijwiel te Bergen uit de Stationstraat vermist. Deze fiets is later tus schen Alkmaar en Koedijk zonder lantaam te- ruggevonden in een sloot. Beklaagde St. erkende ook dezen rijwicl- diefstal. (Plaats- en tijdgebrek noodzaken ons het verslag hier af te breken. Tegen beide be klaagden werd 2y, jaar gevangenisstraf ge- eischt. Tegen de moeder (in een daarop vol- gende zaak 6 maanden gevangenisstraf.) INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheul van de Redac- tie. De opname in deze rubrlek bewijst geens- zins, dat de Redaciie er mede instemt). DE WOMISTGNOOD EN" DE VEREENI GING VO'OR VOLKSHUTSVE STING. Ongeveer anderhalf jaar geleden zond' ik een brief aan het beatuur van de vereeniging voor Volkshuiavesting waarin) ik betoogde dat m. i. het aysteem dat het beatuur toepaste bij hat verhuren der woningen te automatiach WM e» oiet uiulMt hij da bt«r»flh«(U wo- ningnood. Zooals men weet gaat het ale regel bij „Volkahuisveating zoo, dat wie het eerat komt en zich aangeeft het eerat een woning ont- vangt, een methode in gewone ometandighe- den billijk, maar thana uit den booze, daar thana de gevallen voor het grijpen zijn dat iemand die een goed huis heeft er een aange- boden wordt, terwijl een ander die door ver koop van zijn woning bij anderen ellendig in- woont of soma in een pekhuis of atal zit, geen woning krijgt. Zooala gezegd, dit ayeteem ia automatiach en houdt geen rekening met den beataanden noodtoeatand. Later heeft de S. D. A. P. met de A. B. B. in een adrea aan den Raad hetzelfde ongeveer betoogd, maar met hetzelfde resu'ltaat; men gaat voort met de o. i. verkeerde methode. Hoe dit komt? Volgena mijne meening door de aamenatelling van het beatuur van Volka- huiaveating waarin geen enkele belangheb- bende zitting heeft; niet een der bestuurale- den heeft het genoegen of het verdriet, een der woningen harer vereniging te betrekken. Zeker, het beatuur doet veel werk voor nieta en dit eiacht waardeering, maar het be lang, dat de betrokkene Zelf heeft, bij een goede geriefelijke woning, kan bij het beatuur onmogelijk beataan, omdat de afeer waarin zij zioh bewegen een ganaoh andere ia, dan die van de bewonera en aanvragera der woningen hunner vereeniging. Wat dan ook de R. K. bouwvereeniging „Goed Wonen" en thana alhoewel laat, de aocialiatiache arbeidera zullen doen, zelf bou- wen, dat is de eenige weg om uit de empaaae te geraken: bouwen door belanghebbenden. .Dan zal onmogelijk zijn dat wat thane voor- komt in de Van Eikelenbergatraat, dat waar, naar men zegt, de nood zoo hoog is gestagen dat van een oude barak met veel kosten, 4 woningen gemaakt worden, daar 23 woningen reede longer dan een maand op bewonere wachten, omdat? Ja waarom eigenlijk? Uw Eedactie echreef onlangs dat de oorzaak van dit oponthoud gelegen was in de nog niet vastgestelde huur, maar naar men mij mededeelde ia de oorzaak een andere en wel de hooge huur en de weinige comfort die men voor die huur krijgt. Door dat de gemeente op deze woningen geen bij slag geeft varieeren de prijzen deser 66 woningen tusschen de 6 en 7 per week en waar nu de opzet van Volkahuiaveating was het bouwen van arbeidei-a- en niet van middenstand'Bwoningen, moeten thana eerat alle adspiranthuurdera aan de hand van den hoofdelij'ken omslag, de revue paaeeeren en worden degene uitgeachoten, wier inkomen niet ia in verhouding tot de bepaalde huur. Men begrijpt tot welk een oponthoud deze methode aan leiding geeft, er worden thana menaohen aangeschreven die in het bezit van 'n woning zyn, veel beter, veel eomfoortabler en voor veel lager huur, dan hun wordt aan- geboden en dus bedanken. Zoo gaat het thana niet bij enkele, maar bij tientallen en men zij voorzichtig het woninggebrek af te meten naar de aangiften bij Volkahuiaveating, daar van de meer dan 900 aanvragera om een wo ning er misschien 3/4 zijn die een huia heb ben, maat als Volkahuisvesting hun een bete- re versehaft voor minder huur, zij deze graag betrekken. De cijfers van aangifte bij Volka huiaveating geven dua een abeoluut fictief beeld inzake woningnood, en op dit oogenblik blijkt het dat de woningen ieeg staan daar de gegadigden bedanken door do hooge huur en de beroerde woningen. Op dit moment ia de aituatie door de ver keerde methode van Volkahuiaveating, deze, dat zij die verlegen zitten om een woning er geen krijgen en die beter wonen dan Volka huiaveating hun aanbied, er voor bedanken. Nog een groot voordeel van bouwen door de betrokkenen zelf is, dat de gemeente er met zijn handen afblijft. En de bouw van het „Karenhuia" fin de bouw der laatste woningen voor Volkahuia veating onder beheer der gemeente geven het beeld van een veraehrikkelijke 'Janboel, men gooit het geld gewoon weg, wat hindert het immera de burgera brengen het wel weer op. De 66 woningen die thana gebouwd zijn in de Van Eikelenbergeratraat, zijn wellioht mooi straka in vogelvlucht vanuit een vliegmachine bekeken, maar duurder plan kon in dezen tijd van duur materiiaal onmogelijk uitgevoerd worden, 't ia een aaneenschakeling van muur- tjes en poortjes. Bovendien is de conatructie der ramen van dien aard, dat men wel heeft gerekend op afvoer van condenswater van binnen naar buiten door heele fraaie gootjes met looden pijpjes onder de ramen van binnen aan te brengen, maar vergeten heeft te zor- gen dat het wate^ niet van buiten indringt, bij hevige regen met N. of Z.-W. wind stroomt het water naar binnen het regent zelfs door de stopverf der ruiten. Ondergeteekende en meerdere slachtoffers zitten dan ook geregeld met oude dekens en emmers klaar om het water op te vangen en de eerste bewoner der 65 woningen die zich alles nieuw aanaohafte, zag alle gordijnen be- dorven door het instroomende hemelwater. Thans is men tot de ontde'kking gekomen dat de breede ramen die men gemaakt heeft niet bestand zijn tegen den hevigen wind die vanuit de Egmondermeer op deze huizen aan- stormt, men heeft de ramen gestut met plan- ken, sommige ramen zijn gebroken, maar nu komen er anderen, 't ia maar voor de gemeen te en Sijmen betaalt toch. Het laatate achandaal dat mij genoopt heeft naar de pen te grijpen is het schilderen der 43 woningen. Zooals men weet had men deze-huizen met een aoort carboleum inge- smeerd, verf was toen niet te krijgen, maar wat wel te krijgen was, en een onscbuldig aardig klein middel was, dat was waterbeits. Had men het houtwerk met waterbeits be- streken men had later makkelijk de huizen kunnen schilderen, echter het was voor de gemeente en deze huizen dienden als proef- konijn, men smeerde er eeni soort bruine amurrie op dat in het begin ijzelijk stonk, en verder alles bruin maakte, je gordijnen, pla ten en linnengoed, dat vuile goed deelde zich aan alles m«ie. Volkahuiaveating wilde de woningen zoo niet aanvaarden, dua moeat de gemeente ze later overschilderen tot groot gerief, midden in den winter van de bewonera. Van te voren had men al proeven genomen in leegetaande huizen, men ameerde er van alles op, maar even als het „bolajewisme" drong de teer overal door. Toen werd men practiach, men aohraapte de rommel er af schilderde over en de zaak was in orde, maar te duur. Du maar wear lalckan *11 hai de met Irontbreedte op den beaten atand van de Laat Kn 49 M. en aan de Rldderatrnat van 17 H., met een gemlddelde diepte van 85 M. en ter geiamen- li|k« greolie van Scltlttereude gelegenlield veer RUk-, Prevlncle-, Gemeente- el Partlenllere lnatelllngen tet bet atleli te u van een greet gebonw. Inllobtlngen nllalulteud bQ den Heer J. BOKSKKT, Laat 101. ring geleerd dat men bij tweemaal lakken de boel er onder hield. Maar het moeat op een koopje en de gemeentelijke adviaeur wist raad, hij past het spreekwoord too: „boven wonen geen menschen" en Ret het ataande werk tweemaal en de solder een maal lakken met het hem bekende resultant, dat de teer overal door de verf der zoldering heen dringt. Nietwaar, het ia voor de gemeente, zoo blijft het werk in de wereld en de bewonera hebben nog een ataaltje van hoe het vroeger was en er is weer een pa&r duizend gulden weggesmeten. Zoo doet men onder gemeentelijk beheer, men maakt er een bespotting van en de bur- gerij ziet straka haren hoofdelijken omalag met 1/4 verhoogd omdat men aan Fublieke Werken met het geld heeft gesmeten, onder directorium van den heer Looman. Teb slotte vraag ik mij af, of het niet nood- zakelijk is eena een enquette te houden naar de werkelijk zonder woning zijnde gezinnen want ik herhaal, aangifte^ bij een woning- bouwvereeniging zegt op zich zelf nieta en bij de thana enorme bouwprijzen is een goed overzicht geboden. Uwe Eedactie dankend1 voor de pl&atsing. Hoogachtend, FBNIJN. ZEETIJDINOEN. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BANDA (uitreis) vertrok 28 Jan. van Genua. BOEROE (thuisreis) vertrok 26 Jan. van Colombo. BILLITON (uitreis) passeerde 811 Jan. O'uessanl JAN PIETERSiZ. OOEN (thuisreis) pas seerde 20 Jan. Perim. KANGEAN (uitreis) arriveerde 80 Jan. te Barry Roads. KAEIMATA (thuiareis)i vertrok 28 Jan van Colombo. KRlAKATAU (thuiareis) arriveerde 29 Jan. te Suez. ORANJE (uitxeii) Arriveerde 1 Febr. te Southampton. EIOUW (thuisreis) passeerde 80 Jan. Gi braltar. ROTTI, van New-York naar Java, vertrok 28 Jin. van Suez. ROEFAT, vertrok 29 Jan. van Macassar naar Newcastle (N. Z. W.) KON. NED. STOOMB. MIJ. URANUS, van Amsterdam naar Patras, passeerde 30 Jan. Kaap del Armi. KON. HOLL. LLOYD. FRISIA (uitreis) vertrok 81 Jan van Rio Janeiro. GELRIA (uitreis) Vertrok 1 Febr. van Co- runna. GOOILAND (thuisreis) passeerde 1 Febr. Fernando Noronha. DREOHTERLAND (thuisreis) vertrok 29 Jan. van Las Palmas. KENNEMERLAND (uitreis) vertrok 30 Jan. van Rio Janeiro. MAASLAND (thuisreis) vertrok 28 Jan. van Laa Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAMBOIiA (thuisreis) wordt hedennamidL dag 4 uur te Rotterdam verwacht. BESOElKI vertrok 29 Jan. van Buenos- Ayres naar Rotterdam. CEYLON (uitreis) passeerde 1 Februari Gibraltar. DELI, van Philadelphia naar Java, ver trok 29 Jam van Suez. DJOOJA (uitreis) vertrok 29 Jan. van Suez. GOENTOER (uitreis) passeerde 81 Jan. Finisterre. SITOEBONDO (uitreis) passeerde 31 Jan. Gibraltar. KON. WEST-IND. MAILDIENST. HAARLEM, van Hamburg naar San Juan, passeerde 1 Febr. IJmuiden. HOLLAND-AMEREKA LIJN. NOORDAM vertrok 30 Jan. van New-York naar Rotterdam. NIEUW-AMSTERDAM, van Rotterdam naar New-York, passeerde 1 Febr. 8 u. 30 v.m. Lizard. VEENDAM, van NEiW-YORK naar Java, arriveerde 24 Jan. te Sabang. SOMMELSDIJK, van Java naar New- York, vertrok 80 Jan. van Kaapstad. WAALDIJK, van New-Yo'k naar Batavia, passeerde 27 Jan. Perim. IJSELDTJK, van Rotterdam naar Balti more, bevond zich 30 Jan. 12 u. 's middags 85 m. West van Lizard. STOOMVAAR1T-MIJ. OCBAAN. AGAPENOR vertrok 27 Jan. van Yoko hama naar Amsterdam. ANTENOR, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 30 Jan. Sagres. IDOMENEUS, van Japan naar Amster dam, passeerde 30 Jan. Sagres. PATROOLUS, van Amsterdam naar Ba tavia, passerde 31 Jan. Gibraltar. MEMjNON, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Jan. van Port Said. MARKTBERICHTEN. ALKMAiAElS'OHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 2 Februari. In de heden ge- keudee veiliaftt weed betuld «oeri Roode kool 8.408.20, Gele kool 0.60 1.60, Uien 8.40—/ 8.70, per 100 K.G. Bruiseleeh lof per K.G. 0.230.89. Prei per 100 boa 4.807.90. Spruiton per K.G. 0.06—/ 0.17. Selderie per 100 boe 4.806.20. Boerenkool per 100 at. 1.10—/ 2.60. Bloemend. kool p. 100 at. 1.60J 8.20. AMSTERDAM, 8 Februari 1920. De aard- appelprijzen waren heden: Friesche Borgera 6.106.80, Zeeuwsch# blauwo 10—) 10.26, Zeeuw. eigenheimer* 66.70, Zeeuw. Industrie 6—/ 8.10, Spuische pooters 6, Zeeuw. Bonten 10.26 tot 10.60, Zeeuw. Blouwen eigenh, 7.10— 7.80. Aanvoer 8 ladingen. PURME.REND, 8 Febr. Op de Heden ge- houden markt was aangevoerd 1 fitapel kaaa. Fabriekskaas 47. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 2 Feb. Alida Sijbertha Maria, d. v. Petrua Adrian ua Pepeikanip en Anna Kuilboer. 3 Febr. Petrus, z. v Joseph Kalb en Alida Sophia van Bodacmeer. OVERLEDEN: 3 Feb. Hendrikus Jacobus Genemana, 33 j TKLEGRAFISOH WEERBEP.ICHT. 3 Ferbuari. Medagedeeld door het K«n. Nedsrlandaob Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 4 Februari. in het gebied van da waarneming it de hoogste atand van den barometer 781.6 Karla- ruhe. De la agate stand van den barometer 741.2 Haparanda. VERWACHTTNG. Meeat matige zuidelijke tot westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, kans op nachtvorst, zelfde temperatuur over- dag. Oetrouwd A. BERENTZEN en J. H. WITTE. Alkmaar, 3 Februari 1920. De Heer en Mevrouw WiTTB— BERENTZEN betuigen, mede na- mens wederzijdsche fimilie, hug hartelijkcn dank voor de vele be- wijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. overleed na een kort- ziekte onze dlerbare Heden stondige Vader JACOB VAW WONDEHEN, in den ouderdom van 56 jaar. Uit aller naam, Wed. Jb. VAN WONDERFN— Kami kinderen en kleinkinderen. Bergen, 1 Pebruari 1920. ARTS. Bij akte den 22 October 1919 ten overstaan van den notaris W. J. B. M. WITTE te Alkmaar verleden it opgarlclit de Naamlooze Vennoot- schapN aamlooza Yonnootacliap filectrisclie Srnttery «u Heel* labriok Yoorheen B O T en Compagnle, gevestigd te Alkmaar, waarvan de statuten zijn gewijzigd bij akte den 28 November 1919 voor genoemden notaris WITTE verleden. De akten van oprichling en wijziging zijn, met de Konink- lijke Bewilliging, in haar geheel opgenomen in het bijvocgsel tot de Nederlandscha Staatscourant van den 30 en 31 Januari 1920 no. 21 onder no. 144. Geschiedcnde deze aankondiging ter veldoeaing aan art? 38, Wet- boek van Koophandel. W. J. B. M. WITTE, NoUria. III

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 3