DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 30 Hondercl twee en trnntigsto* Jaargang 1920 DO DKBDAG 5 FEBRUARI DH Btunrnff "Beslwrt til) 2 blaSeo. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. Prijs der gewone Advertentien. Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrakkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Telefoomiummer 3. BUITENLANDSCH OVERZICHT. Er komen weer donkere wolken aan den Europccschen hemd. Ternauweniood was de lucht weer wat opgeklaard .of er komen zulke drcigende on- wtcrsbuieu opzetten, dat het niet onwaar- schijntijk is, dat daaruit een orkaan zal voort- koinen die veel verwoesten en vemielen zal wat men 'tot dusverre reeds wist op te bou- wen. I Het is do uitleveringskwestie die thans de aandacht begint te vragen. Duitschland is volgens het vredesverdrag verplicht de z.g.n. oorlogsmisdadigers uit te leveren, maar het is duidelijk, dat het op alle uiogelijke wijzen zal trachten aan deze zware steal te ontkomen. Een groot deel van het Duitsche volk ziet in die oorlogsmisdadigers nationale helden en nu blijkt, dat op de lijst van ruim 800 na- men velen voorkomen, die in Duitschland al- gcmeen verecrd' worden, vrcest men daar te- recht een ernstig verzet wanneer men zou trachten tot uitlevering van de z.g.n. oorlogs misdadigers over te.gaan. Is het verstandig van de Entente die uitle vering te blijven eischen? Iedere oorlogsmtsdadiger verdient aan de verachting te worden prijs gegeven, maar zitten die oorlogsmisdadigers alleea in de centrale Rijken? En bovendien, leven wij niet in een tijd die voor opbouw en niet voor het kweeken van haat en het voor onoverzienbaren tijd van el- kaar verwijderen der Europeesche volken be- stcmd is? Het zou, nu de vrede eenmaal gesloten is, wel zoo verstandig zijn een streep door de rekening te halen de volkshaat geen nieuw voedsel te geven en te trachten de verbroken banden weer aan elkaar te knoopen. Evenwel, ondanks de Duitsche nota, waar- in vcrzocht wordt, de oorlogsmisdadigers in Duitschland te doen bercchten, heeft de raad der gezanten de uitleveringsnota overhan- digd. De Duitsche nota wiisj er nadrukkelijk op, dat het uitleveringsverlangen der gealliter- dcn het Rijk ten zeerste zou schokken ,niet Ml een op politiek maar ook op economisch gebied. E>c Duitsche regeering wil aan de Duische overheden opdragen tegen alle Duitschers die haar door de geallieerden worden opgege- ven, onverwiild een strafvervolging in te stel- le nop grond van het over te zenden mate- aal. Zij is tevens bereid alle wetsbepalingen, die zich tegen zulk een vervolging mochten verzetten, buiten werking te stellen. Den geallieerden wordt het recht gegeven, direct aan het proces deel te nemen onder voor hen zoo gunstig mogelijke omstandig- neden D> Duitsche regeering is' vast overtuigd, dai al.een op deze wijze de bedoelingen der geallieerden, die aan art..228 tot 230 van het vrcuesverdrag ten grondslag liggen, practisch u.tv^erbaar zijn. Mochten, alaus de nota, deze mogendheden daarcutegen op uitlevering aandringen, dan zouden naar alle waarscnijnlijkheid slechts zulke personen zich vrijwillig ter beschik- king van buitenlandsche gerechtshoven stel len, die zich onschuldig gevoelen en derhalve op vrijspraak rekenen kunnen. Zij, die werke- lijk schuldig zijn daarentegeni zouden hunne straf ontgaan. Geen organen zou men vin- den, die bereid zouden zijn de inhechtenisne- ming en uitlevering te volvoeren. wanneer, zoo wordt in een bijlage gemeld, de Duitsche regeering mocht trachten de uit levering door te zetten, zou zij overal op den hcvjgsten tegenstand stuiten. De Nationale Vergadering zou nimmer een bijzondere wet goedkeuren op grond waar- vau men dwang zou kunnen aanwenden tot in nechtenis nemen der uit te leveren per sonen Maar zelfs al kwam de wet tot stand, uan a- g zou geen beambte zich voor haar uitvoering leenen en de regeering zou tegen- ovet zulk een houding onmachtig zijn. De Duitsche regeering verklaart zich dus onmachtig om aan den eisch der geallieerden te voldoen. Inmiddels is de lijst aan Von Lersner, den Duitschen vertegenwoordiger te Parijs, over- iiandigd. De Kroonprins zou aan het hoofd dezer lijst staan en de lijst zou tevens de namen be- vatten van andere zoons van den gewezen Keizer, benevcns de namen van Hinaenburg, Ludertdorff, Mackensen, prins Ruprecht enz. Het blijkt nu evenwel, dat Von Lersner, als president der Duitsche delegatie, de hem toe- gczonden uitleveriggslijst en den begeleiden- dcn brief aan den Franschen minister-presi dent Millerahd heeft teruggezonden. Von Lersner, die zegt op eigen verantwoor- delijkheid gehandeld te hebben, herinnert er aan, dat hij reeds vele stappen gedaan heeft om de geallieerden. te oniraden art. 228 toe te passen Hij verklaart verder, dat hij geen kennis liecft te nemen van de lijst die hem is medegedeeld en gaf zijn voomemen te kennen Parijs gisteravond te verlaten. Zooals verder bekend >ia, is de Duitsche zaakgelastigde, de heer Mayer, weder naar Berlijn teruggekeerd. 1 op den avond van den dag, waarop hij zijn geloofsbrieven had ter hand gesteid aan het hoofd der Fransche regeering. De Raad der gezanten kwam daarop op- nieuw bijeen, waarschijnlijk om den inhoud van het antwoord vast te stellen, hetwelk door eeu der geallieerde zaakgelastigden aan de Duitsche regeering zal worden overhan- digd. Uit een en ander blijkt wel, dat het hard tepen hard zal gaan, tenzij de geallieerden inzien, dat Ehropa momenteel behoefte aan tocnadering en opbouw en niet aan het op- zettelijk aawakkeren van volkerenaat en we- derziidsche verachting heeft. Latere telegrammen meldcn, dat de namen der oorlogsmisdadigers naar Berlijn zijn ge- seind en dat het Duitsche kabiuet zich met algemeene stemmen op het standpunt van de niet-uitlevering gesteid heeft. De houding van Von Lersner schijnt de Duitsche regeering in moeilijkheden gcbracht te hebben. De geheele Duitsche pers verzet zich.tegen de uitlevering en spreekt de hoop uit dat de Entente het niet lot het uitcrste zal laten ko men. Zeer juist drukt de Tagiiche Rundschau haar meening uit, wanneer zij er op wijst, dat heden de crisis ingezet is en dat de af- loop niet te voorzien zal zijn. BUITENLAND. HET KOLENTRANSPORT IN HET RUHRGEBIED. Dc verzending der kolcn uit het Ruhrge- bied is de laatste dagen weder eeaigszins ver- betcrd. Het gebrek aan wagons is zcer ver- minderd. Toch blijft de toestand van het spoorwegbedrijf tengevoige van de nawer- king der spoorwegstaking nog uiterst moei- lijk. Er is groot gebrek aan locomotieven. Dientengevolge zijn de kolen- en cokesvoor- raden aan de mijncn, die reeds tot beneden de 500.000 ton waren geslonken, weder tot 650.000 ton toegenomen. VANDALISlME. Ini de school voor adelborsten te Muerwick moest op 'bevel van een Fransch officier een Fransche afdeeling, bestaande uit en ser geant en twiaalf man, Ixefc daar aanwezige beeld van Bliiciier afkomstig van het oor- logschip Bliicher stuk slaan en op de mest- vaalt werpen. DE STAKINGEN IN SPANJE. De „Daily Telegraph" meldt uit Madirid: De algemeene staking is mislukt tengevoi ge van het stopzettcn van de uitbctaimg der steunuitkeeringen door eenige vakvereenigin- gen. Dagel -ks keert een groot aantal arbei- ders naar het work terug, ofschoon de uiterste anarchisten hun b st doen, dit, desnoods met geweld, te verhinder.-n. Graupera, voorzitter van de Ambtenaren-Federatie. die een maand geleden bij een op hem gepleegden aanslag emstig werd gewond, is thans in zooverre hersteld, dat hij zijn woning weer mag verla ten. NEDERLAND EN BELGIe.. Een bericht uit Brussel meldit, dat volgens de „Libre Belgique" ds Nederlandsch-Belgi- ^che onderhandelingen te Parijs zijln geein- digd en dat de ventegenwoord'igers van de bei- de landen niaar hun land zullen terugkeeren. Mien verwacht de ondertedkening van het ver- drag binnen twee of drie weken. Ten aanzien van het Luiksche kanaal6tel- sel meerd het blad1 te wcterr, dat een directe venbindimg zou worden verzekerd door kana- len die bevaarbaar zijn voor schepen van 2 duizendi ton naar Limiburg en Antwerpen eenerzijds en naar den Rijn anderzijds. Wat de Scheide tot aan de mondimg van die rivier beircft, dit vaarwater. zou steeds moeten beantwoorden aan de toenemende uit breiding van de scheepvaart. In beginsel is er overeenstemming verkregen ten aanzien van het politieike tractaat, dat nog eenige nadere preciseering omtrent detailpunten en omtrent den vonn vereischf. HET VE R1Z E KF.RH NKSBEE) R'l JF IN SOVJ ET-RU9L AND. Btjl decreet der Ruscische Volkscommissa- rissieni is de levensverzekering van allerlei aard), alsmede de kapitaals- en inkomstenver- zekering in Sovjet-Rusland bpgeheven. Alle met levensverzeikering-maatschappijenl en spaarbanken afgesloten contracten1; welke op bovengenoemde taklcen vat verzekering. be- trekking hebhent, worden' geannuleerd, terwiil de premies geadhi worden te behooren1 tot de inkosten van den fiscus. (Tel.) DE EX-KROONPRINS. De Parijsche correspondent van de „Tel." seint uit Den Haag: Ik verneem uit goede bron, dat de Nederlandsche regeering binnen- kort een verzoek zal ontvangen tot uitleve ring van den ex-kroonprins. DE EX-KEIZER. Sir Auckland Geddes, de Engelsche minis ter van Handel heeft in een te Andover ge- houden rede gezegd: „De Engelsche regeering is vastbesloten den gewezen keizer uit Nederland en voor een rechtbank te krijgen, en als hij wordt ver- oordeeld het vonnis ook te doen uitvoeren. Indien Nederland echter op grond van in- temationale wetten de uitlevering zou blijven weigeren en dien man een verblijfplaats bin nen Nederlandsch gebied wil geven, dan moe ten wij zeggen, dat hij niet op Hollandsch grondgebied in Europa zal blijven, doch ver- wijderd moet worden naar een eiland buiten Europa, dat aan Nederland toebehoort. OOK OP DE SCHOLEN WILHELM'S VERJAARDAG GEVIERD. Niaar de ,,Politische Pai lementare Nach- richten" van oevoegde zijde verneemt, is op den 27sten Januari op verscheidiene scholen in Pruisen feest gevierd ter gelegenhied van den verjaardag van den vroegeren keizer. De minister van Onderwijs zal maatregelen ne men, dat de hiervoor verantwoordelijke per sonen gestraft zullen worden. DE ONWEERSTAANBARE. Er bestaau de noodige anecdotes omtrent het langdurig Kamervoorzit'terschap van Paul Deschanel, thans gckozen tot president van de Fransche Republiek. Een van de schoonste wordt toegcschreven aan den heer Baudry d'Asson, die indertijd een der lastig- ste leden van de Kamer was. Er ging bijna geenl zitting voorbij, of hij; moest tot de orde 'worden geroepen. Op 'n goedea dag richtte president Descha nel weer eens zijn hestraffende woorden tot liet geachte lid. Baudry d'Asson, opgewon- den, kreet uit met tragisch gebaar: „Et dire quie i'ai vote pour cet homme-lh!" Voor die woo. ien riep Deschanel hem op- nieuw tot de orde. Toen ging Baudry zitten, grommend: .et que je voterai encore pour Lui la pro- chaine fois KORTE BERICHTEN. iDe Hongaarsche vredesdelegatie gaat a.s. Maandag naar Parijs terug. De Duitsche nota ter voorkoming van de uitlevering op 25 Januari te Parijs over- handigdl, is mans gepublieeerd Von Lersner heeft de uitleveringslijst op eigen gezag en wegens gewetensbezwaren aan Millerand' teruggezonden. De Amenkaansche handelsassociatie heeft Lansing verzocht om toesfemming tot' het onmiddelfijk uitvaren van#Amerikaansdie schepen naar Rusland. Er is een nieuwe revolutie uitgeibroken op Honduras onder leiding van Membreno. Volgens de ,„Echo de Paris" ligit het niet in de bedoeling der Fransche regeering, de broodikaarten weder in 'tfi voeren, daar dit bij een geringe graaribesparing groote admi- nistratieve kosten zou medebrengen. ■BBfujlieel een plechtigheid oonlogsinvaliden. Poincart hield daarbij een rede. 'De Fransche ministers hebben Miaan- dagmorgen wederom vergaderd om het on- derzoek in zake de kwestie van het graan en het brood voort te zetten. Volgens een bericht uit Genua aan de .Times" is de Amerikaamsche rechtsgeleerde Williams Boydis van Genua naar Polen ver- trokken als commissafis-generaal der unie van Roode-Kruid-vereenigmgen. Naar uit Mannheim gemeld wordt, zh'n de keizerlijke bezittingen en landgoederen in Lesesnil staatseigendom van de Fransdie re geering geworden. De goederen hebben eene waard'e van een millioen frank. IDe bolsjewiki is in het bezit der Russi- sdhe petroleumterreinen. Zondag heeft in het Trocacfero te Parijs plaats gehad ter eere van de De rijksminister van financien Erzber- ger verscheen hedenmorgen weer in de zit ting van het belastingcomite der Nat. Verga dering en hield zonder eenig teeken van ver- moeidheid een lange rede over het Landelijk belastingontwerp. De rector der Berlijnsche Universiteit verklaarde in een bekendmaking, dat hij nu de uitlevering der Duitschers officieel is aan- gevraagd, aan de Universiteiten van Oxford, Liverpool, St. Andrews en Chicago de brevet- ten, die hem verleend zijn als doctor, ver- scheurd zal terugzenden. Men verwacht, dat de weigering van Baron von Lersner de nota, waarin de uitle vering der oorlogsmisdadigers wordt ge- vraagd, naar Berlijn door te zenden, een mi- nistercrisis in Duitschland tengevoige zal hebben. Naar men vermeemt, heeft von Lersner voor het ontvangen der nota instructie gekregen, deze door te zenden zonder zijn meening daarover kenbaar te maken. Uit officieele bron wordt vernomen, dat de regeering in Boekarest, de ontruiming van het bezette Hongarije door de Rocmeensche troepen bevolen heeft. Deze ontruiming zal plaats hebben, ondanks het feit, dat zij zou moeten geschieden onder zeer moeilijke om- standigheden, tengevoige van het slechte weer en het niet beschikbaar zijn van voldoende rustplaatsen voor dte terugtrekkemde troepen. STATEN-GENERAAL. ElERSTE KA'MER. 'In de zitting van- gisteren herdacht de Voorzitter het overleden lid R. J. A D'iepen. Minister Ruys de Beerenbrouck sloot zich namens de regeering biji die woor- den van den voorzitter aan. iDaarna was aan de orde de Staatsbegroo- tiog algemeene beschouwingen. De heer Van N i e r o p betoogde dat de staatsuiitgave beperkt moeten worden wil len we geen debacle tegemoet gaan. Het lee- nmgsfonds vond spr. overbodig; rente en af- lossing der leeningen kunnen gerust opgeno- men in die gewone uitgaven. Spr. betoogde dat ingrijpende bezuimgingen onvermijdelijk zijn en als bezuiniging niet helpt moeten de middelen worden uitgezet. Daarbij diendea de maatregelen tegen ontduiking verscherpt en moest de progressie verbeterd worden. Van de weeldebelasting verwachtte spr. diet veel; tariefsverhooging is bedenkelijk te achten. Spr. vroeg den siteun der regeering voor de economisdie cohferentie door mr. Vie- •ering voorgesteld. Telelur. Bedactle 38. Dlrecteur: O. H. KRAK. Hoofdredaeteur i T|. N. ADEMA. POLEN EN1 DUITSCHLAND. De spoorwegstaking in'Dirsohau heeft tot gunstig results at geleid. Poolsohe soldaten hadden het atandbeeld van Wilhelm I van het voetstuk getrokken en waren met den kop door de straten gemarcheerd. Duitsche spoor- wegarboiders werden gedwongen in plaats van de Pruisische cocarde den Poolschen adelaar te dragen. Hiertegen proclameerden deze laatsten een staking. Na 24 uur gaven de Po- len in alles toe. Set atandbeeld van den Kei zer werd yeer opgericht en de kosten 30.000 .M. zullen door de Polen worden gedragen DPEIGEINDE OORXiOG MET OOSTEN- EIJK? Volgens te Weenep ingekomen berichten uit Hongarije voeren de Hongaarsche terro- risten dagelijk® oorlogs-propaganda tegen Duitseh-Oostenrijk. De Hoiigaarsche bladen spreken van den oorlog tegen Oostenrijk als van een vaststaand feit. „Budapesti Hirlap" gaat zelfs zoover, uit de uitingen van eeh waarzegster reeds munt te slaan. In deze uitingen wordt als termijn voor het begin der oorlogshandelingen tegen Oostenrijk 12 Aprli a.s. genoemd. In alle Hongaarsche bladen wordt een mededeeling van den regeeringscommissaris voor West-Hongarije, graai Sigray, opgeno- men, waarin gezegd wordt, dat Hortgarije in geen geval afstand zal doen van de ingevolge het vredesverdrag aan Oostenrijk over te dragen gebieden. Deze propaganda veroorzaakt in Oostenrijk natuurlijk groote bezorgdheid. De ongerust- beid is vooral daarom zoo groot, omdat vol gens betrouwbare berichten de witte terreur zich ook nog tot andere handelingen voorbe- reidt, die op naburige landen een onaangena- me terugwerking zouden kunnen hebben. De terroristen hebben n.l. bet plan nieuwe bloed- offers te eischen. Het betreft ditmaal niet terrotristische leden van bet regime Bela Kun, maar politieke leiders, die niet naar den smaak der tegenwoordige macbthebbers zijn, waarbij tusschen communisten en soc.-demo- craten geen ondenscbeid gemaakt mag wor den. Naar verluidt zullen 22 personen, die onder de sovjet-regeering openbare functies bekleed hebben, geexecuteerd worden, onder wie de soc.-dem. Haubrich, de voorriialige command,ant van Boedapest, de als verwoed idealist bekend staande professor Agos- ton, e. a. De Teden, waarom deze massa-executie door de uiterste groep Friedricb met zooveel nadruk wordt geeiseht, is, dat men van plan is ter gelegenheid van het herstel der monar chic een amnestie uit te vaardigen,- waar/an ook die personen zouden profiteeren, die nu overhaast ter dood gebracht moeten worden, omdat de nieuwe Hongaarsche maehthebbers ze tot elken prijs onschadelijk willen maken. Men wil door deze executie van de leiders der arbeidersbeweging de politieke actie der arbeidersklasse in de toekomst verlammen. Bovendien is men bevreesd, dat de stemming in de kringen der liberale burgerij tegen het terrorisime dusdanige afmetingen zal aanne- men, dat de voortzetting van het scbrikbe- wind niet lang meer mogelijk zal zijn. HET PRJOCES-VON' EESSEL. Vrijdag begint het proces tegen overste von Kessel, die tijdens het Marloh-proces een be- langrijke rol heeft gespeeld. Von Kessel wordt beschuldigd van meineed, bulpverlee- ning bij de poging van ontvluchting van lui- tenant Marloh en van uitdaging tot tweege- vecht van ds. Rump. Op 6 Juni 1218 werd von Kessel voor de MTtts maai als getuige ondervraagd naar van <1# vsrdwijaiag van MailoL Hij moet toen hebben verklaard, niet te heb ben geweten, dat Marloh op bet punt stond te worden aangehouden, en dat bij ook niet wist, waar de luitenant vertoefde. Verder meende bij, dat Marloh aan vervolgingswaanzin leed. Deze verklaringen waren onjuist. In wer- kelijkheid moet het von Kessel geweest zijn, die Marloh den raad heeftf gegeven te ont- vluchten, hem een valsche verlofpas bezorgde en later zijn eigen daden ongedaan wilde ma ken door te beweren, dat von Marloh geeste- lijk niet normaal was. De besobuldiging zegt, dat door deze verklaringen de rechter van instructie werd misieid. Verder heeft von Kessel door twee officieren den bekendeni Ds. Rump, wiens optreden in het Marloh-proces zulk en opzien verwekte, tot een tweegevecbt laten uitdagen. De voorzitter van de militaire rechtbank is E'brhardt, die pok voorzitter in bet Lieb- knecht-Luxemburg-proces was. Verdediger is mr. Alsberg, de v.-rdediger van Hellfericb in bet Hellfericb-Erzberger process. Als getuigen zullen o.a. verscbijnen luitenant von Marloh, ds. Rump en de rechter van instructie May er, voor wien von Kessel destijds zijn onjuis- te verklaringen heeft afgelegd. GROOTE BRAND. Te Nijvel (BeLg. Prov. Brabant) is een hevigo brand uitgobrcken in* de NArmaal- school. Er zijn vier slachtoffers, n.l. drie leerlingen, w. o. een jongen van 15 jaar en een onderwijzer. Laatstgenoemde i® tengevol- ge van de bekomen brandwonden bezweken. De lijken der drie leerlingen waren geheel verkoold. De brandweer was niet bij machte het vuur te blussehen en werd bijgestaan door die uit Brussel. Alle gebouwen van de school gingen in ae vlammen op, behalve de directeurswoning. De schade wordt gesohat op 500.000 francs, welke niet door verzeke- ring wordt gedekt. Volgens een uit New York ontvangen ■telegram hebben in Honduras nieuwe revolu- tionnaire onlusten plaats gehad. De opetan- delingen staan onder bevel van den vroegeren vice-president Membreo. Zij werden door de regeeringstroepen verslagen en op de vlucht gedreven. De politie te Brussel zal voortaan ge- wapend zijn met brownings revolvers, kali- ber 7,5. Een telegram uit Odessa did. 2 Febr. meldt, dat Nicolajew door de Bolsjewiki is gevangen genomen. De Roode troepen ruk- ken op naar Otchatoff. Het schijnt twijfel- achtig dat Odesa lang verdedigd zal kunnen worden. i- De spoorwegarbeidero in Macedonie hebben de staking geproclameerd. Het aantal daarbij betrokken arbeiders bedraagt onge- veer 8500. De Oommissie uit den Bondsraad1 is v ornemens op het door de buitenlanders op Zwitsersche banken vastgelegd kapitaal een belasting te heffen. De banken worden ver plicht de bedragen der vastgelegde kapitalen ts noamen, welke te zamen op 20 millioen M. worden fMchat lgen Het „Freie Journal" mel'dt dat in eeni ge ertsmijnen in Lotharingen water is bin- nengedrongen. Wellicht zullen 11 mijnen worden stil gelegd. In den vorigen nacht strandde bij Me- mel het stoomsohip Wilhelm, uit Kiel', met een lading kolen van 6600 ton onderweg van Stettin naar Memel. De bemanning kon zich redden. Het sdhip is lek. De toestand in Indie verscherpt zich.' Te Bombay zijn etraatgevechten tusschen stakers en politie voorgekomen. pr vielen dooden en gewonden. Uit het geheele land worden stakingsonlusten gemeld. Het Lettische gezantsehap,hetwelk handelt volgens uit Riga ontvangen in- strueties, spreekt op categorische wijze alle* teigen, wat in de bladen is verschenen, met betrekking tot de vredesonderhandelingen tusschen Letland en de bolsjewisten. Er wordit een groote propgaanda ge maakt, dat de opperbevelhebber admiraal Horthy tot voorloopig staatshoofd zal wor den gekozen door de nationale vergadering. Apponyl is als president der vredesdelegatie verhinderd een andere functie aan te nemen, voordat de vrede is geratificeerd, zoodait de keus waarschijnlijk op Horthy zal vallen. De beroemde Hongaarsche sChilder Paul Szinnyei is in den leeftijd van 75 jaar op zijn landgoed gestorven. Hij stond aanvanke- lijk onder invloed van Boekli en heeft talrijke beroemde scbilderijen vervaardigd, die zich ook voor een deel in het particuliere bezit van Hollanders bevinden. De Spaanscbe griep is te Budapest weer aan het afnemen. De verwachte overeenstemming tusschen de missie-Milner en de Egyptische nationale leiders, is mislukt, daar deze laatsten voorai een formeele verklarimg van Eageland eischen, betreffende de onafhankelijkheid' van Egypte. Lord Milner verklaarde, een dergelijk verklaring niet te kunnen afleggen, maar be reid te zijn iedere uiteenzetting in verbandl met de onafhankelijkheid'skwestie aan te hooren. Men verwacht een spoedigen terug- keer van de missie opdat Lord Milner verslag over den toestand aan de regeering zal uit- brengen. De Eransche premier Millerand zette in de commissie van buitenlandsche zaken den toestand uiteen, in verband met de na- koming van het vredesverdrag met Duitsch land. Hij deed voorts mededeelingen over de politiek van Frankrijk, ten opzichte van Rusland.

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1