Er biedt.zich aan een KNtCHT, IflvertcutifiH. keuken-werkmeisje geyraagd, 2 da^en |er wrak. Otto Finkensieper, was geen enkele insdlrljvlng ingeko- ken, men. Onder '1 graanbureau, gelegen aan het Sint Servaasklooster te Maastricht, is een onderaardsche staan tot nu toe onl ontdekt, waarvan't be- ekend was. Het is niet onwaarschijnlijk, dat zij met de oude Crypte onder de St. Servaaskerk in verband staat. UIT NEDERL. INDle. AARDSTORTINO. - EEN GEHUCHT BEDOLVEN. Volgens zoo juist gepubliceerde brieven van den president van Kedoe werd in den na- middag van 13 Januari tengevolge van zwa- re regens door een aardstorting van den Goe- noeng Pojoeng bedolven het gehucht Kemoe-' toek telde 114 zielen, waarvan er 60 zijn ge- red. Van de vermisten zijn reeds 31 lijken op- gegraven. De overdekte oppervlakte bedraagt 6000 vierk. M.achttien huizen zijn bedolven. De schade wordt geraamd op 4000. STAATSLOTERIJ. Hooge prijzen. Trekking van heden. No. 12946 5000. Nos. 5592, 6531 1000. Nos. 1031, 7015, 7522, 8536, 9595, 11032, 19576 en 9667 400. Nos. 5088, 6318, 10504 200. Nos. 3053, 7870, 16533 18322. 18825, 19039, 20680, 20416, 21336, 21418, 22829 100. PROVINCIAL NlEUWS. LIJK AANOESPOELD. Aan het Noordzeestrand onde rde gemeen- te Castricum is aangespoeld het liik van een manspersoon. Te oordeclen naar de kleeding was net een visscher. Het lijk verkeerde in staat van ontbinding.' HET HOOGHEEMRAADSCHAP N.-H. NOORDERKW ARTIER. Het besluit der Provinciale Staten van Noord-Holland tot oprichting en reglementee- rin..' van het Hoogheemraadschap Noord- Houands Noorderkwartier, dat met net beheer en onderhoud der meeste zeeweringen en van de voornaamste binmendijken van Noord-Hol- land benoorden het 1J zal worden belast, is thans door de Kroon goedgekeurd. Gedeputeerde Staten zullen zich thans on- ledig hebbeni te houden met het opmaken van de in het reglement voorgeschreven aanbeve- lingen voor de benoeming van het College van Dagelijksch Bestuur, bestaande uit een Dijk- graaf en zes Hoogheemraden. LANGENDUK-WH. Naar verluidt overwegen Gedeputeerde Staten ook de gemeente St.-Pancras met de 4 Langedijker gemeenten te vereenigen. DE KANALISATTE VAN WEST-FRIES- LAND. In de vergadering van het bestuur der West-Friesche Kanaalvereeniging met de commissie tot voorbereiding van de kanalisa- tie in West-Friesland gehouden te Amsterdam op Zaterdag 7 Februari, is aan den heer J. A. Ringers, ingenieur van den Waterstaat, op- gedragen een onderzoek in te stellen zoowel van techniechen ale eoonomischen aard om- trent de nadere riehting en uitwerking der kanalen in West-Friesland. v Voorts ia besloten dat de West-Friesche Maatschappij zich zal wenden tot de verschil- lende gemeenten en andere belanghebbenden om den bijdrage in de kosten. Staande de vergadering zegde de voorzit- ter, de heer Van Aalst, uit eigen middelen een bijdrage toe van 8000. UIT WIERINGERWAARD. Het woon- en winkelhuis „de Ster" aan de Groote Buurt alhier, eigenaar de heer P. Smit Jz., is uit de hand verkocht aan den heer P. Marees te De Rijp. Vanwege de Societeit de Eendracht werd Zaterdagavond een kolf- en biljartwed <trij gehouden waarvan de uitalag was als volgt: Kolven 12 deelnemera. le pr. A. K. Kaan, 2e pr. P. D. Schenk, 3e pr. R. Kaan, 4e pr. J. Speets. Biljarten 28 deelnemera: le pr. P. J. Vis scher, 2e pr. J. Breed, 3e pr. R. Kaan, 4e pr. D. Kaan Kz. Vlotbrug 28 deelnemers: le pr. J. van Ham, 2e pr. P. Blaauboer Cz., 8e Bjl A. Schouten, 4e pr. K Zander, 6e pr. L. Koifing. Het was een gezelligen avond.' TELEORAMMEN VAN HEDEN. EEN GEZONDHEIDSD1ENST. DEN HAAG, 9 Februari. De minister van Arbeid heeft aan verschillende autori- teiten een voorontwerp gestuurd betreffende een gezondheidsdienst met verzoek om hun gevoelen daarover mede te deelen. De strekking van het ontwerp is dat de koningin bevoegdheid zal krijgen gezond- heidsdiensten aan te wijzen. in ieder district zal een gezondheidsraad zijn die on der hooger toezicht de noodige verordenin- gen vaststelt betreffende de bij of krachtens de wet aangewezen gezondheidsbelangen. Ieder district zal een bijzonderen dienst hebben met een deskundigen leider. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. DEN HAAG, 9 Februari. De 18-jarige W. G. verdacht van inbraak te 's-Graven- hage aangehouden en die op de politie heeft geschoten wist te ontsnappen. Zaterdag avond toen de politie hem wilde grijpen heeft hij herhaaldelijk met zijn revolver ge- vuurd en is ontkomen, Zondagavond na een vuurgevecht waarbij over en weer re- volverschoten werden gelost, zonder dat daarbij iemand geraakt werd, is hij gear- resteerd en geboeid naar het politiebureau overgebracht waarbij de politie moeite had het heerschap tegen het publiek te bescher- men. AUTO-ONGELUK. DEN BOSCH, 9 Februari. Gisteravond keerde de wijnhandelaar J. uit Kerkrade met zijn verloofde en den heer Smit uit Am sterdam per auto naar Boxtel. De auto reed in een oot, de heer Smit kwam om het leven en c ipren werden gewond. DE STAKING IN 1 HAVENBEDRIJF. AMSTERDAM, v hiuari. De gecom- bineerde besturen van de havenarbeiders- organisaties komen hede te Rotterdam in vergadering bijeen om te besluiten wanneer de staking in het havenbedriif zal worden afgekondigd. Verwacht wordt dat Donder- dag de staking een feit zal zijn. Naar wij vernemen ligt t niet in de bedoeling der re, egeering om in den huidigen stan jet conflict bemiddelend op te treden moderne vakarbeidersbond houdt Woens- van De dagavond te Amsterdam een z-g.n. mobill- Mttevergadering. ONTVLUCHT. MAASTRICHT, 9 Februari. Te Maas- tricht zijn na overweldiging van den bewa- ker 2 gevangenen uit de gevangenis ont- vlucht. Zij klommen over een muur. Het is reeds de zevende maal dat hier ontvluch- ting van gevangenen plaats heeft. Mr. FOCK TE PARIJS. DEN HAAG, 9 Febr. Mr. Fock, presi dent van de Tweede Kamer, heeft op zijn doorreis naar Nederland te Parijs een be- zoek gebracht aan den nieuwbenoemden president der Fransche republiek, Descha- nel. De ontvangst was ailerhartelij kst en de heer Dcschanel verzckerde, dat hij, voor zoover hem mogelijk zou zijn, alles in het werk zou stellen om de beste verhou- dingen tusschen Nederland en Frankrijk te bevorderen. ST ADSNIEU WS. ARMENZORG. In ons artikel over „Armenzorg" is o. a. medegedeeld, dat door bemiddelinig van den Armenraad, de Voogdijraad in het Arrondis- semcnt Alkmaar tot stand kwam. Dit laatste behoeft eenige wijziging. lDe Ar menraad werd hicr ter stede opgericht zooals in het artikel staat in 1914. Dc Voogdijraden zijn ingesteld bij de Wet van 6 Februari 1901, Staatsblad No, 62, in verband met het Koninklijk Besluit van 15 Juni 1905 No. 207. De Voogdijraad in het Arrondisse- ment Alkmaar is opgericht en in werking ge- treden in December 1905. FILMBRAND. Oisteravond, ongeveer kwart over acht, is tiidens de voorstelling in het bioscoop-thfeater .Novum" in de cabine een film in brand ge raakt. De operateur trachtte tevergeefs het vuur uit te trappen en wierp daarna de brandende filta in hlet portaaltje naarst het caffe, waar- door de deuren geblakerd werden. De brand kon hier gelukkig met emmers water gebluscht worden. De aanwezigen, een veertigtal toeschou- wers konden in goede orde de zaal vertaten. Ongeveer 1500 Meter film is verbramd. EEN KNAL. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur werd Alkmaar en omgcving door een geweldige knal opgeschrikf. Het is ons tot dusver nog niet gelukt de oorzaak daarvan op te sporen en geen onzer correspondenten heeft ons er iets van gemeld. Waarschijnlijk is de knal van een ontploffing afkomstig. GESLAAGD. Zaterdag slaagdcn te Amsterdam voor het examen kantoorstcnograaf Nederlandsch (sy- stecm Groote) (130 lettergrepen per minuut, g-edurende. 10 min.) de heeren: G. W. Kloos, J. G. van Kuijk en J. C. Strooker, leerlingen van mej. J. van Eibergen, alhier. Voor het examen kantoorstcnograaf En- gelsch (100 lettergrepen per minuut, gedu- rende 10 minuten) slaagde de heer J. F. Wig- man. MONUMENT EGMONDSCHE VISSCHERS. De gezellige avonden in de Unie ten bate van 'tfoncTs tot oprichting van'n. monument voor de tijdens den oorlog omgekomen Eg- mondsche visschera, zullen zeker menigen be- zoeker lokken, ha om het doel fen om netgeen te genieten zal worden gegeven. Men zal dit ef n met ons eens zijn, als men weet, dat mevr Kraakman een voordracht zal houden, dat voorts nog de heer van Sonsbeeck voordrach- ten zal houden, dat mevr. van Sonsbeeck— Homines zal zingen, dat de heer Masschaupt de cello zal bespelen en vertoond zal worden uit de Carrier; 'bscura „Een avond bij de fa- milie Stastok". Het program!: is voor beide avonden (Woensdag en Donderdag 8 uur) verschil- lend. ARBEIDERSWONINGBOUWVER- EENIGING. In de gehouden bestuursvergadering van de arbeiderswoningbouwvereeniging ,.Roch- dalo", werd als voorzitter aangewezen ae heer K. van't Veer en als secretaris-penningmees- ter de heer M. Kniepstra, terwijl als overige bestuursleden fungeeren: Mej. van Laar, G Veen, P. Dekker en A. F. Zeegers. Het leaen- tal bedraagt op het oogenblik ruim 100. Na de koninklijke goedkeuring der statuten zal er een ledenvergadering worden gehouden Een plan zal worden ontworpen voor den bouw van 150 woningen, in den vorm van een tuindorp. NOORDER BANK. Wij ontleenen aan het ons toegezoinden verslag over het 25ste boekjaar van de N. V Noorder iBank alhier, het volgende: Eene groote levendigheid kenmerkte het bedrijf in alle afdeelingen. Zoowel bij het kan/toor te Hoorn als te Alkmaar waren de omzetten belangrijk hooger dan in eenig voorafgaanid boekjaar. Bijiziondere levendigheid1 vertoonde de *ffec- tenbranche De effeoten-commissie wijst voor btide kantoren record oijfers aan. De harnden iin vreemde valuta's vooral van die der Centrale Rijkem, nam ongekende af- metingen aan. In get belang der clientele werd, desgevraagd, steeds gewezen op het riskante van aanikoop dezer valuta's met spe- culatieve oogmerken. De geheele administratie stond in het afge- loopen jaar onder controle van den accoun tant B. G. Tal te 's->Gravenhage, lid van het Nederilandsch Instituut van Accountants, die op onbepaalde tijden de kas, den effectenvoor- raad etc. controleerde. lDe balans sluit met een bedrag van 2.061.441,54. Het aandeelenkapitaal bedraagt 500 dui- zend gulden waarvan per 31 December 1.1 nog 100.000 in porteteuille was lDe reserve bedraagt 70.000 op 7Y> pet. van het gestorte kapitaal. lDe verlies- en winstrekening sluit met een bedrag van 76.268,73 LIGHT OOP. Voor rijwielcn en andere voertuigen 6.28 uur licht op. VET- EN VLEESCHPRODUCENTEN. Hedenmorgen vergaderde jn het hotel ,,'t Gulden Vlies" de provinciale bond van vet- en vleeschproducenten in' Noord-Holland, onder voorzitterschap van den heer K. Jon- ker. der agenda zeker oorzaak wares van't v-d- nig bezoek. Dat het den vleesch- en vetprodu- centen op het oogenblik minder goed gaat, ia wel verwacht, omdat bij terugkeer van meer uorinaie omstandigheden een zekere categoric altijd het loodje zal moeten leggen. Spr. meende, dat ook een volgend jaar ae weiaers dit nog wel zullen gevoelen. Na tezing der notulen stelde de voorzitter aan de orue punt 3: lngekomen stukken en mededeelingen. Dc sccruaris, de heer C. Lakeman Ez. te Purmercnd, deelde mede: a. dat als afgevaar- digde uit het bestuur om zitting te nemcu in de z.g.n. commissie van waakzaamheid is be- noema de heer J. Visser Lz.; b dat op een desbetreffend verzoek aan de directie van het Rundveekautoor afwijzend is beschikt, omdat er geen termen bestonden om Gcbrs. Spaans voor hun vrijwillige leve ring de daardoor geleden schade te vergoe- aen; c. dat aan 15 afdeelingen der Hollandsche Maatschappij van Landbouw is geschreven inzake het voeren van actie betreffende de uit- betaling van het nog toekomende bedrag voor in 1917 geleverde scliapen en dat slechts van de afdeelingen Leiden en Hoora antwoord kwam: d. dat aan den minister van oorlog en de verecniging tot verbetering van den wolhan- del het verzoek is gericht om den priis van cventueel te vorderen schapenwol oijtijds opcnlijk bekend te maken e. dat de Bond is aangenomen als lid van het Ned. Landbouw-Comitfe; f. dat aan den minister is verzocht het in- gevroren vleesch zoo spocdig mogelijk in consumptie te brcngen; g. dat na onderzoek is gebleken, dat de prijzen der huiden varieerden van 80 tot 94 cent per pond; h. dat aan den minister van landbouw is verzocht om ter zijner tijd den achapenuitvoer te willcn bevorderen, waarop bericht was in- gekomen, dat het verzoek reeds in voorbe reiding was Dc secrctaris las hierop de van Leiden en Hoorn ontvangen antwoorden. Leiden had gevraagd te mogen vernemen of de belang- hebbende leveranciers van schapen eenig contract hebben aangegaan met de Prov combinatic, waaraan zij het recht ontleenen, deze Prov. Combinatie nadere verantwoor- ding te vragen, of zoo'n dusdanig contract bestaat, op welks gronden de belanghebbende leveranciers meenen die combinatie nader ter verantwoording te moctcn roepen. De secretaris had terug geschreven, dat hem van zu!k een contract niets bekend was. Later had hij er nicts meer over gehoord. De afd Hoorn hud medegedeeld, dat de le denvergadering in die afdeeling zich had vereenigd met bedoeld schrijven. Het bestuur had aan het hoofdbcstuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw verzocht de Prov Combinatie enz. door een commissie van belanghebbenden te doen dfechargccren. De secretaris deelde mede, dat een particu- liere audifentie was aangevraagd bij den mi nister, waarop was ingekomen een verzoek om de zaak der levering van schapen in 1917 aan de Prov. Combinatie in Noordr en Zuid- Holland duidelijk uiteen te zetten. Aan dit verzoek was voldaan en de minister had daarop geantwoord dat het onjuist zou- zijn. dat de leveranciers van schapen slechts 70 pCt. zouden hebben ont vangen. De minister meende, dat 90.4 pet. van het getaxeerdc bedrag was uitbetaald De mi nister kon niet inzicn, dat den schapenhou- ders in Noord-Holland tekort -was gedaan en meende, dat de zaak hiermede was afgedaan Als een audifentie mocht worden g ewenscht, kon men die vragen, maar zij zou wel on- vruchtbaar zijn. De voorzitter zeide, dat de audifen'tie na dit 3chrijven niet was doorgegaan. Rekening en verantwoording. De heer Oudhuis deelde namens de com missie van rapporteurs mede, dat alle be- scheiden in volmaakte orde waren bevonden. De inkomsten hebebn bedragen 812, de uit- gaven (met nadeelig saldo van het vorig^ jaar) f 539.25, zoodat er thans een voordee- lig saldo was van 272,75. Goedgekeurd. Bespreking voortbestaan van den Bond. De voorzitter deelde mede, dat gemeend is, dat de Bond geen reden van bestaan meer had, omdat de crisismaatregelen nu waren opgeheven. Enkelcn hadden echter gemeend, dat er mogelijk nog wel wat zou zijn te doen in het belang der vet- en vleeschproducenten, en daarom zouden zij de vereeniging willen laten bestaan omdat een vereeniging dan al tijd meer kan doen dan de enkeling. De on- kosten voor de vereeniging zijn nu toch een- maal gemaakt. Het bestuur was het daarmede geheel eens. De contribute zou verlaagd worden tot 1. De heer Oudhuis meende ook, dat de veree niging moest blijven bestaan waarmede ver-' schillende heeren het eens waren. De heer Visser wees er opj" dat het misluk- ken van verschillende aanvragen niet aan dc vereeniging kon worden geweten. Men moet bedenken, dat zij twee jaar te laat is opge richt. Spr. zou de verecniging nu willen laten voortbestaan. De gelegenneid om wat te doen kan nog wel eens weer komen. Met algemeene stemmen werd hierop be sloten de vereeniging te laten voortbestaan, een besluit, waarmede de voorzitter de verga dering feliciteerdc. Verkiezing bestuursleden. Aftredend de heeren J. de Veer te Schagen en C. Jongewaard te Hoogkarspel. Beide hee ren werden herkozen met algemeene stemmen en namen hunne functie weder aan. Na rondvraag, die niets opleverde, sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de leden en de pers voor hunne opkomst en de genoegelijke besprekingen en met de beste wenschen uit te spreken voor de vet- en vleeschproducenten. voorTreffeTifk Is en de write tfagen ran i?n vliegtocht een onpeitoord genot oplevetden. LUCHTVAART. HE VLUCHT CAIRO—KAAPSTAD. Dr. Mitchell en zijne drie metgezellen zijn Vrijd'agmorgen om kwart voor tien, in een door de ..Times" geacharterden Vickers-Vimy te Cairo opgestegen voor de vlucht naar Kaapstad. Sir Mitchell seinde Vrijdagavond un de „Times", dat hij om vijf uur met zijn Vickera-Vimy geland was te Assoean, op 680 K.M. afstand van Cairo. Tevoren was hij geland te Luxor, wegens een lek in zijn wa- terrewrvoir. Inlander* braohten ham water uit dan Nijl- Mitchell wide, dat het RECHTSZAKEN. SMAAD9CHRIFT. De Atn&terdamsche Reclitbank behandelde de zaak tegen een Hilversumschen letterzet- ter, die bcschulidigd is, dat hij in „De Gooi- sche Post" en de ,,Amstelbode", op 20 eni 21 Aug. van het vorige jaar, ten ingezonden sluk heeft geschreven waarin de eer en goe de naarn van een collega van beklaagde wer den aangetast. •Hftj had nil. in deze stukken te keniuen gegeven dat op zekere steendrukkerij te Hilversum mistoeslanden heerschten, op religieus en moreel gebied, welke zeer gevaar- lijk waren voor eenige jeugdige. aldaar werk- zame personen. Als bestuurslid eener R.-K. organisatie rekende beklaagde het zijn plichl, om ouders, die eventueel hun kinderen in de ze imrichting wilden plaatsen als drukkers- lcerling van deze dingen te verwittigen. Als getuigen werden gehoord een journalist van de „Gooische Post" en een redacteur van ,;De Tijid" en „De Amstelbode". iDe aangevallene eveneens drukker, ontken- de ooit uitdru-kkingen te hebben gebezigd. wd'ke kwetsenid1 waren voor het R.K. geloof of de goede zeden, zooals in het ingezonden stuk stond, echter verklaarden eenige zettersjon- gen», die door den rechter genoord werden, c!at dit wfel het geval was geweest. Het O. M. eischte 25 ooete, lubsidiair 5 dagen. hechtenii. ON1BEVOEGD UITOEFENEN DER OENEESKUN9T. De rechtbank te Hecrenveen heeft H. J. Edlers te Oegstgeest, wegens het onbevoegd uitoefeneo der geneeskunde, in hooger oe- roep veroordeeld tot 200 gla. boete subs 30 dagen hechtenis. De rechtbank heeft zich dm met het vonnis in eerste instantie van den Kantonrechter vereenigd. Het O. M. had vtrhooging dier straf gerequireerd1 tot 300 gld. boete, subs. 150 dagen hechtenis. TE LAGE BELASTINO AANGIFTF.. Voor de rechtbank te Hengelo heeft giste- ren terechtgestaan M. Z., lid der firma Z. en P., te Hengelo, terzake dat hij zijn totaal in- komen over 1916 heeft opgegeven /74.007.90, niettegenstaande hij wist, dat hij in 1916 een inkomen had gemaakt van ongeveer 367.905. althans in ieder geval belangrijk meer dan net door hem opgegeven bedrag. De eisch is 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 20 dezer. gnrrtfia Scherpe: KUNST EN WETENSCHAPPEN. DE VEREENIGDE ZANGERS. Dit mannenkoor was in 't begin van den avond niet gelukkig. Noch „Populus Sion" van Olman, noch ,jVerbeidend" van Rijken. en daarvan vooral het derate couplet, werd niet zoo gezongen als men dit van de „Ver- eenigde Zangers" kan en mag verwachten. In 't bizonder jA'erbeidend" (le couplet) klonk onvast en niet zuiver. Met „des Heeren Huis" van Boers en „Mei- liedje" van Olman, maakte men goed wat men v66r de pauze kort was geschoten, men had zich volkomen hersteld. Een sopraan-zangeres met een wel niet sterk maar zuiver orgaan is mevrouw Rachel Horst—Coppijn, die met goed gevolg ook co- loratuurzang kan uitvoeren, getuige het lied „Ontwaken" van Mann. En ook hederen van eenvoudiger conceptie draagt zij met smaak voor o.a „Hansje" van Mortelmans en „Slaap nu mijn ventje"van Hamers. De heer Jon. Rotgans uit Schagen toonde zich een bescnaafd baritonzanger. Hij bezit een mooie stem, en met goed begrip zong hij „Verborgenheit" en „Uber Nachtvan Hugo Wolff. De licderen van Jan Brandts Buys, Cath. van Rennes en Loots, bezorgden hem ook, 't was begrijpelijk veel succes, waar de zangeres trouwens ook niet over te klagen -had. De directeur, de heer Brands, die wij gaarne een ander, beter klavier hadden ge- gund, begeleidde deze solisten. Door den voorzitter werd een woord van dank gebracht aan den directeur, de solisten. en aan de pers voor hare tegenwoordigheid Zangers, niet-leden werden opgewekt zich bij deze vereeniging aan te sluiten, en mededee- ling werd gedaan van een uitvoering op 20 Maart a.s. ten voordeele der kinderbewaar- plaats. A. K. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 9 Febr. 1920. Gp de heden gehouden aardappelmarkt waren aangevoera: Friesche borgers 0-L/ 6.40, Zeeuwsche blauwen 1010.40, Zeeuw. eigenheimeri 66.80, Zeeuw. Red Star 8.605.76, Zeeuw. pooters 5.60, Geld. Red Star 5.75, Zeeuw. bonten 1111.50, Zeeuw. blauwe eigenh. 7.40f 7.60, Zeeuw. industrie 5.50f 5.75. Aanvoer 3 ladingen. AMSTERDAJMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 9 Febr. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd: 451 vette koeien le kw. 1.751.90, 2e kw. 1.60—/ 1.70, 3e kw. 0.80—/ 1.20, 55 melk- en kalfkoeien 400700, 114 gras- kalveren 90f 165, 114 nuchtere kaiveren 20f 40, 183 schapen 30f 70, 648 vette varkens le kw. 1.70, 2e en 3e kw. 1.60 1.05 per K.G. schoon gewicht. BROEK OP LA'NGENDIJK (Langedijker Groenteveiling), 9 Fehr. 1920. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roode kool B 5.506.20, Uitschot 3.70—/ 4.70, Gele kool B 2.50—/ 2 80, Uitschot 0.70f 2.30, Deeneche witte kool B 35.30, Wortelen 12.40, Uien 5.86—/ 7.60, id. 2de soSrt 1.50—/ 1.80, al les per 100 K.G. Aanvoer: 32950 K.G. roode kool, 8700 K.G. witte kool, 55150 K.G. gele kool, 12050 K.G. wortelen, 17952 K.G. uien. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 5 Febr. Gerandus Nicolaas, z. v. Jacob Kei- zer en Maria Anna Koopman. Gerardus, z. v. Everardua Cornells Bilars en Cornelia Maria v. Noort. 7 Febr. Michafel, z. v. Laurentius Saniers en Maria Geertruida Boersen. Cor nelia Anna, d v. Adrianus Hendri- kua Ranzijni en Anna Raves. 8 Febr. Aaltie, d-. v. Jan Zwart en Oeertje van der Meer. Alphonse William Gustaaf Marie, z. v Willem Jacob Alex Grntaf Kmters en Maria Mar- Fliaabeffi Josepfia erpenzeel. OVERLEDENl: 7 Febr. Franciacue van Veen, 2 jaar. Theodoras Gilles, 19 jaar. VLLEGRAF1SCH WEERBERieHT 9 Februari degedeeld door het Kon. Nedcrlandsek \et«oro!»gisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 10 Febr. In het gebied van de waarneming ia dt hoogste stand van den barometer 779.5 te Clermont. De laagste stand van den barometer 737.7 te Vestmanoer. VERWACHTINO. Matige tot krachtige zuidelijke tot weste- lijke wind, incest betrokken of zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuifen, des ochtends zach- ter. Ocboren: W J. A. O. KUSTERS en M. M. E. J. KUSTERS— VAN SCHERPENZtEL* Alkmaar, 8 Februari 1920.; lu plants tan Intsrlin, Op den 7en Februari 1920 iverlecd tot onzt diep< droef heid onze gellefde Moedcr, Behuwd- an Grootmoeder OKIKTJF KI.LKM, Wed. van FEDDE DAALDER, in den ouderdom van bijna 69 jaren. Uit alier naam, Stationsweg 98. P. DAALDER. Heden overleed ni een lang- durig, maar geduldg lijden, onze gellefde zoon en broeder TUKObOKVR, in den ouderdom van 19 jaar en 8 maanden. Zijn dlepbed efde Ouders Broers en Zusters, Uit alier naam, A. J. GILLES, Voormeer 25. Voor de vele blijken van belang* stelling. ondervonden bij het over* lijden van onzen gelieiden Vader, Broeder en Oom, «n Ift-er Uttrrlt Tierhnli, betuigen wij bij dezen onzen har* telijken dank. M. TEERHUIS. P. TEERHUIS. C. E. HAREMAKER. PANKBETU OINO. Ondergeteekenden betuigen bun* nen hartelijken dank aan famiiie, buren en vrienden voor de vele blijken van belangstelling bij hun 25 jarige echtvereeniging onder* vonden. C. IAKKER. D. BAKKER Schoen en Kinderen. Koedijk, 6.2 '20. GEVR. tegen 1 of 15 M aart een flink v.g.g.v., g. kunn. koken, loon f 300 en alles vrij. Dennenheuvel, Ber gen N.H. Fnidsen 111-113. oud 19 jaar, vrij van militairen dienst, om met Mei in dienst te treden, Iiefst op ten vrachtschuit of wagen in den omtrek v Alkmaar. Brieven onder letter F 6(J8, bu reau van dit blad. Ten kan tore van Mr. W. C. BOSMANKennemerstraatweg 2, kan een geplaatst worden. Adrrs: N V. Cacao- en Choco* ladefabiiek „Alcmaria." W. G. VISSER, Directeur. ii 41.1'HOXI, zoon van WERRSIER UKVU11U1)

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 3