Hsrmanus Siebert Caster. Hermanus Siebert Coster. Hermanns Siebert CMer. H. Siebert Coster. H. Siebert Coster. Faillissement B.J GoOSte Enkhuizen. Jb. BORSJES, Zijdam 4 In het lokaal van den heer Mooij aan de Koorstraat, werd Heden een vergadering ge- houden van de afd. tieiloo en Aikmaai van uen Bond van Melkveehouders. De vergade ring was door een 30-tal veehouders bezoclit. De vice-voorziter der afdeeling opende de vergadering met de verklaring, dat een vergadering voor propaganda noodig ge- oordeeld was, aangezien nu de melk weer vri] was, een behartiging van beiangen met het oog op de hoogere arbeiderscischen en de lage valuta noodig was. De heer C. Wolmerstett uit Ouder-Amstel trad als spreker op en betreurde het, dat er met meerderen waren opgekomen. Spr. betreurde het, dat de pers er niet voor zorg had gedragen dat in de boeren wat meer dan O. W.-ers gezien worden. Spr. bracht m herinnering, dat thans voor het individualisme het collectivisme in de plaats treed. Van den putjesschepper tot den notaris, dokter, is ieder georganiseerd. Daardoor is er veel moois verloren gegaan. De noodzake- lijkheid leert, dat wil men zijn plaats in de maatschappij behouden, het niet andcrs kan. Een groot leider van een gecondenseerdc nielkfabriek verklaarde, dat het hem wel 12 imllioen waard was de organisatie van de boeren den kop in te drukken, maar dit gaat niet. De organisatie van melkveehouders bloeit, omdat de menschcn, waar de boeren zakeu mede moeten doen, he tzoo bont inakeii, dat ook de veehouders de noodzakelijklield van organisatie inzien. Wanneer alle klassen in de maatschappij goed georganseerd zullen zijn, dan zal men daardoor juist veei strijd voorkomen. Spr. is overtuigd, dat men zich waagt din- gen te doen, die men anders niet doet, als men weet, dat er een krachtig georganiseerde tegenpartij is. Men is dan toegankelijker voor redelijke eisclien. De toeslag is beloofd voor het wintersei zoen en het is ten sterkste af te keuren, dat een minister daar maar zonder meer van af- wiikt. Een audientie is aang raagd en de minis ter oordoelde dit niet noodig. Zoo handelt men met boeren. De melkhandel is goed ge organiseerd en de boeren zullen de gevolgen hebben te dragen. De boeren komen zooveel tekort. Zij staan tegenover de acjvocaten van dern handel en deze beloven veel, zonder als hit er op aan- konit, iets te hebben gezegd. De slijters gevoelen ook, dat zij alleen door organisatie hun beiangen kunnen be- hartigen. De kaasboer is tegenwoordig ook meer ge organiseerd, dank zij de treurige naleving van minister van IJselstein zit men hier nog met 00 millioen aan kaas. Spr. ging na hoe verkeerd in deze de po litick van minister van IJselstein geweest is. (Men zie hetgeen wij in ons Zaterdagnum- mer onder Stadsnieuws plaatsten van de Zui- velcombinatie). Wat de regeering durft te doen met de boeren durft ze zeker niet met de arbeiders. Deze laten zich niet als onderkruipers ex- ploiteeren. Bij de boeren durft de regeering wel de melk, die in Noord-Holland geweigerd wordt, uit Friesland te halen en de boeren zijn nog niet solidair. De boeren moeten evenals de arbeiders dwingen om in te gaan, al kan alles wat de arbeidersorganisaties doen niet worden goedgekeurd. Spr. weet, dat menig melkveehouder niet heeft wat de bootwerkers hebben, die s taken. De helft van de melkveehouders heeft dat in- komen niet en zij hebben geen 45-urige maar een 90-urige werkweek. Wijnkoop wil een gemeentelijk veehoudersr bedrijf. Wij willen hem er gaarne aan helpen. Wij kregen het dan zeker beter en meer geld voor onze melk, maar spr. vreest dat men er voorloc-r -vc! mede zal wachten. Spr. voo ?t men voor hoogere be- drijfskosten ku; -taan. Ook de landar- beiders willen ecu k. teren arbeidstijd en een daliog van de loon <i kan men niet verwaeh- ten. 'De loonen zijn vro ger te laag geweest In dat opzicht hebben de boeren wel schuld. De arbeidsvoorwaarden zijn in de steden veel verbeterd en ten platte lande ondervindt men daarvan den terugslag. Men mag dit trouwens niet tegenhouden. Vrees, dat de melkveehouders, als zij sterk georganiseerd zijn, onredelijk worden, be- noeft er niet te bestaan, want daar is men' nog lang niet aan toe en bovendien is de boer ge- middsld mist vosleiseheod. Wanneer men de elschen van de bootwer- cers veroordeelt, dan mag men niet vergeten, dat het scheepvaartkapitaal, vrijgelaten door de regeering, enorme winsten maakt. De middenstander en de boer komen in de knel. met hen rekent de regeering niet. De schade door het mond- en klauwzeer bedraagt enorme kapitalen. Op het oogenblik is er verlies en wanneer er geen mond- eu klauwzeer was, dan gaf de productierekening nog niets meer dan een loonend bedrijf. E>e boeren rekenen niet. Zij behooren ook een balans te maken en velen zouden dan tot de conclusie komen, dat het niet gaat. 'Slpr. besprak uitvoerig deni droevigen toe- stand vain de veehouders in de tach tiger ia- ren. Deze toestand werd beleeM in de tijoen van het vrije bedrijf, niets anders dan een car- ricatuur van vrijheid. Men zal eerder vrij worden door zich aan een organisatie met sterke banden te bindcn. Ons staat organisee- ren en ooopereeren te doeni Het vrije Friesland heeft daardoor veel be- reikt, al zit men daar itihans ook in de knip van minister van IJselstein. Wanneer men coopereert, dan maakt men een einde aan het groote winsten maken door cnkelen en daarvoor behoeft men geen socia list te zijn. De cobperatie kan ook een ikraehtigen dam vonmcn tegen de eocialisatie waar spr huiverig voor is. Wat men in Engeland daardoor bereikte, stelde spr. mede sterk in het licht. Ook in ons land zijn er groote voorbeelden van De groote winsten van de trust, de scheep- vaartmaatschappijen en de groothaudel, kun nen dan aan de voortbrengers komen. De verbruikers hebben nu de groote euor me winsten van het groot kapitaal op te bren- gcn. Is dat billijk? Wanneer men de noteering leest van de Kon. Petroleum- en Scheepvaartaandeelen, dan ziet men dat er een slordige cent ge- woimen wordt. Dat is geen verdienen. Een N. V. melkveehoudersbedrijf zou on der de incourante fondsen geplaatst worden Spr. berekende dat daarin niet meer dan 5 ipct. van het bedrijfskapitaal geanaakt wordt. Het is te betreuren, dat de gegoede boeren zich niet aansluiten en niet rekenen, anders zouden zij inzien, dat- zij aileen door hun ka- pitaaibezit boer kunnen blijven. De zaak deugt niet, als een boer in door snee voor zijn kapitaal geen 5 pCt. kan ma ken. De condensfabrieken doen het niet minder dan met 20 pCt. en zij hebben nooit met ons willen ondprhandelen. Wij moeten anders werken dan tot dusverre en beter en meer ge organiseerd optreden. Met de slijtersorganisaties is de organisatie van melkveehouders een prijs franco Amster dam overeengekomen van 16 ct., dus lYa ct. meer dan de directeuren wilden. De strijd gaat nu tusschen de slijters en de directeuren. wanneer er geen bond was, dan waren de melkveehouders niets dan lijfeige- nen, die aan de deur van de melkfabriek door een opgeplakt briefje kondea vememtn, dat de melkprijs verlaagd was. Dat mag niet meer voorkomen. Per gezin wordt in Amsterdam 2'A L. melk per dag gc- bruikt. Wanneer wij 22 ct. hadden mogen ne- men, dan konden wij tevreden zijn en per ge zin scheelde 'dat in Amsterdam 5 cent. Wi| willen den prijs niet altijd hoog hou- dcu. De zuivel bepaalt in hoofdzaak den prijs van de melk. In April is het seizoen afgeloo- pen en kan er een geheel amlere prijs gesteld worden. Het consumptiemelkvraagstuk is een be- langrijk vraagstuk geworden. Dit bewijst wol hetgeen thans in Amsterdam gebeurt Wat Dr. Vos in de melt vond werd door spr, aangehaa Dat de steden een beteic mcik voorzieninj willen juichte spr. toe. Wij wil len onze voi c medewerking verleencn, maar men zal redelijk moeten betalen. Het is gebleken, dat de keuringsdienst te A'dam niets hoeit uitgewerkt enmenbegrijpt, nu dat men de boeren noodig heeft, omdat zij over het algemeen goede melk leveren. De grootste knoeierij begint met de melk als ze van de boerderij is. Men ziet in Amsterdam dat men moet koopen van de oooperatieve boeren-organisaties. Men zal dan melk krijgen en deze naar kwaiiteit gaan betalen. De boer moet een prikket hebben goede melk te leveren. Nu is het nog zoo „hoe grooter pins hoe meer men ontvangt." Wij willen aan alle redelijke eischen vol- doen, ook hygienische. Hier in Alkmaar ver dienen de slijters 6 ct. op een liter. Spr. ver- onderstelde, dat niet alle veehouders in Alk maar in den bond zijn, anders zou dit niet voorkomen. De bootwerkers betalen 1.contributie per week. Een boer heeft nog niets voor zijn organi satie over. Hij wil zich nog geen offers ge- troosten, de werkman weet dat zijn contribu tie met dividend terug komt. Zij hebben be- taalde bestuurders. De boer denkt daar niet aan. Wanneer de boeren om Alkmaar goed ge organiseerd waren, dan hadden de slijters zonder die melkveehoudersorganisatie den prijs niet kunnen vaststellienl. In Amsterdam heschouwt men den boer als een nietswaardig mensch, omdat de melk er niet deugt. Men begrijpt niet, dat dit niet het werk is van de boeren. Als gelijke machten moeten de slijters en de veehouders onderhan- delen. Wanneer in Alkmaar er een gemeentelijke instelling komt, dan' zullen de slijters wel in hun brood blijven en daar is niets tegen, maar de melkveehouders moeten zorgen dan georganiseerd te zijn, dan kan men opkomen voor een loonend bedrijf. De boer was niet de eerste die organiseerde, maar hij moet nu wel. Spr. gaf de verzekering dat er nog heei wat strijd gevoerd moet worden. Spr. was niet bang voor de natuurliike tegenstanders, maar wel voor de eigen omierkruipers. A. s. Mei zal er overvloed van melk zijn. Dit zal invloed hebben op den prijs. Om Amsterdam willen wij met het nieuwe sei zoen onder waarborgen en bloc verkoopen en wij zullen de eersten zijn die verkoopen In Amsterdam zal men zich wel wachten van de tusschenpersonen te koopen. De invloec van de cooperatieve raad te Amsterdam, bi na 1L van Amsterdam, besprak spr. Deze w als ae gemeente niet klaar is, alle melk van den bond afnemen. Wij willen 10 ontvangstations te Amster dam bouwen en moeten eerat de rekerheid hebben dat wf} de melktevering van Amster dam krijgen. Wij willen voile, gereinigde afgekoelde melk leveren en de kwaiiteit moet voor ons de reclame zijn. De cooperaties zijn daarvoor in Amsterdam al gesticnt en als de bijeenkomst tot stand (omt, dan zullen wij de melklevering van Amsterdam maken tot een voorbeeld van Nedcrland, spr. zou bijna zeggen voor Euro- pa, maar Londen zal in deze waarschijnlijk voor zijn. Komt de regeling, dan willen de melkvee houders om Alkmaar ook niet meer een groep slijters hebben te vreezen. Spr. hoopt?, dat de melkveehouders om Alkmaar er toe zullen komen om de organi satie te versterken. Applaus. De voorzitter W. Klaper, Alkmaar, dankte spr. voor-zijn leerzame rede. De heer Morsch, Warmenhuizen, deed me- dedeeling over den toestand in zijn gemeente. Een grief daar was, dat men zich moest hou- den aan de Amsterdamsche prijzen en daar nicht mocht leveren. Spr. vroeg of de melk uit ziin gemeente als de ontvangstations er zijn ook naar Amster dam mochi. De spr. zeide, dat daarvoor met Met zeker gelegenheid zal zijn, Den Helder is even wel ook'bezig zich los te maken van de ptirticulie- re melkvoorziening. De melk van Warmenhui zen zal dus ook daar heen kunnen. Zuider- woudc en Spaarndam heeft de kaasfabrieken daarover genomen en in Z.-H. bestaan ook plannen fabrieken te koopen, men heeft dan steeds de gelegenheid voor de melk die er te veel is. De fabrieken hebben destijds niet te veel gekost en niooie toestanden kunnen daardoor komen. De heer Van t Veer verklaarde dat ook zijn afd. dezelfde bezwaren als Warmenhui zen had en spr. verheugde zich er over, dat straks voor hun melk, als men het in zijn ge meente niet eens wordt plaats is hij de orga nisatie. De spr. verklaarde, dat a.s. Mei de orga nisatie zooveel melk zal kunnen plaatsen, als men krijgen kan. Up eeu vraag van den heer Obdarn, Heiloo, verklaarde de spr. de kosten van een ontvang- sfcition nog niet juist te kunnen opgeven, doch de volgende week kon hij dit wel. De heer Sengers zag gaarne, dat dit aan de afd. werd medegedeeld. Ook verzocht hij in het orgaan steeds te publicecren hoeveel melk het bestuur nog kan plaatsen. De spr. was niet bang voor alles wat aan- geboden wordt, mits goed verzorgd geleverd, te kunnen plaatsen. Men had in Amsterdam gezegd, dat deze melk goed was. De afdeelingen willen voor het verzendings- materieel moeten zorgen. De bussen zijn in den regel te Amsterdam wel disponibel maar een motor of schuit zal men zelf moeten aan- schaffen. De heer Zeeman verheugde zich er over, dat de spr. de mogelijkheid voor den afzet van de melk in het vooruitzicht had gesteld. Op een vraag verklaarde spr. dat de toe- komst is aan het vervoer van de melk in tank- schuiten. De melk komt dan ijskoud in Am sterdam en dit geeft een groote besparing aan bussen. In Amsterdam ziet men in, dat men de boeien niet mpet passeeren, maar dat men hen bij de regeling noodig heeft. Zeker zal men moeten houden de twee prij zen voor de melk in 6en jaar. Een prijs is voor de boeren de grootste strop. Het kost in den winter geregeld geld. De verhouding van de slijters en diredeu- renorganisatie te Amsterdam en den bond is, dat men nu afblijft van elkanders prijzen en begrijpt dat beiden moeten bestaan. Het melkvervoer van Alkmaar en omgeving naar Amsterdam, zal wel moeten geschiedeu na gebruik van een koelinrichting. De heer Mulder, Heiloo, noeinde het een goed initiatife den spr. te hebben uitgenoodigd Zeker was het inzicht bijgebraeht, dat de boe ren zich niet langer po den kop laten tikken. Het groot kapitaal en de industriemannen blijven nog op de boeren hameren en zal dit zoolang doen als ze dat kunnen. De boeren moeten hun eigen inrichtingen stichten, tenzij Alk als gemeente een centrale gaat stichten ..Spr. meende, dat alien hun collega's moe- sten aansporen zich aan te sluiten. *De belasting drukt, de tijd keldert en de boerenstand van tegenwoordig moet plaats maken voor 'n nieuwen goed georganiseerden boerenbond. Spr. was er voor zelf een inrich ting in het leven te roepen om de melk die over is te kunnen verwerken, dan zal men geld voor goede waar kunnen eischen. (Ap plaus.) De vorzitter betreurde het ook, dat dit idee nog niet verwezenlijkt is. Spr. betreurde het, dat het voorstel-Neerlandia, dit jaar niet ge- handhaafd was geworden. Spr. noodigde de gasten uit als leden toe te treden. De gemeente Oudorp verklaarde samenwer- king als een voordeel te zien. De organisatie aldaar had evenwel nog geen volmacht gege ven tot aansluiting. ^pr. vreesde evenwel de concurrentie van de zuivelfabieken. De spr. bracht in het licht, dat men ook daar moest zorgen, iets te hebben waar men eventueel met de melk heen kon. De heer Obdarn meende, dat men een com- missie moest benoemen om te onderzoekeirhoe hetgeen de heer Mulder wilde mogelijk werd De melk was in Alkmaar noodig en men mioest dus de kant uit dat ze hier bleef. Het verkeerde hier is, dat de melkslijters 42 pCt. verdienen en de omzet van velen van hen is zoo, dat ze voor hun gezinnen nog te weinig verdienen. De spr. wilde een deputatie naar het ge- meentebestuur om een betere melkvoorziening te bpspreken. Zaandam bouwt zelf een melkcentrale. Melkslijters die 30 Liter melk per dag om- zetten moeten verdwijnen zjj kunnen zonder te knocien niet bestaan. Men moet met de gemeente overleg plegen. omdat deze het recht heeft, de melkdistributie in welike inrichting ook te verbiedem en te eischen dat het volgens de door haar gewilde centrale gaat. De slijters blijven niet meer zooals tot nog toe vrijloopen. De voorzitter sloot hierop de openbare ver gadering en verzocht de aanwezige leden voor de buisboudelijke bij een te blijven. SPORT. VOETBAL. Alcmaria wint van E .D. O. in Haarlem met 2—0 en iiaruliiaajt zich. daardoor in d* 2e klai.se 0. D. E. en Neerlandia degradee- ren. Z. V. V. veriiest van Z. F. C. met 1—0. R. C. H. kampioen door haar 3—1 overwin- ning op Neerlandia. De kwestie van promotie en degradatie in de 2e klasse B. is gisteren geheel besliat. Aan Alcmaria onze gelukwenschen met 'i hehoud van't tweedeklasseschap, aan >(t eerste elftal een wooxdl van hulde voor hetgeen die spe- lers in de laatste wedsirijden hebben- gepres- teerd. Alcmaria heeft gisteren te Haarlem op het terrein van E. D. O. kranig wenk geleverd door de roodzwarten met dezelfde cijters van de vorige week te kloppen. Het groote aantal supporters dat Alcmaria naar Haarlem vergezeide had een zeer pret- tigen middag want de wedstrijd was een van de beste tot nu toe door de Alcmarianen ge- speeld. Het elftal was volledig op den keeper na. Deze werd echter op uitmuntende wijze door den doelverdiger van't tweede vervan- gen. Het verloop was spannend. Langen tijd wisten de verdedigingen den aanvallen weer- staud te bieden, zoodat een kwartier voor tijd de stand nog 0 was. Toen speelde heel Alcmaria voor wat het waard was. Met een keurigen kopbal maakte Bos uit een voorzet van den linksbuiten het eerste doelpunt, waar- na de rechtbuiten voor het twecue zorgde. iij schoot keihard op doel, te Kiefte sioeg den bal in't veld in, waarna de Alcmariaspe- ler opnieuw den bal bemachtigde eu hem met een kam trapje van het linkerbeen in't doel plaatste. Met een 2—0 overwining kwain al- zoo't einde. De spelers hebben zonder onder- scheid kranig gewerkt. Maar toch dienen de rechtsachter, die niet te passeeren, eu de recht buiten, die bijzonder op dreef was, nog afzon- derlijk genoemd. De linksbuiten was vooral aa de rust uitstekend. De halflinie was weer een groote steun. Om de bijzonder hechte E. D. O. verdedi- ging in een kwartier tweemaal te passeeren is een prestatie, die niet veel tweedeklassers Alc maria op't E. D. O.-veld na zullen doen. De leid'ing van den heer Dek'king was goed'. R. C. H. won van Neerlandia met 3—1 en daar Z. V. V. haar laatste kana verspeelde door met 1—0 van haar stadgenooten te ver- liezen, is R. C. H. definitief kampioen en zal 't volgend seizoen in 1 B. spelen O. D. E. en Neerlandia kunnen het punten- aantal van Alcmaria niet meer bereiken en zulilen 'It volgend' seizoen in de 3e klasse spelen. G e b o r e n: Zoon van JOHANNES VAN DIJK en MARIA VAN DIJK—de Moel. Alkmaar, 22 Februari 1920. Niruwpoorttlaan 111. GEBOREN Zoon van J. BLAAUBOER en O. BLAAUBOER- Schrieken. Bergen, 22 Februari. Heden 20 verblljd met bo irte dochter MARKTBER1CHTEN. van O. Februaii werden wij de voorapoedlge ge- een weigeschapen BRONNER. HKONNEK-Terluim Februari 1920 BURGERLIJKE ST'AND. GEBOREN: 20 Febr. Alida Maria, d. van Willem Boon en Alkmaar. .H. A. SIEBERT COSTER. Zwolle. A. 0. E. VAN OLEEFF— SIEBERT COSTER. H 0. VAN CLEEFF. 21 Februari 1920. Heden overleed onze bette vriend, de Heer G. H. KRAK. A. M. H. KRAK—Bleeker. Alkmaar, 21 Febr. 1920. Heden overleed onzevroegere patroon, lhans president-com- missarii der N.V. v.h. Herms. Coster en Zoon, de WelEd. Heer HET PERSONEEL. Alkmaar, 21 Febr. 1920. ALKMAAR, 23 Februari 1920. Op de he den gehouden veemarkt waren aangevoerd: Heden overleed onze hooggeachte commissaris de WelEd. Heer De u i t d e e 1 i n g s 1 ij s t ligt van heden gedurende t i e n dagen ter Oriffie der Rechtbank alhier ter inzage. Mr. J. VERDAM, Alkmaar, 23 Febr. 1920. Curator. tegen lagen prijs ver- krijgbaar bij tcmrbsd. K, 5\ EEMQMb N.H., Kmrraflraat 83, Gorinchem, dienstb. H. de Winter, N. H., Stuarts traat 14, Utrecht, behanger. J. Grondsma, N.H., Ropjeskuil 5, Wa-genin- gen, ambt. R, v. A, M. F. van1 der Ven, R. 0., Eendrachtsstraat 2, Schoten, lampenist. 0. A. Beke, R.O., Kerkplein 2, Warmen- huizen. H. Mantel, N.H., Forestusstraat 18, Koog aan de Zaan. J. Schilder, R.C., Omval 45, Hearhugo waard, boerenkn. Q. Vader, RO., Westdijk 7, Oudorp, dienstb. M. 0. Vonk, R.C., Kennemerstraatwag 20, Heerhugowaard, dienstb. P. Oud, R.C., Lindengracht 1, Alplhen aan den Rijn. D. Storm', is .11., Metiusgracht 2, den Haag, han- delsagent. T. de Jong, R.O., Meerweg 24, Ursem, landbou-werskn. J. B. Buis, N.H., Kennemers-traatweg 74, Koog aan de Zaan, teekenaar. G. H. J. Berkelder, N.H., Koor- atraat 12a, den Haag. C. van der Par, R. 0., Westerweg 51, den Haag, dienstb. E. L. Martens, N.H., Steijmstraat 43, Amster dam, oud luitenant ter zee. A Veenstra, Langestraat 63, Enaohede, bakker. L. Wapstra, NH, Verdronkenoord 121, Heer- Hugo waard, dienstb. - H. J. Frederiks, R. 0., Gudegraoht 172, Castricum. J. Poeies, NJi., Huigbrouwerstraat 8, Haarlem, met- selaar. Wed. J. A. Beerends, R.O., Kanaal- kade 11', Haarlem. T. A Koesen, Kanaal- kade 11, Haarlem, winkelbed. J. Bergs: a, N.H., Huigbrouwerstraat 8, Rotterdam, win kelier. J. Bruins^ G.K., Geest 44a, Zuid- w-olde, boerenarb. K. Hagenhoek, N.H., Westdijk 16, Monnikendam, boerenkn. W. Buis, JM.H., Geest 11, Bergen, kellner. J. E. de Jong, E.L., Groenelaantje 7, Haarlem, dienstb. 0. Vries, N.H., Geestersinigel 45, Amsterdam, mach. sleepb. A A. de Jong, N.H., Nieuwealoot 79, Zijpe. 0. P. Ver- wey, Tesselscbadestreat 3, Bergen. O. van 'der Goot, Ritsevoort 37, IJlst, huisho-udster 0. Finch, N.H, Limmerhoek 44, Welte- yreoen, kantoorbed. BOND VAN MELKVEEHOUDERS. De uitslagen van de vier wedistrijden in de twoede klas B gisteren geepeeld rijn daarom merkwaardig omdat alle vier thuisepelende vereenigingen werden gekloptE. D. 0. Alcmaria 02, Z. Vf V.Z. F. 0. 01, Am- stelS-choten 02 en NeerlandiaR. 0. H. 18. De beroekors maakten 8 goals tegen de ontvangenden 1. In de le klasse waren de uitslagen U. V. V.H. V. V. 10, SpartaAjax 0—0. Quick H. B. S. 24. A. F. 0.—D. F. 0. 8—1. Alcmaria heeft met twee elftallen inge- schreven voor de wedistrijden om den Rauch- Beker. Zoo mogelijk speelt Alcmaria I Zondag a.e. een vriendschappelijken wedstrijd alhier. TELEGRAF1SOH WEERBERICHT. 23 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 24 Februari. In het gebied van de waarneming it de hoogste stand van den barometer 778.01 Dresden. Do laagste stand van den barometer 756.8 Stockholm. VERWACHTTNG. Zwakke tot matige O-ostelijke tot Zuide- lijke wind, nevolig tot licht bewolkt, droog weer, om het' vrieipunt dies nachts, -overdag zelfde temperatuur. Teertlgjarlg Jiiblleuna H«j. A. C. B1BO. Bezoeken worden gaarne vcr- wacht WOENSDAO 25 FtBRU- ARI van 2—4 uur bij d firma H. LIND, Mient 3—5. P4 I I.UN JOB 4 4 A KK M 4 Kl 4 JOCHEB U 4. It UIT. Ikinair, 21 Maria Russelman. Soiphia Geer- truida, d. van Gerrit Bronner en Geertruida Terluin. 21 Febr. Willem, z. van Willem Ploeger en Girietje Roos. 22 Febr. Gerard-, z. van Cornelia Mazereeuw en Jannetje Slikker. Paulu-s Jo hannes Marie, z. van Johannes van Dijk en Maria de M-oel. 23 Febr. Johannes, z. van Lo arena Mors en Pieternella Horn. OVERLEDEN: 21 Febr. Leonardus Theodc'ru-s Keijsper 1 j. Hermanns Siebert Coster, 61 j. InplaaU van kaarten. lfisden overleed tot mijn diepe droefheid, in zijn 62st« levensjaar, mijn echtgsnoot, de Heer W.O. A. SIEKERT COSTER LENDERS. Bergen (N.-H.) 21 Febr. 1920. Geen bezoeken, geen bloe- men. - De cromatie zal plaats heb ben Woensdag 25 Februari a.s. des midlags 12 uurop ..Westerveld'', Spoorhalte Driehuizen. Heden overleed onze beste breeder 12 K-oeien en o-ssen f 350f 750, 3 vette kalveren 150f 220, p. ned. ipond 2 2.40, 84 nu-chtere kalveren per stuk 18 25,10 magere schapen 2O2—50, 188 vette varkens p. ned. pond 1.501.64. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. ATJKMA'AR, 23 Febr. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd: 460 vette koeien le kw. 1.70f T.80, 2e kw. 1.50 1.60, 3e 70—/ 0.70—/ 1, 61 melk- en kalf- koeien 400700, 48 graskalveren 60 160, 347 nuchtere kalveren 2032, 17 schapen 3070, 525 vette varkens le kw. 1.75, 2e en 3e k.w 1.651.70 per K.G. schoon gewicht. B'ROEK OP LANGENDIJK (Langedijker Groentevdiling), 21 F^br. 1920. In de heden geh-o-uden veilingen werd betaaldi voor: •Roode tool A 6.50f 5.80, Uitschot 1.40—/ 5.20, Gele kool- B 3—/ 3.20, Uit schot 0.702.10, Deensche witte kool B 3, uitschot 1—/ 2.30, Uien 4.70—/ 6.30, alles per 100 K.G. Aanvoer21675 K.G. roode kool, 7400 K.G. witte kool, 41500 K.G. gele kool, 12925 K.G. uien. Voor Duitschland 89950 K.G. gele kool. WARMENHUIZEN. 21 Febr. 1920. Roode ko-ol 6.505.60, Gele kool 3 8.10, Uien 5.906.80, Uitschot roode kool 1.404.30, uitschot gele kool 0.30 0.00, alles per -100 K.G. NOORDS-OHARWOUDE, 21 Febr. Roode kool 5f 5.90, Kleinere 4.80, Uitschot 11.50, Gele kool 8 8.10, Kleinere 0.70—/ 1.80, Deensche wit te 22.20, Grove Uien 6.20—/ 6.90, Feen 1.40-/ 1.90, alles p* 100 K.G. Het Bestuur der Coflp. Alkm. Bouwvereeniging „Kennemerlano". Alkmaar, 21 Febr. 1920. I Heden overleed onze g-. -ai de Zoon en Breeder K L A AH, in d'en ouderdom van bijna dertig jaar. Oterleek, 21 Febr. 1920. Zijn diepJiXlroefde Ouders J. IJKEL. f A. IJ KEL—SILVER. H. IJKEL.

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 3