r i* 1M Annterdarasche Bonrs NoonihollaiidMch Laiidbouwcrediet geme 9 ma kuaa.a a .a .aii h 45,— Wa?f 'c'- '- ■mc'.c-: nv vandaaa listen, dat de E.trmalerij in het gencraal zoo op achter ataat bij andere ambachtcn, blijft mij een raadsel. Uw aandacht zij een oogenblik gevraagd voor wat een Alkmaarsch werkgever betaalt aan stukloonen aan zijn le klasse kleerma- kere. Kleinwerk tarief A., zijnde een pantalon ge- woon 10 maal het uurloon in een le klasse leente, zijnde 7,— vast in dezelfde klasse maal het uurloon is 6,30, een colbert zon- der extra werkzaamheden 30 maal het uur loon zijnde 21, Ten slotte zij vermeld, dat indien gii u de moeite wilt getroosten en u op de hoogte wilt stellen met de weekloonen der Amster- damsche le klasse kleermakers, u deze bij mij eveneens ter inzage kunt krijgen. Het adres is bij de Redactie bekend. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de aan mij verleende plaasruime, verblijf ik, me de meeste achting, TERHAAK. Oeachte Redactie! Voor onderstaande verzoekt ondergeteeken- de beleefd een plaats in uw blad. In de Alkmaarsche Courant van 23 Januari komt voor een waarschuwing van den Com- missaria van Politie, niet in te teekencn op lijstcn niet voorzien van het stempel der po litic. Een waarschuwing, in onzen tijd he- laas niet overbodig. want maar al te vaak wordt het goedgeloovig publiek de dupe van bedrog. Waar echter de commissaris in dat schrij" ven onze Stichting „Rust een Weinig", te Dieren, met name noemt, zou de niet door- denkende lezer dieze Stichting kunnen ver- warren met een of andere al of niet bestaande vereeniging of Stichting, die geen vertrou- wen verdient. Dit nu te voorkomen is het doel van mijn schrijven, en wil ik er hier even op wijzen, dat het collecteeren met onze collectelijsten, zooals dat door ons bedoeld is, wel geoor- loofd is zonder toestemming der politie. Het is natuiirlijk de bedoeling, dat de kin- deren, die met een onzer lijsten werken, dat doen in den engeren kring hunner familie, vrienden en kennissen. Het gaan met onze lijsten deur aan deur, bij bekenden en onbe- kenden, is niet geoorloofd, wijl dit een open- bare inzameling wordt. Doch in engeren kring, dus in den beperkten familie- of vrien- denkring, mag ieder kind gerust trachten iets voor „Rust een Weinig" te doen, en geven wij hun, niet bij wijze van vergoeding, doch als belooning en aanmoediging, een grooter of kleiner nuttig boekgeschenk, omdat een kind dan toch ook een kind is. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggend voor opname, Achtend, Uw dw., L. C. NUIJTENS. GEMtNOD N1EUWS. BRAND IN EEN ZEEPFABR1EK. Zaterdagmiddag zag een zeepzieder van de zeeptaonex ue Jrraiture eh Co. te Breda piot- seung vlammen uitslaan in de laoriek. tlet oieex, dat er brand ontstaan was in dat ge- deelte, waar vaten met vet en met olie opge- stapeld lagen. in een oogwenk laaiden de vlammen ooven het dak uit, en daar het per- ceel aan een groot tabakspaknuis grenst en in een dichibevoikie buurt siaat, beieeiden de in- woners van Breda angstige momenten. Dank echter het krachtdadig en snel optreden der brandweer beperkte het onheil zich tot het na- genoeg geheel leegbranden van de fabriek en net tanaxshuis. De labnek was verzekerd op beurspolis. RAPPORT STAATSCOMMISSIE PACHT. De Staatscommisae voor het Pachtvraag- siuik heeit haar Rapport, betrefiende dea in- vloed van de crisisomstandigheden op de pachttoestanden en de te nemen middelen ge- publiceerd. Ongeveer 3400 vragenlij&ten werden ver- spreiddaarvan kwamen ruim 1000 beant- woord terug. Op zeven plaatsen, tw. Leeuwarden, Mid- delburg, Den Bosch, Roermond, Arnhem, Utrecht en 's-Gravenhage, werden mondelin- ge verhooren gehouden, waarbij zoowel verte- genwoordigers van landbouworganisaties als particulieren werden gehoord. De resultaten van een en ander zijn in het Rapport verwerkt. De Commissie beveelt als resultaat barer overwegingen twee ontwerpen van Wet aan. Het eerste houdt in, een regeling omtrent het dragen der kosten bij openbare verkoopin- gen en verpachtingen en het verbod van het uitloven van premien daarbii. De kosten wor den gebracht ten laste van den verkooper en verpachter. Het tweede geeft een nadere regeling van het remissierecht en een wijziging van net be staande recht op dit punt. Het voorgestelde remissierecht heeft een dwingend karakter en de verrekening wordt afgeschaft. Buitengewone omstandigheden, waaronder ook kan gebracht worden een bui tengewone prijsstijging of prijsdaling der pro- duden, kunnen aanleiding geven tot een ver- hooging of verlaging van den bedongen pachtprija. DIEFSTALLEN VAN MILITAIRE UITRUSTINOSTUKKEN. Naar wij vememen hebben in den afgeloo- pao tijd groota diefatallen plaats gehad van j mitWa've uiiruat:.ngsiuk\e<t uit hd Mwtneen Demobilisatiepark te Huis ter Heide. Enorm groote hoeveelheden dezer uitrustingsstuk- ken moesten na de demobilisatie uit alle dee- len van ons land naar genoemd Demobilisa- tiepark vervoerd worden. Oedurende het ver voer had het goed veel te lijden terwijl een goede controle tengevolge van de groote hoe veelheden bijna niet mogelijk was. Het gevolg is dan ook geweest dat op groote schaal diet- stallen werden gepleegd. Thans worden gesto- len go'ederen in vrachtauto's uit alle oordente- ruggehaald. Een vijftiental soldaten is in ver- band met deze diefstallen reeds gearresteerd, terwijl meerdere arrestties zijn te verwachten. DE HEER TROELSTRA OVER DE STAKING IN DE HAVENS. Men meldt ons uit AmsterdamGisteren werd hier ter stede in „Bellevue een feestver- gadering gehouden van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Deze feest- vergadering werd gehouden omdat het leden- tal van 20.000 was bereikt. In de feestelijk versierde zaal waren op het podium tal van bloemstukken geplaatst, gezonden door afdee- lingen aan het hoofdbestuur. De heer P. Molt maker, voorzitter der vereeniging, ging de ge- schiedenia vanaf 1903 na, toen de vereeni ging, zooals spr. zeide, door de bezittende klasse werd platgeslagen. Verschillende feiten werden door spr. herdacht. Door spr. werd mr. P. J. Troelstra als feestredenaar aange- kondigd, omdat hij de eerste was in het parle- ment die de zaak van het spoorwegpersoneel heeft ter hand genomen. Na zang en voor- dracht en het aanbieden van een klok aan het hoofdbestuur was bet woord aan mr. P. J. Troelstra. Met applaus en het zingen van den Internationale werd de spreker begroet. Na een herinnering aan zijne eerste aanra- king met het spoorwegpersoneel en aan den groei der organisatie in den loop der jaren, sprak de heer Troelstra over de spoorwegsta- king van 1903. Op het oogenblik, zei spr. vervolgens, is weer een staking uitgehroken in 'n nauw aan uw verbonden vak. wij weten, zegt spr. dat door zekere reeders een gevaarliik spel wordt gespeeld met een deel van het Nederlandsche volk. Wij weten dat het niet zoo heel veel moeite is geweest om aan de eischen van de werklieden tegemoet te komen. Men wil het echter van kapitalistische ziide niet. Het is een nieuw offensief om eerst de transportarbeiders den nek om te draaien en is hen dat gelukt, een nieuwe reactie in te zetten. In die staking zit zeker een belangrijk arbeidersbelang. Nu komt men niet in het veld van de zijde der transportarbeiders als een geheel, zei spr. Dat is tenslotte de reddingsplank van het xa- pitaal. Ook onder de niet kerkelijke arbeiders is een scheiding, die spr. betreurde. Bij het spoorwegpersoneel is dat dit een strijd is van hooger loon, daar wordt van syndicalistische zijde andere vakgroepen opgeroepen in den strijd te gaan. De strijd wordt gebruikt door een politieke partij die bijna niet bestaat om een chaos te scheppen en in dat troebel water te visschen. Moge het spoorwegpersoneel in dezen strijd niet verder gaan dan noodzakelijk is en het conflict niet uitbreiden en er voor te zorgen, niet ontijdig in beweging te komen zonder perspectief. Dan zou zich dat nog noodlottiger kunnen wreken dan in 1903. Toen overviel men ons, toen wilde men ons berooven, van allerlei nuttige middelen. Toen moesten wij ons verweren. Thans wordt van syndicalistische zijde een aanval gedaan en spr. vroeg: weten de leiders wel, wat zij wil- len. Wanneer deze actie tot een overwinning mocht leiden. Wat zal daarvan het zijn? Spr. had in de laatste dagen een brieven ontvangen en daarbij was er een Denk er om de tijd is daar voor de sociaal-de- mocraten om het roer in handen te nemen. Spr. had geen bezwaar in die richting te stu- ren. Maar wat zou er van terecht komen, in dien hier kwam een algemeene werkstaking. indien werkelijk de S. D. A. P. zou moeten overwegen het gezag in handen te nemen? Zou Bouman dan tevreden zijn, zou Sneevliet dat goedkeuren vraagt spr. Dat zouden ze niet, want zei spr.( het zijn politiek avontu- riers die visschen in troebel water. Wanneer er werkelijk een aanval op de regeering ge daan wordt, dan moet dat vooruit gezegd wor den aan de arbeiders. Spr. acht daartoe den tijd niet gekomen en wijst in dit verband op de omwenleling van 1918 in Duitschland. Hij T>etreurde het, dat de syndicalistische arbei ders varen in het zog van de communisten en waarschuwt tegen de avonturen van de com munisten. Spr. meende dat het noodig is ze te verwijderen. Vervolgens ging de heer Troelstra na de gevolgen van 1903 en enkele gebeurtenissen in de Tweede Kamer en spr. erkende, dat hij de oorzaak is geweest, dat het ledental in 1913 van de Ned. Ver. naar beneden ging. Dat was noodzakelijk om een gezwel uit te snijden, dat anders de oorzaak was geworden van den ondergang der vereeniging. Dan brengt spr. hulde aan den ondervoorzitter Oudegeest en anderen, die toen alles plat lag, hebben opgebouwd. Aan het slot zijner redevoering gekomen, herinnerde spr. aan een debat met wijlen do- mela Nieuwenhuis, waar het stukslaan van een ei vergeleken werd met het uitbreken van de revolutie. Spr. meende, dat een ei moest worden uitgebroed. Daar is echter tijd voor noodig. De schaal wordt dan door het kuiken zelf stuk geprikt. Spr. hoopt, als inderdaad de tijd voor het socialisme is geikomen de sdhaal dan zal worden stukgeprikt (daverend1 ap plaus.) De feestvergadering werd verder besloten met zang en voordracht. Honderden konden niet tot „Bellevue" worden toegelaten en ver- gaderden in „Handwerkers Vriendenkring", waar zij werden toegesproken door den heer J. Oudegeest. SUIKERBIETENVERBOUWERS. Aan den oproep lot een vergadering van suikerbietenverbouwers, welke Zaterdag werd gehouden in caf6 Willig, hadden meer dan 100 gehoor gegeven. Daartoe uitgenoodigd. leidde de hr. Brugman uit Heer-Hugowaard deze bijeenkomst en zette bij de opening der vergadering in korte trekken het aoel der bij eenkomst uiteen. Met genoegen constateerde spr., dat opkomst bewees, dat er voldoende be- langstelling voor de zaak was, wat trouwens reeds was gebleken uit een der vorigen dag fehouden vergadering te Heer-Hugowaard en schrijven was ingekomen van den heer H. Zeeman, meldend diens verhindering tot bijwoning deur vergadering, doch tevens zijn wlie ImkcT&rK. 4 rnr* hei doel en'an De voorzitter deelde vervolgens mee, dat de roepende commissie den vorigen Zaterdag had geconfereerd, wat aanleiding had gege ven tot de samehstelling van een leiddraad der besprekingen. Hij stelde voor dit dan ook als uitgangspunt te nemen en boopt, dat de aanwezigen hierover zakelijk hun meening ten beste zullen geven. De besprekingen leiden er toe, dat staande deze vergadering wordt gesticht een Bond van Suikerbietenverbouwers. welke bond zal zijn verdeeld in zoovele afaeelingen als voor den praktijk door het bestuur noodig worden ge- oordeeld. Men sloot zich aan bij die afdeeling, welke door de ligging van het te bebouwen land als de meest geschikte wordt geoor- deeld. De voorloopige verdeeling is als volgt: afd. Schermeer, afd. Heer-Hugowaard e.a. afd. Nieuwe-Niedorp e. o.. afd. Langendijk e.o., afd. Schagen e.o., afd. Harenkarspel e.o. Voorloopig werd de bond opgericht voor her jaar 1920, terwijl het doel der stichting is: de gemeenschappelijke belangen te behartigen, zoowel bij het contracteeren, als bij de afleve- ring, wat betreft contrdle en scheepsruimte. Besloten wordt voorts dat de leiding komt in handen van een 'hoofdbestuur, bestaande uit 3 personen, waaraan uit elke atd. een bestuurs- lid zal worden toegevoegd. Aan de functies worden geen salarissen verbonden, reis- en verblijfkosten zullen worden vergoed, terwijl door de eindvergadering kan worden besloten voor buitengewone prestatie een gratificatie toe te kennen. Ter bestrijding van kosten zal voorloopig 1 per H. A. worden geheven, bij tusschenteelt wordt dit bedrag op 0.75 gesteld. Op een desbetrefefnde vraag wordt geant- vwoord, dat een eventueel collectiefcontract met een faoriek door ieder lid zelf wordt getee- kend, waaruit volgt. dat ook iedere verbouwer geld van a< de besproken bepalingen algemeen aanvaard zelf zijn geld van de fabriek ontvangt Waar zijn, stelde de voorzitter de vraag, of die, die de presentielijst heeft geteekend als lid be- schouwd kan worden. wijl door niemand ont- kennend werd geantwoord beschouwde hij dan de bond als opgericht te zijn en stelde voor over te gaan tot de verkiezing van het Hoofd bestuur. Onder applaus der vergadering werd de voorzitter gemachtigd een drietal personen aan te wijzen, terwijl eveneens onder instem- ming werden genoemd de h.h. H. Zeeman, T. Kostelijk Pz. en S. de Boer Kz. De h.h. Kostelijk en De Boer namen deze benoeming aan, de hr. Madderom zal den hr. Zeeman vragen de functie te willen aanvaar- den. Onder goedkeuring der vergadering werden vervolgens door den voorzitter voor de afdeelingen aangewezen de h.h. J. Madderom te Schermeer; P. Kant te Heer-Hugowaard; C. de Boer Cz. te Zuid-Scharwoude; J. Bak- ker Az.. te Nieuwe-Niedorp, H. van Buren te Burgerbrug en L. Dockes te Harenkarspel. Allen namen hun benoeming aan, waarmee de voorzitter de vergadering gelukwenschthij hoopte, dat zal mogen blijken, dat de keuze gelukkig is geweest, dat de uitkomst zal mo gen leeren dat het zijn de rechte mannen op ae rechte plaatsen. Nadat nog enkele zaken zijn besproken, werden de aanwezigen uitgenoodigd tot de aangifte van de te bebouwen oppervlakte en tot voldoening der voorloopige contribute. Aan de hand der presentielijst zal men daar toe worden opgeroepen. Aangezien onder dit gedoe de vergadering natuurlijk zou verloo- pen, achtte de voorzitter het gewenscht vooraf tot sluiting over te gaan. Met genoegen heeft hij deze vergadering geleid, 't is hem aange- naam te mogen wijzen op het goede resultaat, terwijl de hamer viel met den wensch, dat aan het emde der bietencampagne gezegd zal mo gen worden, de bietenbouw heeft een goed re sultaat opgeleverd. Vermelden we nog even, dat het resultaat der aangiften op deze vergadering liep over bijna 170 H.A., waarbij nog gevoegd kunnen worden de bijna 100 H. A. waarmee zich Heer-Hugowaard aansluit. Per advertentie in verschillende plaatselijke bladen zal worden bekend gemaakt, dat tot 27 Februari nog aangifte kan worden gedaan bij de bestuursleden. LUCHTVAART. VAN CAIRO NAAR KAAPSTAD. Kolonel van Rijneveld kwam Zondagmid- dag om vier uur te Wadi Haifa aan en denkt heden zijn vliegtocht voort te zetten. ZEETIJDINGEN. StoomvaarD-Mi}. ederland" AMIBON, van Amsterdam n. Zuid-Ame- rika, passeerde 22 Febr. Fernando Ntoronha. BATOiE (uitreis) arriveerde 22 Febr. te Genua. BAiWiEAN, van Norfolk naar Java, pass. 21 Febr. Gibraltar. BOEROE (tihuisreis) pass. 20 Febr. Kaap Carvoeiro. BO ETON arriveerde 14 Febr. v. A'dam tc Batavia. GROTIUS (thuisreis) pass. 16 Febr. Pe- rim. KA1NGEAN (uitreis) pass. 22 Febr. Gi braltar. ORANJiE (uitreis) vertrok 16 Febr. van Suez. VDN1DEL (uitreis)' vertrok 14 Febr. van Colombo. i Kon Med. Stoomboot-Mi). HEBE, van Carthagena naar Amsterdam, pass. 19 Febr. Sagres. ADONIS vertrok 20 Febr. van Cadiz n. Amsterdam. BACCHUS arriveerde 18 Febr. van Am sterdam te Cardiff. CLIO arriveerde 23 Febr. van. Rosario te Amsterdam. EUTERPE arriveerde 22 Febr. van Bor deaux te Amsterdam. STELLA, van Bahia Blanca n. Las Pal- mas, pass. 20 Febr. Fernando Nloronha. Kon. Holl. Lloyd. DELFLAND (thuisreis) vertrok 21 Febr. van Las Palmas. GOO ILANID (thuisreis) pass. 23 Febr. Dungeness. Rotterdamsche Lloyd. BESOEKI, v. Buenos-Ayres naar Rotter dam', vertrok 20 Febr. van St. Vincent. IDJAMiBI (thuisreis) vertrok 16 Febr. van Suez GOENTTOEK (uitreis) passeerde 14 Febr. Perim. PATRIA (thuisreis) vertrok 17 Febr. van TAMBORA (uitreis) arriveerde 22 Ffbr. tr Southampton. WILIS (thuisreis) passeerde 20 Febr. Sagres. DJBBRES (thuisreis) vertrok 16 Febr. v. PortHSaid. MADIOEN vertrok 20 Febr. v. New-York naar Java. Holland— Amerika Lijn. NIEUW AMSTERDAM vertrok 21 Febr. van New-York naar Rotterdam. SLOTERDIJK arriveerde 19 Febr. v. Nor folk te Buenos-Ayres. SOMME'LSDIJK, van Java naar New- York, vertrok 18 Febr. van Barbados. WESTERiDIJK arriveerde 23 Febr. v. Bab timore te Rotterdam. 'ZUIOERDIJK v. Rotterdam n. Havana, vertrok 22 Febr. van Vigo. HollandZuid-Afrika Lijn. KINDlERDIJiK (uitreis) vertrok 18 Febr. van Walvischbaai. Stoomvaart-Mij. „Oceaarf'. PATRDCLUS, v. Amsterdam naar Java, passeerde 14 Febr. Perim. MARKTBER1CHTEN. van 23 Februari 1020. Opgave van Sim. sv, «- 9"A, 10 10V, 18 18V. hodeii Oterleek, 20 Febr. 1920. Mijnheer de Redacteur. Vergu n mij een plaatsje voor bet volgende. Bij voorbaat mijn dank. Aangemoedigd door het aucoes van onze zusterafdeeling ,,'t Viooltje" to Hensbroek, heeft de T. V. „Kunst naar Kracht" besloten om op Donderdag 26 Febr. eene uitvoering te geven ten bate van de noodlijdenden van den waterenood in't Zuiden van one Land. Ik hoop dat de bevolking van Oterleek en Schermeer met ons doel sympathiaeert door het koopen van eenige plaatsbewijzen, wel'ke binnenikort aangeboden zullen worden door eenige leden der Toon-eelvereeniging „K. n. K." Medeburgera toont uw goeden wil door het ealdo zoo hoog mogelijik op te voeren ter leni- ffing van de emart onzer medemenaehen. De all-ende dear ie groot. Vertrouwende op nwe medewerking, verbl'jf ik inmiddele Hoogachtend, P. SLOT, Secretarie T. V. Kunst naar Kracht. Alikmaar, 21 Febxuari 1920. Aan de Redactie der Alkm. Courant. Geachte Redactie. Gaarne voor 't volgende een plaateje ge- ruimd in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat zeg ik IJ dank. Wear uw blad d.d. 20 dozer uitvoerig over het groote gevaar der malaria-mug schreef en een aom van 100.000 noemt ale zijnde voorloo- pig reeds door de regeering beschikbaar ge- eteld om de muggen uit te roeien, daar vraag ik U of de manier van wenken door de bestrij- ders in toepassing gebracht, afdoende kan zijn. 't Volgende kwam mij ter core (en stel ik mij peraoonlijk voor de waarheid hiervan aan- sprakelijk). De auto komt; twee jonge soldaten stappen uit, gewaipend met zaklantaarn en geapriete matte nkloppers. In den stal ('t feit speelt zioh af in den koe- atal van een veehouder onder den rook van Alkmaar) wordt bijgelicht met de zaklan taarn, waarna wordt gestagen met den mat- tenklopper; dit karweitje is vlug beredderd en zou men zeggen is deze verdelgingismetho- de voldoende? Zelf s is de vraag gewettigd of dit verde 1- gen mag heeten; mijn inziens niet, ge- zien 't resultant dat genoemde stal nog be am et is met muggen, zoo zelfa, dat toen de verdelgers waren vertrokken en de zon op de ruitjes scheen, de muggen krijgertje speelden. Zou na een dergelijke manier van werken N.-Holland van de plaag veriest worden? Ik geloof van niet I Ik stelde mij 't werken van de commissie b.v. als volgt voor Den veehouders (of wie dan ook) wordt verzocht om zijn levende have op een vooraf te bepalen tijd te verwijderen; waarna de muggendooders komen, na vooraf alle spleten, na die te hebben gedicht die met d'e buiten- lucht of anders in verbinding staan om een zwavelverbranding te houden, of zoo de hee- ren doiktoren meenen, iets anders, beter. De moderne uitvindingen der laatste tijden geven misschien nog iets anders aan de hand. De veehouder in kwestie zeide mij nog, ik had gaarne 't mijne er toe bijgedragen als de resultaten goed waren doch zoo, neen daar lach ik om. (Andere bladen worden beleefd verzocht dit over te nemen.) Hoogachtend, F. BERG. Alikmaar, 23 Februari 1920. MALARIA-BESTRIJDING. De beerlijke zonnige dagen van den laatsten tijd doen ons met verlangen den zomer tege- moet zien. Toch zal er dezen zomer naar mijn inzien voor on® Hollanders, en in't bijzonder de Alkmaarders, iets wezen, waar men angst- vallig op zal letten. Want zooals een mensch veriangt naar warmte, zoo is dit ook bij hetgeen in de na- tuur leeft en dit zal een ieder de laatste we- ken wel vernomen hebben, zoo bij er al geen kennis mee gemaakt heeft, n.L. De ter dood gedoemde Malaria-mug. Want dat een ieder er het zijne toe zal bij- dragen, om dit insect te verdelgen, zal dunkt mij wel geen twijiel overlaten. Laat ilk dan door deze regels er het mijne toe bijdTagen, om zooveel mogelijk 't 'kwaad te verhelpen, in het belang voor ons alien, maar in het bijzonder voor d'e bewoners van de Kooltuin. Want, dat ik sipreek in het belang van de gezondiheid der bewoners van dit heerlijk, •choone, antieke graehtje, staat bij mij vast. Maar dat de bewoners meer om het antieke dan om hun gezondheid geven, bertwijfel ik zeer. Daarom vraag ik, wat moet hier gebeuren, om deze moddertpoel, want zoo kan men hem thans wel noemen, in het belang der gezond heid te doen verdwijnen Zij die dit nog niet weten, kunnen zieh overtuigen, vooral, op een zonnigen dag bij lagen waterstand, want dan komen de modderplekken boven den water- tpiegel. En als men dan het geluk heeft dat ar een stoomhoot door het N.-H. Kanaal vaart, wordt deze onwelriekende massa nog eens terdege omgeroerd, aUes ter verheerlij- ■king van onze zoo zeer gevreesde malana- mug. Dat dit een verheerlijking is voor deze m- •ecten, blijkt maar at le zeer, want hoe warmer het wordt, en hoe benauwder da attnoeiaar, ,ywet«w is eeh bus UlW, Om nu dit aantal muggen iiier zoo Kiein mogelijk te maken, staan er vol gens mijn idee twee wegen open en welle. reinig 'n onnutte gracht in het belang der gezondheid voor ons allien', doch in het bijzonder voor de bewoners van genoemde gracht en ten tweede, wat doet men met een onnutte, antieke gracht, als de volksgezondheid er dloor geschaad wordt? Naar mijn meening, en deze zal zeker wel die van. 't meerendeel wezen, laat hair voor altijd verdwijnen. Dus dempt den modderpoel in't belang der gezondheid1 en ter bestrijding ler Malaria-mug. U, M'ijnheer de Redacteur, mijn hartelijken dank voor de verleende plaatsruimte. J. GROOT. Alkmaar, 23 Februari 1920. Aan de Redactie der Alkm a arse he Courant alhier. Mijnheer de Redacteur. Onder stadsnieuws in Uw blad van Vrijdag komt voor „De Beelden op het Schermerhok" waarin wordt vermeld dat het wegnemen van den geheelen opbouw van't Schermerhek een onprettigen indruk maakt. Smaken verschillen, doch zeker is het, dat de toagang tot de stad daardoor enorm ver- beterd' is. De afstand tusschen den opbouw is niet berdkend geweest op het groote vervoer van den tagenwoordigen tijd, zoowel van vracht- als van personen-automobielen sa andere ver- voermiddelen. Beter was het opbouw en heeldjes van het Schenmerheik voor goed op te bergen, daar de kosten van het opnieuw plaatsen belangrijk zullen zijn. Nu eohter toch besloten is, het geheel we- dter op te bouwen, komt het mij voor, er op te wijzen, dat het een groote verbetering zou zijn, den afstand tusschen den opbouw een Meter breeder te maken, wsaxdoor het gevaar voor botsingen en aanrijdiiLgsn aanmerkelijk werdt verminderd. U, Mijnheer de Redacteur, dank and voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, 9 8. KROM. AMISTERiDAJM, 24 Febr. 1920. De aardap- pelenprijzen waren heden: Friesohe borgera 8.306.40, Zeeuwsche blauwen 10.60, Zeeuwsche eigenheimera 6.20—/ 6.60, Zeeuwsche Red Star 6.20 6.80, Zeeuwsche Industrie 6.806.60. Aanvoer 2 ladingen. BROEK OP LANGENDUK (Langedijkeff Groenteveiling)23 Februari 1920. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor: Roode kool E 6.50, O 3.90—/ 6.40, Uit- echot 1.702.30, Gele tool B 3—/ 3.10, O 1.702, uitschot 0.60f 0.70, Deen- sehe witte tool 0 22.70, Uitschot 0.40, Uien 6.206.20, alles per 100 K.G. Aan voer 66626 K.G. roode tool, 26250 K.G. witte kool, 102675 K.G. gele tool, 10275 KG. uien. NO OEDSCHARWOUDE, 23 Febr. Roode tool 4.206.70, Kleinere 2.10 tot 3.20, Uitschot 11.10, Gele kool 3—/ 8.10, Kleinere 1.701 2.20, Grove Uien 6—/ 6.60, Peon 1.30—/ 1.70, alios par 100 KJG. STAATSLEENINGIN. NEDERLAND. pfit. "18 J Obhg. N.W.S. v. 1000 I] ObHj. N.W.I, van 500/1001 1517 dlto #sb 1000 Oblig. (fits dlto dito oott. dito Nsd. lad. 1911 I 1000 (Eto 1918 1009 BUTTENLAND. OOSTENRUK. Bsl.vffle Krontnt. RUSLAND. Obi. 1906 fn 2503—5009 Iwangorod Dombi. 6R. 6S Nlsoltl Spw. 180 Geeonsol. 1880 €R. 625 JH S RofhseUId (sossoli) OR. 625 4 Hops sn Go. 1889.90 GR. 625 4 6e Emlsslft, 1894. GR. 621 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serle 1904 4 BRAZILIE. Tunding Ln. 1898 d 20/1000 I Provincial* en Gsmsentel. Leenlngsn. Amsterdam 1915 9 Rottardam 1915 9 Bank, sn Crsdlst.Instslllngsa. Amstsrdamaohs Bank i Nsdsrlandtche Bank O. v. A. Rotterd. Bankvsr. Aand. Spoorwagan. Holl. IJzer. Spoorw. Obi. Vorige koert 854m 86 77 T4»A, 731/, 724/, 61 51 lY). 44 441/4 87 861/, 831/, 84 10)/, 11 ll'/ie 94/4 131/, 13»/» IIV4 Mj|. t. Erpl. v. Staataap. Obi. 5 Mij. t. Expl. v. Staataap. Obi. Prsmlelssningsn. NEDERLAND. A dam Stad 1874 100) BELGIE. Antwerpen 1887 2H Prolongatie pCt. 0 88i IIUTN u 4H98'V©ti Villi 82*/i 821^ 1841/, 2041/, 134 83»/4 85 771/, 92 46«/« 3V« 83 1841/, 135 847/, 85 V, 941/4 47 31/, Atekis. Top. tt S. F6 C. v.J. A. Danv A R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Rsllw. Cv. g. a. dito Rrer. A. Misaouri Rant. Tex, G. V. A. Mexican 2e Prsf. A. Southern Pas. Comp. A South. Rlw. Vol Tf. Qsw. A. Union Pao. Railr. Oy. C. o. A. Anaconda Copper G. A. Am. Car Foundry Co. C. A. Amer. Hilde A Leather Comp. Central Leater Studebaker C. v. Oew. Aand. Unit. Stat. Steel Corp. C g. A. Int. Mere. Marine Qy. afg. A. Int. Mere. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Patr. Cert v. A. Ron. Ned. M§. 1 a. v. fetr. bt Orion Petrol. Mi lj afgeit Steaua Romana Petr. Mij. afgest. A Compania Mereentil Argentina A Colt. Mij. der Vorstealaadan A id. (A M. Winstaand. Handalav. Amsterdam Aand Nad. Hand? M$. tl v. A. Id. Raie. Naderl Ind. Handetabk. Aand Amsterd. Rubber Gull Mij. Aand. Naderl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id. Gam. Eigandom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Ron. HoU. Lloyd Aand Ron. Had. Stoomb. M(j. Aand Idem Nieuwe Aand. Ron. Paketvaart Mij. A. Nad. Seheepv. Unie Aand Rottard. Lloyd A. Stoomv. Mij. Naderland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. 384 384 Deli'Maatachappij Aand. 405 405 Medan tabak Aand. 188 188 .Rotterdam Dell Aand. 205 205 Senembah Tabak.Mij. Aand 405 405 Insulinde Oliefabriekan 2121/, 209 Mededeelingen van Dinsdag 24 Februari 1920. De geheele markt was in een ietwat meer of mindere flauwe stemming. Voor K-o- ninklijke Olie en Culturen was nogal wat handed. Swhoepvaartwa balm. Tababkan atiL Vorige koers 871/, 8V4 17 19Vi 49 10>%. 7»/is 104 257A, 129»/ia 128 V, 1371A, 1161A 90V, 96«/4 1061/, 36V, 155 227 812 V, 52 94*/4 2171/, 2701h 258 6011/, 2101/, 209 277 220V, 113 41 OVa 4041/. 225 315 168 V. 2121/1 2061/, 224 272*/4 2761/, 330 2021/b 384 405 183 205 405 2121/, 9 V. It*/, 191/, 491/, 107/, 8V, 254jg 130 1281/, 93 95 1051/, 357k 155 221 798 50 90 220 269 595 210 209 277 219 110 414 403 223 313 165 210 204 220 270 271 327

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 6