r f 1' UIT HOORN. In de Dinsdagavond gehouden raadsver- gadering was ingekomen een bericht van de A. M O. V A. M. te 's-Gravenhage, dat de autodienst HoornEnkhuizen Vrijdag 12 Maart zal worden geopend. De voorzitter acht ait een zeer belangrijke mededeeling en spr. brengt dank aan de me- de-ingezetenen, die zich voor de voorberei- ding van dezen dienst zoo beijverd hebben. Het voorstel tot het aangaan van twee geld- leeningen groot 430.000 en 192.000 vindt bestrijding bij den heer Wilson, die er te gen opkomt, dat de eerste leeening moet worden afgelost in 30 jaar, hoewel het gas- bedrijf 370.000 daarvan in 20 jaar moet af- lossen. Een door spr. ingediende motie tot aankondiging wordt verworpen en het voor stel van B. en W. wordt aangenomen. Van Ged. Staten was een verzoek ingeko men, om te overwegen de vraag, of de aftrek voor het genot van vrije woning, zooals die op de bezoldiging van den burgemeester wordt toegepast, nog in overeenstemming is met de waarde van dat genot en in biliijke verhouding staat tot de nieuwe bezoldiging van dien titularis. Het bedrag van vrije wo ning wenschen B. en W. bepaald te houden op 550. De heer Wilson wil de huurwaarde gelijk stellen met 15 pCt. van de jaarwedde, over- eenkomstig het jongste salarisbesluit en te brengen op 825. Een lager huur acht spr. een verkapte salarisverhooging. Wethouder Spaander wijst op debepaling gemaakt door de erflaatste, dat de burgemees ter verplicht is in dat huis te wonen. Voor onderhoud liet ze 7000 na. De rente hier- van moest zoo noodig door huur worden aangevuld. Daamaar moet de huurwaarde geregeld worden. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Een voorstel van den heer Veldhuijsen tot intrekking der tarieven voor het gebruik der gas-, water- en electriciteitsmeters wordt door B. en W. bestreden. Het voorstel Veldhuijsen werd verworpen. Een voorstel om, zoolang een abnormaal hooge gaspriis noodzakelifk blijkt, buiten 't Was een mooi idte van de rederijkerska- mer ,,'t Vlooltie" om een uitvoering te geven ten bate van de slachtoffers van den waters- nood in Brabant, Limburg en omgeving. Dat velen met dit idde sympathiseerden, bleek wel uit het succes dat de dames hadden bij het presenteeren der kaarten en niet min der uit het groot aantal aanwezigen die de kolfbaan geheel vulden. De uitvoering slaag- de uitstekend en het publiek heeft genoten bij het miooiste spel van emkelen en't goede spel van anderen. Gpgevoerd werd „De Rijzweep of twintig jaar later" een wel wat ouderwetsch stuk maar dat toch genoeg tafereelen heeft die het publiek kunnen boeien. Het nastukje: „De principes van van der Steen" had, zooals meermalen met deze din- gen het geval is, weinig om het lijf. Na afloop bracht burgemeester Kooiman een welver- diend woord van hulde aan de Kamer voor haar lofwaardig besluit en dank aan de spe- lers voor hun verdienstelijk spel. De N1. T. K. V. verzoekt den Amster- damschen Raad tijdens den duur der tooneel- spelersstaiking geen vasten huurder voor den Stadsschouwburg aan te wijzen. Gistermorgen is een sdiipper van de fa. Rietveld, te Amsterdam, met zijn schuit lig- gende achter de Wested-suikerraffinaderii te water geraakt en verdronken. Te Veldhoven (N.-Br.) is door onbeken- De eester deelde daama mee dat het batig saldo 101 bedroeg en zou worden opgezonden aan het comit6 te Maastricht. Aan den heer A. Schr. overkwam een leelijk ongeval toen hij uit Alkmaar huis- waarts krerde. In Heer-Hugowaard schrikte zijn paard voor een draaiende rol koperdraad van de lijnwerkers met het gevolg dat het dier op hoi sloeg. De kar werd bijna geheel vemield en de heer S. die uit het rijtuig was gevallen bekwam een leelijke kneuzing. GEMENGD NIEUWS. de oorzaak de stoomspinnerij der lirma F. Smeets nagenoeg geheel uitgebrand. Vele ma chines zijn vemield of emstig beschadigd. De machinist C. Frykers, die ernstig gekwetst werd bij den brand in de fabriek van de firma van Groendaal te Breda, is aan zijn bekomen won den overleden. le Havel te is, vermoedelijlk tengevolge van het spclen met lucifers door een kind, af- gebrand het huis van den molenaar B. v. d. Vegt. Hooi en koren en uii groot deel van den inboedel ging verloren. V66r zes jaar is de molen van denzelfden eigenaar door brand vernield. Gedeputeerde Staten der provincie N.- Holland hebben goedgekeurd het suppletoir ikohier van den h'oofdelijken Omslag der ge meente Wieringen, waarop de ex-kroonprms voorkomt, met een aanslag geschat naar een inkomen van 800.000. Bij de behandeling van het voorstel der commissie voor de Strarverordeningen om de kermis te Gouda diiit jaar te doen droogleg- gen, is door den heer iMiuylwijk het voorstel gedaan de kermis af te schaifen. Na breedr voerige diseussie werd dit voorstel met 10 te gen 9 stemmen aangenomen. iDoor 't motorloodsvaartuig Vliestroom zrjin in de Slenk (Zuiderzee) drijvende gevon- den en O'pgevischt 15 vaten wijn, welle te Harlingen zijn aangebracht. De vaten zijn zeer zeker van een' der bij| Terschelling ge- s^ande stoomsdiepen. De bijdragen van de Ncderlandsche Handels- en Kantoorbedienden ten bate van Weenen, zijn, over de verechillende organisa- ties verdeeld: Mercuirius 14.422.55, Alge meene 8.639.60, R. K. Bond 6260.05, Chr. Ver. 7338.55, samen 80.600.75. Voor de Gostenrijkers beteekent dit een bedrag van 3% millioen ikronen. De uit de 14e eeuw dateerende herv. kerk te Ruinerwold (Dr.) is voor godsdienst- oefeningen gesloten wegens de bouwvallig- heid van het dak. Kerkvoogden trachten thana geld bijeen te brengen voor de restaupatie. De staking op het stations-emplacement te Tilburg is opgeheven. De stakers hebben op het oude loon den arbeid hervat, op 7 na, die waarschijnlijk slachtoffers der staking zullen blijven. 1 Krachtens de on langs verleende mach- tiging van den Raad hebben B. en W. van Zutfen het opmaken der planneni tot herbou- wing van den Wijinhuistoreni opgedragen aan den architect S. de Clercq te 's-Gravenh.age. Te Leiden schrok een paard voor een passeerenden trein, Het geraakte met den aangespannen stroowagen te water. De koet- sier kreeg nog een trap en werd met een em- stige verwonding uit het water gehaald. MARKTBERICHTEN. gasprijs noodzakelijk blijkt, werking te stellen de bepaling, dat het gas- bedrijf jaarlijks 18000 als pijpengeld aan de gemeente uitbetaald, werd door den voor zitter bestreden, o.m. met het oog op de mo- gelijkheid, dat het gasbedrijf provinciaal wordt. Het voorstel werd met 10 tegen 3 st. aangenomen. De voorstellen tot verhooging van den gas prijs werden aangehouden met het oog op net indienen van een voorstel, om door de gasfabriek niet meer aan de gemeente te la- ten betalen dan 5 pCt. van de fabriekswaar- de. Een crediet van 2500 werd verleend voor het doen wijzigen der muntgasmeters. De heer Pasman hield een interpelatie over de malariabestrijding. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat B. en W. van den erast van den toestand overtuigd zijn en daaraan hun voile aandacht schenken. Het ligt in de bedoeling in deze gemeente een lezing te doen houden over de malariabestrijding Overleg zal gepleegd worden met de malaria-commissie Den ge- meente-architect is opgedragen met het Inge- nieudsbureau van Hasselt en de Koning, door welk bureau het rioleeringsplan voor deze emeente is ontworpen, de vraag te bespre- :en. welke de beste en goedkoopste oplossing zou zijn van het rioleeringsvraagstuk voor de lanen, indien tot riooldemping mocht wor den overgegaan. Gewezen werd op den toestand der slooten langs de lanen, die zeker broeinesten voor malaria zijn. Men is echter afhankelijk van het banbestuur. Men zal nogmaals bespre- kingen voeren met dit bestuur en baat dit niet, dan zal men zich'wenden tot Ged. Sta ten. De voorzitted deelt mede, dat het in de be doeling ligt een plaatselijke malariacommis- sie op te richten. Intusschen wordt het pu bliek opgewekt de muggen zooveel mogdijk te verdelgen. UIT OUDE NIEDORP. Masndagavond vergaderde het Onderst.- fonds bij ziekte. Tegenwoordig waren 12 leden. Uit het jaiarverslag bleek dat het leden- tal 43 bedroeg, 2 leden waren aangenomen, 1 sfgevosrd. Aan 9 pcrsonan ward ovtr 184 dajwa 176.50 uitgaksard. DE HILVERSUMSCHE KERMIS. Naar aanleiding van dit alles stellen B. en W. den raad voor, te besluiten de najaars- markt (kennis) af te schaffen. B. en W. hebben nog overwogen de vraag of voor de kermis iets anders in de plaats dient te worden gesteld. Het ikomt hun voor, dat het organiseeren van volksfeesten of iets dergelijks niet op den weg van de overheid ligt, doch aan het particulier initiatief dient te worden overgelatcn. Indien zich voor dit doel een comity vonnt, kan een eventueel ver zoek om 'n subsidie uit de gemeemtekas t.z.t. in overweging worden igenomen. EEN BRIEF MET 2600 QESTOLEN. Eem postambtenaar te Amsterdam, die ver- dacht werd zich schuldig gemaakt te hebben aan het wegnemen van een aangeteekenden brief met 2600, is door de politie gearres- teerd op het oogenblik dat hij een1 'bankbiljet van 100 uitgaf. Het nummer van dat bank biljet kwam overeen met een van de biljetten die uit den brief waren gestolen, Een tweede bankbiljet, ook uit den brief afkomstig werd bij hem gevonden. Naar't overige geld wordt nog gezocht. DE VERDUISTERING IN HET STADION. Amaterdamsche Bours van 24 Februari 1920 NoordliollanUsch Landbou wcrediel KUNST EN WETENSCHAPPEN. Opciiiii^NkoBrsen vim heden ZEETIJDINGBN. M0. a v. A. U'As 8»A, 10s 251/, 130 128*/, 140 Vis II614 93 96%, 105'Vis 3514 155 223«/« 80214 50 94 220«/« 270 25714 599 20914 208*/* 277 220Vs 110V* 419 40914 225*/, 31614 I6614 21U4 20514 226 271V* 277 323 200 380 406 190 205 409 210V* 814 16 V* 19. 4914 10./S 8 25 V* 12914 12614 140 97 IO414 34 153 224 795 50 94 224)4 26914 598 20914 278 219V, 110 425 418 225 318 167 214 207* 27114 279 321 200 380 406 190 207 400 213 Medeelingen van Woensdag 25 Febr. 1920. Oliewaarden wat flauwer doch met veel handel. Culturen iets lager. Scheepva&rtaa vast. Tahakken atil. Amerika ieta lager. pj«u w. >U'nin»Ati, Met een kleiner plan vau 5 woningen zou hij zich miaschien meer kunnen vereenigen, al wil hij zich daarvoor ook van te voren niat binden. Spr. wilde wel erkennen dat hat groote plan prachtig ia. De heer Hart deelde mee hoe't groote plan tot stand was gekomen en stelde voorop, dat men er toe was gekomen, omdat men de hui- zen niet op een ongeschikte plaats mag zetten. B. en W. gaven aanvankelijk hun voile me- dewerking. Dit moedigde aan. Zij ver'klaarden ale wij klaar waren mede te sullen gaan en apr. was daarom verwonderd over de woorden van wethouder Beets. Spr. stelt oo'k brood boven wonen. Men meet echter aandacht schenken aan den toestand over het geheele land. Iedere ge- meente streeft er naar aan het woningtekort te ontkomen. Spr. wees er op, dat men door 't plan tot een opschuivingssysteem komt. Vreea geen arbeiders voor de woningen te zullen krijgen is ongegrond, want de beter gesitueerde ar beiders zullen gaarne in de woningen willen. Hun woningen komen danvoor de be'hoeftigen besohikbaar. Daardoor zal men er toe kunnen komen de krotwoningen op te ruimen. Over,25 jaar zal geen arbeider meer dul- den dat hij in een krotwoning moet wonen. Men moet niet te be'krimpen beginnen. Het ingediende plan laat uitbreiding toe. Men moet ook aan de toe'komst denken en 623 per jaar, waarvoor de gemeente op den duur de woningen in eigendom kan overne- men is geen onoverkomelij'k bezwaar. In Schoorl bouwde men 8 woningen en men had er aanvankelijk geen huurders voor. Toen de arbeiders de woningen zagen waren er noig 8 liefhebbers te veel. Wat het leven in een ellendige woning be- teekent, ondervond ook apr. Men was ge- noodzaakt dea Zondagsmorgens, ale men thuis bij zijn vrouw wilde blijven, er uit te trekken, omdat de bedden in de woonkamer worden opgemaa'kt. Het particulierbedrijf kan niet bouwen, dan zou zoo'n woning 7 huur moeten doen en nu door steun van Rijk en gemeente alechts 8.50. In't program van de Vrijz.-dem. kotmt ook de bevordering van den woningbouw voor. Spr. wil hierop de aandacht van wethouder Beets vestigen. De R. K. en Boc.-Dem. bouw- vereenigingen bouwen ook en spr. meende dus dat Koedijk niet ten achter mag blijven. De heer Beets betoogde, dat men onder in den zak de rekening vindt. B'ij de 8.50 huur zullen de arbeiders ook 20 pereoneele be- 1 asting voor zoo'n woning te betalen krijgen. Voor 0 woningen zal men langs den weg nog wel grond kunnen krijgen. Misechien is de toestand over een paar jaar beter, maar op het oogenblik kan spr. er niet toe komen om voor de 12 woningen elk huis in de gemeente met 1 per jaar te belasten. Men moet thans voorzichtig zijn. De heer Duin was er in principe voor in het woningtekort te v orzien. Het voorstel is echter groot en spr. wilde daarom eerst een commissie, die onderzoekt hoe groot de wo ningnood is. - De heer Hart zeide dat er al 14 huurders voor de woningen zijn en dat zijn nog niet zij die 't slechtst wonen, deze kunnen dan weer in de woningen van de arbeiders die in de nieuwe komen. Het opschuivingssysteem wordt beoogd. De heer Duin veronderstelde dat op deze wijze nog knappe woningen leeg komen te staan. De heer Hart zeide, dat er al 8 zijn wier woningen is opgezegd, verder woont er een bij zijn schoonouders, een ander bij een bak- ker in en een derde in een kapberg. Er zijn er dus al 6. De heer v. d. Woude woont ook in een wo ning, waar de bedden in de woonkamer wor den opgemaakt. Hij denkt er niet aan om zijn woning te verbouwen en is overtuigd, dat de arbeiders het, ails zij het zelf moesten betalen, ook niet deden. De heer Hart betoogde, dat de orbeider juist de door het Rij'k en de Gemeente gestel- de gelegenheid om tot een betere woning te komen moet aangrijpen. De 1889 die het rij'k op de woningen bijlegt ontduiken wij op ons belastingbillet niet, wel zullen wij daarop hebben te betalen voor hetgeen andere ge- meenten doen. De heer v. d. Woude vertrouwde er op dat er meer gemeenten zouden komen, die aouden inzien, dat men te v6r gaat. Spr. ziet niet in dat hier woningnood ia aan den Kanaaldijk. De heer Mulder meende dat de heer v. d. Woude goed deed de woningen eens te bekij- ken. Er zijn hier onhoudbare toestanden. Spr. noemde er enkele. Het kan de gemeente elechts 623 kosten. Er zal niet meer ge- bouwd worden, dan werkelijk noodig is. Als dit plan verworpen wordt en men gaat ver uit elkander, dan weet spr. niet of men zoo goed zal kunnen verhuren. De heer v. d. Woude meende dat de ar- beidskracht over de geheele gemeente noodig was. De heer Muller begreep de houding van den heer Beets niet. Spr. had gaarne gezien dat deze eerder met zijn bezwaren was gekomen. De heer Duin betoogde, dat bij hem1 in het Zuiden de toestand zich zoo wijzigt, dat de menschen zich verplaatsen en daar nu geen woningnood is. De heer Beets betoogde dat de opzet maar voor 2/3 deel van de gemeente is. Aanvanke lijk was de grond goedkooper. De toestanden zijn gewijzigd en daarom komen er nu bezwa ren, die voorheen niet bestonden. De heer Mulder verdedigde het plan tegenover den heer Beets. Sipr. stelde in het licht dat de gemeente de Iste 4 jaar zelfs niet voor de kans staat voor den grond, die te veel gekocht wordt, te moe ten betalen. De heer Hart berekende, dat de gemeente door de woningen op het eiland van den heer Visser te bouwen 15 per jaar kan uit- winnen n.l. wanneer de woningen dan 200 per stu'k goedkooper zullen worden; 25700 aan grond blijft er over die niet in exploitatie komt, dat is 80 snees en die zal men gemak- kelijk voor 800 kunnen verhuren. Wanneer het wordt afgestemd dan zal de bouwvereeniging toch wel doorgaan, zooals in Reeuwijk en blijft een beroep op Ged. St. en spr. las het kon. besluit, waarbij de gemeente Reeuwijk verplicht wordt tot het bouwen van 20 woningen over te gaan. Als het Rijk gaat bouwen kost het nog meer. Het is beter de koorden van de beurs in hsnden te houden. Spr. gsf voorzichtigheid bij het afstemmen ia £#f. wees «r sp dat de iaapeeteor voKonu tut ...Gwd Won< u ,W gaat. De heer Beets durfde geen dag meer te zeggen hoe het een volgenden gaan zal. De heer v. d. Woude zou tegen stemmen. De heer .Oudt moest eerst officieel1 goed weten hoe groot de woningnood was. Spr. zou zoo tegenstemmen. Hij woont zelf ook in een schuur. Eerst wil hij een commissie. De heer v. d. Woude meende dat men 66n- kamerwoningen geen krotwoningen kan noe- men. De heer Hart meende dat men moest be- grijpen, dat de gemeente voor de 623 per jaar 12 woningen had. Men mag de arbeiders niet beletten voor 75 ct. meer een betere wo ning te krijgen. De heer v. d. Woude betoogde, dat voor hem vaststond, dat de belastingbetaler het betalen moet. De heer Mulder stelde in het licht dat het Rij'k voor 100 millioen gulden verbouwd had. Spr. vxoeg hoeveel het militairisme niet kost. De heer v. d. Woude was daar ook tegen. maar daar gaat men ook mede door. Do heer Visser was in principe voor, doch zou bianco stemmen, omdat hij den schijn niet op rich wilde laden voor iets te stemmen om dat hij er voordeel uittrok, aangezien zijn huis er voot gekocht moest worden. De voorzitter betoogde dat er van B. en W. geen voorstel gedaan was kunnen worden omdat de wethouders verdeeld1 waren. Spr. had gezwegen omdat zijn stem daarop van geen invloed kan zijn. Hierop werd met algemeene stemmen be- sloten een commissie van onderzoek naar den woningnood in te stellen. De heer Hart betoogde nog, dat de heer Visser niet op de hoogte was van de plannen der vereeniging en dus niet gebonden was met het uitbrsngen van zijn stem. Tot leden van de commissie wsrden be- noemd de heeren v. d. Woude, Verduifl en Oudt, die met den voorzitter van de Bouw vereeniging hst onderzoek zullen hebben te doen. (Wordt vervolgd.) ':ei tV\J- k%»:« wr n!et \oor. I>» rekening sloot met een vecrdeelig saldn van f 32.48, ontvangen werd 253.40, uitgegeven 220.92. Het bezit van 't fonds was op 81 December 1919 f 771.81%. Op advies der oontrolecommissie werd de rekening goedge- keurd. Tot voorzitter werd herbenoemd de heer M. Eo'oij'man, tot bestuurslid de heer A. von Zconen, tot leden der oontrolecommissie de heeren O. van Zoonen en C. Bakker. Tot afgevaardigde ter Prov. bondsvergnde- ring werd benoemd de heer D. v. Zoonen, plaatsverv. A. v. Zoonen. Bij de rondvraag werd door den heer P. Hittema de wensch geuit, dat de afgevaar digde er op aan zal dringen dat de zieken- fondsen buiten de ziektewet worden gehouden. De voorzitter antwoordde dat de Bond in die richting werkte. UIT HENSBROEK. Qourent de - dage lieb de few ren een advertentie geplsa tst, waarin oan me- dewerking wordt verzocht, dus men hoopt ook op steun uit Frieslan<L Wij zijn er erg gerust over, dat oo'k deze in- val uit Holland, evenals zoovele uit vroegere eeuwen, op niets zal uitloopen. De Schierin- gers en Vetkoopers zijn in deze zaak 6en. KORTE BERICHTEN. 17 Eobr. v. Pori-SaUL EOiN". NED. STOOMB. MIJ. HECTOR arxiveerde 19 Eebr. van Port-Ar thur (Tex.) te Buenos-Ayres. J UNO, van Amsterdam naar Salonica, pat- seerde 21 Febr. Gibraltar. TITAN arriveerde 21 Febr. ran Lissabon te Gibraltar. RON. HOLE. LLOYD. FRISIA (thuisxeis) vertrok 21 Febr. van Rio Janeiro. GOOILAND anriveerde 24 Febr. Buenos-Ayres te Amsterdam. GELKIA (uitreis) vertrok 22 Febr. Santos. STOOMVAART-MIJ. OOEAAN. ANTENOR vertrok 23 Febr. van Amster dam naar Hamburg. TANTALUS vertrok 23 Febr. van Amster dam naar Liverpool. van van Men herinnert zich, dat eenigen tijd gele- den te Amsterdam bij de politie aangifte is gedaan van een verduistering van pl.m. 18.000, ten nadeele van het Stadion. De be- drijfgleider de heer John Coucke, zou deze verduistering gepleegd hebben. Hij vluchtte naar het buit'enland. Gisteren heeft hij zich ter beschikking van den officier van justiti gesteld. Hij is daarop naar het Huis van Be- wraing evergebracht Blijkens ingekomen telegram is de twee de trein van het Internationaal Verbond' van Vakvereenigingen met levensmiddelen naar Weenen, den 22en j.l. aldaar aangekomn. Al les wel. GEZINSLOON. De uitslag van de stemming in zake „Ge- zinsloon" in het Genootschap van leeraren was, dat 85 stemmen zich verklaarde v66r huwelijkstoelage plus kindertoeslag, 34 voor kindprtoeslag alleen69 verklaarde zich tegen gezinsloorj, 1 stemde bianco. TEGEN WO EST RIJDEN. 'De Twentsche Motorrijdersvereeniging zal haar leden, die steeds aanleiding geven tot kiachten wegens woest rijden in de bebouwde kommen, verzoeken, de gemeentelijke verorde- ning na te leven. Wordt aan dit verzoek niet voldaan, dan worden ze geroyeerd. DE DOORBRAAK TE CUTE:. Sedert gister rijden de treinen1 op het baan- vak NiijmagenVenlo weder volgens de nor- male dienstregeling, zooals aangegeven in de reisgids van November j.l. EA1ASOONTRDLE. Het Frieseh Weekblad schrij ft: Na vele jaren zoeken en na vele moeilijkhe. den om een geschikt merk te vinden is einde- lijk de kaascontrole ingevoerd. Hoewel nog niet in alle opzichten volmaakt, laat het zich aanzien dat het kaasmerk practisch bruikbaar zal zijn. Voor kaas bereid uit afgeroomde melk, worden drie merken verstrekt, aange- vende het minimum vetgehalte in de droge stof, nl. 20 plus, 30 plus en 40 plus. De controle staat onder Rijkstoezieht. De invoering van de kaascontrole zal van onberekenbaar nut zijn voor onze kaasindus- burg naar New-Orleans, passeerde trie. De kaas moet thans verkocht worden 0>nos«on+ voor wat ze is, waarmede de vele knoeierijen van vroeger jaren uit zijn. Evenals thans met de Friescbe boter het geval is, zal, dank zij de kaascontrole, in de toekomst Friesche kaas ook een goede klank worden. Toch schijnt nog niet iedereen, ook zelfs producenten niet, overtuigd te zijn van het belang van de kaascontrole. In Noord-Hol- land hebben dezer dagen kaasfabrieken zich afgescheiden van den "Zuivelbond aldaar en een nieuwe Bond opgericht. Deze nieuwe Bond vangt zijn werkzaamheden aan met po- gingen in het work te stellen om vrij te ko men van het merken en oontroleeren van kaas •4 wsl vooral op aansporing en onder leiding van sea kaashandelaax. In de Leeuwardeor NOORDSCHARWOUDE, 24 Febr. Roode kool 4.70—/ 5.50, Kleinere 2.70 4, Uitschot 1—/ 1.30, Gele kool 8— 3.80, Kleinere l!f 1.70, Deensche witte 2f 2.60, Kleinere 1f 1.10, Grove Uien 6.30—/ 7.80, Peen 1.80—/ 2, allea per 100 K.G. WARMENIIUIZEN, 24 Febr. 1920. Roode kool 8.505.80, Gele 'kool 8— 3.10, Witte ikool 2.70, Uien 5.806.00, Uitschot roode kool 0.002, uitschot gele kool 0.500.80, alles per 100 K.G. PURMEREND, 24 Febr. 1920. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 511 Runderen, w.o. 255 vette 1.40f 1.80 per kilo, 250 melk en gelde koeien 250 000 per stuk, handel matig; 14 stieren, 0 vette kalveren 2.20f 2.60, handel matig; 715 nuchtere id. 18f 60, handel id.; 47 paarden 200/550, handel id.; 691 schapen overhoudera 3550, schapen 4585, handel id.; 34 bbkken; 202 vette varkenj 1.501.60 per kilo, handel vlug; 75 ma- gere id. 5578, handel matig; 71 biggen 2842, handel matig; 180 mand1 appelen 28 per mand; Kaas: 2 kleine Fahr. 48; 304V2 K.G. boter 3.10—/ 8.25 p. kilo; kipeieren 8.50f 9.50, eendeieren 7. Opgave vsn STAAT8LEE1 NEDERLi N.W.S. v. Ob Ob g. N.W.S. 1ENINGEN. (LAND. p 1000 ~~M van 500/1QI 1918 1000 1917 SK 1 IH 8 ROBERT KOTHE. Voor de tweede maal trad de zanger- luitspeler Robert Kothe in Alkmaar op, nu in de Harmonie. Die keuze bleek niet geluk- kig te- zijn, want er was weinig publiek en dan is het in die groote zaal niet gezellig. De heer K., die ook dichter en componist is, had gedeeltelij'k nieuwe nummers op zijn PT' gramma, en droog ze weer voortreffelijk voor, zijn luitspel prachtig en meesterlij-k in menig voor- tusschen- of naspeL Marialiederen, volksliederen, epotliederen, en nummers van hem zelf en van Lili Kothe, werden in bonte rij gegeven en amuseerden de aanwezigen bizonder. Nu wij het toch over Robert Kothe hebben nemen wij meteen de gelegenheid waar een boekje, 76 bladzijden groot, aan te kondigen, dat tot titel heeft, .Jtobert Kothe und das Deutsche Volkslied", geschreven door Fritz Jddo, uitgegeven bij Heinrichshoven. De sch'rijver spreekt in dat boekje over Kothe en het Duitsche volkslied, Kothe als dichter, komponist, luitspeler, v ordrachtskunstenaar en zanger, geeft tusschen den tekst' noten voor beelden, een alphabetische lijst van liede- ren door K. gezongen en uitgegeven en in een aanhangsel drie liederen, woorden en muziek van K. Een interesaant en lezenswaardig boekje voor hen die van dit eoot kunst .wat meer wil len weten. A. K. dlto van 1000 ObUg. dito dlto Ate oert. dito Ned. lad. 1915 1000 Ate 1915 1000 BUITENLAND. OOJTENRUK. Bsl.vflje Kronsnt. isD.<duIl RUSLAND. Obi. 1905 In. 3500—5000 Iwangofod Dombr. SR. 621 4H Nleolal Spv. Jt 110 Gaeonsol. 1880 SR. 625 Rothschild (eoasots) CR. Hope «a Go. 1889»P0 G7 6e Emisste, 1894. SR. 625 TURKIJE. Ba-gdsd Saw. le serle 1904 4 BRAZILIE. Tunding Ln. 18P8 30/1000 I Provlnelale en GemeeaieL Laenlngen. Amsterdam 1915 9 Rotterdam 1915 I Bank> en Credlatdnstelllngan. Amstardamsahe Bank A Nadarlandsehe Bank G. v. A. Rottard. Bankvar. Aand. Spoorwagan. Holl. IJzer. Spoorw. Obi. 8 My. t. Expl. v. Staatasp. Obi 5 My. t. Expl. v. Staatssp. Obi. 4H Pramlalaaningan. NEDERLAND. A'daas Stad 1874 100) J BELGIE. Antwerpen 1887 3 K Prolongatie pGt. Vorige koers 86 7»»Ai 72»/s 61 51 "As 441/4 841/, 84 5 V. 10iA 11 "aAs 9uAs 13»/» 10 10V« 18Vs 82 V, 83 1841/, 2021^ 135 84T/s 851/, 7714 94«/« 47 3i/s BVMs 76 72 60*/« 5114 44 87 84 0% 10 1314 914 H'A. 10V, 19 1814 18414 134 837/, 86 771/s 4514 314 A. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. BOEROE (thuisreis) passeerde 23 Febr. des middags 12 u. Ouessant. KA RIMATA (thuisreis) passeerde 23 Febr. Gibraltar. KARIMOEN arriveerde 22 Febr. van Java te New-York. PRIN1S DER NEDEELANDEN (uitreis) passeerde 23 Febr. Gibraltar. BITJiTTQN (uitreis) passeerde 18 Febr. Perim. VONDEL arriveerde 23 Febr. van Amster dam te Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN. GORREDIJK, van Rotterdam en Ham- Febr. Ouessant. KIELDRECHT, van Rotterdam naar Eng. Indie, passeerde 19 Febr. Perim. M1A1A RTENSDIJK vertrok 24 Febr. van Antwerpen naar Bombay en passeerde Vlis- singen. SOESTDIJK, van Antofagasta naar Rot terdam, bevond zich 23 Febr. 's middags 12 u. 290 mijl v. Lizard SOMMELSDIJK, van Java naar New- York, vertrok 18 Febr. van Barbados. ROTTERDAIMSOHE LLOYD. DJAiMIBI (thuisreis) vertrok 17 Febr. Port Said. WILIS (thuisreis) passeerde 23 Febr. n.m. Ouessant. GARGET, van NW-Tntk a. Java, vwtrak van 1 u. imp. T?. <3«w. A. dry Co. C. v. Atohls. Tap. A 8. F4 G. v. g. A. Denr k R. Grsndo 5pw. C v, A. Erie Spw. MiJ. Gewone Asnd. Kans. City South. Railw. Cy. dito fret. Missouri Kans, A Tex. G. v. Mexican 2e Prcf. A. Southern Pae. Cemp, South. Rlw. Vet. Ti Union Pae. Railr. Anaconda Copper Am. Car Foundry Amer. Hilde Leather Comp. Central Lester Studebaker C. v. Qew. Aand Unit. Stat. Steel Corp. Q. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Mere. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Gert. v. A. Kon. Ned. Mi), t. e. v. Pelt. bi. A Orion Petrol. Mjj afgest. A Steaua Romana Petr. MiJ. afgest. A Compania Mersentil Argentina A Cult. My. der Voratenlanden A id id. Id. Wlnitaand. Handelav. Amsterdam Aand Nad. HandN Id. Rase. Nederl, Ind. Handelabk. Aand. Amstard. Rubber Gull, Mij. Aand. Nederl. Rubber Holl. Amerika Lyn A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mi). Aan Java China Japan Lyn Kon. Holl. Lloyd Aand. Kon. Ned. Stoomb. MR. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart My. A. Nad. Sehaepv. Unie Aand Rottard. Lloyd A. Stoomv. My. Nadarland A. A'dam Deli Comp. Aand Deli Batavia Tab. Aand. Deli'Maattchappy Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senombah Tabak'My. Aand Intulinde Oliefabriekan Vorige koers 90 914 16'/, 19'As 49

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 6