VERGADERING van den Gemeenteraad Voetbal Vereen, ..ALCMARIA VIGTR1X" Provlnciaal yietiws Stadsnionws Vreemddingenvericeer Nlcuwe Hwgstraat 30, VGravenhage te verschenen eeo Spoor- en ramwegkaart van Nederland. Voor toeris- ten lijkt deze kaart daarom van belang, daar ze eon, zeer duidelijk overzicbt der onderlinge ligjrfng van personenstations aangeeft; tcr- wij'T het geheel met Illustrate van diverse provinciesteden is uitgevoerd, waarbij dan nog de voomaamste bij zonder- en bezicns- waardigheden worden beschreven. Opemucht samenkomsten. O.v, OPENLUGHT SAMENKOMSTEN Een Amsterdamsch Comite voor Evangeli- satietochten zal in de tweede week van Augus tus (de kennisweek) iHdora en omstreken be- zoeken. Men wil dan 25 openlucht-samenkom- sten houden, waarvan 6 te Hoorn. Men re- kenit op de medewerking van minstens 60 per- sonen, voomamelijk leden van Chr. Zang- en Muziek vereenigingen, om op de fiets mede te trekken. Medewerking verleenien het Comite voor Tentzending te Hoorn, Ds. D. E. Boeke te Schagen en Da. J. E. Stop te Buiksloot. GEEN VOLDOENDE POLITIE- BESGHEKMJNO. Over de onvoldoende bescherming te Am sterdam van het tramtoersoneel door de politie heeft de heer B. Th. de Wolf! als raadslid de volgende interpellatie aangevraagd: OndergeteekencJ,e verzoekt verlof den1 bur gemeester de volgende vragen te mogen stel- len: Is het den burgemeester bekend: 1. dat op Dinsdag 8 Juni, na afloop der meetings van de stakers door manifestanten het personeel der trams, rijdende op de lij- ncn 5, 7 en 10 gchinderd is in't ultoefenen van zijn functie? 2. Dat deze verhindering zelfs geschiedde op geweldadige wijze, als het inwcrpen der ruiten, het afkoppelen van den bijwagen, ja zelfs net mishandelen van het bedienend per soneel? 3. Dat door het begeleidend politiepefco- neel herhaaldelijk maar tevergeefs om verster- kmg of hulp gevraagd? 4. Dat zelfs bij den stoet der syndicalistl- s(he betoogera in de Sarphatistraat en het Froderikspldn geen politiemacht aanwezig was? HET KOUDE WEER. Nadat we zoo schrijft de directie der Amsterdamsche filiaal-inrichting van het Kon. Nederl. Meteorologisch Tnstituut voor zoover de temperatuur betreft, vrijwel zorder kleerscheuren de gevaarlijke maand Mei zii- dooigel - a, maken wij deze dagen een teuij>tratuur-val mee, die volstrekt niet tot de zeld/^&mbeden behoort. Het bl' ,an 4 tot 7 Juni de tempe ratuur langs onze kust althans over een eenigszins groot tijdperk daalt van 13 gr. 6 tot 12 gr. 9 C. en daama weer stijgt. Ook uit een waaraemingsreeka verricht aan boord van het lichtschip „Noord-Hinder" van 1859 —1883, komt (hi verschijnsel te voorschijn, en dit geeft aan het minimum van 7 Juni een grootere beteekenis. Men leide hieruit echter niet af, dat bet elk jaar regelmatig voorkomt het is hiermede als met den temperatuurval van omstreeks 10, 11 en 12 Mei, de dagen der z.g. „IJsheiligen"; het eene iaar komt net verschijnsel voor, het andere niet. Men kan er geen staat op maken. De bovenstaande getallen zeggen niets an- ders dan dat over een lang tiidperk, gerekend tusschen 4 en 9 Juni, zoo dikwijla tempera- tuurdalingen zijn voorgekomen, dat zij het temperatuurgemiddelde beinvloedea. Om het verschijnsel te doen optreden ia noodig hooge luchtdruk tusschen IJsland en Frankrijk, lage luchtdruk over de Botnische Golf. de Zuidelijke Oostzee en Noord-Duitschland. Hiermede gaat gepaard Noordwestelijke tot Noordoostelijken wind, die luciht aanvoert uit Noordelijker streken en dua daling van tem peratuur veroorzaakt. Maar bovendien is die lucht koud, omdat ze voor een deel afkomstig is uit de bovenlagen van de atmosfeer uit het ed van hoogen druk; deze lucht is betrek- k droog en niettegenstaande de zware be- ag en dreigende luchten valt er weinig regen. Toenemende regen wijst op verande- ring van toestand. De vraag waarom het eene jaar de geacbet- ste luchtdrukverdeeling wel tot stand komt en het andere jaar niet, moet onbeantwoord blii- ven. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat de algemeene temperatuurstijging van winter naar zomer, zoowel als de daltng van zomer verloopt, maar onder- ko- men ook voor in den gang van andere me- teorologiache en geophysische elementen. Onze landgenoot dr. E. van Rijckevorsel ia bekend door zijn onderzoeklngen op dit ge- bied. KORTE BERICHTEN Het Rljlk heeft than* het overschot der Rt'geerlngSRardappelen in Friesland, gckocht tegen 850 de 10.000 Kilo, voor export ver- kocht voor 750 Door B. en W te Vlaardingen wcrd de- zer dagen bij de geboorte van den 25.000»tcn inwoner een bedrag van P Jonggeborene. Voor de Zondag a.a. te houden handi- capdraverij te Purmerend zijn de volgende paarden ingeschrevenOekko, Colorado, Orientate, Fini, Brettewi "Vitesse, Hetha, Flo- ris V, Castro, Amie, Albert R. en: Clemence. Op het postkantoor te Delft la een brie- vcnbeateller betrapt op het atelen van een brief, iHlj ia gcarresteerd en in zijlnc betrek- king geachorat. Reeds lang «tond hij onder veraenking. Op de slgarenfabrlefc der firma Oebr. Claaasen, te Hapert (N.-Br.), zijn weder een groot aantal aigaren maker* te werk gestcld. Ook op andere fabrieken wordt het leven- diger alhoewel nog veel personeel werklooa is Door den gemeenteraad van Vclaen ia Bf beachikt op een verzoek der Vereeni- ring „Voor do Jeugd" te Amsterdam om van 24 t/m. 31 Juli a.a. in de openbare school te Santpoort een vacantiekamp te mogen inrich- ten. n spaarbankbockje, waarop een 25 uitgereikt, te name van den gunstlg I ging „vo IDc afdeeling classis Edam der Vcreeniging voor Itiwendige Zending in Noord-Holland1 zal dezen zomer openludit-samenkomsten or gan iseeren in de Beemster en de Purmer GE MEENTPERIAAD EGiMOND AAN ZEE. (Vervolg.) h. Een' sdhrijvcn van den heer J. C. J. Broek, vergunninghouder, waarin hij vcrzocht ds aanslag 1920—*21, bedragende 75 te ver- minderen. Op voorstel van B. en w. werd hierop afwijzend beschikt. Een verzoek van de V. V. V. om ter gele- gcnheid van haar 26-jarig besitaan een extra subsidie te mogen1 genieten. B. en W. stelden voor een extra subsidie te verleenen van J 25. De heer Jonker achtte dit vrijwel gelijk met niets voor eien vereeniging die 25 jaar in het belang der gemeente heeft gewerkt. Hij zette de feestplannen uiteen en wees op de hooge begrooting. De voorz voorzitter meende, dat niet meer gege- ven kan worden, nu de plannen niet eens vast zijn. De heer Snoeks was dan ook voor aanhou- den, doch de voorzitter zeide, dat de vereeni ging gaame nu een beslissing wilde hebben, daar ze dan op haar vergaaering van a.s. Donderdag daarop plannen kan bouwen. Het voorstel van 25 werd dan aangenorosi met 5 stemmen v66r. (De heer Joniker bleef buiten stemming.) 7 Verzoek van de heeren Koopman en Geel om eenzelfde stuk grond te koopen. 'Hierover ontstond een breedvoerig debat, met het resul- taat dat het verzoek nogmaals in iden van B en W. wordt gesteld. k. Een schrijtven van mej. D. Krab, tijdelijk secretarie-ambtenaar. Zij verzochi haar sala- ris van 500 te willen verhoogen, daar dit zeer onvoldoende is. B. en' W. stelden voor, haar salaris met in- gang van; 1 Juli te brengen op 600. De heer Snoeks vroeg waarom zij niet vast aangesteld werd. De voorzitter antwoordde, dat eerst als de distributie geheel is afgeloopen, bliiken zal, of er genoeg werk voor haar is. 'Hij geloofde bovendien, dat zij niet eens gaame vast aan gesteld wil worden. Dhn toch moet ziji storten voor pensioen en hij' gelooft niet, dat zij plan heeft heel haar leven op de secretary te bUj- ven. 'De verhooging werd goedgekeurd. 1. Verzoek van den heer Blaauwboer om eer- vol ontslag als directeur van het gemeente- bedrijf tegen 1 Augustus. De heer Snoeks wilde het ontslag aanhou- den tot het verslag der gascommissie is ver- schenen, om dan te beoordeelen, of het eervol kan geschieden of niet. De voorzitter zeide, dat zich hier geen geval heeft voorgedaan om het niet eervol te verleenen. Ook de heeren v. Hall en Jonker meenent, dat zelfs bij een on- rapport het verslag eervol kan zijn. fouit zit dan bij die heeren van den raad, die de patroon van den directeur waren. Het ontslag werd eervol verleend met 4 stemmen v66r, 1 tegen (de heer Meddle) terwijl de heer Snoeks buiten stemming bleef. De heer Medik hoopte. dat er geen nieuwe directeur benoemd werd, v66r het rapport ver- schenen is. De heer Snoeks .wenschte geen nieuwe di recteur, maar een tedmisch leider met goed salaris. D vast vooruit m 25.000 zullen bedragen, en de kosten van een leider en boekhouaer, 't Kon werice- lijk wel eens voordeeliger worden het ding te verkoopen. Nla deze mededeeling werd besloten voor- loopig geen oproep te plaatsen. m. Een aanmerking van Gedeputeerde Staten op gemeente-rekening 19'18, om een post van 3900 over te brengen onder 1917. Deze wijlzigdng werd goedgekeurd; met 5 tegen 1 stem. Rondvraag. De heer Snoeks vroeg, wanneer het kerkhof afgewerkt wordt. De voorzitter antwoordde, dat gewacht werd op het hek en toonde aan, dat met alle kracht op spoed is aangedrongen. De heer Snoeks vroeg wanneer daar het afgekeurde metselwerk wordt verbeterd en waarom de wethouder als deskunddge daarop geen aanmeiking had gemaakt. De voorzitter: 't Was geheel onder toezicht van den gemeente-architect De heer Snoeks vroeg waarom vele men- schen' aan het werk zijn gczfct om wegen te harden, terwiji bij! de gasfabriek de wals on- gebruikt ligt. Hij meende, dat raar met het geld gegooid wordt. De voorzitter gaf toe, dat er veel loon uit- betaald' is, omdat er veel werk was en deed door een opsomming daarvan. De heer Snoeks wenschte voorts ieta te zeg gen over het prikkeld'raad. Ulet viel hem b.v. op, dat bij de Trompenbergstraat en Welge- legen ook particulier terredn door de gemeen te was afgezet. Zoo zag hij bij Welgelegen daar 3 wegen doorloopen en op heel het vlak maar 6dn zigzagweggctje. Voorts toonde hij door voorbeelden aan. hoc gevaarlijk het prik- keldraad' langs de imeverweg ia. Hij hoopte in ieder geval, dat die afraatcring nchteruit gezct zal women. Wanneer de voorzitter hem antwoorde, sprak de heer Snoeks zeer terecht In heftige bewoordingen zijn verontwaardi ainig uit over de onaangename wijlze, waarop e voorzittej: de vergadering leidae. De heer !De Vrijl hoopte als het draad ach- toruit gezet is dat er een paar banken ge- plaafat zullen worden De heer Jonker wilde verdcr gaan en de afrastering daar weer sloopen. Over dit voor stel staken d'e stemmen (33') en werd het dua aangchouden tot de volgende vergade- ring. 'De heer Snoeks vroeg wanneer het strand verhuurd werd, iDe voorzitter antwoordde dat B. en W. dit reeds gedaan hadden, daartoe gerechtigd door een oud raadafoesluit. De heer Snocka wilde die zaak weer in den raad hebben, daar &n der wethouders belanghebbende is. Ook de heer Jonker adhtte het gewcnscht d'at de raad dit besllst en met algemeene stemmen werd hiertoe besloten, De heer Snoeks vroeg wanneer de begroo ting afgehandeld wordt. De voorzitter zeide. dat gewacht werd op het cohier der hoofdel. omslag. Nlaar aanleiding van een opmerklng van den heer Jonker over de afrastering, ontstond een breedvoerig debat, met het gevolg, dat het pad langs de reddtngschuur, dat volgens de heer De Vriji dateert uit den Romeinschen tijd, weer opengesteld zal worden, dat bij het .Zeehuia" een pad zal komen. en dat het pad bij Smit 3 M. breed zal worden. De neer Jonker sprak dan nog zijln apijt uit over het feit. dat de papieren der bouw- vereeniging 4 weken op het raadhuis zijn op- gehouden. De voorzitter zette uiteen, d!at een ea ander vtrttand hleld met de ziekte van wefh. Oonijd. 'Daama ging de vergadering in geheim "Comite. UIT BERGEN. De heer S. van der Weij ocmmiea bij '8 Rijksbelastingen alhier. wordt met ingang van 16 Juni a.s. overgeplaatst naar Lauw- arden. De heeren Gd*r. v. Eijk alhier openden gister in de vroegere werkplaats van den heer Stroomer aan den Loudelsweg hun electri- sche loonschaverij en zagerij. De zaak ligt voor dit doel uitstekend gele- aangezien ze zeker een 30 Meter van openbaren weg verwijderd is. In de fabriek is geplaatst een combinatie- schaafbank met leisteekbank, een cirkelzaag, een fraisbank, een boorbank, een lintzaag en een amarilsteen alles door electridteit voort- bewogen. Door deze machineueen is het me- gelijk een enorme hoeveelheid werk voor het Bouwvak in korten tijd af te leveren. In deze plaats, waar zooveel gebouwd wordt, voorziet deze schaverij en zagerij zeker in een behoef- te. Wanneer men zoo landelijk geisoleerd een dergelijk bedrijf aanschouwt, dan geraakt men in bewondering voor de electridteit, die het mogelijk maakt dat de kracht van op hon- derden K- M. afstand veistookte kolen, zon- der krachtverlies in de gewenschte hoeveel heid, daar gebruikt kunnen worden. De opening had gistermiddag 2 uur in te- genwoordigheid van B. en W., den 6ecretaiis en verschinende raadsleden plaats. De burgemeester, die steeds zijn belangstel- ling toont in alles wat met den blod van Ber- fen in verband staat, felidteerde de gebr. van ijk met de opening van hun zaak en ver- klaarde dat u de fabriek in Bergen zeer op zijn plaats zou blijken te zijn, welke meening wij onder8chrijven. UIT HEILOO. De schooLkinderen maakten heden hun iaarlijksch uitstapje naar de duinen. Het weer heeft er zeker toe medegewerkt hen en hun begeleiders een aangeoame vacantiedag te be- zorgen. UIT HEERHUGOWAARD. Ter gelegenheid van het ziiveren priester- jubile van pastoor De Meulder, alhier wordit zoowat de hetfle week feest gevierd. Eerst op Maand'agavond de blijde inkomste, waama een plechtig lof, met een wejkomstgroet van kapelaan Dessing. Den volgenden dag een solemneele H. Mis, met assistentie van een zestai eerwaarde heeren. Daama des middags de kinderhulde in het patronaatsgebouw en toen de avonduitvoering, zang van een ge- mengd koor, onder leiding van kapelaan Des sing, en eenige nummers van de „Hannonie- kapel", onder directie van den heer Maas uit Aikmaar. Alles even onberispelijk. Woensdag- avond werd opgevoerd het toooneelstuk van Vendel .Joseph en Dothan". 't Was werkelijk een buitengewoon schoone avond, zulk heer- lijk, fijn spel wij. te zien kregen. Kleeding en voordracht, 't was magnifiek. De Eerw. Heer Kapelaan, die in dezen de leiding had, mag heusch een woord van lof niet worden ont- houden en pastoor De Meulder zal wel zeer voldaan zijn over zooveel schitterende bewij- zen van sympathie en genegenheid van zijn parochianen Zondagavond wordt hetzellde stuk opge voerd tegen entree, voor ieder toegankelijk. Werkelijk, men koine het spel bewonderen, zoo mooi als het is. Nog dient venneld, dat ook de Edelachtbare Heer Burgemeester regeld bij alle feestelijkheden tegenwoori urr SCHAGEN. Vanwege het Ambacht van Noordholland, genaamd „de Schager- en Niedorper Kog- gen", werdea gisteren verschiUende onder- houdswerken aanbesteed. Perceel 1. Onderhoud Westfriesche dij'k. Laagste inschrijver P. Aij, Kolhom, 4399, Perceel 2. Straatwerk a. d. Lage- dij'k. Laagste inschrijver P. Aij, Kolhom, 549,— Perceel 3. Timmerwerk leunin- ,^en. Laagsche inschrijver J. Kee- man, Schagen, 110, Perceel 4. Verfwerk 1 euningen. laagste inschrijver J. Moerbeek, Kolhom, 547, Gegund aan de laagste inaichirijvers. UIT LIMMEN. 1 Gemeenteraadsvergadering op 8 Juni, des namiddags2H uur. Na opening en notulen merkte de heer Mooij op, dat hij naar aanleiding van de laatste een vraag zal stellen. Van Ged Staten waren verschiUende raadsbesluiten goedgekeurd terug ontvan- gen, o.a. een' leening ad 22 500 tot ovema- tue van het bovengrondsdie electrische net. Omtrent deze geldlcening is alle moeite edaan om deze te plaatsen, doch tevergeefs. eden waarom men tot uitgifte van obligatie* had bes oten, welke biina geplaatst zijn. Van Oed Staten, dat twee aanslagen in den H. O. zi n gehandhaafd en van drie verminde- ring is oegestaan. De voorzitter decide mede. dat in verband met de interpellatie-Mooij de toeslag van petroleum over 1918 door hem is nagegaan. Spr las de notulen voor van het rnadsbealult van 21 December 1918 Uit nieis bleek hem, mede na inzien van de boeken van het distrl- butiebedrljf, dat deze toeslag van terugwer- kende kracht was. Na verschiUende besprekingen tusschen de voorzitter en den heer Mooij werd besloten er niet verder op in te gaan en de restitutio niet toe te staan Besloten werd om het hoofd dor school een blijk van waardeering te gevcn bij diens ambtsjublte Deze zaak it verdaagd, docli de Raad bcsloot er een bedrag, door B, en W. te bcpalen, voor te voteeren. Zonder hoofdelijke stemming wcrd besloten om het schildcrwerk van de ambtawoning van den burgemeester te gunnen aan den laagstcn insdirijver, den heer Metzelaar, voor 655. Uitgeloot werd de obligatie No. 12 ten tes te der gemeente. Politieschool te Hilveraum. Werd besloten met 2 stemmen tegen 20 te geven. Tegen de heeren Mooij en Kooij. Eerstgenoemde meen de, dat het bcter was dat men het aan onzen gemeente-veldwachter gaf. Malariabestrijdin^. Besloten werd om 5 cent per inwoner bij te dragen. Dit wordt ge- durende 5 jaar 92. Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren. Verzoek om toeslag pensioen. B. en W. ach- Met 30 een bedrag van 287 vastge- ten dit met de aamenstelliog van alarissea onnoodig. Alzoo besloten. Vaststelling kohier achoolgeld. aanslagen tot 8teld. Van Ged. Staten was terug ontvangen dc begrooting dienst 1920. Daar het slechta on- beauidende wijzigingen waren, werd beslo ten deze wijzigingen aan te brengen. De meerdere uitgaven kunnen uit de post „on- voorziene uitgaven" bestreden worden. Geld leening ten behoeve bestrating Kerke- weg. Besloten werd 8500 te leenen, rente hoogstens 6 pet., aflosbaar in termijnen, enz. Er doet zich echter bij deze geldleening een moeiUjkheid voor. De aanniemer heeft de vol gende week recht op 30 pet Err is echiter niet zooveel geld aanwezig. B. en W. vroeg en machtiging daar in te voorziea. Goedgevon- den. Voorstel B. en W. om het salaris van den deurwaard.er der directe belastingen te her- zien en van 10 op 50 te brengen. Met het tegenwoordige salaris, dat onvoldoende werd geacht, kon men niets verlangen. Goedge- vonden. Benoeming voorzitter en twee leden van het G. E. B. Door B. en W. was benoemd de heer J. Dekker Cz., wethouder. De andere twee moesten uit den Raad worden gekozea. Geko- zen de heer J. Metselaar en J. Valkering. De eerste aanwezig, nam de benoeming aan. Van Ge£. Staten was terug ontvangen het ontwerp-verordening op het financieel be- heer van het O. E. B. In dit behcer moet om. het dubbel boekhouden worden ingevoerd Zonder hoofdelijke stemming werd besloten deze wijziging aan te brengen. Daama werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld het betrekken van stroom van de de provincie, levering van de gemeente aan particu lieren en prijs voor verlichting, bewe- ging en kracht. Voor de eerste werd dit op 40 cent per K W.U. vastgesteld. De heer Mooij deed de opmerking, dat bij de uitbreiding van het electrisch bedrijf de mogelijkheid moet worden betracht om den omvermogenden kosteloos aansluiting te ge ven. Dit werd, wanneer er toe mocht worden overgegaan, mogelijk geacht Jaarwedde lijnwerker. Deze wedde moet ;elijk zijn aan de regeling der provincie. Die edraagt thans 329,90. B. en W. adviseer- den het op 525 te brengen, daar bij deze vaststelling niet is gelet op ophalen van kwitantien, meteropname enz. Goedgekeurd. Als lijn-werker werd benoemd de tegen woordige functionnaris, de heer R. van Kes- sel. Vaststelling salaris administrates G. E B. Dit werd na ampele bespreking op 450 vast gesteld. B en W. stelden voor zoo oodig deze salarissen te herzien als me-, overzicht ver het bedrijf heeft De voorzitter doet mededeeling, dat uit de minder prettige verh6uding tusschen de P E N en de gemeenten een Bond van Ge- meentebedrijven is ontstaan. Deze vergade ring zou morgen gehouden worden. Ook de gemeente Limmen is uitgenoodigd. Het leek spreker goed toe er ook lid van te wor den. De kosten zijn 5 per jaar en 5 voor toetreding. Goedgevonden. De heer Mooij zou ook de gemeente lid wenschen van den Bond van Nederlandsche Gemeenten De voorzitter zal dit bij B. en W voorstellen. Rondvraag De heer Mooij stelt den voor zitter de vraag of de kwitantie van school- gelcj' bij den bctrokken persoon driemaal is aangeboden, zooals de voorzitter de vorige zitting heeft gezegd. Hem is na onderzoek gebleken van eenmaal. Hij vermoedde een abtiis in deze zaak. Uit de verschiUende besprekingen werden we gewaar, dat het een verkeerde opvatting tusschen den voorzitter en den gemeente-ont- vanger was Ek voorzitter zeide tegenover deze zaak zich terug te trekken en erkende zijn vergis- sing op dezen grond. Met deze openlijke erkenning nan1 de 4 <er Mooij gaame genoegen, nu de betrow er- s n openlij'k werd gerehabiliteerd. De heer Adrichem besprak de noodslach- ting. 'Het wilde hem voorkomen, dat er veel v'ocsch den grond in gaat wat nog best eet- bnar is. De voorzitter meende, dat de kerning van "en rijksveearts het uitmaakt. ^eer Pepping meent, dat het groote be- zwaar is dat de voorzitter een veearts aan- wljst, terwijl de betrokken persoon een vee- n t ts naar keuze kan nemen. Tegen deze regeling had de voorzitter geen beziwaaj, De voorzitter zeide, dat de vleeschkeuring niet deugt Als het volgend jaar, miaschicn eerder, een rij'kskeuring komt, zal er aan ont- duikingen een elnde komen. Daarna sluiting VEROAD'TIKO DE ANTI-F.EYOUr;;iWET. Men vemekt ons at.^at te makea op de advertentie, voorkomende in dit blad, aan- gaande em openbare vergadering, te nouden m de Harmonie, op Vrijoagavond 11 Juni as. Sprekers zijn een' hoofbestuurder van het N. V. V. en de heer N. J. C. Schenner- hom. LICHT OP- Voor rijwielen en andere voertuigen heden- avond te 9.48 licht op. Op DONDERDAG 10 JUNI 1920, des namiddags ten 1 uur. Bij den aanvang werd reeds dadelijk gedis- cussieerd over het aanhouden van punt 2, welk verzoek gedaan was door mevr. Aukes en Mr. W. C. Bosnian, die ate Statenleden dit punt in een avouuvcrgadering wilden behan- delen, omdat zij dan de vergadering wil konden bijwonen. Besloten werd Bit aan te houden tot aan het einde van de middagvergadering en dan naar bevinding van zaken te handelem De heer v. d. Bosch gevoelde daar niet veel voor, aangezien hij met zeker was een avondvergadering te kunnen bijwonen. De hepr V e r k e r k oordeelde, dat de wet willendheid medebracht het verzoek van die afwezige leden in te willigen. De Voorzitter deelde mede, dat hij reeds met een gesloten zitting had willen be- ginnen, wat aansloot bij het ingekomen ver zoek van de soc.-dem., die een gesloten zit ting hadden aangevraagd, om een bespreking te voeren over het aandeel in de O. W.-betes- ting dat Aikmaar zal ontvang nene. ting dat Aikmaar zal ontvangen en 413431 De raadsleden waren onder den invloed van dit gunstige.feit in een goede stemming1 en gingen direct met het voorstel accoora, zoodat wij ate pers spoedig weer buiten de deuren stonden. VerschiUende raadsleden waren er op grond van het buitenkansje vo6r om de aanslagen der burgerij in den H. O. over 1920 te verla- gen, doch andieren wilden de crisisschulden aflossen. POLITIENIEUWS. Heden werden aangehouden door de poli tie, zekere B., verdacnt van dlefsta van vet aan het abattoir, mej. P. 0. wegens oplich- ting van dienatboden, wanneer de vrouw des huizes afwezig was, welke talctick zij: ter ver- krifging van goederen ook te Hoom en te Leiaen benuttc, on mej. O. T., dienstbode, vcrdacht van vcrduistering der z.g. godapen- ning. Verder is voor den rechtm^igen eigenaar aan het politiebdreau te verkrijgen eenjonge, lich/tkleurige herderehond, voorzien van lee- ren halsband HONDENTENTOONSTELLINO. Men verzoekt ons te melden, dat de heer A Rte, alhier. nog met een Duitschen herderlhona een derde prijs bchaalde. COdPERATIEVE VEREENIOINO ,.ONS BELANO". Men verzoekt ons aan ons berlcht over de opening van de nieuwe zaak (zie ons nuni- mer van gisteren) nog toe te voegen, dat de heeren H. Bruin Nz., M. Hoogvonat en C. Breed, resp. het timmer-, metsel- en schildcr werk hebben uitgevoerd. Alle drie werden gisteravond bij de opening ten zeerste ge- Erezen voor de manier waarop zij hun werk ebben afgeleverd Volledigheidshalve deelen wij nog mede, dat eenige vrienden van de codperatie giste ren bloemstukken zonden, terwijl tevens eenige groote palmen den nieuweo winkel sierden. Tercein Gem. Sportpark. LEDEN worden er op aitent gemaakt, dat voor de Zomermaanden, de vol gende tjjden beschikbaar zijn: Dinsdag 71/, 91/* nor mm. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag alledn voor adspirant-iedeo 2 5 unr n.m. Citsluitend op vertoon van ledenkaart! Het Bestwur. 423STE STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 19886 1000 met de premie van J 30.000. No. 19330 2000. Nb.' 952, 6633, 9066, 10260 en 20311 1000. Ns. 13731, 14546, 20680 en 21314 400. Nis. 5299, 10244, 12570, 14998, I5313L 16637, 17333, 17620 en 22280 200. Ns. 3873, 4096, 7433, 7582, 11185, 11959, 12199, 14108, 14501, 16724, 20569r 21845, 22610 en 22926 100. Trekking van Woensdag 9 Juni. 5e klasse, 15e lijst. Hooge prijzen. Nrs. 388, 17354 ieder 1000. Nrs. 235, 1165, 4824, 13468, 21116 ieder 400. Nis. 3949, 12948, 14113, 14666 ieder 200. Nrs. 2195, 2890, 9858, 16670 ieder 100. P r ij z e n van 70. 52 115 249 436 665 686 752 809 900 1185 1206 1286 1292 1428 1479 1483 1561 1662 1724 1886 2095 2199 2276 2292 2440 2642 2854 2919 2972 3009 3016 3153 3261 3289 .3395 3608 3751 3857 3898 3975 3981 4019 4149 4277 4334 46%' 4644 4680 4694 4857 5097 5247 5518 5670 5795 6153 6168 6171 6201 6312 6322 6413 6606 6862 7359 7459 7528 7597 7604 7616 7776 7990 8114 8213 8318 8352 8396 8470 8578 9198 9218 9219 '261 9284 9742 9817 10070 10224 F264 10489 10086 10724 10772 10824 10840 10854 10859 10972 11102 11109 11135 U302 11339 11346 11365 11538 11567 11601 11783 11796 11803 11826 11891 11980 12001 12019 12025 12136 12170 12201 12268 12526 12558 12698 12724 12730 12775 13037 13086 13424 13431 13460 13500 13503 13525 13628 13657 13674 13682 13719 13981 13985 14041 14076 14081 14172 14350 14686 14892 14958 14962 15187 15215 15254 15433 15523 15528 15539 15708 15876 16107 16342 16535 16625 16642 16737 16752 16915 16934 17059 17161 17255 17500 17522 17525 17645 17790 17809 17832 17916 17951 18104 18184 18248 18299 18320 18356 18399 18410 18417 18485 18582 18657 18665 18860 19093 19173 19294 19608 19654 19843 20007 20110 20214 20319 20389 20507 20604 20606 20668 20675 20797 20839 20986 20994 21050 21138 21266 21278 21317 21318 21328 21473 21591 21604 21678 21853 22071 22168 22198 22265 22333 22390 22407 22470 22550 22589 22599 22608 22675 22809 22851 N i e t e n. 83 119 146 187 189 222 251 312 343 387 423 462 480 502 507 512 690 804 856 866 892 922 961 966 1003 1115 1188 1247 1253 1261 1352 1411 1462 1503 1520 1627 1648 1667 1669 1674 1678 1688 1721 1741 1792 1881 1893" 1930 1934 2023 2034 2052 2162 2164 2228 2269 2329 2331 2345 2390 2425 243C 2467 2534 2542 2624 2682 2750 2784 2785 2871 2875 2S24 2974 2987 SOU 3033 SD6T II II II II II II II II II II II II No 14450 f 1 500

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 2