DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. >pa No* 164 Honderfl twee en twintigste Jaargang, 1920. Afconnementsprljs MJ voorultbetallng per 3 maanden f 2.—, fir. per post f 2.50. Bewljsn. 5 ct. Advertentlepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Brieven franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C 9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. DONDERDAG DirecteurQ. H. ERAS. Hoofdredactenr t Tj. N. ADEMA. Jg J U L I Buitenlandsch Overzicht Buitenlainl Gemengd Wienwe Er is een oud spreekwoord, dat zegt, dat zoo lang cr nog leven is, er ook nog hoop is. Zoo gaat het ook in Spa. De nicest fantastisdie geruchten duiken tel- kens op, nu eena schijat men tot toenadering, ^dau weer tot verwijdertog te komen. Maar de hoofdzaak is. dat de onderhande- lingen nog steeds niet afgebroken zijn, dat er dus nog altijd hoop is, dat men tot een be- vredigend resultaat zal komen. Deskundige raadsleden der Duitschers zijn ,weer met vertegenwoordigers der Entente aaa het onderhandelen. De conferenties worden heden voortgezet. Lloyd George heeft gisteren een conferen ce met Von Simons gehad, van welke samen- komst veel heil verwacht werd. De resultaten dezer bespreking worden van ibeide kanten streng geheim gehouden, hoe- wel men vermoedt, dat er weinig resultaat be- reikt is. Fehrenbach, Simons en eenige andere Duit- ache ministers vcrzamelden de delegatie in de eetzaal van het hotel en geen der delegatie- tecretarissen mocht zelfs deze bijecnkomst bij- wonen. Maar de bijeenkomst vond, volgens een door de N. R. Ct ontvangen telegram plaats in de groote eetzaal van het hotd, die gelijk- vloers is en met groote spiegelruiten uitziet op den tuin. De journalisten en het buitenge- sloten personeel der delegatie, die voor ;ebouw op den uitslag stonden te wachtan, adden dus het voile zicht op hetgeen er bin- nen gcbeurde, wie er sprak cn wat de hou- ding der toehoorders was. Het was eenc zoo merkwaardige vertooning, die allicht histo- risch kan worden, da een Duitsch journalist het tooncel trcffend raak bcschreef met de woorden „geheime diplomatic in een aqua rium". Toen de. deelnemere dezer vergadering de zaal verlieten, waren zij alien in hevige mate opgewonden en ontsteld, zells Simons zag er ontdaan uit. Er moet hevig geworsteld zijn om het resultaat. Wat ecbter net besluit was, werd streng geheim gehouden. De anders zoo toeschietelijke Duitsche gedelegeerden gingen al de journalisten zorgvuldig uit den weg, zelfs hunne landgenooten, met wie zij anders in intieme betrekking staan. Al de zichten waren zoo weinig toeganketijlk, zelfs de onbeschroomdste reporter het niet waagde een der heeren aan te klampen. Men liet bemerken, dat het genomen besluit het afbreken der onderhandelingen tehgevolge zou hebben. De daarop gevolgde ministerraad leverde vorloopig nog geen resultaat op en men kreeg nog niet den indruk van een breuk. De Entente schijnt van de gievraagde 2 mil- lioen ton kolen pier maand niets te hebben laten vallen. De geallieerden schijnen over de mogelijk- heid van de bezetting van het Roergebied te hebben gesproken. Van Entcntezijde werd gezegd, dat deze bezetting de kolcnproductie niet behoefde te storen, als men er voor zorgde tegelijkertijd het Roergebied met Ifi- vensmiddelen te overstelpen. Als zeker kan men zeggen, dat de Italianen tegen een dergelijke eisch zijn en dat ook de Engelschen er niet bijster veel voor voelen. Heden zou de conference bijeenkomen, en den Duitschers in een nota een ultimatum stellen, waarin, naar me", zegt, binnen een termijn van 24 uur de inwilliging van de leve ring van 2 millioen ton kolen per maand eischt w.ordt. Geeft Duitsch land niet toe, zouden de geallieerden het Roergebied bezet- ten, maar in het slot der nota worden aan Duitschland voor het Roergebied levensmid- delen toegezegd. Generaal Degoutte, bevelhebber van het bezcttingsleger in Duitschland, is reeds naar Spa ontooden. Wegens de afwezigheid van maarschalk WiHsoni werd gisteren het vervolg der bespre king, verdaagd, om den miliitairen deskundi- gen gelegeniiad' te geven, van gedachten te wisselen. Naar de meening in Duitsche arbeiderskrin- behoeft de Eentente er niet op te rekenen, at zij inzake het kolenvraagstuk verdeeld- heid zal kunnen zaaien onder de Duitsche ar- beiders. Naar „de Freiheit", het blad der on- afhankelijken, meldt, berust het Duitsche aan- bod op een overeenkomsit van vertegenwoor digers van de mij nwer kersvakvereen ig ingen van alle politieke richtingen. De mijnwerkers zijn het er volkomen over eans, dat er voor hun niet de minste aanleiding bestaat om ten bate van het Fransche kapitalisme hun in- spanning te vermeerderen. Wei leggen de ar- beiders den nadruk op den plicht van de Duit- sche regeering om de voorwaarden van het vredesverdrag na te komen, mnar Haaraan wordt een grens gesteld door het economisch arbeidsvennogen, waarover Duischland de beschikking heeft. De mijnwerkers in het Roergebied zouden op een eventueele bezetting door Entente- troepen met een algemeene werkstaking ant- woorden. De Belgische delegatie heeft inmiddels een nota als grondslag voor de Belgisdhe schade- loosstelling openbaar gemaakt. De kleine staten zijn wamihoopig over het lot dat hen inzake de schadeloosstelling door de confereatie is beschoren. In Polen zal men zich wel een beetje van den schrik bekomen gevoelen nu de groote heeren te Spa zich beredd' verMaard hebben Polen in da ure des gevaan niet in den steek te laten, al zali dan ook dte liefdfi voor de Po len tot dit besluit weinig bijgedragen hebben. De Russische aanval tegen de Polen ge- schiedt uit drie richtingen: Van Proskurow en Tamopol tegen Lemberg, van Suslawi en van Lublin ook tegen Lemberg, en en slotte van Mosyr tegen Pinsk, Brest-Litovsk en War- schau. m Oost-Galicie weigeren de Oekrain- :sche boeren aan het mobilisatiebevei gevolg te geven. Uit Warschau wordt aan da „Vossische Zeitung" geseind, dat gisteren de eerste afdee- woordigers van alle klassen en standenzeer red gekleede lieden en stakkers, die op bloo- voeten oprukkenook veel mannen, die de jeugd sinds lang achter den rug hebben. Ondanks de slechte berichtep van het front ,is de stemming te Warschau een weinig beter geworden ten gevolge van de talrijke vrijwil- ligera, die iich aanmelden en ten gevolge van de berichten uit Spa. Men vennoait, in poli tieke kringen, dat de Entente een druk op ■Moskou zal uitoefenen ten gunste van een vrede met Warschau. Daarop rekent men meer dan op milifc.ire hulp van de Entente. ,al wordt deze door sommige bladen met veel ophef aangekondigd. De geld-inzamelingen ten gunste der vrij- willliigCTs leveren een gunsCg resultaat op. DE OENTTSCHE PROFEiSSOREN. IHet rekwisiitorium in het proces tegeni de professoren van de tijdens den oorlog ver- vlaamschte hoogeschool van Gent is vandaag uitgesproken. Het openbaar ministerie nam geen verzachtende omstandighedfcn in aan- merlking en dtukte dte hoop uit, dat dte jury op alle vragen bevestigendi antwoorden zou D2 OPSTAND IN lERLAND. IDte politick van het lersche spoorwegperso- neei ten aanzien van het vencocr van militai- ren en mumitie is gisteren uitgebreid tot het Noorden, waar de madhinist em dte comducteur van den ochtendtrein van Londonderry naar Donegal dten' dienst weigerdlen, omdat een troep militairen instapte. Nla anderfialf uur verlieten dte militairen de itrein. welke diaarop vertrok. IDte reden voor dte houding van' het treinpersoneel is, naar verluidi, de bedreiging dat dte gevolgen van het vervoer van milifai- ren noodllottig voor hen zouden zijn. DE STAKING DN DE ENGELSCHE OASFA1BIHIEIKEN. De staking in dte gasfabrieken m 'Lancashi re heeft een emstige wending genomen, om dat dte bootwerfeere zedelijken en werkelijken steun nood'ig hebben aangebod en, in diem mien' niet spoedig tot overeenstemmimg komt. 14 JUL! TE PARIJS. Plrachtig zommveer [heeft den troepen- schouwl te Vincemnes begunstigid. De minis ter van oorlog heeft ditrnaal de troepen ge- sdhouwdi in tegenwoordigheid van de voor- zitters dler Mamers, dte ministers, het diploma. tieke farps. Ben' ommetelijjke menschenmassa heeft het leger geestdrlftig toegejuicht, in het bijlzondter teen1 minister Ldevre aan adit regi- men'tm Senegaleezen em aan de miemve regi- meniten aanvals-artillterie vaamdtels heeft uit- gereikt. De troepen hebben gedefileerd voor- bij dte Fransche tropecen, overeenkomstig het vendrag van Versailles uit Duitschiland zijn tcruggekeerd. KRAES'IN. Dte Times zegt dat Krassim bij' ziin terug- komst te Louden een aanbod van die sovjet- regeering meebrengt, om de verbeurd ver- klaarde flabrieken aan' de wetitige eigenaara terug te geven en dien eigenaars, omrerschil- lig van1 welke n'ationaliteit zij zijn, te veroor- loven hun fabrieken opnieuw aan den gang te brengen, op voorwaarde dat de werklieden door die sovjet betaald Worden, die dte helft van dte winsten zai nemen De Britsche hou- dcrs van houkapconcessies wililen op dezdfde wiize behandeld worden. Naar men vemeemt, wijst het uitvoerend gezag te Mioskau alle verantwoordelijlkheid voor den' inval1 in1 Perzite af en werpt zij de blaam daarvoter naar het schlijlnt op plaatse- lijke commandlamten:. iDE 1MDORDEN1A1AR SCHUMANN TER 'DOOD VEiROORDEiELD. Tegen- SdhumSann werd Dinsdlagavonid een zesvoudig doodvonnis uitgesproken. Voor zijL ne andtere misdaden1 werd hijl bovendien tot le. venslange tuchihuisstraf en nog eena tot 15 jaar tudiihuisstraf verOordeeild. De gezwore- nen hadden1 gedurend'e lange uren1 beraad- s'aagd. Toen zij terugkecrden, begon Schu mann, die gedurende heel het proces uiterma- te Ikalml was geweest, te weemen. Toen hij ver- nam tot welke straf hij veroordeeld was. spuw- de hij in de zaal. Toen liet hij zioh de handen boeien, dankte zijn' verdediger met enkele woorden en werd1 weggtevoerd. DE HANDELSBETREKKINGEN MET DE SOVJET-REGEERING EN DE VREDE IN RUSLAND. Bonar Law heeft in het'Lagerhuis medege* deeld, dat de Britsche regeering 11 Juli Het volgende telegram gezonden Heeft aan de Russische sov]et-regeering: De Britsche regeering geeft hierbij1 kennis van de ontvangst van de aanvaarding door de Russische sovjet-regeering van de beginse- len welke zijn neergelegd in de memorie van 1 Juli, om te dienen als grondslag voor een overeenkoms nopens de hervatting van de handelsbetrekkingen en het staken der wedcr- zijdsche vijandelijkheden, en stemt daarom toe in het voortzeCen der onderhandelingen voor een blijvemde handelsovereenkomet zoo- dra de Russische vertegenwoordigers zullen znij teruggekeerd. De Britsche regeering heeft verder het vol- ;ende voor te stellenDe sovjetregeering van usland heeft herhaaldelijk haar verlangen te kennen gegeven om vrede te sluiten met al haar buren. De Britsche regeering is niet mho der verlangend om den vrede in geheel Eu- ropa te herstellen en stelt daarom de volgende regelingen te dien opzichte voor: ten le. Dat onmiddellijk een wapenstilstand zal worden gesloten tusschen Polen en sov- .je-Rusland. waarbij de vijandelijkheden wor den gestaakt. De voorwaarden van dezen wa penstilstand zullen aan den eenen kant bepa- len, dat het Pooische leger onmiddellijk zal tmngtrekken) op de liijiif, die't vorig jaar door de vredesconferentie voorloopig is vastgeseld. ten 2e. Dat zoo spoedig mogeiijk daama onder het toezicht van de vredesconferentie te Ionden een conference zal bijeenkomen, wel ke zal worden bijgewoond door vertegen woordigers van sovjet-Rusland, Polen, Li- tauen en Lethland met het doel te onderhan delen over een blijvenden vrede tusschen Rus- land en ziin buurstaten. Vertegenwoordigers van Oost-GaliciS zullen eveneens worden uit- genoodigd, om naar Londen te komen can Hun zaak met het oog op deze conference uit- een te zetten. Groot-Brittannig zal geen voor- behoud maken nopens de vertegenwoordigers, die Rusland zou widen benoemen voor de bijt- eenkomst te Londen, mits zij op zich nemen zich niet te zullen mengen in dte politiek of dte intemaConale zaken, welke het Britsche rijfk betreffen en geen propaganda te maken. Afgescheiden ihervan sitelt de Britsche re- igeering voor, dat een wapenstilstand zal worden gesloten tusschen de strijdkrachten van sovjet-Rusland en die van generaal Wrangel, op voorwaarde, dat wrangel's strijdkrachten onmiddellijk naar de Krim te- rugtrekken, dat de Krim voor den duur van den wapenstilstand geschouwd zal worden als onzijdig gebied en dat generaal Wrangel zal worden uitgenoodigd naar Londen te ko men om de tod:omst te besprcken van de troepen onder zijn bevel en de vluchtelingm, die onder zijn besdierming staan, doch dat hij geen lid zal zijn van de conference. Indien de sovjet-regeering, haar verklarin- gen ten spijt, geen genoegen teil nemen met het terugtrekken van het Pooische leger van den Russischen bodem op voorwaarde van een wcderzijdschen wapenstilstand, doch voomemens mocht zijn de vijandelijke bewe- ging jegens Polen voort te zetten, zal de Enr gelsche regeering zich verplicht achten het Pooische volk bij te staan met al de rnidde- len, waarover zij dte beschikMng heeft. HET NEERHALEN VAN DE FRANSCHE VLAG TE BERLIJN. Een pijnlijke gebeurtenis, welke zeker ook te Spa indruk zal maken, heeft gisteren te ad. T< ler gelegenheid van Berliiii plaats gehad. 0 den rranschen nationalen fecstdag wapperde (de Fransche vlag aan het gebouw van het Fransche gezantschap op den Pariser Platz. Een 500-tal betoogers verscheen kort voor den middag voor het gezantschap en eischte, dat de vlag zou worden verwijderd. Een Fransch officier, vergezeld van een paar sol- da ten, trad naar buiten en eischte, oat de be toogers zich zouden verspreiden. Toen aan deze uitnoodiging geen gevolg werd' gegeven, ontboden de Franschen de vei- ligheidspolitie, die de menigte uiteenjoeg. Later gelukte het echter aan eenige onbekend gebleven personen op het dak van het gezant- schapsgebouw te klimmen, de vlag naar be- neden tc halen en mede te nemen. Dit Laatste .heeft te Berlijn heel wat opschudding ver- ,wekt. Men vemam Woensdagavond iaat, dat de vlag door de poliCe is teruggevonden en dat men op het spoor der daders is. OPSTOOTJES TE TOKIO. Uit Tokio wordt gemeldi, dat de verwerv ping in het Huis van Afgevaardigden van helt door de oppositie ingediende wetsontwerp tot invoering van algemeen kiesrecht (met 286 tegen 155 stemmen) cot gevolg heeft gehad, dat het te Tokio tot opstootjes is gekomen. Des avonds kwam het in het Hibiyapark tot demonstraCes tegen de regeering, waaraan duizenden opgewonden studenten deelnamen. De betoogers werden. echter door de politic uiteengedreven. Drieduizend poMeagentm bewaaktcn het gebouw van aen Latiddag. Tusschen de politie en de menigte kwam het herhaaldelijk tot botsingen,en tienfallea van personen zijn in heehtenis genomen. Bij de vechtportijen zijn verscbeidene liedeoi gekwetsi EEN VERKLARING VAN SIMONS. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken, dr. Simons, heeft aan eenige journalis ten een onderhoud toegestaan, tijdens hetwelk hij het standpunt van de Duitsche delegatie uiteen zette. Hij wees er in het bijzmder op, dat alle politici het er over eens zijn, dat het vredes verdrag, voomamelijk in zijn eoonomische be- ondoorvoerbaar is. Indien wij nu geven aan nieuwe bepalingen, welke "niet n kan men 6f zeggen, doorvoerbaar zijn, dan dat wij onze bepalmgen niet kunnen nako- men, dan zou men ons met recht verdrag- breuk kunnen voorhouden. DE VOLKSSTEMMINO IN O^PER-SILEZIg. Naar verluidt, heeft de Pruisische regeering van de gealtieerde regeeringen bericht ont vangen, dat de volksstemming in Opper- SileziS in het einde van September of het be gin van October zal plaats hebben. DE OEKRAINE VREDELIEVEND. De Oekrainsche delegatie heeft aan de con ference te Spa een nota overhandigd, in weir ke de Oekrainsche regeering verzeekti baar te willen mededeelen, of de geallieeraen aan Sovjet-Rusland, evenals voor Polen, vooar de Oekraine wcdcsonderhandelingen hebben ge- vraagd. DE BURGEMEESTER VAN ANTWER- PEN. Ontkend wordt, dat de burgemeester van Antwerpen, de her de Vos, outslag genomen zou hebben. Een der gewonden, een 19-jarige beambte, is overleden. DE TOESTAND IN PEKINO. Het Marinedepartement deelt mede, dat een troepenmacht van 150 man vanaf de Ame- rikaansche oorlogschepen in Taku aan land is gezet. Zij zullen naar Peking worden ge- zoqden tei- beschenning van de legatie der Verenigde Staten en de Amerikaansche eigen- dommen. Antwerpen, de heer de Vos, outslag gmomen om met den Amerikaanschen gezant te confe- reeren. v DE AMiERIKAA'NSGHE HANDEL. Die National City Batik, de grootste Ame rikaansche Batik, bekend onder den naam van Rockfeller, verhoogt het 'kapitaail' van 26 millioen tot 40 mil'lioen dollar, om tegemoet te komeni aan die dirulkke zaken in fitianr-iPn en buitealandschen handel. DUITSCHLAND EN RUSLAND. Ter beantwoording van het bezoek van de ,Deutsche Interessen Gemeineschaft der land- bouwera-organisaties te Moskou door Sovjet Rusland zal een Russische delegatie naar Duitschland vertrekken, om bijzonderheden over de vestiging en het onderhrengea van Duitsche arbeidera te regelen. DE UITVOERING VAN HET VREDESVERDRAG. Het Oostenrijfcsche liqieschip JPrinz Eu- gen", een der beste Oostenrijksche slagsche- pen, is naar Toulon vertrokken. Het heeft een Fransche bemanning aan boord en moet, op grond van het vredesverdrag van St Germain, aan Frankrijk worden uitgeleverd. TEGEN DE DUURTE. De spoorwegwerkera van het Rijmland hebben oesloten dat alle uitvoer van aardap- pelen en groenten uit het Rijnland zal worden gestaakt, wanneer de prijzen niet aanmerke- lijk worden verminderd. Daar de landbou- swere de prijzen nog niet noemenswaardig verlaagd hebben,- is de actie der spoorweg werkera begonnen. EEN TELEGRAM VAN HUE. De arbeidersleider Hue, die uit Spa is te ruggekeerd, heeft met het oog op den emsti- toestand in het Roergebied, net volgende ingende telegram aan Dr. Simons in Spa gezonden: Toenemende onrust der mijnarbeiders. Oor- zaken: le. buitengewoon slechte voedselvoor- ziening, vooral ongenietbaar brood; 2e. heete temperatuur, welke intensief werk belemmert; 3e. de berichten uit Spa betreffende dwang- maatregelen ten opzicnte van het Roerge bied. Ik verzoek u bij de verdere onderhandelin gen hiermede rekening te houden. (w. gj.) Rue. iKORTE BERICHTEN. Volgens een bericht uit Komstamitinopel aan de Temips zijn, behalve het Noordeldjlke gedeelte, alle streken die aan de Zee van Mar mora grenzen, ihana onder toezicht van de- geallieerden. Een politie-auto is in het lersche dis trict Dingle in een hindterlaag gevallen. Twee agenten werden dOodgesohoten, een officier en 'de bestuurdler zwaar gewond. Miller and1 eni Lloyd George zullen waarschijlnilSjfc het Belgische standpunt in de Schelde-kiwestie ondensfeunen. 1 Op de conference te Spa schijnt die toe- stand met crop te verbeteren. In het Zwickauer-kotengelbiedl van Sak- sen hebben' 10.000 mijnwerkera 'het werk neer- gelegd. - Over het Blrlschl-Japansche verdrag zijn nota's gezonden aan den VoLketibond1. De opstandelingen to Giina staan op 35 mijl van Pektog. De vrede tusschen Rusland! en Litauen heet geteekend. Generaal Villa is door Miexicaansche regeeringstroepen omsingeld. - Radtek heeft over dte Russdsch-Engelsche orderhandteltogen zijn meening gezegd'. Volgens 'Berlijinsche berichtei staat Warschau voor de revolutie. DUURDER BROOD. to verlhanldj met de verhooging van den bloemprijls door de Regeering van 36 op 40 per 100 Kilo, hebben, naar men ver- meemt, zocrvel bestuurs- als ledenvergaderin- geti der Amsterdamsche BnoodbaJdkerspa- traons-Vereenigtog „de Voorzorg" plaais ge had. 'Het resultaat is geweest, dat' de prijs van ongebuild brood is vastgesteld op 20 ct. per 800 gram, een prijsverhoogtog dus van 2 cent per brood. Hierbij dient opgemerkt, dat de prijs van het ongebuilde meel door de Re geering de Laatste tnaal niet verhoogd werd, doch onveranderd op 20 werd vastgesteld. Echter meende men, in verband met de vorige meelprijsverhooging, .thans tot deze brood- prijisverhooging te moeten overgaan. Wat de bloemprijsverbooging betreft, ton men het er tot dusver niet over eens worden, tot welke broodprijsverhoogtog besLoten moest warden. Vrij algemeen is men het er over eens, dat een verhooging van den prijs van wilbrood met 2 cent per 600 gram, te laag zou zijn, doch dat een grootere verhooging wel niet goed mogeiijk! zou blijjken. In boven- bedoelde vergaderingen gingen. stemmen van protest op t^en de vorige broodprijsverhoo- gtog (van 32 op 34 cent), welke men ietwat voorbarig oordeelde. In deze verhooging was n.l. reeds met dte na de broodprijsverhooging tot stand! gekomen nieuwe loonxegeling der bakkersgezellen rekening gehouden. In een deze week te houdenl bestuursverga- dering zal de hroodprijs opnieuw een punt van bespreking uitmaken. De bloemprijsver- hoogtog is tomiiddels ji. iMIaaimdiag ingegaaa. VERBODEN INVOER IN SPANJE, Dte Mto, v. Landbouw brengt ter algemee ne kennis, dat bliikens mededeeltog van dea Ned, gezant te Madrid, de invoer to Spanje van koedeo, schapen, geiten en varkeos tot nader order wordt verboden, OEEN KAASUrrVOER, Naar aanleiding van geruchten beireffenda een uitvoerverbod van kaas, schrijft da Tel. hebben wij. te bevoegder pLaatse mlichtingen togewonnen en kunnen ihana het volgende medodeeiea: Van vrijen uiitvoer van kaas is ook dea laafsten tijd geen eprakw geweest Veer alia kaaszendtogen naar het fouitenland moet ont- heffing aamgevraagd worden van het nog steeds van kracht zijnde uitvoerverbod van kaas. In verband met de enonne prijsstijgtog van kaas, welke tot direct gevolg heeft een hoogeren melkprijs, ierwijl bovendien een zeer groot kwantum consumptiemelk voor de kaasbereiding gebruikt wordt, zulen tijdelijk geen onthefftogen van het lutvoeraerbod van kaas meer worden verleend. Een dusdanige ministerieele beschikking kan eeretdaags in de Staatecaumani warden tegemoet geziea, HET TAPVERBOD. Men; meldt aan dte Tel uit Apeldoom De vrijzmnig-dtemocraitische raadsleden J. Esmesjer, wethouder der bedrijven. J. H. Plet en Chr. Wegerif, de (tor -tost, raaxlsleden Jhr. L. F. Tedxeira de Mattis, wethouder van Openbare Werken, en M. van Wijhe Ezn., de R. K. raadsleden P. J, Idling en T. M. N. Prel- ler, jhr. M. van den Brandeler (V.L.) en W. J. Klein Lankhorst (E.B.) hebben bij den Raad een voorstel togediend om de besturen van de 25 grootste gemeenten in one land uit te noodigen, zich gezamenlijk tot den minister van Buitenlandsche Zaken te wenden met het verzoek, een algemeen geldtend tapverbod to te voeren, geldmd' van Zaterdagmiddag 12 uur tot dien volgenden Maandagmorgen 8 uur en voorts op den Oudejaarsdlag van 's middags 12 uur, op den de Kerstdagen. den tweedten Paasch- sterdag, Hemelvaartsdag, Kontogtonediag, lo- tings- en verkteztogsdagen en op marktdagen binnen de bebouwde torn der gemeente, waar de markt gehouden wordt. Zij gronden dit voorstel op de dat een plaatselijk tapverbod nadeelig op het vreemdtelingenverkeer, welke nadeeli- ge tovloed bij een algemeen geldend tapver bod wegvalt. TOEI-ATINGS-EXAMEN8 VOOR RIJKSCURSUSSEN IN VEE- EN, VLEESCHKEURING. De Minister van Arbeid brengt ter kennis, dat eerlang gelegenheid zal worden gegeven tot het af leggen van een openbaar examen, om tot een cursus in vee- en vleeschkeuring te worden toegelaten. Het onderwijs wordt kosteloos verstrekt Aanmelding vo6r 8 Augustus bij den Hoofdr inspecteur der VolksgezondheidL dr. H. C. L. I aan v. Nt-O. Indifi 107, te 's-Gra- Naderc bijzonderheden venneldt dte Staats- courant No. 135. INTERN. JURISTENOONFERENTIE. De Internationale Juristen-Conferentie heeft gisteren hare algemeene besprekingen ten einde gebracht. De redactie-commlssde, die reeds stodte eenlgen tijd bijeen kwam, hoopt Zaterdag as. gereed to zullen zijn met hare werkzaamheden, opdat Maandag de discus- sies zullen kunnen beginnen over den test der in eerste leztog genomen besluiten. UrrVOER VAN PAARDEN NAAR DUITSCHLAND. Naar de N. R. Ct. vemeemt, heeft de Duit sche regeering bij wijze van uitzondertog zich bereid verklaard om de met toestemmtog van den gedelegeerde van het Duitsche departe- ment van landbouw voor invoer in Duitsch land gekochte paarden de volgende week vrif te laten. Alleen die handelaren mogen echter leveren, die een bewijs daartoe to bezit heb ben. Nieuwe vergunningen voor invoer in Duitschland worden met meer verstrekt, Haar de Duitsche regeering een geheel nieuwe re- geling van den invoer van paarden overweegt. DE BOTER. Men schrijft uit Veenwouden aan Jlet Volk": Dat de laatste week van Juni rutin een mil lioen pond boter de contrdlestations passeer- de, zegt echter niet dat ze werd opgegetm.

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1