DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De Falrttsroek. m. in im Honderd tw©e ©n twijitigste JaargangD DINSDAG 27 JULL VIUILLETOI. Afoonnementsprijs bij vooraltbetaltng per 3 maanden f 2.—, fr. per post f 2.50. Bewijsn. 5 ct Advertentlepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsrnlmte. Brieven franco N.V. Boek- en Handelsdr. v.h. B[erms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Admlnlstr. No. 3. Redactie No. 33. Buitenlandscb Overzlcht Hoewel men door het terugtrekken der Russen op het Poolsche front inocht ver- wachten, dat de strijd zou zijn geeindigd als regel duren de krijgsverrichtingen voort tot na het sluiten van een wapenstilstand kwamen gisteren toch nog berichten over den Poolsch-Russischen oorlog. Zij maken melding van door Polen afgeslagdn aanval- w van dntruiming van Baranowitsi door de Polem en van het overstekcn van de Pruth ten, zuiden van Doebno door de Russen. De mili- taire toestand van Polen schijnt iets beter te worden slechter kon hij oak al niet. Er zijn vijf nieuwe lichtingen en vrijwilligers op geroepen, van wie al een deel in het vuur is geweest. Overigens zijn deze berichten geda- teerd van Zaterdag, den dag waarop Rusland zich tot onderhandelen bereid verklaarde, en mogen we dus aannemen, dat het nu afgeloo- pen is met het oorlogvoeren in Polen. We willen tenminste niet gelooven, dat de Russen bij hunnen terugtocht nog aangeval- len worden; dit zou voor de Polen tot een nieuw conflict kunnen leiden en dat zullen zij, toch niet willen1 uitlokken. Ziji hebben klop genoeg gehad en zullen toch zeker niet direct ovennoedig worden nu genieraal Henry,-chef van de Fransche missie, van meening is, dat de crisis op het zuidelijk front spoedig be- ^woren zal zijn. 1 Intusschen schijnen de geallieerden reeds gereed voor het verleenen van hulp aan Po len. Zij hebben geprobeerd een trcin met offi- cieren, munitie, kanonnen en geweren door Duitschland te sturen, ondamks de onzijdig- verklaring van dat land. Het is dan ook met te verwonderen, dat de Poolsche transporttrein, uit Koblenz komende,t e Marburg is aange- houden en daar zal blijven tot een in te stelr len onderzoek is afgeloopen. Eenige wagons werden reeds opengebroken en de zich {iaarin bevindende geweren er uit gehaald en ver- nield. Gcneraal Wfangel schijnt in zijn strijd te- gen de bolsjewiki nogal succes te hebben. Nu weer wordt gemeld, dat hiji Novo Nicolajeski heeft genomen, waarbij een aanzienlijke buit en 400 gevangenen werden gemaakt, terwijl een garde-regiment van Trotzky naar Wran- gel overliep. Nu deze generaal in een goede positie verkeert, is te begrijpen, dat hij voor de Engelsche voorwaarden voor een wapen- stilstaud geen ooren had. Inmiddels zullen morgenochtend 8 uur de onderhandelingen beginnen, aan den, straat- weg BardnowskyBrest Litowsk, altlians Rusland heeft den' Polen voorgestera' hunne onderhandelaars daarheen te zenden, waar dan ondcr dekking v« n de witte vlag zou wor den1 beraadslaagd. Buitenland STEDEN ALS PLEEGDOCHTERS. In navolging van hetgeen in Amerika en Australie is geschied, waar verschillende ste- den als peet over een verwoeste Fransche stad' optreden, heeft nu de stad Manchester be- kend gemaakt, dat zij de Fransche stad Me- siferes, die tijdens den oorlog zoo vreeselijk werd geteisterd, als pleegdochter wil aanne men. De gemeenteraad van Manchester heeft, in overleg met den maire van Mesieres be- sloten vblgens plannen van een Engelschlen architect een tuinstad te doen bouwen van 125 arbeiderswoningen, die de Manchester- Wijk zal worden genoemd. BOLSJEWISTISCH OFFENSIEF TEGEN ROEMENIe. Het bericht in het Schuhr Mendblasz omtrent een bolsjewistisch offensief tegen Roemenie, dat reeds 17 Juli zou zijn begon- nen, schijnt minstens voorbarig te zijn, want op 24 Juli is te Boekarest een ministerraad gehouden onder voorzitterschap van den ko- ning. waarbij geconstateerd werd, dat in ver- band met de gebeurtenissen aan het Poolsche front veiligheidsmaatregelen zouden worden genomen. De toestand werd niet zorgwekkend genoemd. 49) En na de trap afgedwaald te xfim, ver- schenen zij bij Koscoe en zijn vader in de bi- bliotheek. Sibyl gaf dadelijk een trouw en vol- ledig verslag van hetgeen er was gebeurd, waarbij zij haar eigen opmerkingen nerhaal- de en slechts het feit verzweeg, dat zij het er op had toegelegd, dat Bibbs het zou hooren. ;,Maar, zooals ik tegen moeder Sheridan zei," zei zij, haar verhaal eindigende, „het lean wel blijken heel goed te wezen, dat hij het gehoord heeft juist op deze manier. Ge- looft u ook niet, vader Sheridan?" Hij bromde slechts tot antwoord en zat, in het vuur starend, met zijn linlkerhand over het dikke haar op zijn hoofd te strijken. Hij had in geen enkel opzicht lalten blijken, dat het blootleggen van Mary Vertrees' karakter indruk op hem had gemaakt maar zijn on- verschilligheid1 ontmoedigde Sibyl niet zij wilde indruk op Bibbs maken en in dat op zicht was zij tevreden. „Ik weet zeker, dat het zoo het beste is," zei zij. „Het is nu voorbij en hij weet hoe zij is. In zeker opzicht vind ik het gelukkig, orndat, juist als men op die manier iets verneemt, ■uk worn dat het zoo is an hij1 weet, dat ik DE FRANSCHEN IN SYRIS. Omtrent het bezetten van Damascus door de Franschen lezen we nogtDe houding der Arabische troepen heeft generaal Gouraind genoodzaakt zich een weg naar Damascus te bannen, waar de Europeesche wijk heden moet worden bezel Den 22sten Juli had generaal Gouraud, op verzoek van Emir Faisal den opmarsch der troepen gestaakt. Een kleine Fransche afdee- ling die den bergpas naar Hous bewaakte, werd echter door geregelde Arabische troe pen aangevallen. Teneinde een dreigenden aanval te voorkomen op den weg van Damas cus naar Beyroet, heeft toen een Fransche co- lonne de Arabische troepen verdreven uit het bergland, dat de vlakte van Beka scheidt van de vlakte van Damascus. De Arabieren zijn in wanorde op de vlucht gejaagd. De autori- •teiten te Damascus hebben daarop vertegen- woordigers naar het Fransche kamp gezon- den, die verklaarden dat geen tegenstand meer zou worden geboden en dat de stad de colonne van voedsel zou vporzien in afwach- ting van het herstel der spoorwegverbinding. in een gevecht dat op 24 Juli ten noord- oosten van Damascus tegen de troepen van Emir Fai9al werd geleverd!, is diens minister van oorlog IJoessoet Azim gesneuveld. In dat gevecht veroverden de Franschen negen kanonnen eh vijf-en-twintig machinegeweren. DE DUITSCHE KDLEN- LEVE RANCHES. Te 'Bochum- had Zondag een dioor 65S ge- delegeerden bijigewoonden conferentie plaats van afgevaardigdfen en leiders der bedrijfsra- den uit het geheele Rluhr-kolengebied. !De on derhandelingen te Spa vortnden het onder- werp dier besprekingen, waarvan het belang- rijtete deel werd gevormid door dte redevoerin- geni dfer rijksdagafgevaardigden .Hue en Pie- per, die gelijk men weet, deCl1 uittmaaMen van de D'uitsche delegatie te Spa. Hue zeide volgens den correspondent van deTelo.a.: wWij hebben te Spa verMaard, dat wij niet in1 staat zijn, zonoer noodlottige gevolgea voor hdt Duitsche volk en de Duitsche indr.s- tiie,*de door Miller and voorgeschreven 2,4 millioen ton (kolen te leveren. Op dit punt be- staat er overeenstemming tusschen arbeiders en werkgevera. Wanneer men ons 2,4 millioen ton kolen per maand1 had afgienomen zander tegemoetkomiing in onze behoeftte aan levens- middelen, waren wij] vast besloten ons hierte- gen te verzetten. Ons doel is het bereiken van overeenstemming in zake het kolenvraagstuk, em een bezetting van het Ruhrgebied1 zou de \-eriiooging der produotie niet in de hand1 heb ben gewerkt. Een uitbreiding van het over work voor het opvoerem van de productie is uitgesloten. Onze vertegenwoordigers te Sipa zijn door politiefke overwegingen gedwongen tot onder- teekening van1 het verdrag. Doch wiji zouden ook zondter het vendrag van Versailles de lanriem, waar kolennood heerscht, te hulp zip gekomen, voomamelijk die Lainden, welke Duitschlanid tijidens en na den oorlog met levensmiddelenleveranties daadkrachtig gesteund hebben. „Het is ons voornemen, den kolennood, die tbans intematiooaal geworden is, te verzach- ten en1 met inspanning van al.le krachten te boven te toornen. Wij hebben edhter nog ande- re verplichtingen; wij zijn dank verschuldigd aan een, aangrenzenid land, dat ons tijdens, dbch vooral na den oorlog door het leveren van levensmiddelen den ergsten nood1 te bo ven heeft helpen kornen, Dat is Nederland. Wanneer wij Nederland niet hadden gehad, het land dat zidh bereidl verklaarde, een cre- diet Van1 tweehonderd millioen gulden te on- zer beschikkinng tte stellen, zonder hiervoor de gebruikelijlke waarborgen te verlangetf, zou het er zoowel in materieel als in moreel opzicht slecht met ons uitzi'en, voornameLijk wat betreft den arbeiders in Rijnland en Westfalen, die hun voedsel direct uit Neder land ontvihgen. iHlet is ons daarom een drin- genlde bdioefte onze daniktoaarheid jegens daarmee niets anders op het oog had dan zijn best wil en dat der familie." Mrs. Sheridan ging zenuwachtig naar de deur en keek naar boven, de trap op. „Ik ',wou ik wou, dat ik wist wat hij uitvoer- de", zei ziji. „Hij zag er vreeselijk slecht uit. 't Was alsof hem iets was aangedaan, dat was ik weet niet wat. Ik faeb nooit iemand ge- pen, die er zoo slecht uitzag; hij zag er zoo vreemd uit. Het was alsof jij Zij riep de gang in: „George!" „Ja, mad'm." „Ben je juist boven geweest in mr. Bibb's kamer?" Ja, mad'm. Hij belde en vroeg mij vuur in zijn haard aan te leggen en 'k neb een raooi vuurtje voor hem opgebouwd. Ik geloof niet, dat hij zich heel wel voelde. Ja, mad'm." Hij ging heen. „Waarvoor denk je, dat hij vuur noodig had?" vroeg zij, zich tot haar echtgenoot wendend. „Het nuis is zoo warm als het maar kan zijn. Ik wou, dat ik „0, houd op met dat tobben," zei Sheri dan. „Wel ik —ik wou, dat je maar niets ge- zegd had, Sibyl. Ik weet, dat je het met een goede bedoeling deed, maar het zou, dunkt me, niet zooveel hebben geschaad. als „U bedoelt toch riiet, moeder Sneridan, dat u zoo'n meisje in die familie wenscht te heb ben? Wel, zij „Ik weet het niet, ik weet het nief', zei de bsdrcefdfl vrouw mat trillenda stem „Ak hij Holland te uiten, en den kolennood in dat land met alle te onzer besch'kking staande niiddelen te verzachlten. Hetzelfde gdlldt voor de overige .landen, waarmede wij in handels- relatie staan en die met ons belangrijke oon- tracten voor de levering van levensmiddelen hebben afgesloten, zooaaa Zwitserlanid, Skan- dinaviiS enz. 1 Wij willen zoowel het verdrag van Versail les als de kolenovereenkomst van Spa uitvoe- ren Wiji rnoeten milddelen beramen om de ko- lenprodudtie zoo hoog mogeilijjk op te voerem, opoat wij in staat zullen zijin, 2,4 millioen ton 'kolen per maand te leveren. Wij eisdhen, dat de bedrijlfsraden niet slechts controle op de productie, dbch ook op het vervoer der kolen zulleni uitoefenen. Wij verlangen van den Rijiksdag de onverwdjld'e invoering van dfe socialisaltie der mijnen. !De kolenproductie nioet geheel aan het (kapitalis- tiadh economisch beheer onttrokken warden". De afgeyaard'igde Pieper hield een rede- voering, die zich in hoofdzaak bij] het door Hue gesprokene aansloot. Hij wees niet al- leien net overwerksysteem van de hanld, doch eischlie zelfs de afschaffing van den zeven- urigen- en de iinvoering van den zes-urigeur werktijldl De conferentie nam een motie aan, waar in oa. gezegd wordt: ,JDe afgevaardigden van de bij den bond1 van Duitsche niijinwerkers aangesloten mijn- werkers van het Ruhrgebied verklaren, dat zij vollkomen instemmen met de to Spa getroffen regeling. Zij zullen steeds er tee nudewer- ken, den thans internationaal1 geworden1 ko- jlennood krachtig te helpen overwinnen, doch ,zij protesteeren tegen. het hedhaalde malen. ge- uite dreigement, het Ruhrgebied inilfrair te laten bezetten, wanneer de kolenleveringen, waartoe Duitschland zich te Spa heeft ver- plichit, niet op ttijd mochtem zijn uitgevoerd. Het nakomen van deze verplichtingen.1 is af. hankelijlk van facioren, waarop ook zelfs de sterkste militaire macht geen invloed kan uit oefenen. In dte eerste plaats gevoelen d'aanom de mijnwerkers hdt dreigement der Eintente- regeeringen met een militaire bezetting van't Ruhrgebied als tegen1 zich gericht. Zou deze plaats hebben, dlan zou did een zware sfiag voor alle onder den kolennood lijdende Euro- peesche.landen beteekenen. Tegen1 een derge- lijken militairen dWangmaatregel zullen zij zich tot het uitersie verdiediigen. Zij veridLaren zich bereid met alle tor be- schiMking staande middelen er toe medte te werken, dat zooweli de kolanleveranties aan de Entente- als die ter voldoening aan bin- nenlandlsiche behoefie en van de hoeveelhedlen, tot welker levering Duiiscbland zich contrao- tueel verbonden heeft, met name aan Neder land, Zcvitserland, enz., geheei wordten uit- geVoerd. In de eerste plaats is hiervoor een ,betere voedselvoorziening voor de mijnwer- ikers noodzakelijk. Zonder deze zal een hoo- gere productie ook met den besten wil niet ,'mogelijk zijn. In verband met dien tegenwoordigen toe stand moeten wij er ook op aandringen, dat de Rijiksdag stappen doet voor het onverwijld invoeren van dte socialisaitie der mijnen. Van een juiste verdieeling der kolen hangt het tot van Duitschland1 af, zooals de onderhandelin gen, te Spa duidelijk hebben aangetoondl". EEN GEVAARLIJKE BENDE AANGEHOUDE. Te Namen zijn drie mannen aangehouden, die deel uitmaakten vani de ,^iende van de roode hand" en al meer dan een jaar lang dreigbrieven hadden gezonden aan hande- iaars te Namen, waarin verzocht werd aan zienlijke soinmen op een vastgestelde plaats neer te leggen. De arrestatie geschiedde door- dat oolangs een inwoner van Namen op zulk een bedreiging inging, doch tevens de politie waarschuwde. Een der aangehoudenen be- roemde er zich op, meer dan 40.000 francs door dreigbrieven te hebben1 afgeperst. Dr. DORTEN IN VRIJHEID GESTELD? Naar de „Lokal Anzeiger" verneemt, is dr. Dorten, die op last van het rijksgerecht te van haar hield, dan lijkt het mij zoo jammer het te bederven. Hij is zoo vreemd en hij heeft nooit veel genot had. En bovendien, ik geloof, dat zooals het was er meer kana zou wezen hem er toe brengen aan papa's ver langen te voldoen. Als zij met hem wenscht te trouwen Sheridan legde haar met een spottend lachen het stilzwijgen op. „Dat verlangt zij niet. Je heb het bij het verkeerde eind, Sibyl. Daar, is zij geen meisje naar." „Maar vader Sheridan, had zij niet Hij viel haar kortaf in de rede, ,,'i Is ge noeg. Je moogt het goed bedoelen, inaar je hebt het mis. En jij ook, mama." Sibyl schreeuwde: „0, maar bedenk, hoe zij aChter Jim aanliep „Dat deed zij niet, zei hij kortaf. „Zij zou Jim niejt genomen hebben. Zij heeft hem koel afgewezen." „Maar dat is onmo „Dat to't niet. Ik weet, dat zij't heeft ge- daan." Sibyl ketek, alsof zij't eenvoudig niet ge- loofde. „En jij behoeft niet bedroefd te zijn," zei hij, zich naar zijn vrouw toekeerend. „Want jou idee heeft het heelemaal geen zin. Vindt jij het waarschijnlijk, dat Bibbs zal nemen nadat zij Jim niet wou hebben Zij to een goedihartig meisje en laat Bibbs bij haar ko rnen om met haar te praten, maar als zij hem ooit had aangemoedigd op de wijze als jullie vrouwen denken, dan zou die stijfkoppige Wiesbaden1 in hechtenis was genomen, en naar het nietbezette gebied1 was gebracht, door toedoen van de Duitsche rijksregeering wederom op vrije voeten gesteld. (Een ander Wolff-bericht uit Frankrijk zegt, dat dr. Dorten naar Leipzig to vervoerd, en dat er in Frankfort noch in Mainz iets van zijn vjijlating bekend is). De „rraukforter Zeitung" noemt het be- richt, dat dr. Dorrcu zou zijn vrijgelaten, voorbarig. Gisteayoormiddag beyond hiji zich nog in arrest. Het to echteij, twijfe'lachtig, zegt het blad, of hij in gevtBpraschap zal kunnen worden gehouden, daar krachtens een1 verordening aan Rijnland politieke misdrijven1 tijdens den wapenstilstand gepleegdi, niet vervolgd mo gen worden. Volgens een medcdeeling van minister Si mon to dr. Dorten in vrijheid gesteld. PRESIDENT WILSON EN *DE EUROPEESCHE REGELINGEN. De Europeesche editie van de New-York Herald" meldt, dat president Wilson zich weer in de Europeesche regelingen heeft ge- mengd en getracht heeft aan dte Europeesche mogendheden de voorwaarden voor te schrijr ven voor tie regeling der netdige kwestia van Teschen. De raad van ambassadeurs, die uit gebeur- tenissen van den laatsten tijd had opgemaakt, dat de Vereenigde Statea niet voomemens wa ren van hun recht van veto in Europeesche ;iangelegenheden gebruik te maken, was dien- vtengevolge grooteTijks verbaasd csn niet te zeggen geergerd toen ambassadeur Walla ce, handelend volgens instructies van Was hington, aan leden van den raad meeedeelde, dat de president geen' enktele andcre oplossing wilde aanvaarden dan1 een 'plebieciet, zooals voorgeschreven bij het verdrag van Versail les. Belemmerd door dit eigenmachtige besluit i van den president, weet de raad niet wat te doen. Hij wil de betrekkingen met Amerika niet in gevaar brengen door zich niet aan het standpunt van Wilson te storen, maar daar ^oowel Pclen als Tsjecho-.Slowakije er naar yerlangen> dat het netelige probleem wordt opgelost en bereid zijn zich bij de uitspraak van den raad neer te leggen, gelooft men in goed ingclichte kring^n, dat ae paging van iden heer Wilson om oen plebisciet op te drin- gen aan de onwilLige bevolking van het dis trict Teschcu niet den stcun zal hebben van de Europeesche ambassadeurs. DE TOESTAND IN IERLAND. In de Loddensche bladen to nu oi gencanen een officieel verslag van de samenkomst, die heeft plants gehad tusschen Lloyd George en Thomas tot bespreking van' de Iersche kwes- tie. De hoofdzaken dienaangaande hebben we reeds vermeld. De volgenoe woorden, door ■den erstcn minister gesproien, zijn ecjiter nog wel waard te worden weergegeven. Lloyd George zeide: „Ik zie tot dusveme geen enkel feit, dat er op wijst, dat Sinn Fein bereid to over iets an- de sreetraab dera te beraadslagen dan over datgene, wat besltot buiten bespreking valt voor zoover Groot-Brittannie betreft, tenzij dit land bereid mocht wezen zijn bestaan in gevaar te bren gen, t. w.een- absoluut onaftiankelijke regee- 1 ripg in Ierland. Onlangs toonde iemand mij een kaart, die de Dnitschers zelven hadden1 gemaakt met be- irekking tot hun duikboobn-oorlog, en ge zoudt verbaasd staan als' ge zaagt hoe vele schepen getoxpedeerd wer<fen juist bij1 de Ier sche kust. Dat gebeurde trots het feit dat wij de Iersche havens beheerschten. Als deze in handen zoudeir zijn geweest eener vijandige overheid, zou de toestand totaal onmogelijk zijn geweest. Dus kunnen wiji onmogelijk toe- geven, tenzij we ons zelven weerloos zouden wilden maken." In het Lagerhuis heeft Cavendish Bentinck gezinspeeld op de wenschelij'kheid de Home Rule bill terug te nemen en een wetsontwerp in te dienen tot vonning van een constituee- dwaas niet gehahdeldi hebben zooals hij heeft gedaan hij zou dan al lang bij mij geweest zijn en mij gevraagd hebben om den baantje, waarvan hij een vrouw zou kunnen onderhou- den. Het beteekent niet en ik heb denzelf- den ouden strijd met hem te voeren, dien ik heel fZijn leven met hem heb gehad en God weet wat hij nog niet doen zal om mij te Jeur te stellen. Wat er nu to gebeurd zal bem waarschijnlijk dubbel zoo stijfkoppdg maken, maar „St. I Mrs. Sheridan, dte nog altijd in de open deur stond, hief haar hand op. „Dat to zijn stap hij komt naar beneden." Zij trok zich van de deur terug alsof zij bang was, dat Bibbs haar zou zden. „Ik ik ben benieuwd,' zei ziji bijna fluisterend. „Ik ben benieuwd, wat hij gaat ,doen." Haar bevreesdheid bleef niet zonder uit- werking op de anderen. Sheridan stond met gefronst gelaat op, doch bleef naast zijn stoel staan en Roscoe begaf zich naar Sibyl, die angstig en vol spanning naar de open deur (Staarde. Zij luisterden, toen de langzame stap pen de trap afkwamen en zich naar de biblio- theek richtten. Bibbs bleef op den drempel staan en keek met treurige, verwilderde oogen van den een naar den anaer, totdat zijn blik ten laatste op zijn vader bleef rusten. Toen trad bij, binnen- komend, op hem toe. „Het spijt mil dat u zooveel moeite met mij heeft gehad,'' zei1 hij vriendelijk. £Dat zal u niet meer hebben. Ik neem dte betrekking, rende vergadering voor Ierland ter formulee- ring van ecu bestuursvorm voor Ierland. Lloyd George antwoordde, dat hij die wen- schelijkheid niet inz^ en verklaarde dat bet de bedoeling der regeering was met de behan- deling van de Home Rule Bill voortgang te maken en wel zoo spoedig mogelijk in dte herfstzitting. In Belfast to de rust teruggekeerd. Zondag werd in alle kerken de bevolking van den fcansel aangemaand, zich van ongeregeklho- den te onthouden. Er hebben in totaal 220 arrestaties plaats gehad. De arbeid do scheepswcrven en in de fabrieken te Belfast wordt geleidelijk hervat. In den vroegen mor- gen vid te Belfast nog een slachtoffer. Een taxi-chauffeur, die geen gevolg gaf aan de sommatie van de militaire wacht, om halt te houden. werd doodgeschoten. Zondagavond hadden ongeregeldhedeni plaats in den omtrek van Belfast. Te Lisburn werden vele winkels van nationaltoten door de menigte geplunderd. De politie was niet bij machte, 0m1 dit te verhinderen. Te Bangor aan de kust en te Newtownards werden ook winkds geplunderd. Door de aankomst van miilitairen werd erger voorkomen. Een katholiek inspecteur van politie te Limerick werd toen hij de kerk wilde binnai- gaan>, door Sinn Feinera doodgeschoten. Twee kustwachters te Cork zijn cvaweos doodgeschoten. EEN1 YEEEDA1A1L VAltf EE3W IXESOERTEDS DE GRENSH/iNDEL. Een Wolff-telegram nit Munster, d.d. 24 Jul! meldt In «iansluiting op berichten' ih lende bladen over incidentm aan de Neder- landsche grens bij Suderwick, waarbij Nederlander gedood en twee zwaar gewond zouden zijn, wordt medegedeeld, dat bij het patrounleerea aan de grins doc.i* dc groave' politie in den nacht van 17 op 18 Juli deze beambten door een aantal mannen werden aangevallen met revolvers beschoten. De Eolitielveambtai maakten daarop gebruik van un wapenen, waarbij een Nederlander werd gedood en twee zwaar gewond. Het to gebto ken dat het smokkelaars en roovers waren van Nederlandsche natiooaliteit, die tevoren burgers hadden aangevallen. Het gebeurde op Duitsch gebied. Een commissie, uit Duitsche en Nederland sche beambten, gelijkelijk samengesteld, heeft aan de hand der gebeu rten isseu verklaard, dat de mannen van de groene politie in de uitoe- fening van hun ajnbtsplicht zich in elk op zicht correct hebben gedragen. KORTE BERICHTEN. Volgens bericht uit Athene hebben de Grieken reeds Adiianopel bezet en zou de ko- ning gisteren zijn intocht doen in de onbe- schadigd gebleven stad. Ged'urende een vergadering te Rome ont- plofte een bom in de handen van een anar chist. De man was terstond dood. De arbeidterscrtete in Mexico heeft een gunstige wending genomen. De belangrijkste werkstakingen zijn geeindigd, doordat de etochen der stakers werden ingewilligd. De burgemeester van Siheffiela heeft medegedeeld, dat aldaar een „dikke Bertha" die u mij heeft aangeboden, aan." Sheridan zei niets hij staarde verwon- derd en ongeloovig voor zich uit en Bibbs had de kamer verlaten, voordat een dergenen, die er zich in bevonden, een syllabe had geuit, ofschoon hij even langzaam heenging als hij was gekomen. Mrs. Sheridan was de eerste, die zich bewoog. Zij ging weer zenuwachtig naar de deur, en toen de hall in. Bibbs was het huto uitgegaan. Bibbs' moeder bad toen een gevoel met be trekking tot hem, dat zij nooit eerder had ge- kend: het was onbepaald en vaag maar vlij- nrend iets in haar treurde om hem zonder dat zij.begreep waarom. Zij voelde, dat hem iets vreeselijks was aangedaan, ofschoon zij niet wist wat eigenlijk. Zij ging naar boven, naar jijn kamer. Het vuurtje, dat George over hem had1 op gebouwd, was bijna uitgedoofd onder een massa verkooldl papier. De deksel van zijn koffer stond open, en de bovenste groote lade, die zij zich herinnerde vol met papieren en aanteekenboeken gezien te hebben, was leeg. En op de een of andere wijze werd het haar duidelijk, dat Bibbs van zijn geheimzinnige roeping, die hij had gehoopt te volgen, had afgezien en dat hij die voorgoed had opgege- ven. Zij vond het t verstandigste wat hij had kunnen doen en toch ging zij uit een onbe- kende oorzaak op zijn bed zitten schreien, voordat zij weer naar beneden ging. Sheridan kreeg dus toch geheel zijn zin met Bibbs. (Wordt veruolgpd.) ALKMAARSCHE CODRANT. Dlrecteur Q. EL KBAIL Hoofdredacteur s Tj. N. ADEMA. VW BwMh Ti Een. thans to Marseille terechtstaand de- serteur, Boucker gohoetan^ yertelt, waar- shcijnliik: to eijner verc-nrtaclmldiging', d'at hij in Ma art 1)91® deserteordie en naar Belgi3 trok met de bedoeling om naar Ajfierongen te gaan en ex-keiaer Wilhelm te vermoorden. Hij kwaim eohteir niet vender dan de Nleder- landache grens, waar de politie hem in bewa ring nam. Hoe hij nu weer ontkwam verne- men we niet, maar in November 101® was de man in Danzig on van hieruit tractate hij rn-ser Nederland te bereiken met hetrelfde doel': een aanslag te plegen ep den ex-keizer. Ook ditmaal werd hij aan de grena tegenge- hondein en nam hij voor de grenswaehf de vlucht. Hij werd in het bozetto gebied daar op door de IVansche militaire autoritaiteiD gearreateerd.

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1