SPA ANDERS KLEEDINO. I J0H. KUIPER, t heefl zijne lessen hervat. E m Laat 221, dag massa-demons tratiea voor Sovjet-Rueland geoiganiseerd. Het overricht, dat door de schoolartsen aan het stedelijk bestuur van Mainz omtrent den gezondheidstoestand der achooljeugd werd voorgelegd, wijst op eea zeer cngun- stigen toeetand. Ongeveer 70 pet. der leerlin- gen wordt als tuberculoos vermeld. Bij kon. besluit van 30 Jul! 1920 is een algemeene maatregel van bestuur vastgesteld, waarin de. gevallen worden aangewezen, waarin het stellen van woorden op een rente- kaart wordt toegelaten. Van den Rijksveldiwachter De Vfies te Olterterp heeft bij nacht tien korven bijen' in het water geworpen Te Eindhoven is eene koe in de weide door den bliksem gedood. Te Arnemuiden is het winkelhuis van J. D. Kousemaker geheel uitgebrand, alleen het krachtig werken der brandweer en van vrij- j. willigers kon voorkomen, dat door den hevi- gen wind de ammen ook op andere panden oversloegen. In de douanenzaal te Hoek van Holland werd gistermorgen een passagier van de Harwichboot van een portefeuille met 600 beroofd Een drietal medeplichdgen, ver- dacht van den diefstal. werd door de politie aangehouden. De Ned. Bond van Horlogemakere hield Maandag zijn I9en Bondsdag te Maastricht in het feestgetfcuw van de „Maartrichter Star". DRAAOT UIT OUDKARSPEL. (Vervolg.) Dc beg,rooting van kostcn is als volgt op- gemaakt: Aankoop terrein 1500, sctiod.cn, riolccrcn en ophoogen van het nicuwc terrein voor het stop pen van dc sloot, voor afschel- dingen en voor bestraten van de ookcsplaats en de bestaande kolenlooda 20.000, voor het inrichten van dc bestaande stokcrij tot wasch- gclcgenhcld, schaftgdcgenhcid, smederij en tnagagzijn, bcncvcns de inrichting dezer lo- kalm met de benoodigde onderdeelen 10.000, voor het opknappen van de motor- kamcr/ 500, voor het vervangen van de be staande tecrschtider door een grootere 1000, voor het opetelen van een cokes- transportinrichting 22.000, voor het maken van een berglioods voor diverse zaken 500, het uibreiden van de kantoorruimte 12.000, voor het aanschaffen van een ijkinstallatie 2000, het leveren en leggen van de buizen c.a. 2250 meter 45.000, voor onvoorziene uiageven, vrachten, kosten van toezicht enz. J 8000, totaal f 285.000. Bij het bepalen der bedragen is gerekend op een markenkoers van 614, Uit het rapport blijkt verder, dat het bedrijf sinds de laatste jaren reusachtig is toegeno- men en er in ettelijke jaren geen uitbreiding van eenig belang heeft plaats gehad, waar- door en en ander zich heeft opgehoopt. De invoering van de kamerovens zal een belangrijke besparing geven, waardoor rente .n aflossing der te sluiten leening meer dan gedekt zijn. Als er in tien jaar wordt afgelost, waaraan de rapporteur de voorkeur geeft, wordt dit een jaarlijksche rente en amortisatie van circa 39.500. Heeft dc aflossing In twintig jaar plaats, dan geeft dit een verschil van circa 13.000. Uit de rentabiliteitsberekening blijkt, dat bij de kamerovens ccn loon zal worden uit- gegeven van 4800, terwijl dit bij de gewone ovens 11 250 is. Bij de kamerovens is het bedrag dat aan gasprijs moet worden bijeengebracht per jaar 102 000 bij de gewone ovens 160 510. Alles gerekend op ten omzet van een millioen aibieke meters. Het gunstig verschil wordt vettnlnderd met f 3510, omdat bij de bereiding van het mecr- dere verkregen sulfaat meer zwavekcuur noo- dig is. Het gunstigc verschil blijft dan toch g55 000 pg- jaar. ten plaats hebben, wat noodwem liooging van gasprijs tengevolge zbu hebben, is daarop bij dc berckening nlet gerekend. De kamerovens zullen In plaats van een verhoo ;ing een verlaglng van den gasprijs tenge volge hebben. Meerdere voordeelen van kamerovens zijn, dat ten belangTijk grooter hoeveelheid gas met hetzelfde aantal manschappen lean wop den geprodiuceerd, waa'rom het aan te bevelen s dc productle zoo hoog mogelijk op te voe- ren, door het maken van reclame voor koole- doeleinden, het maken van propaganda voor gasverwarming in de huizen tegen lager ta- riefenz, Oasvoorzicning van naburige gemeenten door middcl van per&gas zou in studle kun- ii wordep genomen. Er wordt verder nog meegedceld, dat er reeds meer dan 20 gemeenten zijn die hun aandacht op kamerovens hebben gevestigd of ze reeds in werking hebben, terwijl voor de uitvoering de firma Klonne boven alle andere f rma's als bouwmecster wordt geprefereerd. Dit is het wat de raden in de zitting van v: ijdag te behandelen hadden. UIT OTERLEEK. Bij K. B. Is benoemd tot burgemeester met 1 Sept.van Oterleek de heer D. Huyser van Reenen. -UIT ANNA PAUWLOWNA. Benoemd is tot burgemeester van Anna Paulowna de heer G. J. Lovink, met eervol ontslag als burgemeester van Callantsoog. UIT EGMOND-BINNEN. De raad vergaderde gistermorgen ten 10 ure. Na de opening door den voorzitter, ver- zocht den heer Apeldoorn de agenda punt voor punt af te handelen. Spr. reikte den voorzitter een schrijven van den heer Baltus over en. verzocht dit allereerst voor te lezen. De voorzitter voldeed aan dit verzoek. Uit het schrijen bleek, dat de heer Baltus pro- testeerde tegen het gebeurde in de vorige ver gadering. De raad toorufle toen niet over voldoende verdraagzaamheid te beschikken. Het lid- foewel evcrigoed een uitbreiding zou moe- ■ta idig een ver- maatachap was den scbrijver dasrom een kwelling geworden, waardoor het voor hem onmogefiik. was lander lid van den raad te zijn, zoodat hij met ingang van heden ontslag nam. De voorzitter sprak zijn leedwezen over het besluit van den heer Baltus uit. De heer Apeldoorn was van meening, dat het vooral te wijten was aan het ontaktvol optreden van den voorzitter in de vorige ver- gadering. De voorzitter kwam hiertegen met klem op. Juist spr. had wat mogelijk was gedaan om te voorkomen, dat de hartsltochten zich ont- kiemden. Het schrijven van den heer Baltus werd hierop voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van den heer Apeldoorn werd besloten de waterleidingkwestie aan het einde der vergadering te behandelen. Op voorstel van B. en W. werd besloten de regeling van de hondenbelasting overeenkomstig de wen- schen van Ged. Staten te wijzigen. Het kohier voor de hondenbelastingwerd vastgesteld op een bedrag van 124. Van Ged. Staten waren bezwaren tegen het vervenen van een perceel aan den Heerenweg ingekomen, omdat deze dan te smal zal wor- den, terwijl deze weg met inbegrip van de ber- men 12 M breed moet worden. Getracht zal worden een oplossing te vin- den die beide partijen bevredigt. In verband hiermede wera besloten een paar anderen, die reeds toestemming hadden verkregen, te waarschuwen. Het voorstel van B. en W. om een geldlee- ning aan te gaan van J 3000 voor de brug over de Hoevervaart werd aangenomen. De heer Apeldoorn vroeg of net waar was, dat de begrooting 3300 was. Spr. vroeg waarom den raad een begrootiflg van 2700 wordt voorgelegd, terwijl de begrooting 3300 was. De voorzitter zeide, dat Binds de eerste be ting er veel tljd verliep, waardoor de ma- ,kn stegen. 1 De aanncmer was evenwel 500 lager zoo dat het bedrag dc le begrooting niet over- sChreed. Was net hooger geweest dan had den B. en W. niet geguad v66r den raad cr In te kennen. De heer Oric betreurde het, dat ook h!j had medegewcrkt tot het uiistel, de raad had nu zelf ae verantwoordelljkheid te dragen en wanncer er cerder aanncsteding was gehou- den, dan was men zeker eerder klaar ge weest. De heer Noort oordeeldc 250 voor den opzichter wel wat hoog. De anderen waren echter van meening: dat dit niet het geval was, omdat hij steeds bij het werk is. Hierop werd besloten enkele posten van den H. O. over 1919 oninbaar te verklaren we- ^ens vertrek uit de gemeente, totaal 1246^21, onder bepaling. dat de betrokkenen, die dil verschukligd zijn, althans 1/4 van hun aan- slag betalen. Eenige posten van de hondenbelasting werden ook oninbaar verklaard. De rekening over 1919 werd in handen ;esteld van de commissie. De ontvangsten be- oegen 73046.62. Het nadeelig saldo 16702,65. De voorzitter lichtte toe, dat dit voor het grooiste deel door de distributie was veroor- zaakt. Aile crisisschulden zijn dan ook echter be- taald. De 1200 die op de H. O. iuist was afge- 8Chreven waren daarbij ook inbegrepen even- als de later gedane salarisverhoogingen. Tot leden van de financieele commissie wer den gekozen de heeren Dekker, J. Apeldoorn en Orie. De voorzitter deed mededeeling over de brandstoffenprijzen. De heer Orie ging na waarop ieder Neder- lander recht had. Voor eierkolen mocht 3 genomen worden en er wordt 3.30 berekend. voor anthraciet wordt 4 berekend en dit mag nist hooger dan 3.60. De prijzen worden door Kodibu gesteld voor gehccl Nederland. Verschillende gezinncn hebben.hun eenhe- den niet gehad. De voorzitter zeide, dat de gemeente .tot het district Egmond aan Zee behoort. Spr. zegde den heer Orie toe alio inlichtingen van dc commissie to kunnen krijgen z.i. verwarde do heer Orio do prijzen van 1919 met de nieuwe prijzen. In de zomermaanden nemen dc menschen nlets af. Zc kunnen nu genoeg krijgen. De heer Orie betoogde, dat de burgerll op 5 66nheden ruim 2 te veel betaald had en spr. wilde, dat de burgerij, dit geld, terug- kreeg. De voorzitter stelde voorop, dat de prijzen voor ona officieel door Kodibu waren vastge steld. Spr. wilde de heer Orie in de vergade ring van do commissie alle inlichtingen geven. De heer Orie betoogde, dat de fout daarin gelcgcn lag. dat de handelarea de huiskolen verkocht hebben bulten de gemeente voor 20 per 1000 K.O. duurder. Den voorzitter was dit ook ter oore gekomen. De commissie onderzocht en zal zoo noodig den betreffende handelaar schorsen. De voorzitter stelde voor om te Egrnond- Binnen het brandspuithuisje, als opslag- plaats' te bestemmen. Men kan daar nu an- dera geen kolen meer bergen, om ze dan ier beschikking van den brandstoffenhandelaar Liefting te stellen. Het voorstel werd aangenomen. De voorzitter bradht Hierop het zooveel wrijVing gevende punt „aansluitmg bij het ovinaaal waterleidingbedrijf in bespre- ing. De heer Noort stelde voor de zaak aan te houden tot de raad voltallig was. De heer Apeldoorn steunde dit voorstel. Spr. had deze week geen tijd gehad de zaak te onderzoeken en wilde bovendien gaar- ne schriftelijk antwoord van de provinae op enkele punten. De voorzitter wees er op, dat tegen het voorstel twee ernstige bezwaren waren. De provincie was n.l. tegenover de gemeente zoo welwillend om Egmond Binnen e6n van de le te maken die worden aangesloten. Uitstel kon de gemeente wel eens achteraf stellen. Ook de plannen van het villapark vorderden 'n spoe- dige beslissing. Men dacht destijds water te krijgen van Egmond aan Zee, maar de pro vincie verleent hiervoor geen toestemming. De heer Apeldoorn meende, dat de voorzit ter destijds gezegdl had, dat Egmond aan Zee niet wilde leveren, terwijl deze later te- gen den heer Oldenborg zeide dat Egmond aan Zee wel gaame wilde leveren. De voorzitter betoogde niets anders gezegd te hebben dan dat Egmond aan Zee met kon leveren. Wordt veryolgd. UIT BEtRKMN. Haamdagmozigen heeft de brandweer een brandj e gebLuscht in een booiecbuux ran den beer Wiendenbrugge aan don Kerkedjj'k al- bier. Oorzaak hooibroei. Gister verzuimden wij te vermelden, dat ook den vliegenier Yo9a, die de paesagiers- vluchten zoo a c hitter end verricbtte, door de directie een lauwerkran® werd vereerd. UIT HEILOO. Gisteravond vergaderde de atfd. Hedloo van de Hdll. ifij. van Landbouw in bet lokaal van A. P. de Booij. De opkoniat was niet groot. De beer iL Mulder opende de vergadering met een toepaeselijk woord waarbij bij vooral de gestadige bloei van de addeeling deed uit- komen. De nohulen werdten gewijzigd aange- vuld met de koetenberekening van een sebuur voor een bargplaata van landbouwwerktuigen. Ingekomen was een verzoek om steun door 't boofdbeetuur tot lendging van den nood in Hdngarije inzake landbouw en veeteelt. Het verzoek werd voor kennisgeving aangenomen. Nog was ingekomen een offerte van bet Landbouwbuis te, Alkmaar. Een aanbieding van diverse eoorten kunetmieststoffen; van bet boofdbestuur, een schrijven dat de gewij- zigde eta tuten zijn goedgekeurd met eenige kleine bemerkingen welke men beeloot aan te brengen. Jtr. N. van Poreest stelde voor eerst de afgevaardigden te kiezen, deze kunnen wan- neer ze gekozen zijn punten van belang voor de algemeene vergadering te Boh&gen aantee- kenen. Daartoe werd besloten. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren A. J. O. Ma an Geesteranus en If. Mulder. Aan de orde kwamen de punten van be- so hrijving der 106o algemeene vergadering to Schagon. De bespreking leldde er toe den af gevaardigden vrij mandaat te geven inzake verkiezingen en andere aangelegeabodon. Tot oandidast voor Iiet boofdbestuur werd gokozon de heer G. J. do Goede, burgemeester van Wijdenes. Bij punt 8 we'd baiiloten ao ooord to gaan met de contributiovorbooging van 8 op 5. Evenwel werd don afgovaar- digden opgediagen zoo mogelijk te bewerken dat don ofdeelingen eveneens de verbooging van 1.60 op 2.60 werd gebracht. Tevene werd aanbevolen dat de oontributieverboo ging van tijdelijke aard zij, zich regelend naar do tijdsomisttndigheden. Yerkiezinc bestuursleden. Bij aoclamatie werden de aftredenden W. P. Swart en J. Boret berkozen. Volgene de gewijzigde etatu- ten werd een 2e lid aan bet beetuur toege- veegd. Ale zoodanig werd de beer «Tb. Wage- naar gekozen. 'Evenoene werd- bij aoclamatie gekozen de heer O. Zeeman, tot lid der com missie van aankoop. Allen namen de benoe- ming aan. Nog werd de wenschelijkbeid be- toogd om meer gebruik te maken van aankoop van veevoeder. Ook meende men dat de com missie zelf meer moest aanbieden. Anderen meenden, dat de vraag uit de boezem van de ieden moest komen. De meeningen waren ver- deeld. Gelegenbeid voor aangifte tot bet deelne- mon voor den cutsub 1920/21 in Paardenken- nis, leeraar de beer O. Boodzant, rijkeveoarte te Alkmaar. Beeds was er deelname. Voor deename kan men zdeb aangeven bij den se- cretaris. Er word besloten er meer publiciteit aan to geven door bet in de blad'en bekend te ma'ken. Bondvraag. Do heer Zeeman achtte het zeor gowenscbt dat de afdeeling met kracht bij de minister aandringt ten spoedigste maatregelen to nemen opdat de veepeet bul ten ons land blijft Dit had de instennming der vergadering en werd toegezegd. De heer Yi»»0T zou gaarne zien dat de af deeling en de L. E. T. T. 64n werd. Jhr. N. van Fore est meende op verschillende gronden deze samenvoeging te moeten ontraden. De voorzitter zeid'e dat in de vergadering der L. E. T. T. deze zaak breedvoorig is bespro- ken, bij sloot zich bij den burgemeester aan. Men voelde weinig voor samenvoeging, go- lijk ook o-p de vorigd vergadering der L.E.T.T. was gebleken. Daarna tluitdnig. UIT ZUID-SCHiARWOUDE. Dc Raad dezer Bemeente vergaderde Vrlj- dagavond, In hoofazaak voor ae behandeling van liet uitbreidingsplan voor de gasfabrick. Wegens afwezighcid van den burgemeester fungeerde wethouaer Kroon ala voorzitter. Drae bracht a I ras bet rapport aan de orde, waarop dc heer Zeeman vroeg of er van de laatste gasvergadering nog mededeellngcn zijn te doen. De voorzitter antwoordde, dat er voorge* steld wordt om de loeniug nlet in tien doch in twintig Jaar af te lessen, waardoor de gas prijs nog ruim een cent lager zal kunnen worden gesteld. De heer Bcrkhout decide medc, nog eens een kijkje in dc fabriek te hebben genomen en het hem duidelijk werd dat veel noodzakdijke verbeteringen molten worden aangebracht. Het plan van kamerovens is ten zeenste toe te juicnen, omdat dit naast verbetering ook verlaging van den gasprijs geeft. Ook de heer Bekker was ten zeerste van de noodzakelijkheid overtuigd en meende, het volste vertrouwen aan heeren adviseurs te moeten geven. Ten opzichte van de schoeilng meende hi} er een van beton te moeten aan bevelen en wat de leening betreft-zag hij; deze liever in 15 jaar afgelost. Ook de heer de Jong ging met het groote Ian volkomen acceerd, te meer waar het een edrijf is wat zichzelf dekt. De heer Zeeman dankte den voorzitter-voor de inzage van het rapport en verklaarde vol komen met de vorige sprekera accoord te gaan. De heer Groen verklaarde niet te begrijpen hoe er besparing kan worden verkregen. Te gen het plan is hij niet. Met afgemeene stemmen werd al het voor- gestelde aanvaard. De voorzitter decide tnede, dat Noord- Scharwoude de 60.000 kan leenen bij de Kamper Nutsspaarbank, waar ook het voile bedrag verkrijgbaar is. Het is voordeeliger een gewone dan een leening op annuiteit aan te gaan. In bespreking kwam hierna den duur der af lossing, waarop de heer Berkhout uiteen zette hoe de gascommissie tot het voorstel van 20 jaar gekomen was. De heer Zeeman wenschte zijn meening van 10 jaar niet te verdedigen, omdat hij gevoelde dat de meerderheid v66r 20 jaar was. Het voorstel van de gascommissie werd hierna zonder hoofdelijke stemming aangeno men. De heer de Jong bracht hierna pa,mens de commissie rapport uit van de gemecntereke- ning en van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, waarna tot goedkeuring van beide werd besloten. Bekrachtigd werd het besluit tot het stich- ten van een U.L.O.-school in aamenwerking met de andere gemeenten. De heer Bekker stemde bianco, de heer Groen tegen. De voorzitter sloot de vergadering met dank voor de genoegelijke besprckingen en de hoop dat de besluiten in het belang van de gemeente mogen zijn. UTT BBOEK OfP LANGENDUK De road dezer gemeente vergaderde Vrij- dagmiddag voltallig. Na lezing der notulen merkte de bear CL Slot op dat met bepaald is wanmaar hat var- boogde salaris zal ingaan. De voorzitter beve»tdgde dit en stelde voor dit te bepalen op 1 Juli 1920. De beer O. Slot inerirte op dat dan de ver- hooaing bem voor dit jaar niets helpt Hij stelde voor dit te bepalen op 1 Jan. 1920. In stemming gebracht werd bet voorstel van den beer O. Slot mat 621 stemmen aan- genomen. De beide wetbouders waren voor 1 Juli Goedgekeurd was terug gekomen de geld- leening groot 121500 voor de liohtbedrijven op bet bekende schrijven ran 'bet gemeente- bestuur betreffende Handelsscbolen is door B. en W. goantwoord dat bet niet aanvaard zal worden omdat de voorwaarden bier bal- vorwege plotseling worden verzwaard. Daarop is 18 Aug. eon schrijven ingekomen waarop B. en W. berioht bobben, bij bet be sluit te blijvem. Do heeren O. en B. Blot merkten op, dat hiordoor de inwoner# van Broek do gelegen beid ontnomon wordt om dat onderwije te volgen. Do voorzitter morkte op dat Dirksmaat wioitB jongen daar boon goat, bodoeldo 160 niet wenscbt te betalen. Na eenige bespirekingen word besloten dit punt aan to houden om bet nader oogen te men. Op een verzoek van den rij Icsveldwachter ran der Molen om evenals elk jaar een tege- mootkoming in belasting te mogen ontvan- gen werd gunstig bescbikt. Yan denr Algem. Ned. Bouwarbedd'ersbond is bet verzoek ingekomen om toe te treden tot de werkeloosheidskaseen. Dit werd voor kennisgeving aangenomen omdat in de vorige vergadering een zoodanig besluit genomen was. Van den beer J. Vroegop was een schrijven ingekomen, waarin hij klaagde over de last die hij onderrond van) een loophck voor var- kens in de nabijheid ran zijn buis aange bracht. Werd in handen gesteld van B. en W. Als plaatsvervanger burgemeester werd de oudete wetbouder aangewezen, terwijl verder de regeling gevolgd werd door den minister van binnanlandsche zaken in bet Staatsblad aangegeven. Op verzoek van bet armbestuur werd be sloten een voorscbot toe te staan van 1000. De voorzitter deeldie mede, dat voor water- afvoer bij Jb. Groen een open betongoot is gemaakt, dat op verzoek van Biersteker voor het brandspuitboetjje een hek is geplaatst, dat eindeljjk voor bet aanplakbord een plaats is gevonden on de waterplaats is ge- scbildord. Daarna kwam van de bewoners van bet armbuis een klocbt in over de reuk die do waterplaats verspreid en waorvon ze veel last ondervinden. In verband hiermed'e werd «r over gespro- ken om de waterplaats to brengen onder de brug of bij bakker Balder. Dit zal echter nader onder oogen worden gezien. Goedgekeurd word- een suppl. begrooting dienst 1920 op een onftrangwt en uitgaaf van 4401,77 X. Hierna kwam aan do orde do gemoonto-bo- footing welke aangaf oen ontvangst ran 29262.68Va. De uitgaveu zijn geraamd op 216084.47, bet vorsobil een kleine 10000 moet aan H. O. bijeengebraoht worden. In de bogrootiing komon geen bijzonderhe- den voor bebalve dat voor do burgerwacbt oen post van 260 op de begrooting ge bracht is. Do begrooting werd goodgokeurd. Het rapport voor uitbreiding van do gos- fabriek kwam hierna aan do orde. Do beer 0. Blot acbtte bet in verband met de toostand waarin 'hot teganwoodrige bedrijf tbais ba 10 jaar verkeert geroorlijk in 20 jaar af te lessen. De heer B. Slot meende dat men na 10 jaar met een afsobrijving van 60 pot. reeds een spotgoedkoape fabriek heeft. De heer Bakker vroeg of er nog van andero aijde advies ingewonnen was dan van den directeur en de beer KLiinne. De voorzitter deelde mede dat den directeur van Eindhoven do meest breedvoorige inlich- tingeii veretrekt beeift en voor de bouwwer- ken de beer Oosterlee geraadipleegd is. De voorstellen werden Bonder beperking aangenomen. De voorzitter deelde mede dat de kolkdeu- ren in behandeling zijn, dat bericbt was inge komen dat hot doel is eefi Bijkstelefoonkabel door de gemeente te leggen en inzake water- snood een regeeringsverzoek is ingekomen om een lijst van eventuele besdbikbare vaar- tuigen aan te leggen. De heer O. Slot vroeg of de automatisohe ontsteking voor de lantaarns voor de winter nog voor elkaar komt. De voorzitter deelde mede, dat het wachten is op de aankomst der materialen die uit Amerika moeten komen. Hierna sluiting. UIT WEST-GRAFTDIJK. Onze correspondent schrijft: Nog enkele dagen, dan gaat de met ijver bezielde brievengaarder, de heer W. Koppen, zijn kantoor verlaten, daar hem met 1 Septem ber eervol ontslag is verleend. Ik heb de ze- 0NDERWIJS in S0L0-ZANG, PIANO-, 0RGEL- an THE0RIE DER MUZIEK. kerheid, te mogen melden, dat vele ingezete- nen en daar buiten de gemeente woonachti- ge burgers de hooggeachte griisaard noode zien vertrekken, maar zijn taak loopt ten einde. Zooals gezegd, wij zien hem noode heengaan van zijn post. De heer Koppen, die zich voor velen heeft doen kennen als een, die nog altijd naast het nauwgezette vervul- len van zijn plicht, wist te schikken naar de omstandigheid en steeds bereid was ons met woord en daad bij te staan. Met een gevoe van dankbaarheid den ken wij dan'ook aan dezen ambtenaar en wenschen, hem toe, dat hem nog eenige rustige levenSjaren zijn be- schoren De steeds werkzame heer Kc^tpen heeft dit aan de burgers ten voile verdiend Moge die wenach vervuld worden. UIT NOCKED9(MABWOUDE. De raad' dezer gemeente vergaderde Yrij- dagmorgen 10 uur. Afwezig was de heer J. Heeman. I gekomen was een schrij ven van den heef F. Bakker betreffende reclame op de H. O. Werd in handen gesteld van de commissie. Een verzoek van J. HoTeman om 7 en van erven O. Muller om 0 maanden afechrijving op de H. 0„ werd gunstig beschikt. Als leden in reclamecommissie werden benoemd de heeren Zut, Keizar, de Geus, Duijvis en Heeman. Aan de orde kwam hierna bet punt uit breiding van de gaafabriok. De hear Keizer deeldo In verband hiormee made, dat ondor de post kantooruitbreiding ni-t begrepon te bet inbouwen van esn klute. De gascommissie adivsoorde de vooratellon in bet rapport gonoetnd to aanvaarden. Na eenigo besprdking werd met algemeene stemmen besloten t< t bet voorgostelde. Ter tafel kwam hierna de gom< <mtt-roko- ning over 1020 waarvan, do ontvangHten wa ren 198.761.04, de uitgaven 200.706.65. alstoo een nadeelig saldo van 6952.01. In het rapport van de commissie welke do rdkening heeft nagegaan werd verzocht: le bet volgend jaar bij' bet nazien deskundige voorlicbting te geven; 2e. de benoodigdbeden tar eecretarie zooveel mogelijk voor hot ge- beele jaar te koopen; 8e. dat gevoeteuitingen geen overweging geven om bij de eerste de beste reiziger die op de eecretarie 'komt, in- koopen te doen; 4e. wordt er op gewezen dat de restitutio voor bet verplegen van krank- zinnigen door de betrokkenen niet overoen- sterrrt anet de uitgaven hiervoor gedaan. De rekening werd op vooretel van de gaa- oommissie goedgekeurd,. De rekening van bet burgerlijk armbestuur word goedgekeurd met een ontvangst van 1771.09, een uitgaaf van 2354.05, alzoo een nadeelig saldo van 562.90. Aangehouden werd 'hierna de begrooting voor de lichtbedrijven; voor de gasfabriek met oen ontvangst en uitgaaf van 279300, voor bet Electriscb bedrijf met een ontvangst en uitgaaf van 57700. Beide begrootingen werden mot algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraa.g vroeg de beer Ootjers of m«m het tokort van bet distributiebedrijf niet kan worden meegodeeld. Mqdegedeold werd dat dit tekort 29970,01 is, welk bedrag vermindtrd wordt met een op- brengst van ineubelen en uitkeering uit bet faillissement, totaal ongeveer 0000. Op vooretel van den heor Ootjers word be sloten tot ophoffing van het dihtributiebu drijf met ingang van 1 Sept. In verband hiermee werd aan don heer P. Zut, directeur van genoemid bedrijf, van dien datum eervol ontslag verleend. Hierna sluiting. UIT HENSBROEK. Op de groote sportfecsteu yte Berkhout, waaraan een 5-tal turnkringen declnamen, behaalde onze gymnastiekverecnigirig 8 me- dailles benevens een zilveren lauwertak ate eerste prija Staafoefeningen voor heeren Flink zoo dames en heeren 1 UIT OUDKARSPEL. De tooneelverecnigmg „Cicero" gezeteld te Noordacharwoude ia tengevolge van uittreden van een gedeclte der leden en vertrek van en kele andere ontbonden. De velen dit dit lezen zullen dit doen met een zeker leedwezen wannecc ze tcrugdenken aa de prachtige avonden door „Cicero" lien meermalen bezorgd. ..Cicero" ia voor velen in den omtrek een oude oekende. Eenige der uit- gctredenea hebebn nu een nieuwe vereeniging opgericht onder den naatn „Hef Kleie loo- neel." UIT 'STOMHETOKEN. Do boeren Gl do Jong, S. Kaan, A. Kooy en Jb. Kokkes, leden onzer igymnastikvereeni- giing „Voorwaarts", hebben Zondag op kra- ni'go wijze deelgenomen aan de wedstrijden te Berkhout. Met bet touwtrekken was geen der tegenpartijen tegen hen opgewassen, zoodat zij op scbitterende wijze den eer sten prij a ver- wierven. Onze felicitate met dit sucoes. "UIT SOBQAGEN. Uitelag van het oonoours-bippique te Soha- gerbrug op'30 Aug. Ingescbreven0. le par. 40 J. J. S'troomer, O'udorp, Queen'; 2e pr. 2)5 Jb. Geerligs, Anna Paulowna, vosbles; 3e pr. 10 H. de Graaf te Schagerbrug, Oorry; 4e par. fi O. J. Hoedjes, 2ijper»lute, CJatharina. lste prijfl scboonste geheel J 15 H. 0. Ivooy, Harenkarspel, Bertina, 2e pir. scboonst geb. 10 D. P. Timimenman, Skbagen, Oorrata. Versierde rijtuigen (alien van Zijpe). le pr. Maria Kant 25; 2e pr. P. de Graaf 15; 3e pr. Jb. Stammes 10. Versierde rijwielen (alien van Zijpe)le pr. I J. B. Bakker 25; 2e pr. Elizabeth Quax 15; 3e pr. Ali Koeij 10; 4e pr. H. de GTiaaf 5. Op de paardenmarkt te Schagerbrug op 80 Augustus waren aangevoerd 240 st. Bijtuigpaard'en 900—/ 1100,; 2y2-jarige 650—/ 1000, l)4-jarige 4)00—/ 660, i i rv Diploma met hoogste onderscheiding dar Nederl. Toonk.-Ver.

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 2