DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ruime keuze Sint Nicolaas-Cadeaux. DE GUILDER'S Lederhandel, Ho. 281. Honderd twee en frwfortigat® Jaargang. 1929 MAANDAfl 29 NOVEMBER Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. AbonnemenUprija bq vooruitbetaling pet 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco doot het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewqsnummera 5 centa. Pr^a der gewone Advertentifn. Per regel 0.25, b$ groote contracten rabaf. Oroofe letters naar piaatsrolmte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrnkkerfl v/h. HERMa. COSTER ZOON, Voordam C 9. Telefoonnummer 3. DlreetenrG. H. KRAK* Telefoonnr. Redactle 88. Hoofdredacteur13. N. ADEMA. Buitenlandsch Over/.iclit Na de berichten der vorige week, waarin gemetd werd van het vinden van bescheiden met opwekkingen tot veraielingen id de Enr felsche industriegebieden door de Ierscnc inn Feiners, zijn-de huiszoekingen en arrest taties in Dublin nog voortgezat. Er zijn daar in de afgeloopen week 300 arrestaties ver- richt. Het schijnt, dat de gevangenissen al te klein worden orn al die gevangenen te ber- gen. In de Iersche hoofdstad worden althans reeds concentratiekampen ingericht voor het interneeren van leden van het Iersche repu- blikeinsche leger, die zelfs zonder berechting daar worden opgesloten. Zonder moeilifkheden en zonder verzet van de zijde der Ieren komen de arrestaties na- tuurhjk niet tot stand. De Iersche republikei- nen zouden zich zelve niet zijn, a,s hunner- ziids geen tegenniaatregelen werden geno- men. Zoo hebben zij bij Fermow een troep soldaten vanuit een hinderlaag overvallen. Hierbij werden twee soldaten gedood en twee gewondi, ben evens een off icier. Ie Cyst ic Martyr (graafschap Cork) is een politie- beambte doodgeschoten. In Cork heeft het Vrijdagnacht weer ge- weldig gespookt. Den geheelen nacht wer den ontploffingen, geweer- en revolvervuur gehoord. Versdieiden huizen in verschillende deelen der stad o. a. een groote manufactuur- zaak, werden in brand gestoken en vemield. De documenten, waarvan Sir Hamar 'Greenwood verleden week in het parlement 'sprak, hebben de Londensche politie-autori- teiten aanleiding gegeven voorzorgsmaatre- gelen te nemen tegen eventueele aanvallen van Sinn-Feiners op de ministers en de offi- cieele gebouwen. Zaterdagavond werden barricades opgericht aan den ingang van Downing Street, waarin de premier woont, deparlementsgebouwen worden nauwkeung bewaakt. Het verluidt, dat de ministers en eenige andere autoriteiten dreigbrieven heb ben ontvangen, maar bijzonderheden daar- over zijn niet bekend, omdat het diepste stilr zwijgen daarotntrent wordt bewaard. In elk geval schijnt het vinden van de bo- venbcdoelde documenten dan toch iets meer dan een praatie tc zijn ter rechtvaardiging van Engeland's optreden. Er waren parle- mentsieden, die er niet veel van geloofden. Is, wat Zaterdagnacht in Liverpool voor- viel, ook te zetten op rekening van Sinn-Fei ners? Men vennoedt het wel, maar zekerheid schijnt daarvan nog niet te bestaan. Er zijn, daar 18 magazijnen in brand gestoken. De politie vond een aantal pretroleumbussen en geKijkens berithten ut Barcelona zijn giste- ren verscheidene aanslagea geplcegd. De po- litie belegerde een ondebwoond uih, waarin de daders van den aanslag op een hotelier j waren gevlucht. Na een hevig gevecht, waar- bij met revolvers werd geschoten en 12 per- sonen werden gewond, arrestteerde de politie een vijftal mannetL cen hoeveelheid parafine, wat zou wijzen op brandctichting. Vijf personen werden gear- resteerd. Als net waar blijkt, dat de wand'aad aan Iercn is toe te schrijvcn, mag men ge- rust aannemen1, dat Engeland zcer scherpe maatregelen zal nemen. Dc toestand wordt wel ernstig. De Ital'iaansche minister Sforza is thans ook te Londen om deel te nemen aan de be- sprekingen tusschen Lloyd George en Ley- gues Men weet dat verschillende onderwer- pen aan de orde zullen komen. De Griekschc kwestie zal zeker een van' de eerste zijn, •het thans bijna als vaststaande kan wor den aangenomen. dat Konstantijn weer op den troon terugkeert. tegen den wensch van Engeland en Frankrijlc in. Waarschijnlijk zal Engeland er nog wel in toestemirfen, maar Frankrijk zal zulks zeker niet, met het oog op Klein-Azie, waar Griekenland z. i. te veel macht heeft. Frankrijk zou daarom graag het vredesverdrag van Sevres willen wijzi- gen, omdat het met de Kemalistcn liefst op beteren voet zou willen komen. De terugtocht der Grieken in Klein-Azie geeft Frankrijk aanleiding tot het vermoeden dat Grieken land niet opgewassen is tegen den voortdur renden srtrijd Frankrijk zou nu stellig graag het aan Griekenland toegekende gebied weer aan de Turken terug te geven, om hen zoo- doende gunstiger te stemmen en hen te kunr nen bewegen tot strijd tegen de bolsjewiken, die nog altijd de nachtaerrie zijn voor de Franscne regeering. De Grieksche regeering heeft intusschen ■/reeds bekend gemaakt, dat zij vast besloten is het verdrag van Sevres uit te voeren en alle daarin opgelegde verplichtingen na te komen. Koning Konstantijn wil zeker van zijn popu- lariteit bij het leger gebruik maken om de standvastigheid onder de soldaten terug te krijgen. Hij«heeft in een interview al gezegd te hopen, dat de geallieerden het denkbedd zullen laten varen, om het verdrag te wijzi- gen, daar dit een precedent zou scheppen en andere mogendheden er toe zou brengen her- ziening van het verdrag van Versailles te vra- gen Konstantijn uitte zijn vertrouwen in den uitslag der volksstemming in Grieken land. Buitenland AANSLAGEN TE BARCELONA. De strijd tusschen de revolutiomnaire ar- beidersvereenigingen en het vrije arbeiders- syndicaat neemt een steeds scherper karakter »\ni Br aiin coads slarhtnffnr* INTERNATIONAAL VAKVERI EENIGINGSCONGRES. Het internationaai congres van vakveree- nigingen te Londen heeft een motie aangeno- 1 men ten gunste van een wederzijdsche annu- leering van oorlogsschulden met een aanvul- ling van de Nederlandsche gedelegeerden, waarin verklaard wordt, dat het totaalbe- drag der schadeloosstellingen zou vastge- steld en de betalingen gedaan wordea door middel van den Volkenbond. DE ZONDAGSRUST IN DE VEREENIGDE STATEN. In het Amerikaansclie Congres zal ,naar de New Yorksche „DaUy Telegraph" 1 corres pondent aan znij blad seint, een krachtige ao- tie worden gevoerd voor een buitengewoon draconische Zondagswet. Deze actie zal uit- gaan van een organisatie, waarbij verschil lende kerkgenootschappen zijn aangesloten. en die den naam zal dragen van den „Bond van den Dag des Heeren' Wanneer deze organisatie haar zin krqgt, zullen op Zondag geen treinen meer loo pen, zullen alle winkels behalve apotheken geslo- ten zijn, zal golf, tennis, baseball verboden zijn, zullen er geen bals mogen plaats heb ben, evenmin als alle andere publieke venna- kelijkheden, en zal men op Zondag geen au- to-uitstapjes mogen maken. De organisatie is van oordeel, dat de regeering der Vereenig- de Staten de voornaamste Zondagsschenner is, daar zij de post doet vervoeren en duizen- den postbeambten op Zondag aan het werk houdt. In de theaters en bioscopen zullen voorstellingen mogen plaats hebben, maar er inogen geen entrec's worden geheven. D'ANNUNZIO, DE VEROVERAAR. De „Popolo Romano" veroeemt uit Triest, idat een sterke groep soldaten uit Fiume de 'kazernes van Albora in Istrie overweldigd hebben. De soldaten hebben zich meester ge maakt van de levensmiddelen en de kleeding- stukken die zij daar aantroffen. Hierop keer- den zij weer ongestoord naar Fiume terug. DE BEIERSCHE BURGERWACHTEN. De thans te Berlijn vertoevende Beiersche minister-president von Kahr heeft aldaar over de kwesties, wel'ke met Beieren in ver- band staan, in het bijzonder over het hand- haven van de Orgesch, met a'le hiervoor in aanmerking komende autoriteiten gesproken.. Von Kahr houdt vast aan de opvatting, dat de burgerwachten slechts tot zelfbescher- ming vain de inwoners gevormd zijn en dat zij een zuiver burgerlijk karakter dragen. niet verhoogd worden. Een voorstel is ge daan om buitenlandsch graan aan te koopen en het binnenlandsch graan vrij te geven. De oogst zal 1/3 bedragen van het gemiddelde in vredestijd In Noorwegen dreigt ernstig em spoor- wegstaking. De „Munchcner Zeitung" vera am van haar Berlijnschen correspondent, dat men in leidende en ingewijde kringen te Berlijn ge- looft, dat de bezetting van het Roergebied al thans voorlopig uitgesteld zal worden. De kardinaal-prins-bisschop van Bres- lau heeft alle priesters in het volksstem- mingsgebied verboden, met het oog op evenr tuede gebeurtenissen, aan politieke betoogin- gen deel te nemen of politieke redevoeringen te houden, zonder dat hun daartoe uitdruk- kelijk vergunning is verleend. Het verzoek van den Volkenbondsraad aan de Skandinavische Staten om elk 100 man naar Wilna te ienden, wordt in de Zweedr sche en Noorsche pers met weinig sympathie ontvangen. Men vreest de mogelijke conse- quenties, vooral met het oog op Armenifi. De hoofdeommissie van den Duitschen Rijksdag heeft de legerbegrooting van 265 millioen mark met 65 millioen verminderd. Volgens Lord Robert Cecil zou een lee- ning van 4 millioen p. st. voldoende zijli om Armenie tie helpen. Volgens re Madrid verschijnende bla- den overweegt de Spaansche regeering een verhooging der beschertnende rechten. Te hebben de stakende bakkers- gezellen die bakkerijen bezet. Politie en troe- pen konden dit niet verhinderen. Twintig duizend manschappen van het leger van Wrangel zijn op het eiland Lem- nos in de Egeische zee aangekomne. Ten gevolge van schaarsdite aan brood, hadden te Madrid opstobtjes plaats. De politie dree! de menigte uiteen, waarbij eenige personen gewond werden. De Munches sr Zeitung" verneemt uit Berlijn, dat de Duitsch-Nationalen het voor- nemen'hebben, den Beierschen minister-pre sident veto Kahr, candidaat te stellen voor 't rijkspresidentsdiap. Te Valapaiso m Chili is het tramver keer stop gezet ten gevolge van gebrpk aan kolen. Te Vigo (Spanje) is een aardbeving gevoeld, die twee a drie seconden duurde. rerscheidiene gebouwen werden beschadigd. Portefsuilles en Pertemonnaies. Slgaren- an Sigaretten-Etui's. Tabakazakksn. College* en Acte-Tassehen. Dames-Handtaschjes en Bezoektascbjes In diverse soorten en prQzen. REPARATION FIJNE LEDERWAREN. YAKKUNDISE BEDIENINQ. Oudegracht 281, bfj de Zilverstraat. Binnenland SCHEEPSBRAND. Aan boord van het stoomschip Alfonso XI IP' dat te Bilbao op een werf lag ter herstelling heeft een hevige brand gewoed. De schade bedraagt 8 millioen pe seta's. De directie van de werven heeft een schrijven ontvangen, waarin verklaard werd, dat er sabotage bij in het spel was. De di rectie heeft besloten, de werven voor onbe- pa^lden tijd te sluiten. Het schip is 7796 ton groot. TEGEN DE SOC.-DEMOCRATEN. tie Telegr.-Union meldit uit Boedapest, dat de Hongaarache minister voor de volfcs- welvaart voornemens is de ziekenfondsen te social iseeren met de motiveering, dat zij den soc.-dem. leidere als propagandamateriaal dienen en de brandpunlten van het comrnu- nisme zijn. De minister is ook voornemens, de vakver- eenigingen aan strenge maatregelen te on- derwerpen, daar zij door de soc.-dem. voor politieke doeleinden worden misbruikt. KORTE BERIGHTEN. Bij een ontploffing in de kruitfabriek te Vergiate zijn 20 personen gedood en 100 gewond. De samenwerking tusschen de mijnei- genaars en de mijnwerkers levert uitstekende resultaten op. De steenkoolproductie in de af geloopen week bedroeg meer dan 8 millioen ton, het record van de wekelijksche productie in dit jaar. De bijzondere correspondent van Ha- vas zegt, dat de Engelsche steenkoolkwestie opgelost is. De Britsche vertegenwoordigers willen terugkeeren tot lage prijzen en deze te verminderen, beneden die van den herfst van 1919, dus v66r de stijging. De „Radiogram" uit Moskou meldt, dat de Raad van Volkscommissarissen heeft toe- gestaan de natuurlijke rijkdommen van Rus- land te expioiteeren en een deel van deze producten uit te voeren. In T\)ihu-hiand kfln het broodraatsoen SCHRIFTELIJKE VRAGEN. De heer De Jonge heeft aan den minister van financien gevraagd: Is het den minister bekend, dat, ten gevol ge van de geheel gewijzigde economische si- tuatie in verschillende streken des lands, met name in de mijnstreek, de klassenindeeling van de gemeenten volgens de wet op de per- soneele belasting tot onbillijkheden leidit? Is de minister bereid voorstellen te doen on hierin spoedig verandering te brengen? HET MINISTERIE VAN LANDBOUW. Onmiddellijk na afloop van de Kamerzit- ting van Donderdag heat, naar „De Tijd" meldt, in het Kamergebouw een conferentie plaats gehad tusschen den president van den ministerraad en de drie leiders der rechtsche fracties, de heeren Lohman, Nolens en Rutgers. DE MINISTER VAN LANDBOUW BLIJFT. Nienws ALOEMEEN NEDERLAMDSCH VAKVERBOND. Zaterdag is te Utrecht em algemeene be- stuursvergadering van het Algenreen. Ne- derlandsch Vakverbood gehouden, welke ook door vele boofdbestuursleden van de aange sloten organisaties werd bijgewoond. Met algemeene stemmen werd de volgen de motie aangenomen De algemeene bestuursvergadering van het A.N.V., gehoord de inleidlng en de diisr cussiea over de todcenning van den kinder- bijslag; is van meening, dat bet in het alge- meen ten nadeele is van de arbeiders, wan neer er door werkgevers, naast de ioanen, em kinderbijslag wordt toegekmd of reke ning wordt gehouden met den. burgerlijken staat der arbeiders, en wenscht daarom dit loonstelsel niet te aanvaarden staat op het sfcandpunt, dat in de buitengewone noodm van ae arbeiders moet wordra voorzien met die lichamen, welke dit denkbeeld willen ver- wezmlij'km ep gaat over tot de orde van den la een inledding van dm heer H. C. Snel, over de sociale wetgeving in het algemeen, veremigde de vergadering zich met een voorstel om het dagelijksch bestuur te mach- •tigm in samenwerking met het N. V. V., R K. V. en N. A. S., te trachten een rege ling te vertrijigen in zake de verzekering te gen riekte van de werknemers, welke voldoen- de bevrediging schenken moet aan alle par- tijen. NA EEN JAAR. Het vorige jaar, 28 October, werd in dm gemeenteraad van Leerdam em motie-Gollee aangenomen, waarbij de raad als zijn gevoe- lm uitsprak, diat de gehuwde onderwijzeres niet in die school thuis hoorde. Er warm torn twee gehuwde onderwijzeressen. Deze miotie had geen verdere gevolgen. Eenige we- lcen geleden huwde em derde onderwijzeres. Nu na de staking der wethoudere de zaken weer wat meer geregeld gaan, ontvingen term de drie betrokkenen em missive van en W., waarin herinnerd werd aan voor- noemde motie en den onderwijzeressen in kwestie werden aangeraden v66r 15 Dec. a s. tegen 1 Febr 1921 eervol ontslag aan te vragen. Bij evmtueel niet voldoen aan dezen wmk, zullen B. m W. een voorstel tot ont slag indienen bij den raad. Een onderwijze res is ongeveer vier jaar, em ander ongeveer twee jaar gehuwd. DE GEZONKEN TREILER. Ml 1 UCt UjJVVMVMl^VU J pVUWV. TVUW WH Wij kunnen thans met beslistheid mededee< len dat Minister van IJsaelstein besloten heeft aan te blijven. (De Crt) TIJDELIJKE AFWIJKING VAN DE MILITIEWET, LANDSTORM. VOORZIENINGEN. De minister van oorlog heeft thans zijn ant» woord ingezonden op het voorloopig verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp betreffende tijdelijke afwijkingen van de Mih» tie-wet en Landstormvoorzieningen. DE ACTIE VAN DE ONDERWIJZERS. In het gebouw voor Kunsten en Weten« schappen te 's»Gravenhage was Zaterdagmid* dag een meeting belegd door het salaris«comb te uit de onderwijzersorganisaties. Er was een geweldige belangstelling. Reeds lang v66r den aanvangstijd stroomden van alle zijden hon» derden meetinggangers toe en reeds een kwar« tier na opening van de zaal was deze tot in den nok bezet, zoodat er een gedeelte, dat geen plaats meer kon krijgen, zich naar het ge« bouw Verkade moest begeven. Bij de binnen* komst van mr. Troelstra en den heer Ossen' dorp brak een luid applaus uit De voorzitter, de heer Naber, kon eerst na geruimen tijd een aanvang met de vergadering maken en deelde mede, dat van de Tweede Kamerleden aanwezig waren: mevr. Suze Groeneweg, de heeren De Buisonjd, Oud, Ter Hall, De Muralt, De Jonge, Troelstra, Otto, Ketelaar, v. A Tempei en Oaaendorp. Het woord werd allereerst gevoerd namens de Unie van Christelijke Onderwijzers, door den heer A. P. Jungert De heer Holle, die voor het N. O. G. het woord. voerde, deelde mede, dat in het gebouw Verkade alles vol zat, en nog duizenden op de straat liepen te wachten. Spr. besloot zijn rede met den uitroep: „Vult uw strijdkassen, mak» kersl Een corps van 30.000 menschen laat zich niet langer ringelooren". Ver volgens werd mededeeling gedaan, dat er een stapel sympathiebetuigingen uit alle deelen des lands was ingekomen. Ten slotte sprak het Tweede Kamerlid, de heer Ossendorp. Deze kwam op tegen alle schijnargumenten door de ministers in de Its* mer aangevoerd. Spr. wees er op, dat het re sultaat wordt, dat de onderwijzers hun vak all bijbaantje moeten beschouwen. „De regeering aldus spr. zal moeten toegeven. Na de verklaring der ministers zal thans de volksvew tegenwoordiging moeten spreken. (Applaus.) De volgende motie werd onder luid spplaus aangenomen: „De vergadering enz. Spreekt haar bittere teleurstelling uit over de door het Kabinet in het vooruitzicht ge» steide salarisregeling voor de onderwijzers, omdat de daarin genoemde bedragen verre blijven beneden die, voorgesteld door de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg en krachtig gesteund door de heele Nederlandsche Pers. Constateert, dat ten gevolge'van die rege» ling bij de onderwijzers een stemming heerscht, gevaarljjk voor de belangen van de school van heden en van de toekomst. Dringt er alsnog met klem op aan, dat de regeling in overeenstemming gebracht wor# de met het advies van de Centrale Commis« sie, vastgestedd overeenkomstig de wenschen van alle onderwijzers>organisaties". De onderwijzers hebben volgens de TeL de binnenstad der residentie veroverd. Het was geweldig. Een eindelooze slang van meeting' gangers kronkelde zich door de straten, zoo» dat het tramverkeer moest stop gezet worden. Om halfvier stroomde de zaal van K. en W. leeg en formeerde zich een stoet, waarbij de buiten het gebouw wachtenden zich aansloten, terwijl terzelfdertijd ook de duizenden uit het gebouw Verkade en de katholieke onderwij« zers uit Diligentia aankwamen, zoodat men 66n stoet kon vormen. Aan den kop van de betooging liepen de heeren Ossendorp en Ketelaar en achter hen de bestufen der organisaties met de vele dui« zenden. Het was een merkwaardig geheel. In volmaakte orde werd door de binnenstad getrokken terwijl alles wat andere betoogingen steeds kenmerkt, als muziek, liederen en vaan» dels, hier ontbrak. Het was een zwijgende, doch daarom niet minder indrukwekkende de» monstratie. Uit het geheele land waren ze op« gekomen en van alle leeftijden om het offen» sief op het Binnenhof te versterken. Het historische plein werd versperd door politieruiters, doch de demonstranten dachten er niet aan door te dringen. De kop van den stoet stond op het Bultenhof. Uit de ramen van het gebouw van den Raad van State keken de heeren Ossendorp, Kete« laar, ZadelhOff, De Zeeuw en Mevr. Groene» weg op de velen neer, terwijl ook de heeren De Muralt en Otto aanwezig waren. Er werd halt gehouden om op de terug» komst van een deputatie te wachten en terwijl in het historische torentje de deputatie door den minister«president ontvangen werd, om» singelden de onderwijzers van Nederland het Binnenhof. Nadat het bezoek der deputatie was afge» loopen verspreidde zich de massa en trok te< rug naar de steden en dorpen van alle provin« cies, om te wachten, tot Dinsdag de beslissing zal vallen. Omstreeks 4 uur was de deputatie toegela< ten tot den tijdelijken voorzitter van den Mi« nisterraad, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, die, in tegenwoordigheid van den secretaris« generaal in algemeenen dienst, mr. Kan, de af« gevaardigden ontving. Bij de overhandiging van de motie voerde het woord de heer Nooter. Deze zeide, dat ds minister in de couranten zou lezen, hoe van alle kanten door de onder« wijzers in hun vergaderingen getuigd was en dat de motie slechts een zwakke weerklank was van hetgeen in die vergaderingen was voorgevallen. Zonder overdrijvihg kunnen de onderwijzers zeggen dat zij het voorstel van minister De Visser, dat te beschouwen valt als de vreeselijkste gebeurtenis en de grootste ramp, welke nog ooit over het onderwijzers' korps .was gekomen, onuitvoerbaar achten. De minister nam hierop de motie in ont» vangst en verklaarde, zijn ambtgenooten er van in kennis te zullen stellen, waarmede de audientie was geeindigd. Nadat de deputatie bij de demonstreereiu den op het Buitenhof was teruggekeerd, be- klom de heer Lamers het hek van het stand' beeld van Willem U, mededeelende, dat de voorzitter van den ministerraad de motie In ontvangst genomen heeft, onder de toezeg« ging haar te zullen overwegen en in den minis' terraad te brengen. Wij hopen en verwachten, aldus spreker, dat deze overweging een goed resultaat zal hebben en: houden ons kxuit droog! (Toejuichingen). De menigte ging daaraa In groote orde uit» een. De R.«K. onderwijzart rergaderden in Dill* gentia. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd en de voorgestelde salarisre» geling aan scherpe critiek hadden onderwor» pen, werd met sJgemeene stemmen een motie aangenomen door de gecombineerde vergade» ring dei andere onderwijzersbonden in het ge» bouw voor K. en W. De officieren van de „Juno", het Duitsche stoomschip dat Donderdagavond in de Noord» zee den IJmuidenschen vrachttreiler „Camc lia"-overvoer, verklaren dat de treiler niet do voorgeschreven lichten voer. Schipper Noordzjj van de „Camelia komt tegen deze bewering op, en verklaart, dat zijn lichten wel degelijk brandden. De aanvaring had plaats om halfelf 'savonds, 18 mijlen Noordoost ten Noorden van het vuurschip Haaks. De treiler zonk in enkele minuten. DE FORENSENBELASTING. Wij vernemen, dat bij het opmaken van de rekening van de vermoedelijke uitkomst van de nieuwe forensenregeling gebleken is, dat deze voor Den Haag een nadeelig saldo van ongeveer een kwart millioen zal opleverep. Waardoor dat komt? Wel, doordien Den Haag met slechts forensengemeenten om zich heen heeft, maar zelve 66k forensengemeente Is. Ntmelijk van Rotterdam. En wel in die ms»

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1