Neorologie Gemeentiraad Verkleiingen. Personalia. Vertenlglngtn. Varla. 2 Febr. Te Rotterdam overleden de heer E. Deddcs, die de eerste gezagvoerder was van de Holland-Amerika-lijn. 4 Febr. De beroemde 17-jarige Hongaar- schc pianist Stephan Partos te Amsterdam overleden. 6 Febr. De bekende Amsterdamsche advo- caat mr. J. Kappeyne van de Coppello, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, op 66-jarigcn leeftijd overleden. 9 Febr. Mgr. G. Gul, aartsbisschop der oud-kath. kerk, te Utrecht overleden. 16 Febr. Overleden de gep. vice-admiraal F K. Engelbrecht. 8 Maart. Overleden de oud-gouverneur- generaal van Ned. Indie W. Rooseboom en het Eerste-Kamer-lid de heer F. H. van Wi- chen. 17 Maart. Te Amsterdam overleden mr. 1 A. Levy, oud-lid der Tweede Kamer. 7 April. De Amsterdamsche hoogleeraar dr. Hector Treub in de kliniek van prol. T« Winkel te Utrecht overleden. 16 April, Dr. B. van den Bergh van By- ainga, predlkant te Zutfen, overleden, 51 jaar ouo, 15 Juli De heer J. Ziip Kz.} oud-lid van Ged. Staten van Noord-Holland, te Wleria- erwaard overleden op bijoa 70-jarigen leef- ijd 24 Juli. Overleden de heer D. de Klerk, oud-lid der Tweede Kamer. 8 Nov. Dr. A. Kuyper overleden, 83 jaar oud. De begrafenis had plants Vrijdag 13 November onder aanwezigheid van duizen- den personen uit alle deelen des lands. school verga- ler leden 16 Dec. Zeer woelige raadsvergadering Benoemd tot hoofd der school aan de Keet- kolk de heer P. J. Hazeloop, hoofd der school te Wieringerwaard. Medecleeling van B. en W., dat ae Alkmaarsche onderwijzers voor- taan evengoed kans zullen hebben op benoe- ming -tot schoolhoofd. De heer A. Oskamp, aftr. regent Burger- weeshuifl, niet hcrkozieni. Vbor hein gelkozen een der candidaten, door de regenten gesteld, n.l. de heer Holsmuller. Onder tumult de zitting gesloten bij de behandeling van het in de vorige zitting reeds uitgestelde punt 5: geven van toeslag aan gemeente-ambtenaren. 23 Dec. Voor de gemeente-ambtenaren wor- deif de minimunv en maximumsalarissen in- gang 1 Oct. verhoogd met 200, aan de werklieden en het politiepersoneel wordt een toeslag gegeven van 50. Goedgekeurd wordt een verordening, die het vliegen op minder dan 500 M. hoogte bo- ven de bebouwde kom en het maken van kunstvluchten verbiedt. Eveneens wordt goedgekeurd het voorstel van B. cn W. tot stichting van een 1 voor zwakzinnige kinderen. De voorzitter deelt mede de vori dering ten onrcchte buiten den wil te hebben gesloten. 6 Dec. Verloting van een pop ten bate van de Kinderbewaarplaats. 9 Dec. 25-jarig zangjubild van mevrouw RUl]5gDec.enOpening tentoonstelling op het gebied van .ija- en wintersport in de Harmo nic. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den IJsbond Hollands Noorderkwartier. 18 Dec. Bloemendag ten bate van Duit- sche kinderen. Opbrengst 351,10. 22 Dec. Het marine-comite ontbonden. 25 en 26 Dec. Voetbalwedstrijden om een rilveren bal, uitgeloofd door de supporters van ..Alcmaria VLotrix". Winn» »D. E» C. te Axnateadaa. om per lucfifpoetdienst op werkd'agen forief- den. Dat i« het, waar ik zoo even op doelde. En hiermede zeggen we die vliegerij vaarwel en gaan over tot wat. anders, nd. veriaarde- gen, jubilfi's enz. van beltende personen, en nog onkelo verdere bijnoiiderhed'en. Inmter; De beroemde tooneelspeelster mevr. Mann Bouwmeestar werd den 19 April 70 jaar. Den dag d. a. v. vierde do leidor der eociaal- democraton, de heer mr. P. J". Troelstxa, zijn 60sten verjaardag. De social is ten hadden zich voor gen omen dien dag een huldigingsopfcocht te orgams-e-eren, wat echter door den burge meester van den Haag werdi verbod'en, die waarschijnlyk bang was, dat allies niet be- hoorlij'k zou afloopem. April was wel een ma and van berdenkin- gen, want den 24sten herdacht de heer W. Miengelberg, dirigent van bet oonoertgebouw- orkest te Amsterdam, onder enorme belang- stelling den dag, waarop hij v66r 25 jaar voor het eerst optrad als zood'anig. Den 26 Oct. vierde de Ned. Ptrotestanten- bond zijn 50-jaxig bestaan en de 10e van die maand1 was de dag dat de tooneelopeler Louis Bouwmeester 60 jaar a an het tooneel verbon- den was. En nu zal ik mijn dagboek eens opzoeken- om je nog voor te lezen, wat ik je niet heb willen medbdeelen, omdat het losee, op zichzelf- staande feiten zijn." Oom vermeed natuurlijk bet woord „ver- ge ten". Het dagboek was epoedig gevonden en oom begon er in te bladeren. „Dan zie ik hier allereerst: 7 Jan. Do boek- handelaar te Bcheveningen, die terecht. st-nd1 wegens het in voorraad hebben van „De UtT (dat weet je wel, dat boek vail Barbusee dat hier eerst niet mocht wordten verkooht) is ook door het Haageche gereohtehof van rechtrvervolging ontslagen. Maar ik geloof haast dat er nog moer van in mijn joumaal moet staan. O, hier is het al. 12 April. De Hooge Band heeft inzake „De Hel" van Barbusee het cassatieberoep van den procureur-generaal bij bet Hof te den Haag verwoTpen en bet ontslag van rectitsvervolging gehandhaafd. 3 Febr. Het gomeentebestuur van Am sterdam driogt bij de regeering aan op opbef- fing van het broodkaartenstelsel. 13 Febr. Te Amsterdam is eert geheime Internati nale oommunistieohe bijeenkomst gehouden. 10 Febr. De internationalo conferentie voor het Permanent Hof vara Internationale Justitie in het Vredespaleis aangevangen. 23 Febr. De vierde jaarbeurs te Utrecht is door den minister van landfbouw officieel geopend. 14 Maart. Vijftienjarig bestaan van het „NieuWs van den Dag." 6 April. In 'het oongree te Airnhem van het N. A. S. wordt beeloten de eamenwerking met het N. V. V. inzake duurte-actie op te zegger. 0 April. Nederland wint dlen voetbalmatch te Amsterdam, gehouden tusSchen het Ned. en het Deensche elftal met 20. 14 April. Te '(fen Haag een Nationale Bond tegen Revolutie opgericht. 23 April. De Duiteche regeering maakt een aanvanig met de vervulling harer belofte om de op 22 Febr. '17 getorpedeerde Ned. schepen te vervangon door andere schepen. 25 April. Oentrale Arbeiderswoningbouw- vereenigingen in Noord-Holland opgericht. 28 Mei. Een collectieve arbeidersovereen- komst in de bouwvakken i» tusschen patroons- boniden in die christelijke werkliodan-organi- saties tot stand gekomen. 10 Juni. Te den Haag komt in het vredes paleis een Internationale oo-mmipsie van juris- ton bijeen om een plan te ontwerpen voor een permanent internationa'al gerechtshof. 30 Juni. Drooglegging der Zuiderzee be- gonnon. 12 Juli. Opheffing wittebroodkaarten. 20 Juli. Prov. Staten; van Noord-Holland bepalen dat op de pensioenen 50 pet. toeslag zal word'en gegeven, 10 en 17 Oct. Journalistiek-oongres te Rotterdam. 20 Dec. Het 'huis, waar dr. Kuyper -gewoond heeft, door oud-m muter Oolijn gekocht en aan de a.-r. partij geschonken. Het zal inge- rioht worden als bondsbureau. Oom klapte het dagboek dicht en vervolgde: ^De laatste maand des jaars braoht in de Tweede Kamer nog eenige belangrijke dingen naar vorem. Den 8 Deo. nanj zo de nieuwe postwet aan, waardoor de tarievon verhoogd worden en dlen 23sten van die maand heeft ze na ver- werping van het amendemenfc-Lehman en de lnotie-Dresselhuys het goz ants chap bij bet Vatikaan bevestigd en dienzelfden datum werd het wetsontwerp tot verhooging van den gedistilleerdaocijns met 48 tegen 84 stemmen aangenomen." ,,Ben je tevreden?" vroeg oom daarna. „Ja ooni. Ik dank IT." „G«en dank, jongen, Ik vind het aileen maar jammar dat je zoeveel vergeet en dat 6ene juist onthoudt „Wat is dat dan!" vroeg ik verbaasd'. „Dat je nooit vergeet mij ieder jaar te ko- men opzoeken om mij schor te laten praten. Adieu l"y Ik verbaasd af. Ik hadi een tireffend slot verwacht, maarsdit was mij al te tireffend. Bfrr MAR. Dat 1920 voor den raad ook een werkzaam jaar was kan wel worden vastgesteld, al kwa« men er niet veel groote dingen tot stand. Het raadslidmaatschap is geen sinecure meer. Veel meer zaken dan vroeger komen er aan de orde, en er is bijna geen zitting waarin niet over de salarieering van de een of andere groep ambtenaren gediscussieerd wordt. Toch zou het ongewenscht zijn, wanneer de raad over de salarieering zijn zeggingschap uit handen gaf. Dat de raad het georganiseerd overleg aan< vaardde valt toe te juichen. blijkt, dat veel groote zaken nog steeds in voorbereiding zijn. Het tot stand komen van een gemeenteljjk grondbedrijf mag zeker een belangrijk b^sluit genoemd worden, dat voor de gemeente in de toekomst van veel nut zal bljjken te zijn. Moge 1921 de oplossing in de voor Alkmaar reeds jaren hangende schouwburgkwestie brengen. Financieel valt het niet tot stand komen van de plannen van Alcmaria, waarvoor de ge» meente dit jaar aan de vereenlging 350.— terugbetaalde, wel het meest te betreuren. Gehoopt mag worden, dat de leden, die poogden te veel te becijferen en daardoor de gemeente een niet te voorzienen strop b*< zorgden, het komende jaar, wanneer de doot B. en W. toegezegde plannen in behandeling komen, minder commissoriaal zullen doen en meer het oog zullen houden op hetgeen Alk» maar behoeft en alleen door gemeentelijk ini» tiatief kan bekomcn. Dat 1921 een begin van de oplossing van het vraagstuk van het verkeer te water moge brengen, wensChen wjj mede in het belang van Alkmaar ten zeerste. Het mag wel verwonderlijk geacht worden, dat in den loop van het jaar geen enkel raads* lid, na hetgeen er over de sluizen aan de Zes« wielen is geschreven, schriftelijke vragen tot B. en W. heeft gericht. Moge 1921 ook de noodzakelijke verbrce« ding van het Scharloo brengen. Men kan dit met het bog op den woningnood niet laten wachten. Deze is er over 10 jaar nog en bo» vendien mag verklaard worden, dat Alkmaar in bet bouwen ter voorziening in den wo» ningnood geen slecht figuur slaat De noodzakelijke verbreeding van het Scharloo zal misschien ook kunnen leiden tot betere exploitatie van de Alkmaarsche een paardentram, die men voor 25 jaar als luxueus bewonderden, maar die nu zoo aftands ia ge« worden, dat een voorziening meer dan noodig is. Alkmaar heeft als centrum in een schoone landbouwstreek een groote toekomst,* maar het zal noodig zijn, dat het zelve alles doet, om de voordeelen die daaraan vastzitten, tot zich te trekken. De vestiging van het hoogheemraadschap ..Hollands Noorderkwartier" is evenals die van het landbouwhuis van veel belang voor de .toekomst. Ook de aanwijzing van Alkmaar als zetel voor den keuringsdienst voor het district stemt tot vrcugde en zeker is de aansluiting van vele omliggende gemecnten bij het abat« toir ook voor Alkmaar van veel belang. Alkmaar volge echter tegenover dc buiten» gemeenten een politiek van welwillendheid en geve geen anncxatiegeluiden. .Juist de concurrcntie met andere centra in N. H. maakte dat men ten plattelando onweb willend tegenover Alkmaar stond. De laatste jaren begon dit wat te luwen, doch de wijze waarop de raad de regeling tot stand bracht inzake het bezoeken van leerlin« gen uit de buitengemeenten van de onderwljs» inrlchtingen, heeft aan het wantrouwen op« nieuw voedsel gegeven. Ook wlj hebben den indruk, dat het verzoek van 't Landbouwhult« houdkundig onderwijs strandde op een tever doorgevoerde juristerij in het college van B. en W. Beter dan het zich blindstaren op for« meele overwegingen Is het zioh plaatsen in het voile leven. WU hopen dan ook, dat de raad in 1921 te» genover de buitengemeenten niet zal vasthou> den aan rechten, maar een gewillig oor zal leenen aan den wensch van medezegging< schap door de buitengemeenten over de on» derwijsinrichtlngen, waaraan ook zlj mede be« talon, Dit is bovendien overeenkomstig het begin' sel van evenredige vertegenwoordiging en democratic, waarop de Alkmaarsche raad bs» weort te zijn gestcld. Alkmaar heeft de buiten< gemeenten en de buitengemeenten hebben Alkmaar noodig. De te volgen politiek dient er eene van sa< men working te Vermakelijk Is to lezen, dat de raad In de zitting van 31 Maart besloot aan den minister te verzoeken de onderwijzerssalarissen te ver» hoogen en in de zitting van 25 November be« sloot om een zcrodanig verzoek niet te doen, omdat lets dergelijks buiten de werkzaamhe' den van den raad ligt. De hier volgende opsomming doet zien welke vraagstukken de raad in het afgeloopen jaar onder de oogen heeft gezien. K« 24 Jan. De Gemeenteraad neamt een motie aan tot intrekking van de filmkeuring voor volwassenen. De loonen der gemeente-werklieden worden vastgesteld zonder kindertoeslag. Besloten wordt tot het inriohten van nood- woningen in de barak aan den Westerweg. 19 Febr. Eraobtens besiissing van den mi nister zal het raadsbesluit inzake de bee 1 den op het Schermexhek niet vernietigd worden, zoodat men nu de origineele beelden dear zal plaatsen. De gasprijs op 20 cent gesteld en de prijs van electr.-stroom op 33 cent, als gevolg van het heffen van een retributie door de ge meente voor het gebruik van gemeentegrond. De bagrooting van da burgerwieht aange nomen, nadat er in sen pair raadlsvergaderin- gen meermalen heftfig over gesprc'ken was. 4 Mirt. De Gemeenteraad keuri goed den aanl'eg van een sportpark aan d« Nieuw- poortelaan. Het wetbouderssalaris wordt van 1006 op 2000 gebracht, het pxeeeutdegeld der readsleden van 5 op 10. De geme^ntebegroot'ing wordt vastgesteld op 2.388,804.19 in ontvangston em uitgaven, met 74524.99 aan onvoorziene uitgaven. De hoofdelijke' omslag wordt uitgetrokken op 900.000. 31 Mrt. Op verzoek van de afdeelingen N. O. G. en B. v. N. O. besluit de Raad een adres te rich ten aan den minister van onder wijs en aan de commissie voor salarisherzie- ning van burgerlijike ambtenaren, met verzoek de onderwijzerssalarissen te verhoogen. Benoemd word't tot directeur van het ge- meente-slachthuis de heer W. Voorthuijsen, veearts-bacterioloog aan het gem.-slachthuis te Rotterdam. Aan de openbaxe leeszaal wordt 2400 sub- sidie toegestaan, aan het Witte Kruis voor Huisverzorging 2000, aan, drankbestrijding 300. Over deze subsidies hadden in de vori- ge zitting de stemmen gestaakt. 14 Mei. Bij den aanvang der vergadtering protesteerden verscbillemde leden tegen de overladen agenda. Tn antwoord op vragen van mr. Boaman deelt wethouder mr. Leesberg mede, dat tot verbreeding van het Scharloo niet kan wor den overgegaan zoolang de woningnood duurt; dat B. en W. een stkdsgehoorzaal ur gent acbten en dat het aanl'eggen van een nieuwen weg AlkmaarBergen—Schoorl ia Publieke Werken is besproken. De loonen van de schoolschoonmakers en brugwachterS worden vastgesteld zonder hoofdelijke stemming; de jaarwedden van het politiepersoneel worden na eenige wijzi- gingen in het voorstel vastgesteld1 (bij aan- stelling komt slecbts gediplomeerd personeel in aanmerking.) Besloten wordt tot reorganisatie der brand- weer. Er komen 2 stoomspuiten bij en een mechanische ladder. Gebroken is met het systeem van geheel vrijwillige brandweer. Aan regenten van het ziekenhuis wordt toegestaan eenige verbeteringen aan dat ge- bouw aan te brengen. Eenige raadsleden keur- den het af, dat met dat werk reeds een aan vang was gemaakt v66r de raad zich er over had uitgesproken. 19 Mei. Het presentiegeld der raadsleden, door hen zelve bepaald op 10, wordt door Gedep. Staten vastgesteld' op 8 per lid per vergadering. 10 Juni. De heer Wester hof houdt een interpellate over het weigeren ran het Doe- lenveld voor een meeting van de S. D. A. P., Bestuurdersbon'd en revolutionnaire groepen voor het houden van een meeting tegen de anti-revolutdewet. Hij stelt een motie, waarin de Raad die weigering betreurt. In d'e volgen de vergadering zal dip verder worden beban- deld. De subsidie voor de Ambachtsschool wordt verhoogd in verband' met de hoogere salari eering van het personeel. Besloten werd tot het bouwen van een ren- stal in het sportipark, alsmede tot den bouw van 17 semi-permanente woningen aan den Schermerweg. Aangenomen werd' een voorstel tot het aangaan van een tijdelijke geldleening van 530.000. Eerst was voorgesteld1 een leening te sluiten, maar in verband met een uitkee- ring uit de O. W.-belasting van 41.3000 werd een tijdelijke leening voorgesteld. De burgemeester zegd'e toe, dat die uitkee- ring aanleiding zal zijn tot verlaging van den hoofdelijken omslag. Tot geneeskiundige (internist) aan het stadsziekenhuis wer'd benoemd1 dt. Kortiweg met 11 stemmen tegen 7 st. op dT. Straver. Aan de vereenigihg Alcmaria werd terug- gcgeven een br-drag van pl.m. 850, uitgege- ven voor het maken van de planntn voor een schouwburg en coneertzaal. De heer mr. Bosman verdedigt een voorstel tot het benoemen van een oommiaaie tot het onderzoek van de mr gelijkheid vun dergelij- ken bouw dtoor de gemeente. Hij trok hot voorstel echter in nadat de burgemeester meedeelde, dat B. en W. reeds bezig zijn met plannen. 30 Juni. De motie-'Westerhof inzake weige ring van het Doelenveld, gesteld in de verga dering van 10 Juni, verworpen met 10 tegen 7 stemimen. Tegen de soo.-dem. en-de heer Oloeok. Een motie ddr S. D. A. P. inzake het niet wensohelijke van semi-permanente woningen aangenomen. Het voorstel van B. en W. inzake do be- stemming van de uitkeering uit de O. W.- belasting aangencftnen. Tegen de eoo.-dem. be- halve de heer Ois'kam. 5 Aug. Benoemd tot rector van bet gym nasium de heer dr. J. W. Biermsn te Amster dam. Afgewezen word't een verzoek van eenige drankbestrijdersorganisaties tot installing van een tapverbod tijddns de kermis. Besloten wordt tot het aangaan van een geldleening groot 430.000. Besloten wordt tot het instellen van een ophaaldienst voor den hoofdelijken omslag, zood'at de belastingschuldigen wekelijks kun nen betalen. 2 Sept. De Raad besluit tot instelling van een commissie van advies voor sociale aange- legenheden. Besloten wordt hot aangaan van een geld leening van 18000 voor verbouw van het StadsziekenhuisA Verworpen wordt een motie van den heer Verkerk om het bezoek der Raadsleden door sollicitanten overbodig te verklaren. 7 Oct. De burgemeester geeft een uiteen- zetting van Alkmaa'r's houding tegenover de tarieven van de P. E. N. Mevr. Au'kes interpelleert over de gemeen- telijke melkcentrale. Op spoed wordt aange- dToagen. Besloten wordt do fnogelijkheid te schep- pen tot invoer van bevroren rundvleesch Goedgekeurd1 wordt de instelling van een gemeentelijk grondbedrijf. Aan de subsidie aan de R. K. Woning- bouwvereeniging Goed' Wonen wordt de voor- waarde verbonden, dat -steeds het grootste ge- zin moet voorgaan bij de aanwijzing van een wo-ning, ook al is dit gezin niet katholiek. 28 Oct. Tot regent van het burgerwees- huis gekozen de heer A. Oskam, die in den Raad1 door de soe.-dem. was aaabevoleu eh daarna als 8 ten de voordraeht toege- vesgd. Besloten werd de voorgenomen geldleening van 430.000 k 6 pet. te verhoogen tot K millioen I 7 pet. en deze nieuwe leening on der h an dech te plaatsen. Vastgesteld werd een nieuwe verordening op de heffing van dien hoofdelijken omslag, waarbij de aftrek 800 voor gehuwden en 650 voor ongehuwden werd. Uit overweging dat de Eroon deze niet goed zou keuren, wer- den vooretellen van de soo.-dem.-fTactie ver worpen, waar in de aftrek voor gehuwden op 1000, voor ongehuwdten op 750 kwam en de kinderaftrek op 75 per kind bepaald was. Besloten werd tot verbreeding van de Voor- meer tot 11 Meter. 25 Nov. De gemeenteraad besluit tot aanko-op van het huis met den kogel in de Appelsteeg voor f 7500; tot herziening van de salarissen van het personeel van het gymna sium en de handel-sscholen; tot den bouw van een ambtswoning voor den directeur der lichtbedrijven; tot verhooging van de toelage aan de Earner van E. en F.; tot wijziging der verordening op bet heffen van belastinig op openbare vermakelij'khedentot idem der he- lasting op de gebouwde eigendommen. Tot directeur van den in te stellen keu ringsdienst wordt benoemd1 do heer dr. D. Mol, plaatsv. dir. van den gem.-keuringsdienst voor eet- en drinkwaren te Utrecht. 7 Jan. Dc heer A. Frins herbenoemd als voorzitter van de Earner van Eoophandel. 2 Jan. Dertig.jarig jubil6 als brugwachter van den heer H. J. Futtenaar. 1 Febr. De heer P. Kuiper 25 j lar werk, zaam ten kantore van notaris mr. A. P. H. de Lange. 17 Febr. De heer J. Knoppers WKz. over, leden, 71 jaar oud. I Mrt. De heer A. Schuur Entingh viert zijn 25'jarig jubil4 als onderwijzer aan de school met den bijbel. 21 Febr. De heer H. Siebert Coster, te Bergen, in het St. Elizabethsgesticht overleden in den ouderdom van 61 jaar. 19 Febr. JL»e heer H. van der Heij, oud<di« recteur der Ambachtsschool, overleden. 25 Febr. Viering 40«jarige dienstbetrekking mej. Bibo in de hoedenzaak der firma Lind aan ue Mient. 18 Maart De heer H. de Jong 25 jaar boek. houder aan de gasfabriek. 15 Mrt. 50'jarige werkzaamheld van A. Einwachter in de drukkerd der N. V. voor. heen Herms. Coster en Zn. II Mrt. De heer Visser 25 jaar in dienat by de flrma Stoel 31 Mrt. De heer J. van Deventer 25 jaar brugwachter in dienst der gemeente. 17 Mei. Heden voor 25 jaar werd de heer A. M. Coiiyn te Leiden tot arta benoemd. 10 April. De heer dr. R. J. r. d. Heyde overleden. 20 ApriL Het echtpaar Prssg 50 jaar go. trouwd. 1 Mel. De heeren M. Vasblnder en M. Koopman 25 Jaar leeraar aan de Ambachts« school. 4 Mel. De heer H. J. de Jong 50 Jaar by de firma H. Bossert en Zn. 6 Mei. 40>jarige echtvereenlging echtpaar J. de Jong aan de Kaasmarkt. 17 Mel. 25'jarig artsjubil6 van dr. A. M. Conyn. 50'jarlg huwelyk echtpaar Smlt, aan de Wognumschebuurt. 11 Juni. 50'jarlg huwelyk echtpaar AL Verdronkenoord. 26 Juni. 50'jarlg huwelyk echtpaar G. Kley meer, Liefdelaan. 17 Juni. Zilveren professlefeest als rell gieuse van de congregatie der E. E. Z. Z. Augustinessen, van de Eerw. Zuster Caecilia en Lucia in het St. Elisabethgesticht. 16 Juni. De heer J. J. C. de la Sablonifcrs van Eelde, directeur van het postkantoor vler zijn 40«jarig Jubil6 als postambtensar. 26 Juni. De heer C. W. Bruinvis, 91 jaar, gedecoreerd met de medaille van verdienste jegens openbare verzamelingen. 10 Jul!. De heer dr. Greebe neemt afscheld van de leerlingen van het gymnasium 16 Juli. 55.jarig huweiyksfeest echtpasr Hofman, Bloemstraat. HI 2 Aug. Mej. A. Schult 50 jaar in dlenstbe« trekking by de fam. Masdorp. lb Aug. De heer G. F. Brouwer vlert zyn 25'jarig jubilb als concierge aan de AmbachtS' school. 9 Aug. De 82'jarige Dirk Rulter en de 8» jarige Piet Frans Pzn. maken een wandeling naar Haarlem. 9 Aug. De heer en mevr. J. M. Otto her« denken hun 50'jarlg huweiyksfeest. 9 Aug. Gouden huweiyksfeest van het echt» paar M. X. Palearl. 9 Sept. 60'jarig. huwelyk echtpaar Alberts 16 Sept. De Eerw. Zuster Benedicts viert in het St. Elizabethsgesticht haar Zilveren professiefeest in de orde der E. E. Z. Z. Augustinessen uit Delft 23 Sept. Pater L. W. van der Elzen viert zyn zilveren Professiefeest. 15 Oct De heer A; de Louw herdenkt zl;n 40»j trigs wOTkeasmhsdd als WMer us de Ned. Hers. Diseonle en het StadsziekwAuis. 31 Oct. Overleden de heer J. M. de Sonne* ville, In den ouderdom van 80 jaar. 1 Nov. 25'jarig jubllt by de politic van den heer Grondsma. De heer J. Veenenbos, hypotheekbewaarder alhier, viert zyn 40<jarig jubilb als ambtenaar by de registratie en domeinen. 3 Nov. Ds. H. Meyer 25 jaar predikant. 20 Nov. 50'jarige echtvereeniging echtpaar de Gelder. 26 Nov. Majoor Leegwater 25 jaar by de ryksveldwacht 14 Jan. Onder v-oorzitterechap van den heer Met uit Heerhugowaard wordt 'n vergadering gehouden van vertegenwoordigers van zui- velfabrieken, waar besloten wordt tot oprich- ting van een nieuwen Bond. 16 Jan. De Club der S-. D. A. P. opgeheven naar aanleidng van een schrijven van het partijbestuur der S. D. A. P. De leden konden overgaan bij de 8. D. A P. De afhandeling der bestaande kwestie werd overgelaten aan het congres der S!. D. A. P. 28 Jan. Op initiatief van de afd. Alkmaar der S. D. A. P. de woningbouwvereeniging Rochdale opgericht met aanrankc! ijk 41 leden. De Voogdijvereeniginig Kindereorg in. het arron-dissement Alkmaar opgericht. 30 Jan. Een nieuwe bond van zuivelfabrie- ken opgericht, gevestigd te Alkmaar, met aan- vankelijk 19 leden. 24 Juni. Ohr. Oranjevereeniging opgericht. Voorzitter ds. de Pree. 28 Juli. Vereeniging van R. K. handelaren in manufacturen en aanverwante vakken op gericht. 22 Oct. Vereeniging opgericht van huis- en grondeigenaren. 29 Oct. Opgericht de vereeniging De Een- draeht, vereeniging van fynwasscherijen. 12 Nov. De N. V. tot exploitatie van on- roerendo goederen opgericht. 24 Nov. Opgericht een vereeniging tot het geven van huievlijtonderwije aan Alkmaarsche jongens. 2 Jan. In de bloscoop Cinema Amerlcaln de film „Het gevaarlljke pad" afgekeurd door de bioscoopcommissie. 12 Jan. Klnderbewaarplaate in gebruik ge< nomen. 6 Febr. De commissie tot bestryding der malaria hier ter stede gearriveerd. Zy zal haren arbeid in N.'Holland zeer spoedig be« glnnen. 10 Febr. Aanbesteding van den bouw van 98 semi'permanente woningen vanwege de gemeente. Laagste inschrijving 591821. Een week later gegund aan de op 3 na laagste in< schrijvers Bakker en Karssen alhier. 17 Febr. Officieele opening van het Land» bouwhuis. 23 Maart Door de E. N. L. R. is een hoog« tevlucht boven Alkmaar gehouden. De be« reikte hoogte was 5800 meter. 20 Maart. Een liefdadigheidsconcert van de Vere'enigde Zangers ten bate van de kin» derbewaarplaats brengt 325 op. 2 April. De Eerste Ned. Luchtreedery houdt een avondvlucht boven onze stad. 6 April. Ooievaars terug op het land van den heer Kramer by de Friesche brug. 7 April. De eerste asperges op de veiling te Alkmaar aangevoerd. 28 April. In een vergadering in het hotel De Nachtegaal, bijeengeroepen op intiatief van de V. V. V. te Schoorl en Bergen, wordt besloten tot oprichting van de Rijwielpadver» eeniging N.'Kennemerland. 13 Mei. Officieele opening van het nieuwe sportpark. 10 Juni. De gemeente Alkmaar krijgt 413.431 ultgekeerd uit de O.'W.'belasting. 5 Jul!. Ultsluiting in de bouwbedrijven, als gevolg van niet'teekenen van het arbeidscon» tract door de moderne organisatie en de fe< deratie. 31 Juli en 1 Aug. Bloemendag tuberculosc fonds onderofficieren. Opbrengst 455.54X. 21 Aug. Het eerste bouwblok van de R. K. Woningbouwvereeniging Goed Wonen aan den Baanaingel plechtig ingezegend. 26 Aug. De ultsluiting in de bouwvakken lngekrompen, zoodat zy nog alleen de Landc lijke Federatie van Bouwvakarbelders betreft treft Een week later werd zy ook voor de leden dezer organisatie opgeheven. 6 Sept. Installatie ten stadhulze van het- Alkm. Comlt6 tot oprichting van een Marine monument ter herdenklng van de In den oorlog gevallen slachtofferi en tot steun van de nagelaten weduwen en weezen. 11 Sept. Bezoek koningin. De nieuwe Alkmaarsche vlag voor het eerst ontploold. 15 Sept. 50<Jarig bestaan Chr. school In de Doelenstraat. 1825 Sept. Winkelweek. 22 Sept. Landbouwtentoonstelllng. Eerste steen gelegd van den ontsmettlngs' oven. Te Alkmaar een veem opgericht. 1 Oct. De commlssarls der Koningin be« zoekt Alkmaar en eenige dorpen In de omge« vlng. 8 Oct. Herdenklng Alkmaar's ontzet. Bloemendag Nat. Bond van Handelv en Kantoorbedienden Mercurius. Opbrengst 274.50. 1 Nov. De ophaaldienst voor den hoofde» lyken omslag treedt in werking. 31 Oct. Laatste course in dit seizoen van« wege de Kcnnemer Sportclub. 2 Nov. By do verkiezing van gemachtigden voor het klescollege der Ned. Herv. gem. kry» gen de vryzinnlgen de meerderheid. 4 Dec. Ds. Kloosterman neemt het beroep aan naar Voorburg. 9 Dec. J ubileum«concert mevr. Ruygh— Krens.

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 6