I Binnenland ys L. Frankenberg, Alkmaar Bioscopen Sport Zeeiijdingen m het tramongeluk te laren. I Omtrent het onderzoek, hetwelk is inge- ctpld naar de toedracht van het tramongeyal te Laren, verneei:1. het Persbureau Vaz Dias noe het volgende: Toen de chef van den uitvoerenden dienst te Muiderberg met een materieeltrein naar den Hakkelaarsbrug was gekomen en daar aan het personeel van den uit Amsterdam ko- menden trein zijn te Muiderberg gegeven or der herhaald had, n.l. dat deze trein op de Hakkelaarsbrug met trein 8 moest kruisen en verder zonder kruising naar Laren moest doorrijden, was dit voor den conducteur van dezen trein aanleiding om zijn lastgever or op attent te maken, dat hij van den chef te Laren order had gekregen om aan den ooischen Boer" aan de telefoon te komen. De chef van Muiderberg heeft op deze mededeeling van den conducteur geantwoord: Geen gebel meer met telefoons; je gaat zonder kruising door naar Laren". Naar de Telg. bij informatic vernam, is de toestand der zwaar gewonden naar omstan- digheden vrij goed. Alleen die van P. N. v. d. Berg baart momenteel eenige zorg. Naar het Corr.-bureau nog verneemt is thans de instelling van een commissie van 3 leden te wachten ter nader onderzoek van de omstandigheden en oorzaken, die tot het ernstige ongeluk hebben geleid. - In een kort onderhoud omtrent het droe- vig gebeuren te Laren met burgemeester jhr. H. L. M. van Nispen van Sevenaar gaf deze als zijn vaste overtuiging te kennen, dat met het tegenwoordige snelverkeer en de zeer smalle wegen in Laren's omgeving een voer- tuig als de Gooische Stoomtram een onding genoemd moet worden. Afgezien van het tramvraagstuk. waarover het laatste woord nog niet gezcgd is, was Laren's burgemeester van cordeel, dat het ge- vaar voor ernstige ongelukken zal voortdu- ren. zoolang de huidige toestand bestendigd blijft. „Hoe eerder wij van dit angst en schrik prspreidende vehikel verlost worden, hoe liever't mij zal zijn", aldus luchtte de burge meester zijn hart. „DE NIEUWE TAAK VAN DE ORDE r VAN DE STER IN HET OOSTEN." In het kamp van de Orde van de Ster in het Oosten, hield dr. Annie Besant, na de lunch, waaraan een aantal persvertegenwoordigers, dat daartoe was uitgenoodigd, deelnam, een openibare lezing. Vele honderden, niet-leden, hadden van de hun aangeboden gelegenheid gebruik gemaakt om een bezoek te brengen aan het kamp. Mevr. Besant begon met er op te wijzen dat er thans niet meer sprake is van de ver- waehting van de komst van den Wereldlee- raar maar dat hij thans reeds hier onder de menschen verkeert hetgeen ook door de leden van de Orde, die naar het kamp waren geko men, wordt aangenomen. In verband hierme de is ook de organisatie vap de Orde van de Ster in het Oosten, die tot nu toe meer een voorfcereidende taak had, eenigszins veran- derd. Thans zal hij zich er meer op toe leggen om de idealen, door den Leeaar aangegeven, te verwezenlijken in de maatschapij. Spr. vertelde vervolges van de verschij rning van een nieuw ras, waarvan de voorloo- pers reeds in Amerika zijn geconstateerd en van de idealen, die de Wereldleeraar in ver band1 hiermede geven zal. Daarna nam Krishnaji het woord en las drie van zijn gedichten voor, waarin hij uit- drukking gaf aan de geestelijke vreugde en verlichting, die hij na lang zoeken door zijn eenwording met zijn Meester verkregen had Later in den namiddag werden wij in de gelegenheid gesteld het Kasteel Eerde, dat, zooals men weet, door Baron van Pallandt aan die Orde wend afgestaan, te bezichtigen 'Het kasteel, dat met zijn zalen met oude go belins en fraai aangelegde tuinen een schitte renden indrukt maakt, is gedeeltelijk gemoder- niseerd. Althans de bijgebouwen aan den lin- kervleugel zijn tot een 20-tal geriefelijke ka mers ingoricht. Er zijn thans 12 vaste wer kers,, die het geheele jaar door in dit hoofd' kwartier de verschillende werkzaamheden voor de Europeesche afdeeling verrichten. RELLETJE IN DE HOOFDSTAD. Als't Zaterdagnacht is en kort na het slui- ten der cate's wil t' in Amsterdam nog al tens gebeuren, dat lieden met een zwak vcor een zeker Schiedamsch vocht, als zeilschepen bij een Zuidwesterstorm langs de straten slingeren en zwalken. Onder hen, wier breln door den drank beneveld is, zijn er, die zich als makke schapen gewillig naar huis laten brengen. Echter zijn er ook, die zich om een kleinigheid beleedigd en gekrenkt gevoelen en met gevoelens van wraak behept zijn. Met zoo'n stelletje had de politie op de Stroo- markt te doen. De „heeren" begonnen, zegt de Telg,, met een twist onderling. Nauwelijks hadden zij de glimmende knoopen der politie ontdekt, toen hun eensgezindheid terugkeerde. Eenpa rig keerden zij zich nu tegen de politie, die moeite genoeg had, de schreeuwende en schel- dende mannen naar het bureau over te bi en- gen. In het schijnsel van het lamplicht zag de politie plotseling een mes flikkeren. Zekere Bakker, een havenarbeider, hanteerde het in zijn woede blijkbaar met een dergelijke zeker- heid, dat hij zijn doel, den rug van agent Van Neure, niet miste. Met een diepe vleeschwon- de moest de getroffene naar het Binnen-Gas :- hms worden overgebracht. Zijn toestand is redehjk wel. De dader, wiens signalement bekend is, heeft de vlucht genomen. GEVAARLIJKE SCHIETOEFENINGEN. Zondagmiddag stond de 37-jarige varens- gezel J. Vollemans te Rotterdam voor zijn woning aan de Bernardinastraat. Plotseling werd hij op drie plaatsen door een schot ha- gcl uit een windbuks getroffen. Een kogeltje tt? ln rechterwang en twee in het lin- u Politic stelde een onderzoek in en k v. ^.e 38-jarige B. uit de Schoter- oosstraat uit zijn raam met een buks aan het oetenen was geweest. Tegen den jager is pro- ces-verbaal opgemaakt, terwijl de buks in be- jSiag werd^. genomen De getroffene werd in netziekenhuis aan den Bergweg verbonden. amerik. JOURNALISTEN IN hONS LAND, uister zijn de Amerikaansche journalisten, «Sh reis^door Europa maken, in Den Haag aangekomen. Zij werden in de kleine rechtzaal van het Vredespaleis ontvangen door mr. Loder, voorzitter van het comitd van ontvangst. Mr. Loder hield bij deze gelegen heid een rede, waarin hij den gasten een har- telijk welkom toeriep in ons land, niet alleen uit naam van het comite van ontvangst, maar eveneens uit naam van alle landgenooten. De rede van mr. Loder werd beantwoord door den heer Will Owen Jones van de „Lin- coln State Journal" uit Nebraska, die zeide, dat de Amerikaansche gasten de schitterende ontvangst op hoogen prijs stelden. Vervolgens hield mr. Crommelin, eerste secretaris van het Int. Bur. van het Perma- nente Hof van Arbritage, een voordracht voor de gasten over het Permanente Hof van Arbitrage, waarbij spr. een overzicht gaf van de geschiedenis der internationale arbitrage en de aandacht' vestigde op het belangrijke principieele verschil tusschen het Hof van Arbitrage en het Hof van Internationale Jus- titie. Namens de Camegiestichting van het Vre despaleis werd het gezelschap vervolgens in de leeszaal der bibliotheek begroet door den directeur, dr. J. ter Meulen, die een rede hield waarin hij een en ander mededeelde over de boekerij van het Vredespaleis. Na de rede van dr. Ter Meulen vereenigde zich het gezelschap aan een lunch in de „Twee Steden", aangeboden door het gemeen- tebestuur van Den Haag, waarbij de burge meester, mr. Patijn, een rede jiield, waarin hij die gasten een welkom toeriep en een toast instelde op den president der Amerikaansche republiek. Na de lunch bezochten de gasten het Mauritshuis; daarna woonden zij eenigen tijd de zitting van het Premanente Hof van Internationale Justitie bij, waarna zij een be zoek brachten aan het gemeentemuseum. Per auto werd vervolgens een rit gemaakt door de stad en omgeving. Om halfvijf kwaim het gezelschap in het Palace Hotel it Schevenin- gen aan, waar het gemeentebestuur een thee aanbood. TREIN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. De electrische trein Haarlem—IJmuiden die Zaterdagmiddag te 5.50 te Velsen moest aankomen, is nabij Santpoort tijdens een he vig onweer door den bliksem getroffen Daardoor ontstond kortsluiting en kon de trein niet verder. Van Haarlem moest een machine komen, om den trein weg te halen. De talriike reizi- gers kwamen een uur te laat in Velsen en I Jmuiden aan. Het verkeer op het baanvak Velsen—Haarlem ondervond eenige vertra ging. TWEE WOONHUIZEN IN ASCH GELEOD. Gisteravond) woedde bij Eindhoven een felle brand in het dorpje Aalst. Een blok van twee burgerwoningen werd in vrij korten tijd in asch gelegd. Van de inboedels kon zoo goed als niets worden gered. 'De branc was ontstaan in de woning van J. Lou wers, waar de bewoners niet thuis waren Zij sloeg vandaar over naar het Luis van mej. M. Habraken. De oorzaak is onbekend Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. We- gens gebrek aan bruikbaar brandWuschma teriaalviel aan blussehen niet te denken. DOOR DE RADIO GEWAARSCHUWD. Te Delft kwam Vrijdagmorgen zekere P aan het politiebureau verfel'len, dat zijn moe. der hoogst ernstig ziek was, terwijil zijn broer en zuster op een vacanttereisje ergens in Belgie vertoefden. Een nader adres of ver blijfplaats was hem echter niet bekend. Hi verzocht opsporing en bekendmaking. De commissaris van politie deed 's middags te twaalf uur van Hilversum uit per radio deze mededeeling omroepen, met het gevolg, dat dit bericht o.a. werd opgevangen te Rijssel. De politie aldaar die op een openluchtfeest waar veel vreemdeliugen vertoefden, den naam P. eenige malen omroepen, waarop de ze en diens zuster zich meldden. Nadat hun de tijding was medegedeeld, hebben zij on middeliijk den nachttrein naar Holland ge> nomen. Bij aankomst alhier troffen zij hun moeder nog ievend aan. Weinige uren later is zij overledcn. HOOGOVEN I WEERl HER'STELD. De hoogoven I van het Hoogovenbediij te I Jmuiden, die vele maanden buiten dienst is geweest, wegens reparatie, zal met Sep tember weder in bedrijf worden gesteld. Ook de nieuwe cokesoven-batterij van het Hoogovenbedrijf komt binnenkort in werking Daardoor krijgen vele arbeiders werk- TABELLAKISCHE BQEKEN zijn onmis baar in de modorne boekhouding. Onze registers voldoen aan do hoogste eischen NACHTELIJKE BRUILOFT VERSTOORD. In den afgeloopen nacht is te Amsterdam een bruiloft, welke in een huis aan den Ring- dijk plaats vond, op onhcbbelijke wijze ver- stoord. De ramen van de woning waren open geschoven, zulks met het oog op de warmte en in verband met het feit, dat daar- aan niet minder dan 25 a 30 personen deei- namen. Het feest was nog in vollen gang teen een bewoner van de Pauweniaan (0.) daar met eenige vrienden uit de buurt pas- seerde. Toen de man, die beschonken was, 't feestrumoer hoorde, wilde hij, naar de Telg. meldt, aan de partij deelnemen en daar nie- mand hem inviteerde, beslcot hij zichzelf aan te dienen. Hij begon met een glas limonade, dat in de vensterbank stond, weg te nemen en dronk den inhoud op. Ziende, dat dit weinig indruk op de feestgenooten maakte, deed hij pogingen om naar binnen te klimmen. Het ge volg was, dat men hem dit belette, waarop de dronkeman een ladder nam, welke bij het huis stond en hiermede de glazen stuksloeg. Hij slaagde er ten slotte in binnen te komen en dit was het sein tot een algemeene vecht- partij. Verschillend huisraad moest er aan gelooven en tal van glazen werden gebro- ken. Het was een verschrikkelijke chaos, waarbij hard werd geschreeuwd. De politie van het bureau Linnaeusstraat zond ljlings assistentie per rijwiel en de agenten troffen den toestand, zooals die hterboven geteekend is. Zij arresteerden den bewoner van de Pauweniaan. De man had een vrij ernstige wonde aan den hals. Hoe die is toegebracht heeft men nog niet kunnn nagaan. Het is mogelijk, dat iemand hem ge- stolcen heeft, doch ook kan het, dat de do'.le- man door in de glasscherven te vallcn, deze zichzelf toegebracht heeft. Bij het overbren- gen naar het politiebureau pleegde hij bo- vendien verzet en de manschappen hadden moeite hem vast te houden. Ten slotte belandde hij toch op het bureau. Vandaar is hij naar het O. L. Vrouwegast- huis vervoerd, waar hij werd opgenomeu. Zijn toestand is niet ernstig. Hij weigert inlichtingen over het gebeurde e geven. rf FRIESCHE RAADSLEDEN. De heer N. Bruinsma te Oosterbierum, lid van den gemeenteraad, heeft aan den voorzit ter medegedeeld, dat hij zich voortaan in de riesche taal zal uitdrukken. Ook het raads- lid A. Siebesma zal dit doen. HEVIG ONWEER. Gisteren ontlastte zich boven Langezwaag een hevi gonweer. In een minimum van tijd stonden de drie boerderijen van M. Koenen, J. Mast en K. v. d. Zwaag aldaar en K. v, d. Zgaag te Terband in brand. Slechts weinig van den inboedel kon worden gered. Berzeke- ring dekt de schade. Te Epe (G.) sloeg de bliksem Zaterdag nacht tijdens een kort maar hevig onweder in de woning van de weduwe B. aldaar. Het huis met inboedel brandde geheel uit. Per- soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Borculo werd de landbouwschuur van den heer J. W. Meulenveld, aan den Ruur- loschenwe, door den bliksem getroffen. De schuur brandde af DE bO.OOOste BEZOEK STER OP WAALHAVEN. Uit Rotterdam wordt aan de Telg. gemeld: Zooals te voorzien was, werd het vliegveld Waalhaven Zondag door een zeer groot aan tal belangstellenden bezocht. Het zeer fraaie weer droeg daartoe bij. Reeds des morgens was de trek naar het Rotterdamsche aerodro me groot, maar vooral in den middag voer- den tientallen autobussen en ook de booten van den Spido-dienst honderden naar het vliegveld. Ruim 5000 personen passeerden de controle. De leiding van Waalhaven was natuurlijk zeer nieuwsgierig, wie de 60.000e bezoeker zou zijn. Om kwart over 3 passeerde mevrouw Stad- houders, van Oldenbarneveltstraat, den por- tier. Met het bewiis, dat zij als nummer 60.000 het vliegveld opkwam, werd zij door den commandant Thomson ontvangen. Zij was dus de gelukkige, die een gratis vlucht boven de stad mocht maken. Mevrouw Stad- houders was evenwel in gezelschap van haar echtgenoot en haar beide dochters. Ook dezen werd een gratis vlucht aangeboden. Ook het passagiervliegen is weer zeer druk geweest. Daar de beide toestellen den gan- schen middag bezet waren, moesten de In- gezetenen voor 'n vlucht eenigen tijd wach ten. Om mee te deelen, dat ze aan de beurt waren, had men een apparaat opgesteldl, waardoor via den luidspreker, die buiten stond, de nummers konclen worden afgeroc- pen. In totaal werden ruim 300 passagiers de lucht ingebracht. Van verleden week Zondag t»t en met gis- tcr hgd men op Waalhaven 875 plezier-vlie- gers. Het totaal van het geheele jaar 1926 bedroeg 850. VEEL BADERS TE SCHEVENINGEN. 't Spreekt van zelf, zegt de Telg., dat voor namelijk op warme dagen op Scheveningen een bovenmate druk gebruik wordt gemaakt van de gelegenheid tot baden in zee. Niet al leen bij de badgelegenheid van de Maat- schappij Zeebad );Scheveningen", doch ook bij het gemeentelijk zeebad tegenover Sein- post moet dan soms geruimen tijd gewacht worden voor de badgragen aan de beurt ko men. De laatste dagen werden bij de Maat- schappij Zeebad in totaal tusschen de 2800 en 2900 baden per dag genomen, doch bij het gemeentelijk bad is het drukker; daar be- loopt op warme dagen het aantal baden te gen de 5000! L.l. Donderdag is zelfs biji het gemeentelijk bad een record geboekt: toen werden er niet minder dan 5425 baden ge nomen, zijnde het hoogste aantal, dat to dusverre ooit bereikt is. HIJ WENSCHE BOROSTELLING. De politie te Haarlem heeft proces-verbaa opgemaakt tegen M. V., 36 jaar oud, con- sumptiehandelaar aldaar, die een aantal per sonen in dienst had genomen, die ieder een borgstelling van 2Q0 moesten betalen. Niet minder dan twintig personen hadden bij de politie aangifte gedaan. Het totaal verdnls terde bedrag is ongeveer 5000. De hande- laar heelt gedeeltelijk bekend. VERVOERCIJFERS VAN DE K. L. M. De vervoercijfers der K. L- M. over het eerste halfjaar 1927, vergeleken met die over het eerste halfjaar van 1926, toonen, dat het passagiersvervoer met 25 is toegenomen, het vervoer van briefpost met 400 van pakketpost met omstreeks 200 terwijl het goederenvervoer stationnair is gebleven. Wanncer rekening gehouden wordt met het geheele luchtvervoer op Nederland, dus van de K. L. M.-lijnen en van de met de K. L. M. e-amenwerkende buitenlandsche luchtvaart- maatechappijen, dan is het personenvervoer vermeerderd met ongeveer 60 het postver- voer met 600 het vervoer van postpakket- ten met ruim 250 en het goederenvervoer met omstreeks 18 Het laat zich aanzien, dat de tweede helft van 1927 eveneens een grooten vooruitgang van het vervoer zal brengen. GROOTE SCHADE. Tijdens een kort doch hevig onweder, dat zich gistermiddag omstreeks kwart ocer twee boven Nijmegen ontlastte, heeft een windhoos in het dorp Hatert, dat tot de ge- meente Nijmegen behoort en in het Zuidwes- ten daarvan gelegen is, groote schade aan- gericht. Zij, die op het land werkten, zagen naar de Telegr, meldt den wervelstorm aanko men. Er heerschte geen bijizondere duister- nis en ook de rcssige gloed, bekend van Bor culo en den jongsten cycloon, werd niet op- gemerkt. Maar wel de zwarte. trecht-rvor- mige wolk die angstwekkend snel naderde en plotseling boven den Vossendijk, even voor de kom van het dorp Hatert, neder- daalde om daar met h.-ar ontoombare kracht in een minimum van tijd verwoestingen aan te richten. De hocus woedde nauwelijks twee minuten. In die korte spanne tijds werden zes zwarc boomen, staande voor en naast de boeren- hofstede .,De Halve RegulierenhoF, van den heer G. Vos, aan den Vossendijk no 30. als met een slat' ontworteld. Twee dezer boo men viel en op het dak van die woning, sJoe- gen den schoorsteen er van af en maakten een groot gat in het dak. De boerderij van den heer Ter Sluizen, iets veiderdop aan denzelfden weg gelegen, werd daarna getroffen. Een boom, staande voor de groote schuur, werd ontworteld en viel op de schuur, met het gevolg dat deze geheel in elkaar werd' gedrukt Het dak van de woning kr-eeg ook zware schade. In den boomgaard van de weduwe Hu- >ers werden twintig groote, met vruchten beladen appdboomen ontworteld. Eveneens werd een twintigtal vruchtboo- men ter aarde geveld in den boomgaard1 van den heer J. Huisman. Van de woning van dezen werd de helft van het dak afgerukt. Het ergst heeft geleden de hofstede van den heer Facon, waar het geheel achterhuis is ingewaaid. Aangezien de hoos gepaard ging met een wolkbreuk werd door het wa ter in deze woning groote schade aange- richt. In de keuken stond het water wel een voet hoog. Bij tal van andere bewoners van Hatert liet de wervelstorm verder aan huis en hof zijn sporen na. De schade is daar echter ge- ringer dan de hierboven genoemde. Zij be- paalt zich tot ontwortelde boomen en van de daken weggeslagen pannen. Voorts hield de windhoos erg huis onder de foovengrondsche telefoongeleidingen. De telefonische verbinding met Hatert was den geheelen dag gestoora. Dit was ook de re- den, dat de catastrofe eerst na een uur -in Nijmegen bekend werd. Persoonllijke ongelukken hebben niet plaats ge'had Ook is nergens letsel toege- oracht aan het vee. De xvaterieele schade is evenwel, zooals uit het bovenstaande over zicht blijkt vrij aanzienlijk. Het weer boven Drente. Gister in den namiddag heeft boven Dren te een hevig onweder gewoed, dat ook hier gevolgd werd door een zeer krachtigen windhoos Vooral het Oosten van de pro- vincie, met al® centrum Borger, werd ge troffen. Hier kwam in den namiddag een buitenge- woon donkere lucht opzetten. Lampen moes ten worden ontstoken, terwijl de menschen angstig in hun woning vluchtten. Uit deze donkere lucht ontwikkelde zich een zwaar onweer, met hevige slagregens. Kort daarna, te ongeveer vijf uur kwam een krachtige wand op uit het Zuid'-Westen. Fn een oogenblik waren tientallen boomen ont- wortelc'. Aan vele huizen werd groote scha de toegebracht. In de onmiddellijke omgeving van Eeser- wijk werd de achtergevel van een huis ge heel ingedrukt. De verbindi-ngswegen naar Borger waren door de omgevallen boomen versperd. Door de goede zorgen van het ge meentebestuur werden deze hindemissen be- trekkelijk spoediig opgeruimd. Het middelpunt van de windhoos heeft ge- lukkig even buiten Borger gelegen, zoodat het edgenlijke dorp voor het ergste gespaard werd. Vooral echter in de bekende Koesteeg heeft de orkaan zwaar gewoed. Verscheidene boomen waarvan enkele met een middelijn van een meter, werden tegen den grond ge- worpen. De te velde staande oogst is voor een groot deel vernield. Uitgestrekte koren- velden lagen geheel plat. Hierdoor is ook be langrijke schade ontstaan De burgemeester van Borger, de heer Doornbusch, verblijd, dat de storm zijn mooi dorp had gespaard, decide aan de Te- legraaf mede, d'at hij. dezelfde verschijnselen had waargenomen, die ook elders bij het na- deren van een cycloon zijn gezien, namelijk de zeer donkere lucht, waaruit zich plots een storm ontwikkelde. Te Sleen en Elp heeft een zwaar noodweer gewoed. Ook daar is de oogst, welke nog te velde stond, vernield Te Elp zijn boven- dien drie boerderijen door den bliksem ge troffen en verbrand. Ook werd veel vee in de weide gedood. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De Mannenjaagster. De oorspronkelijke titel van deze film is heel wat mooier en beter, dan die, waaronder de film, terwille van de reclame in Amster dam is gelanceerd. ,,I Jdelheidi uw naam is vrouw" geeft veel juister den inhoud weer. Doch, hoe de titel ook zij, de film is eenig en geeft de bekende actrice Corinne Griffith te zien, zoo goed als nimmer te voren. Zij vervult de rol van Barbara Komeet, kortweg Babs genoemd. Elken morgen gaat zij naar haar kantoor, de advertentieafdee- ling vap de New York Times. Zij doet zich graag voornamer voor dan zij is, en rijdt lie ver in een auto, dan te loopen. Haar wensch naar meer weelde en comfort, doet haar in- teressante avonturen beleven, en ten slotte heeft zij zelfs de kans voor echtgenoot tus schen een millionnair en een mecanicien met veertig dollars in dc week. Tot groote verba zing van verschillende dames, die op het ge- bicd der liefde veel ervaring bezitten, kiest zij den veertig-dollar man. Deze laaisie wordt heel goed gespeeld door Jack Mul- hall. Voor de komische situaties in deri huize ..Komeet" zorgen Charles Murray en. Edith Chapman als de vader en moeder en verder 'n leuke broeder en zus. Ook de rol van den i ijken Spencer Clark wordt heel goed gc- speeld. Een journaal, een film van watersport en een komische tweeacter van Lloyd Halmilton gaan aan het hoofdnummer vooraf. VOETBAL. Dc Nieuwe Competitie-indeeling. Het yoetbalseizoen begint weer langzamer hand te naderen en over een maand gaat het spel weer beginnen Van veel belang blijft steeds voor de 2e klas ver. hoe zij zijn inge. dceld in de nieuwe compctitie. Nu Alcmaria heeft het ditmaal niet ongunstig getroffen. Zij zal weer spelen in de 2e klas A. van afd. I en wel met de volgende clubs: Helder en H. R. C. uit den Helder, Hoi- landia Hoorn, West Frisia Enkhuizen, K F. C-, W. F. C. en Z.V.V. uit de Zaanstreek, V. 5. V. uit Velsen en D. E. C. uit Amsterdam. Met een constant elf tal van elf fanatiek willende spelers, moet Alcmaria in dit milieu cen goed resultaat bereiken. Haarlem, Bloemendaal, V. V. A. en Zee- burgia, waar Alcmaria het vorlge seizoen te gen speelde, komen nu uit in 2 B met H. V. C. uit Amersfoort, Velox en Donar uit Utrecht, B. F. C. uit Bussum, A. F. C. en Zandvoort. De bekende clubs Hercules, A. S. C. en Quick (Haag) spelen in 2 A. van afd. II. De eersteklasclubs zijn in het Westen als volgt verdeeld: Afd. I. Ajax, Edo, R. C. H., H. B. S, V. U. C., Excelsior, V. O. C., D. F- C, U. V en Hilversum. Afd. II. Stormvogels, Z F. C., Spartaan, Bl. Wit, H. F. C., H. V. V., Ado, Sparta, Feijenoord, Gooi. Morgenavond zal Alcmaria haar eerste oefenwedstrijd alhier spelen tegen de Storm vogels. Veel zal natuurlijk afhangen van het elf tal, waarmee Alcmaria uitkomt. Het Olympische Voetbaltournaoi. Er is tusschen de F I. F. A. en het Int. Olymp. Comite ten slotte een accoord getrof fen, die het doorgaan van voetbaltournooi mogelijk maakt. De vergoeding wegens ge- mis van loon, der voetballers, zal aan de werkgevers worden uitbetaald. Aan de deelnemers zelf zal dus geen direc- te vergoeding worden verstrekt. te r STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Bintang (thuisr.) 6 Aug. v, Port Said. Rotte (thuisr.) 7 Aug. v. Port Said. Jan Pietersz. Ccen (thuisr.) 8 Aug. 4 uur n.m. van Genua. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Adonis 6 Aug. v. Livorno n. Napels. Amersfoort 7 Aug. v. Chili, 1. v. Antw, Rotterdam. Aurora 7 Aug. v. Algiers n. Honfleur. Baralt 5 Aug. v. Cristobal n. Guayaquil. Bennekom 5 Aug. v. Callao n. Cero AzuL Berenice 7 Aug. v. Motril te Aguila. Commewijne 7 Aug. v. Paramaribo n. Amst. via Madera. -~ Deucalion 6 Aug. v. Lissabon n. Cadi} Eos 6 Aug. v. Barcelona n. Genua. Erato 8 Aug. v. Stettin te Amst. 4 Fauna 6 Aug. v. Lissabon n. Amst. Euterpe, Amst. n. Stettin, 7 Aug. v. Ho'- tenau. Hector 6 Aug. v. Cara^ao n. Santa Marta. 1 Hercules 6 Aug. v. Cospoli te Bourgaa. Hermes 7 Aug. v. Lissabon te Piraeus. Has 7 Aug. v. Genua te Amst. Irene 6 Aug. v. Piraeus n. Algiers. Mars 7 Aug. v. Valencia te Carthagena. Neptunus 7 Aug. v. Gibraltar n. Amst. Nereus 6 Aug. v. Santander n. Musel. Nero 7 Aug. v. Gothenburg te Amst. Odysseus, Amst. n. Danzig. 7 Aug. v. Hol- tenau. Perseus, Amst. n. Kopenihagen 7 Aug. van Holtenau. **»-. Pluto 6 Aug. v. Algiers n. Patras Polluk 7 Aug. v. Algiers n. Amst. Prins der Nederlanden 8 Aug. v. Kopeitfia- gen te Amst. Prins Fred. Hendrik 5 Aug. v. New VorV naar Port au Prince. Rhea 8 Aug. v. W. Indie te Amst. Stella 6 Aug. v. Amst. te Hamburg. Strabo 6 Aug. v. La Palliee n. Amst. Stuyvesant 6 Aug. v. Cristobal n. Puerto naar Colombo. Van Rensselaer (uitr.) 6 Aug. v. Boulogm naar Barbados. -Tv Venus 6 Aug. v. Algiers te Malta. Zeus 8 Aug. v. Hamburg te Amst. Orestes 7 Aug. v. Amst. te Hmaburg. Orpheus 7 Aug. v. Amst. te Hamburg. Vesta 8 Aug. v. Rott. n. Alexandrif. Ulysses 6 Aug. v. Danfcmuoth te Frei haven. KON. HOLL. LLOYD. Kennemerland 8 Aug. v. Rott. n. Hamburg. Zaanland (thuisr.) 8 Aug. v. Vlissingen n. Antwerpen. Flandiria 7 Aug. v. B. Ayres te Amst. I Maasland (uitr.) 5 Aug. v. B. Ayres naar Rosario. 1 Montferland (uitr.) 8 Aug. 11 uur v.m. te Amtwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) 7 Aug. te Delagoabaai. Veendijk, 6 Aug. v. Rott. n. O. Afrika via Kaapstad ItaL HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 6 Aug. v. Philadelphia te Balti more. i Edam, Rott. n. New Orleans, 6 Aug. v. Ha vana. Gaastendijk, 6 Aug. van Glasgow n. Hamb.. Maasdam, Rott., n. New Orleans, 6 Aug. v. Boulogne. Noorderdijk 6 Aug. v. Rott. te Seattle. Rotterdam 6 Aug. v. New York n. Rott. Maasdam, v. Rott. n. Nietrw-Orleans, 8 Aug te Bilbao. Narenta, van de N. Pacifickust n. Liverpool Rott., 5 Agu. v. Crissobal. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJR Bovenkerk (uitr.) 6 Aug. v. Genua. Koudekerk 6 Aug. v. Rott. n. Bombay. Schiekerk (uitr.) 7 Aug. v. Bombay. St. Andrew 7 Aug. v. Rott. te Antwerpen IJselkerk (thuisr). 6 Aug. te Madras. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Ouderkerk (uitr.) 7 Aug. v. Colombo. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Albireo (uitr.) 6 Aug. te Dakar. Eem8trcom 8 Aug. v. Rott. n. Hamburg. Helder 7 Aug. v. Rott. te Hamburg. IJstroom (uitr.) 7 Aug. te Koko. Haarlem 8 Aug. v. Hamb. te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) 8 Aug. v. Sabaog. Tapanoeli Sydney n. Nederland, 6 Aug. Oran. ;K JAVA—BENGALEN LIJNV Bondowoso, Calcutta n. Java, 8 Aug. te Rangoon. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Waaldijk 7 Aug. v. Hamburg te Amst. j STOOMVA ART-MI J. OCEAAN. - Automedon, v. Japan n. Rott. 4 Aug. te Sue2 Priam 7 Aug. v. Liverpool te Batavla. Pyrrhus, van Japan n. Rott., 5 Aug. var Foochow. Teiresias 7 Aug. v. Batavia te Amst. Agamemnon, v. Batavia n. Hamburg, Y Amst., 6 Aug. van Londen. i Ajax, 5 Aug. v. Amst. te Liverpool. 1 Laomedon, v. Batavia n. Amst. 8 Aug. to Sueb. Machaon, v. Japan n. Londen/Rott., 6 Aug van Hongkong .g .71 JIW

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3