AlKmaarsche Courant MARTIN'S VERJ9NGINGSKMJR. FEUILLETON. Jtondird NegBn en fwinfipte Jaargang. Najaarsmarkten te Albmaar. PAARDENMARKT Maandag 24 October a.s. GROOTE NAJAARSVEEMARKT Radio-hoekje No. 235 1937 I9on<lerda?r 6 October. op Dinsdag en Woensdag 25 en 26 Oct. a.s, Vrijdag 7 October. Hilversum, 1050 M. 12-— Politieberich- ien. 12.35—2 Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld, viool. A. van Leeuwen, cello. P Jochemse, piano. 3.153.45 Lezing door Mevr. J. RiemensReurslag, over: Het mo- deme Kind. 6.-7.— Concert door het fanfa- re-orkest. 7.45 Politieberichten. 7.— Mede- deelingen van den V; P. R. O.-cursus. Onder- werp: Vrijzinnig Protestantsche Levens- en Wereldbeschouwing. Leider: Ds. G. Horreus de Haas, Zwolle. le deel: De oorsprong van het Vrijzinnig Protestantisme. 8.10 Les van- wege het onderwijsfonds voor de binnen- vaart. Inleiding door den heer Nuy. Lezing door den heer T. P. Keyzer, over: De vaar- waters tusschen Dortsche Kil en roode vaart. 8.40 Concert door het A. N. R. O.-orkest on- der leiding van Nico Treep. Oud-Holland- sche boerendansen en drinkliederen. 9.— „De •krijgsman als minstreeV", een volstrekt niet his'torische schets door W. Vogt. Frank van Bunschoten onderaanvoerder van Schaffe- laars ruiters. Nicolaas Korf, kwartiermaker bij Schaffelaars ruiters. Lambert Raven, her- bergier van de „Vier boekweitkorrels". Maria Raven, zijn dochter, schenkster in de herberg. Perrol (met de Roode Hand), aanvoerder -der H'oeksche benden. Jan van Schaffelaar, rui- teraanvoerder in dienst van Bisschop David van Bourgondie. De Minstreel, reizend tokke- laar die Perrols benden volgt. Officieren van Perrols leger. Ruiters van Van Schaffelaar. Wij schrijven in het jaar 1482. De ruiters zijn hun aanvoerder Jan van Schaffelaar kwijtgeraakt, nadat deze geheel alleen Perrol uitgedaagd heeft tot een tweegevecht welke uitdaging Perrol heeft aangenomen. Ietwat desperaat en vol galgenhumor hebben zij dwalend door de velden van Gooi- en Eem- land in den avond de herberg van Lambert Raven bereikt. Zij zadelen hier af. Frank treedt, als het stuk begint, juist de herberg binnen. Nicolaas Korf zit er reeds. 10.—- Voortzetting van het concert. Populaire mu- ziek. 10.3012.Dansmuziek Nieuwe gra- mofoonplaten. Daventry, 1600 At. 11.20 Daventry-kwar- tet en solisten, alt, piano en viool. 12.50 Qr- fdconcert. 1.202.20 Colombo-orkest. 3.20 ezing: Empire history and1 geography. 2.45 Concert. 3.50 Lezing: How reading and wri ting began. 4.05 Concert. 4.10 Orkestconcert. 5.05 Concert. 5.20 Lezing: A garden chat. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Tijds., weerbericht en nieuws. 7.05 Orkest concert. 7.20 Lezing: Seen on the screen. 7-35 Pianosonates van Haydn. 7.45 Lezing: The art of the cinema. 8.05 Lezing: Next week's broa-dcastmusic. 8.20 B. B. C. natio- aaal concert. Orkest onder hiding van Henry J. Wood. E. Allen, sopraan. A. Desmond, alt. T. Davies, tenor. H. Williams, bariton. Koor. Om 9.20 onderbroken door nieuwsbe- richten). 10.4011.20 Lezing: An impromp tu dance. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 Con cert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Dansmuziek door een jazzband. 8.5010.50 Concert. Orkest en koor van de opera. Langenberg, 469 M., Miinster, 242 M. en Dortmund, 283 M. 12.301.50 Orkestcon cert. 3.203.50 Kinderuurtje. 3.504.20 Kinderuurtje. 4.205.20 Orkestconcert. 7.35 Kuban Kozakken, koor en orkest. 9.50— 11.20 Dansmuziek. Kdnigswusterhausen, 1250 At. 2.206.40 Lezingen en lessen. 7.20 Symphonieconcert. Museum-concert-gezelschap en A. Moodie, viool. 9.5011.50 Vroolijke avond. Orkest. Hamburg, 395 Af. 3.35 Mozart-ouverture's Orkest. 5.20 Concert. 6.20 Concert. 6.50 „Fidelio", opera in 2 acten van Beethoven. 8.20 „Verloren Spill", tooneelstuk in 3 acten van Hinrichsen. 9.50 Causerie. Tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trioconcert 8.35 Orgelconcert. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.25 Kwartet van Haydn. 9.50 Vlaamsche literatuur. 10.10 Kwartet, tot 10.35. Door Rafael Sabatini. Uit het Engelsch door C. M. G. d. W. 61) »Wat verlangit u dan?" vroeg hij. „Wij verlangen dat de zaak zoo fatsoen- lijk mogelij-k geschiedt. De markies logeert in de Sanglier Noir te La Rochette. U zult hem daar met gemak vinden en als u hem ge- vonden hebt zal het nog minder moeite kosten een standje met hem te maken, hem te beleedigen." ,Uitstekend1'mompelde Marius op den achtergrond. Zulk een plannetje zal juist in den smaak vallen van. een handigen vechters- baas zooals u er een is, Fortunio". „Een duel?" vroeg de schavuit en zijn on- beschaamdheid van zooeven was totaal ge- weken en ging over in s-chrik. Een duel, dat was heel lets anders. Maar Sangdieu! als hij mi] dan eens doodsloeg? Hebt u daar ook wel aan gedacht?" „U doodslaan?" riep de markiezin eh zij zag hem aan met een uitdruk'king van groote verbazing over zulk een vraag. „Ge schertst Fortunio. „En hij nog wel, met zijn koorta" bracht Minus spottend in het midden „0!" mompelde Fortunio. „Heeft hij de kooxts. De koorts, dat is wat anders. Maar uIihjeTloo Gemeenteraad i De gisteravond gehouden raadsvergade- ring we-rd niet bijgewoond door de heeren Maas Geesteranus en Mulder, die bericht van verhindering hadden gezonden. Na opening en goedkeuring der notuien stelde de voorzitter aan de orde Punt 3. Ingekomen stukken: a. Van den heer Maas Geesteranus bericht van aan- nemiing van zijne benoeming tot wethouder; b. verschillende goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten; c. van den minister van finan- cien bericht, dat 3400 wordt toegestaan ingevolge de landarbeiderswet voor een plaatsje ten behoeve van Van Lieshout; d. van mej. C. M. Hoekstra, benoemd tot on- derwijzeres aan de openibare school, bericht dat zij inmiddels te Leiden is 'benoemd en die functie heeft aangenomen en daarom voor de benoeming te Heiloo bedainfct. Alle voor kem- nisgeving aangenomen. Een sukkelpartij met een onder- wijzeres-wachtgelder. In verb and met het onder d. genoemde deelde de Voorzitter mee, dat na ont- vangst van dat stuk B en W. zich tot de beide andere dames, die op de voordracht stonden, hadden gewend,, maar belden had1- den geantwoord, uitzicht te hebben op een andere betrekking en hunne sollicitatie naar Heiloo dus niet te handhaven. Daarna hadden B. en W. den inspecteur van het lager onderwijs verzocht, om een nieuw lijstje met namen van wachtgelders, maar geen van de daarop voorkomende da mes (een negental) had1 in aanmerking willen komen. Met al deze brieven hadden B. en W. zich tot den minister gewend1 en hem den heelen gang van zaken uiteengezet en de vraag ge- steld, of nu niet kon worden overgegaan tot de benoeming van een tijdelijke leerkracht Daarop was nu bericht ontvangen, dat de minister in het belang van het onderwijs het wenschelijk acht, dat zonder uitstel_ wordt voorzlen in de behoefte en dat hij goed- vindt, dat, totdat er weer een wachtgelder (ster) is te krijgen, een- tijdelijke leerkracht wordt aangesteld, waarvan het saiaris door het Rijk vergoed zal worden. Het |evolg is geweest, dat de tijdelijke onderwijzer, die den heer Mutter gedurende d'iens militairen dienicttijd verving, tijdelijk aan de school ■blijft verbonden. Er is nu een nieuwe op- roeping gedaan voor wachtgelders en daar zijn nu een paar sollicitaties op gekomen. e. Verzoek van het bestuur van de ver- eeniging van pluimvee- en konijnenfokkers om beschikbaarstelling van een verlioht en verwarmd schoollokaal ten 'behoeve van een door den heer W. H. Janknegt uit Graft te geven pluimveecursus. B. en W. stelden voor het verzoek in te willigen op nader door hen vast te stellen voorwaarden, omdat zij een dergelijken cur- sus zeer nuttig achtten voor dan kleinen man. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd Benoeming klokkenist. Punt 3. Benoeming van een klokkenist Uit het 13-tal sollicitanten hadden B. en W een aambeveling opgemaakt, luidende (alph.): Th. Geertsma, A. Groot, G. Wilbrink. Eerst- genoemde heeft zich inmiddels teruggetrok- ken. Benoemd werd de heer Wilbrink met 5 stemmen; de heer Groot had 3 en de heer Kossen,, een der overige sollicitanten, een stem. Punt 4. Voorloopige vaststelling gemeente- rekening over 1926. De Voorzitter deelde mede, dat deze is nagezien door de heeren Vahl, Van 't Veer en Ligthart, die bericht hadden gestuurd, dat zij geen aan- leiding hadden gevonden tot het maken van eenige opmerking en adviseerden de rekening vast te stellen op de daarbij ge noemde bedragen onder dankbetuiging aan B. en W. voor het juiste be'heer en aan de ambtenaren voor de nette administratie. Aldus werd besloten. De Voorzitter dankte de commissie voor hare werkzaamheden. Punt 5. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1925, sluitend in ontvangst en uitgaaf op een bed'rag van. f 120779.21 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 9847.34 De begrooting en bijbehoorende bescheiden zullen worden onderzocht door den heel-en raadt, evenals vorige jaren. De wegen bij het nieuwe Raadhuis. Punt 6. Voorst-el inzake verbreedang Raadhuisweg. De Voorzitter z-ei, dat deze weg te smal is te achten, terwijl ook de afwatering niet deugt. Getracht is nu grond van de omwonenden -te krijgen, m-aar om te voorkomen, dat de voortuintjes verdwijnen of te kte-in worden, zal het beter zijn, om den berm langs het kerkhof gedeeltelijk weg te maar er kan een ongeluk gebeuren". „Florimond is nooit een beste schermer geweest, mompelde Marius droomerig, als- of hij- met zich zelf praatte. De kapitein draaide zich en wendde zich weer tot hem. „Maar mijnheer Marius" zei hij, „als dat zoo is en u ku-mt goed schermen evengoed als i-k of beter en hij heeft nog wel de koorts, waarom moet u mij dan nemen voor dat zaakje?" „Waarom?" herhaalde Marius. „Is dat uw zaak? Wij vrag-en u een som te noemen waarvoor ge het do-en wilt. V-ragen van uw kant zijn niet noodig." Marius was bekwaam met eenscherm deg-en, zooals Fortunio zei maar hij hield toch -niet van den ontblooten degen en dat wist hij zoodat de spot van den kapitein een pijnlijke plek getroffen had. Maar het was dwaas van hem dat hij op dien toon had ge antwoord. Schett-eraar als hij was, had For tunio een woe-st, zuidelijk ge-voel van trots, dat -dadelijk voor den- dag kwam en dat door niets wat later -gezegd werd kon worden weggenomen. „Ik moet herhalen dat u zich vergist heeft in de keuze van den man" was zijn ant- woord en dit zeggende stond hij op, alsof hij te kennen wou geven dat het onderwerp hem verveekte en dat het nergens voor dien- de het gesprek voort te xetfcen. „I1c ben niet een man waar men tegen zeggen kan: II wou isenwtnd laten dooden, noem mij de som waarvoor je de moordenaar wilt wezen." De markiezin wrong zich de hand-en' met nemen. De heer Saal, de architect van het nieuwe raadhuis, heeft een plan gemaakt, waarmee B. en W. zich hebben kun-nen ver- eenigen. Aan de hand van de ter tafel liggende tee- ken ln-g-en gaf spr. verschiMende verklaringen We no tee id-en daarvan het vol-gende: De be- doeling is het grondwerk te doen- uitvoeren door werklooze-n in den a.s. winter. Niet al leen de Raadhuisweg, maar ook de andere wegen rondom het kerkhof zullen onder handen genomen worden en gebracht wor den op een breedte van zes meter. Aan de Zuidzijde van het kerkhof zullen vijf boomeni moeten vallen, waarvan echter nu reeds twee bijna dood zijn. Geprobeerdl zal worden ze adhteruit te zetten, maar als dit niet gaat vanwege het worteistelsel, zullen nieuwe worden ge- plant. De haag staat een meter in den weg. Daarom zal een nieuwe er achter worden gezet en als die hoog genoeg is, zal de nu bestaande worden opge-ruiiimd. Het rhododen dron-perk zal men laten zakken. Het gevolg zal zijn, dat de kerk meer op een verhooging (een ter-p dius) komt te staap, waardbor kerk en begraafplaa-ts beter zullen uitkomen. Ook de weg langs het tegenwoordige raadhuis zal 6 M. breed worden, waarvoor een deel van het gazon moet worden opge- offerd. Aan den Raadhuisweg zal men van slechts twee der bewoners grond1 noodig zijn (de heeren Vrijburg en Pilkes, die bei-den gratis afstand doen van het benoodigde, m-its de gemeente zorgt voor verplaatsing van het hek). Een paar vragen werden gesteld. Inmid dels kwam de heer S a a-1 ter vergadering, aan wien de voorzitter het woord gaf tot nadere uiteenzetting der pl-annen. Deze be- gon met te zeggen, dat grond noodig was geweest voor ophooging van bet raadhuis- terrein en dat toen de heer Opdam de vraag had gesteld of niet meteen de rondomlig-gen- de wegen in orde gemaakt konden worden. Spr. ging de door hem gemaakte plannen na en deelde daarbij verschillende dingen mee, die de voorzitter ook al had genoemd. Wij laten die natu-urlijk nu hier achterwege. Van den heer Vrijburg zal 16 M2. grond worden ver-krege-n (de weg wordt -hier dan 7 M.) en van den heer Pilkes 12 M2. Met het projecteeren van den weg is er op gerekend, dat de aangrenzende perceelen -geen waa-rde- verlies zullen lijden. Met een fl-inke bocht zal men op den Heeren weg komen. Bij het oude raadhuis zal een boom moe ten worden opgeofferd. Van de congierge- woning zal een stuk moeten verdwijnen, om een gcede bocht te -krijgen. Het cafe op den hoek van den Straatweg zal in de toekomst wel verdwij-nen ten-gevolge van straatver- breedi-ng en dan zal men daar een mooien uitgang op den straatweg krijgen. De be staande rooilijn zal men voor den weg langs het oude raadhuis voorloopig kunnen hand- haven in afwachting van de bebouwing, die er zal kom-en. De weg zal daar toch wel zes Meter breed kunnen worden door a-fgraving van den berm. Voor het nieuwe raadhuis zal een pleintje komen. In de toekomst zou spr. de punt van het kerkhof willen afsnijden en daartoe reeds nu maatregelen- nemen door binnen die heg beplanting aan te brengen, waarop dan, als deze hoog genoeg'is, de h-eg zal kunnen worden weggenomen. In de af te snijden punt bevinden zich geen graven. Ten slotte zou spr. wen-schen, dat -langs den huizen-kant aan den Raadhuisweg een ligusterhaag werd geplant -als afscheiding. De beer Koom en vr-eesde, dat de toe- stand na bet uitvoeren der plannen niet mooter zal zijn- geworden, als zal -hij er wel -beter op worden. Spr. zou liever hulst dan liguster langs den weg hebben. D-e heer Vahl zei, dat hulst hier niet goed wil groeien, zooals bij -den Willebror- d-usput wel reeds is gebteken. De -heer Vrijburg had bezwaar tegen -hulst, omdat men die niet moet s-noeien en dan betemmert zij het uitzicht De h-eer K o omen was voor het niet groeien niet bang. In Heemstede heeft men toch ook hulst bij -het raadhuis en dat staat mooi. Men snoeit daar ook. Den heer V a h 1 leek het ni-et best een stukje van het kerkhof bij het aanplakbord af te nemen. Zullen daar dan nieuwe boomen geplant worden? De faeer Saal zou nu nog maar alleen een principe-besluit willen uit'okken. Men kan later definit-ief besl-issen, als men er aan toe is. Wat den Willebrordusput betreft, deze zal na het afgraven van den berm geheel v-rij- -komen. Misschien geeft een of andere ve-reeniging nog wel eens een -bank, die daar een zeer mooie plaats zal krijgen. De heer Van't Veer vond over het geheel de plannen tot wegenverbreeding wel goed, maar vroeg of voldoende is gedacht een heel lief ge-baartje van wanhoop en prak kahneerende w-oorden zooals men olie stort op stormachtigen wateren. De Senechal be- waarde een hardnekkig stilzwijgen, als een verschrifct tc-eschouwer van dit merkwaar- dige tooneel en de markiezin praatte maar door totdat zij Fortunio eenigszins tot on- derw-erping gebracht had. Zij bracht het zoover dat zij reeds op- bood tot -een- som van niet meer of minder dan honderd pistolen. D-e kapitein likte zijn lipp-en af en t-r-ok aan zijn snorren. Al was hij nog zoo verontwaardigd geweest en had hij geroepen had hij voor niets ter wereld een moordenaar wou w-ezen, toen hij di-en prijs hoorde was hij niet half zoo veront waardigd meer. „Vertel mij- nu -nog -eens wat u eigenlijk wencht dat ik doen zal en op welke mamier", zei hij alsof hij er -nog eens over w-ou na- denken. Dat deed zij, daarna stelde hij een voor- waarde. „Als ik dat doe, mevrouw, dan ga ilk er niet alleen op af. „0 wat dat betreft" zei1 Marius, „dan zult ge uw zin krijgen. „Neem net zooveet man- nen mee als ge wilt". „Om later same® opgehangen te worden misschien" spotte hij op den onbeschaamden toon van zooeven. „Dan had1 ik niet veel aan die honderd pistolen. Luister eens mijnheer de CondiMc en u mevrouw, alls ik ga, dan moet ik een beter gijzelaar meekrijgen dan de heele bezet'ting van hier. Ik moet tot be- schexming hebben een man die oppast niet aan den eisch van waterafvoer. i De heer Saal achtte dat vraagstuk ge- m-akkelijk op te losse-n. Men kan een goot maken met een paar pu-tten en de riool aan- sluiten op die van het nieuwe raadhuis met afvoer de beek. De Vahl d-acht, dat het water ge- d-eel te - naar den Heerenweg en gedeelte lijk naar den Straatweg moest worden afge- voerd. Hij meende, dat zulks beter uif- kwam met de Egging van het terrein. De beer Saal weerlegde dit. De beer Van de Vail vroeg naar de kosten van de plannen. De heer Saal a-ntwoordde, dat voor het ophoogen van het raadhuisterrein en de ver- betering van den Raadhuisweg zooveel grond noodig was, dat daar een 2700 mee gemoeid zou zijn. Er zou pl.m. 700 M3 grond noodig zijn, maar als men nu spr.'s plan volgt, zal men ongeveer 350 M3. van de bermen krijgen. De kosten van dit plan had spr. nog niet nagegaan, omdat het im- mers voor een groot dleel als productieve werkverschaffing zal kunnen worden uit- gevoerd. Voorloopig zou spr. willen advi- seeren, niet meer te doen dan voor het raad huisterrein noodig is. De heer Van de Val-1 nam hiermee genoegen. Hij- prees B. en W., dat zij hadden -getoond vooruit te zien, door nu reeds reke ning te houden met de werkloosheid, die on- getwijfeld in den a.s. winter groot zal wor den. Maar bij het raadhuis zou spr. toch graag terston-d dern boel in orde zien ge maakt. De V o o r z i 11 e r Ja, dat is ook de be- doeling. Er komt puin op van de Cadetten- school. De heer Opdam zei, dat dit puin goed- koop was gekocht en dat het z.i. uitstekend voor het doel geschi-kt is. De heer Sengers vond het plan be- langrij'k voor de wegencommissie, omdat hier zoo'n goede werkverschaffing in zit. De Voorzitter was het hiermee eens, te meer, omdat elke werklooze het hier geei'Schte werk zal kunnen verrichten. Op -een vraag van den heer Koomen deeldte spr. mee, dat alles in eigen be'heer zal wor den uitgevoerd. Zonder hoofdelijke stemming werd het plan hierop goedgekeurd. De heer V a n d e Vail vroeg nog of gedacht was aan de verlichting van het ter rein. De h-eer Saal zei, dat hij zich ten dtenste van het raadhuis twee steenen lantaarnpalen had 'gedacht met eenvoudig smeedwerk, te bouwen op de beer-en voor het raadhuis. Die zullen- ook uitstekend -kunnen dienen voor de verliditing van het terrein. Spr. had al'tijd nog hoop, dat er gemeentenaren of vereeni- gingen zulten zijn, diie deze lantaarnpalen aanbied-en De heer Sengers geloofde, dat de commissie van bijstand voor het electrisch bedrijf met plannen voor de verlichting dient te komen. De heer Van de Vail vond dit goed, mits men maar tijdig er mee komt. De heer Van't Veer achtte het wel wenschelijk, dat de heer Saal voor deze ter- reinverlichting van advies d-ient. De -heer Saal had daartegen geen be zwaar en wilde graag in de eerstvolgende vergadering di-er commissie een plan toe- lichten. Dit werd goedgevonden. Bij. -het sluiten z-ei de heer V r ij b u r g, dat hij aanvankelijk wel bezwaar had gehad tegen den afstand van 16 M2. grond, maar ten slotte had hij gem-send, zijn- prive-belang te moeten opofferen aan het algemeen belang. (Applaus). Na er nog even op te hebben gewezen, da-t ook de heer Pilkes gratis den ben-oodigden grond afstaat, sloot de voorzitter de ver gadering. UIT SCHAGEN. Uitslag der handicapharddraverij te Sint Maartensbrug op Dinsdag j.l. Ingeschreven waren 17 paarden. Baanlen-gte 350 M. lste prijs, 150, Senator Axbond (330 M.), van Z. Davidson te Hoorn; 2e prijs, 70, Lieda K (330 M.), van J. Spaans te Alkmaar; 3e prijs, 40, Konora (315 M.), van D. Pronk te Rotterdam; 4e prijs, 10, gedeeld tus schen Kunstler van Jb. Koning te Wierin- gerwaard en Kella Scho'on, van J. Schoon te Medemblik, UIT KENNEMERLAND. Met het eindigen van de boonen-campagne verdwijnt ook weer de gejaagde zomerdrukte en beginnen de veilingdagen weer stiller te worden. Behalve de Vrijdag altijd een drukke dag beginnen successievelijk de Woensdag- en later ook de Maandagmarkt te verloopen. Het was Maandag te zien dat de boonen- campagne is geeindigd, wel werden er nog partijtjes aangevoerd en waren de prijzen zelf gekwetst te worden, evengoed' als ik er op zal tetten dat hij gekwetst wordt voor mij". „Wat meent u? Spreek duidelijk Fortunio" verzocht de markiezd-n-. „Ik meen, mevrouw, dat ik gaan wil, niet om dit zelf te doen, maar om e-r bij te staan en hul-p te v-erleenen wanneer bet noodig is. Laat mijnheer de Condillac gaan en ik zal hem vergezellen en ik zal er voor zorgen dat hij ongekwetst terugkeert en wij laten den ande-r dood1 liggen". Beiden schrikten, de Senechal leunde zwaar op de tafel. Met al zijn gebreken was hij niet een ma x die van bloedvergieten hie'.d er: dit on-derhoud walgde hem. Het was tevergeefs dat de markiezin den kapitein van besluvt kon doen veranderen; maar in haar pogingen .kreeg zij plotselin? bulp van haar eigen zone Hij viel haar in de rede en vroeg den kapitein: „Hoe kun-t u zooveel beloven? Meent u dat wij hem met ons tweeen moeten aanval ten? U vergeet dat hij manschappen bij zich zal hebben. Een duel is heel iets anders dan een woeste aanval, en ik gel oof rooit dat wij daar zoo goed.; zou den afkomen". De kapitein deed een oog dicht en zijn- ge- zicht nam een listige uitdrukking aan. ,iDaar heb ik ook wel aan gedacht" zei hij. „Ik stel dun ook evenmin een woesten a«nval voor als een duel, maar iets tusschen die twee in, iets dat een duel geHjkt maar eigenlijk een aanval ia". „Verktaar u nader". „Wat moet ik nader venkiaren?, Wij gaan voor mooie boonen van hoog tot buitenge- woon hoog, doch het heeft met meer om het lijf wat de ontvangsten betreft. Over het al gemeen genomen is de boonencampagne meegevallen, de pluk was van goed tot best en de prijzen eveneens. Ds aanvoer van bloemkool is middelmatig en sterk afwisselend en ook de aanvoer op verschillende plaatsen verschilt zeer veel. Dit komt omdat de tusschenhandel veel omzct en liefst daar aanvoert waar de hooge prijs veiwacht werd. Wat den prijs der kool be treft, deze bleef hoog, n.l. van 10 tot 27 per 100 stuks en Alkmaar gaf de hoogste noteering; trouwens de kool was daar he'; mooiste. Gele, roode en groene kool was eveneens gewild, doch zien we goecLdan moet men de markt niet overvoeren, andfers komt er zeer zeker prijsverlaging. Spinazie werd in groote kwantums aange voerd, doch het zal als er geen aanvoer van elders plaats heeft spoedig afloopen. Wat de kwaliteit betref', deze is uiteenloo- pend en beweegt zich tusschen de 1.15 en 2.65 per kist. Peen was niet bijzonder in trek, wel was de prijs ongeveer zooals de vorige week, n.l. 6.50 a 15 per 100 bos, doch de handel was stug en we vreezen prijsverlaging. De aanvoer van andijvie was als de vorige week, hoog was de prijs niet, n.l. 0.60 k f 1.15 per kist, de hoogste prijs kwam ech ter sporadisch voor. De aanvoeren en prijzen van tomaten wa ren onveranderd, de handel lui met neiging tot verlaging der prijzen. Sla gaf weinig verandering te zien, de mooie bakken werden nog vlug afgenomen tegen loonende prijzen, doch overigens lagen prijzen. Bij vrij. groote kwatums worden de druiven aangevoerd. Deze beginnen meer en meer een gewild- handelsartikel te worden, de prijs is echter niet hoog, n.l.'/ 30 a 48 per 100 K.g. Vruchten komen los en door de stormdagen wordt de markt met afval overstroomd. De prijzen waren voor mooie vruchten niet laag, doch voor afval werd bijna niets betaald. In tegenstelfing met de laatste weken wer den er grootere partijen a'ardappden aange voerd, de handel was echter stug met neiging tot verlaging; de prijzen varieerden van 7 tot 9 per 100 K.g. Ook werden reeds aangevoerd spruiten en Brusselsche lof, er was echter niet veel koop- lust voor dit winterartikel. De overige aanvoer onveranderde prijzen. UIT BEEMSTER. Mej. M. Dekker, volontair te Driehuizen, ia benoemd tot onderwijzeres in de Purmer. UIT EGMOND. Gistermiddag kwam een varken van den heer H. van der Zei, uit de Egmondermeer, zoo dicht bij den molen, dat het door een der draatende wieken doodgeslagen werd. Het dier, dat naar het abattoir te Alkmaar ge bracht werd, werd afgekeurd. UIT HEERHUGOWAARD. Voor het noordelijk deel van den polder is weer een tuinbouwwintercursus geopend door de afd. van den L. T. B. en tuinbouw- vereeniging „Nieuw Leven". De cursus is aangevangen met 15 kerl.ngen. Het onder wijs is opgedragen aan den heer P. A. van Schaick. De Vrijz.-Dem. kiesvereeniging „Bur, gerplicht" vereenigde zich met de candidaaf stelling van den heer Aukes te Bakkum vooi lid van het hoofdbestuur van den Vrijz.- Dem. Bond. UIT OUDKARSPEL. Bij de gister gehouden stemming door het Bansbestuur alhier is benoemd tot hoofdin- geland van den polder Geestmer-Ambachs (Oostierdijk en Molengeersen) de heer F. df Boer alhier. UIT HOORN. Mr. J. W. Stuurman alhier is bestemd voor uitzending naar Indie om te worden werkzaam gesteld als admimstratief ambte- naar bij het binnenlandsch bestuur. UIT WARMEN'HUIZEN. Tot plaatsvervangend burgemeester is dooi Burg, en Weth. benoemd de heer J. Swan Hz. Aan de veiling alhier is in September 1927 aangevoerd: 9-.893 K.G. aardappelen, 12.005 K.G. slaboonen, 92 K.G. snijboonen, 3250 K.G. peen, 212.3|50 K.G. roode kool, 233.600 K.G. witte kool, 11.080 K.G. gele kool, 75.850 K.G. gele nep, 147.100 KG uien, 45 KG. zilvernep, 2650 K.G. bieten, 5111 stuks bloemkool. In September 1926 is aangevoerd: 53.850 K.G. aardappelen, 7900 K.G. peen, 287.900 K.G. roode kool, 277.400 K.G. witte kool, 22.700 K.G. gele kool, 79.125 K.G. gele nep, 71.825 K.G. uien, 150 K.G. zilvernep, 4890 K.G. slaboonen, 2-5 K.G. naar mijinheer den markies toe, naar een vertrek waar zijn manschappen niet zijn. Wij dringen zijn k-amer b.v. binnen. Ik dxaai den s'leutel van de deur om. Wij zijn alleen met hem en u maakt hem toornig. Hij is ver- bitterd en u moest hem dadelijk voldoening geven. Ik ben uw vriend; ik moet de rol van secondant voor beide partijen vervulten. U valt hem aan en ik sta er bij en laat het u uitvechten. U zegt dat hij geen al te best schermer is en daaren'boven is hij ziek. Dus het zal u gelukken hem te doorsieken, dan is -het een duel geweest. Maar indten hij bij toeval of door handigheid u in gevaar brengt, ben ik dadelijk bij de hand om op het goede oogenblik met mijn zwaard voor den dag te komen en een opening te maken waar- door -ge het uwie k-unt steken!" „Geloof mij,, het zou beter zijn begon de doua-iriere. Maar Marius, die plotseling zeer ingenomen was met het plan, viel haar weder in de rede. ,,Kan ik er op aatt dat ge geen vergissin. gen- maakt Fortunio?" ,,Perbacco!" vfoekte de woestaard. „Een vergissing zou mij honderd pistolen kosten Mij dunkt, daarom hunt u op mij rekenen Inoien ik mij mocht vergissen, dan is het uit verlamgen dat u korte mett-en met hem maakt U heelt mijn antwoord, mijnheer. Al praten wij- den heelen nacht door, u zult mij niet vender brengen. Maar als mijn plan u be valt, da-n ben ik uw man". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5