BuitenlanasGh gemengd nieuws, T eleg^ammen liiBcBitvaart. Opgave van Noordhollandscb Landbouworedlet. STEE.lRUO over fie Laii^traat. Tel. 152. RANKWET BUR'GEMtESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat bij hun College is ingekomen een vcrzoek van B. M. KEUSS, alhier, om veilof tot den verkoop van alcoholvrije dranken, voor aebruik ter plaatse van verkoop in net perceel NIEUWESLOOT No. 9. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een leder schriftelijk bezwaren tegen net verleenen %an dit verlof bij bun Co.lege 111- dienen. Alkmaar, 6 October 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. dam thuis behooren, doch elders visschen, ook naar de haven van Stellendam terugkee- ren. EEN NIEUW COMPLOT IN INDIe. In de gevangenis op Glodok, in de bene- denstad, is een uitgebreid complot onder de gevangenen ontdekt. Men heeft de schrifte- lijke bewijzen in handen, dat de gevangenen van plan waren gezamenlijk los te breken en een nieuw oproer te ontketenen. De schoonzoon van den kiaji van Tjaringin is eveneens aangehouden. De kiaji verklaart, dat hij familieleden van het communisme weerhouden heeft. BRAND. Dinsdagmiddag is te Mildam (Fr.) de bak- kerij van K. J. Haanstra door onbekende oorzaak afgebrand. TRAMWEGEN EN AUTOBUS- DIENSTEN. Een adres van de Nederl. ver- ^icv eeniging voor locaalspoorwegen en tramwegen. De Nederlandsche vereeniging voor lo- eaalspoorwegen en tramwegen schrijft in een adres aan de Koningin onder meer: In afwijking van de door onze vereeniging indertijd gegeven adviezen, waarin een cen- trale regeling werd voorgesteld, is in de sindsdien getroffen wettelijke regeling van bet autobusvervoer de bepaling opgenomen, dat de geeischte vergunningen voor het in werking brengen en houden van een autobus- dienst door Gedeputeerde Staten der provin- cien worden verleend. Slechts de Kroon kan bij beroep correctief optreden. Met klimmende verbazing, die allengs tot ongerustheid is gegroeid, hebben de locaal- spoor- en tramwegen kennis genomen van tal van uitspraken van die provinciate bestuurs- colleges. Deze ongerustheid geldt niet alleen het voortbestaan van het eigen bedrijf, dat door de geconcessionneerde en daardoor gesanc- tionneerde directe autobusconcurrentie ern- stig in gevaar gebracht wordt, doch zij geldt in niet mindere mate de kans, dat aan het toekomstige vervoer blijvende onherstelbare schade wordt toegebracht. Er zijn autobusvergunningen verleend, die door openlegging van streken het directe ver- keersbelang dienen, maar er zijn ook in een aantal gevallen thans vergunningen aan der- den verleend voor autobusdiensten, die over groote lengte, ja zelfs soms over de geheele lengte direct naast een trambaan loopen. Bui- tendien zijn aan derden talrijke andere ver gunningen verleend voor autobusdiensten, die een meer of minder groot deel van het door een tram verzorgd vervoersgebied berij- den. Dergelijke vergunningen zijn lijnrecht in strijd met de maatregelen, die genomen moe- ten worden, om dat vervoer tot de juiste ont wikkeling te brengen. Die ontwikkeliing eischt concentratie, geen decentralisatie. In strijd nu met wat het Rijik ze-lf tegenover spoorwegen en locaalspoor- en tramwegen als de juiste weg der ontwikikeling heeft aan gegeven., worden thans door provinciate autoriteiten autobusconcessies aan tal van aanvragers verleend, zonder dat er van een lijn ter ontwikkeling van het vervoer gespro- ken kan worden. In plaats van de tramwegen krachtig te steunen en te helpen opbouwen tot vervoer- middelen, die geheel aan de modeme ver- keerseischen voldoen, stelit men hun voort bestaan zeer ernstig in de waagschaal Reeds zeer vaak is er op gewezen, dat een wellicht stecht rendeerende tram niet gemist kan worden, omdat alleen het railvervoer in staat is het massale personen- en goederen- vervoer, dat zich vaak zeer onregelmatig aanmeldt, naar behooren met groote snel- heid, de minste kosten en de grootste veilig- heid te verwerken. Men is nu met het geven van vele auto busconcessies bezig dit onmisbare Neder landsche stalen vervoersnet af te breken. Is dat eemmaal gebeurd, zijn eenmaal de trams tot stopzetting van haar dienst gedwongen, dan is een schade aan de gemeenschap toe gebracht, die niet gemakkelijk te overzien is, veel. minaer hersteld zal kunnen worden. Aan de railvervoermiddeten behoort onder staatstoezicht de ontwikkeling van bet lo cale vervoer in handen te worden gegeven, omdat zij voor die ontwikkeling onmisbaar zijn. De tramwegen zijn zich zeer goed bewust, welke plicbten bun zijn opgelegd en welke ■wijzigingen in de naaste toekomst zijn te oyerwegen.. Of deze nu in hooidzaak zul'ten zijn: electrificatie dan wel toepassing van. de snelie motorwagens langs de rails, gecombi- neerd met autobussen als voeders en verdee- j lf van on,dergesichikt belang. Vast staat, dar deze evolutie, die zich nu reeds bij de tramwegen heeft ingezet, zich verdei zal moeten voltrekken. Het hangt echter van de houdiMig van autoriteiten en publiek af, of die wijzigingen zich kunnen voltrekken en zoo (a, bMitten welken tijd. korte berichten. In den Haarlemmermeerpolder zijn op veischillende plaatsen de eerste flinke nacht- vorsten geconstateerd. en W. der gemeente Amsterdam stel- len den raad voor hen te machtigen tot het /315 WK) 000 n'euwe ^een'ng'en, gezamenlijk va" Hoogere Politie-Ambtena- ren in Nederland zal zijn 25-jarig bestaan lcidenken op Zaterdag 15 October in een acr zalen van Artis. Op de veemarkt te Rotterdam is ten na- dcele van den veehouder S. I uit den Brfd am koe uestoleu IJLINGS NAAR HET STADHUIS. Dezer dagen besloot de z.g. .Education Committee" van de stad Oldham, dat met in- gang van morgen onderwijzeressen, die in het huwelijk treden, haar ontslag moeten nemen. Dit besluit werd genomen in verband met het feit, dat pas afgestudeerde onderwijzeressen geen plaats kunnen vinden. De commissi? meende dat zij op deze wijze voor deze onder- wijzeresjes plaats vrijmaakt. Voorloopig ech ter is het resultaat van het besluit geweest, dat niet minder dan tien onderwijzeressen, die op de scholen van Oldham werkzaam zijn, met hun verloofden in allerijl naar het stad- huis zijn gegaan om zich in den echtelijken staat te begeven. EEN NIEUWE BERGKETEN ONTDEKT IN NOORD-SIBERIe. De leider van de expeditie ,die door de Rus- sische Academie van Wetenschappen naar het gebied der Jakoeten in Siberie werd gezonden om 't land te bestudeeren, vertelt nu in zijn verslag over de resultaten van den tocht, dat de expeditie bergen heeft ontdekt, welke tot nu toe op geen enkele kaart voorkwamen en totaal onbekend waren. De ontdekte bergke- ten is 1000 K.M. lang en 300 breed. Het zijn de hoogste bergen in Noord-Siberie (zij zijn meer dan 3000 meter hoog). De structuur van Noord-Oostelijk Azie blijkt nu geheel anders te zijn dan tot nu toe gedacht werd. Het Russische Aardrijkskundige Genoot- schap heeft de bergketen den naam „Tsjerskiej Chrjebjet (Bergketen van Tsjersky) gegeven en wel ter eere van den Russischen geoloog en geograaf I. D. Tsjersky, die in 1892 tijdens de expeditie naar Kolym is omgekomen. De Tsjerskiej bergen beslaan dus een oppervlakte grooter dan die van den Kaukasus. „Het is waarschijnlijk de laatste bergketen, welke de menschen op de aarde konden ontdekken", zei Oberoetsjew, de leider van de expeditie. Het gebied, dat door de expeditie bezocht werd, beslaat een oppervlakte van 2.5 millioe.n vierk. km; de bevolking is er erg dun en telt slechts eenige duizenden Jakoeten en een paar honderd Toengoesen. Hout, hooi en ijs (dat daar water vervangt) worden het ge heele jaar door op sleden vervoerd; als trek- dieren worden ossen gcbruikt. Andere rijtui- gen kent men er niet. Het paard' als trekdier deed er eerst eenige jaren geleden zijn intre- de en wekt nog overal verbazing. Tijdens een tocht door het gebied heeft de expeditie 350 km afgelegd en slechts een ge- zin ontmoet van armzalige Toengoesen. De tocht over de Indigirka was zeer moei- lijk, vertelt Oberoetjew. De paarden waren zoo moede en verzwakt, dat zij nu en dan over het ijs gedragen moesten worden. De Jakoe ten hadden toen hun v/interkwartieren reeds betrokken. De winterjoerta's (een joerta is een op eigenaardige wijze gebouwde hut van een Jakoet) hebben in plaats van glas stukken ijs in de ramen. Hoe vreemd dit ook moge klin- ken, zijn „ruiten" van ijs warmer dan ruiten van glas. In December daalde de thermometer tot 5060 graden onder nul. Het reizen bij zulk een lage temperatuur is zeer moeilijk, omdat de geheele weg te voet moet worden afgelegd en men naast de rendieren moet blijven loo pen, daar anders handen en voeten bevriezen (geen enkele bontsoort is bestand tegen zulke vorsten). En onder dergelijke omstandigheden moesten de leden van de expeditie in tenten slapen. De expeditie heeft aangetoond, dat alle mededeelingen over de afstanden tusschen de bekende plaatsen en nederzettingen verkeerd zijn. Het bleek bijv. dat de afstand van Jakoetsk tot Tsjebatalach 1600 kilometer is, terwijl op de officieele lijsten 800 kilometer vermeld stonden. Een andere tocht moest vol- gens de officieele berekeningen 100 kilometer ver zijn, in werkelijkheid waren het 350 kilo meter. De beschrijving van de reis der expedi tie vertoont veel dergelijke aanteekeningen. De kaarten van dat onherbergzame gedeelte van Siberie zullen dus moeten worden herziea BEZWAREN TEGEN DE BETITELING „B A KV IS SC HE N. Er is iets geforceerds geweest in de cam- pagne tegen het verleenen van het kiesrecht aan „bakvisschen" (flappers), omdat het meisjes van 21 jaar geldt, die men kwalijk als zoodanig kan bestempelen. Bakvisschen zijn meisjes „tussdhen mal en dwaas", zonder ver- antwoordelijkheidsgevoel nog. Mevrouw Millicent Fawcett, een oude strijdster voor de rechten der vrouw, die nu 80 jaar is, heeft haar bezwaren tegen de be- titeling van 21-jarige meisjes als bakvisschen thans tegenover een journalist gelucht. Koningin Victoria, zeide zij, was pas acht- tien geworden, toen zij den troon beklom en men prees haar om haar bezadigdheid en ken nis van zaken. Jeanne d'Arc verschafte zich een faam die altijd zal duren, maar werd als heks verbrand op den leeftijd van achttien jaar. Wij hebben het aldoor over vrouwen die niet oud genoeg zouden zijn, om op hun 21ste jaar te stemmen, terwijl volgens de Engelsche wet een meisje al huwbaar is op haar 12de. Het gaat dus niet aan een 21-jarig meisje een bakvisch te noemen. Men kan dan even- Eoed mannen van 21 jaar „jongens" noemen. aten wij zulke meisjes „jonge vrouwen" noemen. „Ik heb niets'in het nadeel van jonge man nen te zeggen", besloot zij. „Maar waarom men in's hemels naam jonge vrouwen, die elken dag zulke verwonderlij'ke bekwaam- heden toonen, niet geschikt zou achten om het kiesrecht te krijgen, kan ik niet begrijpen." jedeelte :,k gecorrigeerd.) HET ONDERZOEK 1NZAKE DE CHINEEZEN-RELLETJES OP BORNEO. BATAVIA, 6 Oct. Thans staat onom- stootelijk vast, dat de Chineezen-relletjes in Mei te Sanga-Sanga op Borneo van communistische zijde waren opgezet. Het verband met China is duidelijk ge- bleken. HET KIENEN IN CAFe'S. MAASTRICHT, 6 Oct. De minister van justitie heeft aan de burgemeesters in Noord-Brabant en Limburg laten weten, dat in bepaalde deelen dier provincien in cafe's en andere voor het publiek toeganke- lijke gelegenheden veelvuldig het z.g. kie- nen wordt gespeeld en dan in hazardspel ontaard*- De burgemeesters worden nu uitgenoo- digd hiertegen te waarschuwen, daar over eenigen tijd tegen de overtreders strafrech- terlijk zal worden opgetreden. IN EEN PUT GEVALLEN EN GEST1KT. NAALDWIJK, 6 Oct. Het een-jarig kind van den heer v. G. is in de van Lyn- schootenlaan alhier in een onbewaakt oogenblik met het hoofd voorover in een put gevallen en gestikt. KONING BORIS VERLOOED? PARIJS, 6 Oct. Naar in Rome verluidt, zou 'n verloving tusschen de 22-jarige prin- ses Giovanna, de vierde dochter van den Koning van Italie en den 33-jarigen Koning Boris van Bulgarije binnenkort te verwachten zijn. Dit zou zijn ietwat geheim- zinnige aanwezigheid te Rome in streng incognito verklaren. Moeilijkheden zouden er gerezen zijn in verband met het feit, dat Koning Boris Grieksch-Katholiek is en prinses Giovanna Room-Katholiek. Men be- weert evenwel dat deze kwestie reeds bespro- ken zou zijn in't onderhoud, hetwelk Boris gisteravond1 met den Paus heeft gehad en waar men tot een bevredigende oplossing schijnt te zijn gekomen. Het is moeilijk na te gaan, welke waar- de men moet hechten aan deze berichten, daar de Koning van Italie er niet op ge- steld is, dat men zich mengt in zijn familie- zaken en zich nooit uitlaat over dingen, die betrekking hebben op zijn familie. Een schijn van waarheid wordt echter aan deze geruchten gegeven door het feit, dat dit huwelijk uitnemend zou stroken met de tegenwoordige Italiaansche buitenland- sche politick, die gericht is op een vrede- lievend binnendringen op den Balkan. EEN NOODLANDING VAN HET JUNKERSVLIEGTUIG. PARIJS, 6 Oct. Naar uit Lissabon wordt gemeld, heeft de Duitsche aviateur Loose met zijn Junkersvliegtuig te Santa- cruz een noodlanding gemaakt. De Portugeesche regeering heeft onm'd- dellijk voor voldoende hulp zorg gedra gen. TWEE ONEERLIJKE BEDIENDEN. PARIJS, 6 Oct. Twee bedienden van een rijke Amerikaansche dame zijn verdwe- nen, met medeneming van de juweelen dier dame ter waarde van circa een millioen francs. RADIOFONiSCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, vericht in den morgen van 6 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instiuut te De Bildt. Hcogste barometerstand 774.6 te Calshot en Le Havre. Laagste barometerstand 749.8 te Jan- mayen. Verwachting (geldig tot den avond van 7 October) Zwakke tot matige noordelijke tot noord- westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, kans op nachtvorst, iets warmer over- dag. DE POSTVLUCHT NAAR OOST-INDIe Luitenant Koppen heeft gisteren uit Alla habad aan het Haagsche Aneta-kantoor ge- seind „Vanmorgen vroeg zijn wij te Karachi op- gestegen en na een vlucht van acht uur hier vlot geland. De afstand bedroeg 1500 K.M. Wij hadden een goede reis en het weer was mooi; alleen hadden w ijlast van den wind. Morgen vertrekken wij naar Akyab." Vot dit deel van den tocht Amsterdam Batavia had van der Hoop in 1924 twaalf vliegdagen noodig en in Juni 1.1. Geijsen- dorffer zeven. Luitenant Koppen vloog vier dagen. Provinciaal nieuws UIT NOGRDSCHARWOUDE. Tot predikant bij de geref. gemeente alhier is beroepen de heer A. Mout, candidaat te Rotterdam. UIT ZIJDEWIND. Gistermorgen omstreeks 10 uur is op den onbewaakten overweg bij Zijdewind de snel- trein HelderAlkmaar in botsing gekomen met een wagen, beladen met melkbussen. De wagen werd totaal vernield. De voerman werd er wel afgeslingerd, maar is er overi- gens goed afgekomen. Persoonlijke ongeluk- ken kwamen dus niet voor. Het uitzicht op dezen overweg schijnt zeer stecht te zijn. UIT SCHAGEN. Op den Centralen Fokveedag op Woens- dag 5 Oct. alhier werden de volgende bekro- ningen toegekend: Klasse I vereenigingskeuringen. Stierkal- veren. Vereeniging te St. Maartenbrug. lste, 2de en 3de prijs J. Eriks Jr. Vereeeniging te Nieuwe Niedorp. lste, 2de en 3de prijs Jb. Kooij Cz. Vereeniging te Barsingerhorn, Schagen. lste prijs A. Francis, 2de prijs C. van der Oord, 3de prijs J. Jimmink Hz. Vereeniging Schagerbrug. lste en 2de prijs Jb. Eriks, 3de prijs J. Jimmink Jr. Vereeniging Wieringerwaard. lste en 2de Erijs N. Kaan Kz., 3de prijs H. J. E. van loom. 2. Hokkelingen. Vereeniging Wieringer waard. lste prijs F. A. F. Groneman, 2de en 3de prijs N. Kaan Kz. Vereeniging Assendelft. lste prijs C. Boe- kel Kz., 2de prijs C. IJff Dz., 3de prijs P. Jongejans Kz. Vereeniging St. Maartensbrug lste, 2de en 3de prijs G. Appel. Vereeniging Nieuwe Niedorp. lste prijs P. Donker, 2de prijs R. Mijts en 3de prijs J. Kooij Cz. Vereeniging Barsingerhorn, Schagen. lste prijs D. P. Timmerman, 2de prijs A. Francis en 3de prijs D. P. Timmerman. Vereeniging Schagerbrug. lste, 2de en 3de prijs W. Jimmink Jbzn. 3. 3-jarige Stieren, geboren in 1926 of daarmee gelijkgestelden. lste prijs P. Jonges Dz., Beemster; 2de prijs Gebr. Sleutel, Wie ringerwaard en 3de prijs J. Schenk en N. D. Kaan, Wieringerwaard; 4de prijs J. Metse- j laar e. a. Twisk. 4. Twee-jarige stieren, geboren in 1925 1 of daarmee gelijkgestelden. lste prijs D. P. Timinerman, Schagen; 2de prijs F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; 3de prijs G. Waiboer Hz., Wogmeer. 5. Andere sfieren, genoren in 19'24 of vrceger. lste, 2de en 3de prijs Fokvereeniging Oostwoud. 6. Koekalveren, geboren in 1927. lste pr. J. van Berkel, Wognum; 2de prijs K. Rijne, Barsingerhorn; 3de prijs W. Jimmink Jz., Schagerbrug; 4de prijs A. Winkel, Moer- beek; 5de prijs J. Jimmink, Schagerbrug; 7. Hokkelingen, geboren in 1926 of daar mee gelijkgestelden. lste prijs F. A. F. Gro neman, Wieringerwaard2de prijs P. Jonges Dz., Beemster; 3de prijs N. Ruyter, Hau- wert; 4de en 5de prijs N. Kaan Kz., Wierin gerwaard. 8. Vaarzen, geboren in 1925 of daarmee gelijkgestelden, lste prijs N. Ruyter, Hau- wert; 2de en 3de prijs F. A. F. Groneman, Wieringerwaard. 9. Twenters, melkgevend geboren in '24, in controle. lste prijs N. Ruyter, Hauwert; 2de prijs P. Jonges Dz., Beemster; 3de pr. P. Donker Jz., Hoogwoud; 4de prijs F. A. F. Groneman, Wieringerwaard. 10. Koeien melkgevend, geboren in 1923 of vroeger. lste prijs P. Jonges Dz., Beem ster ;2de prijs P. Jonges Dz., Beemster; 3de en 4de prijs N. Ruyter, Hauwert; 5de prijs H. Nobel, Barsingerhorn. Klasse III Fokgroepen. 11. 5 Hokkelingen van erkende afstam- ming, van een stirr. lste prijs D. P. Timmer man, Schagen; 2de prijs F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; 3de prijs C. Boekel Kz., Assendelft. 12. Groepen van 5 melkgevende vaarzen, verder als 11. lste prijs F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; 2de en 3de prijs J. Eriks, Zijpe. 13. Groepen van 5 melkgevende twenters verder als 11 lste prijs P. Donker Jr., Hoogwoud; 3de prijs P. de Boer K.Az., As sendelft. 14. Koe ingeschreven met minstens 4 vrouwelijke afstammelingen, waarvan min stens 2 directe kinderen. lste prijs F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; 2de prijs J. Eriks, Zijpe. 15. Fokveegroepen van 6 of 8 runderen lste prijs P. Jonges Dz., Beemster; 2de priis F. A; F. Groneman, Wieringenvaard. 3de prijs'J. Blaauboer Kz., Barsingerhorn. 16. Vereenigingsgroepen 5 melkgevende koeien, ingeschreven. lste prijs Groep Beem ster; 2de prijs groep Hauwert; 3de prijs a groep Wieringerwaard; 3de prijs b groep Barsingerhorn, Schagen. Klasse TV vefvee, zwarfbont open klao. N 17. Beste of fijnste gemeste koe, afge. wisseld, lste prijs D. P. Timmerman, 2d* prijs J. A. de Veer, Schagen en 3de prijs D. P. Timmerman. 18. Als 17 niet afgewisseld. lste prijs A. Spaans, Kolhorn; 2de prijs Jb. de Veer, Schagen; 3de prijs D. P. Timmerman. Klasse V. Wolvee. 19. Ramlammeren drietallen van een ei- genaar prijzen van 10. M. Kant, Schager brug; A. Brak, St. Maarten; H. C. Kooij, Harenkarspel, H. C. Kooy 5 en K. Berg man, Beemster 5. 20. Rammen geboren in 1926. lste en 2de prijs D. Schrooder, Hensbroek; 3de prijs Jb. de Wit, Burgerbrug en N. D. Kaan, Wierin gerwaard. 21. Rammen geboren in 1925 of vroeger. lste prijs K. Koster Jr., Midwoud; 2de prijs M. Kant, Schagen; 3de prijs D. P. Timmer man, Schagen. 22. Ooien viertallen geboren in 1925 of vroeger. lste prijs K. Bergman, Beemster: 2de en 3de prijs N. D. Kaan, Heerhugo waard. 23. Ooien, viertalten, geb. in 1926. le pr. A. Klare te Kolhorn; 2e pr. H. E. J. van Hoorn te Wieringerwaard; 3de pr. N. D. Kaan te Wieringerwaard. 24. Ooien, viertallen, geb. in 1927. le en 2e pr. A. Brak te St. Maarten; 3e pr. W. Jim mink te't Zand. •25. 10 beste vette schapen, open klasse. le en 3e pr. K. Slik te Barsingerhorn; 2e pr. D P. Timmerman. De jury voor rundvee bestond uit des- kundigen, woonachtig buiten de provincie Noord-Holland, n.l.: J. S. Swierstra, Utrecht, Rijksveeteelt-consu- lent; E. Z. Oldenbanning, De Wijk. Drente; W. Boer te Bodegraven, Zuid-Holland; C. Zwagerman te Middelburg, A. T. Kloek te Peursum; J. P. van Oers te Wouw, Noord- Brabant; A. Lcuter te Den Haag, J. Kuissen Dieleman te TerNeuzen, Zeeland; J. Thijs- sens te Limmel, Limburg; J. Lokhorst te IJselstein, Utrecht! H. Wibbens te Den Haag, arbiter. Keurmeesters vet rundvee: C. Keijzer te Haarlem; W. Palensteijn te Schillinkhout; J. Bregman te Hoorn. Keurmeesters voor schapen: C. Keijser Sz. te Texe!; M. Zuidewind te Texel; I J. Lap te Texel; C. de Wit te Texel; J. Sijp te Alkmaar, arbiter van 6 October 1927. Het Accountantskantoor van S. J. A. KEESGffi is gevestigd (Ontvangen per draad'ooze telefoon). Koera van heden te STA ATSLEEN1NGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKdNSTELLlNGEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 100c Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holt Kunstzijde Jurgens Gew, Aand. A. B, i •i G Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo t MIJNBOUW. Rediang'l.ebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serhadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriasn Rotterd, Llovd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER1KA. Southern Rails Union Pacific Wabash Vorige Koers 291 1 7 179»/« ISO 152?/, .24 vs lcOs/„ 99»/, 103 1271/, 410 540 Vs 5227/, 842 440. lSas/, 174 V, 133 V* 145 3231/, 210 J45i/s 2927/, 2273/* 239' 428 208 148 Vs 2 9 1421/, 294 V, 12 90 a5V* 1947,, 1911/* 221 i/j MOi, 18U/* 254 480 a 497 567 y, 1361/* 72 V* pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 290i/, 283^-9. 2 ^Ol/j 187 180 154.5 154(-5( 157.1 230W* 2 46 V, 2361/j-? 23 1/^ a 100 V* 991'*-j 103. U/. 104 l/B 128-4 123-91/* 129-30J 4081-11 514 540 542 515 516-3 519-26 149 -— 838 i/s 83"-S i 537 837 440 4-7 438 435.45 1871/, 173 "451/,- g 345Vi-r 345i/*-i 2911/, 271.3 292-3 292-3 227 23 7 2C8 14/ 1461h 28/ 142 292-3 12V, 85-| 851.ii, 85s/*.0 158 1941/* 195-200 196-71A 105 107 843/* 187-9 53', 391,* 255 256-f 2561/,-7 4-2 V, 48-*/, <83.J 483 <931 it '97-y, 496 l/i-"/ 496M-9 569i/, 569i/, 569 i/t 1341/, 1931 k 72 U, W1SSELKOERSEN AMSTERDAM 3* pCL Londen Berlijn I'arijs Brussel (Belga) BazeJ Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New»York NIET OFFICIEEL. Italie Vorige koers 12.137/, 59.46 9-783/, 34.731/, 4S.081/, 35.20 66.821/, 67 1 -■!/, 65 75 2.493/, 13.613/, Koers op heden 3 uur 12.137,, 59.4^ 9.783.* 34.731/, 48.081/, 35.20 66.821^ 67.127, 65.671/, 2.493/, 13.68

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7