DEKT ..KLEIN BIT i STER-TABAK Radinrafisch Weerbericht. IHHr A in ft] II A. Stadsnieuws Rechtszaken De ware rcoker eischt Luchlvaart Onze Kolonien. Kunst TijdscRiriften BinnenKand. Vrijdag 2 Augustus. 7.30 uur, Victoria Theater. Hoofdnummers Het Rijkeluiszoontje, komisch (hoofdrol Wit liam Haines) en Jackie de Scheepsjongen, romantisch (hoofdroi Jackie Coogan). Toe- gang voor elken leeftijd. 7.30 uur, Cinema Americain, Hoofdnum- mer Abie's Rose, dram, rom (hoofdrollen Cohen en Kelly.) Toegang voor elken leeftijd 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-theater, Hoofdnummer Buiten bereik der Wet, sensa- tioneel (hoofdrol Tom Tijler). Toegang voor elken leeftijd. Natuur-historisch tentoonstellingsschip Klein Artis in de Oude Gracht. 3 Augustus. 7.30 uur, Victoria Theater, Hoofdnummers Het Rijkeluiszoontje, komisch (hoofdrol Wil liam Haines) en Jackie de Scheepsjongen, romantisch (hoofdrol Jackie Coogan) Toegang voor elken leeftijd. 7.30 uur, Cinema Americain, Hoofdnum mer Abie's Rose, dram. rom. (hoofdrollen Cohen en Kelly). Toegang voor elken leef tijd. "7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater, Hoofdnummer Buiten bereik der Wet, sensa- tioneel (hoofdrol Tom Tijler). Toegang voor elken leeftijd. 4 Augustus. 7.30 uur, Victoria Theater, Hoofdnummer: Het Rijkeluiszontje, komisch (hoofdrol Wil liam Haines) en Jackie de Scheepsjongen, romantisch (hoofdrol Jackie Coogan). Toe gang voor elken leeftijd. 7.30 uur, Cinema Americain, Hoofdnum mer: Abie's Rose, dram. rom. (hoofdrollen Cohen en Kelly). Toegang voor elken leef tijd. '7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater, Hoofdnummer Buiten bereik der Wet, sensa tioneel, (hoofdrol Tom Tijler). Toegang voor elken leeftijd. 8 uur, Stedelijke Muziektuin, Concert Stede liik Muziekkorps onder leiding van den heer Maas. besprekingen zouden zijn gehouden tusschen den Russischen consul-generaal te Charbin en een vertegenwoordiger van de Chineesche regeering, als besiist onjuist wordt tegen- gesproken. AMe, vooral van Engelsche zijdc ■verspreide berichten omtrent besprekingen tusschen China en Rusland worden door de Sovjetregeering onjuist genoemd en tended tie us geacht. De sovjetregeering wijst erop, dat zich op het oogenblik geen enkele officieele Sovjet vertegenwoordiger meer op Chineesch grand- gebied bevindt, die de bevoegdheid heeft na- mens de Sovjetregeering te onderhandelen De status van den Oosterspoorweg In een interview met de pers heeft Svenfo de minister voor de spoorwegen der nationa- listische Chineesche regeering, verklaart dat China voornemens is met de Sovjets te on derhandelen op de volgende basis: Terwijl alle rechten en belangen van den Chineeschen Oosterspoorweg gemeenschap- pelijk Russisch-Chineesch eigendom zullen zijn, zal het recht van beheer van den spoor- weg aan China komen. De berichten omtrent onderhande- lingen houden aan. In weerwil vanuit Moskou afkomstige te- »enspraak, houden de geruchten omtrent in- leidende onderhandelingen tusschen Ruslam en China hardnekkig stand. Thans weder meldt volgens een W. B.bericht de corres pondent van de „K61nische Ztg." te Sjanghai weder, dat de onderhandelingen tusschen China en Rusland definitief verzekerd zijn. Het betreft hier nog altijd de zgn. voorbe- sprekingen te Mantsjoeli. Deze voorbespre kingen zouden de volgende punten omvatten: vaststelling van tijd en plaats der officieele onderhandelingen; staking van de militaire actie in het grensgebied; bepaling dat de overeenkomst van 1924 grondslag zal vormen van de onderhandelingen; spoedige hervat- ting van het transsiberische doorvoerverkeer. BUITSCHLAND. BOMAANSLAGEN. Groote materieele schade In den nacht van Woensdag op Donderdag tegen half twee ontplofte bij het huis van den advocaat dr. Strauss te Lueneburg een bom. Groote verwoestingen werden aangericht. Van de huizen aan de op 100 M. afstand gelegen spoorbaan is geen ruit heel gebleven Ook op het gebouw van de Landsziekenkas aan den Luenerdam heeft men een aanslag willen doen. Hier werd bij den kelder-ingang een margarine-kistje gevonden, waarin zich een bom bevond. De wijzer was echter blijven vasthaken, zoodat de ontploffing gelukkig verhinderd werd. Gezien de lading zou de uitwerking hier nog erger zijn geweest dan bij het huis van dr. Strauss. Van de bevolking heeft zich groote opwin- ding meester gemaakt. Politie en justitie heb- ben de zaak in onderzoek. Politieke motieven? De politie te Lunenburg zet het onderzoek naar den bomaanslag op het huis van den ad vocaat dr. Strauss en den nislukten aanslag op het gebouw van de Landsziekenkas voort. 'De regeeringspresident heeft een belooning van 5000 Mark uitgeloofd voor de opsporing van den dader. Men gelooft algemeen, dat de daders politieke motieven hadden. Dr. Strauss is lid van de Democratische Partij en bovendien van het Verbond van Duitsche Staatsburgers van Joodscben Godsdienst. niet uitwendig verwond waren. Naar alle waarschijnlijkheid hebben de jongens beiden een herschenschud- ding bekomen. Hedenmorgen om elf uur waren de motcrijders nog bewusteloos doch overi- gens wel rustig. DE KAASMARKT. Het bezoek .an de vreemdelingen aan onze markt was bijzonder groot. Ook het stadsbeeld wordt door het groot aantal vreemdelingen op gezellige wijze gewijzigd. Wie zich tusschen 11 en 12 uur in de Houttil, Langestraal of op de Mient be- weegt krijgt eenigszins den indruk van het beweeglijke vreemdelingenverkeer in Venetie, waar men echter het auto- verkeer mist, zoodat het daar nog aar- diger aan doet. Verschillende menschen bewogen zich mede op het marktterrein. De heer Mart, de Haan, van de kaas- fabriek „De Eendracht" te Wieringen herdacht heden den dag waarop hij voor 25 jaar als markter van zijn fabriek de Alkmaarschen markt bezocht. In het Waaggebouw werd hij door den president-waagmeester, den heer de Munk en door den marktmeester, den heer Bosma, op hartelijke wijze toege- sproken. Van de kaasdragers ontving hij een ebbenhouten wandelstok met zilveren knop en inscriptie. De heer Haan, ien wiens eere ook de vlag boven de lokaliteit van de kaasdra gers hing, dankte hartelijk voor de Alk- maarsche hulde. MOTOR-ONGEVAL. De motorrijder D. Haane uit Heerlen en de duorijder Veldkamp uit Alkmaar, keerden in den afgeloopen nacht, na het sluiten van de kermis te Heiloo, per motorrijwiel weor stadwaairts. Nabij de Kattenberg werd tegen een boom gereden, met het noodlottig ge- volg dat beiden in bewusteloozen toe- stand om half drie op den weg werden gevonden. Onmiddellijk werden pogin- fe:n in het werk t esteld om een dokter te halen. Inmiddels verscheen ook de politie .Van Heiloo ter plaatse, die in overleg met Dr. Cohen, dadelijk maatregelen nam om de jonge mannen yer zieken- auto naar het St. Eilzabeth-ziekenhuis alhier te vervoeren, waar bleek dat ze EEN BOTSING. Gisternamiddag omstreeks 5 uur kwam een luxe auto van cfen heer D. uit Amsterdam in de Principestraat waar de bestuurder plot- seling moest stoppen voor een passeerende wielrijder in botsing met een auto. De bestuurder van een auto die achter den eersten reed, de heer De W., was daarop niet bedacht. Hij kon niet spoedig genoeg remmen en beide auto's kwamen in botsing. Van de voorste werden de bagagedrager en het reservewiel beschadigd. De tweede kwam er minder goed af. De as der voorwielen werd gebogen of gebroken en een der lampen werd beschadigd. Door de politie werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Verzekering dekt de schade. GOEDKOOPE TREIN. De Ned. Spoorwegen hebben Zondag 11 Augustus een goedkoope reis georganiseerc per trein en per boot naar Urk en Kampen van de stations Rotterdam D.P., Schiedam, Delft, Den Haag H.S.M., Leiden, Haarlem Utrecht C.S., Hilversum, Amersfoort, Amster dam C.S., Zaandam, Wormerveer, Uitgeest, Alkmaar en Hoorn (per trein) naar Enkhui zen en terug. Van Enkhuizen met een der booten van den Veerdienst. De verkoop der plaatskaarten, tot een be- perkt aantal, vangt aan Zaterdag 3 en wordt gesloten Zaterdag 10 Augustus 1929 ten 15 uur of vroeger. LICHT OP Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.21 uur licht op. OPRICHTING. In samenwerking met het Plaatselijk Ar beid Secretariaat alhier, heeft zich een orga nisatie van Fabrieksarbeiders gevormd, waarvan het secretariaat is gevestigd Hof straat 16 bij den heer W. de Bruin. OPENING ANTIEKZAAK. De heer Pot, meubelmaker Oudegracht alhier, opende gisteravond in het per- ceel Geest hoek Kanisstraat, dat v66r 2 jaar volgens plannen van den heer Vos, als typisch oud-Alkmaarsch ge bouw voor rekening van de stichting Paling en_y.an Foreest, geheel gerestau- reerd werd, een antiekzaak (in hoofd- zaak meubelen). Voor dit doel leent dit pand zich uit stekend. Er ontbrcekt nog alleen maar een poorter met breed gerande hoed. Wij konden constateeren, dat men hier in antieke meubelen nog wat goeds kan bekomen. Ook verschillende antieke kunstvoor- werpen, alsmede porcelein kan men hier verkrij<?en. Diergaarde - Zeetuin - Aquarium Oudegracht b.d. Riddersfr. Entree slechts 15 cent. Kinderen 10 cent. Buitengewoon interessant. POGING TOT ZWARE MISHANDELING. De Vacantiekamer der Rechtbank te Am sterdam heeft gisteren den sleepbootkapitein, die op 12 Mei 1.1. den bezoeker van een cafe aan de Prins Hendrikkade, tegen wien hij een veete had, met een knipmes steken in rug, zij en borst toebracht, schuldig verklaard aan loging tot zware mishandeling en, overeen- comstig den eisch van het O.M., veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf tevens werd de vernietiging van het in beslag genomen mes gelast. Bij de strafbepaling overwoog de Recht- oank, dat hoewel het feit zeer ernstig is, re kening rnoet gehouden worden met de aan- vallende houding, die de tegenpartij aannam. KANTONGERECHT ALKMAAR. Zitting van heden. OVERTREDING GEM. VERORDENING BERGEN BETREFFENDE HET PARKEEREN VAN AUTO's. De heer P. D., hotelhouder te Bergen, stond terecht ter zake het feit, dat hij op 14 Juli's namiddags half 6 te Bergen aan Zee, zonder vergunninsr op den openbaren weg, den Zeeweg, 'n vierwie- lig motorrijtuig heeft geparkeerd, in strijd met de verordening. Mr. Smal, advocaat te Alkmaar, op- poneerde als raadsman en verdediger. Deze en de volgende zaken van gelij- ke strekking werden voor onbepaalden tijd geschorst tot het hooren van den verbalisant als getuige. DE TOCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN. Boven Lyon Toen de Graf Zeppelin gisterochtend bo ven Lyon verscheen, bewoog het luchtschip zich op een hoogte van ongeveer 300 meter met een snelheid van ongeveer tachtig kilo meter per uur. Een vliegtuig vergezelde het luchtschip en vloog er in groote kringen rondheen. De verschijning der Graf Zeppelin wekte te Lyon zeer groote belangstelling Het schip zette zijn reis boven den rechter Rhone-oever voort. Er stond een lichte Zuid-westsn wind en de hemel was op ongeveer 1000 meter hoogte bewolkt Het uitzicht was goed. Bij Nimes, Om half twee gistermiddag is de Graf Zeppelin ten noorden van Nimes gezien. Tusschen Marseille en de Balearen Het stoomschip Dalny heeft draadloos be- richt, dat het gistermiddag om drie uur tus schen Marseille en de Balearen het luchi schip heeft waargenomen. Het schip vloog in Zurd-Oostelijke richting. De Dalny bevond zich toen- op 3 graden 29' Ooster-lengte en 41 graden 29' Noorder-breedte. In de richting van Gibraltar Het luchtschip Graf Zeppelin is Donder- dagavond om 11 uur Kaap de Gata aan de Golf van Almeria gepasseerd op ongeveer 200 K.M. oostelijk van Gibraltar. Men ver- wachtte, dat tegen 2 uur hedennacht Gibral tar zou zijn bereikt. Naar verder van boord gemeld wordt, is alles wel aan boord, het weer is prachtig, bijna te warm. De 86 gra den warmte zijn zelfs in het luchtschip be- merkbaar. Toch een blinde passagier. Naar verluidt, bevindt zich aan boord van den „Graf Zeppelin' inderdaad een blinde passagier. Verdere details omtrent de wijze waarop hij aan boord is kunnen komen, en wie het is, zijn tot dusverre nog niet bekend. Boven den Oceaan. De Graf Zeppelin is hedenmorgen te drie uur met goede snelheid Gibraltar gepasseerd Aan boord was alles wel. Wij belasten ons met den aan- en verkoop van vreemd geld. DE LANGE DE NIORAAZ, ALKMAAR. KOPPENSNELLERS OP FREDERIK HENDRIK-EILAND. Aneta verneemt, dat zich op het Frederik Hendrik-eiland, gelegen nabij Zuid-Nieuw- Guinea, een geval van koppensnellen heeft voorgedaan. In verband met deze wandaad hebben de autoriteiten zich aan boord van het stoomschip der gouvemementsmarine „De- neb" van Makassar naar het Frederik-Hen drik-eiland begeven. TER DOOD VEROORDEELD. Uit Padang wordt door Aneta gemeld: De Landraad te Sawahloento heeft twee inlandsche werklieden, die schuldig zijn be- vonden aan den moord, gepleegd op een in- landsch onder-opzichter, ter dood veroor deeld. Beiden hebben revisie van het vonnis aangevraagd. „DE WITTE RAAF". Het onlangs opgerichte cabaret-gezelschap „De Witte Raaf", onder leiding van Piet Hoi man en Otto Zeegers, zal begin September met een reisauto zijn eerste tournee door ons land aanvangen. EEN TELEURSTELLING VOOR HET PERSONEEL. In verband met de Herstelconferentie heeft het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie alle verloven van het personeel, die a.s. Maandag zouden ingaan, voor onbe paalden tijd uitgesteld. de Ned. Ver. ter bevordering van Consulta- tie-bureaux voor moeilijke kinderen, over kin- dergetuigenissen, over de doodstraf in Indie en een en ander betreffende rechtspraak. In het Augustusnummer van het Maand- blad voor berechting en reclasseering voor volwassenen en kinderen geeft mr. J. N. Al- ilas een uitvoerige beschouwing over straf- toemeting in hooger beroep. Dr. H. C. Valkema Blouw vertelt over een jezoek aan een Duitsche jeugdgevangenis en M. Hordius behandelt het onderwerp: di- ettantisme en kinderbescherming. De heer H. Wiggers uit Alkmaar bespreekt het ver band tusschen marine en reclasseering. Verder irat(cm --g bijdiagen aan over BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Willem Huel en Margaretha Booij. Rein dert de Visser en Grietje ten Bruggencate. Klaas Pos en Anna Tiel. Theodorus Konijn en Anna Rupert. Hendrik Sjoerts en Petro nella van Galen. GEBOREN Nicolaas Cornelis z. v. Johannes van den Idsert en Cornelia Bos. Dingenis Hermanus z. v. Dingenis Louwerse en Helena Sloos. Abraham Martinus z. v. Martinus Teerhuis en Antje de Vries. UITVOERING DER ZIEKTEWET. Installatie der cornmissie van toezicht. Gistermiddag heeft de minister van Ar- beid, H. en N., prof. Slotemaker de Bruine, in een der zalen van zijn departement de com missie van toezicht, bedoeld in art. 119 der Ziektewet, gei'nstaileerd. 1 AUGUSTUS-BETOOG1NG. Te Amsterdam vergadering en optocht. Gelij-k overal in Europa heeft ook Amster dam gisteren, den vijftienden verjaardag van den wereldoorlog, een door de Communis- tische Partij georganiseerde anti-oorlogs betooging gehad. Het begon met een vergadering in Bellevue waar een vrij groote menigte luisterde naar verschillend-e toespraken. De zalen waren met roode doeken met verschillende teksten over- vloedig opgetuigd. Na de vergadering, die tegen half tien af geloopen was, werd op de Leidschekade een stoet gevormd, die aanvankeiijk uit een kleine duizend man bestond. Aan het begin en het einde reden agenten te paard; het vrij sterke politiegeleid-e stond onder leiding van den hoofdinspecteur S. M, S. Modderman. Met trommels en muziek' en veel vaandels en span- doeken trok dc- stoet langs Leidschekade. Marnixstraat, Elandsgracht, Prinsengracht Westermarkt, Raadhuisstraat, Dam, den Klo- veniersburgwal naar de Nieuwmarkt. Hier werden de aanwezigen tot slot van een lan taarnpaal uit toegesproken en vervolgens werd de stoet ontbonden. Tijdens de tocht deed zich geen enkel inci dent voor. Communistische optocht te 's Gra- venhage. Gisteravond hield de Haagsche afdeeling van de Communistische partij een demonstra- tie „Tegen het dreigend oorlogsgevaar". Van het Stationplein trokken ongeveer 150 tot tweehonderd personen in optocht naar het gebouw „Musica" aan de Delftschelaan. Tij dens dien optocht hadden zich vele perso nen waarbij verscheidene kinderen, bij den stoet aangesloten; dikwijls werden de com munistische liederen overstemd door wijsjes al „Oranje Boven''. De politie had uitgebrei- de maatregelen getroffen om incidenten te voorkomen. DRIJVENDE GEMAAKT. Het gisteren bij Hoedekenskerke gezonken motorschip is hedenmorgen met laag water door twee pompbootjes leeggepompt en drij- vende gemaakt. Met behulp van de stoom- boot En Avant 8 is de Johanna te Hansweert binnengesleept. NEDERLANDSCH ARTS MET GROOTE SNELHEID TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Uit Hamburg wordt aan de Tel. gemeld: Tusschen Neu-Munster en Bad-Bram- stedt op den straatweg naar Kiel is gister een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een groote Nederlandsche particuliere auto, waarin zes volwassenen en drie kinde ren waren gezeten, trachtte een andere auto in te halen. Daarbij geraakte de Nederland sche wagen op het zachte deel van den weg, ten gevolge waarvan de chauffeur de macht over het stuur verloor en met een snelheid van 90 K.M. per uur tegen een boom reed. Een der kinderen van den eigenaar, den Nederlandschen arts dr. Hupscher te Axel, werd uit den wagen g;eslingerd en was op slag dood. Ook dr. Hupscher zelf werd ge- wond, hoewel niet ernstig. Hij werd onmid dellijk naar het ziekenhuis te Neu-Miinster overgebracht. De zeven andere inzittenden liepen ten dee- le eveneens ernstige verwondingen op. Zij verkeeren evenwel niet in levensgevaar. De auto brak door den geweldige schok doormidden. Naar wij nader vernemen werden dr. Hup scher, diens vrouw, zijn schoonmoeder (mevr. Mulder) en zijn schoonzuster, benevens drie kinderen van het echtpaar Hupscher, naar het ziekenhuis van Neu-Miinster overge bracht. De verwondingen der overige inzit tenden van den auto zijn van niet al te ern- stigen aard, zoodat er geen onmiddellijk le vensgevaar voor hen bestaat. Dr. Hupscher zelf is reeds weer op de been; hij bleek slechts een aantal verwondingen aan het hoofd te hebben opgeloopen. Wat de drie dames be treft, vreest men, dat zij een of meer ribben hebben gebroken, doch met zekerheid is dit nog niet vastgesteld. Omtrent het ongeluk zelf wordt nog ge meld, dat de wagen in razende vaart wilde uitwijken voor een ander voertuig, waarbij hij echter met de beide achterwielen op het mulle gedeelte van den weg terecht kwam. ^iettemin slaagde dr. Hupscher er nog in, het stuur om te gooien, doch het achterge- deelte van zijn auto sloeg daarbij tegen een boom met het bov.envermelde nooalottige ge- volg. naar waarnemingen, verricht in den morger van Vrijdag 2 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,0 te La Cft runa. Laagste barometerstand 741.5 te Czernay Verwachting, geldig tot den avond van 3 Augustus: Matige tot zwakken later waarschijnlijk toe- nemende Noordwestelijke tot Zuid-Westelij ken wind, afwisselende bewolking, weinig of geen neerslag, iets warmer. VERKEERSONGEVAL. Gistermiddag omstreeks drie uur is op der Naarder straatweg te Laren de Gooische stoomtram tegen een mte meubelen beladen vrachtauto gebotst. De chauffeur van den auto wilde het Rozenlaantje inslaan, doch reed tegen een paalje; toen hij achteruit wil de rijden, kwam de Gooische stoomtram aan. De machinist remde uit alle macht, doch kon een botsing niet voorkomen. De vrachtauto is vernield; een der tramwagens is uit de rails geloopen. Ook de locomotief is bescha digd. De chauffeur van den ay to kwam met den schrik vrij. DE KABINETSVORMING. Het Carr. Bureau meldt, dat bij navrage ter bevoegder plaatse is gebleken, dat de ka- binetscrisis in het stadium haar normaal verloop heeft. Nadat tusschen den kabinetsformateui eenerzijds en de A.-R.., C.-H. en R.-K. twee- de-Kamerfracties anderzijds een uitwisseling van schriftelijke bescheiden heeft plaats ge had, heeft, zooals steeds in zijn voornemen lag. jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck de ver- tegenwoordigers dier fracties tot een samen- komst met hem uitgenoodigd. De Woensdag j.l. begonnen besprekingen worden heden voortgezet. In die bijeenkomst zal een definitieve beslissing in een of ande- ren zin gunstig of ongunstig voor de vor- ming van een pari mentair kabinet, steunen- de op de rechterzijde vallen. DE RAMP TE VEENDAM. Naar wij uit het R. K. Ziekenhuis te Win- schoten vernemen, is er in den toestand van den 28-jarigen R. Luken, voor wien men reeds iedere hoop op herstel had opgegeven, eenige verbetering gekomen, zoodat men thans hoopt hem nog te kunnen behouden INBRAAK. Gisteravond, waarschijnlijk tusschen 9 el 10 uur hebben te Amsterdam inbrekers zich, vermoedelijk door openschuiven van een raam aan de voorzijde, toegang weten te verschaf- fen tot perceel Reinier Vinkeleskade 73, ten h ize van de familie D. Sluizer. Door open- breken van een boekenkast hebben zij zich een ijzeren geldkistje weten toe te eigenen. Waar schijnlijk zijn zij echter in hun bedrijf ge- stoord geworden, daar zij het tafelzilver en andere voorwerpen van waarde hebben on- aangeroerd gelaten. Buren hebben den geheelen avond een drie- tal verdachte personen zich in den omtrek zien ophouden. Daar de politie vermoedt hief met bekenden te doen te hebben, zal hun ar- restatie wel spoedig volgen. KON. NED. MIDDENSTANDSBOND. Voor het 26ste Nationaal Middenstands- congres, te houden door den Kon. Ned. Mid- denstandsbond te Enschede op 21 en 22 Augustus a.s., heeft zich eeq eere-comite ge vormd. Als ontvangende vereeniging van het Con gres treedt op de Enschedesche Handelsver- eeniging, welke aangesloten is bij den Kon. Ned. Middenstandsbond. Het gemeentebestuur van Enschede zal op Dinsdagavond 20 Aug. a.s. het Congres ten Stadhuize ontvangen, terwijl voorts den con- gressisten aanbiedt een harmonie-concert in het Volkspark op Woensdagavond en na be- eindiging van het Congres op Donderdagmid- dag een autotocht' in en om Enschede. Na afloop van de ontvangst ten stadhuize houdt het bestuur der Enschedesche Handels- vereeniging ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan een receptie in de tooneelzaal van het gebouw in het Volkspark. Tijdens het concert op Woensdagavond vindt de officieele maaltijd plaats, gevolgd door een avondfeest, aangeboden door de ontvangende vereeni ging- HERHALINGSOEFENINGEN BIJ HET 21STE REGT. INFANTERIE. Op 8 Augustus a.s. komen bij het 21e Re giment Infanterie te Amersfoort de herha- lmgslichtingen onder de wapenen. VERHOUDING RIJK EN GEMEENTEN. Gisteravond is in het departement van Fi- nancien de eerste vergadering gehouden van de cornmissie van advies. bedoeld in art. 37 der wet van 15 Juli 1929, ..houdende herzie ning van de financieele verhouding tusscher het rijk en de gemeenten". KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is te Amsterdam een ze venjarige jongen uit de Blankenstraat in de Czaar Peterstraat onder een vrachtauto ge- raakt. Hij werd terstond naar een der gast- huizen gebracht, doch het was reeds te laat. De levensgeesten waren al geweken. Gisteravond omstreeks halfzeven is te Zwijndrecht een ernstig ongeluk gebeurd. Een 54-jarige man wilde den Rotterdamschen- weg oversteken, toen hij werd aangereden door een auto. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. De officieele opening van de Internatio nale Liga van Vrijmetselaren zal op Vrijdag 3 September geschieden in de kleine zaal van let Concertgebouw te Amsterdam. De verassching van het stoffelijk over- schot van den bij het vliegongeluk te Huisdui- nen omgekomen officier-vlieger Brugsma zal Zaterdag op Westerveld geschieden na aan- comst van trein 16.16 uur. Te Soest is Dinsdag overleden mr. T. J. Noyon, oud-procureur-generaal bii den Hoogen Raad der Nederlanden- j LiCHTE<3EUR16E ROOKTARAK 1 RCODE-STER thcoooru* NIEMEIJER GRONINGEN

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2