Binnenland Telegpammen Laatste berichten. Pluimveeieett Ingezonden stukken AM STERDAlf SCHE H lilt S BRAND. In een timmerfabriek Hedenmorgen te ruim negen uur brak door !ot nu toe onbekende oorzaak brand uit in dt Jimmerfabriek, staande aan de Roemer Vis- serlaan te Bussum. De plaatselijke brand- iveer was spoedig ter plaatse en tastte het /uur met kracht aan. Het gevaar was om elf iur zoo goed als geweken. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Gistermiddag raakte in de Havenstraat te »fenlo het zes-jarig dochtertje van mevr. Iruijers bij het spelen onder een voorbijko- nenden auto. Het kind kwam tusschen de widen en werd dood onder den auto vandaan gehaald. Den chauffeur, ir.r. G. S. uit Reuver, treft geen schuld. ONTEVREDENHEID BIJ DE MIJN- WERKERS. Het hoofdbestuur van den Algemeenen ^ederlandschen Mijnwerkersbond heeft een irief aan de contact-commissie voor de mijn- ndustrie gezonden, waarin ernstige teleur- stelling wordt uitgedrukt over de hernieuw- ie weigering der werkgevers om de christe- ijke feestdagen uit te betalen, los van de va :antie. VERSTEKELING. Met het stoomschip Nieuw Amsterdam, /an de Holland Amerikalijn, is gisteren tt Rotterdam uit New-York aangekomen een Nederlander die de reis als verstekeling heeft gemaakt, maar die onderweg was ontdekt. rlij is ter beschikking van de politie gesteld Hij heeft verklaard, de reis te hebben onder- nomen uit heimwee naar zijn moeder. Deze woont tegenwoordig evenwel in Neder- landsch-Indie. KORTE BERICHTEN. Zondag is te Zeelst bij Eindhoven het drie farig kind van Sanders in een kuil gevallen en verdronken. Onder Weert zijn Zondagmiddag 10 H.A. dennen, het gekapte mijnhout van an- geveer 30 aren dennenbosch en 200 dennen mutsaarden afgebrand. De 79-jarige vrouw uit Domburg, die Vrijdag aldaar door een tram werd overre- den, is in het gasthuis te Middelburg aan de bekomen verwondingen overleden. Bij Ken. Besluit is benoemd tot burge- meester der gemeente Zierikzee J. C. A. Ban nink. In den nacht van Zondag op Maandag heeft het in Oost-Groningen knapjes gevro- ren: een unicum in deze maand. Gisternacht is te Breda door een extra tram van de Zuider Stoomtram Maatschap pij een zekere C. J., die zich in beschonken toestand op de rails bevond, overreden en ge- d od. Het ongeval had onder Oosterhout »ats. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) DE HAAGSCHE HERSTEL- CONFERENTIE. Engelsche stem/nen. Een netelige taak. LONDF.N, 6 Aug. De Engelsche pers be- Steedt reeds veel aandacht aan de voorbe reidingen voor de conference te Den Haag De speciale verslaggevers seinen uitvoe- rige berichten omtrent de aankomst der delegaties en omtrent het eerste contact tusschen de afgevaardigden. Omtrent het resultaat van de eerste be- sprekingen tusschen de leiders der dele gaties wordt de algemeene Engelsche op vatting we! weergegeven door den speci- alen verslaggever van de „Dai!y Herald", die schrijft. dat het eerste contact reeds ge- toond heeft, dat de conferentie een zeer netelige taak heeft, die niet in een paar weken afgedaan zal zijn. Het heeft geen doel de oogen te sluiten voor het feit, dat de conferentie waarschijnlijk tot diep in September zal duren De Britsch-- minister van Buitenlandsche Zaken heeft zich tegenover eenige Engel sche persvertegenwoordigers optimistisch uitgelaten over de ontruiming van het Rijnland. Hij gelooft. dat de conferentie stellig tot de ontruiming van het Rijnland, zoowel door de Engelsche als door de Fransche en Belgische troepen zal voeren Tegelijkertijd publiceeren de Engelsche ochtendbladen uitlatingen van Duitsche zijde. waarin er den nadruk op gelegd wordt. dat er niet de minste rechtvaardi- ging voor het handhaven der buitenland sche troepen in het Rijnland bestaat. .Engeland heeft zich door zijn oelofte. gedaan in het Verdrag van Locarno, ver- bonden om zijn eigen troepen terug te trekken en zijn bondgenooten te bewegen hetzelfde te do.-n De „Times" schetst in een hoofdartikel een soort programma voor de Britsche de legate en betoogt met nadruk de noodza- kelijkheid van o"> vreedzame wijze verkre- gen wijzigingen van het plan-Young. Het felad twijfelt er echter sterk aan of men er in zal slagen te Den Haag de herstel-kwes- tie definitief op te lossen. Na een zakelijke bespreking van de financieele protHemen waar men in Den Haag mee te doen zal hebben merkt de .Times" op, dat het plan- Young op het continent al niet populairder is dan in Engeland. Onder deze omstan- digheden zal de taak der conferentie niet makkelijk zijn en zeer veel geduld zal noo- dig zijn om crisis te vermijden Geduld zal noodiger zijn dan haast. Beantwoording van de openings rede. 's-GRAVENHAGE, 6 Augustus. Briand dankte Beelaerts van Blokland en de regee- ring voor de gastvrijheid en schetste de moeilijke taak der conferentie die in een sfeer van goeden wil werkzaam moet zijn, ten bate van de geheele menschheid. Hij hoopte, dat als de conferentie Den Haag verlaat, we een belangrijke stap verder ge- komen zijn. Spr. bood zijn verontschuldi ging aan voor den korten tijd lie de Ne- deriandsche regeering gelaten werd ter voorbereiding doch uitte zijn voile bewon- lering voor wat in zoo korten tijd bereikt was. Streeseman sloot zich hierbij aan en dankte den minister Beelaerts voor zijn woorden, die aan de conferentie beteeke- nis hebben gegeven welke ver uitgaat bo- ven de beteekenis die financieele beraad- slagingen plegen te hebben, Hij betoogde dat de conferentie niet alleen economische maar ook politieke gevolgen moet hebben, in de zin van overeenstemming tusschen volken en weggenomen moeilijkheden in hun betrekkingen. Snowden sloot zich bij den vorigen spr. aan in dank aan de re geering en uitte den wensch voor het her- stel van den Franschen oud-minister-presi- dent Poincare en de Duitschen Rijkskanse- lier Miiller. De openingszitiing te 12 uur gesloten De openingszitting werd te ruim twaalf uur gesloten. In de zaal, waarin de dele gaties om ovale tafels zaten met de experts van de secretarissen en diplomaten ter zij de in banken, waren eenige honderden menschen aanwezig. Op de tribunes was het overvol van journalisten en persfoto- grafen, op straat was veel belangstelling van het publiek. Het Binnenhof was afge- zet. KONINKLIJK BEZOEK. Aan den Andijkerproefpolder. MEDEMBLIK, 6 Augustus. Hedenmor gen om 10.15 uur arriveerden de koningin en prinses Juliana per stoomschip „Zilver meeuw" te Medemblik. De burgemeester, de heer P. Schoutsen en eenige ingenieurs waren aanwezig. Van hier werd gereden naar den proefpolder te Andijk, waar de koningin begroet werd door den burge meester. Hier werden verschillende gewas sen bezichtigd, waarvoor de koningin veel interesse toonde. Omstreeks 12 uur verliet men den proef polder en begaf de koningin zich weer naar Medemblik. Hier werd een bezoek gebracht aan het nog in aanbouw zijnde gemaal. Om 1.05 uur verliet de koningin Medem blik met den koninklijken trein met bestem- ming naar Soestdijk. VERDRONKEN. ARNHEM, 6 Aug. Maandagmiddag gaven een paar kinderen aan de politie kennis, dat een 9-jarig kameraadje bij het zwemmen in een kolk aan de overzijde van den Rijn, was verdronken. Er werd onmid dellijk een onderzoek ingesteld en na eeni ge uren is het lijkje opgehaald. DE MONTE CERVANTE HEEFT VERTRAGING AMSTERDAM, 6 Aug. Ter voorko ming van ongerustheid wordt medegedeeld dat de Duitsche salonboot de Monte Cer- vante welke met een aantal passagiers w.o eenige honderden Hollanders een reis heeft gemaakt naar Spitsbergen, niet, zoo- als gedacht werd hedenmiddag te IJmui- den zal binnen komen. De boot heeft ver- traging ondervonden en stoomt nu onmid- dellijk door naar Hamburg Vandaar zul- len de Hollandsche passagiers morgen- middag (Woensdag) per extra trein naar Nederland terugkeeren. DE BRAND IN EEN TIMMER FABRIEK. BUSSUM. 6 Augustus. Nader meldt men or.s omtrent den brand in de Roemer Visserslaan dat men omstreeks half 11 het vuur meester was Het gebouw, dat aan de Amersfoortsche Bouw-Maatschappij be- hoorde, is verzekerd. In het gebouw was gevestigd een fabriek van houtbewerking van G' br. Ribberink. Deze firma is zeer laag verzekerd. DOOR AUTO OVERREDEN NAARDEN, 6 Aug. Hedenmorgen 11 uur reed de 14-jarige mej. C. J. van Huisstede uit Beverwijk, die met vacantie bij famiiie te Naarden logeerde naar huis op den Amsterdamschen straatweg, toen uit tegenovergestelde richting een luxe auto aankwam. Door te veel rechts hou- den kwam zij met haar rijwiel tusschen de naast den weg gelegen rails der Gooische stoomtram. Zij kon haar stuur niet goed meer houden, waardoor zij kwam te vallen en overreden werd door de achterwielen van den auto Zwaar gewond, zij had o.a. een dijbeen ge- broken, bleef zij op den weg liggen. Dr. Keijzer uit Naarden verleende de eerste ge- neeskundige hulp. Zij werd naar de Ge- rardus Majellastichting te Bussum ver- voerd, waar zij ter verpleging werd opge- nomen. Den bestuurder van den auto, den heer A. Kok uit Velsen, treft geen schuld De toestand van het meisje is bevredigend VREEMDELING BEROOFD. AMSTERDAM, 6 Aug. In perceel Kerkstraat 398 had eenigen tijd geleden een vrouw een kamer gehuurd. Zij liet daar meubelen zetten, doch kwa mer zelf weinig. Voor welke doeleinden de kamer bestemd was, is gister aan het licht gekomen Kort na zijn bezoek ontdekte een vreemdeling, dat hij zijn portefeuille met niet minder dan 25600 francs kwijt was. Er volgde aangifte bij de politie. Er wordt ijverig naar de vrouw gezocht. EEN ERNSTIG MIJNONGELUK IN JAPAN. TOKIO, 6 Aug. In de mijn Bashau van de Hokkaidmijnen in Japan heeft een ont- ploffing plaats gehad, waardoor 75 mijn- werkers werden gedood, 5 arbeiders wer den bovendien nog zwaar gewond. Het reddingswerk is nog in vollen gang. Verte- genwoordigers van het ministerie van ar- beid zijn naar de plaats van het ongeval getrokken teneinde een onderzoek in te stellen. GROOTE BRAND TE MUNCHEN. MUNCHEN, 6 Aug. In den afgeloopen nacht is een groot opslagmagazijn van de Duitsche Rijksspoorwegen nabij de Elbe te Neustadt door brand vernield. De brand weer moest zich voornamelijk beperken tot het beschermen van de omliggende gebou- wen. Een bijzondere prestatie werd ver richt door de brandweerlieden, die kans zagen een groot aantal 50 liter blikken met terpentijn, die reeds heet begonnen te wor- den naar buiten te werken. De oorzaak van den brand is onbekend, ■B n DE HUZAREN IN ALKMAAR. Te ongeveer kwart voor drie arriveerden de huzaren ten getale van 160 man te Heiloo. Een groot deel van de Heilooerrijvereeniging was de huzaren tot half weg Limmen tege- mo'et gereden. In de buurt te Heiloo werd een poos halt gehouden, waarna in gezelschap van de rij- vereeniging, voorafgegaan door muziek, naar Alkmaar werd gereden. Langs den Rijksstaatweg en het Ritse- voort hadden zich een groot aantal belang sfellend°n opgesteld. Te ruim drie uur zette de lange stoet cava- leristen zich weer in bewegifig en ging het vergezeld van een groot aantal belangstellen- de fietsers, in draf naar Alkmaar. Op de grens van onze gemeente werden de huzaren opgewacht door de Alkmaarsche politie. Voorafgegaan door de motorbrigade en onder het spelen van een opgewekte marsch reed de troep Alkmaar binnen. Langs de straten was de belangstelling van het publiek bijzonder groot. Op de trot- toirs van Ritsevoort, Koorstraat en Lange- straat hadden zich vele personen opgesteld om de huzaren te zien voorbij trekken. Te ruim half vier arriveerde men bij de Heilooerpoort. Moeder, laat Uw kleintje niet over den grond kruipen. Deze is vuil en stojfig en de kans dat het vaUen en zich bezeeren zal, is groot. Een looprek, kinderbox, is voor hem een geschikte verblijfplaats. Zet deze neer op een zonnige plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een moltondeken, met een echaon laken bedekt. QEZONDHE1DSRAAD. Dr. TE HENNEPE. (Buiten verantwooidelijkheid van de fit* dactie. De opname in deze rubriek bewijsi geenszins dat de "edactie er nude instemt.) WANBEGR1PPEN AAN DE ALKM. EXPORTVEILING. j,| Geachte redactie mag ik een klein plaatsje verzoeken voor't volgende in aansluiting op 't schrijven van dec heer Boersen. Oprichter der Alkm. Expcrtveilmg??? Dan zou ik zeggen is de geboorte van uw kind wel een mislukking, om te trachten 't eenvoudig weg den nek om te draaien. 't Ge- tuigt m.i. niet van goeden burgerzin als de heer Boersen op een dergelijke toon alles af- breekt. Zijn bedreigingen met conflicten en hun gevolgen zullen evengoed op zijn hoofd ko men als op die der aanvoerders. Ik zal wel de laatste zijn om te beweren dat er gee® wantoestanden bestaan, doch die vindt men bij aanvoerders of veilingbestuur niet al leen. Daarom zou 't meer aanbeveling ver- dienen om door onderling overleg bestaande wantoestanden op te ruimen. 'k Wil voorloo- pig nog niet in details treden over den han- del en de houding van de bestuurders in algemeen. Alleen wensch ik vast te leggen dat een massa tuinbouwproducten, voortge- bracht onder den rook van Alkmaar, de exportveiling passeert om de,bestaande wan toestanden. Dit is jammer. De oorzaak daar- van opsporen is wenschelijk. Laten wij trach ten door samenwerking onze exportveiling groot te maken. Een wanbegrip is't te mee- nen dat er buiten den handel niets losloopt dan bedriegers. En laf is't om -oo luid te schreeuwen en te dreigen met conflicten. Bedenk wel dat bij de tuinbouwers de overtuiging post vat, dai de handel er niet is om ons, maar om't zoete winstje. Gevolgen van uw dreigen zouden wel eens negatief kunnen wezen en een meer direlcte verbinding tot stand brengen tusschen produ- cent en consument. Confli.ten als door den heer Boersen bedoeld moeten vermeden wor den; 't kweekt nietr dan haat en niets dan schade voor beide partijen. Voorloopig tot hier toe. Dankzeggend voor plaatsing teeken ik EEN AANVOERDER. (Als deze aanvoerder van plan is inzen- ders, die hun stukken met vollen naam tee- kenden, in het vervolg nog meer te kapittelen dan zal hij ook zijn naam moeten publiceeren. Wil hij dit om de een of andere reden niet dan kunnen zijn stukken slechts worden op' genomen als ze volkomen zakelijk blijven. Red. Alkm. Crt van 6 Augustus 1929 Opgave van HTnord-Hollandsch Landbouwcredlet (Ontvangen per draadlooze telefoon). Erie a a V orige Koers pl.m. 2.-~ pl.m, 2.1S Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonne's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel van 7K cent voor antwcord insluiten en blad vermelden. Ziekte, Gebrek of Eigen Schuld? Kromme Borstbeenen. Als men verschillende kippen bekijkt die er op een afstand soms heel aardig uitzien, zal het opvallen dat zeer vele een eigen- aardige afwijking vertoonen, n.l. een meer of minder krom borstbeen. Nu moet ik er direct op wijzen dat wat wij een krom borstbeen noemen, Iang niet altijd een ver- kromming van het geheele borstbeen is, doch alieen van de kam van het borstbeen. Het borstbeen is een min ot meer langwer- pig plat been dat verbonden is met de rib- ben. In het midden steekt er een soort kam uit v/aaraan de groote borstspieren zich vastbechten, de spicren die voor het vlie- gen dienst doen. Het is nu deze scherpe borstkas die men meestal het borstbeen noemt er die men bij geslachte en geplukte kippen duidelijk ziet. Vooral bij magere kippen steekt deze kam scherp uit en van daar dat men de vleezigheid en kwaliteit van een slachtkip beoordeelt naar de mate waarop die kam uitsteeki. Hieruit volgt ook weer de gewoonte der poeliers om deze kam, als de kip panklaar gemaakt wordt, af te knippen. Dan lijkt dus een brood- magere kip met schcrp uitstekend borst been ineens heel anders, de kam is omge- legd, plafgelegd en de borst der kip lijkt gevuld, vleezig. Deze kam nu is bij verschillende kippen inplaats van kaarsrecht krom, soms met een flauwe bocht, soms echter met een heel sterk S-vormige bocht. Is de bocht flauw dan behoeft het borstbeen er nog niet onder te lijden, maar als de bocht heel sterk is en men tr soms wel een paar vin- gers in kan leggen, dan wordt het heel an ders en is het eigenlijkr borstbeen zelf ook geheel krom. Is dit nu erg? Als we eens even bedenken dat door de verkromming een verkorting van het borstbeen optreedt, een scheef worden van de borstkas, dan zien we onmiddellijk in dat daardoor de ruimte in de borsi- en buikholte (die bij een kip een is) veel kleiner wordt en dat dus edele organen hierdoor in hun ontwik- keling en functie gehinderd worden. Van daar dus dat een kip met e-n krom borst been niet zoo goed is als een kip met een recht borstbeen. Toch komen dergelijke dieren zelfs nog wel op tentoonstellingen en een keurmees- ter die er niet op let laat ze soms door. Iemand, die veel werk van de keuring maakt zal natuurlijk eventueele prijswin- naars in de hand nemen en het borstbeen leoordeelen. De vraag is nu: Hoe komt het kromme borstbeen tot stand en als U dat aan de kippenhouders vraagt zal 99 antwoor- den: ..Doordat de kippen te jong op stok gegaan zijn, toen het borstbeen nog week was.' Dat antwoord moeten we nu eens wat meer kritisch bekijken, want doordat men het algemeen hoort, zou men het haast gaan gelooven. Ik heb er al eens meer op g-wezen dat de pluimveewetenschap nog zeer jong is en dat veel van wat men zoo hier en daar hoort e leest wat ik noem: wetenschap uit de derde tot tiende hand is en veel overlevering bovendien. Tot voor enkele jaren speelde de overlevering de loofdroi. Daarna is men proeven gaan ne men, wetenschappeliike onderzoekingen gaan doen en heeft men interessante resul- taten gekregen. Deze resultaten worden meestal in duizenden losse artikelen in tijd- schriften en br chures gepubliceerd en be- reiken maar enkelen. Deze verwerken de ze gegevens dan weer in andere bladen en zoo komen dan de gegevens der weten- schappelijke proeven soms wel langs tien schijven tot het groote publiek. Nu behoeft het geen betoog dat daarbij veel veranderd wordt, lang niet altijd met opzet, maar toch lijdt de waarde der publi- catie op die manier. Hieraan is niets te ver- lelpen en op den duur wordt het ook wel ijeter, doch goed is de toestand lang niet. E'-n typ-sch vooroee'd is nu dit geval der kromme borstbeenen. Hrcv/el de weten schap al jarenlang weet hoe de vork in den steel zit, hoort men in olmmveekringen nog altijd het verhaal van het te jong op stok gaan. Let men nu eens op de volgende twee dingen, dan zal men al zien, dat er aan het oude antwoord iets is dat font moet zijn. le. Bij kuikens die half in het wild leven en die heel vroeg er aan wennen op takken enz. te gaan zitten merkt men van de afwij king niet veel. 2e. De geheele modcrne Amerfkaansche literatuur werkt er op de kuikens vroeg- tijdig op zitstokken te krijgen. Nu kan men wel zeggen dat ze er in Amerika altijd wat nieuws op na houden, maar zeker is dat de pluimveehouderij in Amerika geweldig hoog staat en daar in allerlei laboratoria en proefstations hard gestudeerd wordt. De modcrne methoden die men daar toepast worden door de geheele wereld vroeg of laat overgenomen of nagedaan en wat men daar als goed nanbeveelt dat zal over het geheel elders niet slecht zijn. Toch strijdt dit advics van de kuikens vroeg aan de zit stokken gewennen heel sterk tegen den ouderwetschen angst van te vroeg op de stokken laten gaan. De heele zaak komt hierop neer dat een gezond kuiken met een gezond beenderstelsel wel degelijk vroeg op stok kan, evenals zijn zusjes en broertjes in wilden en halfwilden staat, maar dat kui kens met week beendergestel, dus met En gelsche ziekte of afwijkingen die daarmee overeen komen, het op stok gaan niet ver- dragen, wijl het borstbeen er dan door ver- kromt. We hebben dus te doen met abnormale beenweekheid en zijn daarmede weer belaud bij dezelfde groep van plagen van den modernen pluimveestapel als die ik beschreef bij de dun- schalige eieren. Erfelijke aanleg, ontoei;eikend - oer, zlek- ten der kuikens, al deze factoren kunnen werken om de beenderen week te houden. Erfelijke aanleg. Als men van verschil lende fokkers broedeieren koopt en de daarvit gekregen kuikens onder dezelfde omstandigheden optokt a.s die van andere fokkers, dan zal men toch zien dat de kui kens van den eenen fokker beenzwakte, kromme borstbeenen enz. krijgen en die van den anderen niet. Er schijnt dus een erfelijke aanleg te zijn, vandaar dat men nooit moet fokken met kuikens die aan beenzwakte geleden hebben. Voeding. Tegenwoordig hoort men ver- bazend veel klachten over beenzwakte, verlamming enz. (ik bedoel hier verlam- ming bij kuikens, niet die van kippen). Veel dezer afwijkingen worden veroorzaakt door ondoelmatige voeding (niet genoeg vitami- nen, niet genoeg kalkzouter te veel eiwit). Stel ik dus nu nog eenmaal de vraag die ik in den titel stelde, dan is daarop het ant woord: Het gebrek dat men krom borstbeen noemt is het ?'evolg van een ziekte, die deels door eigen schuld (ondoelmatig fok ken, ondoelmatig voer) deels door andere factoren (darmontstekingen door parasie- ten enz.) veroorzaakt kan worden. Kromm* borstbeenen wijzen dus op veel ernstiger verschijnselen dan men oppervlakkig zou denken en er moet veel en veel meer aan dacht aan besteed worden dan tot nu tot geschied is. ST A ATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 M n Rc$C. Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels Patent Calvg Delft Cert Centrale Suiker Hall. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezlt INDUSTR. AAND. BU1TENL, Am. Smelting Anaconda ••••tit, Bethleh, Steel Steel comm. Zweedsche Lucifer* CULTUUR MAATSCH. H. V. A. ••••■I,,, Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perla"k RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Milwaukee Southern Rail* Union Pacific Wabash *Exdividend. fExclaim. i i i i a a a a a a a a a a a a a t a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a«il 101%, 17U/s 174V, 238 168 561'/* 31 It/, 2393/| 681/4 164 53772 1221-4 327V* 9107, 118J/| 2421/, 1247a 2141'g 3647, 664 411 1547, 139.50 79 255 155 3737a 3871/, 200 2707, 18l3/4 352 206 9% 6O1/4 557, 205i/4 903/4 99V, 14474 3467a 4427, 439 837, 59yis 155 269 736/8 Koers van heden te plm. 1.30 pl.m. 1.45 3J5 244 538 240 365 669 248-51 565-70 312«/,-7 2424-3* 5368/. 123 325 916-22 1748/4 3i0}.n 2417, 536-7 915-8 663-4 411V, 1417, 398 433 435 266 385-| 269-71 2053/4 1417, 3973/4- 433-5 435 661-2 309|-10 2687,-9 663 248-50 269-} 916/i« 9 7W 388/4-9 430-4 433 P^DLONGATIE vorige koers 47- pCt, heden WISSEt KOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn P arijs Brussel (Belga) Bazel W eenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFIC1EEL. New-York I talis a a a a a a a a a a a a a 1 a a Vorige koers 12.1 IVlS 59.49 v./8 34.71 48.027j 35 20 66 50 66.90 66.52" 2.49",' 13.057, pC'. Koers op heden o uur 12.117, 59.50 i 9.7874 34.717, 48 037- 35.20 66.527* 16.9V./, 66 55 2.491!/., L 13.057,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8