DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De Tweede Haagsche Conferentie. De Londensche Vlootconferentie. Het beroepsgeheim ven den eurnalist. De niet-Duitsche herstelvraagstukken. Communistenrelletjes te Berlijn. De Exterritoriale rechten van China. Ko. e WOEliDAG 8 JANUARI 1930 132e Jaargang. Dagelijk«ch overzicht. Mededeelingen uit de Engelsche Persconferentie. Het Duitsohe herstelvraagstuk. Mededeelingen van Fransche zijde Buitenland Een nieuw precedent? Twee Journalisten weigeren der overheid inlichtingen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalva Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. HET HUWELIJK VAN DEN ITALIAANSCHEN KROONPRINS. Vandaag de dag der plechtigheid. Waar het huwelijk plaats vindt. Vandaag is het de groote dag in Italië. Immers, vandaag wordt het huwelijk tus schen kroonprins Umberto en prinses Marie 'José voltrokken, waarmee dus een hechte band gevestigd is tusschen beide konings buizen. Bij de verloving van het jonge paar heb ben we reeds stil gestaan bij de beteekenis van dit huwelijk, dat vooral voor België een groot voorrecht is te noemen, omdat het Bel gische vorstenhuis nu nauw verwant zal zijn met dat van een der groote mogendheden. Hoewel we nog geen berichten hebben ont vangen over de huwelijksplechtigheid, kun nen we toch wel eenige bijzonderheden noe men. De plechtigheid heeft plaats in de Pau- liaansche kapel van het Quirinaal. Deze ka pel dankt zijn naam aan Paus Paul V en diende voor hetzelfde doel als de Sixtijnsche kapel op het Vaticaan in den tijd, dat het Quirinaal nog het zomerverblijf was der Pausen. Evenals de Sixtijnsche kapel is de Pauli- aansche op ongeveer een derde van zijn diep te door een marmeren transept in tweeën ge deeld. De ruimte daarvoor was oudtijds be stemd voor den Paus en het heilig college met de Pauselijke hofhouding, de ruimte daarachter voor het publiek. Uit den aard der zaak is de ruimte beperkt, zoodat er be halve de gasten slechts weinig belangstellen den bij het huwelijk aanwezig konden zijn. Deze weinigen zijn heel voorzichtig gekozen, waarbij de jongste arrestaties zeker het hare hebben bijgedragen. De reusachtige Santa Maria degli Angeli, die eerst voor de plechtigheid bestemd scheen, zou zich daar heel wat beter voor geleend hebben. Door een groote zaal, de zaal der kurassiers genoemd, omdat bij plechtige gelegenheden een eskadron van de garde des konigs er de honneurs waarneemt, betreedt men de kapel, een bouwwerk van Maderno, waarvan het hooge gewelf ver sierd is met verguld stucwerk van Martino Ferrabcsco. Ten tijde, dat de verdreven koningen van Napels een toevlucht hadden gezocht in het toen nog Pauselijke Rome heeft Pius IX in deze kapel het huwelijk voltrokken van aarts hertog KareiSalvator van Toscane met de oudste dochter van koning Ferdinand II van van Sicilië. In hetzelfde jaar (1861) zegende kardinaal Riario Sforza hier het huwelijk in van een andere dochter van koning Ferdi nand, die huwde met aartshertog Karei Lu- dovicus van Oostenrijk. In den jongsten tijd is ook het huwelijk van prinses Jolanda, prins Humberts oudste zuster, met graaf Calvi di Bergolo in deze kapel ingezegend. We schreven zooeven over de voorzichtig heid, die betracht was bij het kiezen van be langstellenden. Maar dat is nog niet vol doende gebleken, want er zijn nog veel meer maatregelen getroffen om aanslagen en orde verstoringen te voorkomen. Zoo is een vlieg verbod voor geheel Italië tot na de huwelijks plechtigheid afgekondigd, zulks met het oog op bomaanslagen vanuit de lucht! We moeten hier nog iets vermelden over de geschenken, die het bruidspaar gekregen heeft, 'n Zeer karakteristiek geschenk is dat van de nationale vereeniging van grenadiers. Deze heeft den prins een fraai geciseleerden degen overhandigd, op welks blad, van het beste Italiaansche staal, twee motto's van de grenadiers gegraveerd zijn. Het eene, af komstig van Victor Emanu'el II luidt: „Aan mij de wake over de eer van het Huis Sa- voye", het andere, afkomstig van Mussolini: „Grenadiers van Sardinië! Voor wie de ze ge? Voor u! En dat sinds drie eeuwen!" Aan de voorzijde van het gevest ziet men de Rcmeinsche wolf met den lictorenbundel en de wapens van België en Italië, op de ach terzijde is de datum van het huwelijk gegra veerd met het wapen, van de nationale ver eeniging van grenadiers. Op de stootplaat zijn de initialen van den prins gegraveerd, U. S. (Umberto Savoia). Aan de koninklijke bruid schonk de veree niging een kostelijk miniatuur, de Prins te midden van zijn eerste divisie grenadiers, gevat in een lijstje, met edelsteenen bezet. Ook van Gabriele d'Annunzio's geschenk zij nog gewag gemaakt, het bestaat uit eeni ge kostbare bladen muziek en poëzie. De vraagstukken voortvloeiende uit het verdrag van Neuilly. Bul garije verplicht rekening te houden met een moratorium. Loven en bie den. De Bulgaren noemen een cijfer: 10 millioen goudfrancs. In de vergadering der commissie voor de niet-Duitsche herstelvraagstukken, die gister- namiddag is voortgezet, zijn naar in een En gelsche persconferentie is meegedeeld, voor stellen aan Bulgarije besproken, waarbij de Bulgaarsche gedelegeerden Molloff en Bou- roff tegenwoordig waren. Molloff uitte den wensch, dat alle vraagstukken voortvloeiende uit het verdrag van Neuilly geregeld zullen worden. Hij verwees, voor wat betreft de vast stelling der annuïteiten naar de rede die Bouroff te Parijs en gisteren hier gehouden heeft, waarin hij betoogd heeft, dat de voorge- stelde sommen de Bulgaarsche betalingscapa- citeit te boven gaan. (De gemiddelde annuï teit was in Parijs vastgesteld op 15 millioen goudfrancs, welk bedrag tot 12^ millioen is verminderd). De Bulgaarsche delegatie heeft, naar Molloff betoogde, lang over de kwestie beraadslaagd en zij kon slechts bevMhgcn hetgeen reeds was geconstateerd, omtrent den algemeenen toestand van Bulgarije en daar aan toegeven, dat sinds de onderhandelin gen te Parijs de financieele toestand zeits slechter is geworden, in 't bijzonder wat be treft de hoeveelheid vreemde, valuta s in de Bulgaarsche Nationale Bank. Bulgarije was verplicht rekening te houden met de mogelij-c heid van een moratorium indien de algemeene toestand niet verbeterde. Spr wilde geen bedrag noemen, maar er wel op wijzen, dat een belangrijke verminde ring van de gevraagde som niet alleen wen- scheiijk, doch noodzakelijk was. Bulgarije zou moeten vasthouden aan art. 122 van het ver drag van Neuilly of een tekst, die overeenkom stige voorwaarden bevatte. Loucheur dankte Molloff, doch wees erop, dat hij geen cijfer genoemd had tegenover da- der commissie. Het Verdrag van Neuilly voor ziet in onvoorwaardelijke betalingen en dB onvoorwaardelijk moet in den meest abso 1 ten zin worden opgevat. Spr. noodigde M - loff uit een cijfer te noemen. Molloff heeft hierop na een korteibCTiïad slaging der Buig. gedelegeerde uiteengezet, dat niet alleen de Bulgaarsche Te^r maar het geheele Bulgaarsche volk een uit eindelijke en definitieve regeling ,.W?*Y doch dat het een overeenkomst .^h«t toe kent, ook loyaal wil uitvoeren, hetgeen moge- lijk is. Spr. noemde vervolgens wngemddeT <fe annuïteit van 10 nulUoen goudlranes al* ten naaste bij overeenkomende met de beta lingscapaciteit van Bulgarije. Loucheur heeft erop gewezen, dat dit be drag 33 pet. beneden het bedrag van Parijs en 20 pet. beneden het later door de commis sie voorgestelde blijkt. Niettemin is er nu aan bod, dat overwogen kan worden. - Een kleine commissie is daarna voor de be studeering van het aanbod gevormd. Deze commissie zal Donderdagochtend te half elf met de Bulgaarsche delegatie vergaderen en Donderdag namiddag om half vier zal de geheele commissie weer bijeenkomen ter bespre king van het rapport, haar door de beperkte commissie over te leggen. De hoop bestaat, dat men Donderdag met deze kwestie gereed zal komen. De Duitsche persconferentie. In een Duitsche persconferentie is omtrent de zitting der zes uitnoodigende mogend heden van gistermorgen nog medegedeeld, dat de kwestie der betaling na een morato rium (ineens of geleidelijk en al of niet met raadpleging van het „Comité consultatif") nog niet is opgehelderd, en dat Duitschland daaromtrent met eigen voorstellen zal komen. Donderdag om 11 uur wordt hierover weer beraadslaagd. In de zitting, die gisternamiddag te 1 uur begon, was de Amerikaansche agent-generaal te Berlijn Parker Gilbert aanwezig. Daar is in de eerste plaats de kwestie van het nega tieve pandrecht besproken. De eischen betref fende de verpande douanerechten en bijzon dere belastingen zijn vervallen. De verzwaar de eisch betreffende de spoorwegbelasting heeft Duitschland afgewezen. De schuld- eischers zullen, naar de Duitschers verwach ten, wel met voorstellen komen. In de tweede plaats is de kwestie van de aanpassing van - de Duitsch-Amerikaansche overeenkomst aan het Young-plan ter sprake gekomen en opgelost. In de derde plaats is een kwestie betreffen de de spoorwegbelasting besproken. Deze loopt 5 1/4 jaar langer dan het bestaan van de maatschappij, die thans de spoorwegen be- heeft. De vraag is wie gedurende die 51/4 jaar aansprakelijk zal zijn voor de belasting. Overeengekomen is, dat deze aansprakelijk overgaat op de opvolgster dezer maatschap pij. Nog opengebleven is o.a. de vraag aan gaande de aanpassing van nog eenige door Duitschland met andere staten te sluiten ver dragen aan het Youngplan. De besprekingen waren zeer levendig en moeilijk. De Duitsche delegatie heeft er haar verbazing over uitge drukt, dat de schuldeischers met voorstellen komen, die niet in overeenstemming zijn me. iet Young-plan. Daardoor is, naar men aan Duitsche zijde meende, de toestand moeilijker geworden. Inzake de sancties, zeide men in de Duit sche persconferentie, wordt hedenavond of morgenochtend een voorstel van Frankrijk verwacht. Op welke wijze moet Duitschland na afloop van een moratorium aan zijn verplichtingen voldoen? De Duitscb-Amerikaansche overeen komst. Deze kwestie verwezen naar de juristen commissie. De spoorweg tarieven. Wat is er sinds Maandag behandeld? Omtrent de gisteren gehouden bijeenkomst van de commissie voor het Duitsche Herstel vraagstuk werd van Fransche zijde medege deeld, dat in de eerste plaats weder behandeld is de vraag op welke wijze bij den afloop van een moratorium Duitschland aan zijn ver plichtingen zou moeten voldoen. Curtius heeft medegedeeld, dat hij hieromtrent experts wenschte te raadplegen en dat hij Donderdag nieuwe voorstellen zou doen. Vervolgens is behandeld de kwestie van de Duitsch-Amerikaansche overeenkomst voor zoover deze verband houdt met het plan- Young. Tardieu heeft voorgesteld een bepa ling daaromtrent in het protocol op te nemen, waarmede men zich heeft vereenigd. Vervol gens is de kwestie behandeld van de in komsten, die voor bepaalde doeleinden zijn aangewezen. In verband hiermede is een groote discussie ontstaan over het negatief pandrecht, waaromtrent de deskundigen te Parijs een clausule hadden geformuleerd Van Duitsche zijde werd beweerd, dat daar door verandering werd gebracht in het plan- Young, hetgeen door Snowden is bestreden. Nadat hierover nog langdurig van gedach ten was gewisseld, heeft Snowden voorgesteld de kwestie naar de juristen te verwijzen. Dit voorstel, ondersteund door Jaspar, is aange nomen. Vervolgens zijn eenige kwesties behan deld, de spoorwegen betreffende, te weten de stortingen van de Reichsbahn en de datum, waarop de concessie zal zijn verstreken, waar omtrent bepaald is, dat dit tijdstip 15 maan den vroeger zal zijn, dan de duur van het Young-plan. Tardieu heeft hieromtrent een nadere redactie aangegeven. Nog is een uitvoerige discussie gevoerd over de vraag op welke wijze het toezicht zal wor den uitgeoefend op de tarieven der Duitsche spoorwegen. Deze discussie is nog niet afge- loopen. Men heeft n.1. ten slotte besloten, dat men de Duitschers in de gelegenheid zou stel len hun deskundigen daarover morgen te raadplegen en een redactie te doen voorstel len. Hierop is de kwestie van de liquidatie van het verleden besproken en het speciale depot van Duitschland in de Bank. Moldenhauer heeft gevraagd deze zaken uit te stellen. De discussie hierover zal Donderdag 11 uur wor den voortgezet. Sinds Maandagochtend zijn dus de vol gende vraagstukken behandeld. Ie. de opneming in het protocol van een volledige regeling der herstelbetalingen Hierover is men het eens geworden. 2e. de datum van de betaling van de ver schuldigde termijnen. Deze zaak is naar de deskundigen verwezen. 3e. de stabilisatie van de Rijksmark. Hier over is men het eens geworden. 4e. de inwerkingtreding van het nieuwe plan. Dit punt is vervallen. 5e. het moratorium, a. de maatregelen, welke genomen moeten worden vóór een mora torium. Dqze zaak is naar de experts verwe zen, b. de betaling van de achterstallige be dragen na het moratorium. Hierover zullen de Ehiitsche gedelegeerden het Rijkskabinet raadplegen. 6e. De Duitsche-Amerikaansche overeen komst. Dit punt is geregeld. 7e. De kwestie van het negatief pandrecht Deze zaak is naar de juristen verwezen. 8e. De storting der betalingen van de Duit sche Spoorwegen. Dit punt is naar de experts verwezen. 9e. de duur van de concessie. Dit punt is op bevredigende wijze geregeld. 10e. Het recht om de tarieven te regelen. Naar de experts verwezen. 11e. De liquidatie van het verleden. Even eens verwezen. Er zijn dus thans reeds 4 vraagstukken ge regeld. De overige zijn uitgesteld of verwezen naar de experts. Men heeft, zoo is de indruk in de Fransche kringen, goed gewerkt, terwijl de stemming steeds vriendschappelijk bleef. Zooals reeds is gemeld, is Bnand voorne mens Vrijdag te vertrekken, terwijl Tardieu en Loucheur hopen in staat te zijn den volgenden Dinsdag te vertrekken. Of dit mogelijk za! zijn hangt uit den aard af van het verder ver loop der werkzaamheden. Fransche persstemmen. De Parijsche pers betoont zich op enkele uitzonderingen na nog al optimistische t.a.v. 'het verloop der Haagsche besprekingen. De Temps geeft als de meening van de Fransche delegatie te kennen, dat er gegronde hoop be staat, dat voor Vrijdag nog tal van vraag stukken tot een oplossing zullen kunnen wor den gebracht De intraasigeant meeat, <^t de conferentie op 14 Jauari zal sluiten. De Liberté geeft 16 of 17 Januari als einddatum. Parker Gilbert en Tardieu hebben een onderhoud. Uit Parijs wordt gemeld, dat de agent- generaal voor de Herstelbetalingen Parker Gilbert gisteravond te Den Haag een onder houd heeft gehad met den Franschen minis ter-president Tardieu. Aan de bespreking werd ook door Moreau, den gouverneur van de Bank van Frankrijk, deelgenomen. Meeningen van de Times. De Times legt er in een artikel den na druk op, dat er in Fransche zoowel als in Duitsche kringen een zekere neiging bestaat om de moeilijkheden der conferentie te over schatten. Op grond van mededeelingen inzake de be sprekingen van vertrouwelrjken aard spreekt de T i m e s opnieuw de beweringen tegen, ais zou het altijd Snowden zijn, die de schuld draagt van het verschil, dat er bestaat tus schen het standpunt van Duitschland en dat der geallieerden. Volgens Engelsche opvatting zijn de onder handelingen normaal verloopen en 'zij waren van volstrekt zakelijken aard. Ernstige moeilijkheden hebben zich nauwe lijks voorgedaan. De Japansche delegatie bij Henderson. De Japansche delegatie ter conferentie van Londen heeft gisteren onder leiding van haar voorzitter, Wakatsoeki, een niet-ofticiëel be zoek gebracht aan minister Henderson op zijn bureau op buitenlandsche zaken ter ken nismaking. Het bezoek heeft echter zoo lang geduurd, dat in parlementaire kringen ver luidde, dat Henderson en Wakatsoeki reeds eenige voeling nopens eikaars standpunten hebben genomen. Na het verlaten van het departementsge- bouw zeide de Japansche afgevaardigde Okatski, dat de heeren zeer tevreden waren over hun voorloopige besprekingen. Vandaag zullen de Japanners kennis maken met Alexander, den minister van marine en waar schijnlijk zullen ze daarna MacDonald be zoeken. De Amerikaansche opvatting. President Hoover heeft gister de Ameri kaansche delegatie naar de vlootconferentie een afscheidsnoenmaal gegeven. In verband daarmee is een boodschap van den president openbaar gemaakt, waarin o.m. staat: „Ik ben overtuigd dat het geheele Ameri kaansche volk onze delegatie een goede reis en succes toewenscht. De volken en regeerin gen der vijf aan de conferentie deelnemende mogendheden zijn bezield door de oprechte wensch, dat een overeenkomst tot stand moge komen, welke niet alleen een eind maakt aan den wedstrijd in wapening ter zee, maar ook een ingrijpende vermindering der wapenings- lasten tot stand brengt. „Een voor alle vijf mogendheden aanneme lijke basis te vinden, zal heel moeilijk zijn, maar die moeilijkheden zijn niet onoverkome lijk. „De ter conferentie aan de orde komende vraagstukken zijn van zoo technischen aard, dat men niet mag rekenen op een snelle af doening. Het zou al een groot succes zijn als men in drie a vier maanden gereed kon zijn. „Het is de belangrijkste internationale con ferentie sedert jaren en waarschijnlijk voor afzienbaren tijd in de toekomst. „Ik hoop dat ons volk het werk onzer dele gatie zal steunen, door geduld te oefenen, de delegatie aan te moedigen en ze niet te criti- seeren. „Wij gaan naar Londen in een atmosfeer van internationale vriendschap en zijn ver plicht, voor zoover dat aan ons ligï, deze stemming in stand te houden". Over hetzelfde onderwerp heeft minister Stimson in 'n rede voor de radio, gezegd, dat de achtjaarsche rustpoos, die sedert '22 in den bouw van groote oorlogsschepen heeft ge heerseht, den wereldvrede en het gevoel van veiligheid in buitengewone mate heeft bevor derd. Nu loopt die rustpoos af en men wil trachten ze te verlengen en den bouw van kruisers, torpedobooten en duikbooten bij ver drag te beperken en de geweldige wapenings- kosten te verminderen, ten einde het gevoel van veiligheid en de idee der internationale toenadering te versterken. Dat is het doel van Amerika en van de vier andere regeeringen, met wie de minister voor loopige besprekingen heeft gehouden, die den meest vriendschappelijken geest hebben geademd. Een verklaring van den Engel- schen minister van marine. In een rede te Abertillery heeft Alexander, de eerste lord der admiraliteit, gisteravond gezegd, dat als ter vlootconferentie samen werking kan worden verzekerd en een verge lijk kan worden bereikt, er goede kansen zijn op een ingrijpende algemeene verminking vdö ter jee. Bezorgdheid van Lord Beatty. Lord Beatty, de admiraal der Engelsche vloot, heeft gister aan een vertegenwoordiger van de Evening Standard meegedeeld dat hij zeer bezorgd is over het voorstel der regee ring om de sterkte der Britsche kruisersvloot van 70 tot 50 schepen te veminderen. Hij achtte den toestand zeer ernstig. Een inspecteur van politie zwaat gewond. Op den Lausitzerplatz hebben gistermid dag ernstige botsingen plaats gehad tusschen Schupo en communisten. De communist Wal- ter Neumann, die door Nationaal-socialisten is gedood, zou door zijn partijgenooten ter aarde worden besteld. Voor deze uitvaart be stond van de zijde der communisten groote belangstelling en er had zich een optocht ge vormd, waarin tal van borden en doeken wer den meegedragen. Daar de dienstdoende in specteur de opschriften van opruienden aard achtte, greep hij onmiddellijk in, doch werd op hetzelfde oogenblik door de betoogers aan gevallen, waarbij hij zware verwondingen aan het hoofd bekwam. De politie slaagde er tenslotte in den optocht te ontbinden. Daar de botsingen een dreigenden omvang aannamen, werden de Eisenbahnstrasse, ae Mühlenstrasse en andere straten afgezet door politie-afdeelingen, die zich meermalen ge. noodzaakt zagen de menigte met den gummi stok uiteen te drijven. Er vielen hierbij geen gewonden, maar 33 Rotfrontkampfer werden gearresteerd. Daar de pogingen om een in specteur, die door communisten werd aange vallen, te ontzetten, geen onmiddellijk succes hadden, loste dé politie verscheiden revolver schoten in de lucht. Het duurde nog gerui- men tijd voor de rust was weergekeerd. Tumult in den gemeenteraad. Naar aanleiding van het optreden der poli tie bij de opstootjes, zoo meldt het W.B., had den de communistische leden van den Berlijn- schen gemeenteraad een dringende protest motie ingediend. Daar verzet rees tegen de dringendverklaring dezer motie, maakte de communistische fractie een zoodanig lawaai, dat de zitting moest worden geschorst, en aangezien de communisten de herrie na de hervatting voortzetten, moest zij worden ge sloten. Te Wutschau zijn twee Chineezen die vaK Engelsche nationaliteit zijn en op een te Hongkong gestationneerd schip dienst deden op last van de Chineesche autoriteiten van boord gehaald. De uitlevering der beide ge arresteerden aan de Engelsche vloot-autori- teiten is geweigerd op grond dat de exterri toriale rechten zijn afgeschaft. Aangenomen wordt, dat deze handelswijze een precedent zal scheppen, daar de Natio nale regeering van plan is de door haar aan gekondigde afschaffing der exterritoriale rechten op de proef te stellen. Het van boord halen der beide gevange nen was het gevolg van een botsing tusschen een boot met Chineezen en de boot, waarop de beide tot de Engelsche onderdanen behoo- rende Chineezen dienst deden. Bij het ge vecht, dat ontstond, verdronken Chineezen. Te Johannesburg is tusschen de overheid en de pers een conflict gerezen doordat twee journalisten geweigerd hebben, aan de ma gistraat inlichtingen te verschaffen over een onwettige loterij, daar ter stede gehouden. Een dezer journalisten, een zekere Louw, was aanwezig bij de trekking, de andere, een zekere Cope, is in het gezit van bijzonderhö den nopens het uitbetalen van de prijzen! Beiden werden voor de rechtbank gedaagd^ die met gesloten deuren vergaderde en bei den beriepen zich op het journalistieke be roepsgeheim en weigerden inlichtingen. De rechterlijke raadsman der journalisten pleit te voor openbaarheid der zitting, doch dit werd geweigerd op grond van het feit dat het hier confidentieele inlichtingen betrof, die de politie wenschte. De minister van Justitie heeft thans be paald, dat de wet haar loop moet hebben, indien de journalisten blijven weigeren. Vol gens de Zuid-Afrikaansche wet kunnen zij wegens „contempt of court" (minachting voor de rechtbank) acht dagen lang worden opgesloten; en eventueel telkens opnieuw. De journalistenvereeniging heeft zich de zaak der twee journalisten aangetrokken en is bereid om, wanneer zij inderdaad gevan gen worden gezet, een proces te beginnes,. teneinde van hooge rechterlijke instantie* een uitspraak te verkrijgen ogjtrent de kwift- Jje van de persvrijheid.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1