Verzorg Uw Handen met Purol Rechtszaken Provinciaal nieuws De heer Kraters merkte op uat de Commissies bedoeld hebben dat het voorste! tot fusie -zou staan of vallen met de al of niet aanneming der elf punten. Wat het verloop der vergadering te He>- 100 betreft, wilde spr. nog opmerken dat geen schrijven is ontvangen. Spr. wees erop, dat een uiterste termijn gesteld moet worden Meer toegevendheid van Alkmaar kan toch niet verwacht worden. Naar spr.'s meening kan Alkmaar geen stap verder gaan. Kunnen we nu altijd blijven wachten of moeten we een termijn stellen? De voorzitter stelde voor dat vóór 20 Januari een antwoord van Heiloo ontvangen moest worden. Hiermee ging men accoord. De heer Schuitemaker herinnerde aan de allereerste plannen van Alkmaar om een ijsbaan te stichten. Nu Heiloo voor een fusie te vinden is, wilde spr. aanraden aan een fusie vast te houden. De Heilooër Ijs baan zal spoedig te klein blijken en er zal dan nog wel plaats zijn voor een grootere baan. Daarom achtte spr. het zeer belangrijk aan samensmelting vast te houden. De heer G. C 1 o e c k oordeelde hetgeen de vorige spreker zeide, tegenstrijdig. Spr wees erop, dat men te Heiloo niet de punten heeft behandeld. Als men niet voor den dag komt met hetgeen men erop heeft aan te mer ken, hoe kan men er dan op aandringen aar samensmelting vast te houden. De heer Schuitemaker antwoordde, dat naar zijn oordeel een ijsbaan aan den Omval geen levensvatbaarheid heeft. Doch wanneer Alkmaar bij Heiloo komt, dan zal de Heilooër baan uitgebreid moeten worden. De heer B o e r s m a was het met den heer Schuitemaker eens, aan de fusie vast te hou den en spr. raadde aan niet een te starre houding aan te nemen t a. v. de punten. In de vergadering te Heiloo is geen enkele •tem geweest, die bepaalde wenschen t. o. v. de punten kenbaar maakte. Wanneer de be trokken commissie-leden de punten verdedi gen, dan zal er weinig verandering in kun nen worden gebracht. En in Heiloo is in principe tot fusie besloten. De voorzitter meende, dat de zaak van beide kanten met hart en ziel aangenomen moet worden. De heer Schouten bracht den commis sieleden dank voor hun werk. Persoonlijk had spr. uit het verslag der vergadering te Heiloo den indruk gekregen, dat het v.n.1. ATkmaarders waren, die, misschien uit on- sympathie voor de Alkm. IJsclub, tegen de fusie waren. De heer B u r d o r f had gezien, dat het bestuur der „Ijsbaan Heiloo" door de ver gadering in de onmogelijkheid was gesteld de punten te behandelen. Waar Heiloo reeds den datum van 9 Januari had gesteld, zou spr. niet als uiterste termijn 20 januari willen stellen Met algemeene stemmen werd besloten 16 Januari te bepalen. De heer Boers ma zeide, hoe het in Heiloo te laat was om nog de punten te be handelen. Spr. zeide, hoe de heer v. d Vall uitdrukkelijk had gezegd, dat in de punten geen verandering kon worden gebracht. In principe werd tot fusie besloten. Spr ver wachtte daarom dat in een nadere vergade ring de punten behandeld worden. Wanneer de punten besproken zullen worden, dan zal men toch inzien, dat de zaak, door de aanvaarding in principe van de fusie, reeds beklonken is. De heer T e e r i n k had het ook zoo be grepen. De voorzitter vroeg of men niet van oordeel was dat het verstandig zou zijn de betrokken punten al of niet aan te nemen De heer Margadant merkte op, dat de vergadering kon besluiten dat men fusie met Heiloo wenscht op de opgestelde punten De heer Kusters voegde hieraan toe: mits Heiloo dit ook wenscht. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. E>e voorzitter sloot hierop de ver gadering. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. (Zitting van Maandag 6 Januari.) DIEFSTAL VAN ML.. BUSSEN. De eerste introducé voor de verdachten- bank was de 27-jarige boerenzoon J. P. uit Schagen. Deze zaak betrof diefstal van melk bussen en was op grond van het eenigszins vreemde gedrag van verdachte, aangehou den tot heden voor nader onderzoek. Dit on derzoek was thans beëindigd en de heer Wig- gers werd gehoord als getuige. Verdachte was niet verschenen. Geadviseerd werd een voorwaardelijke straf, terwijl voor goed toezicht bereids is gezorgd. De officier vorderde daarop, nieuwe aan houding niet noodzakelijk achtende 2 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren en onder toezicht stelling R.K. re- tlasseering. Vonnis conform eisch. PORNOGRAFISCHE HANDELS ARTIKELEN. De marktkoopman A. B. uit Amsterdam, bij verstek veroordeeld ter zake het verkoo- pen van sigarenpijpjes, waarin onzedelijke voorstellingen, te Helder, tot 50 boete of 50 dagen, was van dit vonnis in verzet ge komen Thans was mijnheer present. Hij had geen kwade bedoelingen gehad en vond de voorstellingen niet onzedelijk. Bedoelde pijpjes werden voor den dag ge haald, ten einde den verdachte zelf van de minderwaardigheid te overtuigen. Hij be weerde evenwel de voorstellingen niet uit ze delijk, doch uit sport-oogpunt te beschouwen. Het is 'n gewoon fototjé meneer, zeide ver dachte verontschuldigend. Op ht Koningsplein had verdachte de pijp jes vurig aangeprezen als „leuk goedje!" Noch officier, noch politierechter gaven daarop blijk in het gewezen vonnis benevens verbeurdverklaring der onzedelijke prullen, verandering te willen brengen. De officier vroeg nu zelfs 75 boete of 75 dagen, doch de politierechter bleef 50 boete of 50 da gen voor ditmaal voldoende achten. VALSCHE EED AFGELEGD. De zaak tegen zekeren Piet Kieft, die op 18 November terecht stond wegens vernie ling van een glasruit, werd indertijd ge schorst omdat de getuige Arie P., landbou wer te Harenkarspel werd verdacht van meineed. Arie P. stond dan heden ook te dier zake terecht en erkende een valsche verklaring te hebben afgelegd. Het wettig en overtuigend bewijs van het eernstige feit. waarop zelfs 9 jaar gevange nisstraf staat, bewezen achtende, requireerde de officier f 60 boete of 60 dagen hechtenis Het vonnis was echter niet zóó clement en werd gesteld op f 70 boete of 70 dagen hechtenis. VERNIELING VAN EEN GLASRUIT. Daarop stond opnieuw terecht voormelde heer Pieter Kieft, die zich schuldig zou heb ben gemaakt aan vernieling van een glasruit in den nacht van 14 September. De getuige Arie Pancras legde thans een meer der waar heid getrouwe verklaring af en daaruit bleek dat deze Pancras de dader was geweest, waarop heden vrijspraak van Piet Kieft volgde. WEDERRECHTELIJKE TOEEIGENING VAN ELECTRISCHE ENERGIE. Als verdacht den Radiodistributeur Bak- kenes te Den Helder te hebben benadeeld, door het aanleggen van een clandestiene of althans door het clandestien b. uikbaar maken van een bestaande aansluiting, stond heden terecht de heer Fokke Hendrik M. wonende te Den Helder. De verdachte beweerde heden dat de aan sluitkosten reeds door den vroegeren bewoner waren betaald en dat het personeel van den distributie, buiten zijn toestemming de aan sluiting had weggesloopt en daarbij nog eeni- ge dakpannen had gebroken. Toen had verd. zelf de aansluiting hersteld om duidelijk te maken, dat hij door den lieer Bakkenes onbil lijk was behandeld. Verdachte zette zulks meer uitvoerig uiteen. De verdediger mr. Prins stelde in het licht, dat alle materiaal voor aansluiting aan het perceel aanwezig was en het kwam hem dus onbegrijpelijk voor waarom de heer Bakke nes dan nog 15 kosten voor aansluiting verlangde. De heer Bakkenes repliceerde hierop, dat iedere nieuwe abonné het volle aansluitings- bedrag is verschuldigd. De verdere besprekingen, die in een elec- tro energisch debat dreigden te ontaarden, werden door den Politierechter tijdig gecou peerd Verdachte bracht nog in het midden, dat uit zijn openlijke handeling bleek, dat hij geenerlei slinksche bedoelingen had. De officier zeide geen reden te hebben om deze bewering van verdachte in twijfel te trekken, doch was tevens van meening, dat hij zich, daar de overeenkomst niet tot stand was gekomen, wederrechtelijk hetgeen hij verlangde, had toegeëigend Op grond daar van vorderde de officier 15 boete of 15 da gen. Mr. Prins wees op de inconsequentie dat hoewel alles voor de installatie aanwezig was, toch 15 entreé werd gevorderd. Als het entreé geld was, dan vervallen natuurlijk alle bedenkingen, doch dit is hier niet duide lijk naar voren gekomen, daar de onderne mer zich niet uitlaat over de gronden waar op zijn aanspraak steunt. Als men gene gen is den electrischen stroom te betalen ver valt het oogmerk der wederrechtelijke toe- eigening, was de opinie van pleiter. In verband met artikel 210 Wetb. v Strafr. meende pleiter, dat door den bena deelde niet is aangetoond hoeveel schade hij door de handeling van verdachte, heeft gele den. Het ging in deze zaak hierom, dat ver dachte wel den stroom, maar niet het entree geld, waarvoor in dit geval geenerlei reden was, wenschte te voldoen. Ten slotte concludeerde pleiter dan ook vrijspraak op de door hem aangevoerde gronden. Natuurlijk waren we hiermede nog niet van de zaak af, doch werd nog een opgewekt debat gevoerd tusschen officier en verdediger Overeenstemming werd, zooals vanzelf sprak, niet bereikt. Eindelijk sprak de politierechter het laatste woord Hij beschouwde de zaak als een koopmansschap en aannemende, dat verdachte niet was ingegaan op de voorwaarden had hij niet het recht over den stroom te beschik ken, werd hij alzoo schuldig verklaard en ver oordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis. In de geringheid der straf wilde de politie rechter doen uitkomen, dat veroordeelde door het vonnis niet oneervol is verklaard. VERZET TEGEN DE POLITIE De niet verschenen verdachte Piet S., met selaar te Helder, had zich in den laten avond hevig verzet tegen den agent van politie Hui- dinga, die gezegde heer S., na hem te heb ben gescheiden van een ander persoon met wien hij aan 't vechten was, wegens dronken schap wenschte over te brengen. De heer Huidinga was thans zoo edel moedig voor den verdachte, op grond van zijn betoond berouw, een goed woordje te doen. Eisch 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis 25 boete of 25 dagen hechtenis. BELEED1GING VAN TWEE AGENTEN. De heer C. J. P. te Alkmaar, niet versche nen, had zich op 13 November verdienstelijk trachten te maken, door in de Lindenlaan, waar hij met verschillende artikelen langs de huizen ventte, twee surveilleerende agenten eenige scheldwoorden toe te voegen, en de aandacht van het publiek op deze kerels te vestigen De aanleiding voor dit onhebbelijk opirKien was niet duidelijk, daar de agenten hem nog op geen enkele manier hadden las tig gevallen. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis f 5 boete of 5 dagen hechtenis. MISHANDELING. De 51-jarige vischkooper Gerrit K. te Enk huizen stond terecht naar aanleiding van het feit, dat hij op 16 November op den Haven weg den jeugdigen visscher Tjipke Lub, na critiek te hebben uitgeoefend op de kleur van zijn haar, misschien omdat hij zelf niet al te veel van dit artikel was voorzien, eenige sla gen had toegebracht. De aanleiding tot dit eenigszins ruw optreden was een kwestie, die verdachte had met den vader van den mis handelde. De heer K. deelde echter mede, dat het ge beurde geheel was toe te schrijven aan het optreden van den getuige, dien hij toegaf, een onopgevoede jongen te hebben genoemd. Volgens verdachte zou getuige hem tel kens gevouteerd hebben door minachtend op den grond te spuwen, doch deze even on smakelijke als laagstaande minachtingsdemon- stratie werd door Lub pertinent ontkend. De havenloods de Vries, een der weinige toeschouwers van het vechtpartijtje, had ge zien, dat verdachte het vuur opende door Lub een klap te geven en hem van den dijk naar beneden te duwen. De schaal sloeg daardoor over in het na deel van den vischkoopman en requireerde de officier f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Verdachte werd veroordeeld conform dezen eisch. MISHANDELING VAN EEN KNAAPJE. Een te Akersloot woonachtige en te Heem stede geboren veehouder, genaamd Jacob M., stond ^terecht als verdacht op 12 Novem ber den 15-jarigen Hendrikus Leering te heb ben mishandeld. Volgens verdachte was hij zenuwachtig, omdat een aan Leering behoo renden hond, door zijn geblaf en gejank, zijn door hem voortgedreven koeiep bang maak te. Hij had toen gedreigd met zijn koestok, waarop Leering op hem toe kwam en hem een slag toebracht. Om zich te verdedigen, had verdachte ook geslagen en Leering op zijn wang geraakt, waardoor deze opzwol De 15-jarige Henk Leering beoefent het be drijf van schillenboertje en de hond was voor zijn kar gespannen. De 19-jarige mej. Blok ker had gezien, dat Meijer met zijn stok naar den hond sloeg, waarop Leering ook naar Meijer een uitval deed. M. gaf toen den jon gen links en rechts om de ooren. De 27-jange broer Jan Meijer werd op verzoek van ver dachte gehoord als getuige a décharge. Hij bevestigde de door zijn broeder gegeven voorstelling van zaken. Het mooie van het geval is, dat Henk op zijn rechterwang een klap kreeg, waardoor zijn linkerwang opzwol, altijd volgens de lezing van de heeren Meijer. Verdachte staat zeer gunstig bekend, wat hem nu ook geen nadeel bracht, zooals bleek uit den eisch, 15 boete of 15 dagen hechte nis. Vonnis 7 boete of 7 dagen hechtenis. Deze uitspraak viel blijkbaar niet tegen, daar de verdachte direct afrekende. VERNIELING VAN EEN AUTO-BUS RUIT. De 21-jarige metselaar J. A. D. uit Velsen moest zich verantwoorden wegens een door hem in den avond van 20 October te Alk maar op den Nieuwlandersingel gepleegde vernieling van een ruit in de autobus van de firma Beentjes te Heemskerk. Hij kreeg op de treeplank staande, kwestie met den chauffeur Joh. Vessies uit Beverwijk, die bezwaar maakte om verdachte als passa gier mede te nemen, waarop de vernieling plaats greep. De chauffeur Vessies verlangde een schadevergoeding van 14 voor de ver nielde ruit. Volgens den metselaar zou Vessies hem hebben geschopt, wat echter door den chauf feur werd tegengesproken. Hij duwde ver dachte, die zich rumoerig en vechtlustig ge droeg, uit de bus. De politierechter zeide verdachte, dat hij dergelijke buitensporigheden in autobussen zeer krachtig den kop zou indrukken Ver dachte staat overigens niet ongunstig be kend. De officier noemde het feit, voorname lijk ook met het oog op de veiligheid van het verkeer, tamelijk ernstig en vorderde 40 boete of 40 dagen hechtenis. Vonnis overeenkomstig eisch. ANNA-PAULOWENER HUISMOEDER MISHANDELD. Jacob K., 'n 25-jarige arbeider te Anna- Paulowna, verscheen als verdachte voor den politierechter, omdat hij op 18 November mej. Alida Kalter, huisvrouw Jan Kalter, had mishandeld. Dit conflict was voorafgegaan door een kwestie over uien, die inderdaad geen uiïg verloop had. Volgens verdachte had de 26-jarige Aaltje Kalter gezegd, dat zij de uien niet betaalde aan een oplichter, waarop verdachte boos was geworden Mej. KalterKalter ontkende echter, hoewel meermalen nadrukkelijk ge vraagd, den verdachte te hebben beleedigd Eisch tegen verdachte, die een gunstige reputatie geniet, 15 boete of 15 dagen hech tenis. Vonnis 10 boete of 10 dagen hechtenis BELEEDIGING VAN EEN RIJKSVELDWACHTER. Mej. Maria Theodora V., de 24-jarige huis vrouw van H. G. R. te Egmond aan Zee, schold den rijksveldwachter A. Bergsma, dii aldaar op 24 Juni een dagvaarding beteeken- de, zoo duchtig uit, dat deze politieman meende aan zijn zelfrespect en ambtelijk pres tige verplicht te zijn proces-verbaal op te moeten maken. De dame, allerminst geïntimi deerd, gaf heden geen blijken onder den in druk te zijn en lanceerde ten opzichte van Bergsma allerlei grof beleedigende insinua ties. De dame staat als brutaal, doch niet ongun stig bekend. Gevorderd werd 25 boete of 25 dagen hechtenis, waarmee verdachte ver klaarde, niet accoord te gaan. Niet zij, doch Gerrit Visser had gescholden. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. .De financieele toestand van het gezin is niet gunstig. HUISVREDEBREUK De 45-jarige transportarbeider Rijndert Sch. uit Enkhuizen, als laatste der Mohicanen, stond terecht naar aanleiding van het feit, dat hij op 22 November te Bovenkarspel zich niet onmiddellijk had verwijderd op vorde ring van den eigenaar, uit het café van Pieter Oudt aldaar. De heer Oudt had verdachte vooraf den toegang tot zijn café ontzegd, wat heden door den heer Sch. werd tegengesproken. Het schijnt, dat laatstgemelde heer ver keerde onder den invloed van sterken drank en dus zijn gezelschap door den heer Oudt niet werd geapprecieerd. Van verdachte wordt gemeld, dat hij nuch ter zacht en dronken lastig van karakter is. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis f 15 boete of 15 dagen heentenis. Sluiting. INBREKERS VOOR HET GERECHTS HOF. Opnieuw 2% jaar geëischt Op 27 April van het vorige jaar bracht een dame een bezoek aan haar woning aan den Admiraal de Ruyterweg, welk huis eenigen tijd onbewoond was ge weest. Tot haar schrik bemerkte zij, dat de glasruiten van de buitendeur, die toegang gaf tot den kelder, verbroken waren. Toen de bewoonster een onder zoek instelde, kwam zij tot de minder aangename ontdekking, dat een gedeel te van het tafelzilver en een fototoestel waren gestolen. Het gestolene werd op gespoord en als verdacht van diefstal werden B. J. v. d. B. en C. G., beiden re- cedivist, gearresteerd. Voor de Vierde Kamer van de Amster- damsche rechtbank werden zij tot 2Vs jaar gevangenisstraf veroordeeld. Beide verdachten waren in hooger beroep ge gaan. Gister diende de zaak voer het Ge rechtshof te Amsterdam. Een timmer man, nu wonende te Alkmaar, werd als getuige gehoord. Hij had aan v. d. B. ge reedschappen geleend. Getuige verklaar de dat de verdachte bij hem was geko men om gereedschappen, teneinde thuis een karweitje op te knappen. Later was verd. weer bij get. gekomen en had hem tafelzilver getoond. De president, mr. Wiarda: Heeft verd. u niet gezegd dat het zilver van inbraak afkomstig was? Getuige: Ik wist er niets van. De president: Verd. is gekomen met het zilver in een koffer die uw vrouw toe behoorde. Getuige gaf ten slotte toe dat het wel mogelijk was dat verdachte hem heeft verteld, waarvan het zilver afkomstig was. De president (tot verd. v. d. B.): Wist deze getuige iets van de zaak af? Verd. v. d. B. verklaarde dat de tim merman wel degelijk wist wat er met de gereedschappen zou gedaan worden, hij heeft zelfs 10, een gedeelte van de op brengst van de inbraak, ontvangen. Verdachte C. G. hield zijn onschuld vol. Hij was er wel bij geweest, toen v. d. B. het zilver verkocht, en het was niet onmogelijk dat hij toen gezegd heeft dat hij aan de inbraak had mede gedaan, maar dat dit maar bluf was geweest. „Dat gaat zoo in Amsterdam" verklaar de verdachte. De timmerman hield vol, dat hij van niets af wist. Ook de vrouw van den timmerman verklaarde dat noch zij, noch haar man iets van de inbraak af wisten. De president: Wist U niet waarvoor v. d. B. de werktuigen noodig had? Getuige: Hij zei: „Voor het opbreken van een vloertje!' De president: „Was het misschien voor het vloertje in de villa aan den Admiraal de Ruyterweg?" De procureur-generaal, mr. Bauduin, requisitoir nemend, achtte hier het wet tig en overtuigend bewijs geleverd. Bei de verdachten zijn reeds resp. vier en vijf maal veroordeeld wegens dergelijke feiten. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De president zette het verhoor nog ooort en vroeg een der verdachten of hij nooit een geregeld leven heeft gehad. Verd.: Jawel Edelachtbare. Dt president: Wanneer dan? Uit uw strafregister blijkt daarvan niet veel. Verdachte: „In de gevangenis, Edel achtbare, daar is het leven zeer regel matig. (Vroolijkheid). De uitspraak werd bepaald op 21 Jan. KINDERMOORD. Voor de rechtbank te Arnhem heeft gisteren terecht gestaan de 22-jarige detineerd, die half October haar kiad dienstbode N. v. T., uit Doetinchem, ge- van ruim twee weken van het leven heeft beroofd. Het O. M. eischte vijf jaar gevangenisstraf. Uitspraak 14 dezer. VALSCHE KWARTJES. Gisteren heeft nog terecht gestaan de 43- jarige T. V. gedetineerd, wien ten laste wordt gelegd, dat hij op verschillende tijdstippen in Augustus en September als echt en onver- valscht heeft uitgegeven een Nederlandsch kwartje, hetwelk hij zelf heeft nagemaakt of vervalscht, althans waarvan de valschheid of vervalsching hem, toen hij dit ontving, be kend was, en verder nagemaakte of ver- valschte Nederlandsche kwartjes, in voor raad heeft gehad met het oogmerk om ze als echt en onvervalscht uit te geven of te doen uitgeven. Daarna heeft terecht gestaan de 31-jarige koopman M. J. A., gedetineerd en recidivist, verdacht van de vervaardiging van valsche of nagemaakte kwartjes in Augustus en Sep- tember4 door een matrijs te maken en daarin de kwartjes te gieten. Vervolgens heeft zich te verantwoorden gehad de 48-jarige schoenmaker J. P. v. M., verdacht van vervaardiging van valsche kwartjes te zamen en in vereeniging met an deren. Tenslotte heeft terecht gestaan de 48-jari- ge monteur A. C. K., gedetineerd en recidi vist. verdacht van het vervaardigen te zamen en in vereeniging met anderen van valsche kwartjes, subs. het uitlokken van het mis drijf van valsche munt door het geven van inlichtingen aan A. en door het léveren van gips. Eisch voor elk dezer verdachten 2 jaar en 6 maanden gev. straf. 1 nancieel krachtig genoeg zou zijn om aan deze viering een waardig cachet te geven. Hierna werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen. Deze zijn als volgt: Klasse K Hoogste aantal punten in sei zoen 1929', A. de Waard, 4388 punten, zilve- "kiTs^ B- Hoogste aantal punten in sei- ,029 A. Eelting, 2085 punten, bronzen sSld. Hoogst gelijke serie-wedstrijd 1929, Wiiker bronzen medaille. Vrije baan A: A de Waard, le pr C Wijxer. 2e pr. G. Snoeks. 3e pr. L. Genet, 4e PrpersoneeL T C Wijker a. 196 p.; 2. Th. Druiven a 195 p.; 3 A. de Waard a. 188 p.; 4. G. Snoeks a. 184 p.; 5 J. Stam a^ 177 p.; 6 lob Genet b. 176 p.; 7. F. Stoker b 164 p.; 8 I Genet a 164 p.; 9. P. Brouwers b. 154 p 10 L Schuit b. 152 p; 11 J Eelting a. lip - 12 G. Stam b. 134 p.; 13. H Wesse- ling a. 130 p.; 14. Jb. Koopman b. 129 p.; 15 J Olbers b. 109 p.: 16. A. Eelting b 71 p.; 17. P. de Goede b. 51 p.; 18 Jo Ruiter b. 15 p. Nadat nog en verloting voor dames had plaatsgevonden, werd de rozenprijs verloot onder de heeren. die dit jaar de meeste roze* hadden gescheten. De heer Brouwers had daartoe een prachtige taart aangeboden welke werd gewonnen door den heer L. Genet. Daarna trad de humorist van dezen avond op, de heer Leo Peelen uit Beverwijk Hij wist de aanwezigen zeer te vermaken met zij* liedjes en voordrachten. De liedjes op het be stuur en op de vereeniging vonden een gretig onthaal; grime en gelaatsminiek waren bui tengewoon De heer Snoeks dankte de heer Peelen voor zijn medewerking en een hartelijk applaus bekroonde zijn woorden. In de loop van den avond heette de heer Snoeks nog welkom het eenigste eerelid der vereeniging, de heer Druiven, en dankte deze voor dit bewijs van nog altijd met de ver eeniging mee te leven. Het „Corps Scherpschutters" kan op een goed geslaagde feestvergadering terugzien. HENSBROEK. Loop der bevolking over 1929. Op 1 Januari 1929 463 mannen en 464 vrouwen, totaal 927. Geboren 13 mannen en 13 vrouwen totaal 26. Ingekomen 35 mannen en 33 vrouwen, totaal 68. In 't geheel dus 48 mannen en 46 vrouwen totaal 94. Overleden 4 mannen en 7 vrouwen totaal 11vertrokken 38 mannen en 37 vrouwen, totaal 75. Te za men 42 mannen en 44 vrouwen totaal 86 dus een vermeerdering in 't jaar 1930 van 6 man nen en 2 vrouw totaal 8. Op 1 Januari 1930 waren in totaal 935 inwoners, waaronder 469 mannen en 466 vrouwen. EGMOND AAN ZEE. Feestvergadering „Corps Scherp schutters". Maandagavond hield het „Corps Scherp schutters" alhier onder leiding van haar voorzitter, den heer G. Snoeks. een feestver gadering in hotel „Het Witte Huis". De voorzitter opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de vele aanwezigen en sprak in het bizonder over de aanstaande viering van het 35-jarig bestaan, daarbii hopende, dat de vereeniging dan fi- W ARMENHUIZEN. Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1928 116* m. en 10 v., totaal 2260; vermeerdering ge boorte 36 m. en 29 v., totaal 65; vestiging 65 m. en 54 v., totaal 119; geheele vermeer dering 101 m. en 83 vr, totaal 184. Vermindering sterfte 14 m. en 14 v., totaal 28; vertrek 56 m. en 73 v., totaal 129; ge heele vermindering 70 m. en 87 v., totaal 157 Verschil tuschen vermeerdering en vermin dering 31 m. en 4 vr., totaal 27. Bevolking op 31 Dec. 1929 1192 m. en 1095 v., totaa 2287. Aantal levenloos aangegeven kinderen 1. Aantal huwelijken 13. HEEMSKERK. Door den vereenigden straatmelkhandel is de prijs der volle straatmelk met 1 ct. per L. verlaagd en daardoor gebracht op 16 ct. VEENHUIZEN. Bij de Woensdag gehouden polderverkie zing is gekozen als hoofdingeland inplaats van den heer Jb. Kooij, die bedankt had, de heer H. Scheer. Herkozen werd als lid van het bestuur de heer T. Appel en als hoofdingeland de heer J. Oudhuis. NOORDSCHARWOUPE. Naar wij vernemen is de overeenkomt tusschen de ijsclub „Nut en Vermaak" al hier en „Volharding" van Oudkarspel inzake toegang op de ijsbaan van laatstgenoemde club, dit jaar nog van kracht gebleven, zoo dat personen van 18 iaar en ouder uit één gezin nog geen lid behoeven te worden. De straat voor het nieuwe Raadhuis is vernieuwd, waardoor het aanzien van ditg- bouw zeer is verbeterd. In verband hiermed". kunnen wij mededeelen, dat de opening niet lang op zich zal laten wachten. EGMONDBINNEN. Loop der bevolking. Op 31 December 1928 telde deze g* meente 2338 inwoners, n.1. 1196 mannen et, 1142 vrouwen. De bevolking vermeerderde in den loop van 1929 door geboorte met 72 pers. 36 m. en 36 vr. Er vestigden zich 151 pers. 56 m. en 95 vr. Vermindering door sterfte met 25 pers. 12 m. en 13 vr. Vermin dering door vertrek met 213 pers. 89 m. en 124 vr. Zoodat het aantal inwoners op 31 December 1929 bedraagt 2323, resp. 1187 m en 1136 vr. Aantal gesloten huwelijken 28. BEVERWIJK. De omzet aan de R.-K. veiling „Kennemer- land heeft het vorig jaar 1.172.000 be dragen tegen 1.197.000 in 1928 De opbrengst der aardbeien was 752.000 I?ejAeL5ewichtciifer van 914.000 K G tegen 662.000 met 1.410.000 K.G. in 192S x der groente en fruit was 420.000 tegen 535.000 het vorig iaar. GROOTEBROEK. Het afgeloopen jaar is voor den Streekef tuinder over t algemeen niet gunstig ge weest, wat blijkt uit den omzet van de be kende veiling „De Tuinbouw" Deze bedroeg /3^'r6" '3ar f 3 259 ^3.67 teger T 3.99/078 48 in het vorige jaar; alzoo een mindere totaal-omzet van ongeveer 7% ton. ANDIJK. In cafe Kuin heeft een biliart-wedstrijet Plaats gehad, waaraan door 31 spelers weitl deelgenomen. De uitslag was als volgt: le pr. K van Rein, seriepriis van 18 p 2e pr. K. Meester Kz.; 3e pr. I. Vriend Dz,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6