De tweede Haagsche conferentie Provinciaal nieuws Boeken Telegrammen van 9 Januari 1930 Opgave van HTo«rdfioilandsch liandtwmveredlet. i VJ Leeraar M. 0. Boekhouden. tel. is». -i Qer A. v. Accountants, NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Samenstelling van den personeel raad. De personeelraad bij de Nederlandsche spoorwegen is voor 1930 en 1931 als volgt samengesteld: Aangewezen door den Bond van ambtena ren in dienst bij de Nederlandsche Spoor wegen, als lid: L. Willemsen, chef-commies te Utrecht, en als plaatsvervangend lid: J. H Lijfering. hoofdopzichter te Amsterdam; aangewezen door den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, als lid: C. Cramer, commies te Utrecht, en als plaats vervangend lid: A. Ketelaar, bureel-ambte naar te Utrecht; aangewezen door den Ned. R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaëlals lid: J. Hellemons assistent- controleur der inventarisgoederen te Boxtel, met G. H. H. Haen. machinist te Zwolle als plaatsvervangend lid. en H. F Timmermans, secretaris van dien Bond, te Utrecht, met H. F. P. Donné. commies te Venlo. als plaats vervangend Hd; aangewezen door de Nederlandsche Ver van Spoor- en Tramwegpersoneel, als lid: P. Moltmaker, voorzitter dier vereeniging, te Utrecht, met A Groenewoud. hoofdconduc teur te Leeuwarden, als plaatsvervangend lid en H. J. van Braambeek, secretaris dier vereeniging, te Utrecht, met F. P. A Lands- kroon, chef-commies met verlof, te Utrecht, G. Joustra, 2e voorzitter dier vereeniging, te Utrecht, met E. van Hinte, machinist te Den Haag; aangewezen door den Protestantsch-Chris- tel ijken Bond van Spoor- en Tramwegperso neel, als lid: W. Belger, werktuigkundige te Utrecht, en als plaatsvervangend lid J Eykel- boom, secretaris van dien bond. te Utrecht. DE CLASSIFICATIE BIJ HET SPOORWEGPERSONEEL. Dinsdag hebben de hoofdbesturen der vijf organisaties van spoorwegpersoneel te Utrecht vergaderd onder leiding van den personeelraad der Nederlandsche Spoorwe gen ter bespreking van het rapport der clas sificatie-commissie. Deze commissie was sa mengesteld uit 6 leder., 3 aangewezen door de directie en 3 door den personeelraad. De voorzitter van den personeelraad gaf een uitvoerige toelichting op het rapport. Hij liet de verschillende voorstellen, welke in de commissie in behandeling zijn geweest, de revue passeeren. Ten slotte heeft zich de commissie eenstemmig kunnen vereenigen met het rapport, waarvan de kern is, dat aan directie en personeelraad wordt voorge steld de bestaande aftrekpercentages voor de 2e, 3e en 4e klasse resp. 4, 8, 12 en 16 pro cent te brengen op 3 procent voor de 2e, 6 procent voor de 3e en 9 procent voor de 4e klasse. In het rapport komt verder tot uiting, dat de bestaande klasse-verdeeling gehandhaafd dient te blijven en dat ook geen nieuwe groe pen moeten worden toegevoegd aan de cate gorieën van personeel, welke niet in de 4e klasse gerangschikt worden. De voorzitter wees erop, dat de 4e klasse alleen nog maar in naam blijft bestaan want de aftrek voor de 4e klasse wordt voor alle vierde klassers verminderd tot 9 procent, waardoor dit personeel een voordeel zou ge nieten van 3 procent resp. 7 procent Het personeel der 3e klasse gaat 2 en dat der 2e klasse gaat 1 procent vooruit, terwijl bij deze nieuwe regeling de le klasse onaangetast blijft en bij eventueele verplaatsing naar een lagere klasse eveneens van deze regeling profiteert. De kosten aan invoering van deze rege ling verbonden bedragen rond f 800.000, welke dus aan het personeel der 2e, 3e en 4e klasse plaatsen ten goede komen. ELECTRIFICATIE TRAMLIJNEN. De directie der Noordhollandsche Tram weg Mij. en der Tweede Noordhollandsche Tramweg Mij. heeft het plan, dé lijnen Am sterdam—Edam en Amsterdam—Purmerend te electrificeeren. Het rijk en de Nederland- eche Spoorwegen hebben hiertoe ieder 250.000 toegezegd. Dan is nog 250.000 noodig, welke gevraagd worden aan de pro vincie Noord-Holland en de besturen der aan genoemde lijnen gelegen gemeenten. Maan dag heeft te Amsttrdam een conferentie plaats gehad van de directie met afgevaar digden der gemeentebesturen. Komt het plan tot stand, dan zal de lijn PurmerendAlkmaar worden opgeheven. HEILOO. Op 30 Januari a.s. herdenkt het echtpaar tj. H. van Straaten en E. Melker, zijn 60-ja rig huwelijk. Een niet alledaagsche gebeur tenis, die niet ongemerkt voorbij zal gaan. Want van Straaten is als de „oude smid" overal bekend, niet het minst omdat hij 46 jaar aan den hoek Stationsweg-Westerweg het smidsvak beoefende. De laatste 14 jaai leeft hij stil en dagelijks kan men den man, met zijn zilveren baard langs de wegen zien gaan en met iedereen een praatje maken. Hij wordt oud, vertelde hij ons, zijn bee nen zijn nog wel goed, doch de oogen weige ren den dienst. Zelf heeft hij er niet veel mcc op en evenmin zijn vrouw, doch de kinderen w illen het feest herdenken De oude heer van Straaten is 80 jaar, zijn vrouw 81 jaar, hun huwelijk werd met 11 kinderen gezegend waarvan nog 8 in leven. Bevolking op 31 December 1928 2162 m. en 2242 vr. totaal 4404. Geboren 57 m. en 44 vr totaal 101. Gevestigd 233 m. en 271 vr. totaal 504 personen. Overleden 42 m en 30 vr. totaal 72. Vertrokken 186 m. en. 205 vr. totaal 391 personen. Vermeerdering van 62 m. en 80 vr. totaal 142 personen. Totaal 31 December 1929 2224 m. en 2322 vr. to taal 4546 personen. Jaarvergadering „Het Mobilisatie- kruis". De afdeeling Heiloo van den Nat Bond ■Het Moöilisatekruis" hield Dinsdagavord /aarvergadering in café Admiraal. Bij ont stentenis van den voorzitter opende de heer G. Smits de vergadering en heette allen wel kom. Spr. wenschte den leden, begunstigers en ■"-•■nne huisgenocten een door God gezegend iaar en uitte de beste wenschen voor den bond. Nu de voorzitter ons heeft verlaten, meende 6pr. in den geest der vergadering te spreken, dank brac.hr yooj- Jtdj, iüj v^ö i de oprichting voor de afdeeling is geweest Spr. vond het jammer, dat den laatsten tijd een minder prettige verhouding was ontstaan Het jaarverslag werd goedgekeurd. De heer G. Schouten bracht rapport uit namens de rekening-commissie en adviseerde tot goed keuring. De rekening en verantwoording luid de ontvangsten en uitgaven resp. 220.10 en 154.85, voordeelig saldo 65.25. De voorzitter stelde voor, ingevolge een be sluit der vorige vergadering, om het batig saldo te reserveeren voor steun aan groote gezinnen en te geven in goederen in natura Aldus besloten. Namens de commissie ter herdenking van het le lustrum stelde de heer Stoop voor om een avond in intiemen kring te houden voor leden en begunstigers en hunne dames en de middelen te putten uit de reserve. Hiertoe werd besloten. Bestuursverkiezing, aftredend de heeren C Houtenbos en vacature Brand. De eerste werd herkozen en gekozen de heer R. Brouwer. De heer Brouwer, die niet aanwezig was, zal hiermede in kennis worden gesteld, terwijl het bestuur uit zijn midden een voorzitter zal aanwijzen. Van de Gew. Afd. Noord-Holland was be richt ontvangen inzake het besluit om de verhouding in het reine te brengen, daar het besluit „opzeggen vertrouwen" is ingetrokken Bij het punt mededeelingen kwam ter sprake de correspondentie tusschen den Nat. Oranjebond te Amsterdam. Een der leden had de wenschelijkheid geuit om een afdee ling te stichten. De voorzitter stelde aanhou ding voor. Aldus besloten. Bij de rondvraag brachten de heeren Stoop en Schouten den secretaris dank voor het vele werk in de 5 jaar verricht. De secretaris antwoordde, dat wat bereikt is, is gedaan in samenwerking van bestuur, leden en begunstigers en sprak de hoop uit, dat men op de zelfde wijze zal voortwerken. (Instemming.) Na behandeling huishoudelijke zaken volg de sluiting. Naar we vernemen, zal ds. D Ellerts de Haan op 6 Februari zijn 40-jarig jubileum als predikant herdenken. Hiervan is hij ruim 25 jaar hier werkzaam. Zonder twijfel zal dit gebeuren op gepaste wijze herdacht worden en hoewel hij wars is van alle feestvertoon, zal men hem, die ook in andere vereenigingen een leidende rol ver vult, den dank brengen, dien hij verdient. Ingekomen personen. A. BakkerVerver, R.K., D 50a, van Linimen. N. Boehlé, N.H., B 281, van Schiedam. J. A. J. Barnhoorn en gez., R.K., A 79a, van Venray. D. G. Spil, R.K., F 24, van Castricum. G. Jonker en gez., N.., D 54, van Alkmaar. OS. Parma en gez., N.H., B 233e, van Alk maar. G. Noom, R.K., F 40, v. Heems kerk. P. Je Graaf, R.K., F 60, van Venhuizen. A. Swaan, N.H., B 386, van Bergen (N.-H.) A. Swinkels, R.K., F 21, van Heerhugowaard. J. Aaij, N.H., A 19, van Alkmaar. F. H. Lan- ting, G.K., B 229c. van Schoonrewoerd. H. Smit, N.H., D 63, van Amsterdam. HA. Maas, R.KA 1, van Dongen. P. Plas en gez., N.H., B 292, van Alk maar. A. Ro-ingvan Diepen, R.K., D 185, van Alkmaar. Ja- M. M. de Vries, R.K., B 139, van Alkmaar. P. Jonker, N.H., B 272c, van Egmond aan Zee A. H. Althuizen, R.K., A 1, van 's Hertogenbosch. Vertrokken personen. Wed. A. HofmanKorver naar Haren karspel. J. Hofman, naar Amsterdam. W. Timmer, naar Amsterdam. R. Stoelinga en echtg. naar Enkhuizen. N. C. Akkerman naar Amsterdam. A. Smit er gez. naar Alkmaar. P. A. Vink naar Tilburg. J. C. Snoek Kunst en Zn. naar Rotterdam. L. M. Loos naar Amsterdam. A. A. Groot naar Alkmaar. Joh. de Boer naar II- pendam. Wed. N. van der Weerdt de Jongh naar Uitgeest. H. Scheer- man ei gez. naar 's-Gravenhage. C. van der. Berg en dochter, naar Egmond- binnen. A. J. M. Laars naar Nieuwe Pekela. M. A. Bouman naar Alkmaar. P. Reus naar Bergen (N.-H.) C. Trumpie naar Velsen P. J. Logger en gez. naar Alkmaar. Wed. D. Visscher de Boer naar Zaandijk. H. W. L. Broekhuizen naar 's-Gravenhage. DE TUINBOUW IN DE STREEK. De omzet 740.000 lager dan <n 1928. Dat het niet naar wensch gaat met den tuinbouw, blijkt weer eens uit de jaarcijfers van de groote coöperatieve veiling „de Tuin bouw" te Grootebroek. De omzet daalde maar even van 4 millioen tot f 3.260.000, dus met 740.000 of 18^ De schuld van dezen slechten gang van zaken ligt niet bij één, maar bij vrijwel alle gewassen, met uitzondering alleen van late bloemkool. Dank zij den hoogen prijzen, als gevolg van Duitschlands goede vraag en het laat intreden van den winter, zijn voor dit product een paar ton méér ontvangen, dan verwacht werd. Zooais men weet. is de vroege aardappel het hoofdproduct; daarvan werden thans 797.000 baal omgezet, tegen 730 000 baal In 't vorige jaar. De prijzen waren echter bui tengewoon laag. mede omdat door de Belgl sche dumpingprijzen het Roergebied zeer weinig afnam. Ook Engeland betrok weinig trouwens De tolmuren en de hooge spoor- vrachten maken den toestand óók niet veel beter. Van de overige producten noemen wij nog bloemkool, waarvan de omzet daalde van 11.41 tot 8.85 millioen stuks; roode kool 3 millioen Kg (vorig iaar 214); gele kool I millioen Kg. (v. j. 1 7)witte kool 2.29 mil lioen Kg. fv. i. 1.78), bieten 2.35 millioen stuks (v. 267). Ten slotte werden dit iaar aangevoerd 8Ri100 stuks gebroeide tulpen (vorig jaar nihil). EGMOND-BINNEN. Kinderfeest D» kinderen van de leden van den Volks bond werden Woensdagmiddag in het patro naat onthaald. Ook de leerlingen der be waarschool namen aan 't feest deel, zooda er ongeveer 90 kinderen aanwezig waren Overvloedig werden ze getracteerd op choco- la. koek, appelen enz. Ter afwisseling arefc den liedjes gezongen. De jeugdige feestvier ders waren zeer voldaan. DE RIJP. Burgemeester Romijn herdacht heden den dag waarop hij vóór 30 jaar tot burgemees ter van de gemeente werd benoemd. Het feest door de bevolking en die van Graft, waarvan de heer Romijn tevens bur gemeester is, bij zijn 25-jarige ambtsvervul lmg georganiseerd, ligt nog versch in het geheugen en leverde het bewijs van de inge nomenheid der bevolking met dezen sym pathieken functionnaris, die ook heden ver schillende sympathiebetuigingen mocht ont vangen. Ziet gif muggen, lang van poot. Aarzelt niet. maar slaat ze dooa Wij ontvingen de brochure „De school, en werktuin in Nederland. Het Dagelijksch Bestuur van den „Krink Noord-Holland" der Centrale vereeniging voor school- en werktuinen en boomplant- dagen in Nederland wil eene poging onder nemen, ook te Alkmaar tot de stichting van eene afdeeling te komen, die een of meer Kin- der-Werktuinen zal exploiteeren. Men moet de Kinderwerktuinen niet ver warren of vergelijken met Kinderspeeltuinen, daar in eerstgenoemde tuinen alleen, en zeer ijverig, wordt gewerkt. Men hoopt, dat ook te Alkmaar, gelijk bij na overal, enkele personen genoegzaam be langstelling voor dit werk koesteren, om een comité te willen vormen, dat pogingen zal wil len aanwenden tot het stichten eener afdee ling. Deze kring is eene provinciale afdeeling van de Centrale vereeniging voor school- en werktuinen en voor boomplantdagen in Nederland, en telt bereids de volgende plaat selijke afdeelingen: Amsterdam, Bloemen- daal, Bussum, Haarlem, Hilversum, Naar- den, Velsen en Zaandam. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken in zake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap betreffende de hieronder genoemde personen de uitspraak gedaan, achter hun naam vermeld: C. J. VAN DER HILST en J. N. ROOTLIEB, lichting 1930. Uitspraak: voor een jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze geirerte voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen of door diens wettigen vertegenwoordi ger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede nen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. ALKMAAR, 9 Januari 1930. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. De Sanctie-kwestie. 's-GRAVENHAGE, 9 Jan. Hedenmor gen hebben in hotel Central de Duitsche gedelegeerden Curtius en Wirtz met Peu- geat en Briand gesproken over de sanc ties waaromtrent de Fransche delegatie, zooals men weet een „papier" aan de Duit sche heeft doen toekomen. Van Duitsche zijde wordt hieromtrent medegedeeld, dat de kwestie betreffende de sancties in het gesloten protocol van het Youngplan wordt geregeld. Slechts één vraag blijft open: „Wat zal er gebeuren, wanneer het Youngplan niet meer bestaat, wanneer n.1 Duitschland zich daarvan mocht hebben losgemaakt". Deze vraag is door de Fransche opge worpen en men neemt aan, dat hierover een notawisseling zal plaats hebben. De Fransche delegatie wil, dat naar het Per manente Hof in Den Haag zou hebben vastgesteld, als Duitschland zich van het Youngplan zal hebben losgemaakt, de vroegere verdragen, met name van het verdrag van Versaille weer zullen gelden Deze vraag is aan een bespreking onder worpen. Minister Wirzt liet zich hierover als volgt uit: „Ik hoop dat wij morgen tot formuleering zullen komen". Wat de Petit Parisien schrijft. PARIJS. 9 Jan. De Petit Pari sien meldt, dat het inderdaad waar is, dat tusschen de Fransche regeering en den Duitschen ambassadeur te Parijs inza ke de sanctie-kwestie overeenstemming was bereikt over een formule, die voor bel de partijen aannemelijk was en ook waar borgen voor de toekomst inhield. Deze formule zou evenwel in Den Haag door Snowden onvoldoende zijn geacht Daarom moest een nieuwe formuleering worden opgesteld. Hierover hebben tus schen TardTeu en Snowden besorekingen plaats gevonden, de laatste op Woensdag ochtend De niet-Duitsche vraagstukken. In de hedenochtend gehouden voortge zette bespreking met de Bulgaren en de commissie voor de niet-Duitsche herstel vraagstukken bleek over enkele punt. tus schen Roemenië en Bulgarije nog mee- ningsverschillen te bestaan, die in particu liere besprekingen zullen moeten worden opgelost. Aangezien over het juiste van de annui- teiten nog geen overeenstemming is bereikt is de volgende vergadering van de commis sie bepaald op Zaterdag, als wanneer ook de Hongaarsche kwestie zal worden be handeld. Doorvergaderd zal worden, des noods tot Zondag totdat een definitieve re- Nog geen oplossing inzake de betalingstermijn. In de vergadering van de uitnoodigende mogendheden is hedenochtend de discussie over de betalingstermijn voortgezet. Men is nog niet tot een oplossing gekomen. De vergadering wordt om half vier hervat. HET ONGEVAL TE SLOTEN. Het lijk van den chauffeur opgehaald. AMSTERDAM, 9 Jan. Te ruim kwart over tien is het lijk van den chauffeur van den auto, die hedenmorgen in de Ring vaart te Sloten is gereden, opgehaald. Het werd gevonden op de plek, waar de auto te water is gereden. HET AUTO-ONGELUK BIJ SLOTEN. Ook het tweede lijk gevonden. Hedenmiddag te 3 uur is de politie er in geslaagd uren lang dreggen het lijk te vinden van vrouw J. v. d. Voort, die bij het auto ongeluk vanmorgen om het leven is gekomen. Het lijk werd op 20 M. afstand van d: plaats des onheils opgehaald. FABRIEKSBRAND. ENSCHEDE, 9 Jan. Gisteravond is brand ontstaan in de electro-technische fa briek van de firma F. E. Termeulen en Co. in de Wilhelminastraat alhier. De brandweer wist met groote moeite het vuur te stuiten. De boven-verdieping is uitge brand. Vele voorraden gingen verloren. Er is aanmerkelijke schade. H'ENDERSON MORGEN NAAR GENEVE. LONDEN. 9 Jan. De minister van bui- tenlandsche zaken, Henderson, vergezeld door den parlementairen onder-staatssecre taris Hugh Dalton en den particulieren parlementairen secretaris Noël Baker, zal morgen tlit Londen naar Genève vertrek ken tot bijwoning van de zitting van den raad van den Volkenbond, die Maandag aanvangt. De dringende werkzaamheden te Londen noodzaken Henderson na twee of drie dagen naar Londen terug te keeren. Hij wordt te Londen terug verwacht, voordat de Fransche, Amerikaansche en Italiaan- sche delegatie voor de vlootconferentie tegen het einde van de volgende week zullen aankomen. NIEUWE ONLUSTEN IN PALESTINA. JERUZALEM, 9 Jan. In verband met het toenemen der activiteit van benden in Galilea zijn daar heen troepenversterkin gen gezonden, die onmiddellijk met de ach tervolging der benden aanvingen. Volgens de rapporten van verkennings- vlieguigen trekken de benden zich terug naar de Syrische grens. OF STAHLHELM ROERT ZICH WEER. u Talrijke personen gearresteerd OBERHAUSEN, 9 Jan. Woensdag middag werd in de wijk Osterfeld een groep Jden van de in het Rijnland en Westfalen verboden Stahlhelmorganisatie, w.o een fanfarecorps van 40 man ,die in uniform aan de begrafenis van een veteraan hadden deelgenomen, door de politie gearresteerd. De arrestatie verliep zonder incidenten. Officieel wordt thans het volgende mede- Jan. namen aan de begrafenis van een oud-lid der Stahlhelm leden van de vroegere afdeeling Osterfeld van de thans veitoden Stahlhelmorganisatie in uniform en in geslpten rijen deel, voorafgegaan door het vroegere fanfarecorps Bij den terugkeer van het kerkhof werden deze personen, omdat zij het opheffings- verbod hadden overtreden, gearresteerd en ter identificatie naar het politiebureau ge- voerd en later weer op vrije voeten gesteld. De muziekinstrumenten werden in beslag genomen. HERHALINGSOEFENINGEN. De BURGEMEESTER van ALKMAAR roept J. H. BEK, zeemilicien van de lich ting 1927 op, om op Maandag 5 Mei 1930 te Den Helder, Hms. „Wachtschip", voo» herhalingsoefeningen in werkelijken dienst tv komen voor den tijd van 5 weken. De persoonlijke oproeping ligt ter gemeen te-secretarie ter afhaling. ALKMAAR, 9 Januari 1930. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. HINDERWET. Bij besluit van 8 Januari 1930 is aan den heer R. DE VRIES te ALKMAAR vergun ning verleend tot oprichting van een onder- grondsche benzine-bewaarplaats met aftap- inrichting vóór en ten behoeve van het per ceel Dijk nr. 30, alhier. ALKMAAR, 9 Januari 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 8 Januari 1930 is aan den heer P. N. GROOT te ALKMAAR vergun- ning verleend tot oprichting van eene elec- trische melkerij, met plaatsing daarin van twee electro-motoren, resp. van 2 en 1 P.K., tot aandrijving van een zuig- en perspomp en een veevoeder-snijmachine in het perceel Westdijk nr. 9, alhier. ALKMAAR, 9 Januari. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. AMSTEUDAIMSCHE BEURS jVwt vlogen pet djaadiooze telefoon}, Koen van baden ta STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Gert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUS1K. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Batent Calvé Oelft Gert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Service i Steel romm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. Java Cultuur Cuit. Vorstenl. Dito actions P oei woredjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boetoo Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. d°1 Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Kubber serb.di.di 'nterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn c u e® Ei* Scheepvaart Unie Kon Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust 2ud« bencmbab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Lrie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend. tExclaim. PROLONGATIE vorige koers 3 I's dGi. Vorige Koers plm 1.80 pl.m 1.45 pl.m. .2 - pl.m. 2.15 102'/, - 165'/, 21;t/« 1573/, 5)3 2/57, 165 5t0 75 - 109 1<W, 153»/. 5/ 100'/, 3->l 477 1093/, 165 159 1U9I/, 159 109}-*/. 161)/,-2 1097,-1 168 1617, 355-6 489-90 353-7 487-92 )53 4e7-92 358'/, 491-3 757, 155 - 75 95 2 IR 16 3/. 291 289/18 168 2~-"/w 296 5481/a 398 147 127 02 548 548 1697, 140iA 118 171 147 147 3/7§ 3947, löl'/s 9i-6 395*.6( lbz .9 39<3/4-7 162-5 151 893/s 191 111 5 V. 152-3 88 111 157-3 Ws - 152-4 r 40 36 1 fc5>/, 79 191 ro1/, 31 >/4 3657, 89 330 388 68 407, 3 01., 388 >887, 537, 4'7I6 l 6/, 214/, 507, 25)/, 577,-b 587, 51/,-b 5/'/, WISSELKOERSEN AMSIF.RDAM. holen 3 P<- Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Ba zal Weenen p. Kopenhagen Stockholm Osio N—»„k 0FFIC|E'EL Italië Koers op heüen 3 uur 12 U9'/l# 39 28 9.76 3t.62 48 11 14 90 6 42'/, 0t 62'/, 66 4/'/, jVflN BUtKEl*. STEENEftBRUR -rt.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8