P Wintersport. Burqerl %e Stand. Wie een dagelijIcsch middel wenschl Ier opwekking en verkwikking, KINC pepermuni nie!" missen. Ingezonden stukken oudkarspel. schermerhorn. bergen. l heemskerk. w armenhuizen. dachte reeds moest worden ontslagen van rechtsvervolging, zooals pleiter nog door eenige vergelijkingen illustreerde. Pleiter hoopte echter dat een rechterlijke beslissing in hoogste instantie door een der beide partijen zal kunnen worden uitgelokt. indien echter een veroordeeling wordt uitgesproken, dan achtte pleiter het absoluut niet noodzakelijk, dat verdachte tot prin cipale hechtenis zou moeten worden veroor deeld en drong pleiter in dit geval aan op het opleggen van een zeer geringe geld boete, liefst, omdat deze zaak gelijk staat aan een principieele, zonder straf toe te passen. ONTTREKKING OUDERLIJKE MACHT. De 47-jarige Margaretha F., echtgenoote H. B.. wonende te Haarlem, stond na de pauze terecht omdat zij op 6 September haar minderjarig dochtertje Margaretha. dat te Hoorn was geplaatst onder toezicht van de grootouders Blindeman, aan dit wettig toe zicht had onttrokken, door dit meisje, dat op weg was naar school, op straat op te wach ten en zonder toestemming van de groot ouders met zich mede te nemen naar Haar lem. Bij beschikking der Haarlemsche recht bank is de ouderlijke macht en voogdij over dit minderjarige kind opgedragen aan den echtgenoot van wien verdachte tusschen tafel en bed is gescheiden. Op het stationsperron werd verdachte door een agent van politie achterhaald en heeft deze politieman het kind weer mee terug naar de grootouders genomen. Verder zullen we deze ongelukkige familie geschiedenis maar niet uitspinnen. Door den officier werd gevorderd 7b boete of 75 dagen hechtenis Verdachte werd een paar jaar geleden voor een dergelijk feit door den politierech ter voorwaardelijk veroordeeld. De proeftijd is inmiddels verstreken. Mr. v. d. Loos, verdediger van verdachte, was de meening toegedaan, dat de man geen voorkeur meer heeft, wat het toezicht aan gaande. Voorts twijfelde pleiter of de hande ling, het delict, wel voltooid was, aangezien de vrouw nog niet met het meisje in den trein had plaats genomen. Pleiter concludeer de dus tot vrijspraak, subsidiair een "lichtere geldboete. Volgens het proces-verbaal was de vrouw reeds dèl in den trein gestapt, zooals later nog werd voorgelezen. Deze bleef dit echter beslist ontkennen. HOOGER BEROEP OVERTREDING MOTOR EN RIJWIELWET. De 24-jarige chauffeur Jan Kr. te Helder was veroordeeld door den kantonrechter ter zake het feit, dat hij op 30 Mei te Helder op de Bazengracht met het door hem bestuurde vierwielig motorrijtuig links van den weg had gereden, zonder dat zulks noodzakelijk was. Tengevolge van deze manoeuvre had een aanrijding plaats met een door den 18-iarigen chauffeur Jasper Zwagerman bestuurden auto. De veroordeelde was van dit vonnis in hooger beroep gekomen, hetwelk heden door de meervoudige strafkamer werd be handeld. De appèllant ontkende evenals in eerste instantie zijn schuld. Volgens zijn voorstel ling is hij behoorlijk rechts blijven rijden en heeft hij enkel de as van de weg even over schreden, omdat hij moest uitwijken voor een lantaarnpaal. De aanvraag om schadevergoeding door Zwagerman werd afgewezen, aangezien deze niet meerderjarig was en hij geen mach tiging van zijn vader kon overleggen. De koetsier Van der Voorde, getuige van het ongeval en thans ook getuige voor de rechtbank, was van meening, dat de schuld lag aan den verdachte. De officier achtte het vonnis juist ge wezen en requireerde bevestiging van het vonnis, waarbij verdachte werd veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis. MISHANDELING MET EEN HAMER. E>e 28-jarige veldarbeider Cornelis K. te Oudendijk stond terecht naar aanleiding van het feit, dat hij op 7 November aldaar den 23-jarigen metselaar W. H. de Jong had ge slagen met een hamer op het hoofd en tegen zijn onderkaak. De mishandelde was aldaar werkzaam met zijn vader en een broer aan het optrekken van een muur van een te bou wen melkfabriek. De slagen kwamen zoo ge ducht aan, dat de Jong 17 dagen in het zie kenhuis had vertoefd, alvorens hij weer her steld was. Verdachte, verdedigend door mr. Belonje, beweerde, dat hij door de metselaars werd bedreigd. De muur werd gedeeltelijk ge plaatst op aan den vader van verdachte toebe hoorenden grond en daardoor was de kwes tie ontstaan. Door de mishandelde werd ingediend een schadenota ten bedrage van 457, doch hem werd beduid, dat hij in deze zaak niet verder kon gaan dan 150, daar slechts tot dit be drag wordt kennisgenomen in een strafzaak. Nadat verdachte met den tweeden hamer slag den metselaar had omver geslagen, wierp hij den hamer weg en trok een mes, waarmede hij in dreigende houding bleef staan. Van eenige bedreiging door de Jong en diens vader is volgens de getuigen niets ge bleken. Verdachte had absoluut geen aan- leiding. De vader van den mishandelde, de metse laar de Jong uit Echten, bevestigde eveneens deze verklaringen. Na overleg tusschen vader en zoon ver klaarde de jonge metselaar zich bereid met 150 genoegen te nemen. Het ten laste gelegde bewezen achtende, vorderde de officier in dit ernstige geval, 1 maand gevangenisstraf. Verdediger, mr. Belonje, wees op het eigen aardige karakter der zaak en stelde in het licht, dat de muur der zuivelfabriek op den grond van den vader van verdachte is ge plaatst buiten toestemming en tegen den wensch van den eigenaar. Vooraf was f 600 geboden voor dezen grond, wat door den eigenaar werd geweigerd. Toen is bedoelde muur toch maar gezet. De zoon heeft toen de partij van zijn vader getrokken en is in zijn overspanning zijn be voegdheid te buiten gegaan. Voorts overlegde pleiter nog eenige gunstige getuigschriften in het belang van zijn cliënt. ammm L. Voop engros bij i Fa. J. F. VAN LIESHOUT, Fa. G. KUIJPER, Alkmaar. Pleiter meende ten slotte dat hier wel een geval van noodzakelijke verdediging aan wezig was en verzocht mitsdien aan de recht bank hier het desbetreffende strafwetartikel te willen toepassen. Hier volgde nog eenige re- en dupliek, waarna sluiting der behandeling. NIET VERSCHENEN VOOR DEN KEURINGSRAAD. De militieplichtige Cornelis H., hoewel be hoorlijk opgeroepen, was niet verschenen voor den Keuri. gsraad te Winkel ai thans nu hij naar aanleiding van dit verzuim moest terecht staan, evenmin aanwezig Blijkbaar is hij dus niet gevoelig voor de in zijn persoon betoonde belangstelling. De officier vroeg aan den burgemeester van Winkel op welken grond hij dezen per soon had opgeroepen voor de keuring, hoe wel uit niets bleek, dat de minister zulks noo- dig vond. Een afdoend antwoord scheen de burgemeester hierop niet te kunnen vinden. Alle ingelijfden worden ter keuring opge roepen en dit schijnt onjuist te zijn, volgens den officier. Majoor Gorter, voorzitter van den Keu- ringsraad te Winkel, verklaarde dat Cornelis H. niet was verschenen De officier, van oordeel zijnde, dat ver dachte niet verplicht was aan die keuring deel te nemen, requireerde dus vrijspraak. Daarna sluiting der zitting. DOOD DOOR SCHULD. De chauffeur was dronken. Eisch het maximum negen maanden ge vangenisstraf. In den nacht van 31 Augustus op 1 Sep tember keerde een hotelhouder met zijn Che- vrolet-auto waarin zijn echtgenoote en ken nissen zaten, van Amsterdam terug naar Zandvoort, waar hij woonde. Op den Haarlemmerweg raakte zijn voor band stuk. De hotelhouder plaatste zijn auto aan den rechterkant van den weg, de passagiers stapten uit en hij ging den band repareeren. Juist was hij daarmee gereed gekomen en was hij bezig zijn gereedschappen weg te bergen, toen een andere Chevrolet-auto, die over den weg heen en weer slingerde, uit de richting van Amsterdam naderde. „Jan, spring op zij!'' riep de echtgenoote van den hotelhouder haar man toe. Te laat evenwel. De auto reed den stilstaanden wa gen aan en de hotelhouder geraakte tusschen de beide auto's bekneld of werd tegen den grond geslingerd en meegesleurd. Maar wat er dan ook precies gebeurd is, de hotelhou der bekwam zulke zware verwondingen, vooral aan de linkerzijde van het lichaam o.a. borst, buik, rug en schouder dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. De chauffeur van den aanrijdenden auto een 21-jarige vischrooker had zich gis ter voor de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank te verantwoorden wegens het „dood van een ander aan zijn schuld te wij ten hebben". Volgens de getuigen brandden de beide achterlichten van den stilstaanden auto. Wel iswaar was de weg niet verlicht, maar het was e i zeer heldere nacht, terwijl de aan rijdende auto zijn lichten op had. De hotel houder stond ook volgens de getuigen niet achter zijn auto, zooaat hij de lichten be dekte, doch op zij van zijn wagen. De chauf feur van den aanrijdenden auto was stille tjes met zijn auto gaan rijden. Na het on geval had hij zijn auto in den steek gelaten en was hij zijn roes aan den weg gaan uit slapen. Hij verklaarde niets van het onge luk te hebben bemerkt en erkende nogal „on der den invloed" te hebben verkeerd. Het O.M. noemde het feit ernstig en eischte het maximum dat op het misdrijf staat: ne gen maanden gevangenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigente besturen. Uitspraak 23 Januari a.s. De „witte verten". Vacantie in den winter. Sneeuw en zon in de bergen. De dag is kort. Schaatsen, sleden en ski's. Curling. I. „Meneer, kunt U ons ook raad geven, waar we dezen winter heen moeten?" klinkt het door de telefoon, die den heelen morgen al gerateld heeft. „Natuurlijk naar de sprookjeswereld! me vrouw", is het antwoord. aan de andere zijde van den draad. En dan ontwikkelt zich een gesprek, zoo als er zoovele in deze dagen gevoerd worden door de telefoon en op reisbureaux. Alle ko men neer op informaties, waar men het leukst, het best, het fraaist en in de meeste gevallen luidt de eisch tevens niet te duur, terecht kan om de wintersport te zien of nog lieverer aan mee te doen. Hoezeer de wintersport trekt, mag worden afgeleid uit het feit, dat de stoomvaartmaat schappijen Nederland en Rotterdamsche Lloyd gezamenlijk een boek hebben uitgege ven, getiteld: „Een stem uit witte verten", waarin de winterspc t wordt besproken. Het bevat daarenboven waardevolle gegevens om trent hotels, prijzen, verbindingen, zoodat het voor velen van groot nut is. Het is een misverstand, dat alleen rijke menschen de wintersport zouden kunnen be oefenen. De gewoonte om een gedeelte van de va cantie in den winter te nemen en deze te be steden aan een tochtje naar de sneeuwvelden in het hooggebergte, is zoo algemeen gewor den, dat men in Zwitserland zelfs speciale retours heeft ingevoerd en alle goede kleine re hotelletjes omstreeks Kerstmis hun be drijf weer in gang zetten om van den stroom van minder kapitaalkrachtige reizigers hun deel te huisvesten. Wie maar even weg kan, profiteere ervan. De treinen zijn minder vol dan in den zomer, het wandelen en sportbeoefenen is minder af mattend en dan is er de bijzondere sensa tiede witte wereld. Vele menschen hebben iets tegen sneeuw. Een landschap onder de sneeuw geeft een doodschen indruk. Meil denkt aan een lijkwa de en gevoelige dichters hebben over die wit te verschrikking over' de slapende akkers tra nen geschreid. Minder poëtisch aangelegde menschen den ken aan doorlekkende schoenen en natte voe ten. Ja, dat alles geldt voor onze lage landen aan de zee, geldt zelfs voor Milaan, dat nog zooveel zuidelijker ligt. Zoo is het in ons land met zijn wisselende temperaturen, storm, re gen en hagel. Maar in die stille, mooie witte sprookjes wereld heerscht de zon. Daar is de ijle, droge berglucht, die geen smelten, hoogstens verteren, van de sneeuw veroorzaakt. Daar heerschen in de bevoor rechte wintersport-oorden geen gure winden, geen hagelstormen. Daar is de sneeuw een droog, wit poeder, dat ge met een bezempje van uw voeten stoft; daar worden de wegen niet schoongeveegd, doch extra dik belegd met sneeuw, als deze door de paarden platge trapt of verontreinigd is. In die wereld heerschen slede, ski en schaats. Zij vormen vervoermiddel zoowel als sportmateriaal. Alles schittert. Het intense licht van de zon verbrandt de huid en verheugt het hart. Vroolijke, glundere gezichten zijn daar het bewijs van, zooals we ze tegenkomen in ski- pakken en ijsmutsen op of met de schaatsen onder den arm. Denk U den mooisten winter dag in Holland met druk ijsvermaak. Welnu, nog veel vroolijker is het op 1200 tot 1400 meter hoogte, waar de zuurstofrijke lucht de menschen naar het hoofd stijgt. Denk vooral niet, dat ge het sneeuwgeiied alleen bezoeken moet, als ge aan sport doet. Zeker, de helft der toeristen zijn ouderen, die komen kijken, die komen genieten van de ze nuwsterkende frischheid van de atmosfeer. Als dan het lichaam moe is van de sport, van het wandelen o, minder spoedig dan in het eigen land, want de berglucht schenkt wonderbare energie en bovennatuurlijke re serve aan krachten en uithoudingsvermogen dan twinkelen hier en daar reeds de eerste lichtjes achter de hotelvensters. De dag is kort daarboven, want vaak ligt het beschutte wintersportoord verborgen achter hooge bergwanden, die reeds vroeg in den middag het zonlicht onderscheppen. Dan wacht de thee en vaak een dansje bij gramofoon, strijkje of radio en spoedig na het eten zoe ken velen hun kamer op om nieuwe krachten op te doen voor de tochten, die nog op het programma staan. Anderen doen nog een spelletje of een dansje, waartoe zelfs in de eenvoudigste hotels wel gelegenheid bestaat. Wat er al zoo in die wintersportoorden te zien en te beleven is? Overal wordt gesleed en geski'd. In de meeste voorts ook schaatsen gereden en cur ling beoefend. Over schaatsenrijden behoeft niet veel te worden gezegd. Er is wellicht geen sport, be halve voetbal, die zoo ügemeen verbreid is in ons land en die meer dan voetbal door jong en oud beoefend wordt. Het is onze nationale sport bij uitnemendheid. Het bij ons zoo ge liefde tochten maken, is in de wintersport oorden uitgesloten en de banen zijn niet al te froot van oppervlakte (behalve te Davos en int Moritz in Zwitserland), zoodat het baantje rijden op onze lange Friesche en Hollandsche schaatsen weinig genot biedt. I Ja zelfs zijn onze schaatsen op vele banen verboden en mag men zich alleen op kunst schaatsen op het ijs begeven. Kunstrijden wordt dan ook meer beoefend en onderwezen en zeer veel wedstrijden in het kunstrijden worden gehouden. Meestal bestaan deze uit twee gedeelten, het maken van eenige ver plichte figuren en het rijden in kunstige bochten en het maken van sprongen en wen dingen naar eigen fantasie. Voor het hardrij den is in Davos een eenige gelegenheid (St. Moritz ligt te hoog met het oog op de bloed druk bij groote inspanning) om welke rede nen dan ook enkele onzer Nederlandsche hardrijders daar getraind worden door den vermaarden Finscnen hardrijder Clas Thun- berg. Deze maand zullen onze Hollanders deelnemen aan Europeesche kampioenschap pen in Trondjeum (Noorwegen) en Wereld kampioenschappen in Stockholm (Zweden) over 500, 1500, 5000 en 10.000 meter. Viel er in ons land meer sneeuw en bleef zij langer liggen, dan zou er ook meer ge daan worden aan sleden, dat eveneens een zeer nationale sport is. Men beoefent het in de Bergen op kleine sleedjes, waarop men met den buik gaat liggen, na met eenige pas sen erachter loopend, vaart te hebben gekre gen. Vele hotels hebben hun eigen baan, die vrijwel ongevaarlijk is en die steeds onder toezicht staat. Gevaarlijker is het sleden met de bobslede Deze is van ijzer voor twee, drie of vier per sonen. Ook hier ligt de bemanning achter elkaar op den buik, terwijl de voorste een stuurrad bedient. Men bereikt er ongeloofe lijke snelheden mee, terwijl het besturen zeer veel koelbloedigheid en vaardigheid ver eischt. Het beoefenen van de ski-sport komt in ons land niet voor. De ski heeft de witte wereld geopend, die vroeger voor het verkeer gesloten was door meters hooge sneeuw. Met de uit Noorwegen afkomstige ski's beweegt men zich door bergen en door dalen, langs hellingen en over slooten, afgewisseld door koene sprongen, als plotseling een helling steil naar beneden afbuigt. Het is een koste lijke sport, vol emotie en zonder gevaar als men rustig te werk gaat. Heerlijke tochten door de poedersneeuw, die om de ooren stuift, kan men maken en daarbij groote snelheden bereiken. Het is evenwel niet zoo gemakkelijk als het lijkt, maar niettemin voor alle jonge ren wel te leeren. Kinderen gaan op ski's naar school, de post brengt de brieven er op rond en ook allerlei andere dingen worden op deze nuttige houten latten vervoerd. Ten slotte curling, een soort kegelen op het ijs, waarbij de bal vervangen is door zware platte, gladde ijzeren gewichten met hands- vat, die op het gladde ijs worden voortgedre ven en die men in een bepaalde ruimte aan het einde der baan geplaatst moet zien te krijgen. Het is een spel van beleid en han digheid, dat evenals golf juist genoeg li chaamsbeweging vereischt, dat het een aan gename ontspanning wordt. In een volgend artikel uit Davos een en ander over de Academische Winterspelen, die door den Internationalen Studentenbond de zer dagen worden gehouden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). GOEDE TROUW BERECHT. Geachte Redactie. Zeer geschokt in mijn gevoel voor recht en billijkheid, betreffende het uitgesproken von nis inzake de Gemeente en ondergeteekende, verzoek ik beleefd eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad om mijn hart eens te kunnen luchten. Zooals U weet, had in 1925 de aanbeste ding plaats voor het Gebouw van den Keu ringsdienst. Na inzage stuurde ik het bestek terug met bemerking dat dit werk geheel buiten de lijn van mijn fabriek lag. De heer Margadant belde mij op en besprak met mij, dat ik dan al leen zou inschrijven voor de meubelen, welke in mijn fabriek gemaakt konden worden. De prijsopgave volgde, stuk voor stuk opgegeven, voor den totalen prijs van ruim 10.000. Een gelijkwaardige firma schreef voor het geheele werk in voor de som van ruim 18.000. Dit prijsverschil van 8000 is dus duidelijk verklaarbaar. Bij het in bewerking nemen der meubc'en bleek, dat de houtsoorten in het bestek aange geven verschilden met die op de teekeningen De heer Margadant, daarop door mij attent gemaakt, gaf toezegging dat het prijsverschil zou vergoed worden. Nu weet ieder deskun dige, dat Amer. Grenenhout (bestek) waarop ik mijn prijzen vaststelde, beduidend verschil in prijs geeft met Java teak en quartierhout, hetwelk nu verlangd werd. Het scheelde mij op dat quantum eenige duizenden guldens. Bij aflevering der meubelen gaf de heer Margadant na bespreking er de voorkeur aan ook het z.g. buitenwerk, d.w.z. al de werken in het Keuringsdienstgebouw, zooals binnen- betimmeringen enz. door mij te laten verrich ten, hetwelk dan in uurloon zou geschieden. De heer Meffert, de opzichter van de Ge- meente, kreeg opdracht van den heer Marga dant deze uren bij te houden en te noteeren. Na geheele oplevering werd mij gevraagd, mijn bijwerknota in te dienen. Dit bewijst, dat ik dit werk niet aangenomen had, immers dan zou men toch geen bijwerknota behoeven te vragen. De nota, die blijkbaar den heer Margadant in moeilijkheden bracht, werd door hem zon der meer gewoonweg betwist. Ik verzocht arbitrage, wat toch de eerlijkste en aangewe zen weg is, doch dit werd niet toegestaan. Hiermede is het zuiverste bewijs geleverd, dat ik geen aannemer ben, want in Mei van het zelfde jaar was door B W. bij raadsbe sluit vastgesteld, dat aan aannemers bij eenig geschil arbitrage zou worden verleend. Daar ik al de besprekingen met den heer Margadant met getuigen kan bewijzen, ver zocht ik aan de Rechtbank alhier om getui genverhoor. Tot mijn groote teleurstelling werd mij dat geweigerd, want de advocaat voor de Gemeente bepleitte nu met klem, dat ik nu weer wel aannemer was. Getuigenver hoor moest toch tot eiken prijs worden voor komen; hij beriep zich op een artikeltje in het Wetboek, waarin aan aannemers geen ge tuigenverhoor mag worden toegestaan Zoo werd mij zelfs de mogelijkheid ontnomen om te bewijzen, dat ik in mijn recht stond Wat bleef mij anders over dan in hooger beroep te gaan? Het Hof in Amsterdam gaf mij, gehoord hebbende o.a. de volgende gestelde vragen, een groot vertrouwen. De President vroeg aan Mr. v. Lockeren Campagne (advocaat voor de Gemeente) hoe groot de begrootingssom was voor het werk, waarop Mr. van Lookeren Campagne antwoordde dat er geen begrooting gemaakt was! (Bij iedere aanbesteding maakt men toch een begrooting. of wilde men het bedrag liever niet noemen?) Mr. v. L. C. haalde n.b. om zijn bewerin gen kracht bij te zetten een arrest aan over heiwerk. De president antwoordde hierop zeer terecht: „Maar dat slaat toch niet op meube len". Mr. v. L. C. heeft zelf voor het Hof ver klaard dat de heer Margadant inderdaad ge zegd zou hebben, dat alles, wat anders stond aangegeven op teekening en in bestek, aan appellant betaald zou worden. Dit alles stemde mij optimistisch. Met vertrouwen zag ik dus den dag van 7 Jan. tegemoet maar wie zou kunnen denken, dat aan het woordje „installeeren" die waarde zou worden toe gekend, alsof het beteekende de geheele bin- nenbetimmering enz., terwijl ik toch dage lijks in mijn branche dat woord gebruik, als ik meubelen aflever voor woningen, hoteis of andere gebouwen. Indertijd was mij, tijdens drukke werk zaamheden, een stukje ter teekening aange boden, waarin ik door te teekenen. verklaar d<T volgens omschrijving te zullen leveren. T van het personeel van Gemeente werken bood het aan met de bemerking dat H?het direct geteekend mee terug moest nemen Geen argwaan hebbende, en niet £ter wetende (zelfs nu kan ik er nog niets am£s uit lezen, dan dat het betrekking had on dat gedeelte waarvoor ik prijsopgaaf had gedaanf heb ik het dadelijk in goede trouw gesigneerd en mede gegeven. Ik had niet het minste vermoeden, dat ik in een val W3S gelokt. Helaas heeft de tegenpartij haar doel be reikt De Rechtbank legt het geteekende stukje door het simpele woordje instal leeren" in hun voordeel uit en word ik niet ontvankelijk verklaard in mijn beroep op mijn eerlijk recht. Zij hebben nu een waarde van plm 20 000— weten te bemachtigen voor plm. 10.000.— Als iemand bestellingen doet en in qnt vangst neemt met vóóropgezet doel niet te betalen, dan is hij een oplichter en wordt als zoodanig door de wet vervolgd. In dit geval is daar natuurlijk geen spra ke van maar een zaak zooals nu ontstaan is tusschen de Gemeente en mij geeft het zelfde resultaat in mijn portemonnaie en wordt door de Rechtbank beschermd. Voor de ééne partij alle medewerking; voor de andere par tij zelfs geen mogelijkheid om bewijs te leve- reifcf Het Hof overwoog dat een artikel van het B W. zich verzet tegen het aangevoerde be wijsmiddel, dat er een nadere telefonische af. spraak was gemaakt, daargelaten of de Di- recteur wel bevoegd was, zulk een afspraak te maken. Bevoegd of niet bevoegd, de afspraak v. gemaakt. Ik heb te goeder trouw aangeno men, dat een Directeur van Gemeentewerken daartoe toch zeker gemachtigd was en men kan toch van mij als industrieel niet verlan gen, dat ik evenals een advocaat alle artike len van het B. Wetboek ken. Evenzoo blijkt dat de waardebepaling van hout geen terrein is voor een jurist. Het Hof toch overwoog dat de afwijkingen der houtsoorten niet zóódanig waren dat ik daardoor bij de bepaling van mijn inschrijfsom zou zijn geschaad. Een 3000 verschil is nu niet zoo gering om weg te cijferen en daarbij komt nog het grooti bedrag aan voorgeschoten arbeidslooner plus materialen plus rente plus advocaat en proceskosten. Het is toch zeker niet onbe langrijk. Er zullen inderdaad weinig menschen zijn, die een dergelijke handelwiize zullen goed keuren. Een minnelijke schikking zou toch zeker tot een bevredigende oplossing geleid hebben voor beide partiien Het kan het Ge meentebestuur toch zeker geen voldoening geven een plaatselijke industrie zóó onrecht matig te dupeeren, tengevolge van het onbe voegd optreden van één der hoofdambtena ren. H. IANSEN. Meubelfabrikant. A'kmaar Geboren: Jacobus, z. v. C. Beers en W, Vroling. Anton Franciscus, z. v. K. v. Oversteeg en G. v. Twuijver. Hendrik, z. v. C. van Galen en C. J. v. Vliet. Am» Petronella, d. v. J. Brammer en A. v. d Gragt. Ondertrouwd: A. Kooij en G. Tuin man. Getrouwd: T. Mooij en M. Weeland. W. C. v. Dijk en C. A. Maars. N. Kut- terink en J. Maakal. Geboren: Antje Jansje d. v. D. Luijt ei J. Lanser; Robertus z. v. E. Voerman en T. P. van der Stelt. O v e r 1 ed e nLevenloos kind van C. Ko nijn en A. Vreeken. Loop der bevolking in 1929. Op 1 Jan. *29 561 m. en 543 vr., samen 1104 personen. Ver trokken 48 m. en 45 vr. is 93 personen. Inge komen 44 m. en 38 vr. is 81 personen. Gebo ren 17 m. en 11 vr. samen 28. Overleden 9 m. en 7 vr. samen 16 personen. Bevolking op 31 Dec. 1929 565 m. en 540 vr. samen 1105 personen. Vermeerdering in 1929 1 per soon. Er werden 10 huwelijken gesloten. Geboren: Reinier Nicolaas, z. v. Lou« rens Kleverlaan en Dieuwra Anna Buur. Maria Anna, d. v. Theodorus Kaandorp en Maria Antonia Teileman. Maragaretha Catharina. d. v. Simon Abbo en Catharina Maria Liefting. Jacoba Anna, d. v. Simon Abbo en Catharina Maria Liefting. Lucia, d. v. Petrus Joseph Bloetjes en Alida Dekker. Johannes, d. v. Johannes Tromp en Maartje de Moei. Petronella Maria Cor- nelia, d. v. Johannes Franciscus de Graaf en Margaretha Afra van Diepen. Jan, z. v. Jan Nooij en Elisabeth Prinse. Geertruida Maria d. van Jacob Houtenbos en Geertrui- da Johanna Maria Leek. Overleden: Arnoldus Albertus Meu< ter, echtg. v. Wilhelmina Prast, oud 75 jaar, Anna Maria Haagmans, echtg. van Hu- bertus Schouten, oud 46 jaar. Jan Vader, echtg. van Grietje Bruin, oud 65 jaar. Gehuwd: Albert Govers en Guurtje Bakker. Nicolaas Waalewijn, wonende te Amsterdam en Maria Anna Theodora Graadt van Roggen. Cornelis de Groot, wonende te Amsterdam en Aagje Bergman. Johan nes veldkamp, wonende te Leeuwarderadee! en Geertruida Nieuwenhuis. G e h u w dG. Huisman en M. Schippe' Bevallen: Nic. Welborenv. Duiven voorde 2 x z. - J. Nol-Bras d. - C. Dui venvoorde—Schuyt z. - H. Beentjes-Kuyl a- I. P Zonneveld—Louter z. Th. A. Knaap—Keet z. Overleden: G. Knaap geb. Veldt 79 jaar. Jac. Beentjes 48 jaar. Geboren: Jan, z. v. S. Paarlberg en M ker en M. Jongejan. Hendrikus, z. v. Pieter Hollander. Mattheus Maria, z. v. W. Bak- Spaansen en M. Mosch. Christina, d. v. Nicolaas Ligthart en G. M. Groothuizen. \a i v e r e d e n: Aaltje Mul, wed. van Jan Molenaar, oud 81 jaar. Geertje Witsmeer. echtg. van Pieter Rempt, oud 70 iaar.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6