Ob tweede Haagsche conferentie Amsterdamsche beurs IN HET BUITENLAND. Rechtszaken HET H00GER BEROEP VAN SAL0MAN LIEBERMANN. Provinciaal nieuws Laatste berichten. Kerk en school T elegrammen Filmmeuws. van 14 Januari 1930 Opgave van IVoordhnlIandsFh i.aiulhnmvoredlet. IT V) oodat van den auto geen spoor te ontdek- en viel. Er gaat in het Spui een zeer snelle Yroom. Een vliegtuig van de ankers ge- slagen en vernield. Tengevolge van den storm is Zondag- wond te Vaals een vliegtuig, dat cp het 'üegveld aldaar geankerd was, opgenomen »n in het bosch nabij de Wilhelminatoren leergesmakt. De machine, van Duitsche par ticulieren in Aken, kwam ondersteboven te recht en liep ernstige schade op. De kracht van den storm. Het filiaal van het Kon. Ned. Meteor. In- itituut meldt: De barometer ving te 11 uur van 12 Janu ari met dalen aan, hij stond toen 748.9 en aereikte te 22 uur een stand 732.5. Te middernacht begon de barometer te stij gen en wees te 8 uur reeds 751.5 aan; de daling was dus evenals de stijging zeer snel. De windsnelheid bereikte tusschen 6 en 7 uur de stormgrens om tegen 1 uur van 13 Januari de grens van zwaren storm ruim te jaereiken, voorzoover de gemiddelde wind snelheid over vijf minuten betreft. Deze was n.1. 24.2 m. p. s., de druk 116 K G. per M2, jtoodat de momenteele snelheid 38 tot 40 m. p. s. heeft bedragen. Dit is meer dan de on dergrens van „orkaansnelheid". Na 2 u. 30 jn. nam de windsnelheid geleidelijk af. De windrichting, die tot 22 u. 30 m. Zuid was geweest, was te 0 u. 13 Januari Zuid west, te 1 uur West ten noorden en kromp daarna weer tot West. 16 November 1928 werd een zelfde snel heid bereikt, 25 op 26 November 1928 bijna dezelfde snelheid, 9 Februari 1925 werd een ïruk geregistreerd van 136 K.G., 6 Novem ber 1921 van 128 K.G. per M2. Het regi- streeren van den hoogsten druk hangt meer van toevallige omstandigheden af, dan het goed meten van de windsnelheid; naar onze meening is de storm van Zondagnacht bui ten gewoon zwaar geweest. VOOR DE TWEEDE MAAL GESTRAND. Het Letlandssche stoomschip „Skauts", Hat gisteren op de Eierlandsche gronden .vasts zat, is hedenmorgen op de Vliehorsl opnieuw gestrand. De bemanning wenscht het schip niet te verlaten. De positie van het schip is niet ge vaarlijk. IN ENGELAND. Slachtoffers en ongelukken. Nadere berichten maken gewag van reeds twaalf dooden en eenige twintigtallen ge wonden, voornamelijk aan de kust en op het platteland, waar verscheidene lieden door boomen en zware voorwerpen getroffen zijn. In het groote park te Windsor zijn de twaalf nog door Karei II geplante iepen, die een hoogte van twintig meter bereikt hadden alle omgewaaid en bij Aldershot in Hamps- Ihire en op de vlakte van Salisbury zijn 190 groote boomen gevallen. Bij Kettering is een blokhuis je op de spoorbaan gewaaid en bij Hambury is een stilstaande leege goederenwagen van dood spoor op de hoofdlijn gewaaid, waardoor bijna een ernstig spoorwegongeluk was ver oorzaakt. Door regen en sneeuw zijn de meeste rivieren weer sterk gewassen en de Theems bij Shepperton bleek 30 c M. in een etmaal gestegen. Op het hoofdpostkantoor te Londen bleken 209 verbindingen met de pro vincie defect te zijn, de meeste met het Zuiden en Zuid-Westen des lands. Het stoomschip Forester is met gebroken roer op den golf breker bij Portland geslagen en een half uur later gezonken. De reddingboot van Wey- mouth heeft de opvarenden, die zich aan de reeling vastgeklampt hadden, nog juist in tijds kunnen redden. Naar de Engelsche draadlooze dienst meldt, zijn van de marinesleepboot Saint Genny, die in den storm van Zondag is ver gaan, 3 officieren en 20 man omgekomen. De Saint Genny behoorde thuis te Chatham en was met de sleepboot Saint Cyrus en de sloep Snapdragon Zaterdag van Portland ver trokken naar Gibraltar om deel te nemen aan de manoeuvres van de Atlantische vloot. De Atlantische vloot had gisteren van Portland moeten uitvaren, maar wegens het slechte weer is het vertrek 24 uur uitgesteld IN DE VEREENIGDE STATEN. Tot dusverre 75 dooden. Midden- en Westelijke staten worden se dert eenige dagen door ongewoon zware stormen geteisterd. Tot dusverre zijn 75 personen het slachtoffer geworden. Uit Californië komen berichten over stren ge koude en stormen. Talrijke draadverbin dingen zijn daar verbroken. Aanvang van de behandeling der strafzaak voor het Amsterdarnsche Gerechtshof. Voor de strafkamer van het gerechtshof te Amsterdam is gister een aanvang gemaakt met de behandeling in-hooger-beroep van de strafzaak-Salomon Liebermann. Men zal zich nog herinneren, dat deze behandeling aanvankelijk geruimen tijd is uitgesteld op verzoek van de verdedigers en toen eindelijk op 3 December 1.1. de zaak dienen zou, was het de thans 43-jarige Liebermann zelf, die gezorgd bleek te hebben voor een Sinterklaas surprise in den vorm van een lange memorie, een z.g. verschooningsnota, welke hü aan het gerechtshof had doen overleggen. Het Hof, dat een nauwkeurige bestudeering dezer me morie noodzakelijk achtte, stelde in verband hiermede de behandeling der zaak tot gis termorgen uit. Zooals men weet is Liebermann door de rechtbank wegens het uitlokken en het me- deplegen van bedriegelijke bankbreuk (Veen- dammer hypotheekbank) veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf, zonder aftrek van het voorarrest. Van dit vonnis gingen verdachte en ook de officier, die 3K jaar mèt aftrek had gevorderd, in hooger beroep. Mr. D. Giltay Veth, Liebermann's verde diger bij de behandeling zijner zaak voor de rechtbank, stelde zich na het vonnis van dit college niet verder beschikbaar; de verdedi ging in hooger beroep heeft Liebermann toen ongedragen aan mr. F. A. Kokosky te Amsterdam en mr. J. E. W. Duys te Den Haag. Liebermann, die eenigen tijd door een veld wachter bewaakt achter in de zaal heqft ge zeten, wordt, als te kwart over 10 het Hof binnentreedt, naar de verdachtenbank ge bracht. Hij ziet er bleek en vermoeid uit. Het Hof is samengesteld als volgt: Mr. J. M. Jolles, president; mrs. W. Boek houdt en J. G. Melink. raadsheeren; mr. G. J. v. Geuns, griffier. Het O M. wordt waarge nomen door den adv.-generaal mr. A baron v. Harinxma thoe Slooten. De president wendt zich dadelijk tot Lie bermann met de vraag waarom hij in hoo ger beroep is gegaan. Liebermann: Omdat het vonnis van de rechtbank kant noch wal raakte President: Wilt U nu Uw bezwaren tegen het vonnis kenbaar maken? Liebermann: En het memorandum dat ik heb ingediend President: Ja, ja, dat is zoo. Het Hof heeft daar met belangstelling kennis van genomen. Aangevangen wordt met het verhoor van mr. G. J. Salm, curator in het faillissement der Veendammer Hyp. bank en van de Disr contobank voor credietinstellingen Zijn verhoor levert uit den aard der zaak geen enkel nieuw gezichtspunt op. Wij stippen er alleen uit aan. dat er op 2o Juni 1927 geen voldoende dekking van de pandbriefhouders was, zoodat, toen er nog twee millioen aan de Bank onttrokken werd, de crediteuren hiervan groot nadeel ondervonden Voorts waren de boeken der Discontobank, de instel ling van Liebermann, sinds einde 1926 niet bijgehouden. Voorts deelt mr. Salm mede, dat hij den in druk heeft gekregen, dat Liebermann bij de dading te Brussel niets achter gehouden heeft. President: Hij heeft dus, volgens U, bij de dading alles te goeder trouw afgestaan, evenals Woltman. Mr. Salm:Ja, die overtuiging heb ik. Getuige deelt ten slotte mede, dat de ver wachting is, dat crediteuren in het faillisse ment der Veendammer in totaal 53 55 pCt. zullen ontvangen. Mr. Kokofsky tot getuige: U kent natuurlijk het kassierscontract, waarvoor Liebermann en Van den Tooren borg waren. Blijkt vol gens U daaruit, dat de vordering niets waard was? Mr. Salm: Ik weet niets anders dan dat in plaats van de 2K millioen nominaal die aan de Veendammer onttrokken is, een vordering op de Discontobank in de plaats is gekomen. Mr. Kokofsky: Dus als de Discontobank be hoorlijke intenties had gehad, zou er niets ernstig gebeurd zijn! Naar aanleiding van een opmerking van mr. Duys wijst mr. Salm er op, dat curatoren zich tot niets anders verbonden dan dat zij er naar zouden streven om te bereiken, dat de vervolging tegen Liebermann zou worden gestaakt. In deze kwestie hebben curatoren geheel bona fide gehandeld Mr. Duys merkt dan op, dat door het feit, dat curatoren niet gepubliceerd hebben, dat er nog gelden waren terug gekomen, de pandbriefhouders meer benadeeld zijn dan noodig ware reweest. Mr. Salm: We vonden geen termen om deze mededeelingen te doen, omdat hierdoor speculatie in pandbrieven zou worden be vorderd. De publicatie in de Telegraaf van den heer Rademaker is voor curatoren een zeer onaangename verrassing geweest Deze publicatie heeft dan ook den volgenden dag beursfluctuaties ten gevolge gehad. Liebermann krijgt dan gelegenheid het een en ander tot zijn verdediging op te merken, waarvan hij dankbaar gebruik maakt Her haaldelijk komt het tusschen hem en den president tot een woordenscbermutseling. Het komt er op neer, aldus de president, dat U in 1928 twee millioen van de Veen dammer in uw zak had. Liebermann: Dat heb ik beschikbaar gesteld aan groote menschen. President: Ja, aan uw advocaten! U moet niet vergeten, dat ondanks het beschikbaar stellen het misdrijf al gepleegd was. I'k houd me aan de tenlastelegging En volgens deze is het misdrijf gepleegd op 25 Juni 1927. Liebermann (met een handgebaar): Och, die ten laste legging. Ik heb toch alles afgestaan om de zaak te redden. Dan komen de statuten van de Veendam mer ter sprake. Onder het doorbladeren der betreffende artikelen stelt Liebennann al zijn breedsprakigheid ten toon. De volgende getuige is mr. A. S. van Nie- rop, de andere curator in het faillissement van de Veendammer en de Discontobank. Als de bekende plannen van de Atlas hypotheekbank ter sprake worden gebracht, merkt de president op: Liebermann, het Hof wil aannemen, dat U wel wat zag in de Atlas-plannen. Misschien kan deze verzeke ring het debat wat bekorten Liebermann geeft dan een uiteenzetting, van de wijze, waarop de „Atlas" zou werken In de Randstaten zou als hypotheekrente 12 pCt. worden betaald, met 2a 3 pCt. afsluit- provisie. Mr. Duys concludeert dan uit verschillende vragen, dat men de zaak niet begrijpt. Ik ben met een groot partie-pris tegen deze zaak begonnen, zegt hij, en ik heb weken noo dig gehad, om mij in de materie in te werken Ook ik heb meermalen gedacht, als ik de za ken met Liebermann besprak „Nou zeg je maar wat". Maar als Liebermann dan alles uiteenzette, kon ik niet anders zeggen dan „je hebt gelijk". Als mr. Duys dan op een gegeven moment den heer van Nierop op scherpen -toon ondes kundigheid verwijt, waardoor hij in conflict komt met den president, zegt deze: Een der gelijke toon wordt hier van U, mr Duys, niet geduld. Hierna treedt mf. L. v. Gigh Jr. als der de getuige voor het hekje. Getuige beroept zich op zijn ambtsgeheim, hetgeen Liebermann doet opmerken: Ik wu absoluut, dat de heer v. Gigh spreekt. De heer van Gigh blijft echter het geven van elke getuigenis weigeren en legt, om zijn houding te motiveeren, een verklaring af, waarin hij het ambtsgeheim van den ad vocaat verdedigt. Mr. Duys acht het noodzakelijk er op te wijzen, dat op ambtsgeheimen uitzonderingen mogelijk zijn. „Acht mr. van Gigh in dit ge val geen uitzonderingsgeval aanwezig?" Ook weet pleiter, dat mr. van Gigh een brief van Liebennann aan hem (van Gigh) gericht, aan een vriend heeft afgestaan. Ook dat is toch geen handhaving van een ambts geheim? Wat overigens de kwalificatie „afmaken" betreft, welke mr. van Gigh heeft gebezigd, pleiter zal in zijn pleidooi natuurlijk de rol der advocaten ter sprake brengen. Ik behoud mij daartoe, aldus mr. Duys, alle rechten voor, en ik acht dat dan ook mijn plicht. Maar ik kan niet toelaten, dat dit gediskwali ficeerd wordt als „afmaken" van mr. van Gigh. CASTRIGUM. Door B. en W. is op daartoe gedaan ver zoek eervol ontslag verleend als gemeente- bode aan den heer C. Bakker alhier, met dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten meer dan 40 jaren in verschillende functies de gemeente bewezen. Met Bakker, die 1 Februari a.s. den gemeentedienst ver laat, gaat de oudste ambtenaar uit dienst. Door B. en W. is benoemd tot corres pondent voor de arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheid de heer W. J Driessen, ambtenaar ter secretarie, al hier. Voor eenige jaren werd deze functie opgeheven, maar is thans wederom ingesteld, terwijl mede op aandringen van den rijks dienst voor werkloosheid en arbeidsbemid deling aansluiting is verkregen met de cen trale arbeidsbeurs te Alkmaar. Op 25 dezer zal het echtpaar Wulp- de Munnik zijn gouden bruiloft vieren. Het echtpaar dat hier al velen jaren woont (de man was jaren jachtopziener in de z.g. Ge versduinen en bewoonde het bekende „Kijk uit") is nog heel kras en de man is bij be hoorlijk weer nog dagelijks werkzaam als tuinder. Ongeluk bij de jacht. De heer Wezeman uit Beverwijk had bij de jacht in de provinciale duinen het ongeluk zich in een zijner voeten te schieten, waar door deze ernstig werd gekwetst. De getroffene is naar het Roode-kruis- ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. WINKEL. De heer G. Kamp alhier is herbenoemd tot voorzitter van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. NOORE SCHARWOUDE. Naar wij vernemen, zijn de heeren K. Boot Jr., G. Ens en C. Langendijk, alle drie lid van de gymnastiekvereeniging „Hercules" aange wezen om in training te gaan voor de te hou den turnwedstrijden a s. zomer in Luxemburg. De twee eerstgenoemden hebben het vorige jaar reeds deelgenomen aan den- turnwed- strijd Holland-België. BEVERWIJK. Ernstig arbeidsongeval. 'Hedenmorgen te 11 uur is de arbeiaer J. Tamboer, afkomstig uit Apeldoorn, thans verblijvende in een logement in de Klooster straat te Beverwijk, op het hoogoven terrein door een stoomtrein overreden. Een arm en een been werden hem afgereden. Hij werd onmiddellijk naar het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk overgebracht, waar hij na aankomst is overleden. DE VERZAKKENDE SPOORBAAN ROTTERDAM-GOUD A. Naar wij vernemen, wordt het baanvak Rotterdam-MaasGouda heden weer in dienst gesteld, met dien verstande, dat op enkel spoor gereden wordt tusschen Gouda en Nieuwerkerk a. d. IJsel. De eerste trein ver trekt te 16.04 uur van Utrecht naar Rotter dam-Maas. Uit tegengestelde richting vertrekt te 16.05 uur eveneens een trein. De trein, die te 16.35 uur van Amsterdam-W.P. over Gouda naar Rotterdam moet vertrekken, loopt heden nog niet. Door het rijden op enkel spoor zal, zooals te begrijpen is, eenige vertraging worden ondervonden. Morgen zal in den loop van den dag weer op dubbel spoor worden gereden. BIJEENKOMST DUITSCHE RIJKS KABINET. Hedenmorgen kwam het rijkskabinet bijeen ter bespreking van den gang van zaken op de Haagsche conferentie. De Staatssecretaris in het Rijksministerie van financiën, Schafer, die hedenmorgen uit Den Haag te Berlijn is aan gekomen, zal verslag uitbrengen over den huidigen stand der onderhandelingen in Den Haag. Een belangrijke beslissing waarmee het ka binet zich zal bezighouden, is naar men zegt het overwegen van de mogelijkheid om de Rijksbank te vervangen door andere Duitsche banken, als Duitsche Bank bij de Internationale Betalingsbank. Genoemd wer den o.a. de Reichs-Credietanstalt en de Preusskasse. In de 11 Januari gehouden algemeens ledenvergadering van de Vereeniging Her stellingsoord „de Eerste Nederlandsche Bui tenschool" te 's-Gravenhage, werd besloten tot ontbinding der vereeniging. Ds. Bouma te Dirkshorn heeft bedankt voor het beroep naar de geref. kerk te Assen Ds. T. Kloosterman te Leeuwarden vroeger o.a. te Alkmaar, komt voor op hef drietal voor predikant bij de herv. gem. te Amsterdam. 's-GRAVENHAGE, 14 Jan. De Duit sche delegatie heeft 't volgende communi que uitgegeven: De Duitsche delegatie zal in de zitting der conferentie van morgen de noodige 3tappen doen, om de deelneming der Rijks bank in de Internationale Bank en de me dewerking der Rijksbank bij de taak der Int. Bank wettelijk te waarborgen. Naar; wij vernemen heeft de president der Rijksbank in de besprekingen met mi nister Moldenhauer verklaard, zich in dat geval natuurlijk aan de daaruit voort vloeiende verplichtingen niet te onttrekken. Daarmede is dus de medewerking van de Rijksbank verzekerd. AUTO MET VISCH VERBRAND. LEMMER, 14 Jan. Een vrachtauto, geladen met visch, toebehoorende aan Theo IJkema te den Lemmer, is op weg van de Lemmer naar Stavoren hedenmor gen in de nabijheid van het plaatsje Tacc- zijl in brand gevlogen en geheel ver nield. De heer IJkema wist, hoewel de vlammen zijn gezicht reeds hadden verwond, uit de auto te komen. Een groot gedeelte van de lading ging verloren. Zoowel auto als lading waren verzekerd. HOFBERICHT. 's-GRAVENHAGE, 14 Jan. Naar aan leiding van de berichten in eenige dagbla den betreffende de geruchten dat prinses Juliana het huis ten Bosch zou betrekken, wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld dat deze berichten geheel onjuist zijn. RAAD VAN DEN VOLKENBOND. GENEVE, 14 Jan. De Raad van den Volkenbond kwam hedenmorgen te 10 uur bijeen in zijn derde openbare vergadering tijdens deze zitting. In behandeling kwam het voorstel tot het instellen van een uit elf leden bestaande commissie, die tot taak zal hebben 'n onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden van aanpassing van het Volkenbondspact aan het Kelloggpact. AFSCHUWELIJKE ROOFMOORD TE PARIJS. Chauffeur lafhartig vermoord PARIJS, 14 Jan. Een vreeselijk misdrijf, met onmenschelijke koelbloedigheid uitge voerd, heeft gisteravond buiten Parijs op den weg naar Straatsburg plaats gevon den. Een Parijsch taxi-chauffeur werd gis teravond op een der Parijsche boulevards door een jongeman, die begeleid werd door een jonge vrouw, aangeroepen met het verzoek, hen naar Straatsburg te willen brengen. Eenige kilometers voorbij de vlieghaven Le Bourget liet de man den wagen halt houden, stapte uit, en ver zocht den chauffeur, met hem eenige stap pen den weg op te gaan. terwijl de jonge vrouw in den auto bleef wachten. Toen de chauffeur zich eenige meters van zijn wagen verwijderd had, draaide de onbe kende passagier zich plotseling om trok een revolver en loste een schot, dat den chauffeur juist in den mond trof. Ondanks de zware verwonding trachtte de chauffeur te vluchten, doch reeds na eenige meters afgelegd te hebben struikelde hij en viel in 'n greppel. Zijn aanvaller had hem dus weer spoedig bereikt, en hoewel de ongelukkige op de knieën om genade smeekte, joeg de onverlaat zijn slachtoffer een kogel door het hoofd, waardoor de chauffeur onmid dellijk dood was Deze geheele gang va* zaken is bekend geworden, doordat tS vallig een wielrijder zich op het mornet» van de misdaad in de onmiddellijke nabij, tieid van de plaats bevond en op eenige* afstand het gebeuren waarnam. De ong™. wapende fietser, die met afgrijzen het koelbloedige optreden van den misdadiger had gezien, waagde het dan ook niet, te grijpen, doch verwittigde zoo snel mo. gelijk telefonisch de politie, die onmiddel lijk twee recherche-ambtenaren per motor ter achtervolging van den misdadiger UTt- zond. Zij vonden hem nog op de plaats van de misdaad, bezig met vergeefeche pogingen om de taxi op gang te brengen Ondanks zijn heftig verzet slaagde men eri in den man en zijn begeleidster te acres- teeren en naar Parijs over te brengen. De jongeman bleek een 20-jarige bewoner van Straatsburg te zijn en het meisje zijn 22- jarige vriendin. Hij verklaarde zonder werk te zijn en zijn daad voornamelijk te hebben gedaan om in het bezit te komen van de geldsom, die de chauffeur bij zich had en van den auto_ ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER! Koning Harlekijn. De namen der hoofdpersonen uit deze film, Vilma Banky en Ronald Colman, hadden hun uitwerking op de bioscoopliefhebbers niet gemist, want de belangstelling gisteravond voor de eerste vertooning van Koning Harle kijn was zeer groot. Men is er in deze United Artistsfilm in ge slaagd nog weer eens een variant te vindei op het thema: de clown, de lieftallige circus* artiste en de rijke graaf met het lage karak ter. Tito de clown en Bianca, de trapezewerlc. ster beminnen elkaar oprecht. Maar een toe- vallige ontmoeting met graaf Carlo CasafJ brengt hun geluk in gevaar. Deze graaf, in werkelijkheid een kroonprins, lijkt sprekend op Tito. Als deze laatste bij Carlo komt om Bianca te redden, volgt een gevecht en de kroonprins wordt gedood. Tito wordt daar na als koning meegenomen naar het rijk van Carlo. Bianca, die van dit alles niets weet, gaat naar den nieuwen koning om Tito te wreken. Dan herkent zij haar vroegeren geliefde. Met haar keert Tito het koning, schap den rug toe en beiden vormen niet lang daarna samen het glansnummer van het circus Baratti. Afgewisseld met mooie circusopnamen vormt deze film een boeiend geheel, waarin het spel der hoofdpersonen bijzonder tot zijn recht komt. Ronald Colman is zeer goed in de dubbel rol van Tito en graaf Carlo, terwijl Vilma Banky als Bianca weer een groote attractie aan de film geeft. De kleinere rollen zijn zeer goed bezet. Het bijprogramma gaf naast wereld nieuws en Paardensportfilm twee nummers uit het voorprogramma van Vrijdag. lUutvjngea pet dtssdlooze teleiooa). STA ATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Baak Ned. lad Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. ONO. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleb Steel Cities Service Steel nomm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actiona Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeion Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExclaim. Vorige Koers IO211/16 1675/, 21bi/a 15/ 551 2903/, 17 17 1(2 60 90 365 4931/, 74i/4 1543/4 96 1, 30»/'], ih8>/, 301'/, 555 400 147 128 6'»/, 172 1611/4 124 382'/, 398 I681/, 1553/4 94'/, 1883/, 113 5'/s 38'/, 3t 190 84'/, 763/, 87 340'/, 394»/, 36 s/t 591/4 '67, 210 55V, Koars van bedeo te plm. 1.30 167i/, 555 1211/, 1/3 160.$ 358-9 497 553-5 pl.m 1.45 551 790 160-1/4 358-624 497'/, 29% 310 173 398'/,-9 1771/, 94-5 114 87 342 391'/, 68'/, 25*-»A 57'/, pl.m. 2.- 1243/, 173 162'/, 61 73«/, 170 553-6 399 ol.m. 2 15 554-6 174$.5J 1627,-3 364 500-4 399-J 165 156'/,.9 Vf» 87 34D/4 891-,, 3687, 60 25!-Vr 573/, 160 399-400 399»/,*! Vf» 190 PROLONGATIE vorige koers 2'/, pCt. 1» „en 2J-3 pO. «PI l/nrDcm P*- 156'/,. 253',-f 587,-i WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen P*")» Brussel (Belga) Bazel Weeneo p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm OslO 0 0 0 ee f NIET OFFICIEEL New-York Wtf 1 *-• 1 1 1 Vorige koers 12 lt'Sg 59.-4 9.77 34.64»/, 48 14 35 00 66 47'/, 06.72'/, 66 45 2.46»/, 13,00 Koers op heden 3 uur 2 097/,, 59.3/ *.a 34 64 48 16 35 00 66 52'/, 10.75 56 50 2.'8'Vu 1302 1

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8