Houtverkeoping op Texel. TE KOOP Binnenland Adveptentiën STAATSBOSGHBEHEER. URSEM. Donderdagmorgen omstreeks 11 uur kwam f de richting Ursem een vrachtauto be- 'a"an met groenten, terwijl van den tegen gestelden kant een fouragewagen aan- wam met als bestuurder P W. R i het passeeren kreeg de vrachtauto van wén V uit Haarlem een niet noemenswaar de aanrijding, waardoor het linkerwiel een eine beschadiging opliep Nauwelijks gepas- cperd zijnde brak het rechterwiel, waardoor h chauffeur het stuur niet meer meester kon hfiiven en met een dubbele salto den „grooten j';i" afreed. Wonder boven wonder kwamen zoowel de bestuurder als de geleider, die «aast hem zat, met eenige lichte blessuren er af Het voorstel van den auto werd geheel be schadigd. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond had in het lokaal van den heer J. de Bakker een propaganda-avond plaats vanwege de afdeeling van de Intern, anti-militairistische v;reeniging. Deze avond was belegd door thuiskomst van een dienstweigeraar ter plaatse. De op komst was uitstekend. Als spr. trad op ds. Bartel, van Twisk, die het een verheugend feit vond dat het mo gelijk was door de te vertoonen oorlogslicht beelden dezen avond, de vredes-ideëen te be vorderen. De beelden zijn ontleend uit het bekende oorlogsfotoboek van den Duitscher Ernst priederich, en laten de verschrikkingen van don wereldoorlog duidelijk zien. Spr. verklaarde te staan buiten alle poli tieke partijen en door christelijke beginselen gedreven er toe te zijn gekomen deze propa ganda te. maken. Spr. gaf nog een overzicht van de kosten van den wereldoorlog; van 19141918 was dit 't respectabele bedrag van 800 milliard gulden in tegenstelling met 92 milliard gul den in den Fransch-Duitschen oorlog van 1870. Behalve deze sommen aan geld gingen jnillioenen aan menschenlevens verloren en bleven 5 millioen weduwen en 7 millioen we zen over. Ter afwisseling werd zeer mooi door spr. „De vlucht uit Belgenland" (v. Adama v. Scheltema) gedeclameerd Voorts verleenden eenige leden uit Nieu we Niedorp en Winkel medewerking met eenige zangnummers, terwijl door mevr. Bankersen-Boot van Oudkarspel, o.m. gede clameerd werd „Slagtveld" van v. Collum Een en ander werkte mede om dezen avond goed te doen slagen. Tenslotte werd een tableau gegeven, voor stellende „Christus op het slagtveld", wat een diepen indruk op de aanwezigen maak te. Het was voor de vereeniging een goed ge slaagde avond. HEILOO. jaarvergadering Onderling Vee fonds. Onder presidium van den directeur, den fieer P. Bakker Pzn., hield het Onderlinge Veefonds gistermorgen een jaarvergadering in café J. Morsch. Tegenwoordig waren 36 leden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P. Stoop, werd goedgekeurd. De penningmeester, de heer Stoop, deed rekening en verantwoording. Het nadeelig saldo was thans 243.10 (vorig jaar 400). Aan omslag is van de leden ontvangen 3255.03, voor verkochte afgekeurde dieren (in totaal 25) 2399.05, totaal 5654.08, het voordeelig saldo over 1929 was 176.48. Het totaal verzekerde b.drag bedroeg 83700. de omslag die geheven was is 0.31 per 100 getaxeerde waarde. De omslag voor 1930 werd, bepaald op f 0.30 per 100. Het aantal léden is 86. De periodiek aftredende directeur, de heer H. Bakker Pzn. en commissaris, de heer Jac. Loon, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Een voorstel van den heer S. Akkerman (het vorig jaar ing.diend) om de leden die de vergadering bezoeken, te verplichten tot het einde der vergadering te blijven, was geen bestuursvoorstel zcoals de agenda ver meldde. Het bestuur was er niet voor om de leden te verplichten, doch stelde wel prijs dat men tot het einde bleef. Het voorstel werd z.h.st. verworpen. De heer W. van Westerop vroeg of de boe te voor het niet bezoeken der vergadering gehandhaafd bleef. De voorzitter antwoord de bevestigend. - E>e heer M. van Wessel vond die bepaling voor de arbeiders klemmend. Er was verle den jaar een voorstel geweest om 's avonds te vergaderen. De voorzitter zeide dat men bij kennisge ving van geldige verhindering is vrijgesteld. De heer W. van Westerop meende, dat het bezoek bevorderd kon worden als men de vergadering 's avonds hield. Het bestuur adviseerde afwijzencT omdat het geen vergrooting van bezoek wacht. De voor- en tegenstanders lieten hun geluid liooren. De voorzitter wilde de beslissing aan de vergadering laten en bij stemming staakten de stemmen (18 tegen 18). Het voorstel-Westerop was hiermede verworpen. Hierop stelde het bestuur voor om het vol gend jaar om 9 uur aan te vangen om te be reiken dat de vergadering cm 12 uur geëin digd zal zijn. Z.h.st. goedgekeurd. De heer W. Admiraal stelde voor om van de afgekeurde runderen geen 90 doch 100 pet. uit te keeren. Hij motiveerde zijn voor stel door te zeggen dat de directeuren die de runderen v.rkoopen geen provisie moes ten hebben, de heeren hebben hun salaris. (Dit bedraagt 20 per jaar. Corr.). De voorzitter zeide, dat de dieren, wan neer ze afgekeurd waren, eigendom van de vereeniging waren. Spr. meende dat de 5, die werd geheven, verdiend loon was. De heer Admiraal was geen tegenstander van loon voor werk, doch wilde dan liever het salaris der directeuren verhoogen. De voorzitter zeide dat dit niet aan de or de was. De heer Jac. Sengers meende, dat men vertrouwen in het bestuur meet stellen, wat de directeuren deden was boven sprekers lof cn die uiterst sobere vergoeding moest er Wezen. (Applaus). Hierna werd druk gediscusseerd. D»n heer W. van Westerop kan het be- IfnVfV dlscussie niet bekooren. Spr. vprtrria ^"^nd, dat er over die sobere t-rgoeding nog gepraat werd, doch gezien de discussie stelde spreker voor om het voor Jaa' hij het oude te laten (Applaus). Ue discussie nam een onverwachte wen ding, toen de directeur, de heer H. Bakker i zn., een voorstel deed om voor het vee, dat hier werd verkocht, geen vergoeding te ge ven. Spr wilde de belangen van het fonds dienen. Hij zeide uitdrukkelijk, dat zijn voor stel geen afbreuk aan het werk van den voorzitter beoogde. De voorzitter wilde zijn werk niet roe men, doch stelde vast, dat, als de heer Ad miraal meent dat men geen werk doet, hij er naast is. Spr. toonde dit met voorbeelden aan. Hij weigerde echter om voor niemendal werk te doen. Spr. had een oplossing gevon den nu zijn mede-directeur het werk belang loos wilde doen en stelde vast, dat het dan even goed was, als deze het werk deed. De heer Westerop handhaafde zijn voor stel cm het bij het oude te iaten, de directeur Bakker bleef bij zijn voorstel om het werk kosteloos te doen wanneer de dieren hier worden verkocht en dat er een vergoeding van 5 zal berekend worden, als men naar Purmerend moet. Het voorstel-Westerop werd aangenomen met 21 voor, 5 tegen en 5 blanco. (Applaus). Zoowel de heer Admiraal als de heer Bak ker stelde vast dat zij het volle vertrouwen in den voorzitter hebben. (Instemming). De voorzitter vroeg of men de uitkeering a 90 pet. van de bruto-opbrengst der afge keurde dieren zou handhaven. Daar niemand het woord vroeg, werd het voorstel van het bestuur aangenomen. Bij de rondvraag werden huishoudelijke zaken behandeld. Daarna sluiting. De heer Jac. v. d. Kommer, die als op volger van den heer S. Morsch van van Gend en Loos den besteldienst bij de Spoorwegen uitvoerde, heeft als zoodanig bedankt. In zijn plaats is benoemd de heer Th. Morsch. Door den heer J. F. Kiers is heden de eerste rabarber bij de vereeniging „De voor uitgang" aangevoerd. DE TOREN VAN WIJK AAN ZEE. De burgemeester van Wijk aan Zee en Duin heeft aan den gemeenteraad mee gedeeld, dat de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen bericht heeft, geen termen aanwezig te achten om een Rijkssubsidie te verleenen ten behoeve van de restauratie van den in staat van verval verkeerenden dorpstoren te Wijk aan Zee. De minister heeft geadviseerd, voor deze restauratie een leening te sluiten en deze uit de gewone middelen in 20 jaren af te lossen. Tevens deelde de burgemeester mee, dat de toestand van den toren niet die zorg baart, als men uit min of meer alarmeerende persberichten zou kunnen afleiden. Het is de bedoeling, dat in een bijzon dere bijeenkomst de thans door de ge meente te nemen maatregelen ten be hoeve van de restauratie zullen worden besproken. ZUID S CH AR W OUDE. De zegelverkoop ten bate van het mis deelde kinde, heeft alhier opgebracht de niet onbelangrijke som van 271.75. Voorwaar voor een kleine gemeente een mooi resultaat. De heer C. de Boer Wz. die met een en ander was belast, meent dan ook op deze wijze hartelijk dank te zeggen aan de dames die zoo bereidwillig mede werkten. ACTIE TEGEN HET PENSIOENFONDS IN DE GRAFISCHE VAKKEN. Gisteravond hield het landelijk comité van actie tegen het pensioenfonds Grafi sche vakken een buitengewone vergade ring in de Harmonie aan de Rozengracht te Amsterdam. De penningmeester deelde mede, dat op de lijsten tot steuninzameling tot op heden voor 311 is ingeteekend. De heer Clausing, de voorzitter, wees er op, dat voor het voeren van een proces een ga- rantiebedrae van 1000 noodig is. De heer Bosma bracht nierop als se cretaris verslag uit van den stand van zaken der Landelijke actie. In Amster dam zijn momenteel nog 160 weigeraars. Het aantal weiereraars wordt over het geheele land aanmerkelijk 'minder. Hierop werd uitvoerig de houding voor de komende dagen besproken. In het Grafisch Weekblad wordt een aantal van 237 genoemd, geroyeerd door het Pensioenfonds van den typografenbond. Hierbij zijn er blijkbaar 77, lid van een andere organisatie dan den A. N. T. B. Mr. S. de Jong, aldus de voorzitter, heeft aanhouding van het royement ver zocht tot een juridische uitspraak is ge vallen. Hierop wilde echter het bestuur van het pensioenfonds niet ingaan. Spr. ge loofde dat nog niet tot royement van de organisatie zal worden overgegaan. Men zal zich nog wel bedenken voor tot royement wordt overgegaan. Royeert men ons dan past de organi satie den broodroof toe op een aantal arbeiders. Spr. adviseerde het compro misvoorstel om te betalen en later het eventueel terug te krijgen niet aan te nemen. Hij wekte op de actie voort te zetten en het royement van de organisa tie te ttrotseeren. Krijgen wij, aldus de heer Clausing, Donderdag ons roye- mentsbesluit, dan zullen wij de uit spraak in kort geding van den president van de rechtbank afwachten. Spr. zou de zaak voor het hof gebracht wenschen te zien en tot zoolang zou hij het royement uitgesteld willen zien. Dit is een kwestie van een half jaar. Beide partijen zouden zich dan moeten verbin den zich bij de uitspraak van het Hof neer te leggen en dat s^n maatregelen tegen de weigeraars cullen worden ge nomen. Indien de tegenpartij niet op dit plan ingaat, zijn wij aangewezen op de kort-geding-pr. cedure tot opschorting van het royement. Dit is ook de meening van den juridischen adviseur, mr. S. de Jong, aldus spr. De vergadering besloot hierop de wei gering te handhaven; het bestuur zal naar stand van zaken handelen inzake het voeren van een proces. Een resolutie zal naar het Hoofdbe stuur worden gezonden, waarin dit wordt verzocht het afdeelingsbestuur van Amsterdam I te gelasten een verga dering te beleggen, binnen 14 dagen, om de weigeraarskwestie te bespreken. DE ZUIDERZEESTEUNWET. Het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist heeft den minister van waterstaat de volgen de vraag gesteld: Is de minister bereid het advies van de ge nerale commissie Zuiderzeesteunwet bene vens dat van den Zuiderzeeraad, voor de her ziening van de Zuiderzeesteunwet ingewon nen, en waarvan op blz. 1 van de memorie van toelichting van het wetsontwerp wijzi ging van de Zuiderzeesteunwet wordt gewag gemaakt, aan de Kamer, vóórdat het onder zoek in de afdeelingen over het wetsontwerp plaats hééft, over te leggen? DE RAMP TE GRONINGEN. Mededeeling van den minister van arbeid. Op vragen van het Tweede Kamerlid Brau- tigam inzake den toestand van den stoomke tel die 20 Dec. 1.1. te Groningen uitelkaar sprong, heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid geantwoord: De gesprongen ketel vertoonde een gebrek, dat echter door de ambtenaren van den dienst voor het Stoomwezen niet van dien aard geoordeeld werd, dat onmiddellijke voorziening geboden was. Na een voorloopi- ge herstelling werd het gebruik van den ketel op een werkdruk van 5 K.G. per c.M*. als nog tot de maand Januari 1930 toegestaan, doch voorgeschreven, dat de ketel in die maand uit het schip moest worden gelicht voor afdoend onderzoek. De gebruiker gaf daarop te kennen, dat het in zijn bedoeling lag den ketel dan met 31 December 1929 door een anderen te vervangen. Volgens door den dienst voor het Stoom wezen verkregen inlichtingen was de op de boot als stoker of machinist dienstdoende persoon een jonge man van ongeveer 21-ja rigen leeftijd, zeer oppassend en intellectueel niet achterstaand bij den gemiddelden stoker, op dergelijke booten werkzaam. Dat hij tot voor korten tijd als dekknecht had gevaren, werd eveneens vernomen. Het onderzoek, bedoeld in artikel 26 der Stoomwet, is nog niet afgeloopen. De ondergeteekende is bereid, zoodra het onderzoek is afgeloopen, het rapport betref fende dit ongeval te doen publiceeren. VERKEERSONGEVALLEN. Door een tram aangereden. Op de Wittenburgergracht te Amster dam heeft gistermiddag te ruim half één een zeer ernstig ongeval plaats gehad. Een 60-jarige lompenkoopman duw de op genoemde gracht zijn handkar voort in de richting van de Tsaar Peter straat. In verband met het feit, dat het trot toir ter plaatse vlak langs de rechter tramrails loopt, was de man verplicht met zijn wagen op deze rails -te blijven en alleen bij de nadering van een ach ter hem Lome. de tram naar links uit te wijken. Toen echter een tramwagen van lijn 13 hem dan ook inderdaad had ingehaald en de bestuurder den koopman door herhaalde belsignalen waarschuwde om plaats te maken, bleef laatstgenoemde zijn wagen op de trambaan voortduwen. De bestuurder van de tram zette zijn wagen door, met het gevolg, dat de koop man in den rug werd aangereden en met een schok ter rechterzijde van de tram rails geslingerd werd, terwijl zijn kar aan den anderen kant terecht kwam. Het slachtoffer bleek hevig gekneusd te zijn en moest per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis worden gevoerd. De politie stelt een streng onderzoek naar de oorzaak van dit ongeval in. De man is in het Israëlitisch ziekenhuis overleden (Reeds in een deel der vorige oplaag gemeld.) het volgende is ontleend: Het geheel ontbreken der kasstukken van de z.g. „groote kas", die konden dienen tot een reconstructie van verschillende rekenin gen, gevoegd bij de afwezigheid van den di recteur A. Hethey, gaven curatoren aanlei ding d.d. 21 October 1929 de rechtbank te verzoeken de inbewaringstelling van ge noemden heer te gelasten, ten einde curatoren ophelderingen te verschaffen. Waar de ge zochte buitenslands vertoeft, heeft dit bevel vooralsnog niet tot resultaten geleid. De boeken zijn overigens behoorlijk bij tot 1 October 1929; echter vermoeden curatoren gefingeerde debiteuren. Het rapport wijst aan verschillende vorde ringen van den boedel op derden, tot een bedrag van ongeveer 255.000 en crediteu ren tot een bedrag van 350.000. Een der belangrijkste debiteuren, ongeveer 89.000, was de directeur zelf; deze is privé echter failliet. Preferente crediteuren hebben zich aange meld tot een bedrag van 456.39, concurren te tot een bedrag van 169.612.82. Curatoren spreken verschillende debiteuren aan voor 'n bedrag van ongeveer 120.000; of vier aandeelen Kon. Ned. Petroleum- Maatschapr'j ter waarde van ongeveer 16.000, cn den boedel werden aange troffen en waartegenover de N. V. te Parijs certificaten had uitgegeven, zullen worden opgevorderd, staat nog niet vast. Over een transactie met de curatoren van den heer Hethey privé zijn besprekingen gevoerd, wel ke tot nog toe geen resultaten opleverden. Curatoren kunnen derhalve omtrent even- tueele uitkeeringen geen voorspellingen doen, doch blijven diligent. EEN VERGUNNING-KWESTIE. Houdt een drankwetvergunning bij overlijden op? Voor- het kantongerecht te Wageningen hebben terechtgestaan drie zetkasteleins, die een drankwetvergunning exploiteerden, ver leend aan een N. Vennootschap. De eene vennootschap, de firma Van Rijn en Co., verhuurde twee café's, de andere de firma Holtus en Co., één. Van de vennootschap v. Rijn en Co. is een der firmanten in 1921 uit getreden en heeft de andere firmant zich In het Handelsregister doen inschrijven als eenigst eigenaar. De uitgetreden firmant is in 1923 overleden. Van de andere vennootschap zijn beide firmanten overleden. Aan de drie kasteleins werd ten laste ge legd, dat zij zonder vergunning sterken drank zouden hebben verkocht. Bij het getuigenverhoor verklaarde de nog levende vennoot der firma v. Rijn en Co., dat de andere vennoot, zijn broeder, nooit uitge treden was; die meening berustte op een fout, gemaakt bij de inschrijving in het Han delsregister, welke fout thans hersteld is. Bij vonnis van 28 November j.1. heeft de kan tonrechter te Arnhem verbetering der in schrijving in het Handelsregister gelast. Na den dood van get.'s broeder is diens zoon in zijn rechten getreden. Het O. M. wees er op, dat bij een bijzonde re controle ter gemeente-secretarie was geble ken, dat de firma's welke het hier geldt, niet meer bestonden door uittreden en overlijden en dus ook niet meer de vergunningen dier firma's. Vandaar de processen-verbaal. Spr. meende, dat door de uittreding in 1921 de firma v. Rijn en Co. sedert dien datum niet meer bestaat en dat door de verbetering der inschrijving in het Handelsregister geen nieuwe firma werd opgericht of de oude her opgericht. Wat de firma Holtus en Co. be treft, meende het O. M., dat deze bij het over lijden van den laatsten firmant had opgehou den te bestaan en de drankwetvergunning eveneens. Aangezien het hier een principieele kwes tie geldt, vroeg hij tegen ieder der verdachten 1 of 1 dag hechtenis. De uitspraak van den kantonrechter volgt later. UITZENDING VAN WERKLOOZEN. De gunstige weersgesteldheid is aan leiding geweest, dat het crisisbureau te Arnhem de uitzending van Arnhemsche werkloozen naar de draineeringswerFen aan de Baaksche beek heeft hervat. Er zijn thans twee ploegen, elk van veertig man, vertrokken, waarvan één naar De Wierse en één naar Ziewent bij Lichten voorde. Er moet een keet verplaatst wor den van Wichmond naar het Wolfaarts- veen. Zoodra dit is geschied, waarsehijn- lijkk over veertien Jagen, zullen opnieuw veertig werkloozen worden uitgezonden. OUD GRAF BLOOTGELEGD. Dezer dagen heeft op het Enge-bergje op het hoogste punt van de Soester Eng een op graving plaats gehad, waarbij een zeer oud graf is blootgelegd. Genoemd graf ligt op een oerlaag 50 c.M. onder het tegenwoordige opper vlak,"terwijl de heuvel, waarin het graf gelegen was, is opgebouwd uit rood-leem- achtig zand, met kiezel. In het graf. hetwelk gevonden werd in een strekking West ten Noorden-Oost ten Zuiden en 40 tot 50 c.M. in den oerbodem was gezonken, werd een silhouet van een lijk, in een z.g. hurkende houding en liggend op de rechterzijde, aan getroffen. In het graf werden geen bijgraven gevonden. Waarschijnlijk dateert het graf uit het neo lithicum of latere steenen tijdperk of, in j3 ren uitgedrukt, ongeveer 2000 voor onze tijd rekening. N. V. ADMINISTRATIEKANTOOR DAMARALAND. Gister had in het Paleis van Justitie te Amsterdam de verificatie-vergadering plaats in het faillissement van de N.V. Administra tiekantoor Damaralarid. In deze vergadering brachten de curatoren mr. G. M. A. van Meer en mr. dr. Jac. Groo ten Jr. aan den rechter-commissaris mr. B. de Gaay Fortman een verslag uit, waaraan AFSCHAFFING OPCENTEN SUIKER ACCIJNS. De minister van Financiën heeft een na dere circulaire gezonden aan de directeuren der directe belastingen. Daaraan is het navolgende ontleend: Indien de voorraad goederen, die een be langhebbende wenscht aan te geven op «-en formulier, daarop niet naar behooren kan worden omschreven, dan is het geoorloofd in dat formulier te verwijzen naar een daar aan te hechten lijst, die de omschrijving der goederen bevat. Indien het ter vereenvoudiging van het werk der monsterneming gewenscht is een zoogenaamd mengmonster te nemen, dan kan hiertoe worden overgegaan. De meng- monsters mogen uitsluitend bestaan uit goj deren van dezelfde soort (bijvoorbeeld drops of chocolade, maar niet: drops en chocola de). Het is onverschillig of de goederen, waar voor de teruggaaf wordt verzocht, uit het buitenland zijn ingevoerd of niet; de terug gaaf blijft echter beperkt tot de saccharose die de goederen bevatten. Invertsuiker en an dere suiker blijven ten deze buiten beschou wing. Er wordt nogmaals nadrukkelijk op gewe zen, dat ook de voorraden voorhanden bij fa brikanten van suikerhoudende goederen, die ertdiet genieten, in aanmerking komen voor de teruggaaf. Dit geldt ook voor halffabri katen en voor in bewerking zijnde gcederen, voor zoover die onder verzegeling kunnen worden gebracht. zocht, ontslag als lid van den raad te ne men. Voorts hebben de heeren Smoor en Da- men, leden van de r.-k.-fractie, de uitgetreden groep verzocht, hen als lid toe te laten. De raad bestaat thans uit de volgende groepen: 2 leden r.k.-fractie, 8 r.k. groep, 4 r.k. dissident, 1 r.k. afzonderlijke en 2 soc- dem. Vermoedelijk zullen thans eenige com binaties plaats vinden. EEN VERDWENEN ARRESTANT. Zondagavond heeft te Sas van Gent eet vechtpartij plaats gehad in een café, tus- schen eenige Franschen en Nederlanders, vermoedelijk een gevolg van de thans opge heven staking aan de stijfselfabriek, bij wel ke gelegenheid het nog al heet schijnt te zijn toegegaan. Op een gegeven moment vielen er eenige schoten, tengevolge waarvan een der vechtende werd getroffen. De marechaussee heeft als verdacht van deze schoten te heb ben gelost, gearresteerd zekeren Van Dron- gelen, werkman te Sas van Gent, die nu br de justitie te Middelburg zou worden voor geleid. Aan boord van de provinciale boot verzocht hij zijn geleiders van de W. C. te mogen gebruik maken, hetgeen werd toege staan. Aangezien hij volgens de meening van de politiemannen wel wat lang wegbleef, gingen deze kijken, doch de vogel bleek ge vlogen. Een onderzoek over het gansche schip ingesteld, bleef vruchteloos. Opsporing van den persoon wordt thans door de politie verzocht. KORTE BERICHTEN. Naar Het Volk meldt heeft de heer E Stokvis, vroeger lid van den Indischen Volksraad, besloten, in April weer voor kor ten tijd naar Indië te gaan. Sedert 11 dezer wordt de 15-jarigf zoon van J. Vos, die van Odoorn naar Hen gelo zou fietsen, vermist. Het lijk van den te IJmuiden verdron ken Scheveningschen visscher H. v. d. H. ii gistermiddag opgehaald. De man was 47 jaar en ongehuwd Te Westkapelle is een boei van enkele duizenden kilogrammen zwaarte aange spoeld; hij heeft daarbij een 50 palen der zeeweringen beschadigd. Personeel van het^ Belgisch loodswezen heeft den boei gedeelte-; lijk gedemonteerd Anderen hebben er later nog groote stukken ijzer van afgehaald. Het driejarig dochtertje van den heer Schrama te Assendelft is in een sloot achter de woning gevallen en verdronken Gistermiddag is te Sassenheim 't nieu we gemeentehuis officieel geopend. Aanwezig waren o.a. de voorgangers op kerkelijk en maatschappelijk gebied in de gemeente, de burgemeesters van verschillende omliggende daatsen en de commisaris der koningin in Zuidholland, minister van Staat jhr. mr. dr H. A. van Karnebeek. Prins Hendrik heeft gisterochtend de 45ste tentoonstelling van de Kon. Ned. Ver „Avicultura" te Den Haag geopend. ONEENIGHEID IN EEN RAADS FRACTIE. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Deze week verscheen de mededeeling van zes leden van de r.k. raadsfractie van ont slagneming als lid dezer fractie, omdat zij niet meer met eenige anderen konden samen werken wegens dezer „maatschappelijke po sitie en persoonlijke omstandigheden". Ge noemde zes leden hebben besloten, een af zonderlijke groep te vormen. De eerste on derteekenaar van de circulaire in alfabeti sche volgorde is de heer J. B., als een „wil de" in den raad gekomen. Deze nu heeft Don derdag voor de Bredasche rechtbank terecht gestaan wegens smaad en beleediging van drie politieambtenaren van Roosendaal. Des wege is twee maanden gevangenisstraf te gen hem geëischt. De leider van de uitgetre den groep heeft nu den heer B. ernstig ver Melkzaak, omzet ongeveer 500 Liter met boter, kaas en eieren. Huis te huur 5 per week, direct te aanvaarden. Alkmaar. Flink Woonhuis met fietsen- zaak met inventaris en koop mansgoederen, koopsom 5500, zeer billijk. Flink Woon- en Winkelhuis op goeden stand, zijnde een zaak in fietsen en muziekinstrumen ten, 6500. Woon- en Winkelhuis op goe den stand, St. Annastraat, keu rig in orde, bij uitnemendheid voor manufacturen, koopsom 3500. Mooi Burgerwoonhuis, Geest, keurig in orde, bij uitnemend heid voor rentenier, koopsom 3000. Woon- en Winkelhuis, Geest, 3000, thans vischwinkel. Bmy er woonhuis, Ropjeskuil» 3000. Mooi Burgerwoonhuis, Nieuw- po wtslaan^ 3750. Al deze per- ceelen zijn direct te aanvaarden. Heerenhuis Roemer Visscher- straat, met Mei te aanvaarden, 6000. Voorts verschillende Heeren huizen en Burgerwoonhuizen. Tl. HUUR: Heerenhuis, Spoorstraat, met verschillende kamers, huur 52 per maand. Mooi Burgerwoonhuis, Hei- looërdijk, 8 per week, direct te aanvaarden. Twee kleine Woningen, Com pagniestraat, 3 per week. Voor alle perceelen hypotheek beschikbaar. Veel geld beschikbaar als eer ste hypotheek. Inlichtingen bij de makelaars VAN DIEPEN, Alkmaar e* Heiloo. De HOUTVESTER te Utrecht zal op DINSDAG 28 JANUARI 1930 des namiddags één uur in het pension „Duin en Bosch" te Westermient op Texel in het openbaar bij afslag zonder be ding van onraad verkoopen ruim 400 PERCEELEN ZWARE EN LICHTE PALEN, liggende in de omgeving van den „Rozendijk." Inlichtingen geeft de Bosch wachter te De Kaog op. Texei,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7