DAGBLAD VOOR ALKMAAB EN OMSTREKEN. De Tweede Haagsche Conferentie. DE KLEINE ENTENTE. DE A.S, VLOOTCONFERENTIE. RUSSISCHE SGHENDIN6 VIN DEN BOSPORUS. %o. 16 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. Buitenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cent PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven iranco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telei. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. MAANDAG 20 JANUARI 1930 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. DE NADERENDE VLOOT- CONFERENTIE. Het moeilijke kruisersprobleem. Een Italiaansche verrassing. Nóg is de vlootconferentie niet begonnen. Nóg kunnen we geen officieele resultaten Van die conferentie mede deelen. Maar wel kunnen we op de moeilijkheden wijzen, waaraan men niet zal kunnen ontko men. En als we dan over die moeilijkheden zul len schrijven, dan denken we allereerst aan het kruisers-probleem. Dat zal wel heel moeilijk op te lossen zijn, vooral omdat de verschillende deelnemende landen hier hun eigen belangen te verdedigen hebben, welke geheel tegen elkaar indruischen. De aanwezigheid der Japansche delegatie eenigen tijd vóór de opening te Londen, heelt de Engelsche regeering inzicht gegeven in de tegenstelling tusschen Amerika en Japan over de groote kruisers, de zoogenaamde Washington-Kruisers (van 10.000 ton met 20 C.M.-kanonnen). Japan wil van de verhouding die het te Washington voor de kapitale schepen aan vaardde 5 (Amerika) 5 (Engeland) 3 (Japan) ten aanzien van de groote krui sers niets weten. Het vraagt 70 pet van de lAmerikaansche sterkte aan groote kruisers, wat de Vereenigde Staten het niet toe willen staan. Volgens de voorloopige afspraak die Amerika en Engeland gemaakt hebben, zou de verhouding in groote kruisers tusschen deze twee mogendheden achttien Amerikaan- sche tegen ongeveer vijftien Engelsche wor den. Bijgevolg zou nu Japan er 12.6 eischen, waarvan de tiendeelige breuk verrekend zou kunnen worden in een kruiser van kleiner tonnemaat, b.v. 12 van 10.000 en een van 6000 ton of hoe dan ook. Maar daardoor ont staat niet alleen e entegenstelling tusschen Amerika en Japan, maar ook tusschen En geland en Japan, omdat het Britsche rijk zich dan weer wat groote kruisers betreft te zwak gaat voelen tegenover Japan. En nu komt daar nog bij een verrassing van Italiaansche zijde. De Geneefsche corres pondent van de Daily Herald weet n.1. mede te deelen, dat de Italiaansche delegatie da delijk na de opening der conferentie met een mededeel ing zal komen, die als een coup de théatre beschouwd kan worden. Italië zou n.1. bereid zijn, vrijwel de geheele vloot af te danken, als de andere zeemogend heden dit voorbeeld zouden willen volgen. Het is moeilijk denkbaar, dat zulk een tot onvruchtbaarheid gedoemd voorstel aan de orde zal komen. Het zou een zeer sensatio- neele vorm zijn, waarin het herhaaldelijk van Italiaansche zijde aangekondigde voor nemen gegoten zou worden, om met „elke vermindering van de oorlogsvloot" genoegen te nemen, mits de Italianen maar zeker kun nen zijn van gelijkheid in sterkte met de Franschen. Men moet bij dit bericht denken aan de andere coup de théatre van Litwinof in de voorbereidende ontwapeningscommis sie te Genève toen hij den anderen deelne mers een voorstel van de Sowjet-Unie over bracht, om alle wapeningen stuk te slaan. De overeenkomst zou ook zijn dat zulk ten voorstel juist weer kwam van een mogend heid die een zeer militante buitenlandsche politiek voert, zoodat er twijfel aan de op rechtheid en de ware bedoeling ervan zou rijzen. De politiek welke de Sowjet-Unie aan de grens van Mantsjoerije pas tegenover Chi na gevoerd heeft, was al heel weinig met den geest die uit Litwinof's voorstel heette te spreken, in overeenstemming. Te Genève heeft men het wijselijk een „begrafenis eer ste klas" bezorgd, omdat het in het geheel geen basis voor beraadslaging kon vormen. Iets dergelijks zou er met een Italiaansch voorstel van deze strekking moeten gebeu ren. We zullen afwachten, wat er van deze Italiaansche verrassing terecht komt. En wat de andere zeemogendheden er van zullen zeggen. DE ZITTING VAN ZATERDAG- Zaterdagmiddag heeft de kleine Entente een belangrijke zitting gehouden. Daarna is de Hongaarsche delegatie uitge- noodigd, in de vergadering te komen. Daarne vergaderde de kleine Entente we der zonder Hongarije. Naar minister Loucheur op het Binnenhof meedeelde, zijn de moeilijkheden nog niet op gelost. De zitting van de kleine Entente is Zater dagavond eerst te half elf aangevangen. Na dat men een uur beraadslaagd had heeft men de Hongaarsche delegatie verzocht ter verga dering te komen. De zitting is daarna met de Hongaren voortgezet. De zitting dei niet-Duitsche commissie werd Zaterdagavond om 12 uur 15 gesloten zonder resultaat bereikt te hebben. Zij werd Zondag om half elf voortgezet. DE HONGAARSCHE KWESTIE. Naar verluidt, zou in de zitting van Za terdagavond over de Oostelijke vraagstukken, welke bijeenkomst te half tien aanving, de Italiaansche minister Pirelli voorstellen om de Hongaarsche kwestie op te lossen door de vorming van twee kassen, één voor de beta lingen in verband met de agrarische hervor mingen en één voor de o-verige betalingen. UIT DE DUITSCHE PERSCONFERENTIE. fn de Duitsche persconferentie is Zaterdag avond o.a. medegedeeld, dat de zitting der volledige Duitsche commissie, welke te zes uur plaats zou hebben, verdaagd is tot mor gen, omdat de kwestie der Oostelijke herstel- vraagstukken nog niet is opgelost en men het niet raadzaam achtte in deze omstandigheden met de bij deze waagstukken betrokken mo gendheden besprekingen te gaan voeren over de regelingen der Duitsche kwesties, waarom trent de ontwerpen hun eerst heden hebben bereikt, zoodat zij nog niet voldoende gele genheid gehad hebben ze te bestudeeren. Wellicht zou aan de vergadering van Zon dag der Duitsche commissie de slotzitting der conferentie aansluiten, doch dit is niet waar schijnlijk te achten. Er wordt ook reeds van gesproken, dat eerst op Dinsdag de slotzit ting zal plaats hebben. REGELING BETREFFENDE DE MOBILISATIE VAN EEN GEDEELTE DER ONVOOR- WAARDELIIKE ANNUÏTEITEN VAN HET NIEUWE PLAN. De gevolmachtigde vertegenwoordigers van de onderteekenende Regeeringen: overwegende eenerzij ds art. 165 van net Rapport der deskundigen hetwelk vaststelt, dat, volgens het standpunt der crediteur- mogendheden een essentieel element van het Nieuwe Plan is, dat de annuïteiten betaald worden in een vorm die de mobilisatie moge lijk maakt volgens de daartoe gemaakte bepa lingen anderzijds: art. 161 van hetzelfde Rapport dat de noodzakelijkheid erkent de financiëele zelfstandigheid van Duitschland te herstel len; zijn, in een geest van samenwerking het navolgende overeengekomen: I. 1. Enkele crediteur-Regeeringen verklaren dat het hun bedoeling is zoo spoedig mogelijk over te gaan tot de uitgifte op de interna tionale geldmarkt van een of meer tranches Herstel-bons tot een globaalbedrag van 300 millioen dollar. Zij zijn voornemens deze uit gifte te doen plaats vinden voor den len Oct. 1930. 2. De Duitsche Regeering verklaart niet tot eenige buitenlandsche leening voor langen termijn te zullen overgaan voor den len Oct. 1930 of, zoo de hier bedoelde uitgifte voor dien datum niet verwezenlijkt zou zijn, voor het verloop van den tijd van een jaar, gere kend vanaf de overgifte van het schuld-certi ficaat van 't Duitsche Rijk aan de Internat Herstelbank, zonder dat deze overeenkomst in stand kan blijven na 31 Maart 1931. Deze verklaring heeft eveneens betrekking op de Rijkspost en de Duitsche Rijksspoorwegen Mij. 3. Voorts zal bovenstaande verklaring der Duitsche Regeering in de volgende gevallen vervallen a. na de realisatie van de mobilisatie operaties voor het bovenaangegeven bedrag; b. twee maanden nadat de Internationale Herstelbank, overeenkomstig de bepalingen van art 143 en van de annexen van het Plan kenbaar zal hebben gemaakt, dat het haar praktisch mogelijk lijkt tot de uitgifte van 't bovengenoemde bedrag over te gaan of tot een aanvullende uitgifte, indien door de credi- teurmoger.dheden die emissie niet verwezen lijkt is. 4. Onder het hierboven bedoelde bedrag van 300 millioen dollar wordt de werkelijke opbrengst begrepen en niet de nominale waarde der uitgegeven aandeelen. 5. Het Duitsche Rijk deelt mede, dat het ingevolge een acte van 26 October 1929 bij de Swenska Tandsticks Aktiebolaget te Stock holm en de N.V. Financieele Mij. Kreuger en Toll te Amsterdam een leening van 125 mil lioen dollar heeft gesloten. Men komt overeen dat de bovenvermelde verklaringen niet slaan op die leening. In elk geval verplicht de Duitsche regee ring zich dat de uit hoofde van die overeen komst te scheppen Rijksobligaties niet eerder voor openbare inschrijving zullen worden aangeboden dan na 30 Juni 1933. Het Duitsche Rijk verbindt zicht. in over eenstemming met de Swenska Tandsticks Aktiebolaget te Stockholm en de N.V. Finan cieele Mij Kreuger en To1l te Amsterdam, wier adhesie een onderwerp uitmaakt van een brief die aan bijgaande stukken zal worden toegevoegd, dat de dienst dezer leening geen onderscheid ten nadeele van dien der onvoor waardelijke annuïteiten met zich mee zal kun nen brengen. 6. De Duitsche Regeering behoudt zich de bevoegdheid voor, deel te nemen aan de mobi lisatie-operaties van 't bedrag ad 300 mil lioen dollar, bedoeld in alinea 5 bovenver meld. Deze deelneming zal volgens de oor spronkelijke voorwaarden plaats vinden. 7. Deze operaties zullen verricht worden door bemiddeling van de Internationale Her stelbank. Hun opbrengst en rente zullen tus schen de credietstaten voor de onvoorwaar delijke herstelbetalingen en de Duitsche Re geeringen verdeeld worden in een verhouding van 2/3 voor de eerst en 1/3 voor laatst genoemde. 8. De dienst van zulke leeningen zal ge meenschappelijk verzekerd worden in de bo ven aangegeven verhoudingen door een voor schot op de herstelbetalingen en door een storting van het Duitsche rijk in de Inter nationale Herstelbank. Voor elk dier leenin gen zullen dat voorschot en die storting door de Internationale Herstelbank bijeen worden gedaan in een rekening die uitsluitend en al leenlijk betrekking heeft op den dienst der ge noemde leen ing. 9. De leeningsovereenkomsten van boven bedoelde soort zullen een bepaling moeten be vatten betreffende vervroegde aflossing na een periode die de tien jaar niet mag over schrijden. 10. Voor het geval, dat na de verklaring der Duitsche Regeering dat zij van de hooger aangegeven bevoegdheid gebruik wil maken, niettemin de beoogde samenwerking niet ver kregen zou worden in den hiervoren omschre ven vorm, verklaren de belanghebbende regee ringen zich vast besloten haar niettemin te verwezenlijken door dan naar de praktische oplossingen te zoeken die hetzelfde resultaat zouden kunnen verzekeren. De Duitsche en Fransche tekst van deze overeenkomst zullen gelijke kracht hebben. TARDIEU STUURT FELICITATIE TELEGRAM AAN BRIAND. Tardieu heeft aan Briand een telegram ge zonden, inhoudende dat overeenstemming is bereikt betreffende de Duitsche herstel betalingen, terwijl hij Briand gelukwenscht met 'het feit, dat een hartelijke samenwerking veroorloofd heeft een gelukkig resultaat te verkrijgen in het belang van den vrede. DE RESIDENTIE VLAGT. Van de Haagsche toren, en van de ge meente- en landsgebouwen woei heden de vlag ter gelegenheid van de sluiting van de Haagsche Conferentie. DE SLUITINGSZITTING. De plechtige sluitingszitting der conferen tie, welke aanvankelijk was bepaald op heden ochtend half elf, is eerst tot 3 uur en daarna tot 5 uur uitgesteld. Aangezien de Duitsche delegatie voorne mens is, hedenavond om 7 uur Den Haag te verlaten, heeft zij tegen het vastgestelde uur voor de sluitingszitting wel eenig bezwaar. Het is daarom mogelijk, dat de zitting reeds om 4 uur een aanvang zal nemen. Sensationeele mededeelingen van de Italiaansche regeering voorspeld. De „Daily Herald" publiceerde Zaterdag op een in het oog loopende plaats een tele gram van zijn correspondent te Genève mel dend dat de Italiaansche regeering van plan is bij de opening der vlootconferentie een op zienbarende verklaring te doen afleggen Tenzij de instructies nog op het einde der week gewijzigd worden, zal de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken aankon digen dat Italië bereid is om, als andeie na ties dit voorbeeld volgen, zoo goed als zijn geheele vloot af te danken daar Mussolint beseft dat welk plan ook aangenomen wordt, Italië veroordeeld zal zijn ver in de minder heid te blijven, zoodat het veel te winneD heeft bij een werkelijk drastische verminde ring van alle vloten. Het vraagstuk van de afschaffing der slagschepen. De Amerikaansche delegatie heeft bij haa: aankomst in Engeland verklaard dat zij niet verwachtte dat de kwestie van de afschaffing der groote schepen op de vlootconferentie zal worden besproken. Dit wordt hier uitge legd als een aanwijzing dat de gedelegeer den niet wenschen dat de andere punten van de beperking der bewapening op den achter grond zullen worden gedrongen door een onderzoek van de kwestie der afschaffing van de pantserschepen. Aansluiting Vlootconferentie. Deelneming van Duitschland aan de Vlootconferentie? Naar den Berlijnschen vertegenwoordiger van den „Observer" in Berlijnsche politieke kringen verneemt, wordt door de Duitsche regeering onderzocht of latere deelneming aan de Londensche Vlootconferentie mogelijk is; daarbij is natuurlijk niet te denken als „volwaardig lid", aangezien Duitschland geen onderteekenaar is van het Vlootverdrag van Washington. v In verband met de belangrijkheid van de Duitsche handelsvloot, is evenwel deze kwes tie eenigen tijd geleden reeds in Amerika aan geroerd. In dit geval zouden Holland en de Scandinavische landen eveneens aan de Con ferentie deelnemen. Frankrijk en het Middellandsche Zee-Locarno. Het eerste contact tusschen de thans bijna voltallig te Londen verblijvende Fransche ge delegeerden ter Vlootconferentie ai de En gelsche kringen, heeft de bezorgdheid, dat van Fransche zijde ernstige hinderpal ,-n zou den worden opgeworpen, gekalmeerd. In Fransche delegatiekringen is men voornemars de kwestie voor het Pact van de Middelland sche Zee, ondanks de ondubbelzinnige af wijzing, door het recente Britsche antwoord- memorandum vast te houden. Ten einde deze gedachten beter perspectief te geven, zijn de Franschen voornemens een Middellandsche Zee-Locarno en een Pact voor den Atlanti- schen Oceaan voor te stellen. De blijkbaar ge koesterde hoop om voor dit Oceaanpact de Vereenigde Staten te winnen, staat evenvvel in geen enkel verband met den feitelijken toe stand. Engeland's houding tegenover een dergelijk voorstel zou in den zelfden geest zijn. Naar uit Moskou gemeld wordt publiceert het officieuze Sovjet-persagentschap „Tass" een bericht van den navolgenden inhoud: „De Russische pantserkruisers „Parisct- kaja Komuna" en „Profintern" die wegens machineschade Napels moesten aandoen, hebben van den Revolutionnairen- en Oor logsraad der Sovjet-Unie instructie ontvan gen onverwijld de reis te onderbreken en naar een Russische haven in de Zwarte Zee terug te keeren". Hierdoor wordt dus van officieele Russi sche zijde het bericht bevestigd, dat de oor logsschepen de Bosporus zijn doorgevaren en hierdoor de overeenkomst inzake de zee engten hebben geschonden. Te Sebastipol aangekomen Naar officieel uit Moskou wordt gemeld, zijn de beide Russische oorlogsschepen „Pa- rischkaja Komuna" en „Profintern" onder be vel van admiraal Galler Zaterdagmiddag in Sebastopol aangekomen, waar zij door de Zwartezee Vloot hartelijk werden ont vangen. Admiraal Galler hield een rede over de politieke beteekenis van den tocht der beide pantserkruisers uit de Oostzee naar de Zwarte Zee langs de Dardanellen. Thans zal de „Parischkaja Komuna" vlaggeschip worden der Roode Vloot in de Zwarte Zee. den, stuurde hij haar eens een brief met het hoofd „Generalstaatsanwalt", waarin haar werd meegedeeld, dat een bevel tot inhechte nisneming niet zou kunnen worden vóórko men. De zuster van Krull's slachtoffer hoorde echter van de geschiedenis, zij greep dade 1P krachtig in, met het gevolg, dat mijnheer de „Kommissar" spoedig werd gearresteerd. De deskundigen verklaarden Krull tot een fantast met hysterisch-alkoholistische dwang voorstellingen. Zelf verklaarde Krull voor het gerecht, dat hij niet behoorlijk zijn verde diging kan voeren, omdat hij niet zijn norma le hoeveelheid cognac had kunnen drinken! CHINA. DE STRIJD IN HET ZUIDEN. Hoihau door de Kantonrieezen bezet. De marine van Kanton heeft Hoihau (op het eiland Hainan) bezet. De vijand trekt zonder tegenstand te bieden terug. De Brit sche kanonneerboot „Magnolia" en de Ame rikaansche destroyer „MacLeish" zijn te Hoihau aangekomen. De „Magnolia" heeft draadloos gemeld dat de toestand rustig is en dat er geen moeilijkheden worden ver wacht. Het is niet waarschijnlijk dat de vreemdelingen zullen worden lastig geval len. DUITSCHLAND. LUITENANT KRULL „KRIMINALKOMMISSAR". Een onbeschaamde brutaliteit De beruchte luitenant Krull, welbekend in verband met den moord indertijd op Rosa Luxemburg, is weer eens op het „oorlogs pad" geweest, n.1. in zijn functie van op lichter. De rechtbank te Hamburg heeft hem Za terdag tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens voortgezet bedrog, afpersing en valschheid in geschrifte. In de jaren '22 en '23 werd Krull na een avontuurlijke loopbaan tijdens en na den oorlog, eenige malen veroordeeld wegens diefstal, bedrog en het onbevoegd dragen van een ambtstitel. In *28 trachtte hij weer connecties aan te knoopen met 'n dame, die hij vroeger ook al een paar malen geld en kostbaarheden had weten af te zetten. Nu maakte hij gebruik van zijn kennis voor het verleden van deze vrouw om zich nieuwe geldbedragen door haar te verschaffen. Hij deelde haar bij een bezoek mede, dat hi „Kriminalkommissar" was en dat zij in ver band met haar verleden binnenkort gearres teerd zou worden. Hij had zelfs de brutaliteit zijn slachtoffer in het justitiegebouw te ontbieden. Hij liep met haar het paleis van justitie door, liet haar hier en daar in een kamer wachten, ter wijl hij z.g. bij verschillende personen haar belangen bepleitte; deed daarbij zeer gewich tig en kon tenslotte zijn „cliënte" als resul taat van zijn bemoeiingen meedeelen, dat het gevaar van arrestatie nog niet was afge wend, maar dat zij in elk geval cautie moest stellen. Met het gevolg, dat de vrouw hem al haar juweelen enz. ter hand stelde. Teneinde haar goed in zijn macht te hou ENGELAND. BRAND IN EEN FILMSTUDIO. In het filmatelier van de Gainsborough Pictures Ltd. in het Noorden van Londen js Zaterdag een felle brand uitgebroken, die zich zeer snel uitbreidde. Hoewel de brandweer sppedig met veel materieel ter plaatse was, was men niet tegen her vuur opgewassen! Binnen een uur was alles volkomen uitge brand. De meer dan 100 acteurs, die zich in het gebouw bevonden, konden zich bijtijds in veiligheid stellen. De regisseur en een hulpoperateur bekwamen brandwonden. ONLUSTEN BIJ EEN REGEERINGS- MIJN. 14 personen gedood. Tijdens onlusten bij een regeeringsmijn m de nabijheid van Johannesburg kwam het tot een ernstige botsing tusschen inlandsche mijnwerkers en politietroepen. Tijdens het gevecht werden 14 personen gewond. EEN MOOIE ORDER. 2500 man aan werk geholpen. De werf van Vickers Armstrong te Bar- row in Furness heeft Zaterdag haar grootste opdracht gekregen in de laatste 10 jaar n.1. den bouw van twee kapitale schepen voor rekening van de Peninsular en Orient- line. Aan dezen order zullen 2500 arbeiders ruim 2 jaar vast werk hebben en de vreugde in Barrow, waar 60 procent der geschoolde arbeiders werkloos was, is groot. Bovendien zullen nog 3 tot 400 speciale vaklieden uit Preston en andere omliggende steden noo- dig zijn. SPANJE. DREIGENDE STUDENTENSTAKING Naar aanleiding van de ontbin ding eener vereeniging. De regeering heeft de algemeene studen- tenvereeniging te Madrid wegens handelin gen in strijd met de statuten ontbonden. Het betreft hier blijkbaar een politiek intrige. Leden dezer organisatie hebben daarop in de hoogere onderwijsinrichtingen vlugschrif ten rondgedeeld, waarin tegen Maandag een „staking" wordt geproclameerd. Aanleiding tot dit incident zijn de verkiezingen voor den beheersraad der universiteit geweest, waar bij de leden der algemeene studentenvereeni- ging scherp stelling kozen tegen de katholie ke studentenvereeniging. FRANKRIJK. MAROKKAANSCHE SOLDAAT DOOR LANDGENOOTEN AFGESLACHT. In de artilleriekazerne te Lyon, werd een Marokkaansche soldaat, die stalwacht had, door vier kameraden geslagen en met een mestvork bewerkt. De man stierf aan de ver wondingen, waardoor hij deerlijk was ver minkt De onmenschen verborgen het üjk ia een loods en dekten het met stroo toe. On danks de bezwarendste aanwijzingen, ont kennen de vier Marokkanen pertinent. Zij zijn direct in bewaring gesteld. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. In de nabijheid van Evreux is een auto> mobiel in een bocht in den weg door een hek gereden en in een ondiepe met water ge vulde steengroeve terecht gekomen. Slechts een der vier inzittenden kon zich nog in vei« ligheid stellen, de andere vier werden ge dood. AMERIKA. HEVIGE KOUDE IN HET MIDDEN WESTEN. De hevige kou in het midden-Westen der Ver. Staten duurt voort. Na een aantal sneeuwstormen is het in enkele plaatsen kouder dan ooit te voren. Volgens de ingeko men berichten zijn in de laatste 3 dagen 14 menschen doodgevroren. De hevigste kou wordt uit Basin in den staat Montana ge meld, waar de thermometer gister tot 48 graden onder nul daalde. Men vreest, dat er onder het vee in dg statoi Wyoming en Texas groote verliezen zijn. SPANNING TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. Uit Buenos Aires wordt gemeld, dat tu-> schenBolivia en Paraguay nieuwe spanning is ontstaan. Het zou tusschen troepen van beide landen tot een botsing zijn gekomen, waarbij Paraguaysche soldaten zijn gedood.- De Paraguaysche troepen zouden daarop ge tracht hebben een aanval te doen op het eiland Poi in ed nabijheid van Puorto Casa- do in het Cran Chaco-gebied. De regeering van Paraguay zou haar vertegenwoordiger te Washington opdracht hebben gegeven aan

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1