jllmiKstlt tuint. ZIJN IMSIE lm Radio-hoekje Rechtszaken jle. 1$ 193° nmiird twee m dertigste Jaargang. Wlaandan 20 Januari Dinsdag 21 Januari. Hilversum. 1875 M. 10.10.15 Morgen wijding- 11.20—12.— Heruitzending van de Rede door den Koning van Engeland ter ge legenheid van de opening der Internat. Vloot Conferentie te Londen. 12.012.Concert door het A. V. R. O -Kwartet. 2.-3.— Gra- fflofoonmuziek. 3.4.— Knipcursus. 4 4.20 Oranjofoonmuziek. 4.205.Solistencon cert. C. de Lange—van Rijn, zang. Theo piepenbroek, piano. 5.306.30 Concert door Jjet A. V. R. O.-Kwartet. 6.30 Koersen. 6.45 7.15 Engelsch Conversatie. 7.157.45 En- felsch Gevorderden. 7.45 Gramofoonmuziek. .01 Aansluiting van den Stadsschouwburg te Amsterdam. Opvoering van „Die Fleder- maus" van Johan Strauss. (Onder auspiciën van de Wagnervereeniging). Na het tweede bedrijf persberichten. Na afloop gramofoon muziek 12.Sluiting. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) {Uitsluitend K. R. O.) 11.3012.Gods dienstig halfuurtje. 12.0112.15 Politiebe richten. 12.151.15 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.152.Gramofoonmuziek. 2. 3.Vrouwenuurtje. 3.3.30 Kniples. 4. 6.Gramofoonmuziek. 6.016.05 Beursber. 6.056.15 Gramofoonmuziek. 6.156 30 (Lezing over: „Onze Katholieke Athletiek Organisatie. 6.306.55 Gramofoonmuziek. 6 557.25 Cursus Latijn. 7.257.45 Lezing over: „Een Strafproces" II. 7.458. Politieberichten. 8 01 Concert door Vocaal- 'Ensemble m. m. v. violiste. 9.30 ca. Nieuws- berichten. Na afloop concert: Gramofoonmu ziek. 11.30 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Vloot Conferentie te Londen. Openingsrede door Z. M. George V Koning van Engeland en daarna toespraken door de afgevaardigden der deelnemende na ties. 1.20—220 Grkestconcert. 2.50 Uitz voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkest concert. 4.35 Uitz. voor scholen. 4.50 Concert op cinema-orgel en cinema-orkest. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Voorlezing van gedichten 6.35 Nieuwsberichten. 7.— Piano recital door James Ching. 7.207.40 Lezing. 7.45 Le zing. 8.05 Concert. Orkest nen „The Masks", zang. 8.208.50 Lezing 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 10.„De Ceremonie der Sleu tels" in den Tower te Londen. 10.25 Piano recital door M. Meyer. 10.55 Dansmuziek 11.3512.15 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. 6.55 Gra mofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramo foonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 11.201.20 Uitz. van de opening der Vloot- Conferentie te Londen. 1 201.50 Orkestcon cert. 4.505.50 Trio-concert. Piano, viool en cello. 7.35 „Wunderdoktor wider Willen" („Médecin malgre lui"). Hoorspel naar Mo lière door Rudolf Frank! Kalundbcrg1153 M. 11.201.20 Orkest concert. 2.20—4.20 Concert. Orkest en zang 4.204.50 Kinderuurtje m. m. v. kinderkoor 7.209.05 „Hansel und Gretel". Opera in 3 bedrijven. Muziek van E. Humperdinck 9.20i 1.20 Her-uitzending «van buitenland scbe stations. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramcfoonmuziek. 8.35 Concert, en vocale solisten. 8.35 (op golflengte 338.2 M.) Gala- ccncert door de afd. Antwerpen der Sarov. Orkest, solisten en sprekers. Zeesen, 1635 M. 6.1511.50 Lezingen en berichten. 11.15—12.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1.20—1.50 Gramo foonmuziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.50—7.20 Lezingen. 7.20 Voorlezing. 7 50 Concert. Orkest, so praan en bariton. DaarnaLezing en berich ten. VOOR DEN KANTONRECHTER. GROOT SUCCES VOOR DEN GEMACHTIGDE. De voortzetting van de zaak, betreffende overtreding der arbeidswet op 6 Nov. con tra den slager J. A. B. welk delict inhield het doen werken van een knecht, Corn. Hes buiten toegestanen arbeidstijd, dus Woensdag na 1 uur, was voor diens gemachtigde een succes en den slager een voordeel, aange zien na verhoor van den hoofdagent Roorda. wiens verklaring vrijwel klopte met de door den slagersknecht gedane opgave, dat hij ten eigen behoeve had gewerkt, den gedagvaav- den slager werd vrijgesproken. KEUll.l/KTON. („Ueber den Tod hinaus"). Roman van Anny von Panhuys. Uit het Duitsch door W. H. C. Bollaard. 17) De jonge schoonheid keek den professor met groote oogen aan en haar lippen krulden zich spottend. Toen liep hij verder, maar zijn laatste blik deed nog een ontdekking, die 't spotachtig glimlachen om zijn onverholen bewondering Verklaarde: de mooie vrouw had een grooten bochel! Ontzettend! Berner gevoelde een innig me delijden voor de vrouw, die het hoofd eener godin op een misvormd lichaam droeg. On willekeurig keek hij ook door het venster er naast en zag daarachter een ouden, heel ouden man staan, met de handen op het vensterkruis geleund. Zijn blik ontmoette dien van den professor, maar op hetzelfde ©ogenblik verdween de oude, terwijl zich op Zijn verwelkt mummiegezicht een plotselinge schrik afteekende. En terwijl de professoi zijn weg vervolgde, bleef het gezicht van den ouden man in zijn geheugen. Hu moest hei W GESTOLEN AUTO GEKOCHT. P"* H. autogaragehouder te De Ki}p kocht in den avond van 31 Augustus fff een gebruikte Chevrolet Sedan, van een hem weliswaar onbekend persoon, doch die vergezeld was van een lid van de firma Yan neeteren, met welke firma, een groote ^^e-handschmotorrij+uigenhandel te Am sterdam, de heer H. wel meer zaken deed en die hij juist dien dag nog had bezocht. Za ken werden toen niet gedaan, maar men had n?8 5:en voordeelig koopje in behandeling en als dit rondliep, zou men den heer H. ten zij- nent dezen auto presenteeren. Zoo gezegd, zoo gedaan. Men kwam des avonds met be- aoelden auto, de heer H. werd het eens ovei den prijs en betaalde aan den „eigenaar" het gedrag, waarvoor hij een met den naam van P. J. J. v. d. Vlugt geteekende kwitantie ont ving. Deze heer vertelde later aan de echtge- noote van den hr. H. in Den Haag te wo nen.. After all echter bleek de Chevrolet te Dui- vendrecht te zijn gestolen en stond de heer H. thans terecht terzake het nieuw ingevoer de strafwetartikel 437bis, waarin het aan handelaren is verboden te koopen van hen onbekende personen. Verdachte erkende he* feit volkomen, gaf een meer uitvoerige uit eenzetting van het gebeurde en tevens de verzekering dat hij door de hem bekende fir ma als tusschenpersoon volkomen van de so liditeit van den aankoop was overtuigd en nadere informaties had nagelaten. De auto was, aangezien de opsporing eerst later plaats vond, inmiddels door verdachte weer verhandeld. Hij gaf evenwel de verzekering in 't vervolg meer voorzorgen te zullen ne men en had alsnu ook aangelegd een inkoop register zooals artikel 437 wetb. van straf recht voorschrijft. Rekening werd alsnu bij het opleggen der straf gehouden met duide lijk gebleken goede trouw van den heer H. en verdachte veroordeeld tot 3 boete of 5 dagen. Het maximum straf, oo de overtre dine- gesteld is 6 maanden hechtenis of 3000 ru'dpn hnete. NIET VOLDOENDE UIT ZIJN OOGEN GEKEKEN. De heer W. K.. filiaalhouder te Alkmaar, die de zaken zijner firma per auto afdoet, had in den avond van 13 Nov. over den Waard- dijk te Heer-Hugowaard bij het inhalen van een voor hem rijdende auto, niet tijdig opge merkt dat van de andere zijde een aangespan nen voertuig, bestuurd door den bakkers knecht Th. Grooteman in aantocht was, zoo dat een aanrijding volgde. De heer K. zelf werd door de scherven van de gebroken voorruit bloedend gewond, de bakkersknecht werd onzacht geraakt aan zijn linkerarm en de bakkersbakwagen be schadigd. Ter zake van het in gevaar bren gen der verkeersveiligheid stond de heer K die toegaf niet geheel op zijn quivive te zijn geweest en met vol-sterke lampen had moe ten rijden, heden terecht. De schade f 46.20 was door de verzekering, die wel 42 wagens der Maatschappij heeft geassureerd, nog niet geregeld. De ambtenaar, mr. de Brues Tack, kwam als gewoonlijk krachtig op tegen de onder linge schikkingen door de verzekeringsmaat schappijen, welke geheel onjuiste methode beslist nadeelig werkt op de veiligheid van het verkeer. E>e overtreders vertrouwen door tusschenkomst van de Maatschappij onge straft te blijven, wat zonder twijfel zeker niet in verhouding is met den ernstigen aard der overtreding. De ambtenaar hoopte dan ook dat ook de politie dergelijke onderhandsche schikkingen zou coupeeren, aangezien deze transacties, indien een zaak zich daarvoor leent, moeten worden aangegaan met kennis neming en goedvinding van het Openbaar Ministerie. Waar hier de overtreding ernstig was, requireerde spreker 70 boete of 70 dagen hechtenis. De heer K. betoogde dat hij, hoewel reeds 11 jaar achter den stuurkrans, nog nimmer een aanrijding heeft begaan en als auto bestuurder ook bij de politie een goede repu tatie geniet, waarop de kantonrechter, zich geheel aansluitende bij de door den ambte naar gehouden philippica, verdachte veroor deelde tot 40 boete of 40 dagen hechtenis. EEN NOODLIJDEND KUNSTENAAR. Een grijs oud heertje, eenigszins hard- hoorend, dat opgaf te zijn genaamd Jan A., van beroep pianist en wonende te Akersloot, werd door den kantonrechter hartelijk be groet: Zoo, ben jij de pianist. Ja, ik heb je bij het ijsfeest wel eens op de piano hooren tingelen. Deze bejaarde musicus stond te recht omdat hij op 19 November j.1. zijn wo ning. gelegen aan den Julianaweg no 195, Akersloot, niet had doen aansluiten bij het Prov. Waterleiding Bedrijf, welk verzuim in strijd was met de gemeentelijke bouwveror dening. De bejaarde pianist, die ongetwijfeld met zijn kunst niet zoo veel verdient als Pade- rewski, beweerde in het genot te zijn van wel Ongekeurd maar voortreffelijk water. Ook was hij niet in staat bij een inkomen van 12 a 13 gulden de hooge aansluitingskosten te betalen. Wat gaf het, of hij zich liet aan sluiten en dan later de kosten niet kon vol doen, dan werd hij toch weer afgesneden. De ambtenaar vond dit ook wel bedroe vend. doch meende dat de zaak er dan toch weer anders voor kwam te zijn en requireer de f 3 boete of 3 dagen hechtenis, tot welke straf de oude musicus dan ook werd ver oordeeld. DE TER ELFDER UREN BEKELUDE KASTELEIN. De caféhouder F. J. D. uit Akersloot stond eveneens terecht wegens verzuimde aanslui ting van zijn perceel bij de waterleiding Daar echter bleek dat de heer D. inmiddels op zijn afwijzende houding is terug gekomen en van af 1 Januari het heilzame dunrwater betrok, werd hier de straf gereduceerd tot 2 boete oi 2 dagen hechtenis. WEER EEN ANDERE ARGUMENTATIE. Ter zake eveneens het door hem bewoonde en in eigendom toebehoorend perceel op 19 November niet te hebben doen aansluiten, stond ook terecht de 76-jarige emeritus vee houder K.. thans particulier te Akersloot. De heer K., het feit erkennende, stelde voor op in 't bezit te zijn van goed drinkwater. Ook vond hij het zonderling, dat ingezetenen, die zich gaarne wilden aansluiten, daartoe de gelegenheid misten, terwijl degenen, die het water niet begeerden, daartoe werden gedwongen. Daar echter bleek, dat de heer K. zijn oppositie nog niet had gestaakt en dus niet werd aangesloten, veroordeelde de kantonrechter hem tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. TEGEN EEN UITGESPROKEN VONNIS IN VERZET GEKOMEN. Op Vrijdag 16 Augustus had te Alkmaar op den gevaarlijken hoek BaanpadUiten boschstraat een aanrijding plaats tusschen de door den melkrijder Pieter B., bestuurden vrachtauto, die van uit het Baanpad de Uiten- boschstraat wdlde inrijden en de door den plaatwerker N. S. Korver uit Velsen bereden motor met zijn meisje als duo-passagier, die uit de Uitenboschstraat rijdende het Baanpad wilde inslaan. Daar geen schaderegeling plaats had werd verdere vervolging verzocht van den heer B., die volgens verklaring van den heer Kor ver en een ooggetuige, de heer de Wilde, door het afknijpen van de linkerbocht de schuld was van het ongeval. Op 3 Januari werd deze zaak behandeld en de heer B., die n .1 was verschenen, bij ver stek veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis en voldoening van 35 schadever goeding aan de beschadigde partij, in casu den heer Korver. Tegen dit vonnis kwam de veroordeelde evenwel in verzet, dat heden in tegenwoordigheid van verdachte werd be handeld De opposant, die de vorige maal door werkzaamheden was verhinderd en geen plaatsvervanger had kunnen stellen, wilde aan de hand van een schetskaartje aantoonen, dat hij behoorlijk rechts de bocht had genomen, doch dat de heer Korver, een nog onbedreven motorrijder, bij het naderen van het gevaar lijke punt veel te snel had gereden. Voorts werd op verzoek van den heer B. gehoord als getuige a décharge, een chauf feur van de stadsautobus, die kort na de aan rijding met zijn wagen de plek des omheils was gepasseerd en had bevonden dat de vrachtauto van verdachte zóó ver rechts van den weg stond, dat hij met zijn breeden wagen nog ruimschoots kon passeeren. De heer Korver protesteerde tegen de in sinuatie, dat hij het motorrijden niet vol doende machtig was. alhoewel hij moest toe geven, dat hij eerst kortelings in het bezit was van een rijbewijs. Wel erkende hij indertijd te zijn veroordeeld door den kantonrechter te Alkmaar ter zake het rijden met een motor zonder rijbewijs. De stemming tusschen den verdachte en ge tuige K. was niet bepaald aangenaam en vriendschappelijk. De heeren beschuldigden elkander wederkeerig van leugens en er werden verschillende verdachtmakingen ge- insir.ueerd. Door de onderscheidene gerezen bezwaren werd het noodig geacht nog een of meerdere getuigen te hooren, onder meer den ge meente-werkman Volger en de zaak aange houden tot de zitting van 31 Januari e. k. SCHIJN BEDRIEGT. Een rijzige, forsch gebouwde en hoog blozende comparant, die reeds geruimen tijc met de pet scheef op het hoofd, in de deur opening had gestaan, kwam thans op zoo'n onbehouwen manier het zaaltje binnenstap pen, alsof hij voornemens was de geheele inventaris aan brandhout te slaan. Maar in de practijk viel hij bijzonder mee en bleek te zijn een rustig en beleefd jong- mensch, de ?5-jarige knecht Cornelis K., in dienst van schipper Metz cp Texel, die te Alkmaar in den avond van 9 Januari een met aardappelen beladen aangespannen voertuig had bestuurd, welke vrachtwagen niet was voorzien van een brandende lantaarn. De schipper werd veroordeeld tot f 3 boete en haastte zich door contante betaling zijn ge weten van deze schuld te ontlasten. ergens reeds hebben gezien, maar waar, waar? Plotseling was het hem alsof een blinddoek hem van de oogen werd genomen het wa ren dezelfde trekken, die dat eene portret in de directeurskamer droeg, het waren de trek ken van den ouden Thomas. Walter had als antwoord op Else'e brief een telegram gezonden, dat zijn komst op den volgenden voormiddag in uitzicht stelde. Else liep door 't huis te zingen en te jubelen, dan weer stond ze ergens droomerig te kij ken, echt als een verliefd meisje. En nu was het uur gekomen, dat hij zou komen. Natuurlijk wilde Else Walter van den trein gaan halen, maar haar moeder bracht haar aan het verstand, dat zoo iets voor een jong meisje niet te pas kwam. Zjj zou zich in 't algemeen maar moeten weten te bedwin gen, zoo lang Walter hier was en wel met het oog op het oordeel der menschen, want ze moest bedenken, dat het engagement nog niet publiek was. Else keek tamelijk onthutst, want aan zoo iets te denken, was haar heelemaal niet inge vallen en lachend zei ze tot haar vader, ter wijl mevrouw Berner er niet bij was, dat de reden waarom zij van dergelijke spitsvondig heden niets wist, zeker was, dat zij geen hof dame was geweest. Door ook te lachen scheen de vader het met zijn lieveling eens te zijn. De professor haalde nu alleen zijn aan staanden schoonzoon t an den trein af en zij brachten bij het terugkeeren Walter's bagage in 't voorbijgaan in het hotel „Frankfurter Hof", dat de professor hem had aanbevolen Walter Zernikow was in zijn dertigste le vensjaar. Hij was breedgeschouderd en van rijzige gestalte en had een markant profiel. Hoewel hij niet tot de zoogenaamde mooie mannen behoorde, was zijn uiterlijk interes sant en gedistingeerd. Mevrouw Berner, die den toekomstigen schoonzoon aanvankelijk vrij koeltjes had be groet, begon in den loop van den avond lang zamerhand te ontdooien, maar een laatste restje van terughoudendheid kon ze niet hee lemaal wegwerken. Volkomen vriendelijk en hartelijk kon zij niet jegens hem zijn, dat was haar niet mogelijk, want die jonge man, die daar met een opgewekt, lachend gezicht naast haar zat, had roet in 't eten gegooid, dat zij zoo zorgvuldig op 'tvuur had gezet: hij was oorzaak, dat Else geen baronesse Tomwitz werd. Aan tafel werd een glaasje Rüdesheimer geschonken, maar bij het bord van den pro fessor stond een flesch mineraalwater, want de dokter had hem wijn verboden en als hij zich niet aan dit verbod hield, dan zouden DE VURIGHEID VAN ZIJN FORD JE NIET GETEMPERD. De 50-jarige fabrikant Aris Sch. uit Am sterdam had te Broek op Langedijk ver toevend. op 9 Januari met zijn vierwielig motorrijtuig een snelheid ontwikkeld van 35 K.M.. terwijl slechts 20 was veroorloofd. Deze uitspatting werd den bestuurder aange rekend met f 5 boete of 5 dagen hechtenis. DE HOUTTIL TE ALKMAAR IS GEEN GEOORLOOFD PARKEERTERREIN. De vischhandelaar Jan v. d. B. uit de goede stad Hoorn, die niet van deze wet van Meden en Perzen was doordrongen en zijn auto op 10 Januari (Kaasmarkdag) moederziel alleen achterliet in de Houttil om op zijn gemak de markt met een bezoek te vereeren, werd heden tot zijn verbazing veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. HET MOET JE MAAR TEGENLOOPEN. De heer Gerrit K., een 28-jarig tuinder uit Oudorp. die 11 Januari welgemoed per rij wiel was uitgegaan, had het ongeluk zijn reflector te verliezen en was niet bij machte het beschadigde achterapatbordtooisel weer te bevestigen. Op de Alkmaarsche Frieschebrug werd het verlies door de bevoegde macht opgemerkt en de heer K. thans tot 1 boete of 1 dag hechtenis veroordeeld. EEN VEELVULDIG VOORKOMEND VERSCHIJNSEL Een eenigszins contradictisch verschijnsel is het niet schijnen van de roode achterlamp aan de auto. waardoor nummer en letter ook nog onverlicht blijft. De chauffeur A B. te Alkmaar, die ook werd geplaagd door dit acuut gebrek, ondervond daarvan heden de geldelijke schade, daar hij tot f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis werd veroordeeld. Mondelinge uitspraak 17 Jan. 1930. P. R. te Alkmaar, overtreding Arbeids wet, vrijspraak. C. H. H. te Alkmaar, overtreding Inva liditeitswet. 6 boete of 6 dagen hecht. J. L., P. G., W. B., J. K., C. R., A. A. S., J. V., S. S., J. V., A. K„ F. J. D„ J. A. en J. V., allen te Akersloot, overtreding Woningwet, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e. 9e en 13e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 10e en 12e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 11e 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. G. C. en J. L. te Alkmaar, L. D. te Zaandam, K. K., Th. v. K. en P. G. te Zuidscharwoude, J. v. d. B. te Hoorn, D. H. te De Rijp, overtreding Politiever ordening, de le 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e, 4e, 5e en 6e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 7e en 8e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. W. K. te Egmond a. d. Hoef, J. H. te Limmen, G. W. O., C. B. en C. A. te Hei- loo, J. A. S., C. R., N. M. M. S., P. B. en C. G. F. te Bergen, D. S. te Castricum J. K., J. S., J. L. K., B. B., A. V., A. B. en W. K. te Alkmaar, L. S. te Nieuw-Hel- voet, A. S. te Hugowaard, G. J. te Aker sloot, S. C. M. v. L. te Oudkarspel, C. K. te Noordscharwoude, M. de G. te St. Pan- cras, G. L. te Zijdewind, G. K. te Oudorp, J.-A. F. V. en A. S. te Amsterdam, C. K. te te Den Burg, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le, 5e, 9e, 12e, 13e, 14e, 15e, 19e, 20e, 21e en 27e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 4e, 7e, 8e en 16e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e en 23e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 10e, 11e en 29e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 17e 2.50 boete of 2 dagen hechtenis, de 18e 40 boete of 40 dagen hechtenis, de 22e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 24e 1 boete of 1 week tuchtschool, de 25e en 28a ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 26u 1 boete of 1 dag hechtenis. VERDACHT VAN MEINEED. In de gister gehouden zitting van de ar- rondissements-rechtbank te Assen werd, ge lijk wij gister nog in een deel onzer oplaag konden mededeelen, bij de behandeling van het z.g. Volksgerecht te Zuidlaren de getuige J. Landman te Schuilingsoord als verdacht van meineed gevangen genomen. HET „VOLKSGERICHT' TE ZUID LAREN. Het vorige jaar was de varkenskoop man Lambert T. te Zuidlaren samen gaan wonen met de vrouw van een ze keren B. aldaar, en de geruchten gingen dat de vrouw door hem was gekocht voor 1000. Dit was tegen den zin van de dorpsjeugd te Zuidlaren, ".ie het plan maakte een bezoek te brengen aan de woning van T. Aldus geschiedde en in den avond van 5 October 1929 trokken zij daar heen; eerst werd door hen op de ramen getikt en toen geen gehoor werd gegeven zijn zij met een hoeveelheid steenen die door hen meegebracht wa ren, met zijn allen een bombardement gaan openen op de woning van T. zoodat deuren met palen zijn bew erkt. T. en de vrouw, die zich in huis bevonden, heb ben zich niet durven laten zien. De politie, die al spoedig met het ge beurde op de hoogte was, stelde een uit gebreid onderzoek in en gisteren moes ten dertien personen voor de rechtbak te Assen terecht staan als verdacht dat zij te zamen en in vereeniging openlijk met vereende krachten geweld hebben gepleegd tegen de bij Lambertus Tim mer in gebruik zijnde w oning. De verdachten die hiervoor terecht stonden waren H. J. D. te Noordlaren, K. H., G. J. B., L. S., C. B., S. M. V., allen te Zuidlaren, J. L. en J. S. te Schuil- lingsoord, H. H., J. K., G. van der M., A. M. en J. R. te Zuidlaren. In deze zaak werden 16 getuigen ge hoord. De zaak is in tweeën gesplitst en eerst stonden de zeven eerstgenoemde verdachten terecht, die allen een volle dige bekentenis aflegden. Het O. M. eischte tegen elk van de ver dachten 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Huges, achtte niet bewezen dat de verdachten het opzet hadden om openlijk geweld te plegen en verzocht voor de verdachten een voor waardelijke straf of een geldboete.' Vervolgens stonden de drie daarop volgende verdachten terecht, die echter allen het hun ten laste gelegde ontken nen. Deze zaak werd voor onbepaalden tijd uitgesteld daar de getuige J. L. als verdacht van meineed in arrest werd ge steld. Na de pauze is echter de zaak weer in behandeling genomen, daar de in arrest gtstelde getuige op zijn verklaring wenschte terug te komen. Hij verklaarde nu gezien te hebben dat de verdachten met steenen hebben gegooid. Het O. M. eischte tegen ieder der ver dachten 3 maanden gevangenisstraf. In de derde zaak stonden de drie laatstgenoemde verdachten terecht. Deze ontkenden allen. Na het hooren van de getuigen eisch te het O. M. tegen elk der verdachten 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. ï.ijfèi INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. De Amsterdamsche rechtbank heeft een re cidivist. die in een woning aan de Vossius- straat inbraak pleegde, veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf, terwijl 2y, jaar was geëischt. De man had zich met een valschen sleutel toegang verschaft tot de tijdelijk onbewoon de woning, doch werd, nadat hij een aantal gouden en zilveren voorwerpen weggenomen en in een tasch klaargezet had, door den be woner, die toevallig binnenkwam, betrapt, WETHOUDER CONTRA DAGBLAD. De dienstreizen van een wethouder. De rechtbank te 's-Hertogenbosch deed gisteren uitspraak in de civiele procedure van den heer F. Smits van Oyen, wethouder te Eindhoven, contra het „Eindhovensche Dagblad". De heer Smits van Oyen achtte zich beleedigd door de wijze, waarop het ,Eindhovensch Dagblad" critiek oefende op de kostbare dienstreizen, gelijk die door hem verdedigd en in practijk gebracht werden. Ook de gemeenteraad van Eindhoven heeft destijds op deze dienstreizen critiek geoefend. De heer Smits van Oyen diende een aan klacht in tegen genoemd blad wegens smaad en vorderde in civiele procedure een schade loosstelling van 2000, alsmede publicatie van het vonnis in genoemd blad. De recht bank, uitspraak doende, heeft den eisch van den heer Smits van Oyen afgewezen en hem veroordeeld in de kosten van het geding, zijn de 350. In dit verband kan nog worden gemeld, dat toen destijds het „Eindhovensch Dag blad", hangende de procedure, tot publicatie der stukken van beide partijen overging, de heer Smits van Oyen in kort geding den pre sident der Bossche rechtbank verzocht open baarmaking dezer stukken te verbieden en hem (Smits van O.) een schade vergoeding toe te kennen van 10.000. Ook deze eisch werd toen door den president afgewezen. BESLAGLEGGING OP EEN BANK- W SAFE VOOR BELASTING-SCHULD. "J Iemand was ;;an den Staat een bedrag aan belasting schuldig, hetwelk hij niet betaalde. Waar nu de ontvanger der directe belastin- gen te Amsterdam vernomen had, dat de be lastingschuldige huurder was van een safe bij de Vereeniging de Spaarbank voor de stad Amsterdam, gaf hij aan een deurwaar der opdracht op die safe beslag te leggen. De deurwaarder begaf zich daarop naar de Bank en verzocht de directie om genoem de safe aan te wijzen. De directie der Bank hartkloppingen en hoofdpijn zijn straf zijn. „Daar zit je nu met jonge, genoeglijke menschen en bent gedoemd water te drin ken", bromde de professor, doch vervolgde vroolijker: „Maar dat hindert niet, Zerni kow, laat ik eens op je gezondheid drinken en je welkom heeten ais lid van ons gezin Walter hief zijn gla» op en klonk met zijn schoonvader in-spé, toen met mevrouw Ber ner en ten slotte met Else. Vol geluk ontmoetten de blikken van de jongelui elkaar, toen hun glazen met een hel deren klank elkaar aanstootten, waarna de jonge ingenieur zijn glas ad fundum ledigde. Onmiddellijk den op hem uitgebrachten dronk beantwoordend, zei hij: „Ik ben u op recht dankbaar, professor, voor uw hartelij ke woorden en trotsch er op, lid van uw gezin te worden. Wees er van overtuigd, dat ik alles, wat in mijn vermogen is, zal doen om te toonen, dat ik die eer waardig ben." „Goede hemel, hoe plechtig!" zei Else, ter wijl haar lach parelend klonk. „Else heeft gelijk", zei Berner, met de smalle rechterhand langs zijn puntbaard strijkend, „tegenover ons behoef je voortaan geen plichtplegingen in acht te nemen, Wal ter." Mevrouw Berner vond dit van haar man wel wat overijld, maar dit openlijk uit te spreken zou voor Walter Zernikow te kreir er geen ruit is heel gebleven en zelfs do kend zijn geweest en daarom zweeg ze liever. De professor liet een flesch champagno brengen. „Een enkel glaasje zal mij geen kwaad doen en op zoo n gewichtigen dag zal ik 't er maar op wagen." Toen herinnerde hij zich die twee glaasje® champagne, die hij op het hofbal had ge dronken en die hem volstrekt niet goed wa ren bekomen. Wie weet, of hij, indien hij di# niet had gedronken, zich wel zoo zou hebben opgewonden over de mededeeling van von Weiden betreffende den ouden Thomas en la- ter over de verschijning zelf. Neen, dacht hij, die champagne heeft er part noch deel aan, ook zonder een druppel te hebben gedronken, zou hem de aanblik van die oude, kleine ge stalte aan den ingang van het museum heb- ben doen schrikken. Zijn blik dwaalde naar den flinken, gezonden man, die aan de over zijde van de tafel naast zijn vrouw zat, den jongen man, van wien een stroom va® kracht en frischheid uitging en plotseling nam hij het besluit, dien in 't vertrouwen tt nemen. Walter Zernikow, die de incarnati® was van de gezonde jeugd met krachtige^ stalen zenuwen en gezonden hartslag, die® zou hij vertellen, -wat hij onlangs bij het huiswaarts keeren van het hofbal had be> leefd, die zou hem misschien van den last dei kwellende herinnering aan het spook kunne* bevrijden. Reeds de gedachte, dat hij iemanl in het vertrouwen kon nemen, zou hem ver lichting schenken. (Wordt vervolgd j

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5