Radifgrafisch Weerbericht, Rechtszaken AGE1DA PERMANENT HOF VAN INTERNATIONALE JUSTITIE. EEN KWESTIE TUSSCHEN GRIEKENLAND EN BULGARIJE. co; Binnenland KINDER WAGENS A. H ILUERI.\(il ^erk en school Dinsdag 21 Januari. 7 uur, café W. Broekhuysen, biljartmatch ZuidscharwoudeAlkmaar. 7.30 uur, Cinema Americain: Wolga-Wol- ga (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De gunsteling van Schönbrunn (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Het mystieke flosten (boven 18 jaar). g uur, handelsschool (voor 'de Volksuniver siteit), lezing over De oud-kath. kerk, doe prof. dr. van Riel. 8 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymc vereen. A.D.V.E.N.D.O. Woensdag 22 Januari. f.30 uur, Cinema Americain: Wolga-Wol- ga (boven 18 jaar.) 7.30 uur, A. B, T.: De gunsteling van Schönbrunn (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Het mystieke Oosten (boven 18 jaar). partij een eervolle begrafenis gevonden; dr Seipel zelf zou ervan hebben afgezien, zijn actie voort te zetten. Deze houding zou ver oorzaakt zijn, door de afwijzende houding van de meerderheid der christ. sociale partij en de twee andere coalitiepartijen. Een en an der heeft de positie van den bondskanselier Schober aanmerkelijk versterkt. De verbetering van den economischen toe stand blijft op het eerste plan staan. Reeds is een begin gemaakt van samenwerking tus- schen christ. sociale partij en landbund over een gemeenschappelijk agrarisch noodpro- gram, met terzijdestelling van de politieke rivaliteit tusschen beide partijen. De tegenstellingen in den boezem van de Heimwehrbeweging zouden steeds grooter worden. Volgens het Grootduitsche blad „Der freie Burgenlanden" zouden nog al nauwe be trekkingen worden onderhouden tusschen de Heimwehrleiders en de Hongaarsche regee ring. Verschillende leiders zouden zoowel te Weenen als te innsbrücq samenkomsten heb ben gehouden met een zwager van den Hon- gaarschen rijksbestuurder admiraal Horthy. In leidende kringen van de burgerwachten zouden zich geleidelijk vele monarchistische elementen hebben genesteld. De vorming van „Bauernwehren" moet worden beschouwd als een reactie op deze monarchistische ontwik keling. Bij besluit van 16 Januari j.1. heeft de Vol kenbondsraad besloten het Hof om advies te vragen nopens de uitlegging van sommige bepalingen van het Verdrag betreffende de wederzijdsche emigratie, dat te Neuilly op 27 November 1919 tusschen Bulgarije en Griekenland gesloten is. Dit verzoek om advies, gedaan op verzoek van de gemengde commissie, ingesteld krach tens bovenbedoeld Verdrag, heeft ten doel een interpretatie te verkrijgen der bepalingen dier acte, welke betrekking hebben op de „ge meenschappen". Te dien opzichte waren vraagpunten aan den Raad onderworpen, zoowel vanwege de gemengde commissie zelf als door de vertegenwoordigers van Griekenland en Bulgarije in dit lichaam. De Raad heeft bij het zich wenden tot het Hof, aan hetzelve de verschillende vraagstukken overgelegd, welke aan dien Raad zelf waren kenbaar gemaakt. Het verzoek is gisteren bij de griffie van het Hof ingekomen. PORTUGAL. HET NIEUWE PORTUGEESCHE KABINET. Generaal Oliviera, die gisteren belast werd met het vormen van een nieuw ministd- rie, heeft het volgende kabinet samengesteld: Minister-president zonder portefeuille: ge neraal Oliviera; Binnenlandshe zaken: kolonel Lopes Mat- tos; Financiën en koloniën: dr. Salazar; Justitie: dr. Tonseca; Oorlog: kolonel Aguiar; Buitenlandsche zaken: commandant Bran- Handel: dr. Guimaraes; Marine ad-int.: Commandant Correia. DUITSCHLAND. DOOR ZIJN HOND GERED. Bij Moserboden is een monteur, zekere Köt tingen uit Miesbach in Beieren, door een sneeuwlawine bedolven. De hem begeleidende hond trachtte hem te bevrijden en toen dit niet gelukte, waarschuwde het dier een collega van zijn baas, die erin slaagde hem nog bijtijds te redden. D. NATIONALE VERWACHTINGEN Rijks weer en republiek Onlangs heeft het D.-nationale partijbe stuur (Hugenberg c.s.) aan de verschillende leiders en onderbestuurders „Mededeelingen" verstrekt, waaruit de „Frankf. Z." een en ander weet te vertellen. Het blad vestigt de aandacht erop, niet omdat het er bij zond .-r groote beteekenis aan toekent, maar omdat het toch meent dat bekendheid ermede in breeder kring gewenscht lijkt in deze maanden, nu de regeeringscoalitie in en buiten het parlement zware tijden tegemoet gaat. In die „Mededeelingen" wordt o.m. gespro ken over „geruchten" betreffende wijzigingen van de regeering, wijzigingen, waarbij steeds aan de kringen van de rijksweer een leidende rol is toegedacht. De bedoeling van deze mededeelingen is blijkbaar, dat die kringen van de rijksweer deze denkbeelden ter oore komen, waarbij de rijksweer dan wordt aangeraden spoed te betrachten, te ageeren voor afwijzing van het plan-Young, het wegwerken der socia listen, en gelijktijdige hervorming van de regeering in Pruisen, terwijl tevens voorzich tig wordt te kennen gegeven, dat met Hugen berg c.s. te onderhandelen zou zijn. De „Frankf. Z." houdt zich overtuigd, dat de leiders van de rijksweer met al dit fraais niets te maken willen hebben, en herinnert aan de aanschrijving van den rijksweerminis- ter met Nieuwjaar, waarin hij o a. verklaart, dat boven den strijd van allen dag, boven klassen en standen, boven politieke partijen en bonden, de rijksweer alleen den staat dient, de Duitsche republiek. En de Duitsche republiek bepaaldelijk wil de heer Hugenberg niet dienen. BEL6IE HET KANAAL ANTWERPEN—LUIK Min van Caenegem over de Duitsche aanbesteding. Brusselsche bladen, vooral de „Indépen- dance beige", hebben zich er tegen verzet dat het bouwen van het eerste stuk van het kanaal AntwerpenLuik toegewezen werd aan twee Duitsche firma's. Zij voegde er aan toe, dat dit kanaal AntwerpenLuik aan militaire defensieve doeleinden beantwoorden moet en het dus ongeschikt is, dat Duitschers met de uitvoering van die werken zouden belast wor den. Van Caenegem, minister van Openbare Werken, doet thans opmerken dat bijna a!1e firma's, die aan de aanbesteding hebben deel genomen Duitseh materiaal moeten gebrui ken, daar het technisch materiaal voor derge lijke werken in België niet voorhanden is. Van Caenegem zegt ook dat de werken die binnenkort zullen aangevangen worden geen verband houden met militaire verdediging of strategie en het dus van weinig belang is of de grond- en niveleeringswerken waarom het hoofdzakelijk gaat, door Duitschers of Belgen uitgevoerd worden. Ten slotte voegt de minister er nog aan toe, dat door de aanbesteding toe te wijzen aan de firma Monnoyer geholpen door Duitsche firma's, de Belgische Staatskas een bedrag van 130 millioen franc uitspaart. DE GENTSCHE HOOGESCHOOL. De a.s. behandeling in de Kamer. De hoofdafdeeling van de Kamer, belast met de voorbereiding van het ontwerp tot ver- vlaamsching van de Gentsche hoogeschool, komt Woensdag bijeen. Dan zal de heer Poulet zijn verslag voorlezen, dat besluit tot de goedkeuring van het ontwerp. Vervolgens zal dit verslag, eenmaal goedgekeurd, inge diend worden bij de Kamer, die dan zal vast stellen, waarop zij de kwestie zal behandelen. Vóór de bespreking der financieele ontwer pen? Of daarna? Naar verluidt, zal de regee ring zich hier Maandag mede in den Kabi netsraad bezig houden, ten einde een datum te kunnen voorstellen, als de vraag in de Kamer te berde wordt gebracht. ITALIË. DE TROUWLUSTIGE KONING VAN BULGARIJE. Een verloving met prinses Oiovanna aanstaande? Naar een der ochtendbladen uit Rome meld de, verluidt in hofkringen aldaar, dat de ko ning van Bulgarije bij zijn bezoek aan Rome de hand van prinses Giovanna gevraagd heeft. De verloving zou in den zomer en het hu welijk in den herfst van dit jaar plaats heb ben. MEXICO. EEN SCHIJNDOODE. Rijst bij een begrafenis uit zijn graf. Uit Queretaro wordt volgens een N.T.A.- bericht gemeld dat daar ter plaatse bij een begrafenis een geweldige paniek ontstond doordat de lijkkist op het oogenblik dat zij in het graf werd neergelaten brak en de dood gewaande, die slechts schijndood was ge weest, zich uit de overblijfselen los maakte en van het kerkhof de vlucht nam. De menig te ging gillend op den loop, waarbij ver- scheidenen verwondingen opliepen bij het struikelen over grafmonumenten. CHINA. AANSLAGEN OP TREINEN. Een reiziger gedood, verscheidene gewond. Naar Havas uit Hanoi in Indochina meldt, werd op een personentrein van het Fransche spoorw.gtraject van Laokay aan de grens van Tonkin naar Junnanfoe in de provincie Junnan een aanslag gepleegd. De rails wa ren n.l. opgebroken. Soldaten, die ter bescher ming in den trein hadden plaats genomen, sloegen een door ongeveer 400 Chineezen voorbereiden aanval af. Een Chineesch reizi ger werd gedood, verscheidene Chineesche reizigers werden gewond. Europeesche rei zigers bleven ongedeerd. Op een andere plaats op hetzelfde traject werden de rails eveneens opgebroken. Een goederentrein ontspoorde. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. ZUID-AMERIKA. HET GRENSINCIDENT TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. In verband met het grens-incident tusschen Bolivia en Paraguay publiceert het Bolivi- aansche gezantschap te Buenos Aires een of- ficieele verklaring. Daarin wordt medegedeeld, dat op 16 Jan. 60 soldaten uit Paraguay met machine geweren een aanval hebben gedaan op het fort Boqueron. dat door 15 Boliviaansche soldaten was bezet. Hierbij werd één Boli viaan gedood. DE ZUIDERZEEWERKEN. Het groote Diesel-stoomgemaal ten Zuiden van Wieringen is begonnen met de droogma- ling der Wieringermeerpolder en werkt thans dag en nacht door. Het electrische gemaal te Medemblik, dat ook gereed is, heeft reeds proefgemalen en vol deed goed, zoodat verwacht wordt, dat ook dit spoedig in werking zal komen. CONTROLE BIJ ZIEKTE. In verband met het in werking treden van de Ziekengeldwet op 1 Maart a.s. De minister van Arbeid, H. en N. heeft in dertijd een commissie benoemd, om het vraag stuk van de controle bij ziekte in Duitschland te bestudeeren en daarover rapport uit te brengen. Het hoofdbestuur van de Ned. Maat schappij ter bevordering der geneeskunst had den minister verzocht, nog een geneeskundige aan die commissie toe te voegen, aan welk verzoek is voldaan. Thans is, naar de „N Rott. Crt." meldt, den minister rapport uitge bracht. De conclusies daarvan luiden als volgt: I. De in Duitschland ontvangen inlichtin gen geven grond om aan te nemen, dat het raadzaam zal zijn hier te lande de controle voor de ziekteverzekering en de geneeskundige behandeling van de zieken geheel van elkan der gescheiden He houden. II. Op het platteland kan het echter wen- schelijk zijn, dat de behandelende geneeshee- ren zich bereid verklaren, tegen een passende vergoeding aan de uitvoeringsorganen der ziekteverzekering een schriftelijke verklaring te verstrekken, waaruit blijkt, dat de arts den verzekerde onder behandeling heeft genomen. III. Het is noodzakelijk, dat de behandelen de geneesheeren hunne medewerking verke nen tot een goede uitvoering van de Ziektewet door de controle in geen enkel opzicht te be moeilijken en aan de controleerende genees heeren op hun verzoek die inlichtingen te ver strekken, die zonder inbreuk op de verhouding tusschen patiënt en behandelend geneesheer te maken, redelijkerwijze door de behandelen de geneesheeren verstrekt kunnen worden. IV. Een belangrijk gedeelte van de controle werkzaamheden kan door keken geschieden. De controledienst door leeken zal echter slechts hulpdienst kunnen zijn. Het eerste controle-onderzoek zal zooveel mogelijk door een geneeskundige moeten worden verricht V. Wanneer leeken aan de controle deel nemen, zal het wenschelijk zijn, dat in een in structie de taak van de leeken-controleurs nauwkeurig wordt omschreven. VI. Het moet wenschelijk worden geacht, dat Raden van Arbeid en bedrijfsvereenigin- gen in gemeenschappelijk overleg een schema opstellen van de bepalingen, die op duidelijke en beknopte wijze aangeven, waaraan de ver zekerden zich in geval van ziekte moeten hou den. VII. De in Duitschland ontvangen inlich tingen hebben ondergeteekenden verstrekt in hunne meening, dat samenwerking tusschen de risico-dragers ten aanzien van de controle wenschelijk moet worden geacht. Echter mo^t uit het vernomene worden afgeleid, dat die samenwerking slechts in de practijk zal kun nen groeien. De commissie bestond uit de heeren: mr. dr. J. van Bruggen, A. C. de Bruyn, dr. H. J. W Droogleever Fortuyn, mr. J. J. Hage en L. G. Keesing. EEN BRUG TUSSCHEN NOORD EN ZUID-NEDERLAND. Een particuliere bijdrage van duizend gulden. Aan den minister van waterstaat werd door de firma van Rossum Co te Den Haag de volgende brief gezonden Overtuigd zijnde dat een zeer spoedige tot standkoming van minstens één directe brug- verbinding tusschen het Noordelijk deel van Nederland met de Zuidelijke provincies van het grootste belang zal zijn voor een grootere opleving van den handel in het algemeen en van den automobielhandel en zeer speciaal ook den handel in autobanden in het bijzon der, hebben wij den 17 dezer bij de Twent- sche Bank te 's-Gravenhage een bedrag ge stort van één duizend gulden voor bovenge noemd doel ter beschikking van Uwe Excel lentie. Wij erkennen dat dit slechts een zeer kleine bijdrage is, vergeleken bij de enorme kosten, welke het geheele project zal bedragen, maar zijn hiertoe toch overgegaan in de hoop dat meerdere belangstellenden ons voorbeeld zul len volgen en op deze tvijze door Vrijwillige bijdragen een sneller uitvoering van de lang begeerde brugverbinding zal worden bereikt MISS HOLLAND 1930. Mej. Emmy Kuster exit.' De jury heeft de verkiezing van mej. Em my Kuster wonende te Den Haag, tot Miss Holland 1930, ingetrokken. De internationa le bepalingen toch eischen dat de m/deding- sters van achttien tot 25 jaar oud zijn. Ach teraf is echter gebleken dat mej. Kuster reeds in 1901 geboren is en dus boven de leeftijdlimiet van dezen schoonheidswedstrijd valt. Besloten is nu aan mej. Rie van der R.st, woonachtig te Ginneken, den titel Miss Holland 1930 te verkenen We lezen in de Tel. het volgende interview met de thans onttroonde schoonheidskonin gin: „De telefoon heb ik al afgezet" bekent ze oprecht als we haar een oogenblik spreken in de ouderlijke woning aan de Juliana van Stolberglaan te Den Haag. „Die heeft gisteren en vandaag niet stil gestaan. De post brengt stapels felicitaties en telegrammen Ziet u maar, hier is zelfs een telegram van een bekende confectiezaak uit de hoofdstad, die me al uitnoodigt om een middagjapon te komen uitzoeken- Doch ik ga er niet op in. Als reclame-object wensch ik m: niet te laten gebruiken". In de smaakvol gemeubileerde huiskamer, waar tal van paneelen van oude meesters, waaronder een echte Rubens, getuigen van de belangstelling voor oude kunst, heeft mej. Emmy Kuster zich op een gemakkelijke divan gezet, terwijl haar mama bewonderend luis tert, als de persvertegenwoordigers de knap pe dochter verschillende vragen stellen. Want knap is deze gewezen miss Holland stellig. Mooie pijpkrullen omlijsten het fijne gezichtje waarin een paar blauwe oogen van levenslust schitteren. Haar slanke figuur, in een elegant mid dagtoilet gestoken, is vol actie en ieder oogenblik wipt ze op om koffie te schenken of sigaretten rond te dienen. „Zonder dat ik het wist had men mijn por tret ingezonden" zegt ze lachend, „en ik stond dus wel even vreemd te kijken toen men mij kwam vragen om voor de jury te Amsterdam te verschijnen". Dan vertelt ze een geheim, dat de dames misschien zal interesseeren. dat ze haar pij- pekrullenaltijd draagt. En dat ze er heusch niet expres voor naar den kapper Is geweest. Dat die krullen altijd goed blijven zitten, zoodat zemaar éénmaal in de veertien dagen bij den coiffeur op bezoek gaat. Zelfs als ze 's morgens opstaat, zitten depijpekrullen nog goed. En mama die zich sterk voor dit toiletge- heid interesseert, noodigt haar uit de krul len'eens met een kam door elkaar te halen, wat ze gehoorzaam doet. Binen een minuut speelt ze 't kunststukje klaar haar fraai kap sel weer in den vorigen staat terug te bren gen. „Wat mijn lievelingsbezigheid is? Muziek! Ik speel piano, ben dol op Beethoven! Ga dikwijls naar concerten, soms een stuk zien en houdt alleen van de film als het een mu zikale is, als de Schubert-film". „Waarom ik eigenlijk toch heb meege daan? Ik beschouwde het als plicht, nu men mij tot „Miss Holland" had gekozen, de „eer van Nederland" ook op het gebied van de schoonheid der vrouw, in 't buitenland hoog te houden. Daarom zal ik ook naar Parijs gaan en eventueel naar Amerika, waar ik hoop ook daar de eer van ons land te kun nen handhaven. Heusch ik zie er wel wat tegenop, al heb ik veel gereisd. Al die drukte onderweg is voor iemand, die van een kalm leven houdt als ik, eigenlijk wel wat veel ge vergd". Tengevolge van de later gevallen beslis sing der jury (zie boven) zal de ééndags- koningin haar kalme leven nu toch kunnen houden. VECHTPARTIJ MET DE POLITIE. Zondagavond heeft zekere V. in een hei berg in het Tweede Korenstraatje te 's Her togenbosch de orde verstoord. Een politie agent, die de orde wilde herstellen, werd door V., die dronken was, een steek in de rechterslaap toegebracht, waardoor hij bloe dend werd verwond en voor eenige dagen buiten dienst moest worden gesteld. De agent trok ter zelfverdediging zijn sabel en verwondde V. aan hoofd en vingers. Na ver bonden te zijn is V. opgesloten. EEN 103-JARIGE OVERLEDEN. Te Ede is in den ouderdom van 103 jaar overleden, mej. Kaatje Braafhart, geboren Koudijs. KORTE BERICHTEN. De groothertogin van Oldenburg, zuster van prins Hendrik, wordt morgen voor eeni- gen tijd in Den Haag verwacht. - GROOTSTE SPECIALITEIT - ZAADMARKT 68. TELEF. 2;6. PRINCIPIEELE STRIJD OM EEN LIJK. Pleidooien voor het Amsterdam- sche Gerechtshof. Op 16 Januari van het vorig jaar over leed te Amsterdam een Joodsch ingezetenp, die met een niet-joodsche vrouw in concubi naat leefde. Eerst twee dagen later vernam de vader, dat zijn zoon was gestorven en dar de niet-joodsche vrouw de begrafenis had besteld op Zaterdag 19 Januari Sabbath op een niet-joodsche begraafplaats. De va der wendde zich daarop via het rabbinaal ijlings tot mr. M. Schorlesheim, advocaat en procureur te Amsterdam, en deze vorderde in kort geding ten huize van den vice-president der Amsterdamsche rechtbank, mr. G. T. J de Jongh het lijk namens den vader op, ten einde dit in overeenstemming met diens tra ditioneel joodsche gevoelens den volgenden Zondag op een Joodsche begraafplaats te doen begraven. Bij dit referee had mr. Schorlesheim namens eischer o.m. betoogd dat de overledene geen echtgenoote had en dat de vader als naaste familielid gerechtigd was, voor de begrafenis te zorgen. De niet- joodsche vrouw had daartegenover o.m. doen uitkomen dat het kennelijk de bedoeling van den overledene was geweest om te worden begraven op de wijze als zij dat wenschte. De overledene had niet alleen met zijn fami lie, doch ook met het joodsche geloof gebro ken. Mr. de Jongh, die op Zaterdagochtend 19 Januari uitspraak deed, ontzegde den eisch tot afgifte van het lijk, en wel voorna melijk op grond van het feit dat de wil van den overledene boven alles domineert, zeifs boven de uitdrukkelijke wilsbepaline van art 982 Burgerlijk Wetboek. Tegen deze beslissing teekende mr. Schor lesheim appèl aan, daarbij in de eerste plaats een nieuwe principieele beslissing vragende en subsidiair de opgraving van het lijk ver zoekende, teneinde te voorkomen, dat de te genpartij zou aanvoeren, dat de vader geen materieel belang zou hebben en dus in zijn vordering niet ontvankelijk zou zijn. Voor de Vierde Kamer van het Amster damsche gerechtshof zijn gister in dit ge ding de pleidooien gehouden. Voor de niet- joodsche vrouw trad op mr. Godfried Par- ser. Mr. Schorlesheim wees er oo dat, waar deze zaak van zeer principieelcn aard is, hij geappelleerd heeft op verzoek van het rabbi- naat, dat wenscht te weten hoe het bij herha ling van zulke gevallen te handelen heeft, want ook in joodsche kringen heeft het con cubinaat doorgevreten. Naar het oordeel van mr. Parser is appel lant niet ontvankelijk in zijn appèl omdat- 1 de president zich onbevoegd had moeten ver klaren; 2. omdat geïntimeerde niet de hou der van het lijk is, maar de beheerder van de begraafplaats; 3. omdat appellant, door bovendien opgraving van het lijk te vra gen, zijn eischen vermeerdert; 4. omdat ap pellant in referee een eindbeslissing en geen voorloopige maatregelen gevraagd heeft en 5. omdat zijn eisch in strijd is met de goede zeden. Uitvoerig bestreed mr. Schorlesheim deze argumenten. Hij deed uitkomen dat de va der z.i. hier wel degelijk de eerste rechtheb bende was om over het lijk te beschikken- in van 21 Januari. Medegedeeld door het Kon. Ncderl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.4 te Wee nee Laagste barometerstsand 729.6 te Ingö, Verwachting, geldig tot den avond van 22 Januari Zwakke, later toenemende Oostelijke tot Zuidelijke wind; nevelig tot licht of half be- wolkt; weinig of geen neerslag; lichte vorst des nachts; overdag weinig verandering i„ temperatuur. dit verband speet het pl. dat het referee niet is gehouden voor president mr. Coninck Westenberg, die in zijn bekende crematie- vonnis de opvatting huldigde, dat de wil van de overlevenden domineert boven die van den overledene, omdat men aan de overlevenden moreele schade kan toebrengen en aan een doode niet. In den breede verdedigde mr. Parser daai- na alle bezwaren, welke hij tegen de vorde ring in appèl had geopperd, daarbij o.m. op merkende dat z. i. de eisch van appellant wel degelijk in strijd is met de goede zeden, daar het weghalen van een lijk de rust der andere dooden, die in hetzelfde graf begra ven zijn, ernstig storen zijn zou. De geheele vordering is gebaseerd oo het r e c h t, dat de vader op het lijk zou heb ben; appellant steunt dat recht uitsluitend op artikel I der Begrafeniswet. Bij een ar, rest van 1915 van den Hoogen Raad is ech ter uitgemaakt dat uit de artikelen der Be grafeniswet een dergelijk recht niet valt af te leiden. Een privaat recht op begraven en een privaat-rechtelijke verhouding van fa milieleden tot een lijk bestaan niet. Pl. wees er tenslotte op dat het Hof geen regel zal kunnen geven, die voor alle geval len geldend is; gééft het Hof een beslissing, dan zal deze niet anders dan een vage leid draad kunnen inhouden. De conclusie van den procureur-generaal werd bepaald op 6 Februari a.s. 452ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 21 Januari 1930. Se klasse 2e Lilst. Hooge Prijzen: 138, 11381. 20383 elk ƒ1000. 1796. 15534, 15540 eik ƒ400. 2062, 3923 4565 5720, 16595 elk 200 439. 4894. 12327. 13479. 14626. 19965 elk Prijzen van I 70.—. 72 164 271 304 369 408 507 803 828 956 1300 1687 1725 2128 2149 2728 2901 3151 3237 693 729 761 1422 1522 1606 2412 2452 2458 3292 3299 3542 3652 4332 4417 4431 4914 5041 5051 5651 5782 5847 6422 6459 6465 7274 7290 7338 7844 7907 8037 8507 8806 9045 3785 4587 5157 5948 6488 7399 8179 9317 3984 4723 5225 6055 6541 7447 8306 9376 4092 4770 5346 6081 6652 7791 8364 9737 4303 4781 5362 6130 6731 8385 9762 0027 10072 10134 10168 10689 11094 11298 1364 11538 11874 12097 12186 12236 12328 2587 12639 1284! 12843 12855 12864 12927 2964 12989 13254 13295 13300 13356 13476 3651 14021 14084 14095 14599 14666 14679 4792 14936 1529 15385 15781 15927 15946 6069 16071 16115 16246 16247 16364 16387 7256 17295 17330 17331 17375 17433 17448 7713 7744 17851 17922 17948 18025 18302 18436 8824 19186 19896 19932 19969 20069 20109 0543 20607 20909 20946 ƒ100. 597 1309 2171 3288 4305 4829 5513 6283 6945 8387 9956 11307 12369 12928 13595 14706 16033 16401 17696 18693 20214 46 290 434 823 1082 1356 1776 2108 2409 2570 2841 3135 3360 3836 4104 4333 4893 5409 6131 6426 6640 7150 7443 7653 8026 8297 8587 8807 9199 60 293 443 S42 1100 1415 •868 2131 2469 2587 2869 3191 3365 3860 4126 61 323 469 859 1152 1436 1910 2150 2476 2624 2935 3195 3437 3876 4128 4522 4526 5066 5074 5499 5550 6159 6175 6442 6491 6668 6787 7187 7230 7508 7553 7675 7809 8028 8046 8331 8339 8630 8633 8817 8845 9335 9360 NIETEN: 64 142 9610 9786 9830 374 603 900 1187 1464 1952 2288 2481 2714 2951 3217 3591 3882 4137 4613 5075 0591 6176 6502 „857 7232 7557 7901 8066 8361 8635 8860 9377 9902 389 631 1023 1206 1497 2064 2308 2486 2760 2996 3247 3630 3891 4158 4705 5098 5620 6267 6567 6947 7266 7576 7941 273 417 779 1059 1281 1573 2087 2366 2518 2785 143 391 679 1050 1274 1498 2069 2336 25C3 2764 3076 3111 3293 3302 3666 3722 3912 4009 4195 4221 4722 4773 5120 5149 5698 5885 6291 6297 6595 6616 7020 7065 7277 7320 7630 7645 7966 8006 275 424 809 1062 1305 1679 2102 2370 2567 2798 3113 3352 3791 4058 4274 4861 5351 6100 6357 6624 7129 7340 7652 8011 8113 8130 8158 8213 8408 8472 8567 8575 8695 8758 8760 8772 8891 9040 9125 91.63 9474 9506 9524 9558 9905 9917 10057 10099 10163 10164 10180 10199 10205 10304 10384 10386 10437 10456 10468 10551 10607 10691 10724 10766 10800 10803 10914 10920 10978 10986 11009 11016 11047 11061 11076 11080 11084 11088 11131 11294 11300 11321 11323 11404 11633 11653 11742 11763 11865 11886 11896 11898 11919 11920 11959 12111 12134 12163 12176 12187 12302 12309 12341 12417 12418 12444 12469 12502 12564 12565 12583 12680 12698 12746 12791 12795 12799 12851 12873 12941 12944 12997 13052 13060 13068 13070 13107 13112 13165 13180 13241 13321 13348 13390 13586 13640 13641 13660 13686 13688 13793 13806 13819 13885 14013 14029 14043 14049 14098 14102 14113 14120 14154 14182 14188 14241 14253 14372 14379 14410 14444 144fj 14568 14661 14690 14756 14757 14773 14794 14813 14818 14935 14988 15066 15082 15085 15094 15268 15277 15312 15315 15354 15393 15396 15483 15518 15537 15558 15566 15648 15650 15693 14710 15713 15723 I576§ 15813 15841 15892 15930 15991 16034 16113 16274 16371 16399 16421 16450 16487 16504 16531 16560 16576 16591 16607 16618 16650 16750 16792 16825 16900 16917 16943 16980 17079 17083 17092 17103 17106 17118 17128 17236 17277 17342 17349 17371 17450 17477 17497 17543 17553 17563 17592 17661 17825 17829 17925 17927 17974 17997 18328 18357 18428 18499 18572 18686 18789 18850 18883 18923 18928 18943 18950 18964 18986 19051 19091 19133 19166 19199 19234 19290 19296 19354 19388 19392 19410 1954/ 19593 19637 19775 19845 19871 19897 19947 20029 20034 20078 20121 10162 20240 20263 20279 20412 20421 20426 20427 20449 20550 20602 20613 20617 20636 20675 20699 20803 20804 20823 20835 20921 20983. Verbetering: 5e klasse le Lijst. 5146 met 1 70.— moet zijn 5146;_6222 moet zijn 6222 met Beroepen tot predikant bij de geref. kerk te St. Pancras en Heerhugowaard de heer rl- B. Visser, candidaat te Nijmegen. GEREF. IN H. V. EN HERVORMD. Naar aanleiding van het optreden van dr. J- H. Gunning J. Hzn. (herv.) in een gods dienstoefening der geref. kerk in Hersteld v e band te Hilversum heeft de kerkeraad de( geref. kerk in H. V. te Oosterend op Texe- den Hilversumschen naar de motieven va deze afwijking gevraagd. De kerkeraad va Hilversum antwoordde, dat het motief het verlangen naar eenheid met allen, die ee zelfde belijdenis hebben. Met alle waardeend voor dit standpunt, den persoon en den ar»®

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2