Stadsnieuws LANDBOUW en YEETEÊLL AMSTERDAMSCHE HEERS 1 Provinciaal nieuws heemskerk. Telegrammen van 29 Januari 1930 Opgave van H'ooriUiollanifscli Ijandboiiwcredlet. pl.m. 1.45 pl.m. pl.m. •2.15 397)-tt 171-2 166s-7) KIND DOOR EEN AUTOBUS OVER REDEN EN GEDOOD. Vanmorgen om 12 uur heeft bij het uit gaan der school het 7-jarig zoontje van den beer L. uit Gestel het ongeluk gehad bij het oversteken van de Keizersgracht tegenover het postkantoor door een autobus te worden overreden en gedood. De chauffeur treft geen schuld. FABRIEKSBRAND. Vannacht is te Bernwijk de sigarenfabriek van de firma Kuyken afgebrand. Alles was "erzekerd. DE FEDERATIE-EXAMENS. De uitslag der in December j.1 gehouden examens der Federatie is als volgt: Resp. hebben zich aangemeld, zijn niet opgekomen en teruggetrokken, zijn geëxamineerd, zijn afgewezen en zijn geslaagd de volgende aan tallen candidaten en wel voor Boekhouden 1467, 36, 1431, 850 en 581Nederlandsche Handelscorresp. 186, 4. 182, 86 en 96; Fran- sche Handelscorresp. 347, 4, 343, 219 en 124; Duitsche Handelscorresp. 790, 13, 777, 421 en 356; Engelsche Handelscorresp. 1291, 22, 1269, 752 en 517; Spaansche Handelscor resp. 37, 2, 35, 26 en 9; Zweedsche Handels corresp. 6, 0, 6, 3 en 3 en voor Esperantisti- sche Handelscorresp. 1, 0, 1, 1, 0; totaal 4125, 81, 4044, 2358 en 1686. HEILOO. In de gisteravond gehouden vergadering Van de Landarbeidersstichting alhier is be sloten aan te koopen van den heer P. Stoop een perceel weiland, groot 3.50 H.A., gele gen hoek WesterwegZevenhuizen en dit beschikbaar te stellen voor landarbeiders- olaatsjes. NIEUWE NIEDORP. Jubileum Dr Maats. Zaterdag was de heer P. Maats 40 jaar dokter en in en buiten onze gemeente ver wachtte men algemeen dat deze dag een feestdag in Nieuwe Niedorp zou zijn, want het feit, dat Dr. Maats gedurende al dien tijd nauwgezet en met groote plichtsbetrachting zijn werk vervulde, voor rijk en arm, dag en nacht klaar stond om ze te helpen, gezien de uitgebreide en moeilijk te bewerken prarn tijk was het toch zeer zeker belangrijk ge noeg om op dezen dag dr. Maats feestelijk tp huldigen. Dit is helaas niet geschied, meldt de Sch. Crt. op. De gemeentelijke auto ïiteiten achtten het schijnbaar niet noodig cm dezen dag voor den jubilaris tot een feest dag te maken, maar heben 'gemeend dit te moeten uitstellen tot de heer Maats over een jaar of anderhalf 40 jaar dokter van de ge meente Nieuwe Niedorp is. En naar men zegt heeft onze dokter, die altijd kalm en eenvou dig in zijn optreden is en aan wien alle trotschheid en ijdelheid vreemd is, te kennen gegeven, dat hem dit zeer gewenscht voor kwam en liever zag, dat er niet te veel drukte van werd gemaakt. Ondanks het bovenstaande is 25 Januari voor den jubilaris toch nog een hoogstbe- langrijke dag geworden. Reeds 's morgens vroeg brachten de ver schillende vrachtauto's van Schagen en Alk maar een groot aantal prachtige bloemstuk ken van collega's, vrienden en kennissen en het was een indrukwekkend gezicht deze grootsche bloemenhulde te aanschouwen. In den loon van den dag ontving de jubi laris een vijftigtal gelukstelegrammen en eenige honderden felicitatiekaartjes. Des namiddags kwamen verschillende ken nissen van buiten en uit de gemeente, den jubilaris en zijn familie gelukwenschen. Als bijzonderheid willen we even vermel den, dat de jubilaris ook werd gefeliciteerd door het eerste kind, dat veertig jaar geleden door dokter Maats in den schoot van de ba ker werd gelegd. Dit veertigjarig kind is een heer uit de gemeente Harenkarspel, die meen de, dat hij op een dag als deze, bij het feest behoorde en niet mocht thuis blijven. Dit be zoek werd door Dr. Maats en familie op zeer hoogen prijs gesteld. Des avonds kwam iemand als vertegen woordiger van de burgers van Zijdewind en 't Veld den jubilaris een cadeau aanbieden in den vorm van een gemakkelijke stoel en een mooie tafel. Verder werd te ongeveer halfacht door het muziekgezelschap „Excelsior" den jubilaris een serenade gebracht. Nadat het eerst nummer, een opgewekte marsch, was ingezet kwam de dokter met zijn familie naar bui ten. Toen de muziek zweeg, nam de voorzi' ter van „Excelsior", de heer C. Groot, het woord en sprak eenige woorden van groot» waardeering tot den jubilaris. Hierna werd de tweede marsch door „Ex celsior" aan den jubilaris toegespeeld. Na afloop gaf het talrijk bij elkaar geko men publiek door een hartelijk applaus blijk van instemming met de gebrachte hulde. Hierna richtte het echtpaar Maats een kort woord van dank aan de vereeniging „Excelsior" voor het huldebetoon en ver zocht de vereeniging binnen een verver sching te gebruiken. Jaarvergadering R.RZiekenfonds. De leden van bovengenoemd fonds kwamen Maandagavond in de K. S. A. in jaarverga dering bijeen. De voorzitter riep de aanwezigen een woord van welkom toe, inzonderheid de geestelijk ad viseur die in hun midden was en verzocht de secretaris voorlezing der notulen van de voor gaande bijeenkomst. Deze werden goedge keurd. Verslag penningmeester. De ontvangsten waren in het afgel. bedrijfsjaar 17710.59 «n de uitgaven 14X86.41, alzoo een batig saldo van 3024.18. Nog te voldoen aan den geneesheer 1175, gemaakte winst 1849.18 -f- 98 45 rente, waardoor de zuivere winst 1947.63 bedroeg. De bezittingen waren per 31 Dec. 1929 7856.89 en de reserve rond ƒ6000. E>e commissie van rapporteurs bracht ver slag uit waarbij bleek dat alles in de beste orde bevonden was. Het jaarverslag sprak van een alleszins opgewekt leven. Aangetoond werd o.a dat her fonds per 31 Dec. 1928 362 huisgezinnen telde en per 31 Dec. 1.1. 411 gezinnen met ruim 2100 leden. .Tot de mededeeiuigen behoorde o.a. weder- zijdsche overeenkomst met hare zustervereeni- ging te Beverwijk voor overname met dezelfde rechten en verplichtingen. Ook met omliggende plaatsen werd deze overeenkomst getroffen, alleen voor hen die nog nimmer bij een Ziekenfonds zijn aange sloten geweest wordt verhoogde premie toe gepast. Besloten werd z. h. st. om voor den pen ningmeester, voor zijn steeds omvangrijker werk, de gratificatie met 50 te verhoogen en tevens om de Majellavereeniging hier ter plaatse voor dit jaar een dergelijke schenking van 25 te geven voor het vele werk dat de wijkzusters aan de vereeniging betoond heb ben. De raming voor dit jaar bedraagt: ont vangsten 18350 en uitgaven 16200. Bij de nu volgende bestuursverkiezing wer den de aftr. leden bij acclamatie herkozen. De heer A. v. Lieshout Cz. werd benoemd tot lid van de comm. voor controle en zulks in de plaats van den heer Molenaar die moest aftreden en niet herkiesbaar was. Thans volgde nog de rondvraag waarbij de heer Bekker ook een gratificatie bepleitte voor den voorzitter wat ter bestuurstafel on der instemming der vergadering afgewimpeld werd. Verder werd door enkele leden nog het woord gevoerd over wijziging der contributie wat eveneens dienzelfden weg opging. Hierna sluiting. EGMOND-BINNEN. Muziek. De fanfare „Eensgezindheid" besloot deel te nemen aan het concours voor de maand Juni uitgeschreven door de Haimoniekapel „De Eendracht" te Velsen. Benoemd. Tot voorzitter en secretaris van de com missie tot wering van schoolverzuim werden respectievelijk benoemd de heeren W. J. Apeldoorn en J. Verheggen. OUDKARSPEL. Tengevolge van het bedanken van den hoofdingeland van de Banne alhier, den heer Jb Kroon Pz. heeft gister de stem ming plaats gehad voor een hoofdingeland. Er zijn uitgebracht 39 stemmen waarvan op den heer P. Kroon Kz. 23 en op den heer A J. Wijnveld 15 stemmen, met één van on waarde, zoodat gekozen is de heer P. Kroon Kz. alhier. J. Vis, N.H., z. b., Baansloot 3 van Apel doorn. A. G. J. Bijkok, R K.. kleermaker, Zocherstraat 16 van Amsterdam. J. A van Ceffelt, R.K., caféhouder, met echtg. en 2 kinderen, Luttik Oudorp van Ubbergen. T Rutten, R.K., dienstbode, Lutik Oudorp 28 van Ubbergen. G. van do Weijden, G K-, meubelmaker, Nieuwesloot 115 van Am sterdam. H. Staring, N.H., infanterie, Ver- dronkenoord 16 van Utrecht B. H. J. Vis- singel 27 van Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. J. Th van der Wooning, timmerman, RK-, van Prins Hendrikstraat 13 naar Arnhem. G. Boeren, glas in loodzetter, R.K., en M. P. Laurens, echtg. van Kila, huishoudster, van Baansingel 17a naar Beverwijk. M. Alder- lieste, zonder beroep, N.H., van Kennemer- straatweg 137 naar Haarlem. J. J Hoek- meijer, voeger, R.K., van Trompstraat 4 naar Venlo B. M. Constant, echtg. van Simon Kaaij, R.K., van Noorderkade 28 naar Wor- merveer. K. Dekker. N.H., dienstbode, van Hofdijkstraat 2 naar Zijpe. E. Schreudo, N.H., huishoudster, van Stationstraat 55 naar Bergen. W. M. Klerks, N.H.. zonder be roep, van Baansingel 47a naar Rotterdam. D. Stroomer, N.Hj, wed. van P. Hoë, van Jaagpad 38 naar Zaandam. L. Verhagen, glazenwasscher, geen, van Slikskeg 13, naar België. A. Venneko, onderwijzeres, R.K., van Laat <X) naar Velsen (Noord). G. M. van Santé, kinderjuffrouw, R. K van Ramen 15 naar Maastricht. R. Kou ba, R K dienstbode, van Oosterburgstraat 6 naar Uitgeest. W. H. van Hardeveld, N.H., verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Amsterdam. J. J. Louwe, bakkers knecht, R. K., van Zeglis 7 naar Wijk aan Zee en Duin. A. IJpma, verpleegster, R K., Van Everdingenstraat 18 naar Wonsera- deel, Arum. G. Dijkstra, dienstbode, N. H., van Nassaulaan 15 naar Beemster. L. van den Berg N. H., zonder beroep, met echtge. E. G. en 2 kinderen, van Klein Nieuwland 9 naar Heiloo. D. Plevier, N H., zonder beroep, van Stationsstraat 55, n Bergen. TEXEL. Lijk herkend. Zooals per radioomroep is bekend ge maakt is Vrijdag nabij Oost een lijk aange spoeld van een onbekenden man Nadat de politie zich, naar aanleiding van op het lijk gevonden papieren, telefonisch in verbin ding had gesteld met de Rotterdamsche po litie, is Maandagmiddag hier iemand uit Rotterdam overgekomen, die het lijk pert;- nent herkend heeft als Cornelis Beeling, in leven caféhouder wonende 2e Middelstraaf 26a Rotterdam. Vrij zeker kan worden aan genomen, dat hier van zelfmoord sprake is geweest. Het lijk zal Woensdag op de Alge meene Begraafplaats alhier ter aarde wor den besteld. Dit is nu in korten tijd de tweede keer, dat hier het lijk van een Rotterdammer is aange spoeld. EEN JUBILEUM. Naar wij vernemen, zal het Zaterdag a.s 1 Februari 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Th. G. Robert, alhier, als chef-kok bij de N V v.h. Hoogenstraaten en Co. in dienst trad. INGEKOMEN PERSONEN R. Hopman, N.H., z. b., Houtweg 6 van Baarn. M. Kes, R.K., dienstbode, Nassau laan 3 van Obdam. A. J. A. van Well, R.K., kinderjuffrouw, Emmastraat 85 van Horst. J. Heidstra, geen, kappersbediende, Payglop 23 van Zaandam. P. Ruijter, N H., radiomonteur, Waterschapstraat 8 van Den Helder. T. Jonker, R.K., echtg van T. Schoutsen, huishoudster. Oudegracht 42 van Haarlem. J. van Diepen, R.K., z. b en 2 dochters, Prins Hendrikstraat 5a van Heiloo. A. Govers, geen, sigarenmaker, en echt., N.H., Leeghwaterstraat 17a van Bergen (N.-H.) C. M. van Cooten, N.H., echtg. van J. W. van der Heide, en 4 kinderen, Oudegracht "89 van Bergen (N.-H.) M J Beumer, R.K.. dienstbode, Spoorstraat 42 van De Rijp. W. H. Keuteboom, R.K., fabrieks arbeider, Krelagestraat 39a van Bergen (N.-H.) D. Zwakman, N.H., wed van W. Glijnis, Spoorstraat 60 van Akersloot. H Lenting, R.K., z. b., met echtg. en behuwd- vader, Nassauplein 11 van Wognum. A. Mulder, R.K., dienstbode. Meerweg 1 van Heiloo. G. Pittana, R.K., granietwerker, Laat 37 van Italië. G. Snip, N.H., schip persknecht, Koningsweg 69 van België. J. M. Schlüter, R.K., dienstbode, Kraan- buurt 2 van Duitschland. W. N. Wanni gen, G.K., pakhuisknecht, Ruijtêrstraat 21 van Zwartsluis. M. Kool, R.K., dienstbode, Verdronkenoord 102 van Bergen (N.-H.) F. H Ringers, N.H., z. b., Nassaulaan 51 van Delft. T. Hopsma, N.H., echtg. van Arie Kroon, en dochter. St. Annastraat 22 van H.H.Waard. A. Duiveman. N.H wed van K. J. Wit, Verl. Landstraat 11 van Kam- oen. J. Schipper. R.K., slagerknecht, Laat 142 van Wijk aan Zee en Duin. W. Zim- mer, R.K.. orgelmaker, Baansingel 37a van Aachen (Dld.) P. Dokter, geen, ontsmetter, met echtg. en dochter, Karnemelksbuurt 15 van Hilversum. A. Krul, N.H., dienstbode, Westerweg 101 van Medemblik. J Nijzen- ga, N.H., fabrieksarbeidster, Boomkamp straat 28 van Haarlem. G. van Stipriaan N.H., slagersknecht. Ritservoort 42 van Be verwijk. G. Huigsloot, R.K., banketbak ker, Houttil 42 van Delft. F. Enseler, G K., werktuigkundige, en echtg., R.K., Tulp straat 7 van Amsterdam. G. Siega, gra nietwerker, Stationsweg 37 van Italië. C. M. Bongaardt. N.H., ass. in de huish.. Spoor straat 71 van Amsterdam. A. Kroon, N.H., melkrijder, en dochter, St. Annastraat 22 van H.H.Waard. J. J. Hartog. N.H.. electri- rien, Scharloo 18 van Zierikzee. E. J Suurboek, N.H., z. b., Doelenstraat 28 van Amsterdam. K. Kampraik, Ev., dienst bode, Langestraat 60 van Duitschland. M. Schaper, R.K., dienstbode, Fnidsen 109 van Grootebroek. J. Raven, N.H., slagers knecht, Ridderstraat 14 van Barsingerhorn. DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA NAAR BEIEREN. 'sijGRAVENHAGE, 29 Jan. Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen der koningin om met prinses Juliana op 3 Februari a.s. naar Beieren te vertrekken, ten einde daar een (wee- h drietal weken te verblijven. DE ZIEKTEWET. Samenwerking tusschen Raden van Arbeid en bedrijfsvereeni'gingen. 's-GRAVENHAGE, 29 Jan. Dezer da gen zal een bespreking plaats hebben tus schen de vereeniging van Raden van Ar beid en de Federatie van Bedrijfsvereeni- gingen teneinde te overleggen over de mo gelijkheid en de beste vorm van samen werking tusschen de bij de Federatie aan- fesloten bedrijfsvereenigingen en de Ra- en van Arbeid, ten aanzien van de con trole op de verzekerden ingevolge de ziek tewet. DE HOOGE RAAD 10 FEBR. BIJEEN. 's-GRAVENHAGE, 29 Jan. De Hooge Raad van Arbeid zal Maandag 10 Februa ri bijeen komen, tot vaststelling van zijn adviezen over 't wetsontwerp van 'n huis arbeidswet en over het voorontwerp van een algemeen maatregel van bestuur, be- trefiende slagerijen en slagerswinkels. DE BOND VAN MOBILISATIE SLACHTOFFERS. Een officieele tegenspraak. 's-GRAVENHAGE, 29 Jan. Officieel wordt medegedeeld: Het in verschillende dagbladen ver schenen bericht als zou het rapport van de commissie van onderzoek inzake de wij ziging van de wet van 13 Mei 1927, St. bl. no. 161 (steunverleening aan z.g. mo bilisatie-slachtoffers) bij het departement van Defensie zijn binnengekomen, is on juist, zoodat aan de daaraan vast ge knoopte beschouwingen geenerlei waarde kan worden toegekend. Van andere zijde vernemen wij nog, dat de mededeeling, dat het bestuur van den Bond van Mobilisatie-Invalieden te Drach ten in de gelegenheid zou zijn om met me dewerking van de regeering aangewezen dienstplichtigen en hun nabestaanden een geldelijke schadeloosstelling te doen beko men, dus ook absoluut misleidend is. EEN NIEUW POST- EN TELEGRAAF KANTOOR TE ZAANDAM. ZAANDAM, 29 Jan. Vanmorgen om half twaalf werd het nieuwe post- tele graaf- en telefoonkantoor officieel ge opend in tegenwoordigheid van het vol ledige hoofdbestuur van de posterijen en telegrafie, den burgemeester, de wethou ders en den gemeente-secretaris, den voor zitter van de K. v. K., den inspecteur der P. T. T te Haarlem en den hoofdingenieur der Rijksgebouwen. De directeur-generaal, ir. Damme. heette allen welkom. De burgemeester sprak daarna een woord van gelukwensch. Verder werd nog het woord gevoerd door den voorzitter van de K. v. K. den heer Verkade. Hierna maakte het gezelschap een rond gang door het gebouw. EEN KAS GEPLUNDERD. Maar er was slechts 14 Mark aan wezig. DESSAU, 29 Jan. Gisteravond tegen half negen drongen twee onbekende perso nen het stationsgebouw DessauAlten binnen. Zij dreigden de aanwezigen ambtenaar met een revolver en plunderden de kas, waarop zih op dat oogenblik slechts een bedrag van 14 mark bevond. POST-AUTO OVERVALLEN. KONINGSBERGEN, 29 Jan. Officieel wordt medegedeeld, dat hedenmorgen te gen 6 uur de post-auto van Wartenburg naar ^ollack door twee personen, die een fiets bij zich hadden, even voorbij Warten burg is overvallen en beroofd De daders dwongen den chauffeur de postzakken af te geven en verdwenen er mee in het bosch. In een der postzakken bevond zich o.a. een bedrag van 2800 mark aan militaire pensioenen, welke a.s. Zaterdag zouden worden uitbetaald. De politie heeft de zaak in onderzoek. EEN REDE VAN GRAAF BETHLEN BOEDAPEST, 29 Jan. Graaf Bethlen heeft voor het eerst na zijn terugkeer van de Haagsche conferentie een redevoering «ehouden. Hierin wees hij op de groote eteekenis van de te Den Haag bereikte resultaten, vooral voor Midden-Europa. Hij wees daarbij op het verhoogde presti ge van Hongarije bij de groote mogend heden, hetgeen hij als een belangrijke over winning beschouwde, behaald vooral door de medewerking van Italië. Alle hinderpalen voor een internationale leening voor Hongarije zijn thans uit den weg geruimd, doch er is eenige tijd noo dig om voor de onderhandelingen, die nog moeten plaats hebben. Intusschen worden tijdelijke maatrege len genomen tot steunverkening aan het nationale crediet. DE GODSDIENST IN RUSLAND. Kerken en Moskeeën gesloten. KOWNO, 29 Jan. Naar uit Moskou Semeld wordt, zijn gedurende de laatste rie maanden in Rusland 980 kerken en ongeveer 200 moskeeën en synagoges ge sloten. Het verbond van atheïsten heeft bij de sovjetregeering een nieuw wetsontwerp In gediend, waarbij met ingang van 1 Juli 1931 de bouw van kerken wordt stopge zet. Het verbond eischt verder, dat de be staande particuliere religieuse academiën, die afhankelijk van den staat zijn, onmid dellijk langs wettelijken weg gesloten wor den. De strijd tegen den godsdienst in Sov jet-Rusland is gedrende den laatsten tijd zeer sterk toegenomen. Te Woronesch wer den Dinsdag op de markt meer dan 3000 heiligen-beeldlen verbrand, die tot nu toe in verscheidene kerken en kloosters waren ondergebracht. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag publieke verkooping te Broek op Langendijk gehouden door Notaris Johann W. 0. Kroon te Zuidscharwoude op Dinsdag 28 Januari 1930 's avonds 6 uur in het café „Welgelegen" te Broek op Langendijk. Onder Broek op Langendijk: 1. Twee akkers bouwland, van de Groet: a. de zuidelijkste (9), in huur tot Kerstmis a.s. bij H. Pasterkamp tegen 54 b. de 2e van Zuid (9), in huur als voren bij W. Slot Kz. tegen 54. Kooper C. Timmerman voor 119 per sn. 2. Een dito genaamd „de fijne deele" (9), alsvoren in huur bij S. Dekker Az., tegen 54. Kooper S. Dekker Az. voor 123 per sn 3. Een dito „De Kreng" (16), alsvoren in huur bij Jn. Wagenaar Jbz. tegen 112. Kooper Jb. Krcon Az. voor 139 per sn. 4. Een dito ten zuiden van de u (13), alsvorer. in huur bij C. Kriif'^ tegen 65. Cj, Kooper C. Slot Kz. voor i lo KOOper c. o.vi j i iv Per sn 5. Een dito ten noorden van de mViu (7), als voren in huur bij P. Dekker gen 35. z Kooper M. Kool voor f 120 per Sn 6. Een dito bezuiden de Scfannmeloo, alsvoren in huur bij J. Helder tegen an Behoorende tot de nalatenschap van wT Antje Slot, Wed. P. Wagenaar. Koopster mej. A. Ven, voor 115 7. Een Huis, Schuur en Erf aan den na thans in huur bij M Borst Cz. IX Te aanvaarden 1 Mei aanstaande. Eigendom van Mej. de Wed. J. Dirk™. Wz. Opgehouden op 5700.mini Onder Sint Pancras: 8. Een akker Bouwland en water art,* de Lageweid (9). acbt« Kooper J. Ploeger voor 168 per 9. Een dito „de Riet" (6). sn 10. Een dito „Harman" (5). Kooper KI. Kaas Kz. voor 132,73 na snees. 11. Twee dito aan den Twuijverwec- a. de westelijkste (10). b. de oostelijkste (10). Opgehouden op 300.per snees. Eigendom van den heer C. Wagenaar I» te Sint Pancras. UITBREIDENDE TUINBOUW N DE VEENKOLONIËN. De animo voor de teelt van doperwten en boonen. op contract voor de conservenfabrie. ken, is thans buitengewoon groot, zoo groot dat de in de Overijselsche en Drentsche Veenkoloniën gevestigde Tuinbouw- en Vei. lingsvereenigingen geen kans zien, de opge. geven hoeveelheden geheel te plaatsen. Zij hebben dan ook óf van elke opgave slechts 80 of 90 pCt. kunnen aceepteeren, óf veel vroe ger dan anders de opgaven moeten weigeren. Naast de vrij goede resultaten, die men in de laatste jaren hier met den tuinbouw heeft gehad, zijn ook de slechte toestanden bij den Veenkolonialen landbouw oorzaak van de groote animo voor de teelt van grovere tuin- bouwproducten. Immers, de aardappelmeef. prijzen van het oogenblik en de geringe afzet daarvan, hebben gevolgen, die voor de veen koloniale boeren van zeer zorgelijken aard zijn. Men kan op goede gronden verwachten, üat in 1930 de tuinbouw in het Noord» Oosten van het land geweldig zal toenemen. Om de belangen van de tuinbouwers beter te kunnen behartigen, heeft men reeds opgericht een Bond van Tuinbouwvereenigingen in de vier Noordelijke provinciën, die ten aanzien van het bevorderen van den afzet van de pro- ducten groote plannen heeft en overweegt een bezoldigd secretaris aan te stellen tOukiaagen per draadloos* telefoon). Koers van heden STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank t INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH, H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. a Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn t Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust i Oude Deli .1 Senembah i Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie MUwaukee r Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. PROLON tExclaim. te Vorige koers 102 175 219'/< 1583/, 548 288 119V4 178 155V« 58i/, 92 3493/, 509 753 s 151V4 102 ,1# 287» 1289/16 301 5655/s 398 1513/, 132 647'8 194 195 129 3837, 397 "/r 170'/3 169'/a 99? g 194 127 Va 5'7](. 33 29 Vj 190 853/, 79 93 345 391 377 i/s 59 V3 25 r 136 220 571/4 pl.m. 1.30 175 550 12U/4 182 155 346 503 568 192 188 90 3963/, 167 99 126 92 346 391V» 2757j 25>/,. 57 2.— z - 285 - - 120-4 179 81 1547, 180 123-) 180 154'/, 346 51 505-7 351 5077a-8 351 508-9 75'/, 2815/i6 178 102»/,-) 5651', 396 565' 396 - 194-6 188-91 196-i 190-4 195-6 191-3 396)-7j 171 397-i 170 167-3/, 167Vs - ~5l/a 5f 190 - 92 34b 7 392 375Va 58 V» 1 - 257» 57 57 - ATIE vorige koers 3 pCt. heden 3 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) 4 Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo v C NIET officieel. New-York Vorige koers 12.111% 59.48 9.77»/, 34.677, 48.097a 35.05 66.62'/a 66.85 66.52Va •i 2.48W>c 13.03 Koers op he* en 3 uur 12.11'»/» 59.49 9.77»/, 34 <7Vi 48.0J 35.05 66.60 66.85 66.52'/, 2.49 13.02>£

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8