RadifErafiscl) Weerbericht Laatste berichten. AMSTERDAMSCHE BEURS AGENDA HOOGER BEROEP SALOMON LIEBERMANN. Stadsnieuws van 3 Februari 1930 Opgave van tföttFdliollandscIi liandboifWïïfedlet. M.V» m Maandag 3 Februari. e 7.30 uur, Cinema Amerieain: De macht %an het zwijgen (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Mijn tsart is een Jazzband (rom.), hoofdrollen •Eya Mara en Alfred Abel. Toegang voor a'le leeftijden. 7.30 uur, Victoria Theater: De Luchtvloot (voor eiken leeftijd). 8 uur, Harmonie, optreden toovenaars Hirstin en compagnie. Dinsdag 4 Februari. 7.30 uur, Cinema Amerieain: De macht van het zwijgen (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Mijn hart is een jazz band (voor alle leeftijden). 7.30 uur, Victoria Theater: De luchtvloot (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Waakt en Bidt, Bazar. TWEEDE NEDERLANDSCHE PAEDAGOGISCH CONGRES. Op 24, 25 en 20 April e.k. wordt te den Haag gehouden het tweede Nederlandsche Paedagogisch Congres. Het bestuur bestaat uit de volgende dames en heeren: prof. dr. J. H. Gunning Wzn voorzitter, prof. dr. H. J. F. Brugman, 2de voorzitter, A. J. Drewes, L. Groeneweg, dr. Philip J. Idenburg, 2de penn.m., A. Jonkman, prof. dr. Ph. Kohnstamm, dr. S. O. Los, 3de .voorz., prof. dr. G. A. van Poelje, mevr. M. E H. SandbergGeisweik v. d. Netten, mevr 'A Sluis—Slikker. Th. J. Thijssen, G. v. Veen, secretaris, W. v. Vliet, penn.m Het secretariaat is gevestigd Heerengracht 196, A'dam, telef. 41841. Een groot aantal inleidingen wordt gehou den, terwijl aan het congres verschillende secties vertonden zullen zijn, evenals yersch'.l- lende excursies. IN KOKEND ZEEPSOP GEVALLEN. Te Hoenderloo bij Arnhem is een driejarig kind op een met een deksel gesloten wasch- ketel gevuld met kokend zeepsop, gaan zitten, toen de moeder even weg was gegaan. Het deksel gleed weg en het kind viel in het zeep sop. Met ernstige brandwonden is het naar het Kinderziekenhuis te Arnhem gebracht, waar het is overleden. NEKKRAMP. Te Assen is bij een kind van tien weken nek Vramp geconstateerd. DE GROOTHERTOGIN VAN OLDENBURG WEER VERTROKKEN. De Groothertogin van Oldenburg, zuster van Prins Hendrik, die eenigen tijd de logeer gast van de Koningin en den Prins is ge weest. is Zondagavond naar Duitschland teruggekeerd De Koningin deed Haar schoonzuster aan het Staatsspoorstation uitgeleide. f AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De controleur van de Haagsche Tramweg- Maatschappij. 'de heer T. Veen, die ongeveer een week geleden op het Buitenhof bij het oversteken van een trambaan door een tsam werd overreden, is gisterochtend aan de be komen verwondingen overleden. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR BEIEREN. Hedenochtend zijn per staatsspoor van 6.30 de Koningin en Prinses Juliana met Haar reisgezelschap uit Den Haag venrokken voor de voorgenomen reis naar Beieren waar de vorstelijke personen een drietal weken zullen verblijven. CONFLICT AAN HET ABATTOIR TE AMSTERDAM. Tusschen de loonslachters en vaste slach ters van het abattoir te Amsterdam eenerzijds en de grossiers anderzijds is het tot een con flict gekomen naar aanleiding van het feit, dat de laatsten het contract, waarbij aan de slachters op den prijs van 4 voor het slachten van een beest, 40 cent extra werd toegekend voor het afval, niet wenschen te hernieuwen. Deze 40 cent werd tot dusverre gegeven als een vergoeding voor het feit, dat de slachters het afval als bloed, blazen en darmen niet zelf meer mochten verkoopen, zooals aanvankelijk geschiedde, doch dit aan de grossiers moesten afstaan. De Amsterdamsche Grossiersvereeniging stelt zich thans op het standpunt dat het slachtafval haar eigendom is en dat een prijs van 4 voor het slachten van een rund, waarbij nog 25 tot 50 cent komt voor het af halen van de huid een behporlijke betaling is De werknemers voeren daarentegen aan, dat het vervallen van de 40 cent toeslag neerkomt op een loonsverlaging, waarmede zij niet accoord kunnen gaan. In een vergadering, welke gister door de grossiers is gehouden, heerschte de meening dat van eenige toenadering geen sprake kan zijn. Ook de loonslachters-vereeniging heeft be sloten om vast te houden aan haar eisch tot handhaving van een 40 ets. toeslag. Het gevolg is, dat de loon- en vaste slach ters vandaag niet aan het werk zullen gaan. Het conflict omvat ongeveer 80 man. Het slachten der beesten zal zoolang de staking duurt door de grossiers zelf geschie den, ofschoon er voor dit karwei voldoends aanbiedingen van werkwilligen zijn binnen gekomen. De stakers zullen wel op het terrein van het abattoir worden toegelaten, mits zij zich op geenerlei wijze hinderlijk gedragen. INBRAAK TE ENKHUIZEN Pogingen om de kuis te openen hebben gefaald. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de kantoren van het gemeente lijk gas- en electriciteitsbedrijf. Men heeft ge tracht de kluis in het kantoor te forceeren, doch zonder succes. De kantoren werden geheel doorzocht, maar er wordt niets vermist. Enkele personen zijn reeds door de politie gehoord. UITVOERING ZIEKTEWET. Te Hengelo (Ovis op 31 Januari 1930 door de Textiel Arbeidersbonden „De Een dracht", „St. Laubertus" en „Unitas" en de fabrikantenverenigingen te Almelo, te En&chedé, de Twent^fh-Geldersche en den Bond van Textielondernemingen in en buiten Twente een volwaardige bedrijfsvereniging ter uitvoering van de Ziektewet opgericht AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het gemeenteziekenhuis te Arnhem, is Zondagmorgen overleden de gehuwde werk man Z., die bij het versieepen van een ma chine een onderdeel daarvan op het onder lichaam had gekregen. Hij laat een vrouw en 5 kinderen achter. FELLE BRAND TE ENSCHEDE. Twee winkels afgebrand Vanmorgen brak een felle brand uit in den fruitwinkel van den heer Capelle aan den Laarensingel te Enschede. De bewoners, die nog te bed lagen, konden met moeite worden gered. Weldra sloegen de vlammen over op de daarnaast gelegen win kel van Wessel. Ook dit perceel stond spoe dig in lichter laaie.' Het woonhuis van Wessel was ook spoe dig aangetast. Beide winkels brandden totaal uit en het woonhuis gedeeltelijk. Verdere uitbreiding werd voorkomen. Alles was verzekerd. VERKEERSONGEVALLEN. Tegen een boom gereden. Zaterdagmorgen is een der directeuren der Provinciale Bank te Roermond op den Maastriehterweg in de nabijheid van Kasteel Hattem met zijn auto tegen een boom gere den. De heer De Ronde werd met vreeselijke hoofdwonden en ingedrukte borstkas opge nomen en naar het hospitaal overgebracht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De auto lo geheel vernield. TWEE WISSELVERVALSCHERS TE AMSTERDAM GEARRESTEERD. Vanmorgen is de politie te Amsterdam er in geslaagd, twee buitenlandsche wisselver- valschers te arresteeren die een poging had den gedaan, om het reisbureau van de firma Cook voor 16000 dollar op te lichten. Het Amsterdamsche filiaal ontving verleden week de aankondiging, dat haar dezer dagen een wissel zou worden aangeboden ten be drage van 16000 dollar, uit te betalen aan toonder, de heeren Vigils en Ernandes. Tegelijkertijd ontving de firma Cook een wissel van de Bank of Montucy te Mexico- City ter dekking van het aan genoemde hee ren uit te betalen bedrag. Men vond het eenigszins vreemd, dat het origineele en 't duplicaat niet, zooals usance is, afzonderlijk waren verzonden, doch tn één brief waren gesloten, terwijl men het al böitengewoon merkw.aardig vond, dat deze brief met zijn waordevollen inhoud niet aan geteekend was. Men waarschuwde het hoofdkwartier te Londen, dat weer bij de betrokken bankinstel ling informeerde en daardoor bleek, dat de wissel vervalscht was. Men waarschuwde o° recherche en trof tijdig maatregelen. Vanmorgen verscheen de heer Vigils met een anderen vreemdeling aan het reisbureau Cook aan den Steigerdam. Terwijl de man aan de praat werd gehou den, verzocht men eenige politieagenten voor de deurpost te willen post vatten, en onderwijl werd de recherche gewaarschuwd, die spoedig met een auto ter plaatse was. De mannen werden ingerekend. Beiden spreken Spaansch en een weinig Engelsch en zijn vermoedelijk Mexicanen. De recherche heeft de zaak verder in on derzoek. Nader vernemen wij nog, dat de heeren ook wissels hadden afgegeven op de Twen? sche Bank en de Incasso bank te dezer stede en op de American Bank te Rotterdam. De gearresteerden kwamen uit P-arijs. De hoofdinspecteur Broekhorst heeft als hoofd van de valschegeldcentrale het politie onderzoek in handen. SNEEUWVAL IN HET NOORDEN. In de Noordelijke provneies heeft het gister flink gesneeuwd. In den loop van den dag is er on geveer 10 c.M. sneeuw gevallen. Tegen den avond begon het echter te dooien en viel er eenige regen. KINDERVERLAMMING. Te Doesburg is thans ook een geval van kinderverlamming geconstateerd. DE ONGEREGELDHEDEN TE MAASTRICHT. De resultaten van het onderzoek. De schuld niet alleen bij de politie De minister van Justitie heeft in een schrij ven aan den voorzitter der Tweede Kamer mededeeling gedaan van het resultaat van een onderzoek naar de toedracht der ongere geldheden te Maastricht in den avond van 16 October 1929 en naar het optreden van de politie bij die gelegenheid. De minister had overeenkomstig het bij de behandeling van de motie van orde van den heer Vliegen op 25 Oct. 1929 door zijn ambtgenoot van Binnenl. Zaken en Land bouw kenbaar gemaakte voornemen, den pro cureur-generaal verzocht, omtrent het ge beurde te Maastricht een nauwkeurig onder zoek in te stellen. Met 's ministers goedvin den is het onderzoek door den procureur-ge neraal opgedragen aan den advocaat-gene raal, die ter plaatse een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld en daarbij een groot aantal getuigen heeft gehoord. Terwijl de advocaat-generaal tot het oor deel is gekomen, dat het optreden van de po litie op dien avond in verschillende opzicht tot critiek aanleiding geeft, schrijft hij intus- schen het gebeurde vooral op rekening van den toestand, zooals die zich vóór dien tijd had ontwikkeld. De werkwilligen en hun gezinnen hebben naar zijne bevinding blootgestaan aan ern stige molestaties, waarbij niet enkel de sta kers de schuldigen waren, doch ook zij, die hen bij hunne actie op straat hebben bijge staan. Anderzijds is door de politieleiding de ernst van den toestand niet genoegzaam onderkend en zijn daartegenover onvoldoen de maatregelen om met de vereischte kracht op te treden, genomen, terwijl de aanwezige politiemacht, die aldus niet tegen den toe stand was opgewassen, ook te veel aan zich zelf werd overgelaten. Uit die omstandigheden ontwikkelde zich de situatie, welke tot de betreurenswaaridge gebeurtenissen de aanleiding vormde. Daar na is men door een verbod van samenscho lingen en door krachtige versterking van de politie den toestand meester geworden. COLLECTE VOOR DE VERMOORDE VELDWACHTERS TE GROOTEGAST. De totale opbrengst van d? collecte voor de nagelaten betrekkingen van de vermoorde veldwachters is ruim 37.000. EEREPROMOTIE PRINSES JULIANA. Onderscheidingen. De koningin heeft benoemd tot comman deur in de huisorde van Oranje prof. dr. A. J. Wensinck, prof. dr. N. van Wijk en prof. dr. J. Huizinga, hoogleeraren aan de rijks universiteit te Leiden. Oelukwenschen uit Indii. De drie Ned.-Indische hoogescholen zon den gezamenlijk een telegram aan prinses Juliana om haar geluk te wenschen met het haar ten deel gevallen eere-doctoraat. De radio-öntvangst in Indii. Alle bladen in Ned.-Indië bevatten artike len naar aanleiding van de eere-protnotie van prinses Juliana. De ontvangst van de door de Phohi uitgezonden redevoeringen was zeer matig, doch prinses Juliana was verstaanbaar. Er is zeer veel belangstelling in de zaal op de publieke tribune, als op dezen 9en dag van de strafzaak tegen Liebermann de zitting van het Hof door den president wordt geopend De president ondervraagt Liebermann nog over enkele punten, waaromtrent het Hof nog nadere inlichtingen behoeft. Van de verdedigers, mr. K o k o s k y en mr D u y s, vangt dan de eerste met zijn pleidooi aan. Het pleidooi PI. wil voorep stellen, dat Liebermann ge meend heeft, dat hij, hetgeen hij deed, mocht doen. Hij is een vreemdeling, die er een ander moraal op na houdt dan de huidige Neder- landsche en daaruit is veel te verklaren. Dr. Friedmann heeft voorts zoo typeerend gezegd, dat Liebermann een man is, die reeds verwezenlijkt ziet, wat hij zich als plan voor oogen heeftg esteld. In deze geheele zaak draait alles om de vraag: „Heeft Liebermann serieus in zijn plannen geloofd?'' PI. durft deze vraag met een gerust geweten met een volmondig „Ja!" beantwoorden. Deze man heeft volkomen ter goeder trouw gehandeld; dat is ook op te ma ken uit het feit, dat in alle in beslag genomen schrifturen niets is te vinden, wat ten nadeele van Liebermann pleit. Maar bovendien is er nooit iemand geweest, die hem geremd heeft. Integendeel, men adviseerde en steunde hem. Getuigen, die ten zijne gunste zouden kunnen spreken, kwamen niet, terwijl een zich op zijn ambtsgeheim beriep. PI. wijst er op, dat men Liebermann zal moeten beschouwen als een na-oorlogsch man, die in staat was, plannen te bedenken, welke geniaal leken, doch welke hij bij gebrek aan organisatorisch vermogen, niet in staat was, uit te voeren. Tot het ju^ische gedeelte komende, wijst pleiter er op, 'dat de proc.-gen. het zich al heel gemakkelijk heeft gemaakt, door te vol staan met een beroep op het adres in de zaak WolfmanMöhring. Möhring heeft thans onder eede verklaard, dat hij nret geweten heeft, dat door zijn han- delingeri de crediteuren benadeeld werden. De veroordeeling van Möhring heeft plei ter als een grievend onrecht gevoeld. Woltman zelf heeft tegenover mr. Muller Massis na zijn veroordeeling verklaard, dat If j op 25 Juni 1927 niet te kwader tirouw was. Bezien in het nieuwe licht, dat op deze zaak is gevallen, zal het wellicht mogelijk zijn, dat het Hof zal zeggen: We hebben ons ten aanzien van Möhring vergist. De proc.-gen. wil Liebermann veroor deeld zien wegens uitlokken. Echter zal dan bewezen moeten worden, dat de verd. al de personen, die voor hun medewerking aan het delict niet konden worden gemist, bewogen heeft, het strafbare feit te plegen. Aangezien het ruim half één is gewor den, breekt pl. zijn pleidooi af, om gele genheid te geven tot pauzeeren. Voor ech ter de zitting geschorst wordt, ondervraagt de pres. Liebermann nogmaals op ver schillende, nog ietwat duistere punten. Ook Möhring wordt nog even voor het hekje geroepen, waarna de pres. een schrij- van voorleest van den accountant Dijker uit Rotterdam, waaruit blijkt, dat deze zich door de wijze, waarop zijn naam is genoemd (bij de verklaringen van mr. De nekamp) gecompromitteerd acht. Ook van den heer Spanjersberg leest de pres. een schrijven voor, waarin deze meldt, dat de onthulling van een Leidsch student, als zou hij dezen voor 12.000 een on feilbaar systeem hebben verkocht om aan de speelbank te Monte Carlo te winnen, fantasie is. PETER LARKIN t LONDEN, 3 Febr. 1930. De hooge com missaris van Canada te Londen. Peter Larkin is vanmorgen op 73-jarigen leeftijd te Londen overleden. Hij is ziek geworden op de jongste confe rentie te Den Haag. Larkin is gedurende 8 jaar Hooge Commissaris geweest. JONGEN TE WATER. Gistermiddag is de 10-jarige A. K. bij het spelen aan den Baansingel te water geraakt. De jongen ging kopje onder, maar slaagde er in op eigen kracht naar den kant te komen EEN JUBILEUM. Zaterdag herdacht de heer J. Th. G. Robert, chef-kok bij de N.V. v.h. W. Hoogen- stra^ten, conservenfabriek alhier, den dag waarop hij 25 jaar geleden bij deze vennoot schap in functie trad. Deze herdenking is voor den heer Robert een feestdag geworden door eene spontane huldiging. 's Morgens elf uur werden hij en zijne lie met auto s van huis gehaald en bij komst op t direct-kantoor werd hij daar vangen door directeuren, alsmede één fami- aan- ont- der rif - t ..f r commissarissen, den heer Aug. Strater en een zoon van dr. Driessen uit Amsterdam (door ziekte was deze zelf verhinderd aanwezig te zijn), president-commissaris der Vennoot schap. Nadat ook het geheele kantoorpersoneel, alsmede eenige vertegenwoordigers zich had den aangesloten, werd de jubilaris allereerst toegesproken door den heer P. A. de Lange die in een korte speech zijne waardeering uit sprak voor de groote kwaliteiten door den heer Robert in al die jaren getoond. De heer de Lange huldigde hem om zijn grooten arbeids zin en vakkennis, factoren die medegeholpen hebben den naam der vennootschap tot in deze dagen toe hoog te houden. Spreker overhan digde hem namens directie en commissarissen een couvert met inhoud, alsmede een gouden horloge met ketting. Hierna nam de heer C. J. Verzijden het woord, die een der weinigen is, die persoon lijk de indiensttreding van den heer Robert hebben medegemaakt. Spreker releveerde hoe snel de heer Robert zich den overgang van het hotel- naar het fabriekswezen van die dagen eigen maakte en hoe spoedig hij zich wist te doen leeren kennen. Dat dit blijk gaf van veel menschenkennis, weten zij, die zich het fa brieksleven van vroeger kunnen herinneren. Spr. huldigde den jubilaris voor al 'tgeen hij in den loop der jaren deed. sprak den wensch uit, dat het den heer Robert gegeven zou zijn nog vele jaren in de beste gezondheid zijn krachten te geven aan de zaak Hoogenstraa- ten. Vervolgens nam de commissaris de heer Strater het woord. Hij huldigde den heer Robert namens alle commissarissen en hoopte, dat deze nog lang zou kunnen medewerxen aan den bloei der vennootschap. Hierna vroeg de procuratiehouder, de heer P. J. Kuymans, het woord en releveerde in korte trekken de verhouding tusschen het kan toor en den heer Robert als chef. Spreker deed uitkomen, dat in fabrieksverband wel eens ver schillen zich voordeden, die echter spoedig op lossing kregen, omdat al wat passeerde ten slotte voortkwam uit belangstelling voor den goeden loop der werkzaamheden en dat niets persoonlijks daaraan ten grondslag lag. Na mens het kantoorpersoneel, eenige vertegen woordigers e.a. overhandigde spreker een Philip's loudspeaker, de hoop daarbij uitspre kende, dat de muziek, in eigen kring genoten, ertoe zou bijdragen, dat de jubilaris eiken morgen met verruimd gemoed zijn dagelijk- sche werkzaamheden zou kunnen hervatten I Daarna spraken nog 2 zoons van den jubi laris, welke toespraken getuigden van groote waardeering en liefde voor hun vader, die, bij gestaan door zijne echtgenoote, zooveel voor hun als kinderen heeft gedaan. De jubilaris nam hierna zelf het woord en dankte elk der sprekers in korte, bewogen woorden. Ondertusschen werden versnaperingen rondgediend en bleef men nog eenigen tijd bij een, om in minder officieelen toon nog de oude tijden te bepraten. naar waarnemingen verricht in den mn! van 3 Februari. &eo Medegedeeld door het Kon. Ned Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.4 te H randa. a* Laagste barometerstand 740.5 te Val™», Verwachting: Zwakke tot matige mr??i Zuidoostelijke wind, nevelig tot half bewoiw weinig of geen neerslag, temperatuur om hj vriespunt in het noorden, in het zuiden w-, nig verandering in temperatuur. Daarna werd de familie, die ook nog mooi! bloemstukken in ontvangst had te nemen nèr auto naar huis gebracht, alwaar des middao* nog een drukbezochte receptie werd gehouden Van buiten waren vele gelukstelegramme. en ook bloemstukken binnengekomen. DE AUTOBOTSING BIJ DE BURGFP VLOTBRUG. R' In ons nummer van Vrijdag plaatsten wii een bericht van een autobotsing bij de Bur- gervlotbrug. Dit bericht eisch t een'nadere rectificatie De heer Schekkerman kwam uit de rich tipg Alkmaar. Nabij de Stolpervlotbru* kwam plotseling de auto van den heer Kno». sen uit den Bosweg. Volgens de verkeersregelen moest laatste, noemde auto stoppen. Dit gebeurde echter niet, waardoor de botsing ontstond. Daarbij komt nog, dat de heer S. geen slg nalen gehoord heeft en een ander persooi die in de nabijheid was, evenmin. Slechts aan het krachtig remmen van S is het te danken, dat geen grooter ongeluk gebeurd is. BLOEM- EN POTPLANTEN VEILINGEN. De bloemistenpatroonsvereeniging Alk- maar en Omstreken heeft in overleg met het bestuur de N.V. Alkmaarsche Exportveiling, besloten regelmatig bloemen- en potplanten veilingen te organiseeren aanvangende April 1930. Datum en uren zullen zoo spoedig mo. gelijk nader bekend gemaakt worden. BADHUIS WITTE KRUIS. In de afgeloopen maand Januari zijn in het badhuis van het Witte Kruis 1859 baden genomen tegenover 1423 in Januari 1929, dus een toename van 436 baden. Deze be-' langrijke toename staat vermoedelijk in ver band met de uitbreiding en moderniseering van het geheel. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 5.14 uur licht op. IQsixao&a pet iiaadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank r> Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. i Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. 185l/. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn v Holl. Amerika Gem. Eig, Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExclaim. Koers van heden te Vorige pl.m. koers pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 175 1747, 223 159 552 555 305 310 126i/a 126*-7J 1267,-i 180 178 179 179 1557, 156 155 153 155 58Vs 94 354 I/Ï 351 350-2 351 349 4963fe 488 482-90 485 482-6 76Vie 156 767a - 103'/. 303,8 3017,6 30»/„ 1851/. 185 313»/. -- 581 580 576 80 575-67a 4057. 405 154 1337, 66'/4 1967, 196% 19679-7 196VH 196^-ï 1747, 1757, 173-57a 171-2 1707a 2 126/, 381»/. 3997. 400 /S-J 400- 3991 171 i7oya - 1691A I6OV4 1684-9) 168 i 168-) 99 V, 99 102 194 126", 126 57, 574 39 357, - 189 189 82 77»/. 917, 91V, 93'/. 3517, 352 352 398 398 3987, 380 3807, —r 59 Vat 601/, 25 25-i 251 s-8 136/, 222 567. PROLONGATIE vorige koers 3 pCL heden 3 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen .TV Y Brussel (Belga) Bazel W eenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. Nsw-York Hal» s tJ-J!», V: Vorige Koers op koers het en 3 uur 12.12»/, 12.11»/, 59.537, 59.507, 9.78 9.77'/, 34 707, 34.70 48.10 48.06 35 077, 35.077, 66.65 66.62/, 66,927. 66.877, 66.527, 66.55 2.491 1491* 13.04Vi j 13.05

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2