Flink Dagmeisje Jongste Bediende (m.) jongste Bediende [Z BEETHOVEN-AVOND Malthezer Leeuwtje. Dagmeisje, Net Meisje Budapester Strijkkwartet. Kunsten en Wetenschappen. Verkoopster. Gem. Zit-Slaapkamer Verstelnaaister MEISJE, Jont; mensch MACHINIST. Aankomend Kantooibediende ie""| Alkmaaisclie Kameimuziek-Viieeniging, '4% Marktberichten fS™-105 melk- en kalfkoeien 250— 2e kw'O? ^a|veren 1 e kw. 1-/ 1.10; 60 Ni'.rht l~, per levend gew kamermuziek. a°g f*nmaal wordt herinnert aan het op- treden bij de kamermuziekvereeniging van het Budapester strijkkwartet op Woensdag Febr., op welken avond de vermaarde kun stenaars die dat kwartet vorm:n, werken van Beethoven zullen uitvoeren a. k. Ppovinciaal nieuws HET 40-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN Dr. D. EILERTS DE HAAN, Tooneei. Advertentiën MUISJE een bekwaam Schouwburg „Harmonie het vermaarde Woensdag 5 Februari 1930. Aanvang 7b uur precies :ies Zit- en Slaapkamer EEK BAZAR. üe Christelijke Jongel. Vereen. „Zacheüs" fal jn samenwerking met de Christelijke 7-njrver. immanuël. een bazar organiseeren n hef gebouw ..Waakt en Bidt" aan de Laat 'iHjer en wel cp Dinsdag. Woensdag en Donderdag, 4, 5 en 6 Februari a.s., zulks ter verkrijgins van gelden voor aankoop van -en or^el vcor eerstgenoemde vereeniging en ten piano voor de zangvereniging. DE MOLLEBOONEN. Men schrijft ons: De verainen van old-Grönnegers in Alk- mcar en omstreken het Zoaterdag weer 'n oavendje had, dei zeker nait makkelk vergeten worden zei. Aalle vergoaderens van dizze verainen binn' ainlieks feesten, dei van eer- guster was de eerste in 't neie joar en 't was vast nait de minste van dizze winter. Moar dat 't zóó worden zol, har gain ain denken kend. De Mollebocnen harren veside van „De Roege Roepe'' uut Rotterdam. Op 't programmoa stonden nog wat noamen van Jaidjes en din mozzen de leden doar zuls fnoar uut opmoaken, dat ze mit 'n cabaret te doun harren. D'r wazzen onder de luu ge neg, dei laiver weer 'n tooneelstók op 't pro grammoa zain harren, want zai wözzen: as ,,'t Gebelskop" d'r was is d'r ieder bod wat gouds west, en wel har nou ooit van „De Roege Roepe'' proaten heurd? Dei noam leek ja naarms noar en vertelde joe niks. Moar mit dat aal wazzen d'r toch 'n nust leden op komen en din vanzuls ook weer introducee's, want dei binn' d'r de leste tied ja ieder bod. wat wel 't beste bewies is, dat de „vcr- gcaderens" van de Moileboonen in trek bina'. Moar nou waiten we din wat „De Roege Rcepe" is, heur waark is 'n openboaren west en de leden dei vanwege de wainege ve- wachtens Zoaterdagoavend nait noar 't Gulden Vlies (woar weer de Grönnegei vlagge uuthong) goan binn'. magge.i zók wel uutscheiden veur stommerd en zók mit vceste veur kop hougen. D'oavend begunde mit 'n stökje mezir-k van 'n nei kluppie, dat 'n poar week leden opricht is. De jongeluu harren nog moar dreimoal repetaird, moar duzzen d'r toch al op aan om veur publiek te speulen nou, loaten we moar vort zeggen, dat ze 't er hail best ofbrocht hebben. Dat in zoal ieder keer is zai speulden mit aandacht lusterd wuir, is jvel 'n bewies, dat ze 'n aander keer weer rerwacht worden. De veurzitter van „De Moileboonen"', meneer Barkman, vertelde bie 't oooin' van de feesto3vend hou dat 't zoo kernen was, dat de Rotterdammers nuigd wuiren en hai hoopte dat ce luu 'n gezellege oavend hebben zollen. De verainen kon, duchtte de veurzit ter, mit 'n gerust haart 't neie joar ingoan want d'r kernen slag op slag nog neie teden bie en d'r komen ook begunstegers. Dat'was vanzulks veur 'n groot dail te danken aan 't waark van .,'t Gebelskop" en doarom broedt meneer Barkman aan de leden van dei too- neelclub daank veur wat zai in 1929 veur ,.Dc Moileboonen" doan hebben Dou de veurzitter aallemoal welkom tcu- roupen har en zongen was van Grönneu, Stad en Ommeiaand (dat gebeurde stoanie, omdat 't zoowat 't volkslaid is), kwammen de Roege Roepsters op de plaanken. Ze waz zen mit heur achten, aallemoal 'n klaid aan in de Grönneger kleuren: gruin en wit. Loater, dou ze olderwetsche laidjes zongen, harren ze 't olderwetsche Grönireger ccstuum d'r bie aan. De laidster, mevr. Melles, was ook zooveul as conferencier cn ik mout eerlijk zeggen: zai kon ook hierin nait deur 'n kerel verbeterd worden. Zai begunde mit te vertellen hou ze aan de noam „Roege Rcepe" komen wazzen en dat heur wènsch was, dat 't dit gezel schop lókken mog om net as 'n roepe lang- zoam moar zeker bie 't doul te komen, dat is in dit gevaal: eerlieks wat te betaikenn' in de Grönneger bewegen, dei de toal en de •gebruuken uut Grönnen ook boeten dei pcr- vinsie bewoaren wil. As daank veur de gulle ontvangst zongen ze dou aldereerst Molle- boonenzang", en uut 't applaus dat dou klonk mos ieder wel opmoaken, dat de „Roege Roepe" nait langzoam-aan moar störmenderhaand d'haile zoal veroverd har. Noa ieder laidje was d'r meroakel applaus, 't wuir op 't lest 'n ovoatsie Hail voak wuir d'r mitzongen, zooas van de poal op de blaike en van 't vuurwaark op 28en in Stad en nog meer, en dou noa 't leste nummer meneer Barkman mit 'n hail vrundelk woord 'n boeket gaf aan mevr. Melles as hulde veur heur haile gezelschop, en hai heur vruig of ze nog es weer hier komen willen kreeg je hoast pier, in kop van al 't in-handen- klappen. „uroag", zeeden aalle Roege Roepsters op dei leste vroag en dou begunde 't applaus •vannais. Doarnoa hebben meneer Melles, veurzitter van de Grönneger verainen in Rotterdam, en meneer Barkman over en weer nog vrundelke woorden ztgd veui de Grönnegers hier en in de Moasstad en dou begunde 't bal, dat de luu in de beste stemm' nog 'n poar uur 'bienander huil. Dizze oavend van „De Moileboonen" is aibals mooi west. ALKMAAR, 3 Febr. 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 49 Vette koeien 230420, han del matig; 4 Vette kalveren 70—/ 130; Vette kalveren, per Ned. pond 1.40—1.60; 28 Nuchtere kalveren (slacht) 10—35; 627 Vette varkens (zware) per Ned. pond 7376 cent; Zouters per Ned. pond 7477 cent, handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Febr. '30. Langendijker Groentenveiling. Peen 1.50— 1.60; Roode Kcol le s. 4.605.70; Gele Kool./ 3.505.40; Deensche Witte Kool 1.301.90: Uien 1.20—1.70; Grove Uien 1.70—2; Bieten 1 1.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 3500 K.O. Peen; 16000 K O Roode Kool; 25000 K.G. Gele Kool; 54000 K G. Deensche Witte Kool; 8000 K.G. Uien *0 1150 K.G. Bieten. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM. 3 Febr. 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en Prijzen als volgt: 450 Vette koeien, le kw. kw^/aH6** kw' f I 04; 3e minr'-r per slachtgewicht. gewikt MO' ï?~7° cent per K G slacht nenM erkairen f U~f 19 i 72 Scha' VlLrh^L stuk; 620 varkens: vteraehvarkens (90-110 K.G.) 0.89- varkene f 0'8?-/ 39 - vette wicht; 135 Paarden /lSL/225. Slachtge" amsterdamsche aardappel- »uctr prijzen. Hpn teRDAM, 3 Febr. 1930. Op de he- nrii^fn aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cornelis Johannes Maria, z. van Cornelis van 't Hoff en Alida Bussen. Agatha Maria d. v. Johannes Cornelisse en Maria Alke made. OVERLEDEN: Cornelis Johannes Maria van 't Hoff dagen. Het feestbetoon. Zondag herdacht ds Eilerts de Haan zijn 4C-jarig jubileum als predikant bij de Ned Herv. Gemeente. De jubilaris, wars van alle feestbetoon, had zijn 25-jarig jubileum als herder in Hei- loo ongemerkt laten voorbijgaan doch deze dag is aangegrepen om hem in b ree den kring te huldigen en te danken voor wat hij voor kerk en gemeente heeft verricht. Reeds 's morgens werden talrijke bloem stukken afgegeven als zooveel blijken van liefde en dankbaarheid met dit jubileum, 's Middags half 2 bracht het fanfarecorps „Eensgezindheid" den jubilaris en familie een serenade waarbij de heer Bruul eenige woorden van dank heeft gesproken. Van 2—4 uur was er receptie te zijne hui ze en velen leekendeti het felicitatieregister en wenschten den jubilaris, zijn echtgenoote en dochter van harte geluk. Bijeenkomst in de kerk. 's Avonds 7 uur had in de kerk een bijeen komst plaats. Het kerkgebouw was tot de uiterste hoeken gevuld. Onder de aanwezigen merkten wij op B. en W. van Heiloo, vele predikanten, w.o. Ds. v Paassen, Ds. Klaassen, Ds. Baar en Ds. van den Kieboom. Onder stemmingvolle orgelmuziek van den heer T. Harder, trad de jubilaris het kerkge bouw binnen, terwijl de aanwezigen psalm 103, le vers, zongen. De predikant beklom dadelijk den kansel en ging in gebed voor, een gebed dat was ren dank aan God die hem had geleid en waarin hij nieuwe krachten*vroeg om den arbeid voor Hem te kunnen voortzetten. Daarna werd het 4e vers van psalm 237 gezongen waarna de jubilaris het woorfi voerde naar aanleiding van den eersten brief aan de Corinfhiers 4e hoofdstuk vers 1 tot 4. Zoo mocht spreker den' tijd herdenken da: hij 40 jaar geleden zijn ambt aanvaardde Spr. had geaarzeld het in het openbaar tc doen, want de vraag kwam bij hem op: is het tijd om te jubelen? Is men bij den toe stand der kerk niet tot bekommernis en ver ootmoediging gekomen? Bij eenig nadenken wilde spr. dankbaar getuigen dat hij 40 jaar gearbeid had, in het vertrouwen van velen. Dit was een genade waarvoor spr. niet ge noeg dankbaar kon zijn. Daarbij is veler wensch gekomen bewijzen van aanhankelijk heid aan den predikant te geven. Zoo kort geleden was het in spr. gedach te nog maar, dat hij in het mooie dorp op de Drentsche heide bevestigd werd door zijn vader. Met niet minder vreugde zag spr terug or> den tijd, dien hij bier had vertoefd en geen oogenblik heeft hij verlangd naar een andere plaats. Dat spr. zijn 25-jarig jubileum, in de ge meente niet wilde herdenken had een bijzon dere reden. Het predikantsambt is rijk en veelzijdig in vreugde en smart. Bij geestelij ke en stoffelijke nooden is de predikant de ge zochte persoon. Spr. had menschen ontmoet die van het begin tot het einde hier hadden gearbeid en velen wier oogen thans voor al tijd gesloten zijn. Met dankbaarheid gewaagde spr. er van dat hii was geroepen tot een veelomvattend? taak. Op menig terrein had hij wijding mo gen geven, waardoor zijn kennis verrijkt was. Daardoor was hij in aanraking ge komen met mannen van beteekenis en het verheugde spreker dat hij eenige daarvan thans onder zijn gehoor had. Wat is groot, wat is klein, wat is belang rijk en minder belangrijk? Spr. beantwoord de die vraag. De kostbaarste gave voor den predikant isl zijn veelzijdigen arbeid voor God. Spr wilde geen balans van zijn tegensla gen of successen opmaken doch een herder van Christus, zooals Paulus Wij zijn van Gods geslacht. De mensch die zich kind weet van den Vader heeft het reinste en groot ste bezit, het Koninkrijk Gods. De wereld moet komen tot gerechtigheid en vrede. Daarna werd gezongen gezang 249 het derde vierde vers. Als dienaar van Christus zeide de apostel dat de dienaar getrouw wordt gevonden Wat verstaan wij hieronder? De talenten ons door God gegeven moeten wij getrouw bewaren. De apostel zegt dat hij geen men- schelijk oordeel vreest. Spr. wilde niet zeg gen dat hij ongevoelig was voor het oordee der menschen, geenszins. Wij predikante.1 hebben noodig vertrouwen, ontvankelijke ge moederen voor het woord. Spr. wilde hartelij- ken dank zeggen voor zoo veel waarvoor spr waardeering en vertrouwen had gevonden. Een predikant moet alles kunnen. Men ver langt een goed predikant, een gevoelvollen herder, maatschappelijk ontwikkeld en be kend met sociale nooden. De predikant is niet de slaaf, doch de dien der der gemeente en tracht de gemeente te brengen ot het Koninkrijk Gods. Wil dat zeggen dat spr. elk oordeel afwijst. Dat zij verre is bewust van zijn zwakheid. Wie weet hoe hij heeft geleden in den strijd. Spr. wilde wel zeggen dat men soms mach teloos staat tegen veel ellende in het leven, Spr. riep tot God: kom mijn ongeloof te hulp. Die mij oordeelt is de Heer. De beoordeeling van den predikant moet mild zijn. Wat baat het mij als ik zou aantoonen zooveel kinderen gedoopt, zooveel huwelijken gesloten, zooveel aangenomen. Wie zegt het hoeveel huwelijken in den hemel zijn gesloten, wij weten het niet. God oordeelt en kent onze bedoelingen. Wij zaaien en planten. God geeft den wasdom. Het zaad van geloof, hoop en liefde kan in God een bodem vinden die honderdvoudige vruchten voortbrengt. Wij gebruiken onze krachten en laten den dag van den oogst aan God over. Gij hebt mij dezen dag tot n feestdag gemaakt. Ik ben L dankbaar Spr. hoopte dat hij door het zaad dat hij had uitgezaaid, eenmaal de vrucht van geloof, hoop en liefde zal mogen oogsten. Voor den worstelenden mensch is Gods vertrouwen noodig. Hij weet van welk maaksel wij zijn. Allen zijn wij dienaars van Christus. Wij weten als de Heer het huis niet bouwt, is alle arbeid tevergeefs Alle wijsheid en kracht ligt in het innerlijk gestemde gemoed in het vertrouwen op God. iVoorden van dank en waar- deering. Daarna was het woord aan den heer S. Akkerman, die namens den Kerkeraad dank bracht aan den jubilaris voor wat deze voor de gemeente verricht heeft. Spr. sprak woorden van dank voor de uitstekende verhouding die er in den Kerke raad was en verwees naar wat Prof. Slote maker de Bsuijne in het orgaan schreef. De heer Akkerman sprak de hoop uit, dat als voor den jubilaris de rust is aangebroken, de dagen die hij hier heeft doorgebracht, bij hem in aangename herinnering zullen blijven. De heer D. J. Ruijter bracht den jubilaris dank voor de 40 jaar, dat hij de vrijzinnige beginselen heeft verkondigd, waarvan 25 jaar in deze gemeente. Spr. bood als stoffelijk be wijs van dankbaarheid een olieverf-schil derij van de kerk aan en een bedrag in enve loppe om iets te koopen naar den smaak van den jubilaris. Hierna was het woord aan Ds. v. Paassen, die namens de Algem. Ned. Synode een woord van dank bracht. Het is, aldus spr geen gewoonte, dat de Synode op een jubileum komt, maar hier past meer dan waar deering voor het vele werk voor de Synode verricht, voor het helder doorzicht, dat boven spr.'s lof was verheven. Spr. liet zijn dank woord gepaard gaan met een 't-deelig werk van Prof. Blok en een oorkonde, alsmede een bedrag in enveloppe om daarvoor een boe kenkast te koopen. Ds. Klaassen sprak namens het hoofd bestuur van de Ned. Herv. Gemeente en bracht in herinnering de vele werkzaam heden, in het hoofdbestuur verricht. Spr. wijdde uit over het gevoelvolle hart en de liefde, waarmede de jubilaris de jonge predi kanten tegemoet trad ett bracht een Woord van waardeering en dank voor het vele werk in den dienst der kerk verricht. Daarna was het woord aan Ds. Baar, die als voorzitter van het Prov. kerkbestuur in Noord-Holland dank bracht voor het vele werk in de functie als voorzitter en secretaris verricht. Toen U, aldus spr., geen werkzaam aandeel meer had, werden Uw adviezen steeds nog op hoogen prijs gesteld. Wii zijn er irots op, dat de jubilaris tot de Vrijzinnige gemeente behoort. Hij is een ridder zoneter vrees of blaam. Spr. sprak de hoop uit, dat Ds. Eilerts de Haan nog lange jaren op de ores zal staan voor de vrijzinnige beginse len. De laatste spreker was ds. v. d. Kieboom, die uitweidde over het vele werk, door den jubilaris verricht. Spr. zeide, dat Heiloo een eminenten predikant heeft, die de vraagbaak is van allen en bracht dank namens het clas sicaal bestuur. Spr. stelde voor om den jubi laris staande toe te zingen het le vers van gezang 224 „U zegene God". Een dankwoord van den Jubilaris. Daarna was het woord aan den jubilaris zelf, die met bewogen stem dank bracht. Spr. had tegen dezen dag opgezien als tegen een berg, doch thans gemerkt, hoe van vele zijden hem dezen dag tot een feestdag was gemaakt. Hij bracht dank voor de geschen ken, doch meende dat zwijgen hier de groot ste dankbaarheid vertolkte. Spr. eindigde met een dankwoord aan Hem van wien alle dingen zijn. De predikant eindigde met een innig dank gebed, waarna staande werd gezongen Gezang 96. Hiermede was de zoo goed geslaagde dag ten einde. Ds. Eilerts de Haan zal wel hebben ervaren hoe men zijn werk, niet alleen in Heiloo, maar ook daarbuiten in breeden kring weet te waardeeren. HET GEZELSCHAP NAP DE LA MAR IN HET GULDEN VLIES. Frits Wardland Gisterenmiddag was er in het Gulden Vlies kinder- en familievoorstelling. Opge voerd werd Frits Wardland, dat door den heer C. Joh. Kievit voor het tooneei is be werkt naar het door hem geschapen boek. In verschillende tafreelen, die aan elkaar verbonden worden door eenige stukken uit het boek ertusschen voor te lezen, zien de jeugdige toeschouwers de geschiedenis van Frits voor zich afspelen. In het eerst is Frits de brutale ondeugende jongen, de schrik van het dorp. Zijn zwakke moeder kan hem niet regeeren en na het on geluk met Gerrit Vonk wordt op aanraden van den burgemeester besloten, Frits ergens onder streng toezicht in den kost te doen. Frits komt dan in Tulpoord bij den heer en mevrouw Cramer en hier verandert Frits door zijn omgang met Pommetje (Gerard Cramer) en Annie geheel. Hij wordt een flin ke dergelijke jongen. Wei haalt hij ook in Tulpoord met Pom en Sam nog leuke kwa jongensstreken uit, maar het slechte uit zijn karakter is geheel verdwenen. In mooie frissche decors heeft het gezel schap dit stuk gespeeld. De achterdoeken deden het best. Ciska Kremer, door Merijntje algemeen be kend geworden, speelde de rol van Frits eenig. Mientje Pam was leuk als Pommetje, terwijl verschillende andere leden van het gezelschap de bekende personen uit het boek deden leven. Niet alleen de komische tafree len maar ook de gevoelige slaagden uitste kend. Mooi was het verhaal van Frits over zijn vader, zeer goed 't voorlezen van den brief door Annie. Hans Brüning als de bur gemeester en Anna Sluyter als Frits' moeder mogen nog geroemd, evenals Jetty Kremer, die vooral als Annie Cramer uitstekend was. Mevr. de la Mar—Kiey deed enkele komi sche tafreelen goed tot hun recht komen. De jeugdige toeschouwers genoten en leef den de geschiedenis van Frits Wardland ent housiast mede. Zij applaudiseerden hartelijk. Flierefluiters Oponthoud. 's Avonds was de zaal van Het Gulden Vlies uitstekend bezet bij de voorstelling, die hetzelfde gezelschap gaf van „Flie refluiters oponthoud" door A. M. de Jong voor het tooneei bewerkt naar zijn gelijkna mig boek. Velen zullen zich de opvoering van Me rijntje Gijzen Het Verraad nog herinneren en ook het tweede deel van de Jong's bekende werk geeft op dezelfde wijze in aantrekkelijke tafreelen de voornaamste scenes uit het boek. Merijntje is langzamerhand wat over zijn verdriet heengekomen. Hij had immers zon der het te willen of te weten zijn besten vriend „de Kruik" verraden. Hij helpt nu mijnheer pastoor, die het na bet vertrek van den koster zoo druk heeft. Dan komt Fliere fluiter, een lustige vagebond, muzikant en marskramer, de philisoof van het Vrije en vroolijke leven, plotseling bij pastoor en in een kostelijk tafreel haalt de pastoor hem over zoo lang de kostersbetrekking te ver vullen. Er ontstaat nu een groote vriend schap tusschen Merijntje en Flierefluiter en m:t hem beleeft de jongen een heerlijken zo mer. Onbewust geraakt Merijntje dan op het pad der fiefde. Blozekriekske heeft indruk op hem gemaakt. Maar dan volgen voor Me rijntje groote teleurstellingen. Zijn grootste vriend en raadsman, de pastoor wordt ziek en sterft. Flierefluiter, die geen rust kent, trekt opnieuw de wereld in en als de jongen dan aan de eischen van Blozekriekske wil voldoen blijkt hem dat een ander hem uit het heerschzuchtige hart van het meisje heeft verdrongen. Willem v. d. Hoog trad op correcte wijze op als de spreker en bracht verband tusschen de tafreelen. De voorstelling heeft de toeschouwers ten zeerste geboeid en na elk tafreel klonk luid applaus. Zooals men weet is Nap de la Mar nog steeds ziek. Zijn rol moest dus worden over genomen en Walter Smith heeft die taak op uitstekende wijze vervuld. Zijn eerste optre den en zijn leuk spel met Jans de meid en met pastoor deed hem direct het pleit win nen. Zijn figuur lijkt ons heel geschikt. Het was weer een groot genoegen Ciska Kremer als Merijntje terug te zien. Zij heeft zich zoo in die figuur ingeleefd en er gaat soms zoo'n ontroering van uit, dat men niet meer aan tooneelspelen denkt. Vooral kwam dat uit in de scene aan het sterfbed van den pastoor en in zijn gesprekken met Fliere fluiter. Mevr. de la MarKley was een prachtig type als de pastoorsmeid, terwijl Hans Brüning den pastoor echt menschelijk speelde. Mientje Pam was als Blozekriekske heel goed. Verschillende kleinere rollen waren zooda nig bezet, dat zij het geheel op de juiste wij ze aanvulden, maar het groote succes was voor Ciska Kremer, Walter Smith, den pastoor, Jans en het meisje en in deze bezet ting verdient „Flierefluiters oponthoud" al ler aandacht en bij een eventueele volgende voorstelling een volle zaal. De verwisseling der verschillende tooneelen ging zeer vlug en de achterdoeken voldeden ook nu uitste kend. GEVRAAGD. Aanmelden bij Mevr. VAN WOERDEN, Verdronkenoord 29. BEKENDMAKING De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend, dat hij op DINSDAG 4 FEBRUARI a.s. des voormiddags te 9 uur op het terrein der Gemeente-Reiniging aan het ZEGLIS alhier in het openbaar zal doen verkoopen ingevolge de Wet van 23 Juli 1885 S. 151, een vlet met een lading ijzer- afval, welke door den Rijkswaterstaat in het Noord-Hollandsch Kanaal is opgeruimd en geborgen in de haven bij het terrein der Gemeente-Reiniging. Alkmaar, 3 Februari 1930 De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. Bij vonnis der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar, d.d. 30 Januari 1930, is verklaard in staat van faillissement: GER- BRAND VAN DER ENG, wonen de te Uitgeest, Tloch verblijvende in het gebouw van het Leger des Heils, aan het Spaarne 92 te Haarlem, met benoeming van den Edelachtbaren Heer Mr. A. M. LEDEBOER, Rechter bij ge melde Rechtbank, tot Rechter Commissari en van ondergete kende tot curator. Alkmaar, den 1 Februari 1930. Kennemerstraatweg 29. Mr. A. J. M. LEESBERG, curator. GEVRAAGD zoo spoedig mogelijk een net in een klei i gezin, niet beneden de 17 jaar. Brieven onder letter IJ 593 bureau van dit blad. GEBRs. BERVOETS, Alkmaar, vragen voor de afd. Heeren modes een Aanbiedingen aan de zaak. GEVRAAGD NET voor de huish. van half 9 tot 4 uur, met kost, loon 5. Adr. te bevr. Boekh. De Rooij. Mevrouw REIZIGER, Coster- straat 31, vraagt een van 84 uur. Vrijdags den ge heel en dag. Aanmelding 's mor gens of van 67 uur. gevraagd voor de morgenuren. LAAT 151, Alkmaar. GEVRAAGD. Zondags vrij. Adres Paul Krugerstraat 2. Instelling hier ter stede vraagt voor cnmiddéllijke indienst treding Diplome. U. L. O. strekt tot aan beveling. Brieven onder letter W 592 bureau van dit blad. Het Bestuur van den polder Heerhugowaard vraagt voor de bediening van den motorweg- wals, Sollicitatiën met vermelding van verlangd salaris en vorigen werkkring worden ingewacht vóór 15 Februari 1930. bij den Heer W. WIJTE, Opzichter van genoemden polder, te Oudorp. He; Bestuur voornoemd: WIEBE VAN SLOOTEN, Dijkgraaf. H. HOOGLAND, Secretaris. GEVRAAGD, goed kunnende typen. P. HEKKET Co., Kanaalkade, gevraagd op kantoor in Alk maar. Eigenhandig geschr. br. vóór 10 Febr. onder letter Z 594 bureau van dit blad. Op een kantoor hier ter stede wordt een gevraagd m. of vr. Leeftijd plm. 16 jaar. Brieven onder letter A 595 bureau van dit blad. te geven door HET BESTUUR. ^^ar UH. Door dame gevr. Br. met prijsopg. onder letter B 596 bureau van dit blad. Gevraagd door burgerheer met of zonder pension, in het be zit van eigen meubels. Brieven met prijsopgaaf onder lett. V 591 bureau van dit blad. TE KOOP EEN LIEF DOELENSTRAAT 24.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3