Raferaliscli Weerbericht. AGERDA Binnenland Oe ZuiderzeBvissclwiltaad bijeen. KI DE R WACESS A. H I LDEKLV ii? ^Eattge Sc ïBe ,iïloraaz j^paarloketten, L t'azar VERKEERSONGEVALLEN. fnaarban be fjimr bebraagt bier gulben per jaar Dinsdag 4 Februari. 7.30 uw, Cinema Americain: De macht van het zwijgen (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B T.: Mijn hart is een jazz band (voor alle leeftijden), i 7.30 uur, Victoria Theater: De luchtvloot (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Waakt en Bidt, Bazar. Woensdag 5 Februari. - 2.305.30 en om 7 uur, Waakt en Bidt, bazar. 2.30 uur, Victoria Theater, middagvooi stelling De luchtvloot (voor eiken leeftijd) 7.30 uur, Cinema Americain: De macht van het zwijgen (boven 14 jaar) 7.30 uur, A. B. T.: Mijn hart is een jazz band (voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria Theater: De Luchtvloot (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Harmonie, Beethoven-avond door het Budapester strijkkwartet, voor de Alk- maarsche Kamermuziekvereeniging. Donderdag 6 Februari. 2.30—5.30 en om 7 uur, Waakt en Bidt, 7.30 uur, Cinema Americain: De macht van het zwijgen (boven 14 jaar). 8 uur, A B T., voor de A. J. C. de film De roode jeugd van Europa. 7.30 uur, Victoria Theater: De Lucht vloot (voor eiken leeftijd). 8 uur, handelsschool, voor de VolksunI .versiteit, lezing prof. dr. Gunning over Mo cerne schoolproblemen. 1 8 uur, Café Central, jaarvergadering Ned Vereen, tot besch. van dieren, afd. Alkmaar en Omstreken. Het gebouw zal w orden verwarmd met wa ter dat gedurende de nachtwen electrisch op temperatuur wordt gebracht Men verwacht, dat een dergelijke verwarming in exploitatie goedkooper zal zijn dan van een centrale verwarming die met cokes gestookt wordt Bovendien zal invoering van dit systeem, dat ook voor andere gebouwen voordeelen biedt, op practische wijze een nieuwe mogelijkheid voor het gebruik van nachtstroom aantoo net Het wetsontwerp tot wijziging der Zuiderzeesteunwet. S De Zuiderzeevisseherijraad vergaderde een dezer dagen te Enkhuizen ter bespreking van het wetsontwerp tot wijziging der Zuiderzee steunwet.. i, Hoewel het Wetsontwerp een verbetering is en tegemoet wordt gekomen aan enkele dei- voeger kenbaar gemaakte wenschen der vis- schers, was men algemeen van meening, dat de regeling der waardevermindering nog on voldoende is, vooral voor hen, die geen ander bedrijf meer kunnen aanvangen. Er zal dan ook getracht worden, hierin nog verbetering te verkrijgen. VALSCHE GILETTE-MESJES. Een groote partij in beslag ge nomen. 'De directie der N. V. Gilette Safety Razor Cy. kreeg er dezer dagen de lucht van, dat aan een winkelier, wiens zaak in de le van Swindenstraat te Amsterdam gevestigd is, een groote partij veiligheidsscheermesjes zou worden afgeleverd, welke valschelijk het rnerK Gilette droeg. Een onderzoek bracht aan het licht, dat deze partij mesjes uit Duitschland afkomstig was en aldaar bij de fabricatie alle vervalschingen, welke den indruk moes ten wekken, dat men met echte Gilette-mesjcs te doen had, zooals de verpakking, het por tret en de handteckening, waren aange bracht. Voorts bleek, dat deze partij mesjes zich al geruimen tijd te Amsterdam bevond en in een der veemen lag opgeslagen, van waar uit de .partij dezer dagen aan een zich makelaar in tabak noemend persoon was verkocht, die er op zijn beurt een kooper voor gevonden meen de te hebben. De aflevering van het vervalschte product zou met de noodige onzichtigheid geschieden en als tijdstip van aflevering werd een uur bepaald in den nacht van Donderdag op Vrij- (jedurende dien tijd was echter de centrale recherche, die gewaarschuwd was, op haar hoede, met het gevolg, dat, toen de partij, be staande uit 30.000 scheermesjes, aan het per ceel in de le Van Swindenstraat zou worden afgeleverd, de recherche ingreep en er beslag op legde. Tegen den verkooper van de vervalschte mesjes is proces-verbaal opgemaakt. EEN HANDIG HEERSCHAP. T wee rechercheurs opgesloten. De internationale zakkenroller, die in Den Haag in den Princesse-Schouwburg zijn be drijf uitoefende en thans is opgesloten, schijnt nog een handlanger te hebben gehad, die te Amsterdam zijn tenten had opgeslagen. Vrijdagavond vervoegde zich een Haagsch rechercheur in gezelschap van een Amster- damschen rechercheur aan de tijdelijke wo ning van dien handlanger op een bovenhuis hoek Kerkstraat t Amsterdam. De gezochte ontving de heeren uiterst wel willend: Komt u binnen, heeren, ik ben dade lijk tot uw dienst. De rechercheurs stonden paf over zooveel beleefdheid, maar zij hadden niet veel tijd zich te verbazen, want opeens sloeg de voor deur dicht en viel in het veiligheidsslot. De zakkenroller had kars gezien buiten te komen en de deur te sluiten. De rechercheurs zaten gevangen en zij wa ren genoodzaakt zich dcor het raam naar be neden te laten zakken. Toen zij, na de Hauterpartij, op straat ston den. was de zakkenroller er vandoor Hij 'leeft geen nader adres achtergelaten. EEN GEBOUW VAN DERTIEN VERDIEPINGEN. Verwarming met water, dat elec trisch op temperatuur is gebracht Op den noordwestelijken hoek van het Land van Hoboken te Rotterdam is een kantoorge bouw voor het gemeentelijk electriciteitsbe drijf in aanbouw. Volgens de oorspronkelijk plannen had het gebouw reeds voltooid mog- ten zijn, maar de slappe gesteldheid van den grond is oorzaak, dat het werk vertraagd is en dat de kosten de raming overschrijden. Den gemeenteraad wordt voorgesteld het aanvankelijke crediet van 1.267.800 met 152.500 te versterken. Voorts zal nog 216.000 gemoeid zijn met het aanbrengen van wijzigingen in de plannen. In plaats van elf zal het gebouw dertien verdièpingen krijgen. Ook de archi tectuur is herzien en mede is de oppervlak te aan glas belangrijk uitgebreid. Wegens de groote breekbaarhed van gewoon glas en de mindere warmtedoorlating van spiegelglas is besloten spiegelglas te gebruiken. DE „MEROPE" TE LISSABON AANGEKOMEN. Volgens mededeeling der Kon. Ned Stoomb.Mij. is het stoomschip „Merope'' Zondagmorgen 11 uur te Lissabon aangeko men. (Zooals men weet, had het schip nood seinen gegeven, omdat de stuurinrichting de fect was). Autobus tegen boom gereden. Zestien gewonden. Zondagmorgen is de A. D. A. autobus, die om 10 uur uit Apeldoorn vertrekt, hl de na bijheid van de buurtschap de Teuge met zoo groote kracht tegen een boom gereden, dat deze tot midden in den autobus drong. De oorzaak was, dat de chauffeur moest uit wijken voor een in dezelfde richting rijden den woonwagen en daarna de bus niet meer op den weg kon krijgen. In de autobus zaten 16 passagiers, die als door een wonder ge spaard bleven. Immers de schok was zoo hevig, dat van de zetels in het rijtuig geen enkele meer op den vloer bleef staan en de passagiers door elkander op der; vloer ge worpen werden. .Eén passagier, W. genaamd, brak een been Hij werd naar het ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. De overige passagiers bekwamen lichte kwetsuren, als builen en schrammen, met den schrik vrij. Slechte weg oorzaak van een motorongeluk. Zondagmiddag heeft op de Torenlaan onder de gemeente Laren een ernstig motorongeval plaats gehad, hetgeen hoofdzakelijk te wijten is aan roekeloos hard rijden. De heer C. K., garagehouder te Laren, reed met een zwaar type Harley Davidson over de Torenlaan uit Blaricum in de richting der gemeente Laren. Bij de herv. kerk voerde hij de snelheid aanmerkelijk op, hetgeen voor den berijder in het geheel geen noodlottige gevolgen ge had zou hebben, indien de bestrating van het gedeelte van de Torenlaan onder de ge meente Laren in dezelfde goede conditie was als het gedeelte onder Blaricum, aldus De Crt Zulks is echter geenszins het geval. Met angst en beven zagen de wandelaars, die zich op cfe Torenlaan bevonden het schouw spel aan, dat zeer zeker op een ongeval moest uitloopen, hetgeen dan ook geschiedde. Men zag den motor plotseling slingeren en even later slippen, met het gevolg, dat de motorrijder onder de machine terecht kwam en eenige meters over de straat werd ge sleurd. De onmiddellijk toegeschoten omstanders bevrijdden den heer K. uit zijn hoogst nete lige positie en droegen hem in een in de buurt staande villa binnen Nadat het slacht offer verbonden was, is hij per politie- brancard naar zijn woning overgebracht. De motor was zwaar beschadigd. De politie maakte van een en ander proces-verbaal. „Onder den invloed". Vier licht gewenden. Zaterdagavond om kwart over zeven stond te De Kooy nabij Den Helder een autobus van de onderneming van den heer Prins uit Den Helder stil aan den rechterkant van den weg, daar de chauffeur een reparatie moest verrichten, toen een personenauto met een zestig a zeventig K. M vaart achter tegen de bus aanreed. De bus werd beschadigd, geen der inzittenden werd gewond, doch de personenauto werd totaal vernield. Van dc vier inzittenden werden er drie licht gewond Een tandtechnicus uit Schagen, die naast den bestuurder zat, kwam er niet zoo goe.1 af. Hij werd door de voorruit geslingerd, bewusteloos opgenomen, en is naar het hos pitaal in Den Helder vervoerd. De inzitten den van den personenauto waren onder den invloed van sterken drank De verwondin gen van den tandtechnicus zijn niet levens gevaarlijk. Nadat hij tot bewustzijn was ge komen, is hij uit het hospitaal ontslagen. Botsing tusschen een autobus, een auto en een boerenwagen. De mist de oorzaak. Toen gistermorgen een zware mist het uit zicht op de wegen belemmerde, reed circa half negen in de nabijheid van het Apel- doornsche Bosch een met vee beladen en met paard bespannen boerenwagen, marktwaarts in de richting Apeldoorn Uit de richting Zutphen reed( eveneens naar Apeldoorn, een luxe auto, bestuurd door den heer ten D. die bedoelden boerenwagen wilde passeeren. Voor dat doel naast dien wagen zijnde, be merkte de heer ten D. dat zich op kleinen af stand van hgm bevond de A.Z.A.-bus, op weg naar Zutphen, waardoor het hem onmogelijk werd den boerenwagen voorbij te rijden. Het moeilijke van het geval inziende, wil de de heer ten D. zijn wagen plaatsen achter den boerenwagen, maar bij de poging daar- toe,raakte hij met het rechtervoorspatbord het linkerachterwiel van den boerenwagen, waardoor de auto dwars over den weg kwam te staan. Een aanrijding van de A.Z.A.-bus met den luxe auto werd daardoor onvermijdelijk. De bus reed met het linker- voorwie! tegen den achterkant van de auto, welke eenigszins beschadigd werd. De bus daarentegen, welke na de botsing tegen een boom aanreed, leed belangrijke schade Ten gevolge van de aanrijding tusschen den luxe auto en den boerenwagen werd de laatste to taal vernield, terwijl het paard met een deel van den wagen achter zich op hol sloeg en enkele honderden meters verder tot stilstand werd gebracht. Persoonlijke ongelukken kwam niet voor. De fietser gaf geen signaal. Auto tegen een boom. Eén gewonde. Gister reed de heer G. Darmer uit Soest met een luxe auto op den Rijksstraatweg van Zaltbcmmel naar Den Bosch, toen ter hoogte van Brugem een wielrijder, die links van den weg reed, plotseling den w,g overstak, zon der signalen te geven. De heer D. reed op dat oogenblik met een snelheid van 50 K M. - GROOTSTE SPECIALITEIT - ZAADMARKT 68. TELEF. 236. Om een botsing te voorkomen wierp hij het stuur om. De auto vloog tegen een boom op en wel met zulk een schok, dat de in den auto staande koffers door de voorruit op den weg vlogen. De heer D. bekwam kwetsuren, die niet van ernstigen aard bleken. Hij werd naar het ziekenhuis te Zaltbommel overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. De wiel rijder, die de eigenlijke aanleiding was ge weest, kwam met den schrik vrij. TWEEDE KAMER. Ook de winkelsluiting op de agenda De Tweede Kamer is in openbare verga dering bijeengeroepen tegen 11 Febr. a.s. te één uur. De voorzitter zal in deze vergadering voorstellen, onmiddellijk een aanvang tema ken met de beraadslaging over de Surinaam sche begrooting voor 1930. Voorts staan op de agenda o m. de Ned. Indische begrooting voor 1930, het wetsont werp tot regeling der winkelsluiting en de interpellatie-Wijnkoop naar aanleiding van de huiszoekingen, die gedaan zijn bij de Communistische Partij Holland. AANGETROKKEN DOOR WAPENS. En toen ruiten van winkels inge slagen en wapens weggenomen te Amsterdam. Naar een der politiebureaux is geleid een 21-jarig teekenaar, die een spiegelruit had stukgeslagen van een goudsmidswinkel in de Rijnstraat. Bij fouilleering werden op hem bevonden vier vulpenhouders, een vulpotlood, een nagel-garnituur, twee revolvers, een browning, een ploertendooder en een scheer mes. Hij verklaart, dat dit alles van diefstal afkomstig is. Hiermede klopt de aangifte van een wa penhandelaar, wonende en zaakdrijvende in een perceel aan den Zeedijk, die mededeelde, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag de ruit van zijn winkel is vernield en dat uit de eialage twee revolvers en eenige messen en wapenstokken zijn ontvreemd. - BRAND. Te Giekerk is de boerderij van den heer Cuperus afgebrand. Het vee kon worden ge red. op en wijzigde de koers naar het Oosten. Over de Ankeveensche plassen en het Gooi kwamen de vliegtuigen boven de Zuiderzee en waarachtig. een witte wolk zweefde in de richting van de Geldersche kust aan den blauwen hemel. Zij zweefde er tergend, want hoe hoog de vliegtuigen ook klommen, toen men dichterbij kwam bleek het wolkje op zoo danige hoogte te zweven, dat van er boven komen geen sprake was In arrenmoede werd toen maar rechtsomkeert gemaakt en aange- zitti het ijs toch voor verdere proefnemingen niet meer te gebruiken zou zijn, werd het ter hoogte van Pampus boven de Zuiderzee uit gestort van een hoogte van circa 2000 meter. Als een wit wolkje verstoof het ijs en daar mee ook de hoop om regen te zien. Nog steeds is inmiddels de juistheid of onjuistheid van des heeren Veraarts theorie niet bewezen, aan gezien de omstandigheden hem daartoe niet in de gelegenheid hebben gesteld. Niettemin geeft de heer Veraart den moed niet op. On middellijk begint hij aan de voorbereidingen voor nieuwe proefnemingen en in den loop van de maand Maart zal hij het experiment herhalen, in onwrikbaar vertrouwen op de juistheid van zijn theorie. TE WATER GERAAKT EN VER DRONKEN. Te Hemen (Land van Maas en Waal) is het 5-jarig zoontje van den heer P. Reuven spelenderwijs in de Leigracht geraakt en verdronken. DE VERKOOP OP AFBETALING. Een staatscommissie benoemd. De minister van justitie heeft ingesteld een commissie aan welke is opgedragen a. te onderzoeken of en zoo ja op welke wijze de overeenkomsten van koop en verkoop op afbetaling bij d: wet moeten worden gere geld; b. van de uitkomsten van dat onderzoek aan den minister van justitie verslag uit te brengen en wel, wanneer de commissie tot het besluit komt, dat wettelijke regeling wensche- lijk is, vergezeld van eer. of meer ontwerpen van wet met memorie van toelichting. Benoemd is tot lid en voorzitter: prof. mr. E. J. J. van der Heyden, hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen; tot leden: mr. dr. G. v. d. Bergh, lid van de Tweede Kamei te Amsterdam; mr. W. F. Fruin, raadadvi seur bij de eerste afdeeling van het departe ment van justitie, te's-C-ravenhage; mr. F. W. Fischer, voorzitter van de vereeniging van directeuren van financieringsmaatschappijen in Nederland, .e Amsterdam; J. J. Korff, lid t* (Alkmaar èrrljuurt in fjaar onbergronbsclje klui»mricl|!ïng DE LEIDER VAN HET LEGER DES HEILS IN ONS LAND. Zaterdagavond zijn generaal Higgins en zijn echtgenoote uit Parijs aan het station D! P. te Rotterdam aangekomen, verwel komd door den commandant in Nederland, den heer B. Vlas en zijn echtgenoote, den chef-secretaris, kolonel T. Westergaard en den divisie-officier C. O. Rönitz. Op den hoek van den Stationsweg en de Diergaarde '.aan heeft een stoet van alle Rotterdamschs afdeelingen voor den generaal gedefileerd Tijdens het passeeren van den stoet werden aan mevrouw Higgins bloemen aangeboden. Onmiddellijk nadat de heilssoldaten en hun officieren, de padvinders en de jeugdaf delingen waren voorbijgetrokken, zijn da heer en mevrouw Higgins naar hun hotel gereden. De stoet trok naar het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, waar de gene raal en zijn echtgenoote in een druk bezoch ten besloten avond voor officieren en heils soldaten bet woord hebben gevoerd. Nadat Zondagmorgen een heiligingsdienst was gehouden, is des middags in 't Gebouw voot Kunsten en Wetenschappen een drukbe zochte bijeenkomst belegd, welke gepresi deerd werd door mr. H. de Bie, kinderrechter te Rotterdam. In deze vergadering waren verscheidene genoodigden aanwezig. Na een welkomstwoord van mr. De Bie hield generaal Higgins een toespraak, waar in hij opwekte tot het bewaren van de begin selen van den stichter van het Leg.er. Het woord was daarna aan den burgemees ter van Rotterdam, mr. P. Droogleever For- tuyn, die tijdens de bijeenkomst was binnen gekomen. Hij gaf uitiing aan zijn eerbied en dankbaarheid, omdat hij in zijn amb telijk leven het werk van het Leger des Heils heeft leeren waardeeren. Commandant Vlas sloot de bijeenkomst. Zondagavond hebben generaal Higgins en echtgenoote nog gesproken in een bijeen komst. ONGELUK MET DOODEI.1JKEN AFLOOP Gistermiddag was de arbeider Tollenaar uit de Eerste Conraöstraat op den Spaarn dammerdiik te Amsterdam l)ij de volkstuin tles bezig met het afbreken van de buislei ding, welke dienst had gedaan voor het op spuiten van de terreinen nabij den Adm. oe Ruyterv/eg. Plotseling vielen eenige stukken nijp uit de leiding. Tollenaar kreeg ze op he-, lichaam en werd zoo ernstig gewond, dat de dood-onmiddellijk intrad. DE REGENMAKER HEEFT PECH Weer geen wolkje aan de lucht Tegen half viei stegen vier Fokker-toestel len van Schiphol op. Twee ervan waien ge laden met eenige duizenden K-G. onderkoeld ijs. De heer Veraart en zijn helper, de heer Guwerkerk, hadden in deze toestellen de lei ding genomen. Twee andere machines volg den met journalisten en eenige belangstellen- den. Over Aalsmeer ging het in de richting van de Haarlemmermeer, doch aangezien er geen wolkje aan de horizon kwam opdagen, gaf men het oorspronkelijke plan, om de proef te nemen tuschen Katwijk en Scheveningen van den Middenstandsraad te Amsterdam; prof. dr. N. J. Polak, hoogleeraar aan de Handelshoogeschool, te Rotterdam; mr. H. H. Steneker, lid van den Nijverheidsraad te Amsterdam. Aan de commiscie is toegevoegd als secre taris mr. L. D. Frank, advocaat en procu reur te Amsterdam. naar waarnemingen, verricht in den moro- van 4 Februari. Medegedeeld door het Kon. N'ederl Instituut te De Bildt. et' Hoogste barometerstand 770.2 te U fjord. Laagste barometerstand 738.6 te Valencia Verwachting, geldig tot den avond van 5 Februari: Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Oostelii ken wind; nevelig tot zwaar bewolkt; waar schijnlijk eenige regen; kans op sneeuw in het Noorden; temperatuur om het vriespunt in het Noorden; in het Zuiden iets houder AANVARING. Tusschen de vracht- en passa giersboot Prins Hendrik en een pont van het veer Enkhuizen—Sta voren. Gistermiddag omstreeks half twee heeft bij het Kooyzand, 4 K. M. buiten het Krabbers gat te Enkhuizen, een ernstige aanvaring plaats gehad tusschen de vracht- en passa giersboot Prins Hendrik, op weg van Hat lingen naar Amsterdam en de veerpont Leeu warden van de Nederlandsche Spoorwegen, op weg van Enkhuizen naar Stavoren. De kapitein van de Prins Hendrik, de heer G. J de Jong uit Dokkum, die al jaren op dezt route vaart, had in verband met den buiten gewoon dikken mist order gegeven op halw kracht te varen en geregeld den misthoorn te laten werken. Er werd goede koers gehouden op den misthoorn van het Krabbersgat af en werd zooveel mogelijk op het Kooygat aangehou den. De signalen van de stoompont werden reeds eenigen tijd gehoord doch plotseling kreeg de Prins Hendrik de stoompont recht vooruit en ofschoon deze twee korte stooten gaf en de Prins Hendrik met volle kracht achteruit sloeg, was een botsing onvermijde lijk. Aan stuurboordzijde werd de stoompont middenscheeps geraakt. De geheele kop van de Prins Hendrik werd van den waterspie gel af in elkaar gedrukt. Het water stond on middellijk voor de waterdichte schotten. Ge vaar was er echter niet. Er waren 20 passa giers aan boord met bestemming naar Am sterdam. Zij werden door den schok door el kaar geworpen, doch hebben geen letsel <re kregen. Toch achtte men het Taadzaam om de passagiers op de stoompont over te zetten; waarna de Prins Hendrik op eigen kracht naar Enkhuizen terugkeerde en aan het z.g a. Hoofd ligplaats koos. De boot zal op een werf moeten repareeren. De veerpont met kapitein Goos uit Enkhui zen keerde naar Enkhuizen terug. Deze boot was ook ernstig beschadigd. De reeling is voor een groot deel verbrijzeld en onder de waterlijn is een scheur van 38 c.M. Het groote ruim staat vol water. Beide kapiteins verklaarden, dat de dikke mist, welke om Enkhuizen hing, de oorzaak was van de botsing. DE GEARRESTEERDE BUITEN- LANDSCHE WISSELVERVALSCHERS. Omtrent de aangehouden twee jonge man nen bij de fa. Thos. Cook Son te Amster aam, wordt nog gemeld, dat ongeveer gelijk luidende in het Spaansch geschreven brieven zijn ontvangen door de Twentsche Bank m de Incasso Bank, benevens door de Rotter damsche Bankvereeniging. In die brieven uk verzocht bedragen uit te betalen tusschen 16.000 en 18,000, waarvoor de Bank of Montreal goed was, of aan den heer Vigji of aan den heer Ernandes. De brieven waren keurig getypt en kwamen uit Mexico-Citv De gearresteerden hebben zich echter in dé posterijen vergist. De brieven toch voor Ne. derland bestemd gaan over New-York en deze verbinding was ditmaal eenige dagen vroeger dan de post die met de Fransche maildienst is meegekomen. Op dezen laatsten dienst hadden de vreemdelingen gerekend Nu was er tijd te over om te informeeren wat in het andere geval niet mogelijk zou zijn geweest De Bank of Montreal in Mexi co heeft medegedeeld, dat een international; oplichtersbende aan het werk is en van haar papier gebruikt maakt. Deze bende tracht haar werkzaamheden van Amerika naar Europa over te brengen Vermoedelijk is dit de eerste slag, die deze bende in Europa zou slaan. De béide Ame rikanen zijn Zaterdag in Amsterdam aang* komen. Zij vonden de banken toen gesloten qi zouden alleen bij de fa. Cook terecht hebben gekund om hun wissel te incasseeren. Daar ook echter andere slachtoffers op de lijst stonden heeft men gewacht tot gistermor gen. De beide oplichters zijn nog jong. Vigil is 31 jaar en Ernandes is 28 jaar. Nader wordt gemeld: Het blijkt dat niet alleen de banken giste ren door ons genoemde berichten uit Mexico hebben ontvangen om aan Vigilef Ernandes een bedrag uit te keeren, maar dat er nog veel meer financieele instellingen een derge lijk schrijven is gezonden uit papier van de Bank uit Montreal. Vele van deze instellingen hebben dat reeds bericht aan de Nederland sche Centrale inzake falsificatiën. Daaruit leidt men af, dat de beide thans ingesloten Mexicanen niet alleen zijn geweest maar dat vermoedelijk nog een aantal collega's deze heeren hebben vergezeld. Dit Bureau van Falsificaten houdt zich aanbevolen voor alle mededeelingen van ingekomen brieven van de Bank of Montreal uit Mexico City. HET S.S. „JOHAN DE WITT*. De k&derland-Express komt een dag later. Het s.s. „Johan de Witt" kan tengevolge van door stormweer ondervonden oponthoud eerst Zaterdag 8 Februari a.s. om 12 uur 's middags van Genua vertrekken. De Neder land-Express, die bestemd was om in aan sluiting met de „Jan de Witt" op 6 Februari as. te vertrekken, zal thans eerst Vrijdag morgen 7 Februari op denzelfden tijd rijden. HET ABATTOIR-CONFLICT TE AMSTERDAM. ee,cmfwy cmvshrdl hrdl hrdlu hrdl Vandaag zal een ongeorganiseerd gros* sier weer op de oude voorwaarden laten slachten. Er is gister zeer weinig geslacht ARBEIDSCONFLICT TE SLUISKIL. Naar het „Dagblad van Noord-Brabant* meldt, is Zaterdagmorgen wederom een ar beidsconflict uitgebroken te Sluiskil. Bij den nieuwbouw der ammoniakfabriek van de Compagnie de 1'Azote werden veertig arbei ders aangewezen om een zestigtal wagons cement te lossen. Daar de arbeiders het uur loon niet hoog genoeg vonden, werd het werk neergelegd. Ook twee andere ploegen weigerden het werk te verrichten. In totaal hebben thans ongeveer 120 tot 180 arbeiders het werk neergelegd, de staking is wild. Van de zijde van den r.-k. bouwvakarbeiders ver nam het „Dagblad van Noordbrabant" nog, dat deze bond een wilde staking als deze niet zal kunnen goedkeuren. JUST HAVELAAR. Bekwaam criticus en essayist Te Amersfoort is na een langdurige ziekte de bekende essayist en kunstcriticus Just Ha- velaar overleden. Hij bereikte den leeftijd van vijftig jaar. Aanvankelijk voelde Havelaar zich tot de schilderkunst aangetrokken, later ging ["J over tot de letterkunde en de critische arbeid. Sedert 1920 redigeerde hij met Dirk Coster „De Stem", sedert 1919 was hij medewerW voor schilderkunst van „Het Vaderland". Havelaar publiceerde o m. werken ovef Vincent van Gogh, „De Symboliek def kunst", „Oud-Hollandsche figuurschilders „J. v. Ruvsdael en Mindert Hobbema". Tel. P. J. DANIELS, t Te Nijmegen is op 84-jarigen leeftijd ovw» leden de heer P. J. Daniels, die van IR**""? 1919 lid van den Nijmeegschen gemeentelas® was. Van 1903—1919 was hij wethouder van onderwijs. In het openbare leven heeft hij verschillende belangrijke functies bekleed. H De overledene was lid van de R-K Staar - partij. KORTE BERICHTEN. De Koningin en Prinses Juliana «j met haar reisgezelschap gisteravond laat goeden welstand te München aan?e waar overnacht werd, teneinde vandaag a te reizen naar Oberstdorf, waar zij eeIU® tijd zullen verblijven. "w.i—C Vandaag wordt de wed. J Seijoei Hadepool, die verblijf houdt in het k Oudeliedengesticht Amstelrust, te t» Amstel, 100 jaar

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2