SPORT EN WEDSTRIJDEN. Kunsten en Wetensntiappen. KINADRUPPELS A. D. O. nadert Ajax; Haarlem op de laatste plaats; BI.Wit laat een veer; de spanning in het Oosten; Willem II bijna kampioen; Veloci- tas heelemaal; K. F. C. wint alweer. Onze Koloniën. Pluimveeteelt Dr. H.NANNING'S EETUJ5T-0PWEKKEND. /U0p.fl. De beteugelingsdam in de geul de Middel nden is 'hans nagenoeg gereed gekomen §T°"het oog op het nog gunstige jaargetijde rVbesloten nog een 500 M. lang gedeelte maken van den in het algemeen werkplan benomen beteugel ingsdam in de geul „de Vifeter" gelegen op ongeveer 5 K. M. beoos ten \X ïenngcn. Wieringermeerdiik ne laatste gedeelten van den Wieringer grdijk werden geheel voltooid opgeleverd m De dijk werd gesloten bij een peil binnen Ae afsluiting van ongeveer 0.02 M. N.A p zoodat de zich onder dit peil bevindende hoeveelheid water door de in aanbouw zijnde üpmalen, uitgemalen zou moeten worden, f anneer niet de gelegenheid open was gela- L. om op natuurlijke wijze nog een zeer èroote hoeveelheid water te loozen. Dit kon Aanvankelijk geschieden door de opening tn den Amstelmeerdijk en door de buitengeul te Kolhorn en het afwateringskanaal langs de Noord-Hollandsche kust naar het Amstel „eer, van waar het water door het Balg zand'kanaal en de sluis te Oostoever op zee werd gespuid. Na sluiting van den Amstel meerdijk kon het water nog slechts het afwa teringskanaal volgen. Bij de in December j.1. voorgekomen stor- pen is de dijksverdediging aan de binnenzij de welke uit den aard der zaak van tijdelij- fcen aard was en licht was geconstrueerd, «enigszins beschadigd en is ongeveer 8000 M3 grond van den binnenberm weggesla gen; ter voorkoming van uitbreiding dezer schade werd een nood-rijfceslag gemaakt. Amstelmeerdijk 4.ÏS1 dC 0pening in Molendiep op 25 ^esi?ten' wcrd de dijk verder voltooid. Op 10 October was het zand- voïrtt"1 g ?treed' waarna n°£ werd voortgegaan met het aanbrengen van kiel voor de bekleeding, hetgeen op 27 November voltooid was De dijk zou thans geheel ge- iccd zijn, indien niet over eenige nonderden 06 versch baggerde klei van de bekleeding tengevolge van het vochtige weder niet voldoende is uitgedroogd om het zuiver afwerken van het profiel mogelijk te maken, terwijl daardoor ook nog eenige Klin kerglooiing niet kon worden gelegd. Deze werkzaamheden zijn uitgesteld tot het voor jaar van 1Q30. De werken van het kanaalvak Kolhorn— Oostpunt werden voltooid en definitief opge leverd. Tengevolge van verzakingen in een gedeelte van de kade tusschen Nieuwesluis en Oostpunt, werden in de kade 147.000 M3 zand meer verwerkt dan was geraamd; ove rigens hebben de benoodigde hoeveelheden de geraamde niet overschreden. Voordat met het leegmalen van de Wieringermeer met kracht wordt aangevangen, zal de buitengeul van de haven van Kolhorn moeten worden gedicht. De aanleg van het kanaalvak Aarts woudKolhorn werd eind December j.1. vol tooid en voor de eerste maal opgeleverd. De schuitsluis bewesten Medemblik werd voor de eerste maal voltooid opgeleverd. 0—3 2—3 Voetbal. De wedstrijden van gisteren hebben we?r eens bewezen, dat, als 't einde der competitie nadert, de ontmoetingen dubbel zwaar zijn en de verrassingen niet van de lucht zijn Er wordt dan veel meer met de zenuwen ge speeld, en als gevolg daarvan krijgt men ab normale uitslagen. Er is dan steeds een z.g. middenmoot, die geen belang meer hebben bij den uitslag De clubs, die daartoe behooren, spelen meestal veel kalmer dan de andere, die óf kans hebben op den eeretitel, óf die onheil spellend dicht bij de onderste plaats staan Ook gisteren hebben we weer van die ver rassende uitslagen gehad, al kwamen die dan niet in afdeeling I voor. Daar was de strijd tusschen A. D. O. en D. F. C- van groot belang voor de bezetting van de bovens:e plaats. Het is A. D O. ge lukt, haar kans te behouden, door D. F. C. met 42 te kloppen Ze heeft 18 punten uit 13 wedstrijden tegen Ajax 19 uit 14 wed strijden. Men ziet dus, dat de kansen voor Den Haag niet slecht zijn en er kan in deze afdeeling nog heel wat gebeuren. Toch gaat de strijd slechts tusschen deze twee clubs, daar nummer drie, R C. H gis teren van Excelsior klop kreeg. Met 53 wonnen de Rotterdammers den strijd. De Ve'senaren stuurden Sparta met een 31 nederlaag naar huis en de Haagsche Zwartjes wisten te Haar'em tegen de club van dien naam de grootste helft van 9 doel punten te veroveren. Door deze nederlaag kwam Haarlem definitief op de laatste plaats en moet dus straks tegen de kampioenen van de tweede k'asse spelen. De verrassing, waarover we hoven spra ken, kwam wel voor in afdeeling II waar Blauw-Wit zoowaar in het Stad on zich tevreden moest stel'en met een gelijk spel tegen H. D. V. S Daarmee zijn haar kampioenskansen leelijk gedaald, omdat ze nu niets meer in eigen hand beeft. Z. F. L kon van E. D. O winnen en heoft dan een puntenaantal, dat Blauw-Wit slee hts kan bereiken, door haar beide uit-wedstrijden te winnen. En die taak is zwaar, te zwaar wel licht... Voor H. D. V. S. was het gelijke spel van zeer groote waarde, vooral ook, omdat V. E. C. van 't Gooi verloor. V. U. C. staat thans vrijvast onderaan met 9 punten uit 15 wed strijden, terwijl de andere degradatiecandi daten minstens 3 punten meer hebben. Feijenoord tenslotte verloor de theoreti sche kans op den titel door van E. D. O. te verliezen, al was de nederlaag er slechts een van 2—1. De Oostelijke kampioen in afdeeling 111 moest zoowaar met een gelijk spel zich te vreden stellen. Tutantia, in het nauw ge bracht, verdedigde zich taai en wist een ge lijk spel te bevechten. Ze is nu vrijwel buiten degradatie-gevaar. Robur had eveneens een gelukkige dag, door thuis van Z. A C. te winnen. Ze heelt nu 12 punten met nog een wedstrijd te spe len Voor P. E. C. ziet het er slecht uit, nu de zoojuist genoemde mede-candidaten iets uit liepen. Alleen Vitesse kan haar nog verlos sen van de laatste plaats. Jammer, dat P E C. gisteren niet sjjeelde; dan was wellicn meer teèkening gekomen in den strijd om aan de degradatie-wedstrijden te ontkomen Wageningen speelde haar laats ten strijd en verloor dezen tegen Enschede. De Sportclub zal dus straks wel op de tweed1: plaats eindigen. En dan het donkere Zuiden, afdeeling IV Daar wordt Willem II kampioen, nog iwee Wedstrijden moet ze spelen en haar beide mededingers staan 4 punten achter. Ze kun- oen hoogstens gelijk komen met Willem 11. -■steren sloeg Willem II B. V. V. met 3—0 01 N- A. C. behield haar kamp, door thuis met 2—j van M v v te wjnnen. p- S. V. was vrij. Ze heeft nu de beste 's °P de tweede plaats, omdat Willem N- A. C. nog tegen elkaar moeten spelen. N jad—Longa eindigde in een 1 1 gel'j .Fel, wat voor Longa een heel kostbaar Puut" n 1S- kan trouwens wel rustig zijn, oinda. oennond en Wilhelmina wel uit zullen vechten, wie onder aan komt. De eerste ont moeting tusschen die twee eindigde in een overwinning voor Roermond, waardoor beide clubs gelijk staan Allebei hebben 6 punten uit 14 wedstrijden. Het wordt dus een nek aan nek race! Tenslotte kan in afdeeling V Velocitas de kamjóoensvlag hijsehen. Ze won gisteren met 3—2 van Frisia, dat haar eeni ge concurrente was. Veendam wist met 52 uit van Alcides te winnen en staat nu op de tweede plaats. Voor Alcides is het dus nog steeds oppassen te meer omdat W. V. V. een gelijk spel tegen Alcides bevocht. Ook Be Quick wist een puntje van Fries land af te snoepen en is thans 3 punten op W. V. V. voor. Tenslotte won G. V. A. V. van Leeuwarden Velocitas' 4e kampioenschap. De Cru scxirijit: Na Go Ahead is thans de tweede afdee- lingskampioen aangewezen: Velccitas be haalde den titel in Afdeeling V door een 3—2 overwinning op Frisia. Vei tassend is dit kam pioenschap allerminst, hoewel de resultaten in het Noorden aanvankelijk eenige reden tot twijfel gaven, ten opzichte van de bezetting van de eerste plaais. Het scheen dat Leeuwar den een ernsug gegadigde zou worden, doch thans is de voorsprong van Velocitas nog rijkelijk groot. Het is thans dt vierde maal dat Velocitas het kampioenschap behaalt, zoodat met recht na het Be Quicktijdperk, van een Velocitas- hegemonie gesproken kan worden. Wel heb ben de Groningers in den strijd om het lands kampioenschap niet zooveel succes gehad als vroeger hm stadgenooten, maar toch viel reeds een verbetering in de resultaten te be merken. Dat heeft bijv. het vorig jaar Feijen oord ondervonden, toen zij in Groningen het onderspit moest delven en in Rotterdam met een gelijk spel tevreden moest zijn. Met be langstelling zien wij het hernieuwde optreden van Velocitas in de kampioenscompetitie te gemoet. En voor de Stad-Groningers komt weer de sensatie van wedstrijden tegen clubs uit Oost, West en Zuid, wedstrijden die ge woonlijk op een aanmerkelijk hooger peil staan dan de gewone competitie-wedstrijden in het Noorden. De uitslagen luiden als volgt: Afdeeling I. A D. O.—D. F. C. 4—2 HaarlemH. B. S. 45 ExcelsiorR C. H. 53 V. S. V.—Sparta 31 Afdeeling II. Blauw-WitH. D. V S. 2—2 V. U. C—'t Gooi 0-2 E. D. O.Feijenoord 21 Afdeeling Ifl Rob. et Vel.—Z.A.C. 4—0 WageningenEnschede O3 TubantiaGo AVad 33 Aldeelinn N. O. A- D Loi ga 1—1 N. A. C.—M. V. V. 2—1 B. V. V.—Willem II 0-3 RoermondWi,t,p,mina 64 Afdeeling V. LeeuwardenG. V. A. V. 36 Friesland—Be Quick 22 AlcidesVeendam 25 AchillesW. V. V. 2-2 Velocit??Frisia 32 ONZE TWEEDE KLASSERS. Het is \vest-Frisia niet geiukt, K. F. C een nederlaag toe te brengen. Zelfs leek hei er op, dat K. F. C. een groote overwinning zou behalen, toen de rust met 3O voor haar intrad. West-Frisia haalde op tot 32, en daar mee eindigde de strijd De afstand tusschen K. F. C. en Alcma ria blijft dus onveranderd. Alleen zijn de kansen van K. F. C. weer iets gestegen. V. V. A. stelde zich in veiligheid door mei 31 van H. R. C. te winnen. In de B-klfesse kon Hercules het niet bol werken tegen Velox en verloor met 3—0, daarmee haar kansen op het kampioenschap weggooiende. Beter deed A. F. C. het, dat van Bloemen daal met 3—2 won. Zouden de jubilarissen nog aan de laat ste plaats ontsnappen?! De uitslagen zijn: W.-Frisia—K. F. C. 2—3 V. V. A.-H. R. C- HerculesVelox Bloemendaal—A. F. C. VERDERE UITSLAGEN. Res. 2e klasse: Alcmaria II—E). E. C. II 3-2. Res. 3e klasse: Alcmaria III—V. S. V. II 1—4. UIT DE OMGEVING. Uitgeest c—Q- S. C- b. 1o ALCMARIA VICTRIX II—D.E.C. II 3-2. Alcmaria II heeft zich gisteren aoor een overwinning op het tweede elftal der Am sterdammers in veiligheid gesteld en zij neemt nu op de ranglijst een behoorlijke plaats in. Hetzelfde elftal was gehandhaafd, dat den vorigen Zondag van Ajax III won. Het was een fanatieke, spannende strijd. Beide partijen deden uiterste best. DEC. nam de leiding maar Alcmaria II maakte ge lijk en wist deze stand tot de rust te behou- d.n. In de tweede helft werd de D.E.C.-verdedi- ging meerdere ma /n in het nauw gebracht De linkerwing was soms heel gevaarlijk en de linksbuiten Deetman wist met een prach tig hard diagonaalschot den keeper te pas- seeren (2—1). D E C kwam daarna met alle kracht opzetten. Maar v. d. Abeele in 't doel wist eenige malen keurig te redden. Een plot selinge aanval van Alcmaria leverde, door dat Keppel de terugkomende bal in 't doel liep, het derde doelpunt op. De rechtsbinnen van Alcmaria werd bij een aanval op zeer onsportieve wijze ten val gebracht, door den linksback van DE.C. Deze liep een waar schuwing op. Maar de Alcmaria-speler moest met een geblesseerd sleutelbeen het spel staken. Hij werd na korten tijd ver vangen door een jongere editie Rootring. D.E.C. had ond:rwijl uit een strafschop, toe gekend wegens free-kick van Janson, den stand op 32 gebracht. De keeper kon den bal nog rak.n, maar niet stoppen. De invaller had nog bijna met een kopbal een doelpunt gemaakt, maar de bal kwam net tegen de paal. 't Was over het geheel een tamelijk snelle, forsche wedstrijd, waarin verschillende Alc- maria-spelers, goed werk leverden. Het sa menspel was bij D.E.C. niet onverdienstelijk. Scheidsrechter Geurts leidde de wedstrijd. Alcmaria III verloor met 4—1 van V.SV. II. De Velser spelers hadden spoedig een 20 voorsprong, waarna Alcmaria zich de weelde permitteerde tweemaal een strafschop te missen. Korfbal. K.V.K.V. speelde tegen K. Z. II gelijk 1—1. Hockey. In een aardigen vlotten wedstrijd wist Alk maar I voor de 3e klasse N.H.B. haar thuis wedstrijd tegen Bloemendaal III met 61 te winnen. Kegelen. Gisteren is op de banen van de Unie en Central een achtbanenw.dstrijd begonnen, waaraan vijftallen van bijna alle Alkmaar- sche clubs deelnemen. De animo was zeer groot. De wedstrijd is nog niet beëindigd, maar het zal op de laatste banen vooral spannen tusschen Koekoek II en Z.E.K.Z. I, die, na op 6 banen te hebben gegooid, de lei ding hebben, resp. met 1925 en 1913 pun ten. Er wordt zeer hoog gegooid, ook door de dames. HET GEVAARLIJKE VUURWERK. Donderdagmiddag brak in de toko van Thin Hwat Hoo, in het Chineesche kamp, ie Seraarang, brand uit tengevolge van het in brand vliegen van een partij vuurwerk. De Chineesche tokohouder probeerde n.1. in de toko een stuk vuurwerk, dat ontijdig sprong; het vuur sloeg daarbij over op den aldaar op geslagen voorraad vuurwerk, waardoor in weinige minuten een vlammenzee ontstond. Temidden van den vuurgloed en het oorver- doovend geknal vluchtten de zich in den winkel bevindende Chineezen, die zich den uitgang aan de voorzijde zagen afgesneden, door het achterhuis. Zij sprongen, om aan de vlammen te ontkomen, in de kali en wisten zich zoodoende te redden. Het vuur sloeg over naar nog twee toko's en berokkende zoodoende een schade van honderdduizend gulden. HULDIGING MEVR. VAN AMMERS— KULLER. De „Amis des Lettres fran^aises", vereeni- ging die zich toelegt op het scheppen van contact tusschen Fransche en vreemde schrij vers, had Donderdag in „Lutetia" een banket georganiseerd ter eere van mevrouw Van Ammers—Küller, onze b:xende Nederland- sche schrijfster. Mevrouw Van Ammers Küller, die secretaresse is van de Nederland- sche afdeeling der Pen-club, geeft zich in die kwaliteit veel moeite voor vreemde schrij vers en letterkundigen die ons land bezoe ken. Daarvoor wild.n de Fransche letterkun digen wat terugdoen, zoowel om onze land- genoote openlijk dank te brengen voor haar werkzaamheid als om in haar persoon de Nederlandsche letteren in het algemeen te eeren, zegt het Hbld. Het banket, waarvoor een zestig deelne mers waren opgekomen, en dat gepresideerd werd door den Franschen minister van On derwijs en Schoone Kunsten, was zeer geani meerd. Als officieele Nederlandsche personen zaten, met onzen gezant, jhr. Loudoo, aan de beer mr. Carsten, legatie-s:cretaris, met mevrouw Carsten, en de heer L. Droogleever Fortuyn, consul-generaal. Uit Nederland wa ren overgekomen de heeren mr. Bijldendijk. die de vereeniging als „litterair consul" in Nederland vertegenwoordigt, en de heer mr. Westermann, advocaat en hoofdredacteur van 't „Haagsch Maandblad". Tevens had den een aantal leden der Hollandsche kolonie te Parijs er prijs op gesteld bij deze huldi ging aanwezig te zijn HULDIGING FREDERIK VAN EEDEN EN JOHAN DE MEESTER. Zaterdagavond is in de zalen van den Haagschen Kunstkring een eere-avond ge houden ter gelegenheid van de verjaardagen van dr. Fr. van Eeden en van Johan de Meester. Er was veel belangstelling. Dr. Van Eeden was door ongesteldheid verhinderd de huldiging bij te wonen. Zijn zoon en enkele andere zijner familieleden waren aanwezig. De heer De Meester en de familie Van Eeden werden op hartelijke wijze verwel komd. De voorzitter van den Haagschen Kunst kring, de heer Albert Vogel, hield een rede. PLUIMVEETEELT. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden ge zonden aan Dr. te Hennepe, Diergaarde singel 96a te Rotterdam. Postzegel van 5 cent voor antwoord insluiten en blad vermelden. Dipbtherie. Pokken en Snot. I. De vorige keer waren we gebleven bij de vraag boe de kippen toch die ziekte oploopen. Laat ik maar direct zeggen dat dit ook een vraag is, die mij altijd bet meest interesseert. Soms kan men de oorzaak gemakkelijk aantoonen, soms kan men er met de beste wil van de we reld niet achter komen. Vooral bij hen, die hun hokken keurig netjes ln orde hebben, staat men vaak voor raadselen. Men moet echter bedenken dat we zelf ook vaak niet kunnen aangeven hoe we aan een verkoudheid komen. De een neemt zich geweldig in acht, is elk oogenblik bang voor kou vatten en krijgt het net zoo gauw als een ander die het lang zoo nauw niet neemt. In het feit dat Je smetstof zoo taai is zit al een deel van de oplossing. Als de smetstof in stofdeel'jes maandenlang kan leven, kan zij het lang in een hok uithouden. Een poos geleden werd mijn advies ingeroepen bij een groot hoender park, waar men ondanks de uiterste zin delijkheid en beste hokken, toch ieder jaar diphtherie kreeg. Ik onderzocht in den zomer het pluimvee en jawel ik haalde er verscheiden uit de prach tig gezond leken en die toch in de keel kleine puntjes van diphtherie-vliesjes hadden. Zulke smetstofdragers houden dus als het ware 'e ziekte voortdurend aan den gang, de smetstof blijft steeds in het hok en zoodra het weer ongunstig wordt, breekt de ziekte uit. Een ander punt waar men in den laat- sten tijd meer en meer op gaat letten z u de insecten, vooral vliegen. Men heeft proeven genomen waaruit bleek, dat vliegen soms veertien dagen nadat zij op een zieke kip hadden gezeten nog smetstof over konden brengen. Als de smetstof eenmaal in het hok is gaat de verdere besmetting natuurlijk snel genoeg, vooral waar met de snot terige neuzen al heel gauw het drink water en het meelvoer besmet worden. Voert men het graan zooals nog veel het geval is, door dit in het strooisel te wer pen, dan besmetten de kippen zich na tuurlijk ook gemakkelijk met dit strooi sel. Naast de smetstof komt dan ook het gevoelige dier in aanmerking Kippen die verzwakt zijn, in donkere, muffige, vochtige hokken zitten, krijgen het na tuurlijk gauwer te pakken dan sterke, goed gehuisveste dieren. Zelfs voeder- fouten, gebrek aan vitaminen kan aan leiding zijn dat de dieren gevoelig wor den en gauw ziek worden. Al deze mogelijkheden moeten we dus ii aanmerking nemen en tevens leeren we daaruit de nuttige les, hoe we de ziekte te bestrijden hebben. Zeker is wel dat de slijmvliezen van neus, keel en oogen gevoeliger zijn voor de smetstof dan de uitwendige huid. Als we n.1. kippen de smetstof van de pokken of de diphtherie direct in het bloed spuiten, krijgen we bijna altijd ontsteking vgn het keelslijmvlies, dus diphtherie. De verschijnselen. We kunnen feitelijk verschillende vormen der ziekte onder scheiden die allen op dezelfde smetstof berusten, n.1. bet begin-stadinm dat zich als snot voordoet, het stadium waarbij zich vliezen in bek en keel vormen, dus de echte diphtherie, en de vorm waarbij op kam en bellen zich wratjes vormen, de z g. pokken. Meestal merkt men het beginstadium niet eerder als er wat hapert, als de kippen lusteloos worden, wat minder eten en een vochtige neus hebben. Aan dit vocht kleeft gauw stof, de dieren vegen hun neus vaak af aan hun veeren, die daardoor vuil worden en zoo be merkt men aan den koppel dat er dieren bij zijn, die niet zuiver zijn. Soms niezen de kippen met een typisch geluid, soms zwellen ook de holten onder de oogen op en krijgen ze dikke koppen of een dikte aan een kant van den kop. De kippen zitten vaak r.et gezwollen oog leden en de oogen half of heel gesloten. Als men dergelijke dieren met snot op merkt, moet men goed opletten en doet men he. beste de andere kippen ook na te zien. Feitelijk zou het beste zijn de zieke kippen af tc zonderen, maar meest al merkt men het toch te laat en is de heele koppel al besmet. Wie er echter, zooals misschien vele mijner lezers slechts een paar kippen in zijn tuintjes op na houdt, die doet beter de zieke kip apart te zetten, desnoods in een kist op een warm plekje. Men neemt, nadat men zijn handen goed ont smet heeft, de andere kippen stuk voor stuk beet en drukt heel voorzichtig op den neus. Bij beginnende snot ziet men dan dat er uit de neusgaten een beetje slijm komt. Dergelijke kippen kan men dan ook beter direct kopbaden geven, waardoor zij vaak nog genezen. Erger wordt het als zich in den bek, de keel of op de luchtpijp al gele vliesjes gevormd hebben. Ik moet er even op wij zen, dat er vele kippen naar de Rijks- seruminrichting gezonden worden, die dergelijke gele vliesjes in den bek heb ben en waarvan de eigenaars vragen wat het is. Als men echter deze vliesjes ziet doet men beter direct naar den die renarts te gaan en niet eerst een onder zoek af te wachten. Met zoo'n onderzoek is toch altijd een paar dagen gemoeid en die tijd kan nuttiger besteed worden door allerlei maatregelen te nemen. In dit stadium ziet men vaak de die» ren benauwd zitten hijgen met den bek open en ruikt men uit den snavel een eigenaardige, nare lucht. Deze lucht is zoo typisch, dat ervaren pluimveehou ders als ze in een hok komen, vaak dt dinhtherie al ruiken. Ook kan men voor al 's avonds als alles rustig is en de kip pen stok zitten, er eenige hooren r< chelen en als men dan attent is kan men zulke kippen er uit halen en apart zetten. Als we nu met deze kennis gewapend de vragen nog even bekijken, die ik in mijn eerste artikel vermeldd' dan zijn we dus al een heel eind verder. Kippen met dikke koppen, oogen dicht, slijm in den neus, akelig geluid makende, van den leg af zijnde, benauwdheid, bekken open e z. die kunnen we zelf wel on derkennen. Maar nu al die andere vragen van menschen die denken aan vergiftiging? (Zie bijv. het 2e, 5e en 4e geval). Zoo gs- zond zoo dood! Niets aan te zien. Welnu, dit is heel vaak ook dipthe- rie, maar alleen van de luchtpijp. In d keei niets te zien, maar knipt men 4 luchtpijp open, dan blijkt deze vol f zitten met een gele, kaasachtige mas^ Dr. TE HENNEPE (Niet Olftcleell. 452e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maa-idag 10 Februari 1030. 5e Klasi-, 13e Ulst. HOOGE PRIJZEN. 10092 15.000. 3800 4078 5753 J 1000.—. 216 7298 7323 7356 12486 14360 19732 /400.-e 7194 10066 10372 16579 200.— 1605 4542 4975 7893 9770 11827 13840 14507 15340 17033 18154 18166 20001 200S2 1001— Prijzen van 70. 91 127 264 289 351 377 560 57* 644 .719 754 1030 1085 1104 1161 120t 1334 1503 1694 1956 2322 2653 2720 2771' 2957 3011 3562 3595 3683 3754 3813 3847 4021 4101 a285 4322 4373 4377 4394 4419 4453 4476 4516 4543 4594 4657 4739 5222 5321 5459 5636 5677 5737 5786 5849 5877 6017 6034 6112 6155 6191 6223 6275 6532 6586 6627 6685 6931 6939 7163 7258 7283 7390 7417 745C 7740 7751 7763 8108 8343 8394 8492 8685 8670 8790 8859 8894 8907 8982 8984 9423 9442 9712 9768 9852 9990 10016 10105 10135 10159 10227 10366 10450 10526 10793 10816 10881 10930 11015 11132 11140 11219 11380 11413 11506 11599 1160.3 11640 11803 11845 11922 12086 12196 12291 12410 12434 12443 12548 12572 12630 12739 12789 13235 13393 13459 13508 13509 13697 13838 13839 13922 14054 14066 14069 14072 14193 14248 14290 14493 14535 14548 14562 14567 H6S8 14S0' 14806 14918 15069 15165 15173 15180 152<V 15309 15336 15384 15463 15727 15741 15790 16020 16129 16194 16214 16257 1626? 16349 1635! 16353 16395 16422 16469 16558 16589 16626 16639 167G9 16766 16788 16885 16961 16996 17037 17274 17302 17350 17400 17537 17637 17674 17734 17828 181157 18211 18254 18377 18462 18507 18582 18910 18911 19169 19175 19189 19257 19503 19548 19669 19670 19681 19858 19872 20013 20045 20182 20252 20668 20713 20810 20832 20886 NIETEN: 54 70 71 102 113 126 133 155 161 185 198 257 259 286 379 423 465 477 491 526 587 592 612 683 711 717 718 721 731 775 844 854 869 876 891 894 904 914 915 970 996 1035 1041 1051 1078 1105 1140 1230 1231 1242 1266 1321 1351 1353 1354 1363 1403 1419 1469 1544 1552 1569 1585 1604 1610 1637 1688 1720 1729 1775 1778 1792 1795 1803 1853 1855 1887 1926 1980 1995 2026 2034 2095 2112 2139 2145 2201 2239 2245 2264 2293, 2319 2324 2254 2381 2387 2395 2533 2657 2789 2795 2799 2802 2831 2S43 2887 2888 2895 2906 2923 2927 2930 2938 2960 2972 2982 3001 3014 3030 3051 3054 3065 3083 3101 3104 3109 3121 3153 3160 3182 3225 3227 3245 3246 3263 3296 3342 3430 3431 3443 3497 3510 3512 3540 3634 3676 3685 3709 3712 3728 3738 3762 3794 3802 3825 3859 3903 3913 3931 3961 4082 4089 4094 4108 4201 4227 4230 4253 4271 4273 4280 4324 4340 4345 4360 4371 4481 4505 4527 4567 4578 4626 4643 4660 4720 4747 4775 4782 4802 4815 4862 4867 4890 4957 4988 5003 5010 5081 5084 5121 5127 5215 5218 5251 5283 5367 5387 5404 5483 5498 5529 5617 5645 5649 5661 5686 5695 5700 5708 5710 5729 5755 5791 5846 5854 5866 5899 5900 6012 6024 6083 6092 6094 6124 6145 6180 6265 6284 6335 6390 6485 6516 6545 6558 6594 6612 6631 6748 6783 6858 6882 6979 7024 7036 7038 7043 7045 7079 7137 7140 7153 7172 7231 7271 7304 7322 7384 7387 7429 7548 7635 7636 7688 7694 7696 7702 7709 7750 7752 7847 7894 7943 7946 7960 8023 8220 8231 8252 8260 8263 8274 8289 8290 8328 8355 8389 8416 8446 8500 8509 8552 8590 8605 8661 8706 8791 8795 8842 8862 8903 8933 8989 9006 9033 9050 9053 9144 9147 9174 9202 9231 9289 9314 9363 9482 9490 9515 9556 9557 9566 9582 9596 9608 9618 9638 9654 9'28 9738 9748 9752 9755 9759 9771 9791 9875 9936 9975 9998 10002 10011 10067 10069 10082 10086 10091 10111 10118 10148» 10157 10203 1023 10268 10313 10321 10334 10359» 10360 10399 10525 10587 10594 10624 10680 106831 10708 10744 10876 10913 10921 10952 10972 10981] 11020 11035 11082 11124 1U39 11149 11172 11175 11184 11187 11188 11235 11236 11242 11311 11314 11383 11419 11460 11533 11549 11551 11676 11681 11776 11790 11793 11823 11857 11882 11915 11938 11946 12026 12029 12078 12137 12267 12295 12339 21348 12350 12375 12376 12388 12389 12432 12442 12454 12510 12582 12604 12707 12734 12764 12765 12777 12830 12844 12881 12884 12919 12921 12922 12947 12968 13033 13050 13077 13120 13143 1314* 13196 13211 13248 13316 13345 13427 13519 13534 13541 13559 13577 13582 13584 13585 13592 13633 13638 13639 13646 13662 13672 13724 13829 13861 13879 13883 13890 13901 13910 13916 14033 14115 14143 14214 14403 14430 14453 14505 14547 1455» 14556 14645 14649 14663 14673 14674 14675 14714 14736 14769 14779 14795 14844 14861 14875 149011 14914 14919 14933 14989 14996 15017 15038 15039 15040 15052 15055 15119 15136 15140 15150 151541 15171 15221 15228 15232 15247 15310 15340 15356! 15401 15410 15442 15470 15507 15515 15570 15607 15615 15677 15678 15681 15698 15703 15742 1574* 15758 15761 15818 15837 15861 15906 15910 15926 15938 15964 15997 16011 16022 16046 16083 16166 16239 16267 16283 16321 16362 ;94 16445 16448 16462 16554 16557 16625 16684 16698 16701 16705 16755 76775 16850 16862 16885 16940 16951 16964 16979 16993 17026 17045 17067 17125 17255 1717S 17211 17225 17238 17247 17261 17290 17306 17326 17356 17377 17387 17390 17431 17463 17513 17530 17552 17573 17602 17680 17707 17722 17747 17753, 17765 17824 17853 17906 17919 18011 18031 1SSS3U 18066 18074 18085 18086 18095 18103 18110 181 O 18165 18178 18181 18188 18208 18243 18256 18280 18313 18317 18318 18325 18371 18458 18468 1856» 18602 18648 18659 18723 18726 18733 18751 18785 18862 18957 18983 19024 19035 19110 19136 1915* 19201 19217 19220 19235 19243 19252 19253 19266 19272 19292 19305 19309 19347 19365 19379 194031 19409 19469 19471 19487 19530 19568 19577 19647' 19679 19687 19721 19751 19786 19823 19850 19856 19867 19877 19926 19938 19945 20079 20105 20140 20161 20206 20290 20292 20308 20311 20319 20326) 20344 20355 20385 20539 20544 20660 20567 20571< 20572 20576 20618 20635 20646 20677 20716 20636» 20602 20807 20608 20910 20979 j Verbeterin: 5e KI. 12e lijst, 14689 X) 14629 70. - i

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7