DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Billiton-Film Volksuniversiteit. UIT DE STAD VAN HET VATIGAAN. Duitsche Mailboot in de haven van Hew-Yoik gezonken. Dinsdag 18 Febr, 8 uur, Handelsschool, De drankbestrijding in Noord- Uit het Parlement Ho, 36 U'OE\§DA6 12 FEBRUARI 1936 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. Buitenland DE VLOOTCONFERÉNTIE TE LONDEN. De plenaire zitting van gisteren. Moskou en de godsdienst. Tinwinning op Billiton (Ned.-lndië). Toelichting door den Hr. H. E. TE MME. Een hevig gevecht aan de grens. DE ZICH ZELF BESCHULDIGENDE MOORDENAAR. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 11 Febr. 1930. Na een flinke Kerstvacantie te hebben geno ten, is de Tweede Kamer hedenmiddag weder bijeen gekomen met het voornemen om tot on geveer half April bijeen te blijven. Met wat goeden wil kan er dus een aardig stuk werk verzet worden, als de heeren zich eenige be perking in hun spreeklust willen opleggen Laten wij beginnen met vermelding van het memorabele feit, dat thans definitief een in stallatie met luidsprekers is aangebracht. Voor den zetel van den president, op de mi nisterstafel en op den lessnaar van het spreekgestoelte, dat naast den griffier staat, zijn microfoons aangebracht en in verschillen de hoeken der kamer zijs eenigszins verdekt luidsprekers geplaatst, welke zeer duidelijk en zonder resonans de van die drie plaatsen ge sproken woorden weergeven. Wenschelijk is het nu alleen, dat elke afgevaardigde, die het woord voert, gebruik maakt van het spreek gestoelte, dus niet, gelijk tot nog toe veelal ge woonte was van zijn plaats spreekt. Dat zien de kamerleden gelukkig zelf ook wel in en heden was het alleen Mr. Joekes, die op zijn eigen plaats bleef staan, terwijl hij het woord voerde. Het gevolg was intusschen, dat ons op de perstribune nog wel eens een woord van hem ontsnapte. Maar het was daartegenover haast een genot naar den heer Lovink te luis teren. Doorgaans is er van hem geen woord te verstaan, nu plaatste hij zich achter het spreekgestoelte en we misten geen letter van hem! Maar we dwalen af, en het is beter wat chronologischer te werk te gaan. Na opening van de vergadering heeft voorzitter Van Schaik met een kort en hartelijk woord herin nerd aan het overlijden van het medelid, Mr Sannes, die kort nadat de Kamer was uiteen gegaan, overwachts overleden was. Minister De Graaff sloot zich met een enkel zinnetje daarbij aan. Hierna werd de opvolger van den overledene, de heer De Boer (S.D.A.P.) geïnstalleerd. Bij de hierop volgende regeling van werkzaamheden trachtte de heer De Vis ser (Comm.), die na lange afwezigheid weer was verschenen, zijn interpellatie in zake de arrestaties in Indië spoedeischend te doen ver klaren en haar nog vóór de Indische Begroo ting op de agenda te doen plaatsen. De Ooor zitter zag daar het nut niet van in, nu de In dische Begrooting reeds over enkele dagen aan de orde komt en de Kamer was het zoo zeer met hem eens, dat zij weigerde een voor stel van den heer De Visser om aan zijn wensch tegemoet te komen, in stemming te brengen. Hierna kwam de Surinaamsche Begrooting aan de orde. We herinneren ons de tijden, dat de Kamer zich in een handomdraaien door die begrooting heensloeg en we op zijn hoogst een kort woord van den heer Van Vuuren (R.K.) of den heer IJzerman (S.D.A.P.) hoorden vóór de begrooting onder den hamer des voorzitters doorging. Nu is het anders ge- loopen. Niet alleen is de belangstelling in Suriname bij de Kamer in belangrijke mate toegenomen, maar er was meer tijd beschik baar en achtereenvolgens hebben zeven leden het woord gevoerd alvorens Minister De Graaff aan de beurt was. Wat we hoorden deed ons dikwerf denken aan een der welbekende boeken uit het Oude Testament: de klaagliederen waren niet van de lucht af. De klachten betroffen haast alle den economischen toestand van Suriname. De heer Van Kempen (Lib.) opende de rij. H'j vond het een gelukkig ding, dat het met de bauxietindustrie ten minste vrij goed ging, maar overigens was het te betreuren, dat het grootkapitaal zich afzijdig hield. Wil men het naar Suriname lokken, dan moet men vooral zorgen, dat de belastingen niet verhoogd wor den en wake men voor vexatoire maatregelen van fiscalen of administratieven aard De heer Van Boetzelaer van Dubbeldam (C.H.) sprak in denzelfen geest en bracht daarbij de weige ring van den minister van Koloniën om met een vastomlijnd pian van verbetering voor den dag te komen, ter sprake. Wil de minsster daar niet aan. dan zou het gewenscht zijn, dat aan de cultuurondernemingen, die zuiks noodig hebben, een renteloos voorschot werd verstrekt. Hij bracht nog enkele andere pun ten ter sprake en legde vooral den nadruk op de ergerlijke wijze waarop in Suriname de ge vangenen worden behandeld zonder behoor lijke voeding, zonder sanitaire maatregelen zonder zorg voor hun geestelijk welzijn enz. De heer Joekes (V.D.) bracht ook, na en kele andere belangen aangestipt te hebben, "et denkbeeld van de opstelling van een al gemeen plan tot herstel van Suriname te berde. De minister wil daar niet aan, maar *at wil hij dan? Desgelijks deed ook de Katholieke afgevaar digde Veber: het is onvermijdelijk, dat de mi nister met een algemeen plan tot economi- sc.ien opbouw van het gewest komt Onzr tegenwoordige Surinaamsche politiek is feite lijk niets meer dan dat we jaarlijks een drie 0,1-doen in een bcdemloozen put werpen. De heer Lovink (C.H.) stelde den minister eenige vragen in verband met het denkbeeld ®m de kolonisatie van Suriname met Neder andsche boeren te bevorderen. Het denkbeeit "*k hem niet kwaad, maar hij zou toch nog weieens willen hoorei hoe de deskundigen °$er dachten. Nadat de heer Van Vuuren (R.K.) zeer breedvoerig betoogd had, dat in Suriname het bijzonder onderwijs gelijkgesteld moet worden met het openbare een oud stokpaardje van hem kwam de minister van Koloniën aan het woord. Hij begon met de verklaring, dat hij van geen groot plan tot verbetering van den economischen toestand wilde weten, om dat dit vele jaren in beslag zou nemen en er allicht over een paar jaar naar een anderen koers zal worden uitgezien, zoodat men dan weer van voren af aan zou moeten beginnen En dus gaf hij er de voorkeur aan niets te doen! Morgen zet hij zijn rede voort. NA DEN VAL VAN DE SPAANSCHE" DICTATUUR. Afschaffing van dictatorale maatregelen. Oud-officieren in het leger terug. Een nienwe partij? Nu de dictatuur in Spanje (voorloopig!) afgedaan heeft, komen er talrijke protesten binnen tegen het regime, dat langer dan zes jaren de macht in Spanje in handen gehad heeft. Op verscheidene plaatsen zijn kennis gevingen met den naam van Primo de Rivera afgescheurd, alleen maar, om den naam van den dictator zoo spoedig mogelijk te vergeten. Betoogingen maakten ingrijpen van de gendarmerie noodig en er moesten krachtige orde-maatregelen genomen worden. Dan is er een actie begonnen naar aanleiding van de door de vroegere regeering of burger lijke gouverneurs zonder vorm van proces op gelegde boetes. Millioenen pesetas zijn op deze wijze bijeen gebracht! De kranten eischen een onderzoek tot herstel van de scha de, die zij door de haar opgelegde censuur hebben geleden. Een officieele courant van het ministerie van oorlog publiceert verder een koninklijk be sluit, waarbij 5 kolonels, 26 luitenant-kolo nels, 29 majoors, 93 kapiteins, 83 luitenants der artillerie, 124 cadetten en 52 leerlingen van de artillerieschool hun plaats in het leger weer zullen innemen. Men ziet, een heele serie veranderingen dus. En uit alles blijkt, dat men zooveel moge lijk de maatregelen van de dictatuur onge daan wenscht te maken. Vooral de herplaat sing der officieren in het leger spreekt boek- deelen. De Tel egraph maakt op in het oog vallende wijze melding van een bericht van zijn correspondent te Madrid, waarin mede- deeling wordt gedaan van een denkbeeld van radicale republikeinen en socialisten tot het oprichten van een republiek met koning Al fonso tot president voor het leven. Ook graaf Romanones, de bekende leider der liberalen en voormalige minister-presi dent, zou zich voor de vorming van een repu bliek hebben uitgesproken. Of dat bericht ech ter juist is, moet betwijfeld worden. Zoo meld de de T i m e s uit Madrid, dat graaf Roma nones van meening is, dat een reorganisatie zoowel van de conservatieve als van de libe rale partij dringend noodzakelijk is voor het behoud van de monarchie in Spanje. Senator Guerra heeft vergunning gevraagc om een vergadering te houden, waar de vor ming van een nieuwe partij zal worden voor gesteld, waartoe zoowel liberalen, conservatie, ven als republikeinen zouden willen toetreden Deze partij zou zich ten doel willen stellen, van de kroon zekere waarborgen te eischen, die een terugkeer van de dictatuur zullen ver hinderen. Het doel van deze beweging zou volgens dit .bericht dus niet zijn het afzetten van ko ning Alfonso, maar wel het langs grondwet- telijken weg hervormen van Spanje door een belangrijke beperking van de machtsbevoegd heden van den koning en tegelijkertijd door het verhinderen van een terugkeer der thans zoo gehate dictatuur. Uit alles blijkt dus, dat men van de dicta tuur niets meer weten wil. Er het moet, na al dergelijke berichten, nog wel verwondering wekken, dat niet tijdens de dictatuur een al- geheele opstand uitgebroken is. Trouwens, de pogingen daartoe zijn wel talrijk geweest Alle delegaties ter vlootconferentie woon den gisteren de plenaire zitting der conferen tie in het St. James Palace bij. MacDonald presideerde de zitting. In be spreking kwam de algemeene kwestie der duikbooten. De dnikbootenkwestie Het Britsche voorstel tot algemeene af schaffing der duikbooten werd ingediend door den eersten lord der admiraliteit Alexander. Hij verklaarde, dat het voorstel in geen enke. opzicht verwondering behoeft te wekken. Er is door de successievelijke Britsche regeenn gen voortdurend op aangedrongen en op de conferentie te Washington werd er speciaal den nadruk op gelegd, minder dan drie iareu na den wapenstilstand van 1928, toen de ver tegenwoordigers der mogendheden de bittere ervaringen van den eersten oorlog, in welken duikbooten krachtig werden gebruikt, nog versch het geheugen hadden. De wv eld in het art gemeen heeft geen an dere gevoelens tegen de verschrikkingen, die de volken als gevolg van de actie der duikboo ten hebben ondervonden, die zooals lord Bal fort verklaarde, in strijd waren met de oor- logswetten van de menschelijkheid. Hij ver klaarde het niet onredelijk te achten, dat stap pen worden genomen om te verhinderen, dat dergelijke gebeurtenissen weer plaats hebben, voordat de generatie, die de ervaring heeft ge ïad, is verdwenen, en een nieuwe generatie, die niet de directe wetenschap heeft, aan het bewind is. Hij was er zich van bewust, dat eenige der vertegenwoordigende mogendheden zich niet geneigd hebben verklaard in te stemmen met een algeheele afschaffing der duikbooten en de Britsche delegatie begrijpt volkomen, dat hun houding gebaseerd is op hun meening ten opzichte van de waarde van de duikboot voor zuivere defensieve doelein den, waartegenover Engeland dit standpunt verkeerd acht. Sprekende over het defensief karakter van de duikboot, zeide Alexander. dat gedurende den afgeloopen oorlog, ofschoon Brittannië trachtte de duikbooten te gebruiken voor de kustverdediging, deze poging een groote mis lukking was en niet het beschieten van een aantal steden en havens met ernstig verlies aan menschenlevens en veel materiëele schade kon verhinderen. De reden ervan was niet ver te zoeken. Hij wees er op, dat plotselingen overvallen onder bescherming van de duisternis of een bom bardement door met groote snelheid naderen de schepen mogelijk zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat de duikboo ten onder deze omstandigheden niet met effect kunnen optreden. Aan de oppervlakte zijn zij niet meer dan torpedobooten met geringe snelheid. Onder water zijn zij blind of met zeer beperkt uit zicht. Ons standpunt is daarom, dat voor de kustverdediging de duikboot in vergelijking met de kosten, niet effectief is. Aan den an deren kant heeft de ervaring van den oorlog bewezen, dat de duikboot geschikt is en ge bruikt werd voor offensieve operaties op groo- ten afstand. Zoowel Groot-Brittannië als andere landen kunnen voorbeelden hiervan geven. De toenemende torpedo- en kanonbewape ning der duikboot en de speciale geschiktheid voor langen afstand maken haar tot een mid del voor offensieve actie. Een fapansch memorandum ver wacht. Naar verluidt, is de Japansche delegatie bezig met het uitwerken van een memoran dum, dat gepubliceerd zal worden op een oogenblik, hetwelk de Japansche delegatie gunstig zal lijken. In dit memorandum wordt vastgehouden aan een groote ten opzichte van Amerika van 7 10 en 'n duikboottonnage van 78.000 ton. Ten aanzièn van de andere'kwesties is het Japansche standpunt onveranderd gebleven. Japan zal in tegenstelling tot wat men tot nu toe hoopte, afzien van een voorstel tot het onderscheiden der duikbooten in twee klassen, n.1. kustonderzeëers en onderzeëers voor gebruik in volle zee. Een verklaring van Rykow. Het Tel. Ag. der U. S. S. R. meldt: lil een voor een congres te Moskou gehouden rede sprak Rykow ook over de nieuwe tegen de sov jet gerichte campagne in de buitenlandsche, met name in de Engelsche pers naar aanlei ding van beweerde godsdienstvervolgingen in de Sovjet-Unie. Spr. zeide: Terwijl ingevolge de Engelsche wet ketterij, godslastering en atheïsme ook thans nog strafrechtelijk worden vervolgd, zooals onlangs nog in het parlement ter spra ke kwam, waarborgt de sovjet-wetgeving vol komen geloofsvrijheid en in de U. S. S. R. kan van vervolgingen wegens een of andere reli gieuze belijdenis geen sprake zijn. Ofschoon in de Unie de atheïstische beginselen over- heerschend zijn, wordt geen enkel geestelijke wegens het verrichten van godsdienstige han delingen in verband met zijn ambt aan een vervolging blootgesteld. Alle sprookjes omtrent vervolgingen van feestelijken worden uitsluitend verspreid om e ophitsing tegen de U. S. S. R. te steunen Van de toenemende vijandigheid getuigen de jongste vrijspraak der wisselvervalschers door een Fransche en der tsjerwontsenvervalschers door een Duitsche rechtbank. Deze toenemen de vijandigheid is geen toeval en wijst op po gingen om de openbare meening op een nieu wen" oorlog tegen de Sovjet-Unie voor te be reiden. De pauselijke nuntius te Berlijn. De geruchten over de a.s. benoeming van monseigneur Orsenigo, apostolisch nuntius te Boedapest, en aardsbisschop van Ptolo- mais tot opvolger yan den meuw benoemden Vaticaanschen Staatssecretaris, mgr. Pacel- li als pauselijk nuntius te Berlijn, nemen steeds vasteren vorm aan. Monseigneur Orsenigo is op 13 Dec. 1873 te Olginate in het aartsbisdom Milaan gebo ren en werd in 1922 benoemd tot pauselijk nuntius te Boedapest. Sedert hun gemeenschappelijken studietijd te Milaan bestaat er tusschen Pius XI en mgr. Orsenigo een zeer vriendschappelijke verhouding. De laatste wordt algemeen beschouwd als een sympathiek en vriendelijk man en een m den omgang zeer aangenaam diplomaat. Men veronderstelt, dat tijdens zijn bezoek aan Rome zijn candidatuur voor Berlijn een onderwerp van bespreking uitmaakte. VATICAAN EN QUIRINAAL. Te Rome verwachtte men algemeen, dat Mussolini gisteren door den paus in audiën tie zou worden ontvangen. In welingelichte kringen verluidt, dat deze audiëntie nu in de komende dagen zal plaats vinden. Een officieele audiëntie van Mussolini bij den paus zou beteekenen, dat men wederzijds de leerstellingen, die. ten aanzien van het jeugdvraagstulc bestaan niet wil verscher pen. Na de audiëntie, die de paus verleende aan Turati, den secretaris der fascistische partij, is inderdaad iets als een soort bestand ten aanzien van deze veel omstreden kwestie tot stand gekomen, doordat bijvoorbeeld in een fascistische circulaire is gewaarschuwd te gen een overdreven sportieve opvoeding van meisjes. Deze stap werd door deOsservatore R o m a n o, het officieele orgaan in het Va- ticaan, met bevrediging vermeld. Ook de toon van het laatste mededeelings- blad van de fascistische partij klinkt zeer verzoenend. Het stoomschip München van de Nord- deutsche Lloyd, dat op 30 Janua/i van Bremen vertrokken was en gisteren te New- York aankwam is door brand verwoest en daarna gezonken. Toen de brandweer begon te werken, volg den vier ontploffingen, die het heele schip en een steiger deden schudden en den omtrek in zwarte rookwolken hulden. De stewardess Josephine Uehrke werd door de vierde ont- olomng tegen den grond geslingerd eu licht gewond. (De München is een van de nieuwe schepen van de Norddeutsche L'oyd. Zij is pas zes jaar geleden als zusterschip van de Stuttgart in dienst gesteld. Zij behoort tot de z.g. stedenklasse en is 13;500 ton groot) Bizonderheden. Het Lloydstoomschip München legde om 9 u. 10 aan den steiger aan, de brand werd kort na elven gemeld. De sleepboot Newton, van den Lactawanna-spoorweg, die naast de München ging liggen, toen de brand ontdekt was, werd door een ontploffing zwaar be schadigd. Een deel van het dek werd afge rukt. Desondanks zette de bemanning hei blusschingswerk voort. Bij dezelfde ontplof fing werd een man van de München over boord geslingerd. Hij kon door een sleepboot gered worden. Door de ontploffingen werd aan boord van de München groote schade aangericht. De heele achterreeling werd af gereten en alle vensters werden vernield. Het dek was bezaaid met wrakstukken. Toen het vijfde brandalarm gegeven weid stond het heele achterschip van de München in vlam men en de brandweerlieden, die het schip allen verlaten hadden, bestreden het vuur nu van den steiger. Voordat de mailboot zonk, helde zij sterk naar stuurboord over. terwijl de vlammen over het bovendek schoten. Ver scheidene leden van de bemanning wilden kort voor den ondergang van het schip aan boord terugkeeren om hun bezittingen te redden, maar dit werd hun belet. Snelle uitbreiding van den brand. De brand aan boord van de München is in de ruimen vijf en zes uitgebroken, waarschijn lijk in een hoeveelheid schellak, die tot de lading behoord. De 263 passagiers hadden het schip reeds voor de ontploffingen ver laten. Talrijke passagiers waren nog aan den steiger vanwege de douaneformaliteiten. Zij moesten zich haastig uit de voeten maken, daar de vlammen na de ontploffingen zich verschrikkelijk snel uitbreidden. Ook de be manning haastte zich aan land. Men schrijft den brand en de ontploffingen thans toe aan de zelfontbranding van in de lading aanwezige kalium nitraten. Gewonden. Bij den brand is behalve de stewardess Josephine Gehrke, de 19-jarige zeeman Kari Sieveke uit Bremerhafen gewond. Verder werd bij de eerste ontploffing een hoofdman van de brandweer aan dek geslingerd en brak een schouder. Nog drie brandweerlieden werden vrij ernstig gekwetst, doordat ze bij deze ontploffing in het water geslingerd werden. De gewonden zijn in het ziekenhuis ondergebracht. De politie heeft de staking van het onder- grogdsche spoorwegverkeer door de yan de Film welwillend afstaan door de Gein, Mijnbouwmaatachappij Billiton, met steun van het Koloniaal Instituut (Amsterdam). Kaarten f0.25, f 0.50, f 1.00 aan het Uitleen- bureau Leeszaal en 's avonds aan de zaal. bovenstad naar Yersey city voerenden tunnel gelast, daar de gezonken München vlak bo ven den tunnel ligt en voor verdere ontplof fingen gevreesd wordt. Drie vermisten. Door de ontploffingen zijn drie personen in het water geslingerd, van wie er een ver dronken ig; de twee anderen worden vermist, een van hen behoort tot de bemanning Twee uur, nadat het schip gezonken was, waren de ontploffingen, die ender water plaats hadden, nog duidelijk te hooren. Toen de brand ontdekt was, hebben de arbeiders nog tweehonderd zakken kali uit geladen. Nog niet gezonken Het bovendeel van de München steakt boven het water uit. Om vier uur 's middags brandde het nog. Voorloopig is niet uit te maken, of het schip, na gelicht te zijn, nog hersteld kan wo.den. Volgens de Norddeutsche Llloyd is het schip niet gezonken, maar misschien bij de blussching van den brand overstroomd. De schade is door verzekering gedekt. Om tien uur 's avonds brandde het schip nog. Men hoopte echter het vuur in bedwang te heb ben. De passagiersverblijven zijn uitge brand. Het schip zal waarschijnlijk drie maanden buiten dienst moeten zijn. Nog nadere berichten. Het stoomschip „München" van de Nord deutsche Lloyd brandt nog steeds voort. Vermist wordt de ingenieur Franke, die waarschijnlijk in de machinekamer om het leven is gekomen. Het lijk van den van boord van de brandweerboot geslingerden stuur man is op de brug teruggevonden. In totaal werden 7 brandweerlieden ge wond. Het Duitsche consulaat-generaal zal mor gen een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval instellen. Uit El Pasó in Texas wordt gemeld, dat aan de Mexicaansche grens een hevig ge vecht is geleverd tusschen Mexicaansche dranksmokkelaars en Amerikaansche grens politie. De smokkelaars hadden gepoogd met geweld een lading likeur over de Rio Granae te brengen. Van den oever af werden zij daarbij beschermd door Mexicaansche scherpschutters, die zich terugtrokken, toen de smokkelaars door het optreden der Ame rikaansche politie genoodzaakt werden, het veld te ruimen. Het aantal gewonden aan beide zijden is zeer aanzienlijk. DUITSCHLAND. Naar aanleiding van de arrestatie te Düs- seldorf van een man, die, naar Maandag ge meld werd, beweert, dat hij vier jonge man nen heeft vermoord, heeft de voorzitter van de z.g. moordcommissie aldaar aan de pers mee gedeeld, dat de gearresteerde reeds in het jaar '28 door de recherche te Darmstadt in hech tenis was genomen onder verdenking van moord op een rondtrekkend gezel. De beschul digde, die de daad hardnekkig ontkende, moest toen in vrijheid worden gesteld wegens gebrek aan bewijs. In den loop van het onder zoek naar de moorden in Düsseldorf heeft de recherche te Darmstadt de aandacht van de politie te Düsseldorf op het geval gevestigd. Als uitvloeisel daarvan is de man enkele da gen geleden gearresteerd in een asyl voor dak. loozen in Keulen. Hij heeft inderdaad ver klaard vier moorden te hebben begaan. Maar, naar de voorzitter van de moordcommissie hieraan toevoegde, het staat volstrekt nog niet vast, dat deze zelfbeschuldiging in overeen stemming is met de feiten en dat het hier niet een geval van bedrog van de politie betreft. COMMUNISTISCHE RELLETJES. Uit Maagdenburg meldt men ons: Nadat reeds Maandagavond na aflooj van een openbare vergadering communisti sche relletjes hadden plaats gehad, waarbij een 10-tal communisten gevangen werd geno men, vormde zich gistermiddag een stoet, dis door de straten trachtte te trekken. Een af- deeüoo politie zag. zjsh genoodzaakt hand*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1