"fv héér Witteveen bracht een uitvoerig ver- zi ujt van de beide vergaderingen, die hij iS Febr. '29 en 24 Juli d. a. v. had be- °P ht en ontving daarvoor den welverdien jjank. Bij acclamatie werd hij ook voor fo30 als afgevaardigde benoemd, en de heer 7wieo als plaatsvervanger. Te gelegener tijd zal hierover een voorstel «orden ingediend. Hierna sluiting. Bij beschikking van den Minister van Defensie is aan den dienstplichtige D. Beun- der. uit deze gemeente, voor goed vrijstelling van' den militairen dienstplicht verleend. De dienstplichtige T. V., uit deze ge meente, is wegens desertie naar den Krijgs raad voor de Landmacht te 's-Hertogenbosch verwezen. Maandagavond werd de voorjaarsvergade ring gehouden der afd. van de Holl. Mij. v. Landbouw. De heer D. de Jong, voorzitter, opende de vergadering met de beste wenschen voor de afd. en harel eden en heete in 't bijzonder wei- kom den heer Zwart uit Friesland, als ver tegenwoordiger der Coöp. Exp. Slachterij te Akkrum, afd. Afzet van levend vee, eveneens werd een bijzonder woord van welkom gericht tot het nieuwe lid, den heer Rezelman. Door den heer M. Spaan werden de notu len gelezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Verschillende ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangenomen Een schrijven van Dr. Scheij gaf aanleiding tot de opdracht aan het bestuur te onderzoe ken of er voldoende deelname zou zijn voor een eventueele te houden melkcursus. Een drietal leden stelden hun veestapel beschik baar. Naar aanleiding eener opmerking van den heer P. Blauw bij de rondvraag ge'- maakt, werd nog besloten terstond de noodig" inlichtingen van dr. Scheij te vragen omtrent de voorwaarden, welke door het Rijk worden gesteld voor het verkrijgen der subsidie. Af wikkeling dezer aangelegenheid werd in han den gelegd van het bestuur. Na een korte toe lichting met betrekking tot punt 2 der agenda door den voorzitter gaf deze het woord aan den heer W Th. Zwart uit Tietjerk. Deze ving aan met te verklaren, dat het hem een groot genoegen was te mogen spreken in een verga dering eener afd. van de H. M .v. Landbouw. Evenals zoovele andere aangelegenheden vraagt ook de afzet van levend vee de volle aandacht van de boeren We moeten in alle opzichten trachten bij te blijven, hetgeen zeker niet minder geldt met betrekking tot afzet en aankoop van levend vee. Nog zeer veel ge schiedt er wat niet meer diende plaats te heb ben. Een zeer belangrijke factor vijor het boe- rnbedrijf acht spr. de boekhouding^ deze toch zegt ons indien ze goed is ingericht hoe het met ons stalvee gesteld is. Goed gebruiks vee te hebben, mag als hoofdvoorwaarde worden gesteld voor welslagen van het be drijf, al zijn er dan ook andere factoren, die van groot belang zijn. Aangezien er inzake afzet van vee nog zooveel geheimzinnigs be staat, komt men bij aankoop vaak bedrogen uit, aangezien men niet steeds het rechte, dat, waar het vooral op aankomt, te weten komt De T.B.C.-bestrijding, de controle, de stam- boekhouderij maken het evenwel mogelijk meer juiste gegevens te krijgen. Dat het verkrijgen van de gewenschte gegevens bij aankoop, vooral van gebruiksvee van hooge waarde is. achte spr. in een vergadering van veehouders niet noodig nader te verklaren. Deze gegevens echter verkrijgt men niet met eenige zeker heid op de markt, doch zijn wel te verkrijgen op de wijze, welke gevolgd wordt door de afd Afzet van levend vee, waarbij men komt tot het systeem:-van boer tot boer, tot samenwer king tusschen kooper en verkooper, waarbij tevens concentratie in toepassing gebracht kan worden. In korte trekken ging spr. het marktwezen na. waaraan nog zeer vele nadee len kleven, welke ondervangen kunnen wor den door den rechtstreekschen handel van boer tot boer. Vervolgens werd door spr. ge schetst, hoe in Friesland tijdens de distributie ontstaan is de Coöp. Exp. Slachterij te Ak krum, waaraan later is toegevoegd de afd Afzet van levend vee. De vereeniging heeft hare vertegenwoordigers, die kooper en ver kooper met elkaar in contract brengen Deze vertegenwoordiger moet zijn deskundige en •vertrouwensman zijn, want in de toekomst moet het zóó worden, dat aan de vereeniging eefivouding oodracht voor aan- en verkoop wordt verstrekt, uit te voeren door den ver tegenwoordiger. Op deze wijze krijgt ae kooper waar voor zijn geld, de verkooper geld voor zijn waar Het stelsel werkt in Friesland uitstekend; op deze wijze worden al heel wat zaken gedaan met Frankfijk, terwijl de vereeniging reeds vele connecties heeft met andere provincies. Aan gezien de vereeniging reeds een naam te ver hezen heeft, ligt het voor de hand, daj er met ^rnst naar gestreefd zal worden om dien go^- deh naam te verwerven. Daar de vereeniging nog in de kinderschoenen staat, moet hef groot belang vooral blijken dat ze steed in om- Vang (oeneemi. Toch mag reeds nu op zeer gunstige resultaten worden gewezen, welke bewijs mogen dienen, dat het steisel van boer tot boer veel voordeelen met zich brengt idien door een kooper eischen worden ge s,e'd aan te koopen dieren, zooals t.b.c.-vrij. goede productie .afkomst, dan kan hij ver zekerd zijn zulke dieren te krijgen, wat zeker Zeer groot belang geacht mag worden. Niet alleen toch kennen de vertrouwens-man de te verkoopen dieren, doch ze kennen °k de eventueele verkoooers Spr. kwam ten 3"e tot de conclusie, dat de coöp. veeafze. de toekomst zal komen, als de meest ge- e manier van doen en omdat de veea.ze. il1 ?*n'°op van dien ingrijpenden aard zijn 0 V k"en van den bo enstand. Met zer uahüaeht was de spr door de aönw^- *'••*1 gevolgd, 't Woord van dank hem door f-I-r^er gebracht, vond dan ook aller instemmin. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd gebruik gemaakt door den heer A. Blaauw. Deze achtte bet onderwerp ook van zeer groot belang, vooral ook. omdat wel reagee- rend Friesch vee op de Hollandsche markten gebracht schijnt te worden. Een vertrouwd bureau voor connecties achtte spr. van groo- waarde, doch hoe aanknoopingspunten te verkrijgen voor een particulier voor het be komen van enkele dieren Worden de tran sportkosten dan ook niet te hoog? Stelt de vereeniging zich garant bij eventueel be drog Zullen door den verkooper niet te hooge prijzen worden gevraagd? Door den lieer Zwart werd hierop geantwoord, dat de prijs zich zal regelen naar vraag en aan- Dod de verkooper moet toch ook zijn dieren kwijt. En dan zijn er onze vertrouwensman nen, die als tusschenpersoon zullen moeten optreden en reeds nu veelal als prijszetters optreden Verschillende voorbeelden werden aangehaald. Naar spr.'s meening zal het in de toekomst zoo gaan, dat met het volste ver trouwen opdracht kan worden verstrekt. Ook bij aankoop achtte spr. het gewenscht, dat dit geschiedde in combinatie, vooral ook met het oog op vervoerkosten. Als de vereeniging eischen van den kooper heeft aanvaard, dan bestaat de grootst mogelijke zekerheid, dat het gevraagde vee ook wordt verkregen. Met nadruk werd er door spr. nog op gewezen, dat Noord-Holland er voor dient te waken, dat het geen reageerende dieren neemt. Met betrekking tot garantstelling achtte spr. het vormen van een garantiefonds niet ondien stig, den kooper moet recht worden gedaan. Naar aanleiding eener vraag van den heer Van Gragt, werd door spr. medegedeeld, welke provisie wordt berekend. Door den heer P. Blauw werd neg gevraagd naar het gebied der vereeniging en het aantal leden, waarop werd geantwoord, dat de vereeni ging geheel Friesland bestrijkt en ongeveer 2000 leden telt. Door den voorzitter werd den spreker nogmaals dank gezegd voor zijn duidelijke uiteenzetting, waardoor de aanwe zigen een goed inzicht hebben verkregen van de werkwijze der vereeniging. Spr. verwacht in de toekomst hiervan gunstige resultaten. Hierna kwam punt 3 aan de orde. Reke ning en verantwoording van den penning meester. Deze was nagezien door de heeren P. Beers en A. Corbaat. Eerstgenoemde bracht rapport uit, waaruit bleek, dat alles in volmaakte orde was bevonden; voor de boekhouding bracht de rapporteur een woord van hulde aan den penningmeester. Deze bracht nu het financieele verslag uit. We stippen hieruit aan, dat 1928 was aangevan gen met een batig saldo groot 65.46; met de ontvangsten vormde dit een totaal van baten 355.46, daar tegenover stond een be drag van 347.77, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van 7 69. De rekening werd goedgekeurd, terwijl de voorzitter den penningmeester dankte, hopende, dat hij nog vele jaren in functie zal blijven, tevens werd een woord van dank gebracht aan de comm., terwijl de voorzitter er nog op wees, dat de teruggang van het batig saldo op rekening moet worden geschreven van de gehouden tentoonstelling tijdens de jubileumfeestdagen van den polder; voorts werd er nog op ge wezen, dat 5 nieuwe leden tot de afd. waren toegetreden. Als punt 4 kwam aan de orde; Beantwoording der vragenlijst met betrek king tot 't ontwerp Pachtwet. Door de hee ren Spaan en P. Blauw werden enkele op merkingen ten beste gegeven met betrekking tot de buitengewone vergadering van de Mij. Daar het inmiddels reeds laat was geworden en slechts enkele aanwezigen inza ge hadden kunnen nemen van den vragen lijst, werd, nadat eenige algemeene opmer kingen waren geuit, besloten de beantwoor ding aan een commissie op te dragen, welke rek.ning zal houden met de hier reeds geuite gevoelens. Op voorstel van den heer A. Blauw zal aan 't H. B. worden verzocht een actie te willen voeren tegen toepassing van tarra gewicht voor varkens en kaas ter markt. Hierna sluiting. RECTIFICATIE. In verband met het berichtje in ons num mer van gister over de schoolkwestie te Mid- woud, waarin gezegd wordt dat Midwoud en Westwoud één gemeente is maakt men er ons op attent dat hierin een abuis is. Het moet natuurlijk zijn dat Midwoud en Oost- woud één gem.ente is. Binnenland lijkheden inzake de marktwaarde en de kwa liteit van de rijst binnenkort overwonnen zul len zijn. Over de gevangenistoestanden zal spr. bij den gouverneur inlichtingen inwinnen MISHANDELING. De vierde kamer der rechtbank te Amster dam deed heden uitspraak in de zaak tegen den 21-jarigen los-werkman, verdacht van schilderijendiefstal uit het Rijksmuseum en Frans Halsmuseum en nu terecht stond we gens poging een zijner medegevangene op diens verzoek van het leven te berooven door hem de polsen open te snijden De rechtbank veroordeelde hem schuldig aan mishandeling en veroordeelde hem tot een maand gevangenisstraf. De eisch luidde 9 maanden. EERVOLLE ONDERSCHEIDINGEN VOOR NED. ZEELIEDEN. Vanmorgen vond in het kantoor van de firma Philips van Ommeren de huldiging plaats van de opvarenden van het motorschip „Dordrecht", dat op 24 Januari van het vorig jaar dé bemanning van een Fransch vliegtuig, dat op de Middellandsche Zee in nood ver keerde, heeft gered. Namens de Fransdie regeering heeft de Fransche gezant in ons land, de heer Kam- merer, den kapitein en de 8 leden der beman ning, die aan de redding deelnamen, toege sproken. Vervolgens bood hij namens den rranschen minister van luchtvaart den kapi tein een gouden horloge aan, terwijl hij aan de 8 opvarenden een bedrag 500 uitreikte, dat onder hen verdeeld zal worden. Bovendien heeft de Fransche minister van Handelsscheepvaart den kapitein en zijn man nen de medaille voor handelsscheepvaart toe gekend, een onderscheiding, die slechts zelden wordt uitgereikt. De kapitein heeft mede namens alle opva renden in een hartelijke toespraak dank ge zegd voor de verleende onderscheiding. Hierna sprak nog de heer Philips van Om meren Jr., die met eenige waardeerende woor den de dappere zeelieden gehuldigd heeft. DE PAPEGAAIENZIEKTE. Omtrent den toestand van de patiënten op genomen in het Wilhelmina-gasthuis, ver nemen wij, dat van twee ervan de toestand niet zonder zorg is, terwijl die van de overigen bevredigend mag worden genoemd. Tot de leden van het uit de Oostzaanstraat opgeno men gezin behooren twee kleine meisjes, die weinig verschijnselen vertoonen en wellicht reeds over eenige dagen naar huis zullen kun nen terugkeeren. EEN TEGENSPRAAK. Van uitzending van HM. Witte de W i t h naar WesMndië ter versterking van de scheepsmacht aldaar is geen sprake. Thans zijn daar aanwezig het pantser schip Hertog Hendrik, de torpedo jager van G a 1 e n en wordt het flottiele- vaartuig Arend heden te Willemstad ver wacht. Telegrammen UITVOERING ZIEKTEWET. De vereeniging ter behartiging van de be langen van werkgevers in de bouwvakken met betrekking tot de erzekering van hun arbeid tegen ziekte heeft in samenwerking met de landelijke Federatie van bouwvakarbeiders in Nederland en den Neutralen Bond van bouw vakarbeiders in Nederland, opgericht een be- drijfsvereeniging als bedoeld in art. 91 sub I der Ziektewet, onder den naam: Bedrijfs- vereeniging voor het bouwbedrijf en aanver wante vakken, gevestigd te Rotterdam. HET DANSVRAAGSTUK. Het Nederlandsch Genootschap van be- roepsdansleeraren heeft tot den minister van justitie het verzoek gericht, in de commissie tot bestudeering van het dansvraagstuk ook een bestuurslid of bestuursleden van genoemd Genootschap te benoemen, aangezien het vraagstuk in nauw verband staat met de broodwinning de- leden van het Genoot schap. KORTE BERICHTEN. De boerenknecht Voerman uit Zwart sluis, is Maandagnacht in het Zwartewater tusschen Hasselt en Zwartsluis verdronken. Laatste berichten. TWEEDE KAMER. De voorzitter deelt mede, dat benoemd zijti tot voorzitters der afdeelingen de heeren Nolens, Alberda, Colijn, Marchant en Schok king en tot onder-voorzitters de heeren Knot tenbelt, Lovink, Heemskerk en van Vuutèn. Voortgezet wordt de begrooting van Suri name. waarbij minister de Graaft zijn rede vervolgt. DE VLOOTGONFERENTIE. DE BRAND AAN gOORD VAN DE MUNCHEN. NEW YORK, 12 Febr. Ondanks groote inspanning is men er nog niet in geslaagd de schade, door den brand in het stoom schip München ontstaan, op te nemen. Het vuur woedt nog steeds voort in het gedeel te van het schip dat boven water uitsteekt. In ieder geval schat men thans reeds de schade op ongeveer 10 millioen mark. Luchtvaart PASSAGIER UIT VLIEGTUIG VERDWENEN. Een eigenaardig ongeval, dat herinnert aan den dood van den Belgischen bankier Loewenstein, vond gisteren plaats in de na bijheid van de Parijsche luchthaven Le Bour- get. Een Fransche militaire vlieger had een kennis uitgenoodigd voor het maken van een j korte rondvlucht. Piloot en passagier start ten met een klein ééndekker-jacht vliegtuig en vlogen eenige ronden om de vlieghaven. Tóen het toestel gedaald was en weer op den grond stond, ontdekte de piloot tot zijn grooten schrik, dat zijn passagier zich niet meer op zijn plaats bevond. Eerst na lang durig zoeken vond min den ongelukkige dood in een tuin in de nabijheid van Le Bourget. Men neemt aan, dat hij tiidens het nemen van een scherpe bocht uit het toestel is ge stort. Kerk en school De heer O. van Oosten benoemd tot hoofd der school te Markenbinnen zal zijn functie met ingang van 1 Maart a.s. aan vaarden. Geslaagd zijn voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heeren J A. F. van de Belt, A. H. J. Dokkum uit Sneek, A. L. i, Eshuis uit Oldenzaal en H. G. H. Bos uit Amsterdam. Aan de universiteit te Amsterdam zijn bevorderd tot arts de heeren B. W'. Goeting, geboren te Amsterdam en M. Herdink, ge boren te Cloetinge (Z.) LEZING DS. LEENDERTZ. Zondagavond te half acht zal Ds J. M Lcendeitz, doopsgez. predikant te Haarlem, in de doopsgezinde kerk spreken over Evangelie en Krijgsdienst. Medewerking wordt verleend door mevr. E. E. Jonkheid Peereboom, die eenige liederen zal zmgen HET FRIESCH OP DE GRONINGSCHE UNIVERSITEIT. Het bericht, dat dezer dagen in de dagbla den verscheen, volgens hetwelk aan een ge leerde lectoraat in de Friesche taal aan de rijksuniversiteit te Groningen zou zijn aan geboden, zou een onjuisten indruk kunnen wekken omtrent den gang van zaken. De onderhandelingen omtrent dit lectoraat zijn gevoerd in den voorzomer van 1929. De tegenwoordige minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen heeft in de vergade ring van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal van 13 Dec. j.1. meegedeeld, dat omtrent de wij», waarop in het onderwijs in het Friesch zal worden voorzien, het overleg met curatoren nog gaande is. Op dit oogenblik is dit overleg nog niet af- geloopen. Rechtszaken VERDUISTERING. Voor de rechtbank te Arnhem heeft giste ren terecht gestaan de kantoorbediende V., ter zake dat hij in de laatste vijf jaat ten na- deele van de motorenfabriek Thomassen te De Steeg zich wederrechtelijk had toege ëigend een bedrag van pl.m. 20.000. Verd. was chef van de loonafdeeling en hield telkens bij de uitbetaling een klein bedrag in van de premie, die de arbeiders hadd«i verdiend Tegen verd., die een volledige bekentenis af legde, is een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden geëischt. DE MOORD AAN HET BEZUIDEN- HOUT TE DEN HAAG. Voor de Haagsche rechtbank wordt mor gen Donderdag behandeld de zaak tegen den 45-jarigen W. K. v. d. M.f wonende te 's-Gravenhage, thans gedetineerd, be schuldigd van den geruchtmakenden moord op mevr. Odem, gepleegd in een perceel aan het Bezuidenhout op 5 Sept. 1929. DOODSLAG. Voor het Haagsche Gerechtshof is heden voortgezet de behandeling van de zaak tegen den woonwagenbewoner J. M. B., die door de Haagsche rechtbank veroordeeld was tot 2H jaar gevangenisstraf wegens het op 2 Oct. j.1. bij een ruzie in het woonwagenkamp bij Leiden met een revolverschot dood en van een mede-kampbewoner T. Kwarten. De advocaat-generaal vorderde wegens zware mishandeling den dood ten gevolge hebbend 8 jaar gevangenisstraf. Het O.M. der rechtbank had destijds ter zake van doodslag 10 jaar gevorderd. Mr. Duys pleitte, dat verdachte slechts uit noodweer gehandeld had. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 10 Februari MISHANDELING. Na een welkome rustpoos van 14 dagen, vermoedelijk noodig voor het bijeengaren van nieuwe strafzaken, werd op de gewone plaats, dag en uur de gebruikelijke zitting gehouden van den politierechter en de behan deling aangevangen van de eerste zaak op de nieuwe rol betreffende den verdachte Willem de B. uit Uric in welke zaak werd gehoord als getuige de heer Wiggers, reclasseerings- ambtenaar, die verklaarde dat de heer de B. een goede jongeling is met neiging tot drin ken. De toegebrachte schade is vergoed. Het betrof hier mishandeling van den L'rkei vis- scher Weerstand, welke zaak was aangehou den ter nader onderzoek. De officier vorder de opnieuw 40 boete, doch de politie rechter bleek meer te voelen voor een voor waardelijke straf en veroordeelJe Willem tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, zonder op te leggen bijz. voorwaarden EEN LANDELIJKE LADELICHTER. In deze zaak was de verdachte Petrus Gr. zonder vaste woonplaats niet aanwezig. Het bleek dat hij op 15 Juli bij het bestellen van rolmops de gelegenheid had benut om uit de winkellade van mej. Beentjes te Castri- cum een portemonnaie met geldelijke inhoud te ontvreemden. Het geld had hij verteerd en de portemonnaie weggeworpen. Verdachte is een landlooper en zwerver, die alreeds met der. strafrechter in aanraking kwam. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. Vonnis 3 maanden dito. DIKKE WOORDEN. Den niet verschenen Simon Br. werd ten laste gelegd dat hij op 18 December te Scher- merhorn zijn buurman, den veehandelaar Corn. Beets had beleedigd door het toevoe gen van de inderdaad niet flatteerende woor den; Inbreker en dief De heer Simon Br. was uit zijn humeur geraakt omdat er koeien van getuige op zijn land hadden geloopen. Volgens een schrijven van mei. B., echtge- noote van verdachte, zou Beets haar man tegen den grond hebben geworpen en hem hebben mishandeld, doch Beets zeide. dat hij' Br. met geen hand had aangeraakt. De heer Br. staat als tamelijk lastig bekend, volgens de politie-annalen zijner woonplaats. Gevorderd werd 30 bcele of 30 dagen hechtenis Uitspraak 25 boete of 10 dagen hechtenis. (Wordt vervolgd.) van 12 Februari 1930 Opgave van .\o<»rrtnollanrt*rh linnitbnuworediet. H.V. (Uut»ao£ea p«r dtaadlaoze telefoon). Vorige koers 102'Vis 17174 121'/» 13JV, 102 V» 327'6 1827,8 315'/i« UÓ'/j 38iVa pl.m. 1.30 -*7, T l 3347, I 3a0 134 TlSSEt KOERSEN AMSTERDAM. i i i o a Oelo e J. S i V'*i ige koer. 12.127, 59.53% 9.6'< 2-»V./,8 Koen. op beoen .1 uur I "*9 10: Met algemeene stemmen werd aangenomen a voorstel-Dekker—Witteveen, om het tanrecht te verleenen aan alle donateurs en JLunstigers- Als leden van het bestuur wer- aJt met bijna algemeene stemmen herbe noemd de heeren H. Heringa, jb. Hop en P Witteveen, die allen de benoeming aanna ai; je rondvraag kwamen nog verschillen de dingen ter sprake, o.a. de vraag van he! lid Luitjes, wat er gedaan zou kunnen wor den om een betere opkomst der leden te ver- krijgen. BERKHOUT. OOSTHUIZEN. HEER-HUGOWAARD. Proeven met het mechanisch landbouwbe drijf ziin mislukt. De toestand van de patiënten In het bouwbedrijf. Hij bespreekt verschillende opmerkingen inzake de cultures en deelt mede. dat de moei- De duikbooten-kwestie LONDEN, 12 Febr. De eerste commis sie der vlootconferentie, bestaande uit de volledige delegaties, is heden bijeen ter behandeling van een rapport, behandelen de de technische kwesties, die gerezen zijn door dtLCompromis-voorstellen, betreffen de een methode der tonnage. Naa, ver- de een methode der tonnage. Naa ver luidt heeft men reeds op vele punten over- eensstemming bereikt en men verwacht, dat de commissie in staat zal zijn aan de conferentie een volledig rapport voor te leggen. Daarna zal de eerste commissie haar aandacht wijden aan de duikbooten kwestie, welke naar haar is verwezen en zich tevens bezig houden met de Ameri- kaansche en Fransche besluiten, die zoo als gisteren besloten is, naar de sub-com missies werden verwezen wier taak het zal zijn rapport uit te brengen over de mo gelijkheid van het verkrijgen van afschaf fing der onderzeëers en indien dit niet mo gelijk zal blijken van een conventie, die het gebruik van onderzeëers onder dezelfde wetten zal doen vallen als het gebruik van gewone oorlogsschepen, alsmede ter re geling van de grootte der duikbooten. Later dood in een tuin gevonden. Behandeling voor de rechtbank. B lilt STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij Cart. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde 221 158 530 3021/» 173 147'/, 57 94 Koers van heden te Margarine Unie343'/, 471 Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. I Am. Smelting 9 Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifer* CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boston Redjang Lebong i PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber. Hesse Rubber Serbedjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboc* Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah tl*...,. Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabtsh 581 408'/, 152 132 70 190 172 395 1687/g 169'/» 104 198 125'/, 5»/is 367, 33 188 33% 75 172 525 118 171.2 148 338 40 475 927, 347'/, 397 382 'Exdividend. tExclaim PROLONGATIE v0rV koers 531 190 178 393'/, 173 105 127 92 349 399 384 W, pl.m. pl.m. pl.m. 1.45 2.-— 2.15 303 1 1 1 1 1 117J-8 118-y, 170 2 172 148 148 338 41 341-2'/, 341 3 472'/,-8 477 8 4751 82 76/, 32'/, 32%-j 327, 184 580-1 409-10 5S0-1 409-10 175 80 177 177-9 393", 4 395%»/c 169 167'/, 173-i 173'./, 5f6j 1 i 1SS 92 349 399 385 63 26|-V, F.S%-9 - - 1 59 nCl. hevea 27 nCl. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Seh. 100. Kopenhagen Stockholm NIET OFFICIEEL New-York n. A. A. ju 34.74 4802% 35.i2'.'j 66.75 66.90 66.60 13.05 .i, l A IK 59.53% 9 77 34 36% 46 13 35.15 6o 06.60 2.49% 13.06

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3