Landbouw en Veeteelt. Rechtszaken Binnenland Wsiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord .BAYER" slaat. Prijs 75 ets .Slot. Hij zeide dat er oude straten zijn die beter zijn als deze nieuwe. De voorzitter gaf toe dat er enkele gedeel ten zijn die niet schitterend e; bij liggen maar dat er voor gezorgd zot worden dat deze zoo goed mogelijk zouden worden opge leverd. De heer van Rijn meende dat het laatste stuk het beste was doordat dit was gemaakt onder goed toezicht. Nadat de heer Slot had laten uitkomen dat B. en W. een moeilijke taak hebben om dit werk goed op te laten leveren sloot de voor zitter de vergadering. BERGEN. Aan het verslag van de Spaarbank over 1920 ontleenen wij het navolgende: De Spaarbank, opgericht in 1883, gaf de volgende rente: 3 pCt. van veelvouden van 6, zoodra de inleg f 100 of meer bedraagt >3 pCt. van eiken g; ..en. Aan rente werd gekweekt: van fondsen Ned. Staatsschuld A'A pCt., van schuldbrie ven ten laste van publiekrechterlijke licha men 4 pCt., van binnenl. obligatiën en pand brieven 4.6 pCt., van hypotheken 5.2 pCt., depositorente 3'A pCt. De gemiddelde rente van alle beleggingen te samen bedraagt 4.2 ipCt. Aantal inalgen in 1929 87 tegen een aan tal terugbetalingen van 56. In den loop van het jaar traden 3 nieuwe inleggers toe. Op het einde van het jaar waren in om loop: met een te goed van minder dan 1 11; met een te goed van 1 tot beneden 10 ',12met een te goed van 10 tot beneden 100 19; met een te goed van minder dan 100 tot beneden 1000 41met een te goed van 1000 en hooger 7totaal aantal boek jes in omloop 90. Het te goed der inleggers bedroeg op 31 December 1928 27431.93. In den loop van het jaar werd ingelegd 12719.60, rente van inleggers 856.97, totaal 41008.50. Gedurende 1929 werd terugbetaald if 12440.451/2- Het te goed der inleggers bedroeg derhalve op 31 December 1929 28568.0414. Het jaar 1929 leverde een winst op, van 253.73, tengevolge waarvan het reserve fonds op 31 December 1929 steeg tot 4688.31. HEILOO. Centraal genootschap Vacantie kolonies. Dezer dagen heeft het Centraal genoot schap Vacantiekolonies haar algemeene ver gadering gehouden. De opkomst was niet groot. Uit het jaarverslag bleek dat de kas sluit met een nadeelig saldo van 18.02. In de vacature ds. Rosbergen werd als bestuurs lid gekozen de heer J. G. A. van Sluijs en mevr. Buijs. periodiek aftredend, herkozen. Besloten werd binnen niet al 1e langen tijd wederom enkele kideren naar diverse kolo niehuizen uit te zenden. SCHERMERHORN. Zondagavond gaf het symphonie-gezel- echap „Polyphonia" ond directie van den heer Anderson te Alkmaar, eene uitvoering 'De zaal was slechts matig bezet. De aanwe zigen volgden evenwel met groote aandacht de verschillende muzieknummers, die goed werden weergegeven en er ook heel goed in- 'zaten. Ook de voordrachten, welke voor af wisseling door de leden werden voorgedra gen, vielen wel in den smaak, zoodat het ge neel een gezelligen avond was. WAARD EN GROET. Wij meldden reeds, dat voor den polder Waard en Groet, dit jaar twee Hoofdinge landen als bestuurslid moeten aftreden, n.l- de heeren K Breebaart Dz. te Barsinger- horn en H. Spaans Cz. te Schagen. Hierbij komt nog de heer H. D. Wilken te Winkel, die wegens zijne benoeming tot Heemraad tus- schentijds moet aftreden. Verkiezingen wor den gehouden op 22 Februari a.s. ZUID-SCHARWOUCE. Krcmhoutfilm. vanwege het onderwijsfonds voor de binnenvaart had op Maandag 10 Febr. des avonds 7 uur de vertooning plaats van de Kromhoutfilm in de tooneelzaal van den heer P- Kramer alhier. De heer S. de Boer sprak eerst een in leidend woord, riep het welkom toe aan de aanwezigen, maar inzonderheid aan den heer i' nkkr, ertegenwoordiger de-- Kromhout- febrieken, en den heer De Jong. directeur van ber onderwijsfonds voor de binnenvaart De groote opkomst bewees, dat er wel be langstelling voor is. Alvorens tot de vertooning der film over te gaan, gaf de heer Winkler eerst een over- ®kht van de oprichting en uitbreiding der IKromhourfabrieken en een technische uiteen zetting van de werking der Kromhout- ootoren. i> eerste film, die vertoond werd, gaf ons «en beeld van Amsterdam, de stad waar de Kromhoutfabrieken gevestigd zijn. Duidelijk beeldde de film het geheele •raaslcen uit. Natel deze film vertoond was. sprak de beer De Jong over het Onderwijsfonds voor de binnenvaart. Spr. zegt. dat ook in dezen van Alkmaar de victorie is begonnen. Zes jaar geleden is meu in Alkmaar begonnen met een opleidingsschip en ook buiten Alk maar wordt het onderwijs thans uitgebreid. In drie acten werd vervolgens de Krom- houtfilm vertoond De eerste twee acten gaven een overzicht van de fabrieken en het vervaardigen der machines De derde acte gaf te zien waar en hoe de Krom hou tmachines gebruikt worden. Tot slot sprak de heer De Boer een woord van dank tot den heer Winkler en mede tot de directie der Kromhoutfabrieken voor de ver tooning der film aan den heer De Jong voor zijn medewerking aan den pianist voor de mooie muziek en aan den heer Kramer voor het geven van de zaal. NOORESCHARWOUDE. Jaarvergadering „Tuinbouwbelang". De plaatselijke tuinbouwvereeniging verga derde Dinsdagavond in „Concordia". Aanwe zig waren met het bestuur 89 personen. De voorzitter, de heer G. Barten, opende met een woord van welkom aan leden en pers. Wij hebben, zoo zeide spr., thans wederom onze jaarvergadering, waar de uitkomsten der vereeniging gereleveerd worden. Het af- geloopen jaar heef voor ons geen aangename herinneringen achter gelaten. Het tuinbouw bedrijf is voor velen niet alleen niet loonena, doch de meesten zullen met een tekort sluiten Voor de toekomst hooren wij dat de slechte jaren door beste jaren afgewisseld worden, wat voor ons geen nieuws is. Het is misschien wel goed als wij eens een jaar van tegenspoed hebben. De tijden zijn tegenwoordig zoo, dat, wil men meedoen, een voorraad van 20 wa gons kool noodzakelijk is, in tegenstelling met vroegere jaren toen men gemiddeld 6 a 7 wagons in voorraad had. Spr. hoopte dat de opbrengst van den laat- sten voorraad mee zal vallen. Het jaar 1929 was van bijzondere weersgesteldheid, nl. een droge zomer, wat voor onze streek van belang is. De weersgesteldheid van dezen winter is het geweest, dat de uitkomsten zoo slecht zijn, daar het er met de roode en gele kool goed voor stond. Nu wordt er wisselbouw aangeraden waar mee sommigen al zijn begonnen door bloembollenteelt. De practijk van vroegere ja ren toen augurken, spinazie e.d. als wissel bouw geteeld werden, heeft bewezen dat men weer op den koolbouw is teruggekomen. Spr. eloofae dat dit telkens terug zal komen en oopte voor de toekomst op succes. Met den wensch dat de besprekingen van aangenamen aard zijn zouden, opende spr. de vergade ring. (Applaus). In het jaarverslag werd o.a. gemeld dat de hooge prijzen van de laatste producten van het afgeloopen werkjaar zoodanig waren dat veten hierop nog kunnen teren. En noodwen dig zal hiervan ook gebruik gemaakt moeten worden omdat de geteelde producten van het verloopen jaar niet die uitkomsten, tot heden, geven dat deze loonend genoemd kunnen worden. Er werden in het afgeloopen jaar 3 leden en 9 bestuursvergaderingen gehouden, die al len vrij goed bezocht waren en laatst ge noemde telkens voltallig. Er werd een nieuwe poterbewaarplaats ge sticht maar het bestuur heeft geen genoegen in de uitkomsten welke tot heden werden ver kregen. Oorzaak is de minder gelukkige in deeling en de bij uitstek zachte herfst en wln- te, wat het kiemen zeer bevordert. Het ledental is de laatste jaren vrij sta- tionnair gebleven en komt thans vrijwel de tweehonderd nabij. De verschillende commissies als kunst mest-, manden-, broeiramen- en zaadcommis sie, hebben alle het hunne er toe bijgedra gen om het welzijn der leden te bevorderen. De gehouden inventarisatie van de stapel producten mag volkomen geslaagd heeten. In samenwerking met de ver. „de Een dracht" te Oudkarspel heeft het bestuur ge- roeend een drietal bijeenkomsten te organi seeren, waar onderwerpen b ïandeld worden, welke als noodig en nuttig voor een ruimer gezichtspunt in de tuinbouwaangelegenhe- den mogen worden beschouwd. De tweejaarlijksche tuinbouwcursus, welke eveneens in samenwerking met de „Een dracht" wordt gegeven, is geen succes ge weest. Meer animo bestaat er voor den motorcur sus, welke gecombineerd met de andere Lan- gendijker tuinbouwver. is georganiseerd. De heer IJ. Kaan deed het voorstel om de maten der vroege aardappelen als volgt vast te stelten; drielingen 28—33 m.m., mid delsoort 33—55 m.m., en om de grootere maat te doen vervallen. De heer Ootjers zeide, dat het noodzake lijk is dat de maten herzien worden. Door de exporteurs wordt voorgesteld de maten 30—40,40—55 en 55 en meer; door de Pro vinciale comm. werden voorgesteld de ma ten 28—35; 36—55 en 53 en meer. Dit laat ste voorstel kwam opnieuw aan de orde, wat volgens spr. voorziet in een goede sortee ring. Wil men de concurrentie met het bui tenland doorstaan, dan is een goede sortee ring noodzakelijk. Na eenige discussie werd een voorstel Kaan c.s. met 5530 en 4 stemmen blanco aangenomen. Vervolgens werden verslagen der verschil lende commissies uitgebracht. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten en uitgaven bedra gen 3299,55. Aan contributie werd ont vangen 202, aan roodkoolzaad 251 en aan 1/10 pCt van den omzet aan de veilng f 704.42. Aan een excursie naar de Z. H Eilanden werd f 103 uitgegeven, aan ver- gaderkosten 112,75, aan zetkool 149,73, terwijl aan de Poterbewaarplaats een voor schot van f 2000 werd verstrekt. Bij monde van den heer W. Wagenaar werd verklaard, dat een en ander in goede orde was beVonden. Aan secretaris en penningmeester werd dank gezegd voor de uitgebrachte verslagen. Daarna werd rapport uitgebracht van den correspondent bij den Plantenziekten- kundigen dienst, kring „Langendijk" door den heer L. Mallekote. In 1929 kwamen betrekkelijk weinig „vat- lers'' voor. Opmerkelijk is dat voor de par tijen met tamelijk veel „vallers" zaad is ge bruikt dat niet entsmet is. De heer B. van Wielen deelt mede, dat bij hem in het ontsmette zaad geen „vallers" voorkwamen. Aan de beurt van aftreding waren de hee ren C. Keeman en J. Ootjers, die met alge meene stemmen werden herkozen. Beider namen hun benoeming aan, met dank voor het in h engestelde vertrouwen. Bij loting wordt vastgesteld aan wien het bloemkoolzaad verstrekt zal worden. Mede gedeeld wordt verder dat de prijs van het wortelenzaad thans 6 per pond bedraagt. De heer K. van Dijk deed mededeelingen over de kunstmestprijzen en stelde voor thans reeds afgevaardigden te kiezen voor de algemeene vergadering. E>e heer J. Kliffen zeide. dat dit steeds op de eerstvolgende vergadering 03 <*e jaarver gadering gebeurt omreden de agenda nu reeds belangrijk genoeg is- De heer van Dijk drong nog aan op ver betering van de poterbewaarplaats door middel van het aanbrengen van stellingen. Den heer Kliffen deed het genoegen dat hierover van uit de vergadering wordt ge sproken. Spr. achtte het aanbrengen van stel lingen niet gemakkelijk uit te voeren. Ook de kosten zulten aanzienlijk zijn. Het plaatsen van twee bakken tegen el kander achtte spr. voorloopig afdoende. De heer G. Bakker sloot zich bij den heer van Dijk aan, en wees nog op de bewaar plaats in Oudkarspel, die wel goed voldoet. Na eenige discussie werd besloten de zaak aan het bestuur over te laten. De heer P. Swager zeide. dat aan de na burige veilingen nog al veel kool uit de hand verkocht wordt en meende, dat men het vei lingswezen op deze manier te grabbel gooit. De heer Ootjers antwoordde dat het aan deze veiling weinig voorkomt. Bij uitzonde ring worden bonnen verstrekt als een koop man een partij te kort komt voor een wagon. Uit de vergadering kwamen klachten dat aan de veiling te Broek op Langendijk veel bonnen worden verstrekt. De heer H. Swager vroeg naar het verslag van de ijsboeiercommissie. Dit komt de eerstvolgende vergadering aan de orde. De heer Ootjers deelde nog mede, dat 24 en 25 Februari a.s. zaad ter beschikking aan de leden afgeleverd zal worden. De heer Gutter vroeg dc - r.ndacht der bol- lentelers voor de afgesneden bloemen. Deze worden meermalen te water geworpen, wat later bij het modderen op dit land nadeelig bleek te zijn. Spr. vroeg maatregelen, en zoo- noodig een politieverordening. RUPSENPLAAG Eenige weken geleden heeft ondergeteeken- de een oproep gericht tot alle belanghebben den om de noodige maatregelen te nemen ter voorkoming van een rupsenplaag in het aan staande voorjaar. Deze maatregelen beston den in hoofdzaak in het verwijderen uit vrucht- en laanboomen, hakhout, hagen en tuinen van de zgn. rupsennesten van de bastaardsatijnvlinder, dat zijn met een fijn spinsel samengesponnen dorre bladeren, waarin de zeer jonge rupsjes van deze vlinder overwinteren. Daarnaast was het op vete plaatsen ook noodig de eiringetjes, die de vlinder van de ringelrups rondom de een jarige takjes, vooral van vruchtboomen, ge legd had, door afsnijding van die takjes te verwijderen. De pogingen, om tot een zoo algemeen mogelijke bestrijding te geraken, zijn op zeer krachtige en zeer gewaardeerde wijze ge steund door de heeren Commissarissen der Koningin in de verschillende provincies, en op verzoek van dezen ook door de burgemees ters van gemeenten, waar deze bestrijding noodig was. Verder is zeer krachtige mede werking verleend oor zeer vete land- en tuin- bouwvereenigingen en niet het minst door land- en tuinbouwonderwijzers en hoofden van scholen, op wier initiatief ook schoolkin deren aan het verzamelen van rupsennesten en eiringen hebben deelgenomen. Zeer belangrijke resu'taten zijn reeds ver kregen. Het aantal vernietigde rupsennesten loopt op vete plaatsen in de tienduizenden, en in totaal in de mil'ioenen; eiringetjes zijn ook in verscheidene gemeenten bij duizenden ver zameld. Vete boomgaarden, tuinen, hagen en andere aanplantingen zijn volledig gezuiverd. De gunstige gevolgen hiervan zullen niet uitblijven, want overal waar rupsennesten en eiringetjes op voldoende wijze verwijderd zijn, kunnen de rupsen den bastaardsatijnvlinder en de ringelrupsen niet meer optreden en heeft men zich dus voor schade dit voorjaar gevrijwaard. In sterk besmette streken moet men echter ook op de belendingen letten, omdat de rupsen zich van daaruit zouden kunnen verplaatsen. Vandaar dat het noodzakelijk is, het bestrij- dingswerk overal uit te voeren Men denke echter niet, dat dit werk reeds afgedaan is. Hoewel met genoegen het gun stige resultaat der gevoerde campagne gezien wordt, moet toch vastgesteld worden, dat op vele plaatsen nog zeer veel werk te verrichten is. Laten zij, die nog niet voldoende hun aan dacht aan de voorkoming van de rupsenplaag hebben gewijd, er alsnog toe overgaan, hun aanplantingen van rupsennesten en eiringe tjes te zuiveren. Het tijdstip is daarvoor nu, in verband met den stilstand in vete andere werkzaamheden, zeer gunstig. Laten de bestu ren van land- en tuinbeuwvereenigingen in vloed uitoefenen op hunne leden, opdat deze het werk volledig uitvoeren, zoowel in hun eigen belang als tot voorbeeld voor anderen. Laten zij, die weten welke gevaren er in die rupsennesten en eiringetjes schuiten anderen, die daarmede wellicht nog onbekend zijn, in lichten. Ik twijfel er niet aan of ieder, die weet, dat elk rupsennest van 150—250, ja zelfs tot meer dan 500 rupsjes herbergt, on middellijk aan het werk zal gaan, om die zoo onschuldig lijkende maar toch zoo gevaarlijke dingen uit zijn boomen en hagen te verwij deren. Laten schcolhoofden en onderwijzers ook nog zooveel mogelijk dc jeugd aan het werk zetten, vele handen maken licht werk. Ik doe ook een beroep op de burgemeesters in alle gemeenten, waarin bij verordening het verw ijderen van rupsennesten voorgeschreven is, om een stipte uitvoering daarvan door een nauwlettend toezicht te verzekeren. De politie kan hierbij niet alleen dwingend, maar ook waarschuwend en voorlichtend optreden. De raad om boomgaarden, tuinen, hagen en grootere aanplantingen te zuiveren wordt natuurlijk in het belang van hen, die deze boomgaarden enz. bezitten of beheeren, gege ven. Nu kan men nog met eenvoudige midde len de dreigende plaag voorkomen. Als straks de boomen uitloopen en de rupsen zich ver spreiden, worden de moeilijkheden aan de be strijding verbonden, veel grooter. Laat men ook de zuivering grondig uitvoeren, ook daar waar nu nog slechts weinig rupsennesten voorkomen, want als het insect zich in 1930 zoo uitbreidt, als het in 1929 gedaan heeft, staat men aan het eind van dit jaar op nóg veel meer plaatsen voor een groote plaag als nu reeds het geval is. De Inspecteur, hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst, N. VAN POETEREN. VERWIJDEREN VAN RUPSEN NESTEN. In de Maandag gehouden vergadering van den Gemeenetraad van Eindhoven werd een verordening goedgekeurd op het verwijderen van rupsennesten in die gemeente. Volgens deze verordening wordt men verplicht jaar lijks vóór 1 Maart alle rupsen uit zijn erf te verwijderen op straffe van hechtenis of geld boete. WARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht van 4—8 Febr. '30. Nu we het verloop van de afgloopen vei- lingsweek na gaan, zitten we in den winter en hebben goede vooruitzichten, dat dit even zal aanhouden. Het is best weer, hoort men reeds zeggen, zoowel voor den mensch als voor de kool. Voor het laatste wel het allerbeste-en men bemerkte dit dan ook de laatste paar da gen van deze week terdege aan de grage koop lust en hoogere prijzen die werden besteed. Tot nog toe is men nog nie* veel beter gewor den van het bewaren der kool Als men zijn tijd zou gaan rekenen en daarbij het gewichts verlies neemt over de laatste maanden, kan men aanemen. dat de bouwers, nu zij reeds 3 maanden op hun producten zorgvuldig heb ben gepast, er weinig mee zijn vooruit ge gaan, misschien nog wel achteruit. In de week van 4 tot 9 Nov. bracht de le soort roode kool toen ook op van 2.505.70. De eer ste dagen van deze week was het niet veel hoo ger. Alleen de 2e kwaliteit bracht nu meer op. Deensche kool werd in die week toen verkocht niet beneden de 1.50 en wel tot 3.70. Deze week kwam de les oort Deenen niet boven de 1.80 per 100 K.G., 2e kwaliteit ging vanaf 60 ets en kwam Zaterdag nu voor 't eerst weer boven 1 en voor het mooie doorschot klein goed werd 1.20 besteed. De roode kool kwa mZaterdag weer op het peil van voor vier weken terug. Ie soort werd verkocht vanaf 2 80 voor de grootste tot 6.50 voor de kleintjes. 2e soort bracht weinig minder op. Dit soort kool ging ook nog tot 6.20 toe per 100 Kg., gele kool is het beste gevraagd, van al de soorten. Moest men de eerste da gen nog tevreden zijn met een prijs voor de 1ste soort van 3.50—5.75. Zaterdag ging dit soort althans de kleintjes weer boven de 6*6.60 toe, 2e kwal. bracht Zaterdag op vanaf 2.60—5.80 per 100 Kg. Zater dag is er ook nog heel wat roode en gele kool aan huis verkocht omdat de aanvoer van beide soorten dien dag onvoldoende was voor de vraag; daarvoor zulten nog wel hoo gere prijzen zijn besteed. De uien zijn pre cies de helft nu waard, van hetgeen zij voor 3 maanden werden verkocht. Een prijs van 4 was toen ook niet hoog, maar als men nu beneden 2 krijgt voor de 1Ö0 K.G. tot zelfs 1.50, is het heelemaal niets. Als men daar naast nog verlies beeft van gewicht en slechte kool, schiet er weinig meer over en moet er nog geld bij. Zaterdag kwam de prijs weer iets boven de 2. De enkele partij peen, die nog is verkocht deze week, bracht hoogstens 2 op en bieten weinig mer. Deze laatste twee artikelen zijn voor deze streek niet de hoofdzaak. De kool alleen kan het moed ma ken en daar is alle hoop op gevestigd. DOOD DOOR SCHULD. Voor de anondissementsrechtsbank te Maastricht heeft terecht gestaan een chauf- teur uit Sittard, ter zake van veroorzaken van dood door schuld. Op 7 Juli 's avonds te zeven uur heeft verdachte op den Rijks weg van Geleen naar Sittard, den 18-jarigen Johan Raven, die met een ander op het fietspad reed, maar uitwijkende voor wande- Jaars. daar even van af kwam-, aangereden, zoodat de dood bijna onmiddellijk intrad. Het O. M. eischte tegen verdachte drie maanden gevangenisstraf en ontzegging van het recht om met een auto te rijden voor den tijd van een jaar. ONTTREKKING FAILLIETEN INBOEDEL. Voor de arrondissementsrechtsbank te Maastricht is behandeld de zaak tegen een koopman uit Den Haag, verdacht van ont trekking van goederen aan een faillieten in boedel. Als getuige trad op iemand uit Zürich, die aan verdachte voor 23.000 Zwii- sersche francs tapijten had verkocht. Het O. M. eischte zes maanden gevange nisstraf. Voor den vader van verdachte werd vrij spraak gevraagd. DIEFSTAL. Voor de rechtbank te Arnhem heeft giste ren terecht gestaan de arbeider S., terzake van_ medeplichtigheid aan diefstal van 1500 ten nadeele van de gemeente Arnhem uit een directiekeet van de werkverschaffing aan den Deelenschenweg aldaar De zaak was uitgekomen toen de eigenlijke dader bij de behandeling voor het gerechtshof een volledige bekentenis aflegde en de plaats aan wees waar het geld was verborgen en tevens zijn medeplichtige noemde. Tegen verd., die verklaarde, niets anders te hebben gedaan dan de directiekeet aangewezen en onschul dig te zijn aan medeplichtigheid, heeft het O.M. een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden geëischt onder aftrek van de voor- loopige hechtenis. VERDUISTERING EN POGING TOT BRANDSTICHTING. Het O. M. bij de Arnhemsche rechtbank vroeg een gevangenisstraf van 2 jaar tegen zekeren K. L. P.. die als boekhouder bij het Gem. Electrisch Bedrijf te Zevenaar verduis terd had een bedrag van ongeveer 2300 en die later had getracht brand te stichten dat de fraude niet zou worden ontdekt Uitspraak over 8 dagen. ACHT JAAR WEGENS MOORD De Rotterdamsche rechtbank veroordeel -u gister, zooals in een deel der vorige oplaad nog is gemeld, wegens moord den 35- houtbewerker A. K uit Waddinxveen rf,, op 10 Aug. van het vorig jaar zijn buurman K. Schotman met een scheermes zijn hal- heeft afgesneden, tot 8 jaar gevangènis«tra met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was 15 jaar. HET TYPOGRAFEN-PENSIOENFONDS De behandeling in kort geding van de procedure-Clausing tegen den Alg. Typografenbond over de rechtmatigheid'van de premiebetaling aan het bedrijfspensioen fonds zal plaats hebben op Donderdag 13 Febr. te half elf voor den president der Amsterdamsche rechtbank, mr. Coninck- Westenberg. Als raadsman van den heer Clausing zal optreden mr. S. de Jong; voor de tegenpartij treedt op mr. Th. Muiter Massis. EEN NIEUWE NED. GEZANT TE RIO DE JANEIRO. Binnenkort is de benoeming te verwachten van dr. J. B. Hubrecht, gezantschapsraad, thans verbonden aan H. M. gezantschap te Londen, tot buitengewoon gezant en gcvol- machtigd minister te Rio de Janeiro. RUZIE MET EEN WETHOUDER. De gemeenteraad van Coevorden heeft een motie aangenomen, voorgesteld door een der leden, waarin aan wethouder Van Doornum het vertrouwen wordt opgezegd, op grond dat hij voor den eere-raad en na het ver schijnen van het rapport een houding heeft aangenomen, die verdere samenwerking on mogelijk heeft gemaakt. INGEBROKEN IN EEN SCHOOL. Ru'm 2000 gestolen Maandagavond hebben dieven zich toe gang verschaft tot het schoolgebouw voor de grafische vakken te Utrecht. Aan de achter zijde werd een ruit ingeslagen, waarna men een deur, die in een der gangen uitkomt, kon operen. Vervolgens hebben de indringers zich naar de portiersloge begeven, waar sleutels worden bewaard. Hier heeft men den sleutel van de directeurskamer opgezocht en daarmet het werkvertrek geopend. Alle kasten werden nagezocht; een 'essenaar met klapdtksel werd opengebroken. De totale buit uit diverse pot jes bedraagt ruim 20CO De dieven hebben vermoedelijk bij het licht van een kaarslan taarn gewerkt, daar kaarsvlekken op den grond zijn gevonden. Het schoolgebouw is gelegen aan den Jut- phaascheweg en wordt aan de achterzijde door een ommuurden tuin begrensd Door over dezen muur te klimmen, hebben de inbre kers gemakkelijk werk gehad, daar alle ge rucht n^ar buiten werd gedempt. Bovendien schijnen zij met de plaatselijke omstandighe den bekend te zijn geweest. A. J. J BEYNES. t Te Haarlem is, 47 jaar oud, overleden dv heer A. J. J. Beynes, die met den onlangs te Nijmegen overleden heer J. J. Beynes de di rectie vormde van de N V. Kon Fabriek van Riituigen en Spoorwagens J. J. Beynes. De heer A. J. J. Beynes was sirds 1912 werkzaam aan de fabriek. Begin 1918, toen de fabriek werd omgezet in een N. V., werd de thans overledene opgenomen in de directie. De heer pevres was 'id var. de K. v. K. vooi Haar'em en Omstreken en van het Nazorg- comité. Voorts had hij zitting in de afdeeling Haarlem van den Metaa1bond en ook was hij lid van de Tariefccmmissie. EEN AMAZONE IN HET HUWELIJK GETREDEN. Een eerewacht te paard, In het pittoreske Duinoordkerkje aan de Adriaan Goekoop'.aan te Den Haag is gis- t.rmiddag het huwelijk bevestigd van den heer G. P. Post, le officier der K.P.M. en mej. M. J. Jansen. Deze plechtigheid zou geen grootere aan dacht getrokken hebben dan gewoonlijk voor een „trouwerij" pleegt te bestaan, ware het niet, dat de entourage iets gansch bijzonders vertoonde. Mevr. PostJansen is namelijk amazone en een aantal harer vriendinnen en vrienden vatte h.t origineele voornemen op te paard een eere-wacht te vormen voor den kerkin gang. Klokslag half één verscheen het jonge paar van het stadhuis bij de kerk, waar aan weerszijden van het hek twaalf amazones en ruiters stonden opgesteld, de dames :n zwart rijcostuum met een frissche witte blcem in het knoopsgat, de heeren in rok met glanzenden cylinder. De rossinanten, zorg vuldig geschoren en geroskamd, prijkten met oranje-linten aan het hoofdstel. Onder geestdriftig gejuich van het escorte schreden de jonggehuwden door het dubbele gelid van brieschende paarden. Onmiddellijk nadat het echtpaar de kerk binnengegaan was, reed de eerewacht af. Het aardige ta fereeltje had begrijpelijkerwijs veel belang stelling. REGELING HUISARBEID. WELKE BEPALINGEN ZIJN OP SLAGERIJEN TOEPASSELIJK? De Hooge Raad van Arbeid heeft ia Zlr Maandag gehouden vergadering zijn advie zen vastgesteld omtrent de voorontwerp» van een Huisarbeidswet en van een oeslui dat inhoudt, dat de arbeiders in slagerij® tevens slagerswinkels, aan de bepalingen va de Arbeidswet betreffende winkels i°Piaa van die betreffende fabrieken of werkplaats» zulten worden onderworpen. Een meerderheid in den Hoogen Raad *9" zich niet vereenigen met laatstbedoeld vo» ontwerp, aangezien zij van oordeel was. er geen aanleiding bestaat de arbeideis bedoelde slagerswinkels aan de beoaltf»» van de Arbeidswet in fabrieken ea plaatsen te onttrekken. (Reeds in een deel onzer vorige uU— gemeld),

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6