prama te Eindhoven. Drie dooden. Kerk en school Sport Marktberichten rv kostganger van het gezin Reymers in jfoireastraat 22 te Eindhoven trof gister- ■aaoo bii zijn thuiskomst op de bovenver- 01 de 21-jarige dochter Irma en de 39- ■''rlcre huishoudster Elizabeth Lange in af- 5h iwelijkcn verminkten toestand aan. Naar ne waarschijnlijkheid waren zij door A. Dpvmers d:n vader van Irma, met bijlsla- n vermoord. Daarna heeft de man de hand zichzelf geslagen door de slang van de «leiding in zün mond te nemen. Hij leefde '.c, onmiddellijk ontboden politiecommis- «-ris 'iet geneeskundige hulp inroepen, doch inmiddels overleed Reymers De drie lijken zijn naar het lijkenhuisje van het politiebureau overgebracht. Men vermoedt, dat de moordenaar zijn slachtoffers met een hakbijl heeft overvallen en op het achterhoofd heeft geslagen, terwijl dezen op het atelier zich met naaiwerk bezig hielden. De dochter van den moordenaar was namelijk ccstumière. Vooral de dochter heeft hij vreeselijk toegetakeld. Typeerend is, dat hij een wond, op den arm van de huis houdster toegebracht, heeft verbonden. Na zijn misdaad heeft hij vermoedelijk beide lij ken door het huis gesleept en zich daarbij bediend van een koord, hetwelk bebloed is teruggevonden. Dit koord heeft hij waar schijnlijk cm d? halzen van zijn slachtoffers gestropt. Hij heeft de lijken zorgvuldig ge- wasschen, ze daarna weer naar het atelier gesleept en geheel ontkleed, waarna hij ze in een wit laken heeft gewikkeld en ze op ma trassen op den vloer heeft gelegd. De kleeren en de bijl zijn op den zolder teruggevonden. De kleeren bleken gescheurd te zijn, hetgeen er op wijst, dat er een wor steling heeft plaats gehad. De moordenaar is in de keuken gaan zit ten in een clubfauteuil en heeft een gasslang, welke aan de gaskraan verbonden was, in den mond genomen. De kostgangers sloegen bij hun thuiskomst hem de gasslang uit den mond, doch dit baatte niet meer. Naderhand vonden de kostgangers de twee lijken op het atelier. Het was bekend dat de man in financieele moeilijkheden verkeerde. De moord moet cmstreeks elf uur gister morgen hebben plaats gehad; toen de kost gangers om goed twaalf uur thuiskwamen, waren de lijken nog warm. Bij het onderzoek is gebleken, dat de kost gangers dien morgen niet thuis zijn ge weest en de moord door niemand anders kan gepleegd zijn dan door den verdachte, die daarna de hand aan zichzelf moet hebben geslagen. VAN EEN VRACHTAUTO GESPRONGEN. Overreden en gedood. Gistermiddag is op het Weesperplein te Amsterdam de 10-jarige J- B., wonende op het Rapenburg, die op een rijdenden vracht auto was geklommen, van den auto afge sprongen. Hij viel en kreeg een der achter wielen over het hoofd. Hij was onmiddellijk iood. VERKEERSONGEVAL. Vol gas in plaats van remmen. Gistermiddag reed op de Zuwe nabij Mij drecht ce manufacturier N. van Yperen, wo nende te Mijdrecht, met zijn auto in Je rich ting Mijdrecht. Zijn ongeveer 20-jarige zoon chauffeerde. Bij den Lieftenshoek maakt de weg een scherpe bocht, waar een motor rijder hen tegemoet kwam rijden. Vermoede lijk gaf de bestuurder van den auto vol gas, in plaats van te remmen, zoodat een botsing met den motorrijder onvermijdelijk was Beide voertuigen kwamen in de sloot terecht. De manufacturier en zijn zoon kregen geen letsel, doch de bestuurder van het motor rijwiel, eveneens een zoon vari den heer van Yperen, is ernstig gewond opgenomen en naar het academisch ziekenhuis te Utrecht overgebracht. BRANDEN. Boerderij ajgebrand- Gisteren is te Spitsbergen tusschen Sappe- flieer en Zuidbroek de boerderij van gebr Bleeker afgebrand. Het vee is gered. Veel hooi en koren is verloren gegaan. Gisteren is de woning van G. Mulder te Meerweg onder Siddeburen afgebrand. De brand schijnt te zijh ontstaan bij het aan maken van den kachel. Verzekering dekt de schade. Patronaatsgebouw te Helmond afge brand. In den afgeloopen nacht heeft te Helmend een felle brand gewoed. Gisteren werd al daar een groote bruiloft gevierd, waartoe het patronaatsgebouw aan de Haagstraat welwillend beschikbaar was gesteld. Het feest duurde tot in den nacht voort Omstreeks 2 uur in den nacht kwamen de feestgenooten plotseling tot de ontdekking, dat brand was ontstaan op het tooneel. On- •niddelijk werd de brandweer gealarmeerd, die zeer spoedig ter plaatse was. Deze kon echter niet voorkomen, dat het geheele ge bouw afbrandde. Ook alle aanwezige leer middelen enz. werden een prooi der vlam men. Ondanks het nachtelijk uur sloegen velen den brand gade. De schade, die door verzekering gedekt wordt, bedraagt ongeveer 25.000. De oor zaak van den brand is onbekend. Drie menschen met levensgevaar gered- Te.Groningen is gisternacht brand ont dekt in een kruidenierswinkel aan het Boter- diep. Binnen korten tijd stond het gehee.e P^nd in volie vlam. Een passeerend wiel- ni.der siaagde er met levensgevaar in den vmkelier en zijn beide dochtertjes te ledden door roet hen uit het raam van de eerste ver- c*?'»ng te springen. Met vier stralen be- ''■éïd de brandweer het vuur. doch kon niet •^hinderen dat het pand totaal uitbrandde. LF.N GEMEENTE DIE GEEN SALARISSEN UITBETAAL 1. En toch is er wel geld. ^De begioGtii;g der gemeente Melick- bterkenboscn. welke na ampele besprekingen n °ed. Staten van Limburg was terug- ££®de*. ome at men de voorgestelde ver-1 ctaarin niet wilde aanbreng PUROL bij Ruwe Handen. Doos 30 ct. werd door Gedeputeerden weer naar B en w teruggezonden. wenden3 2'cb tot de regeering te Dit administratieve relletje heeft echter gel- dehjke bezwaren. Men weigert op het oogen- e salarissen van de gemeente-ambt.' naren uit te betalen, al is er nog 37,000 gul den in kas. Acht onderwijzers zijn hiervan de dupe. HET CONFLICT OP HET ABATT T TE AMSTERDAM. Een maatregel en een protest. Over den maatregel van het gemeente- bestuur, dat tijdens de staking der loon- slachters werkwilligen niet het abattoir mogen betreden (blijkbaar genomen om twis ten tusschen stakers en werkwilligen te voor komen) zijn de grossiers zeer ontstemd en zij protesteeren tegen dit ingrijpen. Zij hebben gistermiddag overwogen wat hun te doen staat. Neerleggen bij den maat regel willen zij zich zeker niet. Zij over wegen het gemeentebestuur in kort geding te dagvaarden om zich te hooren veroordeelen de werkwilligen toe te laten. Een andere mogelijkheid is, dat zij zullen nalaten aan het abattoir te slachten. Gebrek aan vleesch zal er dan niet zijn, daar in de omliggende gemeenten slachtgelegenheid ge noeg is. Wel zal de gemeente de slachtgelden derven. Gisteren hebben drie particuliere slagers te Amsterdam in verband met.de staking aan het abattoir 25 koeien te Purmerend laten slachten. LUIDSPREKERSINSTALLATIE IN DE TWEEDE KAMER. De luidsprekersinstallatie in de vergader zaal der Tweede Kamer, welke eenigen -ijd geleden bij wijze van proef gebruikt is, is gisteren officieel in gebruik genomen. Tien luidsprekers zijn over de tribunes verdeeld en microfoons zijn geplaatst vóór den voor zitterszetel, vóór het spreekgestoelte en op de ministerstafel. De installatie is aangelegd door de N.V. Nederlandsche Seintoestellenfabriek. MEDEDEEL1NGEN OVER DEN MOORD OP DEN JACHTOPZIENER Aan het hoofdbureau van politie te Utrecht heeft zich een reiziger uit Voorburg aange meld, die eenige mededeelingen omtrent den moord op den jachtopziener te Stoutenburg heeft gedaan. Hij had namelijk van een per soon uit Woerden verschillende bijzonderhe den over dezen moord vernomen welke hem onder een borreltje waren medegedeeld. De Utrechtsche Politie heeft de zaak in onder zoek. In verband hiermede wilde zij nog niet mededeelen, waaruit de mededeelingen be stonden. EEN VERVALSCHT BELEENINGBRIEFJE. Een agent heeft in een bank van leening te Amsterdam een 51-jarigen koopman aange houden, die volgens verklaring van den bankhouder een vervalscht pandbriefje ter lossing had aangeboden. Gebleken is echter, dat de man er on schuldig is ingeloopen. Hij had n.1. het be wuste pandbriefje voor een paar gulden ge kocht van een onbekend persoon, die de wer kelijke vervaischer moet zijn. De politie poogt dezen man op te sporen. BRANDSTICHTERS. In verband met de vermoedelijke brand stichting Vrijdagavond in een rijwielzaak aan de Broederenstraat te Deventer, kan thans nader worden gemeld, dat het voortgezette onderzoek van politie en justitie tot resul taat heeft gehad, dat de beide verdachten een volledige bekentenis hebben afgelegd. ONTZETTING UIT OUDERLIJKE MACHT. Niet naar school uit godsdienstige overwegingen. De officier van justitie te 's-Gravenhage had bij de Haagsche rechtbank de ontzet ting uit de ouderlijke macht gevorderd van een adjudant-onderofficier uit Leiden, die uit godsdienstige overwegingen zijn kinderen niet naar school wenscht te sturen en des wege feeds eenige malen wegens overtreding van de Leerplichtwet is veroordeeld. De rechtbank heeft deze vordering afgewezen. Van deze beslissing is de officier van justi tie in hooger beroep gegaan en thans zal het Haagsche Hof deze kwestie 17 Februari in raadkamer behandelen. DE GESCHIEDENIS VAN EEN VERLOREN CHEQUE. Een jaar lang onderweg geweest. Meer dan een jaar geleden zond een bank te Almelo namens de firma M. aldaar een chèque voor een bedrag van ongeveer 4000 naar een firma te Utrecht. Deze chèque be reikte haar bestemming niet, zoodat de fir ma M. genoodzaakt was, een nieuwe chè que te zenden. Hoewel alle mogelijke maat regelen werden genomen, om den aanbieder van de verloren geraakte chèque onmiddellijk aan te houden, werd geruimen tijd niets meer van de zaak vernomen. Thans heeft echter de firma M. de chèque, aoor tusschen- komst van 'n katholiek geestelijke te Utrecht, terug ontvangen. VROUW VERBRAND. In de Minahassastraat te Amsterdam is gistermiddag een 74-jarige vrouw met haar kleeren in aanraking gekomen met een bran dende kachel. Met zware brandwonden is zij, in zorgwekkenden toestand, naar het O.L.Vr. Gasthuis vervoerd, waar zij kort daarop is overleden. DE PAPEGAAIENZIEKTE TE AMSTERDAM. De toestand der patiënten. De directeur van het Wilhelminagasthuii heeft gistermiddag omtrent den toestand van de patiënten, die in verband met de P3!*" gaaienziekte in de barakken voor besmette lijke ziekten van dit gasthuis zijn opgenomen, t medegedeeld, dat de vader, moeder en A)- jarige dochter van het gezin aan den over kant van het IJ zich wat rustiger toonden, maar dat de temperatuur nog hoog was. Van de vijf in bet Wilhelminagasthuis op genomen leoen van het gezin in de Oostzaan- rrat was van drie de toestand ernstig, ter- v. ijl de twee anderen weinig verschijnselen van de ziekie vertoonden. (Gister nog in een deel der oplaag gemeld). Regeerings maatregelen te verwachten. Naar uit Den Haag wordt gemeld, zijn er spoedig vanwege de regeering maatregelen te verwachten inzake de papegaaienziekte. De invoer. De maatregelen welke de regeering over weegt omtrent de papegaaienziekte hebben betrekking op den invoer van papegaaien Inmiddels verzoekt de ïegeering den scheep vaartmaatschappijten, in afwachting van die maatregelen, papegaaien niet met haar boo ten te vervoeren. Tegen gevaar van besmet ting door papegaaien, die onderweg naar Nederland modhten zijn, kan men zich vrij waren door, in overleg met den gemeentelij ken gezondheidsdienst van de plaast van los sing, hoogstwaarschijnlijk Amsterdam of Rot terdam, die dieren gedurende eenigen tijd in quarantaine te geven in onmiddeüjke aan sluiting aan het vervoer van boord. DE ONTVLUCHTING UIT HET PSYCHOPATHENASYL TE LEIDEN. Eén ontsnapte terug. Een der uit het psychopathenasyl te Lei den ontvluchtte verpleegden, de 25-jarige F. v. A., had toevlucht gezocht bij zijn familie in Amsterdam. Deze heeft hem gisteren naar het asyl te Leiden gebracht, waar hij weer is opgesloten. VAN DE TRAP GEVALLEN. De 68-jarige portier F. Klein, uit de Oeverstraat te Rotterdam is vannacht van de trap van zijn woning gevallen. Hij werd vanmorgen dood in het portaal aangetroffen. DE PHILIPS-LICENTIES Zooals gemeld, heeft de vorige week te den Haag een conferentie plaats gehad tusschen de betrokkenen bij de kwestie der Philips-li- centies. Naar wij vernemen werd gisteren te Amsterdam een nieuwe conferentie gehouden om te trachten tot overeenstemming te komen over het eenige nog niet opgeloste punt, n.1. dat betreffende den prijs der licenties. In deze vergadering waren aanwezig voor de Philips de heer Waterman, voor den B. O. R. N. de heer Cracq en voor den Ned. Bond van Radiohandelaren de heeren mr. Rutgers en van Rijn. BEDOLVEN EN GESTIKT. Gisteravond is een werkman van de cen trale-Noord van de Gemeentelijke Electri- citeitswerken te Amsterdam onder een berg kolen geraakt. Toen men den man te voor schijn had gehaald1, bleek hij reeds gestikt te zijn. Zijn lijk is naar het Binnen Gasthuis overgebracht. DE „WITTE DE WITH" NAAR CURACAO? Naar de „Volkskrant" „uit zeer vertrouw bare bron" verneemt, wordt op het oogenblik de torpedojager „Witte de With" met spoed klaar gemaakt om naar West-Indië te vertrek ken gezondheidsdienst van de plaats van los staan, dat de „Hertog Hendrik" op 1 Mei a.s. hier te lande wee. in dienst moet worden ge steld. HET FILMKEURINGSTARIEF Wordt verlaagd van 4 op 3 ct. p. M. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal eerdaags het verschuldigde bedrag voor het keuren van films, dat op het oogenblik 4 cent per meter bedraagt, verlaagd worden tot 3 cent per meter. EIGENMACHTIG OPTREDEN VAN B. EN W. Loonen verlaagd zonder besluit van den raad. Reeds eenige maten is te Emmen telkenmale het vraagstuk van een herziening van de sa larissen van het gem e ent epe r s o n ee 1 ter spra ke gekomen, zonder dat het tot een oplossing gebracht kon worden. In hoofdzaak was dat hieraan te wijten, dat B. en W. verlaging van de bezoldiging van de lagere categorieën voorstonden. Een groot deel van den raad daarentegen nam het standpunt in dat van boven-af moet worden begonnen bij het toe passen van kortingen op de huidige bezoldi gingen. B. en W. hebben thans maatregelen genomen en zijn begonnen met de loonen van de gemeente-wegwerkers van 1 Januari af te verminderen van 1600 op 1400 per jaar. Hierover heeft de raad geen besluit genomen daar B. en W. een voorstel tot verlaging pas bij de begrooting voor 1930 aangeboden en deze begrooting nog niet in behandeling is gekomen. De handelwijze van B. en W. heeft de ontstemming gaande gemaakt van de s -d. raadsfractie. Deze heeft een spoed-vergade- ring van den raad aangevraagd ter behande ling van deze kwestie, in welke vergadering zij tevens het vraagstuk van de uitgesloten werkloozen ter sprake wil brengen. KORTE BERICHTEN. Het Tweede Kamerlid Vliegen vertoeft om gezondheidsredenen in het buitenland. Hij zal de eerste weken de vergaderingen der Kamer niet kunnen bijwonen. Ds. Kooiman, doopsgezind predikant te Ternaard, zal in den loop van April zijn eme ritaat aanvragen. Sinds 1891 is hij in functie, achtereenvolgens te Oudebildtzijl, Barsinger- horn, Workum, Akkrum en Ternaard. EEN NIEUW H.B.S. BLAADJE. Nu het bekende Alkmaarsche H.B.S.-blad V.O.K.Z.O.S. reeds eenige jaren verdwenen is, worden blijkbaar poging.n aangewend de leerlingen opnieuw van voor hen interes sante lectuur te veerzien. De H.B.S.-ers H Ernste, A. Grondsma, J. Helder en A. van der Stok die tesamen een redactiecommissie gevormd hebben, verblij den nu hun schoolkameraden met een blaad je „The Funny Star 1930", waarvan thans ct derde nummer is verschenen. Het eerste nummer hebben de jeugdige amateur-journa- iisten op een hectograaf vervaardigd, maar het derde nummer is via de schrijfmachine op een cyclostyl vermenigvuldigd. De bedoeling van de redactie is blijkbaar goed, al vinden wij meer anecdoten en grap pen dan schoolnieuws in de thans versche nen rubrieken. M. G. Grondsma publiceert zelfs al een zelf vervaardigd feuilleton, waar in inbrekers, brandkast, n en revolverschoten voorkomen. Helaas moeten we constateeren, dat het beruchte drukfoutenduiveltje of is het hier een schrijffoutenduivelije? blijkbaar ook deel van de redaclie uitmaakt. Het kereltje springt zoo a'lerdwaast tusschen allerlei zin nen en woorden door, dat het hier en daar werkelijk moeilijk is naar de bedoeling van de schrijve te raden. Maar in •'iten gevalle is hier weer een goedbedoelde poging om het V.O.K.Z.O.S.- blad een waardigen opvolger te geven. Krijgt het courantje genoeg abonné's om de redactie aan het werk te houden, dan zal uit dit journalistieke zaadje misschien nog eens een aardig boompje kunnen groeien. Voetbal. UITSLAGEN. De aspiranten A van B.S.V. speeld n Zon dag te Bergen tegen de aspiranten Vrone uit St. Pancras. Bergen won met 70. B.S.V. III verloor te Bergen van Hoorn II met 12, terwijl de aspiranten B te Alk maar van de aspiranten B van Alcmaria Vic- trix verloren met 61. KLEEDKAMERSPANNING EN NOG WAT. We lezen onder bovenstaand opschrift het volgende indeRevue der Spor ten: Kort voor den aanvang van den plaatse lijken wedslrijd H. F. C—E. D. O. te Haar lem was er een sfeer van spanning in de H. F. C.-kleedkamer, want er was bericht gekomen, dat dr. Wamsteker niet om 2 uur present zou kunnen zijn. Dank zij de spor tieve bereidwilligheid van het zeif in degra datiegevaar verkeerend E. D. O. was er spoedig een half uur uitstel van aanvang verkregen, maar zelfs toen week de span ning nog niet. De kwestie was, dat dr. Wam steker te kwart voor één in het ziekenhuis te Leiden nog plo'seling een blindedarm-opera tie moest verrichten. Blinde darmen zijn er berucht om, dat ze zich weinig aan voetbal mogelijkheden gelegen laten liggen. In de kleedkamer werden telkens weer mi nuutbecijferingen opgezet. Er was voor een auto-dienst Leiden-Haarlem gezorgd en zelfs een speciaal snel fabrikaat uitgezocht. De minuten verstreken, het publiek werd koud en ongeduldig. Toen een eerste schreeuw: hij komt er an!; de spanning steeg hooger, een bevestiging, nog eens een gejuich van aspi rantjes buiten, toen een gemeenschappelijke schreeuw in de kleedkamer zelf, want daar kwam hij op een sukkeldrafje binnen, de Ma rathonwinner... pardon, de operateur-voet baller! Drie minuten voor half drie! Waarom we dit overnemen? Och, 't ver haaltje zelf is al niet onaardig, maar tege lijkertijd bewijst het weer eens, hoe goed het maatschappelijke werk ook gedaan kan wor den, zonder de sport in den steek te laten. En zou dr. Wamsteker soms me' mir der accura tesse de operatie gedaan hebben? We geloo- ven het niet. Maar wat we wel gelooven is, dat deze sportman door zijn spel met den bal geestelijk en lichamelijk krachtiger werd. Na een operatie de sportvelden opgezocht cm een frisch partijtje te speten en de gezon de lucht met diepe teugen in te halen. Dat deed dr. Wamsteker, dat deed deze sportman, deze amateur in den goeden zin des woords. Nog iets! Er wordt wel eens gesproken over de weinige sportiviteit, die er tegen woordig op onze sportvelden heerscht. En vooral als twee clubs uit dezelfde plaats el kaar moeten bekampen, wordt er maar al te zeer op leven en dood gestreden. Hier waren twee clubs uit dezelfde stad. En bovendien verkeerden beiden nog in de onzekere positie van kans op de onderste p'aats. Maar E. D. O. gaf uitstel, daarbij de gelegenheid, om een verzwakt H. F. C. klop te geven, niet benuttend. Ziet, dat is een feit, dat wel even vermel ding verdient, juist, omdat het zoo weinig ineer wordt aangetroffen. Met zulke vereenigingen mag de N. V. B gerust het predicaat „Koninklijke" dragen! We gaan nog een stapje verder, of liever, we kijken eens wat er in onze eigen omge ving gebeurt. En dan lezen we in het Febru- ari-nummer van Alcmaria deze kleine be schouwing van Bram Elte over den wed strijd H. R. C.Alcmaria: Het was ons bekend, dat we in Den Helder op een warme ontvangst konden rekenen, maar dat we 1 M uur een veldslag zouden meemaken, hadden we niet kunnen denken. En we hebben ons meermalen afgevraagd: Quo Vadis? Waarheen? Waarheen moet het met de sportiviteit, waarheen moet het met onze mooie sport? Ja, waarheen? 't Is toch waarlijk al te gek, dat op een vraag van onzen aanvoerder om na het on geval het spel te mogen staken, waarmee de scheidsrechter accoord ging, de aanvoerder der tegenpartij dit weigert met de motivee ring: „Er wordt wel eens meer een been ge broken, maar daarvoor staken wij nooit". Het geval is zooals men weet dat van Puck Klinkhamer. Toen we indertijd schreven over het ver toonde in Hoorn, ging een storm van ver ontwaardiging op, vooral uit Hoorn. Men schreef daar in een plaatselijk blad van het „natuurlijk" weer partijdige verslag in öe A. C., men beweerde, dat van ruw spel eeen I sprake was. kortom, we waren er heetemsat naast. Of dat zoo was, zulten we nu maar laten rusten. Alleen willen we even op het door ons aangehaalde „natuurlijk" terugkomen Waar men dat vandaan haalt, begrijpen we niet. We meenden een neutraal verslag te geven en we meenden ook dit te kunnen doen, voor al, omdat we zelf geen Alkmaarder zijn. We zijn niet bij Alcmaria betrokken in geenerlei opzicht; we zijn slechts „stadgenooten" ge worden, meer niet. Maar hoe het ook zij, we hebben inder daad over het vertoonde spel in Hoorn ons misnoegen uitgesproken. En daarom deed het ens zooveel genoegen, dat dezelfde club bij haar return-wedstrijd hier zoo'n fair spel vertoonde. Wel w as het forsch, maar het bleef binnen de per: en. En in onze beschou wing hebben v t toen ook dadelijk ge zegd, dat er b ander Hollandia ge speeld had. Een groote wil ering was dus merkbaar. Gelukkig. Totdat Den Helder kwam. Daar moest Alcmaria bij H. R. C. op bezoek. Puck Klink hamer brak een been. En we komen nu even terug op de be- schouwing van Bram Elte. „We staken nooit voor zoo'n ongeval!" Is het niet treurig, niet in-treurig gesteld met de sportiviteit? Welke principes houdt H. R. G er toch op na? Laat het hun totaal onverschillig, hoe of een wedstrijd verloopt? Neen, als H. R. C. aangeboden had, den strijd te staken, dan was dat fair, sportief geweest. Maar door weigeren, ondanks het verzoek èn van den scheidsrechter èn van Alcmaria, toonde H R. C. een vijandschap, die op de sportvelden niet thuis hoort. Misschien, dat ook H. R. G nog eens tot inkeer komt. Misschien... Maar dan moet er nog heel wat gebeuren.. Hollandia heeft zich verbeterd. En we ge looven, dat Hollandia hier prettiger gespeeld heeft dan op haar eigen ve'd, ondanks het feit, dat ze nu met een gelijk spel tevreden moest zijn. Laat H. R. C. het voorbeeld van Hollandia volgen. Of dat van K. F. C. en van zoovete' andere clubs. Dan zal op onze Noord-Hollandsehe sport velden de voetbalsport weer mooier worden. En de sport zelf zal er door winnen! J. W. REVUE DER SPORTEN. Adriani Engels beschrijft deze week dc ontmoeting tusschen Blauw-Wit en H. D. V. S., die Zondag in het Stadion gespeeld is En meteen knoopt de redacteur er een be schouwing aan vast over de kansen, die en Blauw-Wit èn Z. F. C. nog hebben. Groothoff trok naar het Zuiden voor de ontmoeting B. V. V.Willem II. Hij vindt Willem II zeker geen elftal voor den eere- tdel van Nederland. Verder wordt in dit nummer een artikeltje gewijd aan het zilveren jubileum van A.D.O., terwijl de rest gevuld is met verschillende berichten over zwemsport, boksen, athletiek tn niet te vergeten de groote kwestie, of we naar Montevideo gaan, om daar deel te nc men aan het wereldkampioenschap voetbal len! Voor elk waf wils dus weer! AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 12 Febr. 1930 Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 12 Febr. 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 251 vette kalveren, le kw. 1.16—1.28; 2e kw. 1.04—/ 1.14; 3e kw. 0.921.02; 5; Nuchtere kalveren 14 22; 520 Varkens, vleeschvarkens i 0 01 0.92; zware arkens 0.89093; vette Varkens 0.ö8—0.89. COOP. CENTRALE EIERVEIL1. u. PURMEREND, 11 Febr. '30. (Weekber.) Afdeeling eieren. 39043 stuks Eendeieren 6.60 en verders 104874 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als vo.gt: 70—80 K.G. 8—9; 65—66 7.40^/ 7 80; 63-64 6.90—7.40; 60—62 6.306 CO; 58 -59 6.10—6.70; 56—57 5 r )- 6 50; 53—55 5.506; 50—52 5 id- -ƒ 5.40; 4549 4.905.20. Afdeeling Pluimvee: Oude Kippen 1.90—2.30; Oude Hanen 2.35; Jonge Hanen 1 30—2; Konijnen 22.15 per stuk. Prijs per K G.: Oude Kippen 0.850.95; Jonge Hanen 1 10 1.40. BROEK OP LANGEND1JK, 12 Febr. 1930. Langendijker Groenten veiling. Groene Kool 6.60 7.70 per 100 stuks: Peen 1.50; Roode Kool le s 3.607.40; Gele Kool 2.50—6.10; Deensche Wiiie Kool 1.50—2.20; Uien 1.20—1.60; Grove Uien 1.702; Drielingen 1 20 1.30, alles per 100 K G. Aanvoer: 5400 stuks Groene Kool; 1250 K.G. Peen; 6200t K.G. Roode Kool; 78000 K.G. Gele Kool; 130000 K.G. Deensche Witte Kool; 25O0G K G Uien. NOORDSCHARWOUDE. 11 Febr. 1930 Eigenheimers 1.60; Uien 1.10—1.50; Drielingen 1.70ƒ2.10; Grove ƒ1.80- 2.10; Peen 1.60—1.70; Peen (kleine) 1.20; Roode Kool 3—7.20; Gele Kool 4.10—6.40; Deensche Witte Kool 1 2.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 225 K G. Aardappelen; 15600 K.G. Uien; 1400 K.G. Peen; 287800 K.G. Roode Kool; 81400 K.G. Gele Kool; 131600 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 11 Febr. 1930 Roo do Kool les./ 3.707.50; Roode K<*> 2e s 3.706 60; Gele Kool le s 5.70— 7.10; Gele Kool 2e s. 3.20—5.40; Witi Kool le s. 1.30-/ 2; Witte Kool 2e 0.60—1Peen 1.90— f 2 60; Bieten 2.20. Aanvoer: 121850 K.G. Roode Kool; 16150 K.G. Gele Kool; 24000 K.G. Witte K»o!; 1675 K G. Peen; 500 K G. Bieten BOVENKRASPF.L, 11 Febr. t930 J> Tuinbouw Heden besteedde men voor: Roo de Kool 1.80—j iv 50; Witte Kool 1.10 1.90, Gete Kool 3.50-/ 6 50; Uier 0.55—0.75: Spruitkool 1.35.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7