Goedkoopste adios voor SIGAREN en SIGARETTEN. Radirsrafisc)) Weerbericht Stadsnieuws DE PAPEGAAIENZIEKTE. van 14 Februari 1930 Opg-ave van \oorrtliollanilsch liandboüWcrediet. I.V, HOOGER BEROEP SALOMON LIEBERMANN. i ALKiH. SItJAHEI- OGAKKTTftLl-CEVrBAl'*' Telefoon 28. ZIET ETALAGE I Fa. M. KRIJN», La»* 147 iuiging voor deze bijdrage aan de stoffeering van het Gouvernementsgebouw. Van de Directie der Nederl. Spoorwegen der exploitatie-rekening Broeker Spoorlijn sluitende met een voordeelig saldo van 10967.19. De totaal bijdragen in het garan tiefonds is 5401.81. waarvan het aandeel voor deze gemeente bedraagt 675.25. Waar het vorige jaar deze garantie-bijdragen 5550 bedroeg, wordt ook deze bijdrage langzaam aan weggewerkt. Van den Insp. Dir. belastingen bericht, dat nog open staan de navolgende kwade posten: Pers bel. 1929 2.92, 1928 42.03 en 1927 32.35. Grondbelasting '21 f 5.30. Bei de laatste posten zijn inbaar. Inkomsten be lasting 1805.35, 1929—1930. De raming bedroeg 3400. Voorts dat door den Rijksontvanger te Alk maar is ontvangen uit deze gemeente aan „ge- wetensgeld" een bedrag van f 292 aan te wei nig betaalde Gem. Inkomstenbelasting. Bericht van het gemeentebestuur van Alk maar. dat voor de bewoners van perceelen aan den Twuijverweg zijn opgeheven de z g. uit gangsvergunningen, waarvoor tot heden moest worden betaald 1 per jaar. Tevens is ontvangen de eigendoms-acte van den Twuijverweg, waarmede deze weg in eigendom aan de gemeente is overgegaan. Door "Bemiddeling van den Plantenziekte- kundigen Dienst is ontvangen een overzicht van aanbevelenswaardige maatregelen ter be perking van het gevaar voor wratziekte, zulks naar aanleiding van de te Alkmaar en Hoorn gehouden vergaderingen. De heer Snel achtte het gewenscht. dat de tuinbouw-organisatie deze mededeelingen ont ving. Van de Ned. Bond tot bescherming v. Zui gelingen is ingekomen het jaarverslag 1929 Van het gemeentebestuur van Koedijk bericht, dat de aanleg van het Koedijkerpad is opge- dragen aan de N.V. Scheba te Schoorldam voor de som van 15900. Al deze ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat door B. en W. weer verschillende eigendommen zijn ge inspecteerd. Tevens als antwoord op een door den heer Lek ingediend briefje, zijn B. en W. voor nemens om verschillende lanen, o.a. de Vijzel laan eerst op afwatering te laten vlakken en daarna van nieuw gruis te voorzien. In overleg met den gemeente-opzichter zul len plannen worden overwogen tot aan te brengen verbetering aan het sportterrein en het huis, bewoond door den heer P. Keizer. Wat betreft het rooien van boomen achtten B. en W. het na grondige inspectie gewenscht nog een jaar te wachten en zich voorloopig te bepalen tot opsnoeien. Beter werd het geacht, dit jaar nog niet rooien. Zulk werd algemeen goedgevonden. Hierna bracht de voorzitter in bespreking een adres van de afd. St. Pancras v. d. Lantf en tuinbouw-arbeidersbond, waarin werd ver zocht: aan georganiseerde arbeiders bij werk loosheid voorkeur te geven bij werkverschaf fing en bij de steun-uitkeering van den bona een toelage van gemeentewegen te verstrek ken resp van 1 en 1.25 per dag; aan ge zinshoofden tevens een kindertoeslag van lf 1.50 per kind en per week. De voorzitter, het standpunt van B en W toelichtende, verklaarde, dat deze zachte win ter, alhoewel van groot nadeel voor de tuin bouwers, althans deze lichtzijde heeft, dat de georganiseerde arbeiders weinig te kampen hebben gehad met werkeloosheid Hij achtt: den inhoud van dit adres nogal van ingrijpen den aard en z.i. eigenlijk voor dezen winter niet van toepassing. Ingevolge een besluit van dezen raad bepalen wij ons alleen tot de geor- ganiseerden. Zij genieten bij werkloosheid huri uitkeering van den bond. In aanmerking ge- namen, dat hierbij nog 2 dagen p. w. gewerkt mag worden, boven een toelage van 10 20 per week, dan vormen dit zeer zeker geen vol doende inkomsten bij langdurige werkloos heid. Doch waar dezen winter zeer weinig werkloosheid is voorgekomen, achtten wij, af gezien nog van bijverdiensten of meerdere kostwinners in één gezin enz. het inkomen van den arbeider niet zoodanig, dat hoofden van gezinnen hiermede hun gezin niet zouden kun nen onderhouden. Alhoewel in B. en W. de ge dachte nog naar voren is gekomen en ernstig overwogen om de bondsuitkeering zoodanig aan te vullen, dat een weekinkomen van 15 oij werkloosheid aan georganiseerden wordt gewaarborgd, konden wij om genoemde rede nen geen vrijheid vinden met een dusdanig voorstel te komen Zooals gezegd, zeer sym pathiek vonden B. en W. dit verzoek niet. Overigens sprak het vanzelf dat bij voor komende werkzaamheden zooveel mogelijk getracht zal worden, georganiseerde werk- looze arbeiders werk te verschaffen. Zoo hadden B. en W. de sloot bij de Veenderij laten uitbaggeren, hetgeen door den waterstand thans mooi uitkwam. Wij hebben ons gewend tot de Arbeidsbemidde ling, doch er stond maar één georganiseer de als werkloos geboekt. Hieraan hebben 5 menschen gewerkt en dit werk is de vorige week klaar gekomen. Met dat al schiet den winter al aardig'op en achtte B. en W. den toestand was als verleden winter. In dat ge- gewettigd is. Heel anders zou dit zijn, als de toeisand was verleden winter. In dat ge val zouden wij overtuigd zijn bij den Raad geen onwillig oor te vinden, thans echter meenden B. en W. geen redenen te hebben onzerzijds het week-inkomen aan te passen tot 15. Hiermede, aldus de voorzitter, meen ik den gedachtengang van B. en W. voldoen de te hebben geschetst. De heer Lek verklaarde de opmerking, dat deze winter weinig of geen werkeloosheid geeft, volkomen terecht te achten. Toch zijn er wel werkloozen. Verleden was 500 hier voor uitgetrokken. Spr. was er vóór, de menschen te werk te stellen. De voorzitter: Dat is gedaan. De heer Lek: Op 't oogenblik niet. De voorzitter: Met eenige dagen weer wel. De heer LekIs er niet meer werk, b.v. aan Verschillende lanen? Help de menschen door den slechten tijd heen. De heer Lek wenschte thans geen voorstel te doen, indien B. en W wilden toezeggen, dat direct menschen aan de veenderij te werk gesteld zouden worden. De voorzitter zei dit toe, zoodra zulks mo gelijk was. Wethpuder van Kampen memoreerde breedvoerig de besprekingen door B. en W„ waarvan 't eindresultaat was geweest, zoo veel mogelijk 2 dagen per week laten wer ken door werklooze georganiseerden, en noemde verschillende werkzaamheden, die aldus waren verricht, zoodat z.i. de heer Lek niet ontevreden kon zijn omtrent het ter zake door B en W. gevoerde beleid De heer Lek verklaarde, na de gedane toe zeggingen, een en ander in goed vertrouwen over te laten aan B en W. Hierna werd dit adres voor kennisgeving aangenomen. De instructie voor den gemeente-opzichter werd, na toelichting door den voorzitter, on- ;ewijzigd vastgesteld, nadat door den heer nel nog was opgemerkt, dat door den raad was besloten, dat de opzichter in de gemeen te woonachtig moet zijn. Rekening 1929 Burg. Armbestuur. De rekening sluit tot een eindbedrag in ontvangsten van 5178.50, met een batig saldo van 1201.43V£. Hierin was echter thans het kasgeld op de Boerenleenbank be grepen, dat vorige jaren afzonderlijk werd vermeld. Het kassaldo bedroeg einde 1928 2067.06H, zoodat over het jaar 1929 een achteruitgang werd geconstateerd van circa 866, waarbij echter nog een tegoed aan landhuur van 300, zoodat bij een richtige ontvangst hiervan nog 566 was achteruit gegaan. De heer Koelemeij, rapporteur, verklaarde dat alles door de commissie in de beste orde was bevonden en adviseerde tot vaststelling met dank aan de heeren armvoogden voor het accuraat beheer. De voorzitter sloot zich hierbij aan en sprak een woord van waardeering voor de loffelijke wijze waarop heeren armvoogden hun dikwijls zeer moeilijke taak vervulden, inzonderheid aan den heer Jac. Duif voor zijn accuratesse als administrateur. Hij hoopte, dat de heer Groen als administra teur voor dit jaar evenveel medewerking mocht ondervinden en de onderlinge samen werking in denzelfden geest mag blijven voortgaan, hopende dat dit jaar voor het B. A. gunstig mag zijn, hetgeen medebrengt dat de toestand dan voor de geheele gemeen te gunstig is. Op een vraag van wethouder Duif, deel de de administrateur mede, dat de extra uitgaven in hoofdzaak zijn veroorzaakt door den strengen winter, hetgeen een extra be drag vorderde van ruim 200. Verder vorderde een buitengewoon geval van ziekenhuisverpleging een extra-uitgave van 591, hetgeen echter niet geheel voor rekening van het B. A. kwam. Toch heeft dit geval ook den doorslag gegeven. De heer Snel had posten opgemerkt, welke geboekt stonden als „geleend geld3'. Aange zien gebleken is, dat terugbetaling meestal achterwege bleef, adviseerde spreker, hier mede voorzichtig te zijn. Tenslotte was het B. A. geen raiffeisen bank De heer Lek sloot zich hierbij aan, alhoe wel spreker het er ook wel mee eens was, dar, zooals een der armvoogden opmerkte, wanneer er een leening geweigerd wordt, het B A. toch ten slotte verplicht werd tot schenking en dan kwam er heelemaal niets van terecht De heer Snel verklaarde alleen een vin gerwijzing te hebben bedoeld en sprak zijn volle waardeering en vertrouwen uit in de wijze, waarop de tegenwoordige heeren arm voogden hun taak vervulden. De voorzitter oordeelde deze zaken als behoorende geheel tot de interne aangelegen heden van het Armbestuur, waarin het vol ste vertrouwen werd gesteld. Hierna werd de rekening volgens bovenge noemde cijfers vastgesteld. Bespreking stichting en bouwver bod voor weg vanaf Kerkelaan naar v. d. Vijzellaan. De voorzitter opende deze besprekingen met de mededeeling dat noch van B. en W noch van hem zelve in dit geval eenig voor stel was te verwachten. Hij wenschte slechts een bespreking uit te lokken over een punt, dat z.i. in verband met de gestadige uitbrei ding en vooruitgang van den woningbouw in de gemeente belangrijk genoeg was om op zakelijke wijze te bespreken. Door een ingediende aanvraag om een woning te bouwen met kippenbedrijf mid den op de Geest, is mijn aandacht er op ge vestigd geworden, dat. indien met den bouw in de kom onzer gemeente zou worden voort gegaan, er van onzentwege maatregelen be- hooren te worden genomen om een regelma tige bebouwing met huizen te bevorderen. Onze gemeente gaat gelukkig geleidelijk vooruit en is door haar ligging in eivorm mooi gebouwd. Ik zou gaarne/ien, dat dit zoo blijft en daarom heb ik gemeend dit punt in B. en W. ter sprake te moeten bren gen. Uit de gevoerde besprekingen bleek echter geen eenstemmigheid te bestaan en hoewel wij het er allen over eens zijn, dat ontsiering door wilden bouw te betreuren zou zijn. toch liepen de meeningen over het nemen van maatregelen sterk uiteen. Regelmaat m kringbouw zou m.i. door toe passing van een bouwverbod over een strook grond ter breedte van b.v. 5 meter vanaf het midden der Kerkelaan naar de v. d. Vijzel laan om deze strook grond in de toekomst voor weg te bestemmen, afdoende zijn en zou er op deze wijze veel bouwgrond be schikbaar komen. Intusschen is deze maatregel zeer ingrij pend en brengt deze voor de toekomst on tegenzeggelijk belangrijke uitgaven voor de gemeente mede. Bovendien wordt dan op gebiedende, zij het dan ook wettige wijze, in de eigendom men der grondbezitters aldaar ingegrepen. Mij is ook reeds gewezen op het feit, als zou hier nog bouwterrein te over ter be schikking staan en de kassebouw op de Geest er door worden belemmerd. Men kan deze zaak. als iedere, van twee kanten be kijken en het is maar de vraag, wat het zwaarste weegt, vooral met het oog op de toekomstige huizenbouw in onze gemeente. Daarom oordeelde ik het noodig, hierover eens met den Raad van gedachten te wisse len, zonder met een bepaald voorstel te ko men. Eenerzijds zou ik het ernstig betreuren in dien door onregelmatigen bouw het aanzien enzer gemeente in de toekomst zou worden ontsierd, terwijl ik anderzijds met één mij ner wethouders terdege het groote gewicht voel. dat een aan een bouwverbod is verbon den en zal m.i. de vraag in deze zijn: Acht de Raad den tijd al of niet gekomen om maatregelen in deze te treffen? Onze bouwverordening voorziet hierin niet. Alleen is daarin de bepaling, dat de toegangsweg van een perceel moet zijn 2 me ter breed vanaf de openbare weg tot de te bouwen woning toe en daarop is dan ook de tego-. -"r-iige aanvrager terdege gewezen. (Wordt vervolgd.) HEEMSKERK. Bloembolle neul tuur. Onze afdeeling vergaderde Woensdag avond in „de Oranjeboom". Bij de opening memoreerende de waar nemend voorzitter, de heer P. de Vries Thz de groote tegenstelling der beide laatste jaren, 1928 met oploopende tot soms luxe bollenprijzen en verleden jaar voor vele vaklieden de teleurstelling m verband met de vorstschade. Spr. eindigde met den wensch. dat n 1930 dergelijke al te groote financieeie schomme lingen den kweekers gespaard mogen blijven. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat afgerond de ontvangsten in het afgeloopen bedrijfsjaar bedragen hadden 113 tegen 59 aan uit gaven, batig saldo dus 54. De aftr. bestuursleden, de heeren v. Dui venvoorde, de Vries en v. d. Ploeg, werden bij acclamatie herkozen. Tot afgevaardigde naar de Algem. Ver gadering werd naast den beer P. Klaasse, die nog een jaar zifting heeft, benoemd de heer G. v. Duinen Jz. Daarna werd nog mededeeling gedaan van enkele wijzingen in het huish. reglement. De heer P. Klaasse bracht nog verslag uit van de laatst gehouden Algem. Vergade ring te Haarlem, terwijl ten slotte door den waarn. voorzitter een pleidooi gehouden werd in zake het ontwateringsvraagstuk. SCHOORL. Geboren: Arie, z. v. Teunis Leeuwen kamp en Antje van Lienen. Johannes Augustinus, z. v. Joseph Kneer en Gudrun Zeiler. Overleden: Johannes Koortens, oud 20 jaar. Jan Hofkamp, oud 71 jaar, te Zandvoort, echtg. v. Jeltje Scherpbier. Martina Tamis, oud 21 jaar, te Bergen, echtg van Johannes Kuijs. Jan Hoogvorst, oud 72 jaar, wedn. v. Jansje Keizer, eerder van Klaasje Hoogvorst. EEN, DIE NIET GETELD WORDT. De Gemengde Tooneelvereeniging „Din dua" zal op Zondag 23 Febr. a.s. in t' Gulden Vlies opvoeren, het uit 3 bedrijven bestaande tooneelspel „Een, die niet geteld wordt". Dit stuk werd door „Dindua" reeds eerder alhier en op andere plaatsen gespeeld en met succes In vele plaatsen kreeg „Dindua" goede recensies. Een ieder, die dit stuk nog niet heeft gezien, kunnen wij dan ook aanraden deze uit voering bij te wonen. Laatste berichten. SCHIPPERSVROUW VERDRONKEN. Donderdagmiddag is een schippersvrouw te Maasbracht bij het afnemen van de wasch overboord geslagen en verdronken. De vrouw is 20 jaar en vertoefde met man en kind te Maasbracht. Alle pogingen om het lijk te vinden bleven zonder resultaat. VISSCHERSBOOT GESTRAND. Hedenmorgen is tijdens den mist een vis- schersvaartuig uit Vlissingen nabij West- Kapelle gestrand en lek gestooten. Een der opvarenden sloeg over boord, maar wist zwemmende den wal te bereiken. De andere opvarenden zijn bij laag water van boord gekomen. Het schip zit bij hoog water nagenoeg geheel onder water. De man die overboord sloeg, is in den kustlichttoren van droge kleeren voorzien. Nader wordt nog gemeld, dat het schip bij hoog water vlot is gekomen en dat de beman ning aan boord is gebleven. DE 75COOOSTE INWONER BEKEND. Bij den Burgelijken Stand e Amserdam is thans bekend geworden, die de 750000ste in woner van Amsterdam geworden is. Het is de pasgeborene Jan Nauta, het 8ste kind van den neer T. Nauta, wonende Korenbloemstraat 5 aan de overkant van het IJ. De wethouder, de heer E. Polak, en een refenrendaris van den burgelijken stand gaan morgenochtend tegen 11 uur officieel het ge lukkige nieuws mede deelen. Een patiënt overleden. De p r e s. merkt op, dat aangezien hij zich houdt aan de werkelijke uitgave en verd. zich vastklemt aan de door hem op papier vastgelegde posten, hij het niet met Lieber- mann eens zal kunnen worden. Den president is bij zijn becijfering geble ken, dat Liebermann in den loop van 1927 5 ton meer heeft uitgegeven, dan bij van de Veendammer ontvangen had. „Dat is dus in uw voordeel", aldus de president. Mr. D u ij s: Daar ben ik al mee tevre den. Raadsheer mr. M e y I i n k (tot Lieber mann) U zult wel inzien, dat wat U gedaan hebt, niet door den beugel kon. De disconto - bank bestond niet en kreeg opeens zonder er iets voor te hebben gedaan, de beschikking over een paar millfoen. Liebermann: Achteraf beschouwd lijkt dat immoreel, doch ik was overtuigd, dat alles in orde zou komen. Ik had het geld toch noodig om andere maatschappijen te koopen. Dat had ik Paardekooper beloofd. Te kwart over 12 krijgt de adv.-gen. dan gelegenheid tot het nemen van zijn repliek. Spr. begint met te herinneren aan de uit lating van mr. Duys over het niet vervolgen door de justitie van verschillende causes celè- bres in ons land. Spr. wil hierop antwoorden, dat hij deze zaken niet kent, maar als mr Duys zoo goed op de hoogte is, zal hij toch zeker wel in de eerste plaats in staat zijn, om al deze knoeierijen onder de aandacht te bren gen van den hoogsten justitioneelen autori teit in den lande, den minister. Ook heeft mr. Duys aldus de adv. gen er zijn verwondering over uitgesproken, dat er geen vervolging is ingesteld tegen mr. Van Gigch. Spr kan hierop antwoorden, dat het O. M. vooralsnog geen kans heeft ge zien, het bewijs tegen mr. van Gigch te con- strueeren. Waar het niet mogelijk bleek, hem voor meineed te vervolgen, was dit nog moeilijker, wat betreft de vervolging voor het misdrijf van bedriegelijke bankbreuk Zoo maar iemand vervolgen zonder de minste kans op eenig resultaat zou aldus spr. monnikenwerk geweest zijn. Wat de gedragingen der advocaten be- betreft, spr. heeft hierover in zija requisitoir met opzet gesproken, omdat deze z.i. hier weinig ter sprake doen. Hoogstens zou met de gedragingen der raadslieden rekening kunnen worden gehouden bij het bepalen van de' strafmaat. Wat echter het opzet oetreft, kan Liebermann geen beroep op zijn raads lieden doen, omdat het als een paal boven water staat, dat het initiatief van Lieber mann en Wolfman is uitgegaan Spr. komt hierna en passant terug op de Atlasplannen. Al mogen deze serieus zijn ge- naar waarnemingen verricht in den nv>! van 14 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ned u,. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.9 te M" chen. Laagste barometerstand 720.4 te Vardö Verwachting: Zwakke tot matigen Zuia Oostelijke tot Zuidelijken wind, meest hekw of licht bewolkt, met kans op ochtendnevel droog, lichte vorst des nachts, overdag lirh+I tot matigen dooi. weest, toch neemt dit niet weg, dat deze*At" las-plannen waren opgegeven voor 25 lUnj 1927 en daarmee verviel ook het Kassiers contract. Ook de borgtocht van v. d. Toorn was door den brief van Liebermann aan laatstgenoemde vervallen. In dezen brief toch schreef Liebermann, dat hij bezig was de Veendammer te verkoopen. Spr. blijft voorts volhouden, dat Lieber mann geweten heeft, dat de beleggingsmaaN schappij Noord-Holland een stroppen-maat' schappij was. Ook blijft het voor spr. vast- staand, dat de prijs der aandeelen is be paald door de dis-agio-calculatie. Op deze wijze voortgaande tracht spr punt voor punt het betoog der verdedigers t» weerleggen. Alleen wil hij toegeven, dat het mogelijk is, dat half Juni 1927 Liebermann in het bezit is geweest van 4—454 ton. Ook wat het juridisch gedeelte van zijn requisitoir betreft is spr. door mr. Kokosky niet overtuigd en meent hij zijn constructie te moeten handhaven. De adv.-gen. pernisteert tenslotte bij zijn eisch tot veroordeeling van Liebermann tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van 8 maan den voorloopige hechtenis. Tegen eenen wordt dan gepauzeerd. Als Liebermann dan door den veldwachter wordt weggeleid, treedt zijn vrouw op hem toe, om hem hartelijk te omhelzen. Het zijn verjaardagszoenen, want heden is Lieber mann 44 jaar geworden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Pieter Mienis en Grietje Stoop. Jacobus Landman en Johanna van der Waal. Frede- rik van der Veen en Martina Tuijn. Franca- cus Vaars en Jacoba van Vuuren. GETROUWD: Sijbrand Keijser en Alida Lienesch. OVERLEDEN: Jan Eriks 42 jaar. AMSTERD ARISCHE BEURS lUuivgngen per draadlooze telefoon). De papegaaienziekte heeft te Amsterdam haar eerste slachtoffer gemaakt. De moeder van het gezin, wonende aan den Hageuoornweg aan de overkant van het IJ, waarvan 3 leden aan de ziekte lijdende waren, en een in observatie is, is heden in het Wilhelminagasthuis overleden. De toestand van de andere patiënten is niet zonder zorg. Vóór President Mr. Jolles op dezen elfden dag van 't strafproces Liebermann, dienende voor het Gerechtshof te Amsterdam, het woord geeft aan den Procureur-generaal, Mr. A Baron van Harinxma thoe Sloten voor het houden van zijn repliek, leest hij eenige ingekomen stukken voor w.o. een schrijven aan het Hof van den accountant J. Vreedenburg te Amsterdam. Uit dit schrij ven blijkt, dat de heer Vreedenburg zich ge noodzaakt ziet de feiten, in verband waar mede zijn naam door den heer L. S. Paar- denkooper tijdens diens verhoor en ook door Liebermann is genoemd, recht te zetten. Pro forma doet de president dan mededee ling van eenige actes en brieven, uit het dos sier aan de hand waarvan hij Liebermann op verschillende punten nader aan den tand voelt. Hiermede gaat geruimen tijd heen. Een half uur lang bespreekt de pres. met Liebermann de bedragen, welke hij uit de Veendammer ontvangen en in de tweede helft van 1927 betaald heeft STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-1NST; LLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank I Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent 102»/m 172i/s 221 1587» 530 301 1157/, W 170'A Calvé Delft Cert,. I 1463/4 Vorige koers 57/, 91 3383/, 477 77V, 160 j, Bethleh. SteellOi'/s Cities Service 32'-/i6 Steel comm1841/, Zweedsche Lucifers 314y16 CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUlTENL. Am. Smelting Anaconda Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lcbong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. j Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend. tExclaim. 5853/, 415 153 132.50 68 1883/, 183 119V, 380 3937, 1677, 1747/8 108 20472 1291', 6i, 363/, 33 1897, 84 707° 95 357 4057° 39U/; 63 267ie Koers van heden te pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 172 530 3 CO 116 -7 1167,-7 1157,-7 171 169.1-71 1681-70 146 145 334 333 47° 3351-»/, 472 471-3 4737,-5 767, 337, 1857, 580 579-80 576 8 5 412 189 183 182 3 182J-4 3927,-4 392 3 167',,--i 1723/, 171-3 -- 108 128 61/, 67,-N 95 957, 3:8 3577, 8 406 406 406-s/4 397 398 63 267, 58-9 587, 58'/a pl.m. 2.15 116 1691/, 3347, 472 3 327r? 577 176-81 234'/, 587, PROLONGATIE vorige koers 23/, pCt. heden WISSELKOERSEN AMSTERDAM 173-J 67/u 189 357 395 7 267u 5Sj-V pCt. Londen i |- Berlijn j Parijs Brussel (Belga) j Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo MET OFFICIEEL. New-iork Italië J Vorige koers 12.127, 59.55 7, 9.77 34.76 48.137, 35.15 66.777, 66.90 66.627, 2.497, 13.06 Koers op hei en 3 uur 12.12'Vu 59.55 9.77 34 751% 48 137* 35 15 66.80 66.90 66.70 2.497* 13.06

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10