Aan Jonge Moeders Wekelijksch Overzicht Rechtszaken VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. VERZUIMD SIGNAAL EN RICHTING AAN TE GEVEN. Raaclselhoskie. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. toer één steek aan beide einden van verfc net zoolang totdat alle steken rtfcainderd zijn; dan afkanten. vu moet ge nog net zoo n stukje breien van witte wol en dan nog twee van ?I"voor je afwerking der pantoffeltjes ten de twee kortste kanten van het hieiwerk aan elkaar genaaid worden; de oom is dan dt' achterkant van de pan toffel, terwijl de hoek er de punt van is. Naai vervolgens het breiwerk aan de "0len vast en „teeken" er daarna met de grijze wol snuit, snorharen en oogen op fliorte en lange steekjes maken!) Voor ye ooren wordt een grijs en een wit oor aan elkaar genaaid en omgevouwen aan den opzetrand; het grijs is de binnen- 7nde van het oor. Als de vorm er goed in zit, moeten de ooren op hun plaats ge haaid. t Ten slotte vraagt een dame mij of ik een aardige peignoir voor haar meisje weet om in deze koude maanden over de nachtpon of pyama aan te doen. Zeer zeker. Een vriendin van mij maakte er een en gaf mij het patroon. Ook hiervoor heeft u twee soorten wol noodig: de wollige bunny-wol en vier- draads Ladyship-vestwol b.v. Gebruik breinaalden No. 7. De peignoir, die ik zag en hier be schrijf, was bijna 60 c.M. lang. De mou wen meetten bijna 36 c.M. en de wijdte bedroeg 89 c.M. U kunt dat natuurlijk allemaal rege len naar de lengte van uw dochtertje. Bij mijn brei-voorbeeld vielen 13 steken op de 5 c.M. in de breedte en ongeveer 20 toeren op de 5 c.M. in de lengte. Begin met de 4 draadswol aan den on derkant van den rug en zet 100 steken op; brei over een lengte van ruim 40 c.M. steeds recht heen en recht weer terug. Daarna aan beide einden van het werk 1 steek meerderen tot driemaal toe, doch steeds om den anderen toer. Bij den volgenden toer beginnen dan de mou wen: zet aan weerskanten van het werk 20 steken op, waardoor dus het totaal aantal steken 146 bedraagt. Hierop door gaan (recht heen en recht terug) over een lengte van 11^ c.M. Voor den vol genden toer geldt: de eerste 63 steken recht; de volgende 20 steken afkanten en de overige 63 weer recht; brei op deze 63 steken nog 4 toeren en kant dan losjes af. Hecht vervolgens de wol aan de halszijde van de andere 63 steken aan en brei ook hier vier toeren. Nu losjes af kanten; dan is de rug klaar. De voor zijde begint eveneens van onderen af met de vierdraadswolzet 55 steken op en Ltei over een lengte van 40Yi c.M. recht heen en recht terug. Daarna drie maal om den anderen toer aan het be gin één steek meerderen; dan aan het schuine gedeelte 20 steken opzetten voor de mouw. Het aantal steken bedraagt nu dus 78 in totaal. Daarna doorgaan met recht heen en recht terug; aan den kant van de mouw het werk recht houden, maar aan den kant van den hals eiken derden toer 1 steek minderen tot het aantal steken tot 63 veiminderd is, nu doorgaan tot ge 11K c.M. hebt gebreid, te rekenen vanaf het begin van de mouw. Kant losjes af De andere zijde van den vooikant net zoo breien. Daarna begint u met de randen langs voorkant, zoom en man chetten. U breit ze met Bunny wol en met dezelfde naalden. Zet 16 steken op; brei recht heen, averecht terug: een rand v^or de onderzijde, voor beide manchet ten en voor langs het voorpand en om den hals. Met een middelsoort haakpen haakt u voor het koord drie rijen lossen, die elk -30 c.M. lang zijn; 'hiervoor gebruikt u de vierdraadswol dubbel. Ten slotte slecht u de drie rijen ineen. Maak nu een paar Bunny-wol-balletjes om onder en het koord te hangen en ga daarbij ?ls v°lgt te werk: haak een ring van 4 'ossen; daarna 8 vasten in den ring; dciarna over 3 tieren om den anderen steek één steek meerderen. Vervolgens wee toeren zonder meerderen; nu twee poeren eiken derdm steek één steek muideren. Breek de wol af, doch laat er on stuk draad aan hangen om het bal- 0 lJt mee vast te maken. Vul het balletje ein?®1 Wo1 en hooht het stevig aan het moe van het koord; nu nog een tweede maken. dp,.°or afwerken worden de schou- ziwren dichtgenaaid; vervolgens de naa t en die der mouwen; hierop maaw de randen langs de peignoir en om I de zijnaden een paar lussen trioAt küord d°or te dit kooid Om onder door den bunnyrand loopen. 41 1 keheei on te Irischen strijkt u de peignoir met een middelmatig warm ijzer aan den achterkant even op. Zitting van Vrijdag 14 Februari. V™* 14 dagen stond terecht de heer Corn. w., chauffeur van de Benzine Maatschappij Shel, die op 10 Dec. zich met zijn tankauto aan de Middelweg te Uitgeest bevindend, met het doel een aldaar geplaatste pomp te vullen, plotseling en zonder eenig signaal of teeken te geven, zijn motor aanzette met het van links naar rechts den weg over te steken, waardoor een passeerenden personenauto, bestuurd door den heer Rijken uit Beverwijk, eensklaps een zwenking naar rechts moést maken en daarbij in aanrijding kwam met een voor den slagerswinkel van Sweeris ge plaatst transportrijwiel, waardoor de auto van den heer R. materieele schade bekwam. Deze zaak was toen aangehouden, omdat het onderzoek niet volledig werd geacht. Gehoord werd alsnog de verbalisant, den rijksveldwachter Van Essen, die volhardde bij het door hem opgemaakt proces-verbaal met de daarvan opgenomen verklaring van den slager Sweris. Voorts overlegde verbalisant een duidelijke situatie-teekening. De heer J. L. N. Visser, monteur te IJmuiden, die zich destijds bevond in den wagen van den heer Rijken, bevestigde pertinent diens verkla ringen, dat door verdachte signaal noch ver- keersteeken was gegeven, waarop het feit bewezen werd verklaard en verdachte ver oordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Gevorderd was niet minder dan 40 boete of 40 dagen hechtenis. EEN VERBODEN WEG BEREDEN EN EEN SULKY IN DEN GROND GEBOORD Voor den kantonrechter stond Vrijdag te recht mevrouw Laetitia Hendrika Sch., echt- genoote van Dr. H. H. te Schoorl, welke dame op 1 September j.1. met een door haar bestuurd 4-wielig motorrijtuig niet alleen den voor alle autoniobielverkeer afgesloten Om- loopweg bereed, doch op den zeer smallen en wegens een langs den wegberm loopende beek tamelijk gevaarlijken weg een voor haar rijdende Sulky, door een harddraver bespan nen en bestuurd door den hulppikeur in dienst van den heer Witteveen, den heer Arie Koor- tens te passeeren, met gevolg dat een aan rijding plaats had, de heer Koortens van het voertuig tuimelde en de Sulky belangrijke schade bekwam. Het was gelukkig, dat de harddraver zeer mak was en de heer Koor tens nog bezijden het autowiel viel, anders was een groot ongeluk niet uitgebleven. De zaak scheen onderling niet geschikt te kun nen worden, zoodat ten slotte nog aangifte was geschied. Mevrouw H., hoewel de materieele in hoofdzaak toegevende, was het niet eens met enkele uitdrukkingen in de dagvaarding, on der meer dat zij roekeloos zou hebben ge reden, wat door haar beslist werd ontkend. Zij reed zeer kalm en betwijfelde of de schade aan de Sulky en de val van den ge tuige Koortens veroorzaakt waren door een aanrijding, doch veronderstelde verdachte, dat een en ander het gevolg was van het plots op zij springen van het verschrikte paard. De heer Koortens, toegevende dat de snel heid van de auto zeer gering was, beweerde echter dat de auto een wiel van de Sulky had geraakt, waardoor dit omsloeg en Koortens deed vallen. Het wiel van de auto had zijn schouder nog geraakt, doch Dr. Heringa, tot wien hij zich had gewend, kon niets abnor maals ontdekken. De plaatselijke toestand is zeer ongunstig voor het rijverkeer, vandaar dat de weg voor auto's is verboden. De reeds smallen weg, die niet toelaat, dat 2 wagens elkander passeeren, wordt bovendien nog meer ver smald door een dichte haag, wier takken over den wegberm heen hangen. Indien echter mevouw H. nog even met voorbijrijden had gewacht, had een meer gunstige gelegenheid bestaan bij de damhek-insnijding bij het land van mej. de wed. Tasse. Aan mevrouw H., die behalve overtreding van art. 22 der Motor- en Rijwielwet ook nog terecht stond ter zake het overtreden van het wegverbod, vroeg de ambtenaar: En berijdt U nog steeds dien verboden weg? Na het gebeurde niet meer, gaf mevrouw H. ten antwoord. De heer P. Strooker, rijksveldwachter te Schoorl, die een schetskaart had vervaardigd ter verduidelijking van het gebeurde, gaf op de vraag van den kantonrechter hoe ver dachte bekend stond als autobestuurster ten antwoord: Goed, meneer! De ambtenaar, die in zijn requisitoir deed uitkomen, dat hier wel degelijk roekeloos was gereden. daa,r de qualificatie „roeke loos" niet uitsluitend behoeft te worden toe gepast op snel rijden, requireerde wegens overtreding van artikel 22 tegen mevrouw Dr. H. 80 boete of 80 dagen hechtenis en wegens het rijden op een afgesloten weg, wat haar op de gebruikelijke wijze was be kend geworden, niet minder dan 20 boete of 20 dagen hechtenis. De kantonrechter, direct uitspraak doende, vereenigde zich volkomen met de definitie van de aanduiding roekeloos ex. veroordeelde mevr. H. ter zake het eerste telaste gelegde feit tot 60 boete of 60 dagen hechtenis, doch vermeenende, dat in het wettelijk ver bond geen tweede veroordeeling mogelijk kon zijn (wat de ambtenaar kennelijk niet met mr. Bastert eens was) sprak haar van het tweede ten laste gelegde feit, het berijden van den omloop) vrij. EEN GETUIGE. DIE MET KOORTS TE BED LAAG. Een 20-jarig chauffeur, de heer Karei S. te Alkmaar, die reeds eenige malen als getuige was opgetreden in een aanrijdingszaak met hindernissen, contra een verhuisauto- chauffeur, zekeren S. Engelburg uit Amster dam, wiens wagen bij het beeld van Mevr. Bosboom Toussaint in botsing kwam met een wielrijder, in casu den heer Salomons uit Heiloo, was op 19 November opnieuw opge roepen, ten einde als getuige voor de meer voudige strafkamer, welk collega bedoelde zaak in hooger beroep zou behandelen, te verschijnen. De heer S. was echter niet var- schenen en had ook niets van zich doen hooren, zoodat hij nu zelf in ongelegenheid kwam en tegen hem ter zake het niet vol doen aan eenige verplichting als getuige (art. 444 Wetb. v. Strafrecht) een strafver volging werd ingesteld. De heer S. verscheen thans zelf als ver dachte en deelde mede, ernstig ziek te zijn geweest destijds. Hij lag met zware koortsen te bed en was absoluut niet gedisponeerd om aan die strafzaak te denken. Zijn ouders hadden hem ook niet herinnerd aan de dagvaarding en was dus een kennis geving mét overlegging van een genees kundige verklaring achterwege gebleven. Natuurlijk kon een dergelijk verzuim, dat hinderlijk was voor den goéden gang der ge rechtelijke zaken niet ongestraft blijven, doch de kantonrechter was bereid rekening te houden met de verzachtende omstandigheden en veroordeelde den délinquent tot slechts f 5 boete of 5 dagen hechtenis. DE HANDHAVER DER WET ZELF IN OVERTREDING. De rijzige heer B. J. F. M., burgemeester van Oude Niedorp, reed in den avond van 12 Januari op weg naar zijn heimat langs de Kanaalkade te Alkmaar in zijn vierwielig motorrijtuig met de koplampen op volle sterkte, hetgeen niet ontging aan den bij de Frieschebrug met de verkeersregeling belaste politieagent, die dan ook plichtmatig proces verbaal opmaakte, want vorst of bedelaar, voor de wet zijn allen gelijk, zegt men De burgemeester stond dan ook nu in opti- ma forma en voerde ter zijner verdediging 3 redenen aan, prima, dat de batterij zijner kleine lampen was versleten en deze alzoo on voldoende lichtsterkte hadden op een donke ren weg met vele zijwegen als de Kanaalkade, secundo, dat hij had vermeend dat de Kanaal- kade niet behoorde onder de bebouwde kom der gemeente en tertio, dat iedere aanwijzing dienaangaande op bedoelde weg, ook niet wat betrof de maximum snelheid, ontbrak. De ambtenaar lichtte daarop in zijn requi sitoir den burgemeester wat beter in en be toogde, dat in de eerste plaats de bebouwde kom verlichting in de orde had moeten zijn en het voorts niet door de wet werd voorgeschre ven, dat iederen weg zou moeten zijn voorzien van de door den burgemeester bedoelde de gemeentelijke schoonheid toch al niet verhoo- gende borden. Het was voldoende dat der gelijke kennisgevingen aanwezig waren bij den ingang van de gemeente, in dit geval aan de overzijde van het kanaal nabij de Friesche brug. Gevorderd werd 7 boete of 7 dagen, welke straf door den kantonrechter goed gunstig werd gewijzigd in 3 boete of 3 da gen hechtenis. WETTELIJK NOG NIET VOLDOEND INGEBURGERD. Een te Alkmaar wonend en werkend ar beider, de heer H. v. d. V., was op 8 Jan. in conflict gekomen met de gemeentelijke politie verordening, waarvan o.m. wordt voorge schreven, dat het smalle Verdroykenoord slechts in één voorgeschreven richting mag worden bereden. De heer v. d. V. nu reed ook wel in één richting, doch helaas in de ver keerde richting, zoodat hij nadat het feit ambtelijk was geconstateerd de gebruikelijke convocatie in ontvangst had te nemec. De overtreder heden terechtstaande, erkende'dé tenlastelegging, doch excuseerde zich met te zeggen, dat hij, uit Hoorn komende, nog slechts een K jaar burger van Alkmaar mocht worden genoemd en zich nog niet vol doende op de hoogte had gesteld van hetgeen hier wel of niet geoorloofd was. De kanton rechter kon zich zulks indenken en legde geen hoogere boete op dan 2 subsidiair 2 dagen. DE ARBEIDSWET IS GELIJK AAN EEN ONZICHTBARE MOLLEN- KLEM. De welwillendheid zijner vriendelijke huurlieden was indirect oorzaak, dat de heer Alex Q., parapluiehandelaar en reparateur te Alkmaar heden als verdachte voor den kantonrechter moest verschijnen. De heer Q. namelijk heeft niet de beschik king over een loopknecht, daar de parapluie- reperateur hem niet veel meer legt dan wind, en als hij nu zelf geen gelegenheid heeft, de gerepareerde regenschermen te be zorgen, maakt hij gebruik van de gratisdien sten van zijn buurlui's oudsten zoon, om be doelde parapluie's aan de adressen te be zorgen. Op 1 Febr. echter was de oudste zoon, niet beschikbaar, en was de fami lie zoo goed een jonger broertje met de bezorging te belasten. Helaas echter had deze jongeling den wettelijken leef tijd nog niet bereikt, welke ongunstige om standigheid echter zelfs in den afgelegen v. d. Meijstraat aan het scherp speurend oog van een politieagent. Evenwel werd heden door ambtenaar en kantonrechter toegege ven, dat de vaderlijke zorg van den Staat wel eens hinderlijk kan zijn, doch er mag niet verzuimd worden ernstig op deze over tredingen te letten. De gerequireerde en op gelegde straf bedroeg echter slechts 1 boe te of 1 dag, zoodat de heer Q. van de milde stemming der wetshandhaver vermocht te profiteeren. MOEDERS KINDERMEISJE IN ZIJN STUDIËN BENADEELD. Het oudste nog leerplichtig zoontje Rein van mej. Neeltje P. geboren B. te Alkmaar moet op de kleine kinderen passen als zijn ziekelijke moeder zich op dokters spreekuur bevind. Deze travesti rol werd ook op 25 No vember door hem vervuld, doch daar moeder toen blijkbaar verzuimde permissie tot schoolverzuim te verzoeken, moest zij heden terecht staan wegens overteding der leer plichtwet en werd dienovereenkomstig ver oordeeld tot 3 boete of 3 dagen. ONGEDIPLOMEERDE RIJKUNST. De 19-jarige monteur Petrus K., in dienst als monteur bij den geragehouder Mienesma te St. Pancras werd op 5Febr. te Oudorp als bestuurder van een auto gesnapt, omdat hij geen rijbewijs kon toonen. Heden voor dit gemis terecht staande, beweerde hij wel te kunnen rijden, doch geen kapitaal te bezit ten zich een rijbewijs aan te schaffen. Zijn patroon wenschte die kosten niet te dragen. Op bedoelden datum was hij alleen thuis en kreeg men een spoedopdracht voor een taxi met bestemming Alkmaar. Hij had het er toen maar op gewaagd met bovengemeld noodlottig gevolg. Gewaarschuwd werd te gen het nemen van dergelijke dubieuze proe ven in het verschalken van de wetscontro- leurs en opgelegd 3 boete of 3 dagen. FIETSRIJDER ZONDER MINSTENS 1 HAND AAN HET STUUR IN ALKMAAR TEN STRENGSTE VER BODEN. De 19-jarige kantoorbediende Ter V., had zich op 6 Februari, berijdend den Kennemerstraatweg te Alkmaar, op de hier boven omschreven en aldaar gevaarlijk ge achte manier op het rijwiel voortbewogen. Dies maakte hij nu zijn opwachting bij den kantonrechter en gaf dezen de toelichting dat hij op deze wijze zijn verstijfde handen had willen wannen. Dit verwarmingssysteem bleek evenwel in het gegeven geval niet uoor- deelig, daar het jonge mensch werd veroor deeld tot 3 boete of 3 dagen. Waar echter deze methode van fietsrijden nog-dikwerf hier ter stede wordt toegepast, willen we nog even met nadruk er op wijzen, dat zulks in Alkmaar bij politie verordening is verboden op straffe bij de verordening be paald. OUD, ARM, EERZUCHTIG EN EERLIJK EN TOCH NIET IN- AANZIEN. De 66-jaiige kistjesventer Evert D. uit Zaandam had zich op 8 Februari begeven naar de Rijp dat hij geregeld bezoekt, zonder tot dusver te zijn gehinderd. Doch op gemel- den datum was het misère, daar hij, als heb bende geen vergunning, werd geverbaliseerd en het .venten hem werd verboden. De oude man stond heden terecht en klaagde: ik heb toch eerlijken handel- ik ben toch geen bede laar! Werken kan ik niet meer en ik moet tcch leven. Moet ik dan verhongeren? Zie vergunning te krijgen, adviseerde de kantonrechter. Die krijg je vast niet, antwoordde de man mistroostig, ik ben in 1919 uit Duitschland gekomen. Daar heb ik als soldaat dienst ge daan tot ze me niet meer noodig hadden. 't Was wel een zielig geval, maar de kan tonrechter kon er ook al niet meer aan deen dan de straf niet zwaarder te maken dan 1.50 boete of 1 dag. EEN WILDEMAN. Revolverheid De rechtbank te Rotterdam heeft bij ver vroeging vonnis gewezen in de zaak tegen den caféhouder die op 18 December van het vorige jaar in de woning van zijn ouders aan de Schildstraat zijn vrouw met dood slag zou hebben gedreigd, toen zij niet meer bij hem terug wilde komen. De man zou met een revolver door de kamerdeur hebben ge schoten en daarna zou hij met zijn revolver op straat op agenten hebben geschoten, die hem pas wisten te arresteeren, nadat de man door een kogel in zijn vut was gewond. Naar het oordeel van de rechtbank is niet komen vast te staan of verdachte wel op de agenten heeft geschoten. De dagvaarding vermeldt niets over 't schieten door de deur. De rechtbank wees de stukken terug naar den rech ter-commissaris met het oog op e reclasseeringsrapport. De rechtbank gelastte de invrijheidstelling van den verdachte. Als het huidje van uw kindje stukgaat of smet geneest het dan met Purol en houdt het bovendien altijd zooveel mogelijk droog met Purolpoeder. Belde artikelen bij Apotb. en Droglstr.n. Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. Meneer Duval, u blinkt op oorspron kelijke wijze uit. (Lublin en Po.) De vruchten moesten wel in zeven hoopjes verdeeld worden, want zij Oom gelogeerd. (Linz en Metz). waren met zijn zevenen bij hun Liet Hans u ezeltje rijden? (Saez). in Nora's Heb je die som meteen boekje opgeteekend? (Somme en Inn). 2. Bril, Azië, Brazilië. 3. Vader zei: „het aantal appelen be« draagt XIII. Wanneer ik dat getal door een streep in twee helften ver deel, krijg ik VIII. Ik zal jou de bovenste helft VIII of 8 appelen geven." 4. Sein Sebastopol. berg j ebbe 'MM Anna mist O t t o o d e r sper boot kool Voor kleineren. 1. Het winterkoninkje. 2. Sloep, soep. 3. Een meizoentje of madeliefje. 4. Sassenheim. OM O PTE LOSSEN. Voor grocteren. 1. Mijn geheel noemt een gedeelte van ons land, dat met 11 letters ge schreven wordt. Een 1, 9, 3, 5 dient om iets te steunen, maar ook dikwijls om iets aan te plakken. Een 7, 2, 9, 10 maakt deel uit van een gebouw. Een 11, 10, 3, 5 is e enander woord voor nuk, kuur. Als je valt, kun je licht een 8, 2, 3, 5 oploopen. Een 7, 9, 6, 5 is e enlichaamsdeel van een roofdier. Een 4, 2, 6, 7 heb je aan elke hand. 2. Verborgen plaatsen in ons land. Zag je al die fietsen bijtijds? Neen, wij zagen alleen de laatste en wij konden nog maar nauwelijks in veiligheid oversteken. (2) Jan had elf teekeningen gemaakt in de vacantie. Hoeveel appels zijn er? Heeft Jaap te nHalve er enkele in zijn zak ge stoken? Midden in zijn hol stond de leeuw te brieschen. Moeder zal koek bestellen vandaag. <2> 3. Kruieraadsel. Op de beide kruisjeslijnen komt de naam van een stad in Noord-Holland X X X XXXXXXX X X X een medeklinker, een rond voorwerp. een zwemvogel. 't gevraagde woord. een mooie bloem. schrijfgereedschap. een medeklinker. 4. Maan pet kerk cent den -* hen hëester. Bedenk een rijmwoord op elk der bo venstaande woorden, maar doe dit zóó, dat de nieuwe woorden, in de zelfde volgorde genomen, een be kend spreekwoord vormen. Voor kleineren. 1. Twee broertjes loopen steeds in 't rond D' één vlugger dan de ander; Tesamen doen zij trouw hun plicht, Zij hooren bij elkander. 2. Met n ben ik een lichaamsdeel, met r heel groot en met 1 een ander woord voor zinspreuk. 3. Mijn eerste is een uurwerk, mijn tweede een verblijfplaats en mijn geheel vindt men in sommige vruchten. 4. Wat gaat precies even hard als een auto? 1° 2° 3° 4° 5° 6° 7° rij FONDSEN. 8 Febr. j 10 Febr. 11 Febr. 12 Febr. 13 Febr. 14 Febr 6 obl. N.W.S. 1000 1922 5 idem 1000 18 1000 '17 1000 '16 1000 '26 1000 '22 100 '23 1000 '21 D 1000 '17 4J4 idem 4 idem 434 O.-Ind. 6 idem 6 idem 534 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank. Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabeliabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebake' Comm Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie Êxdiy luenO, y 10391/01 103'V,« 103U/,» 102''/is 102H/16 102 V* 100'i/is 100} 100 Vin 95} 95 Vis 96 96} 96'»/i« 9613/16 102 102 102 103Vi« 103f 103H/1# 101| 101} 100| 100 A, 100} 219 221 159 158} 158} 172} 172} 171} 535 535 530 175 173} 173 344 f 337} 343} 118} 120} 121} 408 411 429 467 466 471} 161} 160 Vb 159} 102} 103} 102} 47ï 47'VM 47} 1827/w 183} 182»/,, 311} 315 3151/w 152} 153} 152 579} 584} 581} 409 408 408} 380} 3811 396 395} 395 169 174} 169} 125 128f 125} 36 36 36} 102} 102} 101 188} 188 188 180} 375} 379 382 348 348 347} 90} 93 92} 396} 400VI6 397 227 233 234} 3} 3 3 103u/,c 103*/,, 103I3/,, 10211/16 102»/W 102} 100 1/16 1C0} 1003/. 961 96} 96} 96'»/i« 96} 97 102 102 102 101} 100"/l6 100} 100} 220 221 220 158} 158} 158 172} 173} 172 91 170} 168} VI 342 338} 332} 118} 115; 115; 431 425 481} 477 470} 160 160} 155'Vw 103 103} 103} 47} 47} 46} 184f/w 184} 1853/,, 315 3141/is 314 152} 153 152} 582 585} 577 409} 415 412 380 378} 393| 393} 391} 439 438 17 174; 172} 127 129} 128} 37 36} 36} 100 101 101} 188} 189} 187} 180 177 177 385 391} 396 352 357 357 93 95 94} 400} 405} 406? ~2 2} ..-.i

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7