mtMistht tmraiit. Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos &lijnhardt's Zenuwtabletten Binnenland Zaterdag 15 Februari provinciaal nieuws T De voorzitter bracht hierop het vol gende jaarverslag uit: Administratiën Belastingzaken Controle Balansen A. DE WAAL, Alkmaar, Geestersingel 51, Telef 683. ho 39 1930 riBfl«rd twee sn dertigste Jaargang. BERGEN. Jaarvergadering V.V.V In „De Rustende Jager" werd gisteravond de algemeene vergadering der V.V.V. gehou den onder voorzitterschap van den heer C. F. Zeiler, die het betreurde, dat de opkomst niet zoo groot was als gewoonlijk. (Èr wa ren een 46-tal leden aanwezig). Spr. schreef dit toe aan het slechte weer en aan het vele, dat er in Bergen te doen is. De door Mr. Judell als secretaris gelezen notulen werden onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van het jaarverslag vroeg de heer Beyneveld om welke stukken het gaat, bij het streven inzake het behoud van het Westerbosch. Spr. vestigde de aandacht op de Graaf Willemlaan en den Brederodeweg. De voorzitter kon nog geen vaste mededeel ingen doen, wel kon hij zeggen, dat men op den goeden weg is. De zaak heeft de aandacht van den Raad De heer Beyneveld had opgemerkt, dat een boschweg in de omgeving van de Bredercdelaan verloren gaat. De voorzitter betoogde, dat dat geen weg was in de zin der wet, doch hij zegde .toe, dat het bestuur pogingen bij de bouw maatschappij zal doen om te trachten, daar ide toegang tot het bosch blijvend te verze keren. In het jaarverslag wordt met voldoe ning geconstateerd dat het seizoen 1929 voor het hótel- en pensionbedrijf gunstig geweest is, zelfs over 't algemeen nog beter dan 1928. Ten deele is dit zeker te danken aan den langen en mooien zo mer. De voorzomer was minder gunstig en bijna even koud als t' vorig jaar; des niettegenstaande hebben verscheidene zaken toch een beter vóór-seizoen ge maakt dan in het voorafgaande jaar. Door het mooie weer was ook het pas- santenverkeer drukker dan het jaar te voren. Vreemd genoeg bleven echter eenige ongemeubileerde huizen on verhuurd; Zilfs te Bergen aan Zee bleef een enkele villa leeg staan, 't geen voor zoover ons bekend, nog nimmer is voorgekomen. Nogmaals dringt het bestuur er op aan ons Informatie-Bureau toch voor al in het drukst van het hoofdseizoen op de hoogte te houden van beschikbare plaats. Het bezoek van Nederlandsche fami lies was wederom bevredigend, terwijl het aantal buitenlandsche gasten eenigszins toenam. Uit den aard der zaak vertoefden buitenlanders meestal te Bergen aan Zee; evenwel hadden toch ook sommige hötels en pensions te Ber- gen-binnen enkele buitenlandsche gasten. Dank zij de gereorganiseerde vreem- delingenlijst van de Badbode, welke thans door de V. V. V. verzorgd wordt, zijn wij in staat een zuiverder overzicht te geven van het vreemdelingenbezoek aan deze gemeente. Volgens deze lijst, loopende over 13 weken, was het hoog ste aantal vreemdelingen dat tegelijk op een gegeven dag hier vertoefde 4669 (iijst van 10 Augustus 1929). Terwijl vol gens deze lijsten in den loop van het seizoen 14.719 verschillende vreemdelin gen hier korter of langer verbleven. Hier van waren slechts 196 buitenlanders t.w. 125 Duitschers, 20 Zwitsers, 19 Engel- schen, 1 Amerikaan, 8 Denen, 5 Oosten rijkers, 5 Belgen, 2 Franschen, 1 Pool en 1 Chinees, de rest, 14.523 personen, wa ren Nederlanders. Leden. Aan het eind van het jaar 1929 telde onze vereeniging, na aftrek van een 10- tal wanbetalers, 464 leden, terwijl door 2 leden alsnog de achterstallige contri butie over 1928 voldaan werd, zoodat 1398.contributie van leden werd ontvangen. Bovendien van 39 donateurs de somma van 331.—, zijnde tezamen 1729.een .iog nooit bereikt bedrag. De tot werving van leden benoemde commissie had wel eenig succes; een woord van dank aan de heeren die dit resultaat bereikt hebben. Middelen wor den dooi het bestuur beraamd om het ledental steeds uit te breiden. Tot voldoening van het bestuur gaven enkele leden, het groote nut van onze 'ereeniging voor hunne bedrijven in ziende, zie' vrijwillig op als donateur, hun contributie met een flink bedrag verhoogende. Dit waren uitsluitend hótel- en pensionhouders, zéker éérstbe langhebbenden. Het bestuur hoopt ech ter dat hun goede voorbeeld gevolgd zal worden niet alleen door hun collega's, maar vooral ook door de leveranciers van deze zaken, die toch immers minstens een even groot, zoo niet grooter, belang hebben bij een intens vreemdelingen verkeer. In dit verband is het wellicht interessant er op te wijzen, dat een ge publiceerde statistiek in Amerika vast gesteld heeft dat van de door vreemde lingen uitgegeven bedragen slechts 7 aan de hötels komt en de overige 93 aan anderen ten goede komt. Subsidies. De gemeente subsidieerde wederom tnet 1000 en de Kamer van Koop handel met 0.10 per lid over het vorig jaar, zijnde 42,60. De gemeente nam tevens weer deel in de garantie voor de zomerfeesten tot een maximum van f 1000.welk garantiefonds dit jaar niet behoefde te worden aangesproken. Bestuur. In plaats van notaris van Riet, die v9'8ens roaster moest aftreden en Z1^h niet herkiesbaar stelde, werd de candi- daat van het bestuur, de heer C. Bogt- tnan Azu., met groote meerderheid ge kozen. Het afgeloopen jaar heeft reeds bewezen dat deze keuze een goede ge weest is; de heer Bogtman heeft zich als een ijverig bestuurslid doen kenner. Informatie-bureau. De werkzaamheden van het bureau nemen elk jaar toe. In den loop van dit jaar kwamen niet minder dan 3039 aan vragen binnen, het hoogste getal dat ooit bereikt werd. n.1. 2644 in 1928 2387 in 1927; x.130 in 1926, enz. Wanneer wij er nog eens aan herinneren dat 6 a 7 jaar aanlal aanvragen ongeveer 1000 beliep, dus thans verdrievoudigd is, geeft dit een goed begrip hoezeer het werk van de administratrice is toegeno men. Bij voortduring is uw bestuur ten zeerste tevreden over de wijze waarop mevrouw Evenhuis haar taak opvat en vervult De finaaeieele toestand op het eind des jaars, alhoewel niet be paald slecht te noemen, diende toch gunstiger te zijn. Wij hebben niet meer, als in vroeger jaren, een reservefonds achter ons. Wij begonnen het jaar 1929 met een batig saldo van 76.47 Vx en sluiten het jaar met een batig saldo van 50.55. Groote zuinigheid was noodig om de rekening te doen klonpenvooral de reclame moest tot een minimum be perkt blijven; hieraan kon dit jaar slechts 714.68 besteed worden. De re kening en verantwoording sluit in tel ling met 4931.54 H. Waar groote uitga ven ons te wachten staan, is verruiming der inkomsten een noodzakelijke eisch. Geïllustreerde Gids. Hiervan werden 743 stuks verkocht en wel 399 a 60 cent (a. boekhandelaren enz.) en 354 a 75 ct. Gratis werden 10 stuks uitgereikt, 8 zijn in depót bij „Alc- maria", 14 in voorraad op het bureau en nog 1420 bij de drukkerij, waarschijnlijk dus nog genoeg voor de beide volgende jaren. De geheele oplaag is b3taald, dus bezit onzer vereeniging. Gratis re lame-boekje. Deze boekjes zijn nagenoeg op. Een nieuwe oplage wordt voorbereid; er zul len eenige nieuwe foto's in verschijnen, eenige oude vervallen en het boekje zal in een nieuw kleed gestoken worden. Deze herdruk brengt een belangrijke uitgave met zich, welke echter gedaan móét worden: het boekje is buitenge woon nuttig. Pensionlijst. In verband met het steeds toanemen- de aantal aanvragen wordt ook de vraag naar deze lijst steeds grooter; dit jaar rr.oest een niet onbelangrijk aantal wor den bijgedrukt. Voor de zakenmenschen is déze lijst tevens een buitengewoon goede reclame. De opbrengst van de daarin opgenomen adressen bedroeg 757.en vertoont steeds een langza me stijging. .Jaarcontracten. Er werden 825 contracten verkocht, terwijl er nog 140 in voorraad zijn. Zij moet jn dus herdrukt en het bestuur zal wijzigingen aanbrengen, welke de prak tijk heeft uitgewezen dat gewenscht zijn. Er zullen 2 afzonderlijke formulieren verschijnen, voor pension en gemeubi leerde huizen. Publiciteit. Hieraan werd slechts 714.68 besteed, de ka^ liet niet méér toe. f Aan buitenlandsche reclame door onze vereeniging kan in het geheel niet gedacht worden. Het is U bekend dat de een aparte commissie had ingesteld, de A. N. V. V. al sedert verscheidene jaren commissie voor Noordzeebadplaatsen, +en einde speciaal de buitenlandsche re clame voor de Noordzeebadplaatsen ter hand te nemen. Aan deze commissie droeg onze vereeniging tot nu toe 25. per jaar bij. Jaarlijks sloot de rekening dezer commissie met een belangrijk te kort, 't geen dan door de algemeene kas der A. N. V. V. werd bijgepast. Toch was het bedrag waarover men beschikte ab soluut onvoldoende en dienden andere maatregelen genomen te worden. Op voorstel van den heer Cremers te Noord- wijk, aangevuld door uw voorzitter, be sloot de A. N. V. V. daarom deze com missie te reorganiseeren en uit te brei den. Deze reorganisatie is inmiddels tot stand gekomen. De commissie bestaat nu, behalve uit de 7 personen die reeds lang zitting hadden, (vertegenwoordi gers van V. V. V.'s en dergel. lichamen) uit de burgemeesters van alle Noordzee- baaplaatsen in Nederland. Een begroo ting werd opgemaakt van 7500 per jaar, geldende als minimum voor de eer ste 3 jaar en de verschillende badplaat sen werden voor een zeker percentage van dat bedrag aangeslagen; b.v. Sche- veningen voor 30 Zandvoort 20 Noordwijk 10 enz., tot de allerkleinste 1 Aanvankelijk werd Bergen aange slagen voor 8 doch uw bestuur meen de hiertegen bezwaar te moeten maken. Immers alhoewel gelukkig ook te Ber- genbinnen soms buitenlanders hun zo merverblijf beginnen te vestigen, is toch Bergen aan Zee in de eerste plaats aan gewezen voor buitenlanders, en meen den wij dat er een schromelijke wanver houding zat in de vastgestelde percen tages (vergelijk: Noordwijk 10 Bergen aan Zee 8 Egmond e. a. 1 of 2 In opdracht van uw bestuur bracht uw voorzitter op de laatste vergadering der bedoelde commissie deze bezwaren naar voren en verklaarden wij ons accoord met een percentage van 5 is dus 375 per jaar. Daarna werd een en ander met het gemeentebestuur en met éérst-be langhebbenden te Bergen aan Zee be sproken, met het resultaat dat B. en VV. een bedrag van 100 cp de gemeente- begrooting brachten, de direct belang hebbenden te Bergen aan Zee een be drag van 225 toezegden en wij u thans op onze begrooting voorstellen de V.V.V. 50 te doen bijdragen. De V. V. V. werd belast met het incas- seeren der gelden en overmaking aan de A. N. V. V. Ofschoon het bedrag van 7500 niet buitensporig hoog genoemd mag worden beschouwen wij dit als een j begin voor doelmatige reclame in het buitenland, zooals alléén de A. N. V. V. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende ülazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. met hare vele buitenlandsche relaties in staat zal zijn op juiste wijze te voeren. Het ligt in het voornemen, bij welslagen van deze plannen, later uitbreiding aan een en ander te geven. Bondsvergadering. De heeren Klomp en Leijen vertegen woordigden onze vereeniging op de alge meene vergadering der A. N. V. V. te Tilburg, waarover zij straks rapport zul len uitbrengen. Zomerfeesten. Het is U allen bekend dat het grootsch opgezette Bloemencorso dit jaar te elf der ure moest worden afgelast; nóch de daadwerkelijke, nóch de financieel e steun bleek voor dien opzet voldoende. Het was, gezien den beperkten tijd, niet meer mogelijk een vrij bloemencorso, zooals andere jaren, te organiseeren. Daarbij kwam dat het bestuur eenigs zins huiverig was hiertoe over te gaan, omdat immers de laatste jaren reeds ge bleken was, welk een enorme moeite het kostte met een behoorlijk corso voor den dag te komen. Juist dódrom, vree- Zonde voor een inzinking van het jaar- lijksche zoo goed bekende Berger Bloe mencorso, had het bestuur het nieuwe plan opgezet; jammer dat dit mislukte. De verlichtingsavond slaagde echter buitengewoon. Deze brengt voor onze vereeniging echter groote kosten mee, waartegenover géén ontvangsten staan. Na aftrek van de terugontvangen saldi van feest- en buurtcommissies, bleef ten laste onzer vereeniging nog 612.88. Wij besluiten dit jaarverslag met een woord van dank aan allen die ons werk in het afgeloopen jaar hebben gesteund en spreken de hoop uit dat het nieuwe jaar 1930 niet minder gunstig voor onze vereeniging en onze leden moge zijn dau 1929 was. Wordt vervolgd. SINT PANCRAS. (Vervolg.) Misschien kan dit een belemmering zijn om in de toekomst huizen midden in de kom te bouwen. Wethouder Duif: De voorzitter heeft ge zegd, dat er in B. en W. geen eenstemmigheid heerschtte en nu wenschte ik hier uitdrukkelijk te verklaren: „Ik ben de tegenstander". En nu vraag ik rechtstreeks aan den heer v. Kam pen of het waar is, dat door hem is gezegd, dat ik voor het plan was en zoo ja, hoe of wet houder van Kampen dit kan zeggen. Weth. van Kampen verklaarde in antwoord hierop geen zin te hebben altijd uit te leggen; dit weet ik van die en dat weer van die per soon. In de eerste bespreking heeft wethouder Duif inderdaad verklaard tegen een bouwver- bod te zijn, alhoewel later de belanghebbende tegenover de gemeente-opzichter beweerde, dat weth. Duif voor het stichten van een weg was, daar deze hem had aangeraden er reke ning mede te houden, dat er een weg zou ko men. Een heftige discussie ontspon zich hierover tusschen de wethouders. Weth. Duif verklaarde het gezegde voor een groote onwaarheid en wilde dit niet op zich laten zitten. De voorzitter gaf een uiteenzetting van de toedracht, waaruit bleek, dat de opzichter aanvankelijk door een bewering van belang hebbende in de meening heeft verkeerd, dat wethouder Duif voor een bouwverbod was Later heeft de heer Duif tegenover spr. ver zekerd, tegenstander te zijn. Weth. Duif noemde de bewering, als zou hij er voor zijn, een groote leugen en vond het meer dan ergerlijk door dergelijke praatjes er bij in gesleurd te worden, als zou hij ge tracht hebben den heer Ploeg te bewegen een overpad te verleenen, terwijl hij zou geweten hebben, dat zulks in de toekomst toch niet kon. Moet, aldus spreker, de mogelijkheid van kassenbouw op de Geest worden afgesneden, omdat deze man hier een huis wil zetten Bij mij liggen de belangen van de tuinbouw voor. omdat dit is het belang der heele gemeente Kassenbouw is geen weelde nu de bewoners van den vroegen morgen tot den avond moe ten werken aan de kool, die geen cent waard is. Moet nu een goede gelegenheid om de kwij nende welstand te herstellen door het glasbe drijf worden bemoeilijkt door een weg, die de Geest middendoor snijdt. Wij kunnen de Geest niet missen voor de tuinbouw, dus waarom moet deze man belemmerd worden in zijn be drijf. Als in beginsel het bouwverbod wordt aangenomen, komen er verzoeken om huizen te bouwen en wordt de tuinbouw op de Geest belemmerd, welke m. i. juist nu zooveel mo gelijk moet bevorderd worden, want als het de tuinbouw goed gaat, dan gaat het iedereen goed. Zoo heb ik in B. en W. gesproken en ge tracht de voorzitter en de heer van Kampen er vanaf te houden deze zaak in bespreking te brengen. Het is niet mijn voornemen geweest er veel over te zeggen in het vertrouwen dat alle leden zouden spreken zooals ik, doch nu de zaak zoo geloopen is. verklaar ik het voor groote onzinnigheid, indien de voorzitter en wethouder van Kampen met zulk een voorstel in den raad zouden komen. Hierop volgde een verwarde discussie, waaraan echter onmiddellijk door den voor zitter een einde werd gemaakt. De voorzitter verklaarde hier de leiding te hebben en niemand anders. Ik heb, aldus spr., wethouder Duif voldoende gelegenheid ge geven zich uit te spreken, thans wil ik zelf in de eerste plaats hem antwoorden, en ik ver zoek u, mij niet in de red- te vallen. Ik kan mij niet begrijpen, hoe wel Duif op het idee komt, dat er bij mij eenig plan bestaat voor het aanleggen van een weg en ik tart hem dit aan te toonen uit het door mij gesprokene. Ik kom niet met voorstellen, doch vraag alleen het oordeel van den raad. Als regeeren is vooruitzien, dan is het de taak van ieder ge meentebestuur om vooruit te zorgen, dat er eenige regelmaat blijft bestaan in de huizen bouw en dat er maar niet zoo in het wilde weg wordt gebouwd zonder te letten op het aan zien der gemeente. Niets anders is mijn bedoe ling dan het tegengaan van wilde huizen bouw midden op den Geest en midden in de Kom der gemeente. Geenszins ontken ik, dat er vele en groote bezwaren zijn, doch ik acht het gemeentebelang voor de toekomst om ont siering tegen te gaan en ik begrijp niet ho? weth. Duif dit als onzinnig kan kwalificeeren Al komt de Geest vol met kassen en waren huizen en al komt er nooit een weg, bij huizen bouw zonder eenige orde en regelmaat voel ik het als plicht van ieder gemeentebestuur zooveel mogelijk op te komen en te waken voor ordeloosheid en ontsiering in het belang van het aanzien der gemeente. Tenslotte is het allen de bedoeling hieromtrent en zake lijke bespreking te houden. Weth. Ehiif: Er staat stichting op de con- vocaat. De voorzitter: Er staat bespreking stich ting. De heer Lek vond het doel wel sympathiek en 't inzicht niet kwaad, doch verwachtte vee', en hardnekkig en eindeloos verzet en ook de plaats niet geschikt voor een weg, die daar veel kosten zou meebrengen. Z.i. kon de grond daar voor de tuinderij niet gemist worden. Hij kon dan ook dit idee niet steunen. Misschien is er een anderen weg te vinden. De voorzitter wenschtte alleen deze vraag te behandelen: Acht de raad den tijd gekomen voor een bouwverbod aldaar ja, of neen? An ders niet. Er is geen ander middel om wilde huizenbouw tegen te gaan behoudens dat een belemmerende bepaling in de bouwverorde ning betreffende een 2 M. breede uitgang naar den openbaren weg De heer Slijker verklaarde zich niet tegen een bouwverbod, doch wel tegen de stichting van een weg en indien dit aan een bouwver bod is verbonden, zal hij zich ook tegen een bouwverbod verzetten De heer Snel had gemerkt, dat hier wel ter dege is gesproken over de stichting van een w?g, waar hij sterk tegen is om verschillende redenen. Wat wil de man, die hier een bouw vergunning heeft aangevraagd? Een bedrijf stichten. Welnu, dat is mooi. Wij mogen de ontwikkeling van die bedrijven niet in den weg staan, onverschillig van wie en wat voor be drijven, indien er brood in verdient wordt, be- teekent dit vooruitgang in de gemeente. Vol- fens spr. kan de grond allerminst geruist wor- en voor de glascultuur. Ik noem het verre gaand, dat er in de Langendijker courant een berichtje is geplaatst en ik vraag mij af, door wie dit is gedaan, nog voordat wij als leden van den raad tijd hadden de agenda in te zien en mij is door een grondeigenaar meegedeeld, dat ditzelfde bericht reeds oorzaak is geweest van belangrijke schade door het afspringen van verkoop van grond voor kassenbouw. Voorts kan spr. zich begrijpen, dat weth. Duif zich beleedigt achtte, alhoewel hij geen vriend van hem is, door dergelijke rondgestrooide praatjes. Voor zoo'n politiek moet men zich in acht nemen. Het bouwverbod mag misschien over honderd jaar zijn nut afwerpen, doch dan zijn we er niet meer, doch in de naaste toekomst kan de Geest als tuingrond nog dui zenden guldens opbrengen. Komt de weg er door, dan is de geestgrond waardeloos gewor den. De heer Muurling was van meening, dat de tijd nog niet daar is voor een bouwverbod Mcgelijk kan uit de besprekingen nog iets goeds geboren worden, zoodat er in de bebou wing meer regelmaat wordt betracht De zaak moet z.i. rustig worden overwogen. De voorzitter merkte op, dat de heer Muur ling een juist antwoord heeft gegeven op de gestelde vraag en als de raad dezelfde mee ning heeft als de heer Muurling, dan is deze zaak hiermede afgehandeld. Spr. hoopte, dat de besprekingen dit resultaat mogen hebben, dat er bij den huizenbouw meer gelet zal worden op orde en regelmaat De heer Koelemeij gaf als zijn meening te kennen, dat er over deze zaak al meer dan ge noeg was gesproken en wilde het verder wel gelooven. De voorzitter sloot hiermede de discussie. Op een verzoek van het P.E N. om een stuk grond in erfpacht te verkrijgen naast de transformator op het sportterrein, groet 90 M2. tegen een canon van 30 cent per M2., werd besloten, de gevraagde oppervlakte be schikbaar te stellen voor een bedrag van 50 per jaar. Op een verzoek van het Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart tot goedkeuring van de be grooting, waarop een post van 85 gemeente subsidie te verrekenen door het gebruik van een schoollokaal, werd gunstig beschikt Hierna sluiting. UITGEEST. Woensdag 12 Febr. is wederom een bloem bollenveiling van Ranonkels, Anemonen en diverse andere artikelen in het Hotel „de Ooievaar" onder directie van D. Krijgsman, H. Kabel, A. V. der Eng en W. Twisk. De belangstelling voor deze veiling was zeer goed te noemen en er was ook weer be langstelling uit het Noorder-kwartier; de kooplust was zeer goed zoodat bijna voor al les een kooper te vinden was. De prijzen varieerden als volgt: Fransche Ran.Mathil- da Christina 6; Bloemrijk 6.50; Henriette 7Primrose Beauty 8.50; Opange Queen 8; Mathilda Christina per 100 0.55; Veronica 1.20; Graaf Arenthal ƒ0.90 per KG.; Persische Ran.: Jaune Brillant per K G. 23; Anemoon De Caen (Import) per Liter 4 50; Anemoon St. Brid- ged per liter 3.50; Anemoon Hollandia per liter 3.50; Dubbele Anemoon Generaal Gordon per K.G. 9; Dubbele Anemoon Rosette Gordon per K.G. 5; Dubbele Ane moon: Bon Bleu 6.50; Don Juan 6.75; Cornflower 3.50; Gemengd 3.50 per K.G. Was het aanvankelijke plan dat dit de laatste veiling was hierin is op verzoek van verschillende zijden een wijziging ingekomen en het is Woensdag 19 Febr. wederom vei ling. Ondertrouwd: Nicolaas School meester en Catharina Bakker. Getrouwd: Cornelis Jacobus Stam en Catharina Alida de Jong. Overleden: Jacob Ursem, 70 j., geh. met Trijntje Zuijdam. LIMMEN. Geboren: Anna Maria, d. v. A. A. M. Heijne en D. Loos. Cornelis Joseph, z. v. P. Baltus en H. Sprennkeling. Elizabeth Cornelia Maria d. v. I. J. Mok en J. R. Bos- ma. Nelly Geertruida d. v. P. Koster en N' Schermer. Ondertrouwd: Chr. A. Duijn, Bever wijk en M. A. Mooij. Th. Castricum en A. Buur. Th. de Waard en A. M. Dekker. Getrouwd: A. J. Henselman en A. M. Koot. C. A. Duijn en M. A Mooij. Th. Castricum en A. Buur. Overleden: Jac. Louter, 68 j. echtg. van J. Pepping. D. Stierp, wedn. van G. Kossen. A. Wessels, 80 j., echtg. van Si- mon Röben. EGMOND AAN ZEE. Geboren: Klaas, z. v. KI Krab én C. Abie. Jacob, z. v. F. Buis en J Glas. Overleden: Levenloos kind van E. Schong en J. Zwart. Pieter Dekker, oud 5 jaar. Elisabeth de Groot, oud 58 jaar. Arie Groen, oud 76 jaar. Geertje de Groot, oud 58 jaar. Job. Krab, oud 72 jaar. Anna Cornelia Zwart, oud 42 jaar Geh u wd: H. H van Minnen en E. A. Brons. Th. B. A. M. Opmeer en Th. f. Houtkamp. Ph. Buis en A. C. Heere. EEN EIGENAARDIG HUWELIJK. Na een uur was de jonge vrouw at weer verdwenen. Bij de politie te Leiden heeft zich een 60 jarige heer uit Den Haag vervoegd, die op sporing verzocht van zijn echtgenoote, waar mee hij een uur te voren in het huwelijk was getreden. De man vertelde aan de politie, dat hij op 1 Dec. van het vorig jaar op het Plein te Den Haag was aangesproken door een hem onbe kenden heer, die hem vroeg of hij soms zin had met een schatrijke vrouw in het huwelijk te treden. De Hagenaar, die hiernaar wel ooren had, stemde toe, waarop de onbekende hem aanraadde, daar het huwelijk niet in Eten Haag kon plaats vinden, in Rotterdam domi cilie te kiezen. Tien dagen daarna sprak de huwelijkscandidaat den onbekende wederom en deze vertelde hem toen, dat het huwelijk ook niet te Rotterdam maar te Leiden zou moeten worden voltrokken. Hij moest dus een adres in Leiden opzoeken. Een dag voor men in ondertrouw zou gaan, ontmoette de candi daat in het zelfde Haagsche koffiehuis, waar hij reeds vroeger met den onbekende koffie had gebruikt, een tweede, hem eveneens onbe kend persoon, die zeide, dat hij ook een vriend was van zijn a.s. vrouw en deze beloofde hem, dat hij hem zijn toekomstige vrouw zou voor stellen. Zulks geschiedde. De juffrouw, M. Z. uit Parijs, 26 jaar oud, verscheen in Leiden in tegenwoordigheid van haar beide vrienden en de ondertrouw ging door. Na afloop hiervan vertrok de jonge vrouw z.g. naar Parijs. De beide vrienden, benevens de a.s. echtgenoot, bereidden inmiddels het huwelijk voor. Toen alles gereed gemaakt was, vertrok men met zijn vieren naar het stadhuis, waar de plech tigheid werd voltrokken. Na afloop werd in een koffiehuis iets ge bruikt en terloops vroeg de pas getrouwde vrouw haar echtgenoot of zij eens het trouw boekje mocht zien. Deze sloeg weinig acht op dit verzoek en gaf haar dit boekje. De vrouw weigerde daarop het aan haar echtgenoot terug te geven. Daarop stelde zij haar man voor, haar koffer te gaan pakken in haar hotel, waarheen een van de beide vrienden haar vergezelde, terwijl haar echtgenoot en de andere vriend in een nabij gelegen koffie huis weer iets gingen gebruiken. Toen zij na geruimen tijd nog niet terug ge keerd was, ging de echtgenoot informaties in winnen. Daarbij bleek, dat de dame inderdaad een Frangaise was, die reeds meeraere malen met de politie in aanraking was geweest en voor wie het dus niet gemakkelijk was, zich te laten naturaliseeren. Zij liep kans een dezer dagen over de grens gezet te worden. De eeni ge oplossing was, dat zij met een Hollander trouwde en hierin is ze geslaagd. Het aardige van het geval is, dat, zelfs wanneer de echt scheiding wordt uitgesproken, zij de keuze kar doen tusschen Hollandsche en Fransche na tionaliteit. DE 750000E INWONER VAN AMSTERDAM. Toch bekend geworden wie het is Bij den Burgerlijken Stand te Amsterdam is gister, zooals wij in een der vorige oplaag nog konden opnemen, bekend geworden, wie de 750000ste inwoner van Amsterdam ge worden is. Het is de pasgeborene Jan Nauta, het 8ste kind van den heer T. Nauta, wonen de Korenbloemstraat 5 aan den overkani van het IJ. De wethouder voor den Burgerlijken Stand heer heer Ed. Polak, en een referendaris van den burgerlijken stand gaan hedenochtend officieel het gelukkige nieuws mededeelen. Hoe men het klaar gespeeld heeft om toch de drie-kwart-millioen aan te wijzen, wordt door het Hbld. als volgt verteld: De wethouder voor den Burgerlijken Stand heeft vanochtend, in overleg met den burgemeester uitgemaakt, dat het toch aan beveling verdiende een 750.000ste aan te wijzen. Men is daarbij eenvoudig op de volgende wijze te werk gegaan: bij nauwkeurige tel ling bleek, dat er Woensdag nog zeven aan de 750.000 ontbraken; Jan Nauta was het zevende kind, dat aan den Singel werd aan gegeven. De hulpsecretarieën konden buiten beschouwing blijven, daar was zoo vroeg geen aangifte geweest. De overlijdens-, vertrek- en vestigingsaan giften liet men buiten beschouwing. Jan kwam als zevende boorling op 13 Fe bruari. Hij was het. En B. en W'. zullen, naar wij hopen, van middag overleggen, wat zij aan Jan zullen doeai j

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9