Handen ruw of stuk Rechtszaken N!VA TANDPASTA stompetoren. scha een. lutjewinkel. blokker. hoorn. noord scharwoude. Lm prijs van de meik is met 1 cent per Liter vefVaaid en vt* acht op 14 een». grootschermer. zuid schar woude. oudkarspel. heiloo. VOORKOMT TANDBEDERF H. Smit werden nu gekozen de heeren A. Niesse en K. Boerman. Het laatste punt was bespreking kosten werkverschaffing. De voorzitter zeide dat indertijd beslo ten was de helft bij te dragen aan den Pol der voor werkverschaffing. Het loon was toen gesteld op 30 cent. Dit is nu door den Polder gebracht op 40 en 30 cent, zoodat de gemeente nu opnieuw een regeling moet ma ken. B. en W. stelden voor 15 cent te beta len voor de werkloozen zoolang zal blijken dat deze als zoodanig in dienst worden ge houden. De heer Goosens had liever gezien dat B. en W. de helft van 40 cent hadden voorge steld. De voorzitter lichtte toe dat de heer Gcosens dit blijkbaar bedoelt als toeslag, doch het is een zaak die de Polder regelt. Het is alleen de vraag hoeveel de gemeente bij draagt. Het voorstel van B. en w. werd aan genomen met zes stemmen. De heer Goosens stemde tegen. Ten slotte zeide de voorzitter dat er in een vorige vergadering was gesproken over een vergoeding aan dr. Schröder wegens buitengewone werkzaamheden in verband met inentingen. De voorzitter heeft hieroVer met den dok ter gesproken. Deze plaatste zich op het standpunt dat hij dit gratis zou doen. B. en W. willen evenwel uit er' .itelijkheid 75 geven wat met algemeene stemmen werd aangenomen. Rondvraag. De heer Goosens had iemand bij zich ge had die voor steunregeling door den heer D. Sleutel werd afgewezen en vroeg in verband hiermede eenige inlichtingen. De voorzitter zeide dat de steunregeling door den raad is vastgesteld en als leiddraad aan het Burgerlijk Armbestuur is gegeven. Waarschijnlijk zal zij niet voldoen aan de bepalingen. De heer Goosens merkte op dat dan zijn boodschap hier overbodig was. De heer Speets zeide dat in een der com missievergaderingen een ophaaldienst door hem ter sprake was gebracht, doch dat toen was gezegd dat het financieele offer te groot zou zijn. "Hij had nu evenwel in het verslag van de Poldervergadering gezien, dat er over gesproken was aan de gemeente voor te stel len dit gemeenschappelijk in 't leven te roe pen. Dit leek spreker aanbevelenswaardig, waarom hij nu nogmaals aan B. en W. in overweging wilde geven in die richting te onderzoeken. De voorzitter zeide dat er wel in de Pol dervergadering over gesproken was, doch daar was toch over het algemeen de mee ning dat het een gemeentebelang was. De gemeente zal 't dus alleen moeten doen, zoo dat we voor belangrijke kosten komen te staan. Een ophaaldienst zou inderdaad veel kos ten. Indien 't met geringe kosten kon geschie den zou ik het toejuichen, doch het genot moet opwegen legen de kosten. Na nog eeni ge besprekingen over een snaandelijksche of veertiendaagschen ophaaldienst enz. werd door den voorzitter toezegging gedaan een en ander nog met de wethouders te zullen bespreken. Hierna sluiting. (Herplaatsing wegens misstelling.) De Schermeer. Bij de alhier gehouden verkiezing van drie Hoofdingelanden van het waterschap De Schermeer werden de aftredenden, de heeren >J. Bruyn, D. Govers en D. Huyser van Reenen herkozen, respectievelijk met 91102 en 102 stemmen. Door 36 personen werden 104 stemmen uitgebracht. Maandagavond vergaderde de afdeeling Schermeer van het Witte Kruis in café Renses alhier. Voorzitter was de heer H. Heringa. De penningmeester, de heer C. Kramer Glijnis, deed rekening en verantwoording over 1929. Het totaal der ontvangsten was 333.83, dat der uitgaven 295.56, zoodat de rekening sloot met een batig saldo, groot 38.27. De heeren D. de Boer Dz. en J. de Wit gingen de overgelegde stukken na en bevonden alles in orde, waarna de rekening werd goedgekeurd met dank aan penning meester en commissie. Vervolgens werd de begrooting voor 1930 opgemaakt. Bij de rondvraag werd nog over ver schillende zaken gesproken, waarna de voor zitter de vergadering sloot met dank voor de aangename samenwerking. De poider Schagen verkoos tot hoofd ingeland voor het heemraadschap der Schager Kogge Strijkmolens de heer D. P. timmerman te Schagen. weer spoedig zacht tn heel met Purol. De heer S. Bakker, brugwachter te Lutje winkel, op de lijn SchagenWognum, wondt overgeplaatst naar Hengelo. De omzet van de veiling „Op hoop van Zegen'' alhier bedroeg over het afgeloopen jaar 167135.28. De vereeniging „Ontwikkeling" heeft Maandagavond haar vijfde bijeenkomst in dit seizoen belegd. Als spreker trad op de heer Schermerhorn, cm. p-edikant te Hoog-Soeren, met het on derwerp „Van het westelijk front geen nieuws". Zoowel de naam van den altijd zoo ge- vierden spreker als het belangwekkende on derwerp had een groote schare belangstel lenden Parkwaarts gevoerd, zoodat de zaal geheel bezet was- Op werkelijk meesterlijke wijze werd de fceteekenis van het machtige boek vertolkt, waaraan uit den aard der zaak verschillende maatschappelijke en zedelijke beschouwingen werden vastgeknoopt. Van het begin tot het einde werd de hoogstaande, diep-ernstige voordracht gevolgd De voorzitter, de heer Dorhout. richtte ten slotte hartelijke woorden van dank tot oen emiuenten spreker, welke alleszins ver diend waren. Populair concert „Crescendo". Zondagavond werd door de gem. zangver- eeniging „Crescendo" met medewerking var het kinderkoor een populair concert gegeven onder leiding van den eminenten directeur, den heer Willem Hespe, in de groote concert zaal van „Concordia Aan dezen avond was een populair karakter gegeven. Het programma was hiernaar ge regeld, daar o.m. medewerking werd verleend door den heer J. Berkhout, humorist, van Am sterdam. Gezien de vele uitvoeringen tegenwoordig, 1 het bezoek ons niet tegen. Allereerst trad het vrouwenkoor op, da. nog steeds het mooiste is wat „Crescendo" heeft. Vervolgens het gemengd koor, dat wel vol doet maar door te weinig manlijke krachten niet die afdeeling van „Crescendo" is als wij gaarne zouden zien. De verschillende num mers van bekende componisten waren mooi. Verder willen wij het kinderkoor noemen, dat nog steeds een genoegen is om aan te hooren. De heer Hespe weet hier uit te halen wat er in zit. Hij heeft het als het ware in z'n hand om de jeugdige zangers zoo bekoorlijk te laten zingen. Als pianist verleende de heer A. Kist Sr. zijn gewaardeerde medewerking. De heer Berkhout als humorist wist al gauw de lachspieren van de aanwezigen in beweging te brengen met zijn verschillende voordrachten, die wel in den smaak van het publiek vielen. Dit is hem best toevertrouwd. Na de pauze kwamen de drie afdeelingen wederom met eenige nummers alsmede de heer Berkhout met zijn voordrachten, waarmede het einde gekomen was van dezen mooien avond. Iaarvergadering Begrafenisvereeni ging. Maandagavond vergaderde de plaatselijke begrafenisvereeniging ten lokale van den heer J. de Bakker. Aanwezig met het bestuur 17 personen. De voorzitter, de heer P. Kramer, was teleurgesteld door de opkomst. Het is voor ons een troost zeide spr., dat men over het alge meen over de uitvoering der begrafenissen zeer tevreden is, wat voor de bestuursleden tenminste nog een dankbaar iets is. De secretaris, de heer K. de Vries, las het jaarverslag. Er is geen bijzonders te vermei den. 1929 is vbor de begrafenisvereeniging een bijzonder gunstig jaar geweest. Het aan tal begrafenissen bedraagt 10, waarvan 6 voor leden en 4 van niet-leden. Door vertrek «an den heer L. Dekker is er een vacature onlstaan in het bestuur. Het dra- gerspersoneel is echter veranderd, door ver trek en uittreden van eenigen hunner. Doch ook daarin is uw bestuur geslaagd weer goede plaatsvervangers te krijgen. Het ledenaantal is ongeveer hetzelfde ge bleven, n.1. 404. Den secretaris werd dank gezegd voor zijn verslag. De ontvangsten bedragen 1256.08, w o. 1237.10 aan contributie e d. De uitgaven waren 1189.90, zoodat he saldo 66.18 was. Op de Coöp. BoerenLenbank is 889.46 geplaatst, zoodat het totaal bezit der vereeni ging ,5.64 bedraagt. Het vorige jaar was dit 884.43. E>e rekening is nagezien en in orde bevon den. Den penningmeester, de heer A. Swager, werd dank gezegd voor zijn accuraat beheer. Bespreking art. 23 van het Bondsreglement. Dit luidt: De afdeelingen zijn verplicht elkanders leden bij verandering van woon plaats over te nemen. In diF geval mag geen uitzondering gemaakt worden enz. De kwestie is deze, dat de afdeelingen Heer- Hugowaard en Hensbroek geen r. k.-leden overnemen en er sommige afdeelingen zijn dis wel r.-k. als lid hebben ingeschreven. Na eenige discussie sprak de vergadering ae wenschelijkheid uit, dat de eenheid van den Bond in ieder geval gehandhaafd blijft. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren de hee ren K. van Dijk en K. Hemke, beiden herkies baar. Uitgebracht werden op beide heeren 13 stemmen, zoodat zij bij enkele stemming geko zen zijn.. Wegens vertrek van den heer L. Dekker werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer G. Bakker Oz. met 9 stemmen. Op den heer IJ. Kaan werden 6 sternen uitgebracht. Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd naast het bestuur gekozen de heer J. Heidsma. Rondvraag. De heer Swager deelde mede, dat het dra- gerspersoneel tegen ongevallen verzekerd is Verder werd nog medegedeeld, dat voor aankondiging bij overlijden le heeren J. Meel dijk en K. Slikker zullen fungeeren, terwijl de heer P. Hemke als reserve werd aangewezen. Hierna volgde sluiting met een woord van dank voor de aangename besprekingen. Zondagavond, 16 Februari, gaf de Zang- vereeniging Groot-Schermers Gemengd Koor, beter bekend onder hare iniiialen G. G. K„ thans versterkt met meerdere goede krach ten uit het Rijper Zanggezelschap, eene zeer goed bezochte uitvoering in de tooneelzaal van het café „De Jc.ige Ruiter" van den heer H. H. van Truijen ie Groot-Schermer. De directeur van beide vereenigingen, de heer P. J. Potgieser, hanteerde den dirigeer stok. Medewerking tot het „vullen" van den avond verleende de humorist, de heer Bartoes. Er werd over het algemeen heel goed ge zongen. Alleen was bij sommige nummers het klankgehalte wat ijl, wat dunnetjes. Wij vermoeden, dat beide groepen samenzingen- de zangers nog wat onwennig tegenover elkaar stonden en dat daardoor de zang niet zoo „kleurrijk" was als aiders. Technisch toch lae het zeker niet aan den samenzang. De dirigent was. als steeds, subliem en had zijn ensemble volkomen in de hand. Stellig zal dan ook een volgende maal bovengenoemd bezwaar wel ni meer ge voeld worden. Wij hebben met goed-n grond reden, de combinatie der beide zangclubs eene gelukkige oplossing te noemen. Omtrent bet door den heer Bartoes ge- bodene kunnen we niet enthousiast zijn. Het was grootendeels inderdaad „vulsel" zonder veel inhoud en die inhoud was dan nog erg vlak, om maar niet te zeggen een beetje al te „humoristisch". Er is ons te Groot-Schermer door andere artisten op dit gebied te veel werkelijke kunst geschonken, om met de prestaties van dezen humorist tevreden te kunnen zijn, al thans zooals zij dezen avond waren. Niettemin mag de avond alleszins ge slaagd genoemd worden. De zang toch was de hoofdzaak. Nog lang bleef men gezellig bijeen. Ook het bal. onder muzikale leiding van de heeren Jan Smit, viool en Van der Stok, piano, was een succes. E)e prijs der melk is alhier met 1 cent per liter verlaagd en alzoo gebracht van 15 op 14 cent. Opgave van de voorradige stapelgroenten op 16 Febr. 1930 bij de Tuinbouwvereeni- ging „De Eendracht", Oudkarspel. 181 wa gons roode bewaarkool, 57 wagons gele be- waarkool, 27Ó wagons Deensche witte kool, 23 wagons uien, 6 wagons peen. Wederom gaf de A. T. V. „Falkland" Zon dag een uitvoering in „De Rustende Jager". Ditmaal eens geen spel van Heijermans, maar van de Fransche schrijfster mevr. S. la Cha- pelleRoobol, nl. „Het Onvermijdelijke", too- neelspel in 4 bedrijven onder de bekende regie van den heer Rossenbacker. Een goed bezette zaal heeft met groote be langstelling het spel gevolgd en het is een ge not de juiste weergave van dit eminent clubje te volgen. Ontroerend mooi spel, waarbij meerderen een traan wegpinkten. De oude heer Raadveld (J. Wittenberns) heeft twee dochters, Nelly en Trudi. Nelly (de oudste) is een zedig en ingetogen meisje, de opvoedster van haar jongere zusje en de trou we hulp en verpleegster van den ouden vader Nelly is maar enkele jaren ouder dan Trudi, doch het schijnt vanzelfsprekend dat Nelly het „moedertje" en Trudi het kleine „zusje" is. Ook toen Trudi 21 jaar was geworden bleef ze klein en de uitgelaten vroolij'ke backfish. Nelly is verloofd, reeos zeven jaar, doch haar veroofde is in Indië. Zij onderhouden briefwisseling, zenden foto's, doch verder komt het niet. Eindelijk zal hij overkomen en we maken tooneeltjes mee die op de zenuw achtigheid van Nelly wijzen. Als hij komt wordt niet de gewenschte sfeer verkregen, hij had haar in geen zeven jaar gezien en onbe wust vat hij liefde op voor Trudi, die zijn on bewust beantwoord. In het 3e bedrijf vinden we een mooie scène als de beide zusters de ware toedracht ont dekken. Otto van Walden wil toch zijn woord gestand houden en Nelly huwen, doch zij wil van geen gunst weten. Het onvermijdelijke voor haar is dat zij haar zusje gelukkig maakt en van haar geliefde afziet. Wat is voor haar natuurlijker dan dat zij bij vader blijft, zij al les voor den uitzet van haar „zusje" gereed maakt en dat na enkele maanden de jongelui naar Indië vertrekken? De heer Wittenberns vervulde de rol van den ouden heer Raad\ !d niet onverdienstelijk. Mevr. de Gierde Vries gaf een schitterende creatie van Nelly, vooral in het 3e bedrijf, mej. N. Schuit was als Trudi heel goed, meer dere malen, vooral in de scène in het 3e be drijf, uitstekend. De heer G. Bakker vervulde de rol van Otto van Walden met succes, voor al in het 4e bedrijf als hij zijn gegeven woord wil gestand doen. De heer Rossenbacker en mej. B. Vennik waren als oude vrijgezellen heel goed, van de eerste mag men ook niet anders verwachten. Als gewoonlijk waren ook de onbeduidende rollen in goede handen, een compliment aan de heeren de Gier en de Kruif. We gelooven niet dat „Falkland" ooit een spel heeft gege ven als thans, elke rol kwam tot haar volle recht. Ouder gewoonte waren tooneel en grim- meering geheel af. Na afloop was er bal. In het Brunogebouw gaf Zondagavond de tooneelclub van de „Maria-Vereeniging". een opvoering van „Maria's macht te Lour- des", drama in 4 bedrijven van Frans Heg- gelman. Voor een goed bezette zaal werd door de dames-drankbestrijdsters een goede creatie van het niet gemakkelijke drama gege ven. Het tooneel was goed verzorgd. Als toe gift werd gegeven de een-acter „Bekroonde Kaatje" van P. Gerdas. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 17 Februari. STRANDJUTTERS TE TEXEL. De ouverture was heden toebedeeld aan den heer Abr. B„ die echter niet was ver schenen. Hij had zich volgens dagvaarding te Texel schuldig gemaakt aan wegname van 23 op het zeestrand aangespoelde plankjes, meer populair aangeduid als strandjutterij. De heer Daalder, strandvonder aldaar, had het feit geconstateerd en verdachte zoo goed als op heeterdaad betrapt. Verschillende lief hebbers voor 'n gratis houtbedeeling waren dien dag in volle actie. De strandvonder noemde het een onhoudbaren toestand op het strand. Men kan er geen baas van blijven. Aangifte wordt nooit gedaan, hoewel de eerste vinder 10 pCt. van de opbrengst geniet tot een maximum van 100. Eisch tegen ver dachte. die dienaangaande doch alléén als zoodanig niet al te gunstig bekend staat, f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis wordt opgelegd conform eisch. NOG MEER GEGADIGDEN VOOR STRANDGOED. Hierop moesten zich verantwoorden de heeren K. de B„ H. J. B. en Jan B„ allen te Texel, eveneens niet aanwezig, die zich ter zelfder gelegenheid niet onbetuigd hadden gelaten en in totaal 70 nieuwe plankjes op hun respectieve njwieden ip de wacht Hadden en poetst 's-mor^ens er> 's-avonds met 7-5 ets per 'A tube, 25ets p,'A tube. gesleept. De heeren hebben later een om standige. zij het dan niet bepaald berouwvolle erkentenis afgelegd. Deze lieden staan niet als geroutineerde strandjutters bekend, volgens mededeeling van den heer Daalder. Gevorderd werd tegen ieder 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis ieder 25 boete of 25 dagen hechtenis. NOG GEEN TOONEELVERORDENING. Ook de heeren Rijer K. en Jan M., beiden te Texel, haddes zich verrijkt met een aantal aangespoelde plankjes. Zij sloegen het be staande record met 80. De waarde bedroeg wel 2 gulden, maar als verzwarende omstandigheid kon gelden, dat de strand vonder hem 's morgens reeds gewaarschuwd had. Van hen kon dus niet worden getuigd, dat zij in onwetendheid hadden gezondigd De officier requ-.reerde casu quo tegen K f 50 boete of 50 dagen hechtenis; tegen M. 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis K 35 boete of 35 dagen hechtenis en M. 30 boete of 30 dagen hechtenis. Beiden zijn stroopers van professie, volgens het justitieel doopceel ONRIDDERLIJKE BEHANDELING VAN EEN DAME. De 29-jarige heer Jan B.. visscher te Helder, stond terecht ter zake het meer ernstige feit dan strandjutten, dat hij op 26 Mei zekere mej. Anna Naber, huisvrouw Walrecht in de keel zou hebben gegrepen en op den grond had gegooid. Gezegde mej. Walrecht, een 25-jarige win kelierster, die in de getuigenbank den heer B. in zijn toelichting omtrent het gebeurde reeds had geïnterrumpeerd door te schreeu wen: Dat is niet waar! gaf een geheel an dere dan door den heer B. gedane lezing en beweerde dat B. haar eerst bij de keel had gepakt, haar heen en weer schudde en toen op den grond wierp. Getuige ontkende voorts den heer B. vooraf te hebben belee- digd door hem als een tuchthuisboef te qualificeeren. Het heftig conflict was ontstaan naar aan leiding van eenige minder parlementaire uitingen van B. tegen een kind van mej. Wal recht. Een andere ooggetuige, mej. Mooij uit Callantsoog, die den verdachte met mej. Walrecht had zien bakkeleien, beweerde, dat B. de vrouw tegen haar, getuige, aan had geworpen. Op den grond is zij niet terecht gekomen. Nog een ander belangstellende, mej. wed. Bakker, gaf een verklaring, die niet geacht kon worden in het nadeel van verdachte te zijn en waaruit moest blijken, dat mej. Wal recht zich ook nogal vrijmoedig tegenover B. had uitgedrukt. De politierechter twijfelde eenigermate aan de eerlijkheid der getuigen, zoowel pro als contra Jan B. Ten slotte werd nog gehoord een jongere mej. Bakker, die niets had gezien, doch wel eenige scheldwoorden had opge vangen. Haar verhoor was binnen de 10 seconden beëindigd. De officier releveerde het geheele drama nog eens in bijzonder heden en betwijfelde de volledigheid der door de getuigen verstrekte inlichtingen. Requi- reerde wegens bewijsschaarchte vrijspraak. De politierechter had echter een meer ge vestigde meening en veroordeelde Jan B. tot 2 boete of 2 dagen hechtenis. DIEFSTAL VAN EEN BELASTING PLAATJE AANGEHOUDEN ZAAK. De verdachte Joh. G. uit Heer-Hugowaard, die zich wederrechtelijk een rijwielbelasting- merk had toegeëigend, was bij de voortzet ting zijner zaak niet aanwezig. Alzoo volgde opnieuw aanhouding tot a.s. week. WEDERRECHTELIJKE ERFVREDEBREUK. De heer Simon B„ een ingezetene van Harenkarspel, van beroep tuinder, verscheen als verdachte voor den politierechter naar aanleiding van het hem tenlaste gelegde feit, dat hij 's nachts om half 12 zich op het erf van den landbouwer J. Blauw had bevonden buiten den wil en toestemming van den eigenaar. Het scheen uit het verloop der zaak te blijken, dat de heeren Simon B. en Jan B. niet op bepaald vriendschappelijken voet stonden. Ook zou Simon een paard van Jan B. al eens met den dood hebben bedreigd. Ofschoon de heer J. B. blijkbaar meermalen op vervolging van Simon B. aandrong bleek zijn stemming thans aanmerkelijk te zijn ver zacht en leek het wel of hij op veroordeeling van Simon iiiet veel prijs meer stelde. Volgens Simon B. was de animositeit tus- schen de heeren hoofdzakelijk ontstaan door Jan Blauws blaffenaen hond. Eisch 5 boete of 5 dagen hechtenis. Vonnis conform. DE BELEED1GDE SCHULDENAAR De 38-jarige bakker Jan H. te Dirkshorn. gem. Harenkarspel, stond terecht wegens be- leediging van den landbouwer Jacob Groot uit de Schagerwaard, van wien hij geld had te vorderen wegens geleverd brood, waarvan hij het publiek mededeeling had gedaan door voor het raam van zijn winkel een wit, zwart gerand papier te étaleeren, waarop met koeien van ietteers stond geannonceerd' Wanbetaler! Jacob Groot, Schagerwaard De aldus aangeduide landbouwer gevoelde zich beleedigd en diende een klacht tegen den bakker in. Deze verklaarde thans op allerlei geoorloofde manieren geprobeerd te hebben zijn vordering betaald te krijgen, doch vruchteloos. Hij heeft die wijze van publici teit gebezigd, voornamelijk om andere nering doenden te waarschuwen Een dergelijke ma nier van aan de kaak stellen van een schulde naar wordt echter door de strafwet niet toe gelaten en dus werd heden tegen den bakker gevorderd: 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis f 25 boete of 25 dagen hechtenisi De bakker nam er genoegen mee en voldeed zijn schuld ditect- GEEN AANGENAME BETITELING. De heer Cornelis R„ ingezetene van Heiloo, was niet verschenen. Hem was ten laste ge legd beleediging van den veldwachter Mul der, dde hij op i Dec. zou hebben toege voegd: Leeliike luize'oos. Voigens verVi ring van R. aan de politie wist hij van ni en had hij eten veldwachter op dien da? niet gezien. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis Vonnis f 7 boete of 7 dagen hechtenis VERNIELING VAN EEN STOEL De rijwielhersteller P. J. B„ wonende u Helder, niet verschenen, had in den nj-i S fi Januari aldaar W,,,;;. d" .naOU van 5 op 6 Januari aldaar, terwijl hij in een ver een stoel vernield. De waarde van dienstel zeer woelige en opgewonden stemming ver keerde, in het café van den heer Beuie bedroeg 5. Gevorderd werd 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis NOG EEN HUISVREDEBREUK. De vrachtschipper Adr. Gr. te Harenxarsoei fungeerde als verdachte naar aanleiding van het feit, dat hij in den Nieuwjaarsnacht wederrechtelijk was binnengedrongen oo het door een damhek van den openbaren weg afgescheiden erf, in gebruik bij den landbouwer Pieter Hoedjes, heden vertegen woordigd door zijn echtgenoote als ge tuige. De verdachte erkende in beschonken toestand, waarin hij hoofdzakelijk des Zon dags verkeert, zich tot het erf toegang tt hebben verschaft. Het echtpaar lag reeds dat de dronken vrachtschipper maakte Volgens mej. Trijntje Stam, echtgenoote bed en werd opgeschrikt door het lawaai, van Piet Hoedjes, had Arie allerlei bedreigin gen geuit en een ruitje stuk geslagen. Die schade heeft hij bereids vergoed De vrede is inmidde's weer zoon beetje geteekend. Door den officier werd gerequireerd 25 boete of 25 dagen hechtenis» Vonnis 20 boete of 20 dagen hechtenis TEXELSCHE KATTENMEPPER. De niet ter zitting gearriveerde heer Joh. de Gr. te Texel, had begin Januari het gezia van den bejaarden landbouwer C. Proost in rouw gebracht door een drietal dat gezin toebehoorende katten zoo respectievelijk dood te schieten. Vooral de vrouw van Proost, die de dieren lief had als kinderen, was daarover zeer be droefd. Het betrof hier vermoedelijk een zucht tot onwaardig winstbejag. De huiden heeft verdachte verkocht en daardoor kwam Proost hem op het spoor. Eisch f 30 boete of 30 dagen hechtenis Vonnis 20 boete of 20 dagen hechtenis Sluiting. VERSPREIDEN VAN COMMUNISTISCHE LECTUUR. De Utrechtsche rechtbank heeft, zooals h een deel onzer vorige oplaag gemeld, den 33- jarigen communist Bastiaanse, die terecht stond terzake van het misdrijf van opruiing en verspreiden van communistische lectuur. („Het Pantser" en het „Militaire Zakboek je") veroordeeld tot 3 maanden. De eisch was 6 maanden. VERDUISTERING. De rechtbank te Arnhem veroordeelde deA kantoorbediende V. terzake van verduiste ring van 20.000 ten nadeele van de N V, Thomassen Co. tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar en 3 maanden. Wegens verduistering van 23.000 bij het electriciteitsbedriji te Zevenaar werd de boek houder K. L. P. tot 10 maanden gevangenis straf veroordeeld. De eisch was 2 jaar. (Reeds in een deel van onze vorige oplaag gemeld). EEN ONKRUID-ZAAIER. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den 25- jarigen landbouwersknecht uit Linschoten, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den politierechter te Utrecht, waarbij hij veroordeeld werd tot zes weken gevangenisstraf, omdat hij het aardappelveld van een landbouwer voor een deel onbruik baar had gemaakt, door er herikzaad op uit te zaaien. Het Hof bevestigde het vonnis, behalve wat de straf betreft. Deze werd, met het oog op de persoonlijke omstandigheden van den ver dachte, verminderd tot veertien dagen ge vangenisstraf. HET SLACHTERSCONFLICT. Behandeling in kortgeding Voor mr. Conuinck Westenberg is van daag het kort geding behandeld, hetwelk de Nederl. Grossiersbond voor den Vleesch- handel tegen de gemeente Amsterdam in den persoon van den burgemeester deed aanhan gig maken. Zooals men weet, geschiedde dit naar aan leiding van het feit, dat de directeur van hel abattoir aan den door genoemde vereeniging in dienst genomen loonslachter den toegang tot het abattoir weigerde, op grond van een door B. en W. in hun vergadering van 6 Februari 1.1. genomen besluit tot toevoe ging aan art. 326 van de bepalingen voor en bij het gebruik van de Veemarkt of het Abattoir: „De directeur is bevoegd aan hem, do°' wiens aanwezigheid in de gebouwen ol op het terrein van het abattoir de orde in gei aar kan worden gebracht den toegang of i*1 verblijf te ontzeggen." Eischeres een bij den Grossiersbond aai - gesloten firma achtte deze weigering on* rechtmatig, terwijl het besluit van B. en van 6 Februari 1.1. h.i. ook °P'^n. .5, schending van art. 625 Burgerlijk wetooev daar het de eischeres belet heeft over haar in eigendom toebehoorende koe. wo zij op 12 Februari 1.1. wilde doen si achten, op de meest volstrekte wijze te beschh'keir Wegens deze „onrechtmatige daad zoekt eischeres den president oni, t0.t(T de hoofdzaak bij gewijsde zal zijn beslis g daagde te veroordeelen; om den toesian herstellen in den staat, waarin deze 6 Februari 1930 was; om eischeres en te door haar aan te wijzen personeel toe laten tot het abattoir en de zich daarop vindende gebouwen en inrichtingen,4 'n 'vh- aldaar de werkzaamheden te kunnen v ten en te doen verrichten, welke aluaai P te geschieden. vef. Voorts verzoekt eischeres gedaagde oordeeling tot een schadeverg^dn - 100 voor iederen dag dat hij in ju blijft, alsmede gedaagde's veroordeel 't> de kosten van het geding. aqi Mr. D. K. G. de Jong zette narjS»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6