DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het Parlement Buitenland OE FRAÜSGHE KABINETSCRISIS. De nieuws Spaansche fegeeiing. Xo. 43 DO\UERDAO 20 FKBRl'ARI 1930 132e Jaargang. üagelijksch overzicht* Russische toestanden. Sachalin opnieuw een groote gevangenis. EEN KRUITMAGAZIJN IN DE LUCHT GEVLOGEN. Meer dan twintig dooden en zwaargewonden. Vreeselijke tafreelen voor de zie kenhuizen. De Neue Freie Presse meldt uit Athe WIJZIGING VAN HET KELLOG- PACT. MIJNONGELUK. DE TROUWE HOND. AARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalva Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.—, franco door bet geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE AD VERTE NTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: TJ. N. ADEMA. W1 UlIkJB Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 19 Februari 1930. De luidspreker was vandaag niet in orde neen, dat is geen zinspeling op den eersten spreker heden ter Tweede Kamer. Die luid spreker, de heer L. de Visser (Comm.), heeft geen toestel van noode om zich verstaanbaar te maken. We hadden in lang zijn stemgeluid niet gehoord, maar het heeft sinds zijn laatste optreden in de Kamer nog niets van zijn forschheid verloren en de woorden, die hij sprak, waren al niet minder forsch dan bij vorige gelegenheden, zoodat de voorz. druk werk had om den hamer te hanteeren ten einde hem duidelijk te maken, dat hij het in de overschrijding van de parlementaire vor men te bar maakte. Hij begon met te verzeke ren, dat zijn partijgenoot-antagonist Wijn koop niet kleurecht was, sprak van onbe schaamde misleiding en verloochende hem ook in zoover, dat hij beweerde, dat Moskou niet achter de onlusten in Indië zat, maar dat die ongeregeldheden veroorzaakt waren door de ergerlijke toestanden in Indië zelf. En daarna pakte hij uit over de Indische regee ring en de onderdrukking door de blanken van de bruine broeders. Het onderwijs wordt verwaarloosd, met de gezondheidszorg is het erbamelijk gesteld, het volk is volkomen rech teloos, aan sociale wetgeving wordt niet ge dacht, de poenale sanctie is een gruwel, enz. Dan nam hij de sociaal-democraten te pakken en betoogde, dat deze geen haar beter zijn dan de regeering, enz. Natuurlijk verheerlijk te hij de Russische toestanden, verhief de Sovjet-republiek „tot in 't opperste van zijn blijdschap" en hij deed dat alles in termen, die, gelijk wij reeds zeiden, den president aanleiding gaven hem herhaaldelijk tot de orde te roepen, waarvan hij zich intusschen als gewoonlijk niets aantrok. Het gerucht had geloopen, dat hierna nog ettelijke sprekers waren ingeschreven, doch dit is onjuist geweest of de aspirant-sprekers hadden zich laten schrappen, in ieder geval was 't voor velen een verrassine, dat na den heer De Visser de minister van koloniën reeds aan de beurt kwam. En toen hebben wij Het betreurd, dat de installatie der luidspre kers niet in orde was. Die in onze buurt bromde wel, knapte soms, maar hij hielp ons niet om min. De Graaf behoorlijk te volgen. Én deze, die volgens zijn gewoonte zijn rede voorlas, vertoonde weer de oude eigenaardig heid juist het belangrijkste woord van een zin pianissimo uit te spreken, zoodat het een in spanning was hem te volgen. De minister begon met een bespreking van den financieelen toestand van Indië. Zij is niet* zorgwekkend, maar vraagt wel voorzichtig heid in het beheer en van de zoogenaamde vrijgevige leeningspolitiek van den heer Cra- mer wilde hij niets weten. Dat Indië een „Poli- zeistaat" zou zijn, gelijk de heer Cramer had beweerd, weersprak hij ten stelligste, de troe pen in Indië dienen enkel om de maatschap pelijke orde te handhaven en het mogelijk te maken onze internationale verplichtingen na te komen. De minister wil gaarne een goede wel vaartspol itiek bevorderen, maar wat de toe komst zal brengen in onze verhouding tot Indië, mag ons niet al te bezorgd maken. Het antwoord op die vraag ligt in den schoot der toekomst en met een geheim der toekomst is moeilijk een politiek op te bouwen. Maar dit wilde hij toch wel zeggen, dat, wanneer thans de politiek werd gericht op afbraak, dan zou den direct schadelijke gevolgen van de eerste grootte voor Indië aan den dag treden. Wat de ondernomen hervorming van het inwendig bestuur betreft, deze moet rusten op de staatkundige autonomie van de bevolkings gemeenschappen, die reeds bestaan of tot nieuw bestaan moeten herschapen worden en de hervorming moet van onderop geschieden. Dat is evenwel een zeer langzame groe: waarop niet valt te wachten en daarom wi' de minister 'n methode volgen, welke 't eene naast het andere doet groeien en dus begint hij ook met provincievorming naast de andere hervormingen, waarbij de provincies voora Riet te klein mogen wezen. De ontworpen be stuurshervormingen wil hij wel ter kennis maar niet aan het oordeel van de Kamer on derwerpen. De beslissing behoort uitsluitend aan Indië gelaten te worden. Wat de veelbesproken huiszoekingen en arrestaties betreft, deed de minister niet vee. hooren, alleen deelde hij mede zeker te weten, dat de vereenigingen P.N.I. en P S.I. wei degelijk communistische aansluiting zochten en verkregen en dat mr. Koesomo Soemantri heel wat meer op zijn kerfstok heeft dan enkei verzet tegen de poenale sanctie. Het optreden der regeering vond de minister volkomen in den haak. De minister verklaarde ten slotte te willen waken tegen een besmetten van de be volking met uitheemsche communstische in vloeden, die geheel vreemd zijn aan het eigen geestelijk leven der inlanders. Aan het einde zijner rede keerde de minister z>eh in scherpe bewoordingen tegen den hee A.barda en met ongewone kracht kwam n ?P tegen de beschuldiging van onaandoen- hjkheid in zijn woorden. De heer Albar - boreert veeleer zelf aan onaandoenlijKneio voor de feiten, onaandoenlijkheid voor e e Jende, waarin de bevolking zou komen te *eeren, wanneer de wegen van den heer a - harda werden gevolgd. Morgen replieken. Heden ving de heer Cramer reeds met de zijne aan. maar zag geen kans daarmede reeds vandaag gereed te komen. 7DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Tardieu of Chautemps kabinets-formateur. De steun, waarop Chautemps moet rekenen. Ook de dag van gisteren heeft nog geen oplossing in de kwestie van de regeerings- crisis kunnen brengen. Slechts in zooverre is men met de oplossing gevorderd, dat er op dit oogenbük vier candidaten genoemd wor den, die in aanmerking zouden komen voor het premierschap. Deze vier zijn Tardieu, de radicaal-socialistische senatoren Clementel en Steeg en de radicaal-socialistische afge vaardigde Chautemps. Als vijfde man wordt ook nog genoemd Albert Sarraut, maar deze schijnt nog lang niet aan de beurt te zijn. Hoewel Tardieu een grooten aanhang in de Fratjsche Kamer heeft, schijnt momenteel Chautemps de beste kansen te hebben voor het premierschap. In de wandelgangen van het Elyssee wordt n.1. algemeen verwacht, dat Chautemps vandaag bij Doumergue zal worden geroepen, om de opdracht tot het vormen van een nieuw kabinet in ontvangst te nemen. En ook Chautemps geniet het ver trouwen van een groot deel der Kamer, zoo dat het niet onmogelijk is, dat hij zal slagen. Er schijnt echter een overheerschende strooming te zijn, volgens welke een kabinet- Chautemps op een meerderheid van de socia- lastische republikeinen zou kunnen rekenen. De politieke vrienden van Chautemps zouden echter willen, dat men zich van den steun van Tardieu zou verzekeren, maar die moge lijkheid lijkt al zeer twijfelachtig. Niettemin gelooft men, dat Chautemps zich ook door een weigering van Tardieu niet zou laten af schrikken, doch met toestemming van zijn fractie en met steun van andere linksstaancle elementen een ministerie van eenheid der linksche partijen zou vormen. In een nader N. T. A.-telegram wordt mee gedeeld, dat de meerderheid der radicale Kamerleden en Senatoren niet voor een zuiver linksch kabinet is zooals o.a. Daladier wil. Het nieuwe kabinet zou volgens hen dan n.1. van iedere schommeling in de socialistische partij afhankelijk zijn; verder zouden de socialisten bij een of ander meeningsverschil hun steun van den eenen dag op den anderen kunnen opzeggen. Zij herinneren daarbij aan de precaire positie van het kabinet-Herriot, dat van 1924 op 1925 met dezelfde moeilijk heden te kampen had. Het is volgens het N. T. A. echter opmer kelijk, dat de socialisten verklaren, dat zij ook hun steun zouden geven aan een kabinet, dat tot de linksche republikeinen gaat en dus de ministers Piétry en Leugues zou om vatten. Ten aanzien van de groep-Maginot worden echter reserves gemaakt. Zooals men merkt, is er nog geen oplos sing gevonden. Maar de opdracht zal zeker wel aan Tardieu of Chautemps gegeven worden. En de verwachting is, dat in elk geval Tardieu in de regeering zal blijven, óf als premier, óf a's minister met wellicht de porte feuille van buitenlandsche zaken. Ook met de afwikkeling der Vlootconferentie zou de beste oplossing zijn, dat Tardieu in de re geering bleef. Intusschen is deze conferentie verdaagd tot a.s. Woensdag. Ook al een gevolg van de Fransche regeeringscrisis! De besprekingen op het Elysée. Hoe Poincaré tegenover de crisis staat. Uit de besprekingen, die president Doumer gue met de politieke persoonlijkheden heeft gevoerd, is gebleken dat de meeste politici Tardieu den man achten om op het oogenbük het bewind weer in handen te nemen. De Ka mer-president Bouisson, een vriend van Tar dieu, heeft daarbij echter eenig voorbehoud gemaakt en gevraagd of het wenschelijk is den afgetreden minister-president weer bloot te stellen aan de demagogische aanvallen van de oppositie. Hij achtte het beter een man van de standing van Tardieu in reserve te houden. Poincaré zou zich hebben uitgesproken voor den terugkeer van Tardieu, die in elk geval de te Londen aangevangen taak tot een einde moet brengen. Foincaré uitte voorts zijn groote vrees voor de toekomst van Frankrijk s financiën in het geval de radicaal-socialisten de macht in handen zouden krijgen. De „Petit Parisien" herinnert eraan, dat de president der republiek zich reeds eenmaal rechtstreeks heeft gewend tot den leider van de grootste oppositie-partij. In 1924 liet de Kamer den minister van financiën De Lastei.- rie uit het kabinet-Poincaré val.en, terwijl Poincaré niet in de Kamer aanwezig was. Aangezien de president toen van meening was, dat Poincaré persoonlijk niet gevallen was weest, hebben r J| ming van een nieuw kabinet op. Thans is de toestand dezelfde. De bolsjewiki voeren langzamerhand alle slechte instellingen van het tsaristische regi me in, waartegen zij vroeger zoo gestreden hadden. Zoo hebben zij het staatsmonopolie op brandewijn, dat de tsaar in 1914 had af geschaft, opnieuw ingevoerd, zoodat de com munistische regeering op dezelfde wijze de drankzucht der bevolking exploiteert als de tsaristische regeering het had gedaan. De indirecte belastingen, waartegen de bolsjewiki onder het oude regime zoo fel ageerden, zijn ook hersteld. Nu hebben de bolsjewiki een der allerslechtste instellingen van het tsaristische regime, een instelling, welke het oude regime zelf had afgeschaft, in eere hersteld. Het gaat om het eiland Sachalin. Zooals bekend, was dat onherbergzame eiland met een zeer slecht klimaat in vroegere jaren een balling schapsoord voor vele misdadigers in Rusland. De beste mannen van Rusland protesteerden tegen de handhaving van de dwangarbeiders gevangenissen op Sachalin (men denke bijv aan het boek „Sachalin" van Tsjechow, aan de verhalen van Korolenfco enz.) De tsaristi sche regeering gaf tenslotte toe en richtte in verschillende gedeelten van het land speciale gevangenissen voor dwangarbeiders op (men vergete niet, dat Rusland vóór de Revolutie de doodstraf alleen voor bepaalde misdrijven kende; practisch kwam de doodstraf alleen voor als een strijdmiddel van de tsaristische regeering tegen de revolutionnairen). De Sovjet-regeering heeft nu besloten mis dadigers, die tot gevangenisstraffen van lan ger dan twee-en-een-half jaar veroordeeld worden, naar het Russische gedeelte van Sa chalin te storen. Officieel heet het, dat dit al leen met „goedvinden" van de arrestanten zelf zal geschieden, maar wie de Russische toestanden kent en weet, welk een angst ieder een de naam Sachalin inboezemt, zal begrij pen, wat dat „goedvinden" beteekent. Naar het constitioneeie regime. Bij de ontvangst der nieuwe civiele gouver neurs heeft Berenguer verklaard dat hij den normalen grondwettelijken toestand en de persvrijheid dacht te herstellen. Het wachtwoord der komende verkiezingen zal zijn: de verdediging van grondwet en monarchie. In een na afloop van den ministerraad aan de pers verstrekt communiqué wordt o.a. ge zegd, dat de hoofdstukken met betrekking tot de nieuwe openbare werken uit de begrooting zullen worden geschrapt. De waterstaatsdien sten moeten er zich van onthouden leeningen aan te gaan voor nieuwealleen de reeds aan gevangen werken zullen worden voortgezet. De minister van financiën heeft machtiging gegeven tot het liquideeren van alle speciale kassen. Hij zal inlichtingen vragen over den stand van de nieuwe spoorwegwerkzaamhe den en andere openbare werken teneinde zich een oordeel te kunnen vormen over het nut der te besteden uitgaven. De ministerraad schafte het controlecoinité op den uitvoer af. HEVIGE KOUDE IN SPANJE. Ongekende lage temperatuur. Van de 49 Spaansche provincies melden op het oogenblik 37 provincies een tempera tuur van vele graden onder nul In de pro vincies Avrila heerscht sedert drie dagen een koude van 20 graden onder nul. Talrijke die ren zijn de koude ten offer gevallen en dood gevroren. Een dergelijke koude golf, die verscheidene dagen aanhoudt, is in Spanje nog nooit naar menschenheugenis voorgekomen. In de voorstad Liosia van Athene is giste ren 't kruitmagazijn door onbekende oorzaak in de lucht gevlogen. Talrijke soldaten, die het magazijn bewaakten, moeten omgekomen zijn. De schade is buitengewoon groot. De brandweer is nog met de bestrijding van het vuur bezig. De ontploffing in het kruitmagazijn te Liosia geschiedde bij het lossen van kisten munitie, waarvan er eenige omvielen. De ne gen soldaten en arbeidsters, die er mee be zig waren, werden gedood. Een majoor, een kapitein, een luitenant en ca. 10 soldaten en arbeidsters werden zwaar gewond. Door den brand, die op de ontploffing volgde, werden drie munitiedepots totaal verwoest. De schade is zeer groot. ne, dat zich voor het ziekenhuis, waarin de bij de ontploffing in de kruitfabriek te Liosia gewonden personen zijn ondergebracht, vreeselijke tooneelen hebben afgespeeld. Moe ders en vrouwen der gewonden moest men met geweld beletten het ziekenhuis binnen te dringen, waar zij het verplegend personeel en de medici slechts zouden kunnen hinde ren in het verrichten van hun taak. De vrouwen trachtte op een gegeven oogenblik zelfs twee ingangen van het zie kenhuis te bestormen. De politie zette het ebouw af en handhaafde de bewaking ge urende den geheelen nacht. DE BANK VOOR INT. BETALINGEN. Op 10 Maart a.s. zal te Rome een bijeen komst plaats vinden van de leiders der zes circulatiebanken, teneinde den raad van be heer van de bank voor internationale beta lingen samen te stellen. Voorts zal gedurende deze zitting, die waarschijnlijk 3 of 4 dagen zal duren, het personeel in leidende functies bij de bank worden benoemd, terwijl voorts zullen wor den' besproken de voorwaarden tot deelne ming aan het kapitaal. De gouverneur van de bank van Frankrijk, Moreau, zal naar Rome vergezeld worden door den vice-president Moret en den direc teur van den economischen studiedienst, Quesnay. In de Fransche pers wordt de candidatuur van Quesnay voor een der posten van direc teur-generaal met groote instemming be groet. BYRD UIT HET ZUIDPOOLGEBIED VERTROKKEN. Nadat het expeditieschip „City of New- York" de Walvischbaai had bereikt, konden Byrd en zijn 42 metgezellen aan boord wor den genomen, nadat de tenten waren afge broken en de instrumenten, die bij de Zuid- pool-expeditie gebruikt waren, aan boord waren gebracht. Onmiddellijk hierna aanvaardde de „City of New-York" de thuisreis. PEST IN ZUID-AFRIKA. Reeds 60 dooden. Uit Johannesburg wordt gemeld, dat in Zuid-Afrika pest is uitgebroken. Tot nog toe wordt melding gemaakt van 100 ziektegeval len, waarvan reeds 60 met doodelijken af loop. DE VERKIEZINGEN IN JAPAN- Alhoewel omtrent den uitslag van de ver kiezingen in Japan nog weinig bijzonderhe den bekend zijn, staat thans reeds vast, dat de liberale regeeringspartij „Minseito" in de nieuwe Kamer een meerderheid zal hebben. HET DOUANE-BESTAND. Een particuliere bespreking te Genève. De op de conferentie voor het douane bestand aanwezige ministers van handel en economische aangelegenheden van de drie mogendheden der kleine Entente alsmede van Polen, Griekenland, Bulgarije en Hongarije, zijn in een gemeenschappelijke bespreking van particulieren aard tot overeenstemming gekomen inzake de aangelegenheid, dat met het oog op de overwegende agrarische structeur van deze landen, t. a. z. der princi- pieele kwesties, die op de conferentie voor het tot stand komen van een douane-bestand ter sprake komen, debe mogendheden geza menlijk een gemeenschappelijke houding heb ben vast te stellen en te volgen. Genoemde ministers hebben besloten gedu rende het verdere verloop der conferentie voortdurend met elkaar in contact te blijven en speciaal te trachten t. a. z. voorstellen en besluiten, die ter conferentie aan de orde zullen komen, tot overeenstemming te komen. In deze particuliere bespreking heeft men voorts overwogen, een permanente commis sie in te stellen, ten einde voortdurend de eco nomische ontwikkeling van genoemde zeven staten, speciaal de agrarisch-politieke kwes ties met elkaar te kunnen bespreken en tot onderlinge overeenstemming te kunnen ge raken. Tenslotte zal nu het denkbeeld over wogen hebben, om een cartel te vormen voor de productie en uitvoer van vrachten. De diplomatieke conferentie. De algemeene debatten in de diplomatieke conferentie te Geneve voor het tot stand ko men van een wapenstilstand ten aanzien van de toepassing der douanetarieven werden he denmorgen voortgezet. De stemming is in het algemeen zeer pessimistisch, aangezien tal rijke delegaties een afwijkende houding aan nemen en een overeenkomst als de conferen tie had willen tot stand brengen niet verwe zenlijkt kan worden indien nief de voornaam ste Europeesche Staten daaraan deel nemen Havas meldt uit Washington, dat, hoe wel men op het Staatsdepartement verklaart geen enkel voorstel te hebben ontvangen, voor bet aanbrengen van wijzigingen in het Kellogpact, men niettemin meent te weten, dat Stimson in de afgeloopen weken voortdu rend over deze aangelegenheid met Hoover beeft gecorrespondeerd, POT PV Dinsdag is in den mijn „Ferdinand" te Kattowitz een ernstig ongeluk geschied. Door het breken van een pijler werden 4 mijnwer kers bedolven. Na zware bergingswerkzaam heden gelukte het heden de bedolvenen te be- reiken. Een hunner was reeds overleden. E>« 3 anderen konden gered worden. Éen der ge redden is zwaar gewond, de beide anderen zijn licht gewond. Er is al meer verhaald van honden, die hun meester volgden in het graf. Een niet alle- daagsch voorbeeld hiervan vertelt de Cor- riere della Sera. Een Newfoundlander, eigen dom van den heer S. Albarella te Lucca, was uit met zijn baas toen deze door een auto over reden en gedood werd. Het dier was ontroost baar. Na de begrafenis bleef het twee dagen stil in een hoek liggen zonder te eten of te drinken. Den derden dag stond het op en be gaf zich naar de vijfde verdieping van het huis, waarin zijn baas gewoond had. Daar trof het een open venster aan, waar het uit sprong om den dood te vinden beneden op straat. EEN BANKIER GEARRESTEERD Wegens bedrog en misbruik van vertrou» wen is te Parijs de bankier Dleiner gear resteerd. In de kas van zijn bank, die 7 filialen in de provincie heeft, bevond zich bij onderzoek slechts fr. 91.50. De verliezen moeten eenig* millioenen beloopen. AUTO-ONGELUK. Twee doodert. Op den weg Warschau—Milanow is een luxe auto met groote vaart tegen een boom ge reden. De auto is geheel verbrand; de chauf feur was op slag dood en een der vijf inzit tenden, de Mexicaansche consul-generaal te Warschau Wart, is enkele uren na het onge luk aan zijn wonden bezweken. De vier andere passagiers hebben zware kwetsuren gekre. gen, HET ONGELUK BH DE STANDARD OIL. Reeds 10 dooden geborgen. Naar Reuter uit Elisabeth meldt, bedraagt het aantal dooden tengevolge van de ontplof fing bij de Standard Oil thans 10, daar een aantal gewonden overleden zijn. Er bevinden zich nog 50 gewonden in het ziekenhuis, waar van naar men verwacht 9 het er niet levend zullen afbrengen. Een 20-tal zal waarschijn lijk levenslang ongelukkig blijven. Reuter meldt nog uit Elisabeth, dat zich tijdens het ongeluk 1100 arbeiders in d; fabriek bevonden. Verschillende lijken waren onherkenbaar verminkt. ENGELAND. DE VLOOTCONFERENTIE TE LONDEN. Het Italiaansche memorandum. De Italiaansche delegatie publiceerde gis teravond het reeds aangekondigde memoran dum inzake het Italiaansche standpunt no pens de kwestie van vermindering der mari tieme bewapening. Hierin wordt o m. het vol gende geconstateerd: Italië is de opvatting toegedaan, dat de bewapening uitsluitend voor verdedigings doeleinden mag dienen en daarom op een zoo laag mogelijk niveau moet worden ge bracht. De nieuwe vaststelling van den al- gemeenen stand der bewapening en de beper king der afzonderlijke scheepscategorieën worden als het uiteindelijk doel der Vlootcon ferentie beschouwd. De Italiaansche delega tie constateert, dat de Conferentie niet ge heel rekening heeft gehouden met dit van den aanvang at door Italië voorgestane standpunt en verklaart bereid te zijn reeds thans de voor een willekeurige vastelands- mogendheid vastgestelde bewapeningsgren- zen en -getallen te aanvaarden, onverschillig hoe laag deze cijfers ook mogen zijn. De Vlootconferentie verdaagd. De werkzaamheden der Vlootconferentie liggen practisch stil. In officieele Britsche kringen is men de zienswijze toegedaan, dat hervatting der onderhandelingen vóór het midden der volgende week onwaarschijnlijk is. De niet-officieele besprekingen zullen ech ter worden voortgezet. De Franschen zullen van de resultaten voortdurend op de hoogte worden gehouden. Gisteravond werd een offi cieel communiqué gepubli ceerd, blijkens hetwelk de conferentie werkzaamheden tot Woensdag volgendeweek verdaagd worden. MACDONALD BEDANKT ALS LID VAN DE ONAFHANKELIJKE ARBEIDERS- PARTIJ. We lezen in H e t V o 1 k: MacDonald heeft ontslag genomen als lid van de Onafhankelijke Arbeiderspartij. Dit ontslag kan worden beschouwd als het direc te gevolg van de aanvallen der Onafhaokelij- ke Arbeiderspartij op zijn regeeringMac Donalds besluit om met deze partij te breken moet wel belangrijk zijn versterkt sedert de aanvallen van Maxton en de zijnen op het regeeringswetsontwerp over de werkloozen

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1