Landbouw en Veeteelt. FONöER PUROL Ingezonden stukken Rechtszaken Meer waard dan de prijs Binnenland ft vangen. Den v:n;..:r deed het genoegen, dat allen wetr herkozen zijn. Hij hoopte met den heer Zomer even prettig samen te werken als met den heer Kooij. In behandeling kwam nu het bestuursvoorstel om nu tot contri butieverlaging over te gaan. ingaande Januari 1931 De gunstige stand der finan ciën gaf het bestuur vrijheid, om de contri butie der klasse van 0 tot 16 jaar te brengen van 60 ets op 40 ets. en die van de klassen 1645 jaar, van f 1.20 op 1. Deze ver laging zou de vereeniging jaarlijks op 75 contributiederving komen te staan. Het be stuur meende niet verder met verlaging te moeten gaan, doch stelde in het vooruit zicht om bij een stijgend saldo binnen niet al te langen tijd, voorstellen tot verlaging ook der andere klassen te doen. Nadat op een vraag van een der aanwezige leden was uit gelegd, dat men eerst de contributie der jon geren verlaagde, omdat leden boven de 45 jaar de zwaarste offers van de vereeniging zouden vergen en dat de verlaging van O— 16-jarigen, vooral de grootere gezinnen, verlichting bracht, werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Tot afge vaardigden naar de bondsvergadering, waarvoor twee leden buiten 't bestuur moe ten worden aangewezen, werden benoemd de heeren P. Krijgsman en A. Kooij Cz. Bij de rondvraag werd door der. heer Scheer een lans gebroken voor den heer Slinger om verhooging van Iuiloon bij begrafenissen te verkrijgen, dat slechts 62M ct. bedraagt. Uit de toelichting van den heer de Jong, presi dent kerkvoogd blijkt, dat de heer Slinger ook als k'okluider door de kerkvoogdij bezoldigd wordt en tevens, dat deze zaak buiten de be- grafenisvereeniging omgaat. Den heer Krijgsman heeft het verwonderd, dat er geen voorstel is gekomen, om een volgkoets gratis voor de leden aan den lijk wagen toe te voegen, daar dit eigenlijk bij gunstrgen financieelen toestand was toege zegd. Namens het bestuur werd toegelicht, dat zijns inziens verlaging van contributie aan allen verlichting bracht en dus voorging, ter wijl bovendien het geven van een volgkoets tot meerdere onkoste' oor den betrokkene aanleiding zou geven (.oij het dan noodig hebben van meerdere volgkoetsen). De heer Krijgsman was met deze uitleg ging tevreden, te meer daar ook werd mede gedeeld, dat hij dcsgewenscht een voorstel van die strekking op de agenda voor de vorige jaarvergadering kon laten brengen, welk voorstel dan in de bestuursvergadering en daarna met of zonder prae-advies in de algemeene vergadering zal behandeld wor den. Verder vroeg de heer Krijgsman, of de leden van het personeel boven 65 jaar nog tegen ongevallen verzekerd zijn. Medegedeeld werd, dat dit niet het geval is. Zij moeten dus op dien leeftijd het werk doen voor eigen risico, ingeval van ongelukken of anders voor de functie bedanken. Op voorstel van den heer Van der Meer werd besloten den be trokken dragers hiervan officieel kennis te geven. De heer Slot (bode) vroeg om ver goeding voor het vragen van een predikant bij begrafenissen, vooral omdat hij er soms een verre reis voor moet doen, daar hier geen dominee is. Medegedeeld werd, dat in de bestuursvergadering besloten is. hem telkens een vergoeding te geven, te regelen door den penningmeester en den heer Slot. Op een vraag van den heer H. Scheer werd toegezegd, dat de dragers, als de afstand ver is, bij slecht weer met een auto vervoerd zul len worden. De voorzitter bracht hierna dank aan den heer A. Kooij, voor hetgeen hij als bestuurs lid voor de vereeniging gedaan heeft. Het spijt hem, dat de heer Kooij heengaat. Het was altijd een genoegen, met hem samen te werken, omdat hij naast fünken arbeid, zoo vaak met een geestig woord de discussies wist te kruiden, waardoor in de vergadering een gezellig, toon heerschte. De voorzitter bracht verder dank aan allen voor hunne welwillende medewerking en in 't bijzonder aan den secretaris, den heer D. de Jong, die goed in de zaken ingewerkt zijnde, door zijn duidelijke uiteenzettingen hem tot steun was geweest en de vergade ring een goed inzicht in de zaken had doen verkrijgen. Nadat nog de wensch werd uit gesproken, dat voorzitter, de heer Brug man, spoedig zou herstellen, ging men huis waarts. EGMOND AAN DEN HOEF. Nutsavond. Woensdagavond heeft het departement Egmond van de maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" in „De drie Egmonden" alhier een nuisavond georganiseerd. Ds. E. Spel berg heette de zeer vele aanwezigen hartelijk welkom: deze avond was het drukst be zocht van degenen die tot nu toe waren ge houden. Ds. Spelberg hield een lezing met licht beelden „Door den Elzas". Spr. schilderde bij vele prachtige opnamen de schoonheid van het Elzas-Lotharingsche gebied: de schilder achtige dorpjes op de glooiende hellingen der rijkbegroeide bergen, de wijnbouw, de hop en prachtige Gothische kathedraal van het politiek en cultureel centrum van dit rijke land: de stad Straatsburg aan den Rijn. In de pauze werd een groote tombola ge houden, waarin zeer fraaie prijzen waren ver bonden, terwijl de avond besloten werd met de opvoering van „Het weeuwtje van het Hof van Holland", een blijspel in 4 tooneelen van Charivarius (naar Potgieter). Chari- varius' scherpe en geestige pen had ook hier weer aan vele humoristische trekjes het leven geschonken; de opvoering zelf werkte tot het goede uitkomen daarvan zeer mee. want er werd met enthousiasme gespeeld. De zeer velen die dezen avond hebben bij gewoond, zullen vau hun bezoek zeker geen spijt hebben gehad. GEZINSVERPLEGING. De heer K. P. Zuurbier, secretaris- penningmeester van de Vereeniging van Ned. He v. Diaconiën in de Classis Alkmaar voor Gezinsverpleging verzoekt ons het volgende jaarverslag over 1929 te willen opnemen: Voor onze vereeniging is het jaar 1929 zonder bijzondere gebeurtenissen voorbij gegaan. In Kring 1 voor het eerst in dit jaar alleen omvatten Heiloo, was het geheele jaar werkzaam Zuster D. Klerk, die in totaal aflegde 1556 bezoeken, waarvan 341 als huisbezoekster voor de t. b. c.-bestrijding, in de maand Mei legde zij af 164 bezoeken. In het Bestuur van Kring 1 kwam dit jaar geen wijziging. In het Bestuur van kring II omvattende de plaatsen Koedijk. Schoor! en Warmenhuizen, kwam een wijziging, in de plaats van den heer J. Burger werd voor de gemeente War- menhuizen afgevaardigd burgemeester H. Nolet en in de vacature mej. Haumersen, werd voorzien door benoeming van den heer J. Stam Nz. te Koedijk. In de gemeente warmenhuizen was het geheele jaar werkzaam Zuster A. M. ter Burg. die 2998 bezoeken aflegde, waarvan 295 als huisbezoekster voor de t. b. c.- bestrijding, in de maand November werden door haar afgelegd 467 bezoeken. Tijdens de ziekte van Zuster A. M. ter Burg is waar genomen door Zuster Engelen en Zuster Molenaar. Zuster Molenaar was het geheele jaar werkzaam in de gemeenten Koedijk en Schoorl, waar zij aflegde in totaal 103o be zoeken. verdeeld als volgt: te Koedijk 392 waarvan 116 als huisbezoekster en te Schoorl 643, waarvan 106 als huisbezoekster voor de t- b. c.-bestriiding. hoe ,ste aantal be zoeken 143 in de maan .pril. Alle zusters hebbe.i jaar haar arbeid als enquetrice ter bestrijding van de t b. c. weder verricht. Zuster A. M. ter Burg en Zuster D. Klerk hebben in 1929 de cursus voor huisbezoek ster voor de Zuigelingenzorg gevolgd. Door de Zusters is bij de doktoren assistentie ver leend bij de inenting tegen alastrim. De secretaris van kring II maakt in zijn verslag nog melding van een gehouden cur sus te Schoorl door Zuster A. Molenaar over huiselijke ziekenzorg welke door een groot aantal dames met genoegen en veel animo is gevolgd. Het hoofdbestuur vergaderde éénmaal en er werd een algemeene vergadering gehouden. De algemeene rekening geeft over 1929 aan: Ontvangsten 6776.23, uitgaven f 7588.64, nadeelig saldo 812.41. Het tekort ad 895.01 op onze rekening over 1928 is gedekt door een gelijke subsidie van de Commissie van de Wijkverpleging van het Witte Kruis. Alvorens dit verslag te eindigen wil ik allen, die ons dit werk mogelijk maakten, een woord van hartelijken dank brengen. BEVERWIJK. Tijdens de groote Aalsmeersche bloemen tentoonstelling, welke in de eerste dagen van April gehouden wordt, zal ook de Kon. Luchtv. Mij. een stand innemen. Deze maatschappij vervoerde alleen ver leden jaar pl.m. 320.000 K.G. Aalsmeersche bloemen. WESTWOUD. In den afgeloopen nacht is inbraak ge pleegd bij den heer Galis, Oudijk, in deze ge meente. De bestolene is penningmeester van het Armbestuur en had als zoodanig een bedrag van 7000 in bezit, welke som ont vreemd is. Tevens worden familiejuweelen vermist. De politie stelt een onderzoek in. WARMENHUIZEN (Januari). Geboren: Agatba Maria, d. van H. Noelt er. J. W.M. de Rijk. Elisabeth, d. van A. van Loenen en G. Kroon. Maria Ida Petronella, d. van J. H. Mosch en P. Takken. Ondertrouwd J. Heman en A. Moerbeek. Getrouwd: J. Heman en A. Moer beek. Overleden Alida Keijzer wed. van F. Lossie, oud 73 jaren. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) Heiloo, 18 Februari 1930. Geachte Heer Redacteur Mag ik s.v.p. nog eenmaal eenige plaats ruimte vragen naar aanleiding van het schrij ven, 't welk is onderteekend door den heer P A. Holtes in Uw blad van 17 dezer. In de eerste plaats meen ik te mogen vast stellen, dat „de toon en wijze van schrijven" nogal verschilt met het ingezondene van den zelfde schrijver op 11 dezer. Alhoewel het van ondergeschikt belang is, vraag ik toch mijzelf af of ik hier met den heer Holtes, dan wel met een ander te doen heb. De strekking toch van het geschrevene op 11 dezer was er op ingesteld, de burgerij kond te doen, dat ik, zij het dan langs een grooten omweg, bezig was mijn eigen particuliere be langen te behartigen. Het schrijven van 15 dezer is in deze veei meer gematigd, men vindt het daarin geen schande dat belanghebbenden voor hun rech ten opkomen. In hoeverre ik daar persoonlijk belangheb bende ben, wordt wijselijk niet meer aange roerd, mij dunkt het grootste succes zou de heer Holtes toch hebben kunnen behalen, wanneer hij had kunnen aantoonen, dat Rus in den bedreigden hoek eigenaar is van ette lijke H.A. grond. Evewel ben ik in deze wel partij, mijn vaste overtuiging is, dat het Gemeentebelang niet wordt gediend, als het Uitbreidingsplan word: aangenomen, zooals het thans luidt, spreken we dus niet over de bealngen van de respec tievelijke eigenaren. Naar mijn meening werd he Gemeentebe lang slechts dan gediend, wanneer een behoor lijke bebouwingsmogelijkheid wordt gescha pen. Onze gemeente heeft terecht een groot offer gebracht voor het behoud van het 70 H.A. groote bosch, meerdere noodzakelijke en be langrijke uitgaven zullen ongetwijfeld moeten volgen, men denke maar eens aan rioleering, wegenaanleg enz. Het is naar mijn meening een daad vaa wijs beleid, asl men weet uit te geven, zoo- noodig veel weet uit te geven, voor goede doel einden natuurlijk, doch daarnaast heeft men te zorgen voor ontvangsten. Nu zouden naar mijn meening, de Noorde lijk gelegen terreinen uitermate geschikt zijn, zich die ontvangsten te verzekeren, door deze op behoorlijke en ruime wijze te laten bebou wen. Geen enkel terrein toch is op het Uitbrei dingsplan aangewezen en is gunstiger ge legen voor de vestiging van beter gesitueer den als juist dat terrein. Duidelijkheidshalve wil ik nog even rele- veeren, dat een deel van deze terreinen pl.m 65 meter diep is, en dat zij niet smaller ver kaveld mogen worden dan op 40 meter breed te, terreinen dus van pl.m. 2500 M2. Schrij ver en ik schijnen het over de onverkoopbaar heid daarvan wel eens te zijn. Dit geldt ongeveer in dezelfde mate voor d.' terreinen van 5000 M., deze zijn speciaal be- stemd volgens het Uitbreidingsplan voor Vee houderij. Tot heden wordt naar mijn meening deze landelijke omgeving dank zij de bepalingen ontsierd door een niet gering aantal kippen hokken, wellicht gevolgd door varkens- en an dere houderijen. Zou het die omgeving niet ten goede komen als men dat eens wat beperkte en de terreinen eens wat kleiner stelde, mij dunkt van wel. Bij dit alles komt nog (in de tweede plaats dus) dat men naar mijn meening te weinig rekening wenscht te houden met de rechter van den particulieren bezitter. Wie wil zien, wat in onze gemeente tot dus verre wat terreinen en huizen betreft, gang baar, en dus verkoopbaar geacht mag worden, moet wel in verzet komen (ook al is men geen eigenaar) tegen dergelijke ingrijpende bepa len. Ter preciese beantwoording van schrijver, meen ik in deze wel te hebben aangetoond, dat ook ik nog andere belangen weet te onder scheiden, als die van de eigenamen, n.1. de groote belangen van onze gemeente. Of Raadsleden, welke het wel met het Uit breidingsplan eens zijn, niet voor hun taal, zijn berekend, zou ik niet gaarne durven be weren, men kan over dergelijke zaken van meening verschillen, en beiden het beste be doelen. Ik heb dan ook in mijn schrijven van II dezer slechts gevraagd, in allen ernst te on derzoeken wat in deze het gemeentebelang vordert, naast het belang van den particu lieren bezitter. Dat vele Raadsleden hun ontstemming over de gewraakte bepalingen hebben kenbaar ge maakt, vind ik in deze te meer te respecteeren, daar zij in dezen tegen den stroom inroeien. Het heeft mij evenwel (als toehoorder ter Raadsvergadering aanwezig) onaangenaam getroffen, dat een Wethouder beween in Haarlem geen gunstiger bc 'ingen voor de gedupeerde eigenaren te hebben kunnen be dingen en adviseert het daarom maar aan te nemen, gelijktijdig gedupeerden verwijzende naar hetzelfde Haarlem. Naar mijn meening was een behoorlijke motiveering, waarom het ongewijzigd aan te nemen zeker op zijn plaats geweest. Ditzelfde geldt ook voor den heer Holtes? Deze vraagt en becritiseert mij maar wat, doch het Uitbreidingsplan als zoodanig blijft verder buiten beschouwing. Met dit al hébben we voorloopig te doen met den Gemeenteraad van Heiloo, en niet met Haarlem. Aan de vertegenwoordigers van de burgerij is het om een bevredigende oplos sing te zoeken, een half ei, of een leege dop, ik heb zoo'n idee, dat het mee zal vallen en dat het een 3/4 ei wordt. De vergelijking aan het slot van schrijvers betoog, waarin hij mij vergelijkt bij ,,'n klein jongetje" en heel wijze ouders, aanvaard ik gaarne „kinderen en zeggen de waar heid, is het zoo niet? Ouderen hebben het meer over demccratie tenminste als het zoo te pas komt. Hoogachtend, J. RUS Jzn. (Wij sluiten thans deze discussie. Red. Alkm. Crt.) "JjDizttsr/iajicüezi U^iTltOTVOOtOTl rechtbank echter niet inging. De triomf was toen aan de zijde der bedrogene, die haar vrcegeren vriend een vernietigenden blik toe wierp. Uitspraak over 14 dagen. POGING TOT DOODSLAG OP EEN JACHTOPZIENER. Het O.M. bij de rechtbank te Leeuwarden heeft gister tegen den 21-jarigen J. B. uit Lippenhuizen, die in den nacht van 30 op 31 Dec. 1.1. op een jachtopziener heeft gescho ten, toen deze hem op stroopen betrapte, 4 jaar gevangenisstraf geëischt. Uitspraak 4 Maart a s. POGING TOT DOODSLAG. Voor de Utrechtsche rechtbank is tegen den 25-jarigen Duitscher K. L., uit Berlijn, die eenige weken geleden bij een alleenwo nende juffrouw in de Teelingstraat te Utrecht op bezoek zijnde, deze met een bierfleschje op het hoofd heeft geslagen en daarna ge tracht heeft haar te worgen, wegens poging tot doodslag, subsidiair bedreiging met dood slag, meer subsidiair mishandeling, geëischt een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden met aftrek der voorloopige hechte nis. Uitspraak 4 Maart. BELASTING ONTDOKEN. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in een zaak betreffende een landbou wer uit Zuidland, die zich tweemaal aan ontduiking van de vermogensbelasting en in komstenbelasting heeft schuldig gemaakt, door over het belastingjaar 19261927 op te geven dat zijn effectenbezit 18.000 was, terwijl het in waarheid 142.000 bedroeg en over het belastingjaar 19271928 21.000 inplaats van 150.000. De land bouwer werd voor elk der feiten tot 7500 boete, subs. drie maanden hechtenis veroor deeld. STRANDJUTTERS De rechtbank te Leeuwarden veroordeelde gister een drietal zeelieden van Terschelling wegens het plegen van diefstal van het ge strande Engclsche s.s. Benwyvis, resp. tot 4, 3 en 3 maanden gevangenisstraf. EEN DIEFACHTIGE MINNAAR. Hij was handelsagent van beroep en 46 jaar oud. Een automobiel door hem op afbe taling gekocht via de Hollandsche Disconto- bank te Den Haag had hij weer van de hand gedaan nog voor deze wagen volkomen zijn eigendom was geworden. Tevens had deze handelsagent, die Dinsdag te Utrecht terecht stond, verschillende meubelen verduisterd en het hart van een vrouw, met wie hij een tijd lang samenwoonde, gebroken door haar een huwelijk voor te spiegelen, hoewel hij al ge trouwd was. Dit vormde echter geen beletsel met zijn „verloofde" inkoopen te doen, waar bij het leeuwenaandeel door haar werd be taald. Deze „verloofde" kwam nu verklaren dat ze meermalen geld uit haar taschje heeft gemist, dat verdachte had ontvreemd, voor z.g. „heerenfuifjes". Aanvankelijk wist ze niet beter of verdachte had serieuse trouw plannen. want hij bezocht met haar de fami lie van zijn aanstaande en gedroeg zich in alle opzichten als een toekomstig echtgenoot. Zoo had hij ook de 7000 die een vroegere vriend uit Indië haar had gestuurd als af koopsom voor maandelijksche payementen onder zijn berusting genomen en hier zelfs nog grapjes over verkocht. „E>e zilvervloot is binnen", zei hij tegen haar zuster, sloeg zich op de borst waar de portefeuille veilig ge borgen zat en lachte triomfantelijk. De officier vond het heelemaal niet om te lachen en eischte wegens verduistering twee maal gepleegd, negen maanden gevangenis straf. De verdediger van dezen handelsagent ontkende dat de gekochte meubelen uitslui tend met het geld der vrouw zouden zijn be taald. PI. vroeg de onmiddellijke invrijheid stelling van zijn cliënt, op welk verzoek de WARMENHUIZEN. Inventarisatie op 14 Februari 1930. De vereeniging Warmenhuizen 2.262.300 K.G. roode kool, 291.900 K.G. gele kool, 1.389.500 K.G. Deensche witte kool, 234.550 K.G. uien, 80.600 K.G. peen; Harenkarspel 1.432.400 K.G. roode kool, 176.700 K.G. gele kool, 1.949.500 K.G. Deensche witte kool, 227.800 K.G. uien, 118.000 K.G. peen; Eeni- genburg 543.600 K.G. roode kool, 37.000 K.G. gele kool, 473.400 K.G. Deensche witte kool, 50.100 K.G. uien, 62.350 K.G. peen; Stroet 399.000 K.G. roode kool, 116.500 K.G. gele kool, 886.000 K.G. Deensche witte kool, 71.500 K.G. uien, 20000 K.G. peen; Schoorl- dam 333.000 KG. roode kool, 59.000 K.G. gele kool. 275.500 K.G. Deensche witte kool, 3.900 K.G. uien, 14.500 K.G. peen; Krabben dam 196.000 KG. roode kool, 60.000 KG. gele kool, 251.500 K.G. Deensche witte kool, 23.500 K.G. uien, 12.500 K.G. peen. Totaal 5.166.600 K.G. roode kool, 741.100 K G. gele kool, 5.225 400 K.G. Deensche witte kool, 611.350 K.G. uien, 307.650 K.G. peen. To taal op 15 December 1929 10.296.700 K.G. roode kool, 1 410.300 K.G. gele kool, 8.640.900 K.G. Deensche witte kool, 848.500 K.G. uien, 394.900 K.G. peen. Totaal cp 15 Februari 1929 4.978.800 K.G. roode kool, 1.350.200 K.G. gele kool, 2 856.950 KG Deensche witte kool, 192.550 uien, 172.500 K.G. peen. iiiiiiiiii HET EERSTE KAMERLID J. N. HENDRIX ONGESTELD. Het Eerste Kamerlid, de heer J. N. Hen- drix, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, wonende te Amsterdam, is ernstig ongesteld. ONGELUK BIJ HET OVERLADEN VAN GOEDEREN. Twee havenarbeiders ernstig ge wond. Gistermiddag om 2 uur is in de Parkha ven te Rotterdam bij het overslaan van balen geperst katoen van den lichter Sabina I in het langszij liggende Engelsche stoomschip Serula een leng gebroken, waardoor een baal katoen, van circa 233 Kg. is gevallen. De baal is terecht gekomen op de havenar beiders. Een hunner is met een hersenschud ding, gebroken rechterbeen en enkele ontvel lingen in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. E>e andere is daar opgenomen met een ernstige hersenschudding en inwen dige kneuzingen. traal een zandtrein ontspoord. De ring had plaats ter hoogte van de snib?** van de lijnen naar Zaandam en Haari 8 Een der speren naar Zaandam werd sperd. De dienst wordt onderhouden enkel spoor, waardoor eenige vertramn,T'er het treinverkeer is ontstaan. 111 k Onmiddellijk is met het opruimings^ SLAPTE IN DE AMSTERDAMSTHF HAVENS. "E Gedurende den laatsten tijd is er in <u Amsterdamsche havens weinig vrachtv veer. Wij vernemen, dat als gevolg hiervf* drie vrachtschepen van de Stoomvaart u- „Nederland", n.1. de „Rondo", de w?' roea" en de „Singkep" tijdelijk uit de" vaart zijn genomen en te Amsterdam zijn oom-Wa Bovendien ligt van dezelfde maatscha^n in de Amsterdamsche havens het stoomsrhi» „Vondel" als reservemailschip. NA DE RAADSVERGADERING Raadslid breekt een enkel en word door een mede-raadslid verbonden. Dinsdag is te Bussum het raadslid met Bahlmann na afloop van de raadsvergade ring, bij het afdalen van de hardsteenen se meentehuistiap komen te vallen, waarbij zii een enkel gebroken heeft. Nadat het raadslid dr. Reinders haar voorloopig had beha», deld, werd mej. Bahlmann naar de Maieli» stichting vervoerd. ,e, a- MELKOORLOG. Te Balk (Fr.) concurreeren de melktappen de boeren zóó fel tegen elkaar, dat de Drii# per liter van 14 tot 10 ct. gedaald is. HET TERREIN VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Dinsdag zijn ten kantore van notaris M van Riel te Amsterdam de acten gepasseerd waarbij die gemeente het Paleis voor Volks- viijtterrein aankoopt, en dat met opstallen van de Galerij-Mij., respectievelijk voor F.450.000 en 1.350.000. Het thans in het bezit der stad gekomen complex van de Galerij-Mij., levert aan hu- ren een bedrag op per jaar van ongeveer 95.000. DE SCHILDERSSTAKING TE AMSTERDAM. Neg geen overeenstemming. .Dinsdagmiddag heeft de rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries Czn., een nieuwe poging ge daan, het geschil te beslechten tusschen de stakende schilders bij de Ned. Scheepsbouw Mij. en hun werkgevers, de N. V. Vereenig. ce Schildersbedrijven v/h. W. K. Wits Zn. Het is nog niet mogen gelukken, een over eenstemming tot stand te brengen. DE IEPZIEKTE. Verwoestingen le Nijmegen. De zoozeer gevreesde iepziekte heeft te Nijmegen vooral den laatsten tijd onrustba rend om zich heen gegrepen. Thans zijn er in de stad en directe omgeving een 700 iepen, die gerooid zullen moeten worden Er is wel haast geen straat, waar iepen staan, of een of meer boomen moeten worden gerooid. Zoo is o.a. de Van Schaeck Mathonsipgel zwaar getroffen. Van de iepenbeplanting op dezen singel, die nog zeer jong is, werd ver leden jaar ongeveer de helft gerooid en dit jaar zal de andere helft dienen te verdwij nen. Ook de andere singels, die de trots en glorie van d^ oude Keizer Karelstad uitma ken, de Canisius- en de Oranjesingel, ver< toonen reeds bedenkelijke gapingen. Op den Berg en Dalschen weg, van df uitspanning „Het Zwaantje" tot den tol, zal slechts hier en daar een groepje boomen blij ven staan, de rest is door de iepziekte aange tast en wordt gekapt. Hetzelfde is het geval bij den Winselingscheweg en den weg bij den St. Theunismolen. DR. S. E. B BIEREMA. Zcu van plan zijn als Tweede Kamerlid te bedanken. Het Hbl. verneemt, dat dr. S. E. B. Biere- ma bereid zou zijn, zich beschikbaar te stel len voor het voorzitterschap van het water schap Hunsingo, waarvan thans voorzitter is de heer R. P. Dojes, oud-lid Eerste Ka mer. Het zou in de bedoeling van dr. Biere- ma liggen, om na afloop van de thans loo- pende zittingsperiode zich niet meer beschik baar te stellen als lid van de Tweede Ka mer. TERAARDEBESTELLINO J. C H AENTJENS. Onder groote belangstelling is gisterochtend op de hervormde begraafplaats te Wassenaar ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. C. Haentjes, lid der firma Paltc en Haentjens, graanfactors te Rotterdam. Nadat velen bloemen in het graf hadden ge strooid, heeft de heer L. H. v. d. Ende ge sproken als voorzitter van den graanfactors bond. Spr. zeide, dat de heer Haentjes een sympathieke figuur was, graag gezien om zijn onpartijdig oordeel wanneer er geschil len waren. Hij zal bij allen blijven voort leven als een geziene figuur op de beurs. Ir. A. Plate bracht dank namens de Scheep- vaartvereeniging Zuid te Rotterdam en in het bijzonder uit naam van het bestuur, waarin de overledene steeds met rust en vriendelijk heid met de overige bestuursleden samen werkte. De heer A. van Rossem, directeur der N V. Automatische Graanoverlading-maatschap pij, herdacht hetgeen de heer Haentjes van de oprichting af voor deze maatschappij was geweest, zijn groote steun met werk, voorlich ting en vooral met het hart. E)e heer A. C. van Eyk roemde de betrouw baarheid en correctheid van den overledene, welke spreekwoordelijk waren; voorts den uit stekenden man van zaken en herinnnerde aan de bekoring, welke van hem uitging. Een familielid heeft voor de belangstelling bedankt. Een schat van bloemen dekte de baar TREIN-ONTSPORING BIJ HET CENTRAAL STATION TE .AMSTERDAM. Hedenmorgen is nabij het spoorweg-em placement van het station Amsterdam-Cen- SLACHTOFFER VAN HET IJS. Gistermiddag is de 16-jarige Sprakel bij het schaatsenrijden op een z.g. „kleigat" door het ijs gezakt en verdronken. Eenigen tijd later werd zijn lijk opgehaald. KORTE BERICHTEN. Twee vrouwen, wonende in de zeehei denbuurt, te Amsterdam, hadden bij vier verschillende bakkers taartjes besteld. Zij heten de bestelling thuisbrengen, deden zich te goed en betaalden niet. De bakkers hebben aangifte bij de politie gedaan terzake vao oplichterij of flesschentrekkerij. De Amsterdamsche politie heeft eefl 56-jarige conciërge aangehouden, die, ten nadeele van zijn patroon 400 had gestolen en dat geld in vermaak had opgemaakt. Dinsdagavond is op feestelijke wijze net zestigjarig bestaan van het Tehuis voor Mi litairen te Utrecht herdacht. Door de regenten van het Prov. stads en academisch ziekenhuis te Groningen gister aanbesteed de bouw ecner 00» dige kliniek. De laagste inschrijfster was firma Lolkema te Dokkum voor 3 L> De 28-jarige motorrijder J. van K. Eindhoven, die Dinsdag bij een ongcluK de Parklaan aldaar een ernstigen val o is gisteren in het ziekenhuis aan zijn wondingen overleden. *A.ia- Te Veendam is gistermorgen de rige weduwe C. S. verdronken. Bij Enkhuizen is aangespoeld n van een manspersoon. Waarschijn!"* t het lijk van den 23-jarigen schipr*^^ w u:jj. j- it <wer oo"* is geslagen van het n otorschip !ar' Bij een manufacturenwinkel aa Sch'edamschediik te Rotterdam 19 .ur0. nacht van Dinsdag *y> Woensdag 1Je ken. Er wordt eer partij tnanufacn' - waarde van 490 h f 500. verm»f- vens ruim 70 en 15 aan pcsuvfiH*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6