Provinciaal nieuws Laatste berichten. Telegrammen stoomvaartlijnen; van 20 Februari 1930 Opgave van XooTdinillantlsch LainHmsnvcrctlict. staatsleeningen. bank-instellingen. - 1 JI 25'i/ie COMTROLEEREN Leeraar M. 0. Boekhouden. BALANSEN. Jen officier van justiiie te Amsterdam een tlacht ingediend tegen het dagblad „Het volk", zulks on grond van het feit, dat dit •>lad door zijn publicaties in zake de Culem- lorgsche moordzaak, waarin de gebroeders 2ollé zijn genoemd, zich te hunnen opzichte veneens aan lasterlijke aantijgingen zou lebben schuldig gemaakt. Het schijnt ook in de bedoeling te hebben zeiegen bij de justitie te Arnhem ter zake van dezelfde feiten een strafrechterlijke ver volging te vragen van mr. Roobol, maar om formeele redenen kon deze klacht niet meer worden ingediend. i AUTODIEFSTAL Voor de Utrechtsche rechtbank hebben gis teren wegens diefstal van een auto terecht gestaan een 18-jarige electricien en een 20 jarige expeditieknecht, beiden uit Amster dam. Tegen ieder van hen was één jaar ge vangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis geëischt. De rechtbank heeft den electricien tot een jaar en den expeditieknecht tot 8 maanden gevangenisstraf, voor beiden met aftrek der voorloopige hechtenis, veroordeeld. DE KWESTIE VAN DEN GROSSIERSBOND VOOR DEN VLEESCHHANDEL IN DE GEMEENTE AMSTERDAM. De gemeente verlust het proces. De president van de rechtbank te Amster dam, mr. P. Coninck-Westenberg, heeft he den uitspraak gedaan in het kort geding, dat de Ned. Grossiersbond van den vleeschhan del aanhangig heeft gemaakt tegen de ge- kneente Amsterdam. De president heeft de gemeente Amster- Mam veroordeeld, om de eischeresse, i.c. de tinna J. L. Goudsmit en Zoon en het door fcaar aan te wijzen slachterspersoneel en eventueel ook den bij haar in dienst zijnden floonslachter B. J. van Crefeld toe te laten (tot het abattoir van Amsterdam en de zich (daarop bevindende gebouwen en inrichtin gen, teneinde aldaar de werkzaamheden te (verrichten en te doen verrichten, w;aarvoor die plaats is bestemd. De president verklaarde dit vonnis in zoo verre uitvoerbaar bij voorraad op de minuut desnoods met behulp van de nsterken arm, voor het overige (de gevraagde schadever goeding) verklaarde hij zich onbevoegd, ter wijl hij de gedaagde (de gem. Amsterdam) veroordeelde in de kosten van het geding. De bond zal nog geen gebruik maken van het recht. Nu de president der Amsterdamsche recht bank de gemeente Amsterdam bevolen heeft, om door den Ned. Grossiersbond voor den vleeschhandel aan te wijzen slachtersperso neel op het abattoir toe te laten, teneinde al daar vee te doen slachten, hebben wij ons tot den secretaris van den genoemden bond ge wend, met de vraag, wat hiervan het onmid dellijke gevolg zal zijn. De secretaris antwoordde, dat de gros siersbond vooralsnog er zeker vandaag geen gebruik zal maken van het verleende recht, om werkwilligen slachtwerk op het abattoir te doen verrichten. Echter zal nog getracht worden een oplossing van het conflict te ver krijgen. Tijdschriften In De Hollandsche revue spreekt mr. J. van Scheichaven over het bolsjewisme. De redactie publiceert een onderhoud met prin ses J'uliana in de oude Sleutelstad en geeft dan in woord en beeld een overzicht van de Parijsche Opera. W. J. Muller van Veen pu bliceert een Britsch getuigenis over de zorg voor de Inlandsche Congobevolking. In de bijdrage „Van hier en daar en overal", wordt een beeld van vroegere toestanden op school gebied en op verkeersgebied gegeven. Dr. E. van Raalte deelt zijn indrukken mede van de Londensche vlootconferentie. Verder de ge wone ruim gesorteerde en goed verzorgde rubrieken. SCHOORL. Gister vergaderde de V. V. V. Groet- Kampeiduin in 't café van den heer Marees. De voorzitter deelde mede, dat de besturen van de V. V. V. Schoorl en de V. V. V. Groet gecombineerd hadden vergaderd op 18 Januari en daar was besjoten om burge meester Van Fridagh voor een jaar tot alge meen leider te benoemen. Verder zijn er meerdere gemeenschappelijke belangen be sproken, o.a. een gezamenlijke gidsuitgave 'i Bleek echter dat V. V. V. Schoorl al een uitgave in vergevorderde voorbereiding had, en waar Groet nog niets had besproken, zou straks aan de vergadering worden voorge steld om voor dit jaar nog een aparte gids voor Groet te laten verschijnen, om in 1931 de dingen gezamenlijk te doen. De burgemeester had een schrijven be treffende de wenschen tot verkrijging van een verbandtrommel en een zuurstofapparaat op het strand. Tegen het beschikbaar stellen van een verbandtrommel van gemeentewege zou wel geen bezwaar bestaan, een zuurstof apparaat van 160 dient echter nader onder oogen gezien te worden en de burgemeester vroeg, welke bijdrage V. V. V. Groet hier voor zou over hebben. V erder heeft de voorzitter een bijeenkomst op het gemeentehuis bijgewoond van be stuursleden van de Rijwierpadvereeniging „Noordkennemerland", van B. er, W. en van V. V. V. Schoorl en de P. H. V. Verschillen de mededeelingen over plannen van aanleg werden gedaan, vooral paden in de duinen, o.a. langs den Russenweg. Gepoogd werd om de plaatselijke rijwielpadvereeniging als afdeeling van Noordkennemerland te doen foetreden, wat niet de instemming van spr had Dit is alleen voor Bergen van belang en ook in de V. V. V. Schoorl voelen ze er wat voor, doch sprekers indruk is, dat wanneer Bergen met Schoorl samenwerking gaat zoe ken, dit steeds een Berger belang beteekent. ■Spreker is daarom niet zoo te vinden voor aansluiting met Noord Kennemcrland, we oan hier onze zelfstandigheid prijs geven. De Schoorlsche duinen worden al genoeg cioor Bergen geëxploiteerd. Ook de voorzitter onzer rijwielpadvereeniging, de heer Kriller voelt niets voor een dergelijke verwoesting yaii aaze duinen. Binnenkort is er een vergadering te Alk maar en de voorzitter vroeg oi de vergade ring kan goedkeuren dat hij ook daar zijne houding overeenkomstig het door hem ge sprokene zal bepalen. E>e heer van de Garde meende dat de voorzitter de dingen wat zwart voorstelt. Hij meent dat het plan van Schoorl in die verga dering is goedgekeurd en de duinpaden wel besproken zijn, doch meer ook niet. De heer Duinmeijer voelde niets voor rij wielpaden in de duinen waardoor aan Groet den rug wordt toegedraaid. De rijwielpadver eeniging hier, moet vasthouden aan zijn be staande plan, een pad van Schoor! tot Kamp. De heer D. Duin Wz. had meer van Noord- Kennemerland gehoord, o.a. dat door Schoorlaars jarenlang contributie is betaald zonder eenig revenu te zien. Hij voelde daar om veel meer voor ons eigen werk. 't Pad naar Bergen aan Zee is er gekomen, mede door de gelden van Schoorlsche burgers. De secretaris, de heer Meedendorp, vroeg waarom de heeren nu weer bij ons komen. Het artikel, destijds in de Alkmaarsche Cou rant verschenen, zal er deels wel oorzaak van zijn. Zij zien in de ontwikkeling van Kam perduin een gevaar. We moeten er buiten blijven, daar anderen de vruchten zouden p'ukken van ons werk Het jaarverslag vn den secretaris twas 'n uitvoerig stuk, dat I a've de mededeeling wat door bestuur en c:ren was gedaan, een zeer uitgebreide uiteenzetting gaf hoe Kamperduin als badplaats zijn plaats onder de zon waardig was. Dank werd gebracht aan de daadwerkelijke medewerking van het gemeentebestuur, speciaal aan de werkzaam heden van den burgemeester. Er zijn zeer vele vergaderingen gehouden door het bestuur en commissies, er is een strand- en zomerfeest gehouden, terwijl het ledental mede goed vooruitging. Er is gpede reclame gemaakt in couranten en door gid sen. Hulde werd gebracht aan de strandwacht; geen enkel ongeluk is voorgekomen. De heer Greeuw is buitengewoon actief, 't Bezoek aan Groet en Kamp is zeer groot geweest. Het gemeenschappelijk streven naar het verkrij gen van waterleiding te Kamp had succes ge- ,had. Met een dankwoord voor de goede mede werking van de dames eindigde dit verslag, hetwelk applaus van de vergadering en dank van den voorzitter behaalde. Een vraag van den heer Hoogvorst, be trekking hebbende op het strand en zomer feest kwam later op den avond breedvoerig tiaar voren. De heer Koeten, penningmeester, deed hier na verslag van de financiën, waaruit bleek dat de geldelijke aangelegenheden gezond zijn. De commissie adviseerde tot goedkeuring der rekening, wat de vergadering sanc- toinneerde. De voorzitter bedankte de commissie en ook den penningmeester voor zijn zeer accuraat beheer. De penningmeester deelde mede dat de ver loting een voordeel van 153.15 heeft opge leverd. Alle loten zijn, dank zij aller mede werking, verkocht. De bureauhouder, de heer Venneker, deed verslag van zijne werkzaamheden; 137 brie ven zijn beantwoord en 62 mondelinge infor maties gegeven. Een vooruitgang is elk jaar te bespeuren. Ook deze heer kreeg dank voor zijn werk. Waar de heer Venneker had bedankt, was een nieuwe oproep geplaatst voor bureauhou der. Enkele mcnschen hadden zich opgegeven, tegen diverse vergoedingen. Ook de heer Venneker zelf solliciteerde weer. Hij deelde mede te hebben bedankt, doordat de vergoeding te laag was, maar solliciteerde weer doordat hij 't onprettig vond als zijn opvolger een hooger salaris zou worden toe gekend. Langdurig werd hierover gepraat, met als gevolg dat een nieuwe oproep zal worden geplaatst en het bestuur rekening zal houden met den raad van den heer D. Duin Wz. om de goede werkzaamheden voor weinig geld door den heer Venneker gedaan, in acht te nemen bij de nieuwe benoeming. Op voorstel van den heer W. Keizer zal de belooning 50 zijn. Een zeer lange en vaak op minder prettigen toon gevoerde discussie ontspon zich over 't volgende Voor 't Zomerfeest was een commissie be noemd om dit feest op bescheiden voet te orga- niseeren. Toen de plannen van deze commissie ter tafel kwamen in een bestuursvergadering was men over de bescheidenheid verdeeld, met als gevolg, dat de commissie garant zou zijn voor een eventueel tekort. Er kwam een tekort van 30, waarvan 15 werd betaald, doch een commisielid weigerde zijn garantie te storten, wenschte dit althans in te houden tot de ledenvergadering zou uitmaken of het be stuur het recht had om van de commissie ga rantie te eischen. En nu kwam men van 't een tot 't ander. Het bestuur deed 't voorstel, om het geheele tekort uit de kas te betalen, dus ook terug te storten, wat door anderen was betaald, doch dan degene die zijn garantie niet wilde betalen, in den vervolge niet „au serieux" te nemen, 't Einde was echter een compromis, waarmede ook deze aangelegenheid weer in orde was. De vergadering besloot om een gidsje uit te geven, zonder de storende annonces, en dienstig voor twee jaar. De kosten hiervan zullen worden gedekt door vrijwillige bijdragen, door 't plaatsen van clichés van pensions (zonder reclame) en door betaalde reclame op de pensionlijst. Er kan daardoor zelfs geld vrij komen voor meer annonces in de groote bladen. De op lage zal 3000 zijn. Het bestuur werd opgedragen om de beste manier van uitvoering te zoeken. besloot men om bij de banken van V. V. V. papiermanden te plaatsen. Een zomer- en strandfeest zal georgani- seeid worden; thans zal het bestuur zelve de leiding behouden en zich aanvullen met leden De heer Duinmeijer vroeg hoe in Bergen een subsidie van de Kamer van Koophandel aan de V. V. V kan worden verstrekt Zou dat ook hier niet mogelijk zijn? Dit zal wor den onderzocht. De heer Huiberts zegde bij een eventueel tekort een zeker percentage van zijn ont vangsten to* o. Thans vroeg de voorzitter wat de vereeni- ging zou bijdragen voor aanschaffing van een zuurstofapparaat. Besloien werd 10 te geven, terwijl de heer Groothoff aanbood een cursus te volgen voor de bediening van zulk een apparaat. Hij zegde een bijdrage van 10 toe. Bij de rondvraag gaf den heer Duinmeijer den raad om van Kamperduin pensionlijsten beschikbaar te stellen, waarvoor ook het be stuur wel voelde, doch het zag er ook de moei lijkheden van. Nadat de secretaris de menschen had aan gespoord om vooral dadelijk den heer Venne ker mede te deelen, dat men heetf verhuurd, sloot de voorzitter de vergadering. BERGEN. Mej. P. H. C. Fijn, telefoniste 1ste klasse alhier, is met ingang van 1 Maart 1930 voor- loopig tijdelijk werkzaam gesteld bij het hoofdbestuur van P. T. T. te 's-Gravenhage. HEILOO. Het bouwen van een garage voor de firma van Geelen en van de Berkhof, alhier, is ge gund aan den heer N. Blokker te Akersloot voor 12750. Deze was op 1 na de laagste inschrijver. De afdeeling van den Bond van Staatspen- sionneering hield Dinsdagavond jaarverga dering in café Roozing. De voorzitter, de heer K. Veldkamp, opende op de gebruikelijke wijze. Het jaarverslag van den secretaris Wil brink uitte de klacht, dat na lange jaren wer ken het ideaal Staatspensioen nog niet ver wezenlijkt was. De Kamerverkiezingen hebben ons weer geklonken aan de kerkelijke partijen, die niet voor Staatspensioen zijn. Het leden tal bleef stationnair 130. Met den wensch dat eenmaal vervuld mag worden „geen oud en arm" meer, besloot het verslag. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Oostwouder, was keurig in orde. De ontvangsten waren 366.67, de uitgaven 315.86, het saldo 50.81. De commissie adviseerde tot goed keuring, waarna den functionnarissen een woord van dank werd gebracht. Bestuursverkiezing wegens bedanken van de voorzitter en periodieke aftreding van de heeren Jac. Grootewillink, P. Roozing en J Oostwouder. De voorzitter zeide, dat hij ver leden jaar zich niet beschikbaar stelde, doch desondanks was verkozen. Daarom was hij nu zelf gekomen om zijn bedanken meer klem bij te zetten. Hij achtte zijn tijd gekomen, en zou gaarne zijn zetel aan een ander afstaan. De verkiezing van een voorzitter had tot resultaat, dat de heer Veldkamp met op een na algemeene stemmen werd herkozen en on der pressie der vergadering voor één jaar aan bleef. De periodiek aftredende leden werden herkozen en namen hun herbenoeming aan De penningmeester wilde echter voor zijn functie bedanken, doch wil wel bestuurslid blijven. Een voorstel tot het werven van nieuwe leden had tot resultaat, dat werd voorgesteld om huisbezoek te doen, reden waarom de ge meente in wijken werd verdeeld Bespreking autorit voor Ouden van Dagen Zooals bekend is, heeft het bestuur met mevr Bammens en de heeren A. L. Bammens en J L. Groot een comité gevormd om den auto tocht te regelen. De wijze waarop de heer J. L. Groot optrad, kon met door den beugel en over zijn leiding was men allerminst tevreden De heer Modder vroeg of men weer met hem wilde samenwerken, wat het bestuur ontken nend beantwoordde. Dit is uitgesloten. Na een zeer uitvoerige bespreking werd mei algemeene stemmen besloten om genoemden heer het vertrouwen op te zeggen en alle rela ties met hem te verbreken, echter oordeelde de vergadering het noodig om geen publiciteit aan de onverkwikkelijke geschiedenis te geven Daarna werd besloten om in 1930 weer een autorit te organiseeren, evenals vorig jaar een comité van uitvoering te benoemen en nog meer contact te zoeken met personen uit het Zuiden der gemeente. Voorts werd medege deeld, dat voor 2 comité's met hetzelfde doel geen vrees behoeft te bestaan, daar het Bu reau van Advies zich in verbinding heeft ge steld met het Burgerlijk Armbestuur, dat aan den burgemeester heeft verzocht, dat geen willekeurige personen met lijsten werken. Het comité zal dus een vereeniging moeten zijn, wil men vergunning bekomen. Daarna stelde het bestuur voor om geen propaganda-vergadering te houden (de too- neelclub kan wegens slechte bezetting geen uitvoering geven) doch 10 uit de kas af te staan voor de propagandafilm; een film waar voor het hoofdbestuur 1500 voteert. Z.h.st besloten. HEERHUGOWAARD. Op den jaarlijkschen propaganda-avond fehouden door de afd. van den Bond voor taatspensionneering werd na een woord van welkom, door den voorz. der afd. een korte propaganda-rede gehouden, waarbij vooral ook de jongeren we_den opgewekt om den strijd tegen cud en arm mee aan te bin den. Vóór de Pauze werden door mej. Kroes, declamatrice te Bergen, eenige nummres voorgedragen va' propagandistische strek king, waarbij deze met volle aandacht door de aanwezigen werd gevolgd. In de pauze werden eenige liederen gezon gen, gedicht door mej. Wit. Allereerst het voor deze gelegenheid beschikbaar gestelde lied: 1568"48 Tachtigjarige oorlog Eenige jonge dames verzamelden met dit lied een bedrag 6.40, hetgeen met een reeds geserveerd bedrag bestemd werd voor het filmfonds. Door eenige leden van Har monie werd een éénacter ten beste gegeven, welke uitstekend werd opgevoerd. Een speci aal complimentje mag o i niet aan de dames worden onthouden. Voorts gaf mej. Kroes nog een aantal nummeis, waarbij eens recht hartelijk kon worden gelachen, en waarmee ze dan ook veel succes inoogstte. Nog werden een paar taarten verloot, welke i4.90 op brachten. De gelukkige winsters waren mej. Tr. Wit en mej. B. Meereboer, die onder don derend applaus der verg. beiden verzochten, ze te willen doen bezorgen aan het Huis voor ouden van dagen. Door den heer Boekestein en dochter wer den de verschillende nummers van het pro gramma afgewisseld met viool- en pianomu De voorz. dankte allen die hadden meege werkt voor het w;elslag«nvan dep avond. Ten slotte kregen wen van mevr. Hitetma— De Vet nog een zeer humoristische beschrij ving van ohzen eersten rijtoer met onze oudjes. EGMOND AAN ZEE. Bij beschikking van den minister van de fensie is aan den dienstplichtige G. Stam uit ceze gemeente vrijstelling van den dienst plicht verleend, wegens kostwinnerschap. DRIE JAAR WEGENS POGING TOT DOODSLAG. Daarna ter beschikking gesteld van de regeering. De Vijfde Kamer der rechtbank te Amster dam deed heden uitspraak in de zaak teger den 28-jarigen gedetineerd los-werkman H. B. Verdachte had op 15 Oct. j.1. op de Ceintuur baan een moordaanslag gepleegd op een amb tenaar van den dienst van maatschappelijke steun. Na met een ploertendooder te zijn bewerkt, vluchtte de ambtenaar een winkel binnen, waarna verdachte hem een tweetal revolver schoten nazond, die echter geen doel troffen. De rechtbank veroordeelde verdachte con form den eisch wegens mishandeling met voorbedachten raden en poging tot doodslag tot een gevangenisstraf van drie jaren met af trek van drie maanden voorarrest. De straf zal moeten worden ondergaan in de bijzondere strafgevangenis, terwijl de verh- na de beëindiging van zijn straftijd ter beschikking van de regeering zal worden ge steld. DE VLOOTCONFERENTIE TE LONDEN, 20 Febr. De leider der Itali- aansche delegatie van de vlootconferentie minister Grandhi. is hedenmorgen uit Londen naar Italië vertrokken. Hij zal de volgende week te Londen terugkeeren, om Woensdag, tot welken dag de conferentie is verdaagd, als gevolg van de Fransche regeeringscrisis en de daanmee in verband staande afwezigheid der Fransche delega tie te Londen. DE FRANSCHE REGEERINGS CRISIS. Chautemps met de vorming van een kabinet belast. PARIJS, 20 Febr. De president der Re publiek heeft hedenochtend den voorzitter van de parlementaire groep der radicaal- socialistische partij Camille Chautemps met de vorming van een nieuw kabinet belast. de Bij het verlaten van het Elysee v Chautemps, dat hij den vasten -,e-kt?ar- wH regeering der republikeinse -^ stand te brengen met- een demorr ,ot nationaal program. Hij zai onmhSSP1 de onderhandelingen beginnen öe,lijk Chautemps zal Donderdagavond dent Doumergue mededeelen of hn dracht aanvaardt. op- Nu de rad.-socialist Chauteim* hela met de kabinetsvorming, krijgt w dat het bestuur der rad.-soc pa™( avond gencmen heeft, bizondere beteA^' aangezien ook Chautemps zich l door ziet voorgeschreven. In de "aan ?r men resolutie verklaarden de rad -so^^ ten slechts een regeering te willen' steunt' die in haar minimum-program uitdrukkend de veroediging van het leekendom oraeZ» de eenheidsschool, belasting verlaginiTiC perking van de militaire uitgavenèn jn'vnf ring van een sociale verzekeringsuetgeviw Daardoor zijn de handen van Chautemrf' die is aangew ezen op de medew erking van mannen als Maginot en Revnauld cU«n den. °°n- Af hecht men niet te groote beteekeni. aan het besluit der rad.-socialist, niettemin kan men de bemoeiingen van Chamtemr» slechts met twijfel volgen en men acht het niet uitgesloten, dat hij nog in den loon van den namiddag zijn opdracht teruv geeft. Zeetijdingen STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Grotius, 19 Febr. v. A'dam n. Londen Manoeran, thuisreis, 18 Febr. te Liverpool Poelau Bras, thuisreis, 18 Febr. v. Sint/a- pore. Prins der Nederlanden, 19 Febr. v Batnvi. n. Amsterdam. WVI# Radja, thuisreis, 19 Febr. te Marseille Salabangka, uitreis, 18 Febr. v. Sabang Riouw, uitreis, 28 Febr. te Port Said KON. NÉD. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, uitreis, 18 Febr. v. Cura<;ao n. Cris- tobal. 'Ares, IS Febr. v. Salonica n. Limmi. Aurora, 18 Febr. v. Genua n. Burriana. Brielle, 17 Febr. v. Caleta Beuna n. Manta Deucalion, 18 Febr. v. Tarragona n. Burrb ana. Hermes, 17 Febr. v. P. Barrios n. A'dam. Iios, 18 Febr. v Messina n. en te Catania. Irene, 18 Febr. v. Cadix n. Malaga. Iris, 18 Febr*. te en v. Pasages n. Bilbao. Jason, 18 Febr. v. Smyrna n. Constantinopel Mars, 18 Febr. v. Alicante n. Barcelona. Tellus, 17 Febr. v. Palermo n. A'dam. AMSTEIt DAMSCIIi: I! E (JII S (Ou, vangen per diaau-ooze telefoon). 5 1918 Handel Mpij Cert. v. 10C0 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reichsbank 1ndustr. ond. binnenl. Alg. Kunstzijde Unie Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit industr. aand. buitenl. Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. t Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCr iEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn t Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie i-^on. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TAB \KKEN. Oostkust Oude Deli benembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee j Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. tExclaim. £oers va n beden Vorige pl.m. koers pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2 102/16 174 174 j 220 156'/, 523 520 301'/, 304 1 1 1 1/» 114 113'/,-6 1701/ï 186/4 168 I/a 145 147 147 148 57l/8 - 89'/o 339Vê 3331/, 333-4 Vs - 473 73'/, 7 Th 151'/, 105VJ« 1041-5; 33 3S' 4 188 "Vlo 186 310 - 581 578 578 580 412 s 412 4 412-4 154 130 68 183 132'/, 175 80 175 -80 178 120 3/0 - 3847/g 37') 80 379i 80: 378' 9, 163 159 60 1 86j/4 186 133-7 184-6'/, 126 125 125 81/2 2151-4 220 3 138 138 138 9 6'/.a 6 6%-7» 34/4 260 183 80'/, 67 7, 108 105 103'-6( 105 381 i/s 373 379' 379 ',-SO 42/ 423 422 424 420 418 417-8 420 62 61-2 25 132'/, 229 57'Vm te pl.m. 2.15 1741/s-f H4V4-S 331 464 3 147 »4 178/, 378 9 183-4'/, 125-6'/, 220-1 136'.VI 6 134 104'/, 373'A-I 422 417..-» 24'/, PROLONGATIE vorige koers 3 pCt. heden 3 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen ®erÜin Parijs Brussel (Belga) Bazel1 Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen olckM* New-Yorli „T Italië Vorige koers 12.1 Hl/je 59.4 a s 9.75 34 72 48 10 35 12'/, 66.72'/, 66.90 66.65 Koers op he en uur 12.12.s 59.53 9.76 34.75 48.12 35.12'/, 66.77V, 66.92", 66.70 m b# renu S. J. A. KcESOM STEENENBRUG, TEL' ie Accountant.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8