Na de Wasch Rechtszaken ^VslTuit^aaf, den yes/agen Song r A Men geve kinderen bij spijsverteringsstoornis sen de zeer zacht wer kende Foster's Maagpil- len. Zij helpen uitstekend. f0.65 per flacon. ;per minuut kan geven. Maar de Beverwijkers 'zullen daar niet veel aan hebben als die spuit !bij brand op stal blijft. Bij den brand van „De fZon" waren de opperbrandmeester, politie en andere noodzakelijke personen tijdig op de plaats van het onheil, maar de spuit was er niet en men kon moeilijk met emmertjes water aan den gang gaan. .Men begon toen met elkanders verantwoor delijkheid voor het waarschuwen van den „melder" dat is de man, die de blusschers één voor één moet opporren en het wekken van spuit-chauffeur voor te houden. De twist daarover belette het vuur niet om „De Zon" geleidelijk te verslinden. Een oplossing werd ter plaatse verkregen, maar intusschen was de chauffeur wakker ge maakt en de spuit kwam aan, waarna nog wat water bij de buren van de verdwenen „Zon" kon worden binnengespoten. r ien is toen weer naar huis gegaan, in af- wcahting van den volgenden brand. De gemeente heeft de overtuiging, dat er een brandweer is; een vrijwilligerscorps van ongeveer 30 man met een brandraad, een leiders-college. Op zichzelf zit dat voor een gemeente van ongeveer 10.000 inwoners niet slecht in elkaar. Maar een meldingsdienst, een inrichting, waardoor er eenige zekerheid is, dat de brandweerlieden en de bestuurders van de spuit tijdig gewaarschuwd worden, ontbreekt totaal. Aanvankelijk was t^naald, dat de politie de twee spuitchauffeurr ou waarschuwen en de twee boden van den brandraad zouden de brandwachts wekken. Maar die bepaling is weer ingetrokken zonder dat iemand wist, w:at ervoor in de plaats gekomen is. En dus waar schuwt niemand iemand. De brand va n.,De Zon"' heeft bewezen, dat dit niet de ware regeling is. De laatste order is nu, dat de politie bij brand zes aangewezen personen telefonisch moet waarschuwen. De rest wordt dan wel gewekt! Deze methode is natuurlijk even onjuist als de andere. Er gaat 's nachts met dat telefo- neeren ten minste een half uur verloren; in dien tijd zijn de meeste branden zóó uitge breid, dat er niets meer te bestrijden valt. Het moet blijkbaar goedkoop en op deze goedkoope manier zal er toch niet veel van I Beverwijk overblijven, als het nogal vaak gaat branden. Het vorig jaar hebben B. en W. het plan deen opmaken om een automatische brand melding in te voeren tegelijk met een radio distributie. Het is zonder twijfel een aardige combinatiemaar het bedrag van - 80.C00 tot 100.000, dat er mee gemoeid zou zijn, heeft het geheele plan onuitvoerbaar gemaakt. Het is gedeponeerd. En men bepaalt zich bij brand des nachts weer tot het „wekken". Het gemeentebestuur zal 't daar toch niet bij kunnen laten. Men waagt te veel. De minister van Binn. Zaken en Landbouw heeft onlangs in de Memorie van Antwoord op zijn begrooting gezegd, een rondschrijven te hebben gericht aan Ged. Staten met het verzoek te willen toezien, dat de gemeentebe sturen hun taak ten aanzien van de brand- jweer niet verwaarloozen. Op 30 Januari j.1. •heeft hij z:-h tot eenige burgemeesters ge l-wend met het verzoek de vraag te willen on derzoeken of, eu in hoeverre door instelling van gemeentelijke politiebrandweercorpsen verbetering van het brandwezen kan worden verwacht. Het gevraagde toezicht van Ged. Staten lijkt ons voor het aardbeien-centrum niet on- gcwenscht. Als het gemeentebestuur niet doet wat het in een ernstig belang als de veilig heid in geval v, brand moet doen, zal er een aanmaning van een hooger O lege komen. HEILOO. Op initiatief van de afd. „Het Mobilisatie- kruis" werd Vrijdagavond in het café van de N.V. „H.O.C.E." een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een afdeeling van den Nationalen Oranjebond. Op verzoek opende de heer J. van Geme- ren de bijeenkomst, heette allen welkom, in zonderheid den spreker, den heer Albert van der Horst, voorzitter van de afdeeling Am sterdam van genoemden bond. De heer van der Horst dankte den initia tiefnemer, den secretaris van het Mobilisatie- kruis, die voor spr. geen onbekende was. Hij gaf een uiteenzetting van wat de bond beoog de: het kweeken van vaderlandsliefde en het herdenken van de verjaardagen van het koninklijk huis. Verder weidde hij uit over hei doel: voor God, Koning en Vaderland. De kond heeft onder de zinspreuk „Wat ook val!, trouw sta pal" reeds ruim 30 jaar de ver knochtheid aan het koninklijk huis bewezen Hij heeft zijn vertakkingen over het geheele land. Spr. wees nog op "de herdenkingsdagen van het koninklijk huis, o.m. op het regee- ringsjubileum van de koningin en de groot- sehe huldiging in Amsterdam in 1923. voor welke huldiging Nat. Oranjebond het initia tief had genomen. Daarna behandelde spreker de statuten en het huishoudelijk reglement, waarna een be spreking daarover volgde. De christeliik-historischen verklaarden zich bereid tot medewerking, mits er geen feesten op Zondag werden gehouden. De spreker vroeg aan de afdeeling van „Het Mobilisatie- kruis" het voorloopig bestuur te willen vor- men. De voorzitter zeide, dat het H A. B.-comité in 1929 de verjaardagen van het koninklijk- huis had gevierd en ook voor 1930 was zulks het doel. De heer Smit antwoordde ontkennend op ce vraag of de leden van Het Mobilisatiekruis lid van den Oranjebond zullen worden. Echter hadden een 12-tal leden zich uigesproken. Een voorloopig bestuur willen wij niet vormen, zei spr., onze vereeniging heeft slechts het initia- tief genomen, we] willen wii als minderheid een deel van het bestuur vormen, doch in sa menwerking met anderen. flaarna traden alle aanwezigen als lid toe. Aan den burgemeester, die bericht van verhindering had gezonden, zal worden ge vaagd het eere-voorzitterschap te aanvaar den. De heeren A. ScLrooder en J. van Gemeren verklaarden zich bereid in het voorloopig be stuur zitting te nemen, terwijl het bestuur vafi Het Mobilisatiekruis uit zijn midden een lid zal aanwijzen. De he'er v. d. Horst stelde voor den te be noemen voorz. 't eere-kruis van 't hoofdbe stuur beschikbaar te stellen en gaf in over weging om met den Koninginnedag, die dit jaar op 1 Sept. wordt gevierd, feestelijkheden te organiseeren, waarvoor hij 5 medailles be schikbaar stelde (instemming). Hierna werd besloten om zich bij den Natio nalen Bond aan te sluiten, terwijl de contri butie werd bepaald op een minimum van 0.25 per jaaT; afdracht aan het hoofdbe stuur is onnoodig. De voorzitter sloot met woorden van dank aan de heeren uit Amsterdam en een speciaal woord aan den spreker, die op zijn beurt dankte voor de leiding. OUDKARSPEL. De raad dezer gemeente kwam Vrij dagavond in een voltallige zitting bijeen. De voorz. opende de vergadering en zeide in deze eerste vergadering van dit jaar de gelegenheid te willen benutten om de leden van den raad en hunne ge zinnen en de pers een voorspoedig nieuwjaar toe te wenschen. Verder hoop te spreker dat het verloop der kool campagne gunstig zal zijn, zoodat het eindresultaat mee zal vallen. Daarna bracht spr. in herinnering het reglement van orde betreffende 't spre ken in den eersten en" tweeden termijn, waarbij hij den wensch uitte dat de le den zich daaraan zullen houden, zoodat de discussies kort en zakelijk zullen zijn. De Voorzitter deed de navolgende medcdeelingen: a. Dat Ged. State dezer provincie de wijziging der gemeen te-begrooting, dienstjaar 1929. hebben goedgekeurd; b. dat hetzelfde college de ontvangst bericht van de verordening tot aanvul ling der algemeene politieverordening (verboc. naast elkander rijden meer dan twee wielrijders) c. Idem van de verordening tot beteu geling van openbare dronkenschap; d. dat hetzelfde college mededeelt zijn beslissing omtrent de gemeentebegroo- ting te verdagen, aangezien het onder zoek nog niet is afgeloopen: d. dat hetzelfde college dank betuigt voor de van de gemeente ontvangen bij drage van 100 in de kosten van versie ring van het nieuwe gouvernementsge bouw f. dat hetzelfde college de vaststelling bericht van de rekening van den keu ringsdienst voor Waren voor het gebied Alkmaar over 1928, waardoor de ge meente een bedrag van 35.49 terug ontvangt als teveel gestorte bijdrage; g. dankbetuiging van de afd. Lan- gendijk van het centraal genootschap Kinderherstellings- en Vacantiekolonies voor het over 1929 genoten subsidie; h. dankbetuiging van den Raad der gemeente Noordscharwoude voor de ge schonken fraaie pendule ter plaatsing in het nieuwe gemeentehuis. De mededeelingen werden voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. a. Brief van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat zij hun goedkeuring hebben verleend aan de begrooting voor den keuringsdienst van Waren te Alk maar. dienstaar 1930. De bijdrage voor deze gemeente is geraamd op 296.60. b Brief van het bestuur der afd. Noordholland der Ver. van Ned. Gemeen ten, waarin wordt geadviseerd den in art. 13 der ovei eenkomst bedoelden ter mijn, inzake de destructie van afgekeurd vee en vleesch, met 1 jaar te verlengen. De voorz. lichtte een en ander toe en zeide dat B. en W. zich met dit adres heel goed kunnen vereenigen. c. Rekening van den vleeschkeurings- dienst in den keuringskring Oudkarspel over 1929: De ontvangsten bedroegen 5267.75, uitgaven 4483.96, saldo 783.79, zoodat het winst-aandeel voor de gemeente 156.75 bedroeg. d. Prov. blad no. 118 van Ged. Staten van Noordholland, houdende herziening van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers der gemeen ten in deze provincie, welke regeling is goedgekeurd bii koninklijk besluit van 4 December 1929 no. 8. e. Begrooting voor 1930 van het onder wijsfonds voor de Binnenvaart. De voorz. bracht in herinnering het be luit om voor het onderwijsfonds be schikbaar te stellen een schoollokaal voor den te houden motorcursus. De gemeenteraad werd hierdoor ver plicht een deel van de subsidie te dra gen. Er is nu echter een overeenkomst getroffen, zoodat de gemeente 't met ge sloten beurs kan redden. f. Het verslag van de Kamer van Koophandel. g. Een verzoek van den heer G. Vis, alhier, om met kermis een bioscoop te mogen plaatsen op zijn erf. De voorz. stelde voor dit in handen van B. en W. te stellen. Aldus werd besloten. Voorstellen van B. en W.: 1. Aanvulling der algemeene politie verordening ten behoeve van de hand having der Trekhondenwet. De voorz. zeide dat de verordening nu niet voldoet. Er is een schrijven ingeko men van den Comm. der koningin, waarin deze in overweging geeft de poli tieverordening aaan te vullen, zoodat de eigenaars van trekhonden gedwongen kunnen worden op de keuring te komen. De voorz. las nu de betreffende gewij zigde verordening voor, waarbij de eige naars verplicht zullen zijn op de keuring te komen. Hierna werden de voorgestel de w ijzigingen conform vastgesteld. 2. Hei verleenen van een bijdrage in de kanalisatie van Westfriesland. De voorz. herinnerde er aan. dat eeni- gen tijd terug de conferentie er geweest is met de Kamer van Koophandel. Hier in kwam het verzoek naar voren om het geven van een bijdrage in de kana lisatie nog eens te overwegen, en werd er op aangedrongen de eertijds geno men beslissing om niet bij te dragen, te herzien. B. en W. hebben alles nog eens goed onder de oogen gezien en meenen dat 't kanaal Huigendijk—Omval—Alkmaar voor de gemeente nog wel van belang zal zijn. De gemeente zou dan ook voor dit plan wel een offer kunnen brengen en B. en W. stelden dan ook voor een bij drage van 600 te verleenen. De heer Groen zeide met het bedrag van 1600 dat gevraagd werd, niet mee te kunnen gaan. Spr. gevoelde er echter wel voor om 600 bij te dragen. De heer Kostelijk had van enkelen ge hoord, dat men met een gedeeltelijke bij drage wel niet accoord zal gaan. De eisch is „alles of niets". Spr. gelooft niet dat men met een bijdrage van 600 voor het plan HuigendijkOmval succes zal hebben. Voor de andere kanalen gevoelt spreker niet en om gedurende 40 jaar ƒ1600 bij te dragen acht spr. voor de ge meente te zwaar. Weth. Kroon meende dat de heeren er wel vreemd van zullen hebben opge hoord, dat spr. zich nu voor 600 heeft verklaard. Er zijn echter verschillende overwegingen, waardoor spr. van mee ning is veranderd. Bij het vervoer van groenten scheelt het de helft in de vracht wanneer direct in de boot gela den wordt. Wethouder Bakker deed het genoegen dat de stemming in den raad zoo is en spr. meende hieruit te mogen opmaken, dat het voorstel van B. en W. zal wor den aangenomen. Spr. geloofde echter ook niet met een gedeeltelijke bijdrage succes te hebben. De heer Zaagman ging met het voor stel van B. en W. mee. Spr. zou echter willen bepalen dat het bedrag alleen voor het plan HuigendijkOmval be stemd zal zijn. De voorz. vond hier nle's tegen. De heer Kostelijk kon niet begrijpen, dat aan de verschillende gemeenten en polderbesturen subsidie is gevraagd. Men krijgt nu een onzuiveren toestand. Gemeenten die er hetzelfde belang bij hebben geven een verschillend bedrag. Broek op Langendijk b.v. betaalt 1800, terwijl wij 600 bijdragen. Spr. had het zuiverder gevonden wanneer bijgedra gen werd volgens het zielenaantal. Het voorstel van B. en W. werd hierna met algemeene stemmen aangenomen. Het intrekken van de verordening van 20 Nov. 1922 tot verhaal van pensi oensbijdragen van het gemeente-perso neel. Na nog eenige toelichting werd aldus besloten. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school. De voordracht was als volgt: 1. Mej. J. v. Herwerden, tijdelijk onderwijzeres al hier; 2. mej. A. E. Koo van Heerhugo- waard; 3. mej. J. W. Moraal, tijdel. onderwijzeres te de Rijp. Mej. v. Herwerden werd met algemee ne stemmen gekozen. Rondvraag. De heer De Boer had gaarne dat er achter de school een lichtpunt kwam. De voorz. zegde onderzoek toe. De heer Kostelijk wees er op dat bij afwezigheid van één van het onderwij zend personeel de kinderen maar steeds vrijaf hebben. Spr. zag dit gaarne ver anderd. De voorz. zou dit in ernstige overwe ging te zullen nemen. Alvorens tot sluiting over te gaan j bracht de voorz. den dank over van het gemeente-personeel voor het genomen besluit inzake de pensioenregeling, te vens bracht de voorz. hulde aan den raad voor het genomen besluit inzake de kanalisatie. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. (Zitting van Vrijdag 21 Februari). Op 2 December 1929 kwam de heer P. D. P., handelsreiziger in dienst der firma Sluis te Enkhuizen, met een door hem be stuurden auto op de Handelskade aanrijden en reed daarbij den 62-jarigen boeren werkman Corn. Zuurbier, dien dag dienstdoend stal knecht voor „De Muizenvreugd", die juist ter zijde van den weg bezig was een paard in te spannen, door te gering uitwijken zoo ge ducht aan tegen het kuitbeen, dat den heer Zuurbier door den schok over den weg werd geslingerd. De heer P. reed aanvankelijk zonder zich om het gebeurde te bekommeren door. doch 'n andere stalknecht, de bloemist P. Schouten uit Akersloot, maakte hem opmerkzaam op het ongeval, waarop de heer P. zou hebben ge antwoord: „Dan had hij maar uit moeten kijken!" Het nummer van de auto werd daar op door Schouten genoteerd en de automo bilist stond heden voor zijn roekeloos rijden, strafbaar gesteld bij art. 22 der Motor- en Rijwielwet, in persoon terecht. De heer Zuurbier, als getuige aanwezig, had ingevolge de aanrijding, gedurende ruim 5 weken zijn arbeid niet kunnen ver richten en alzoo pl.m. 100 schade geleden, waarvan hem niets was vergoed. Hij diende thans een actie in, die echter op grond van de wet, moest worden teruggebracht op 50. Volgen^ den verdachte zou de aangeredenc plots achter een rijtuig te voorschijn zijn ge komen, doch deze voorstelling werd door Zuurbier pertinent ontkend. Hij stond ter zijde van een nogal lastig paard en wilde een der tuigriemen bevestigen. De ambtenaar, die aanvankelijk gemeend had intrekking van het rijbewijs te moeten vorderen, bepaalde zich tot het requireeren van J 75 boete of 75 dagen hechtenis. Ver- j dachte. die niets meer had op te merken, werd daarop veroordeeld tot 50 boets; of 50 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering ad 50 aan den heer Zuurbier. OP VEREEREND VERZOEK HERHAALDE VERTOONING VAN DE SPREEK- EN GELUIDSFILM „DE AANRIJDING OP HET HEILOOERD1JKJE". De heer J. de Vr., landbouwer, wonende op het Heilooerdijkje onder of bij de gem. Alkmaar, voor 14 dagen veroordeeld wegens belemmering van het verkeer over den Laadpolderweg tot f 16 boete of 16 dagen hechtenis, was tegen dit bij verstek vonnis in verzet gekomen en had thans drie getuigen a décharge, namelijk zijn bejaarden knecht Fred. de Boer een 15-jarig dochtertje en een 14-jarigen zoon. Deze drie getuigen ver klaarden overeenkomstig het verweer van den verdachte, die beweerde dat het bespannen voertuig van den heer Konijn wel had kunnen passeeren, doch dat het paard schichtig was geworden door het tuffen van een vrachtauto, bestuurd door den heer Jan Frans. Voorts verklaarde de heer Vr„ dat hij wel degelijk ongesteld was door galsteen en blindedarm aandoening en overmand van pijn, gekleed op zijn bed had gelegen. Hij had Konijn direct aangeboden den wagen door zijn eigen Vos, 'n forsch „Bels' en sterker dan Konijn's paard, voort te laten trekken, doch Konijn had zulks op ver van vriendelijke wijze ge weigerd en gebulderd dat hij geen paard van de Vr. voor zijn kar wenschte te zien. Deze verklaring van den verdachte, beves tigd door zijn knecht en zijn kinderen, maakte op den kantonrechter een zoodanigen goeden indruk, dat het slot van deze ruzie- en ver- keersfilm, waarin de Vr. aanvankelijk de minder nobele rol speelde, geheel in zijn voordeel werd gewijzigd en de kantonrechter hem op grond van deze veranderde meening, gevoegd bij de omstandigheid dat aan de Vr. vergunning is verleend ter plaatse zijn land bouwproducten te mogen lossen en laden, den verdachte vrijspraak van het hem telaste gelegde feit. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. OPPOSITIE TEGEN EEN GEWEZEN VONNIS TER ZAKE HET IN VOORRAAD HEBBEN VAN' DOOR KOEMEST VERVUILDE CONSUMPTIEMELK. Op 31 Januari werd de melkveehouder C. A. R. te Heiloo bij verstek veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen hechtenis, ter zake het ter aflevering voorhanden hebben van consumptiemelk, die door koemest was ver ontreinigd. De heer Beets, adj. Keurmeester van den Keuringsdienst te Alkmaar en zijn collega den heer Leijen, hadden zich in den vroegen morgen van 5 December, omstreeks 5 uur begeven naar de boerderij van ver dachte, ten einde een onderzoek in te stellen naar Streptococcos Mastisis oftewel Uier- ziekte, waarvan een geval, blijkens schei kundig onderzoek, zich onder het vee van den heer R. zou hebben voorgedaan. Toen alsnu de koeien door een knechtje zouden worden gemolken, maakte de heer Beets aan- zeer waren verontreinigd en verlangde hij merking op de uiers, die door uitwerpselen zeer waren verontreinigd en verlangde hij een behoorlijke reiniging, aan welk verlangen door den veehouder niet werd voldaan zoo dat de keurmeester krachtens art. 24 van het melkbesluit 2e lid proces-verbaal opmaakte met het hiervoren gereleveerde voor den vee houder nadeelige gevolg. De heer R., die destijds absent was tenge volge van een ondergane maagoperatie, was tegen het gewezen vonnis in verzet gekomen en werd bij de hernieuwde behandeling juri disch bijgestaan door mr. A. Prins Jr., advo caat en procureur te Alkmaar. Met den heer Beets, den adj. keurmeester, werden heden op verzoek van de verdediging als getuigen a oécharge gehoord een tweetal knechts van den veehouder. Namens den verdachte werd te kennen ge geven, dat niet werd erkend, dat de ver ontreinigde melk ter aflevering voorradig was. Voorts trachtte men aan te toonen, dat de melk behoorlijk werd behandeld en ge toond een zeef, waarmede de filtratie der af te leveren melk werd gezuiverd. De heer Beets br.cht gedurende de behan deling nog in het midden, dat eenmaal ver ontreinigde melk in geen geval, ook niet na zuivering door filtratie in geheel gereinigden toestand kon worden gebracht. De reiniging der uiers door alwassching werd door verdachte en zijn knecht prac- tisch ondoenlijk geacht. Het afdruipende water zou de melk dan toch verontreinigen. Het verloop der vernieuwde behandeling had voor den ambtenaar geen nieuwe ge zichtspunten geopend. In het desbetreffende artikel van het melkbesluit is voorgeschreven, dat de uiters schoon moeten zijn en waar zulks hier niet het geval was, zooals duide lijk uit de verklaring van den keurmeester naar voren werd gebracht, kon niet anders dan veroordeeling volgen en het openbaar ministerie requireerde bevestiging van het zeer zeker niet strenge vonnis, door den kan tonrechter gewezen. Raadsman en verdediger, mr. Prins Jr., be toogde in zijn pleidooi, dat het hem ei zeer zeker niet om te doen is den Keuringsdienst tegen te werken. Hij ontkent echter, da.t de van verontreiniging verdachte melk ten ver koop of aflevering in voorraad aanwezig was. Indien dit het geval ware geweest, dan zou de melk de geheele behandeling, waar onder ook de filtratie, hebben moeten onder gaan, doch het monster was onmiddellijk na het melken in beslag genomen en onderzocht, dus kan verdediger aan dit onderzoek dooi den Keuringsdienst ingesteld voor de melk geheel was behandeld, geenerlei waarde hechten. Gesteld werden daarvoor 5 eischen, door pleiter nader genoemd en eerst wanneer de keuring aan die eischen had beantwoord, had pas een strafbaar feit ten laste gelegd kunnen worden. Waar dus de melk alleen na het ontbreken van het eerste vereischte, dat de uiers behoorlijk rein moesten zijn werd onderzocht, concludeerde pleiter dat door deze onvolledigheid zijn cliënt zou moeten worden vrijgesproken. De ambtenaar repliceerde dat volgens de definitie van den verdediger nimmer een dergelijke overtreding bewezen zou kunnen worden. Het nalaten van de filtratie is een afzonderlijk staand strafbaar feit. steeds Wybert-tableuc,, meenemen, zoo pa,," hebt U kou gevat, faS zijn de gevolgen. Artikel 24 van het melkbesluit is hiet duidelijk genoeg, dus persisteerde spr." bij ziir requisitoir. 1 Mr. Prins, de gelegenheid tot het leveren van dupliek, vestigde er nog de aandacht od dat de door hem aangeduide vereischten nie- v aren naast elkaar staande, doch rikande; opvolgende handelingen en handhoofde z;ir conclusie tot vrijspraak. J Schriftelijk vonnis over 14 dagen, dus oe 7 Maart e. k. °f ONBEWUSTHEID HEFT DE STRAFBAARHEID NIET OP. De heer Simon D„ een 23-jarige te Utv sem wonend chauffeur, bereed in" den avond van 15 November met een door hem be stuurden auto den Noordervaartweg, onbe kend met het feit, dat zijn roode achterlicht in onvoldoende conditie verkeerde. Dit ge brek ontging niet aan de attentie van een speurend ambtenaar en het resultaat van diens bemoeiingen kon heden worden ge constateerd door een veroordeel ing van den chauffeur tot 4 boete of 4 dagen WERKGEVERSAANSTOOTSSTEEN. Een te Noordscharwoude wonend kratten- fabrikant de heer Dirk BI., had op 12 Fe bruari een spoedeischende opdracht uit t« voeren, bestaande in de vervaardiging van een aantal kratten, bestemd voor emballage van landbouwproducten die ten spoedigste per trein verzonden moesten worden. Hoewel niet in 't bezit van een vergunning voor ex tra werkuren waagde hij het noodgedwon gen een zevental jeugdige arbeiders, die dan ook gaarne wat overuren wilden maken, aan het werk te zetten, niettegenstaande ten 6 uur n.m. hun arbeidstijd was beëindigd. De ze sabottage van de arbeidswet bleef niet onopgemerkt en stond de werkgever heden te dier zake terecht. Volkomen werd in der gelijke presseerende gevallen de moeielijk- heid begrepen, doch waar de overtreding was gepleegd en erkend, kon een veroordeeling niet uitblijven en werd de heer B., die thans mededec'de in het bezit te zijn van een rui mere arbeidsvergunning, met in achtneming van de noodige clementie, veroordeeld to' 7 X 1 boete of 7 maal 1 dag hechtenis. SPANNENDE RACE TUSSCHEN FIETS EN AUTO. De 18-jarige flink uit de kluiten gewas sen jongeheer W. de K. van beroep loopjon gen in dienst der firma H. en te Alkmaar wonend, had op 11 Februari voor zijn pa troon eenige pakjes te bezorgen aan een in de Langestraat wachtenden auto, doch ont dekte, aanrijdende, tot zijn ontsteltenis, dat bedoelde auto juist in tamelijk snelle vaart wegreed. Met een sprinterscapaciteit, Piet Moeskops waardig, probeerde hij de voor hem rijdenden wagen in te halen en hij had bereids een respectabele snelheid van 20 K.M. bereikt, toen zijn geestdrift nadat hif in het vuur van zijn vervolgingsijver een uii een zijstraat komenden jongen had aange reden, door de politie, die meende dat de druk ke Langestraat voor dergelijke snelheids wedstrijden minder geschikt was, werd be teugeld en hij in plaats van een enthousiast applaus, een oproeping om voor den kanton rechter te verschijnen, in ontvangst had te nemen. Onze Letskampioen, die een zwaar transportrijwiel met kamwiel had bereden, werd heden veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen. TI 1D GEKREGEN OM ZIJN VERDEDIGING NOG EENS BEHOORLIJK TE FORMULEEREN. Volgens dagvaarding of oproeping had d' heer jan H. vervaardiger van welsmakend dagelijksch brood te Egmond aan den Hoef in den avond van 6 Januari te Alkmaar in den bebouwden kom der gemeente op den ICennemerstraatweg met zijn 4-wielig motor rijtuig gereden en daarbij gebruik gemaaki van en verblindende verlichting, welke over dreven illuminatie thans zijn verschijning als verdachte voor den kantonrechter ten ge volge had. De heer Bakker St., in persoon present, had blijkbaar zoovéél bezwaren in te bren gen. dat de aanwezigheid van den verbali sant, de heer Staats, onmisbaar was om zijn bedenkingen eventueel te weerleggen, zoodat deze zaak a.s. week ten 11 uur v.m. (om den bakker te gerieven) opnieuw aan de orde zaï worden gesteld. SCHRIFTELIJKE VONNISSEN. De kantonrechter te Alkmaar, uit spraak doende in de zaak contra de fabrieks arbeiders A. en J.-K. wonende te Heemskerk en verdacht van overtreding der Jachtwet in casu zich in het veld buiten openbare wegen en paden bevinden met z.g. lange honden, achtte de ten laste gelegde overtreding onder meer door hun eigen buiten gerechtelijke er kentenis, voor de marechaussee afgelegd, overtuigend bewezen en veroordeelde h'j miotsdien ieder der verdachten tot 25 boete subs. 12 dagen hechtenis, gelastte voorts inlevering der niet in beslag g.en°' men lange honden of voor ieder 2 X f boete of 2 maal 20 dagen hechtenis bij i' in gebreke gebleven inlevering. In de §e"ï** soortige zaak tegen den voormaligen jacht opziener L. Sch., thans caféhouder te Heems kerk, overwoog de kantonrechter i^zij" nis, dat met betrekking tot dezen verdarn <- ten processe wel was komen vast te staan o medeplichtigheid van verdachte, doch i-a medeplichtigheid bij fen overtreding strafbaar is gesteld, ontsloeg hij den verdachte Sch. van alle rechtsvervo ging- DE MOORD IN HET bezuidenhoui TE DEN HAAG. Levenslang g"*<£- De Haagsche rechtbank heeft Zaterfjg in den moordzaak op mevr Odem aan Bezuidenhout aldaar tegen den ver Kr. v. d. M. levenslange gevangemsstr eiseht. De verdachte, die blee* boorde cisüi scnijnbaar onbewoge l i

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6