kinadruppels Binnenland Kerk en school Luchtvaart Stadsnieuws Dr H.NANNING's ££TLU5T-QPWEKK£fiD. 1.30 p. f|. T^vTART PROF. DR. G. HEYMANS. Op de Noorderbegraafplaats te Gro- ineen is Zaterdagmorgen ter aarde be- teid bet stoffelijk overschot van prof. ar G Hevmans, oud-hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. In zes rijtuigene volgden o.a. een ne eental professoren terwijl op den doo- denakker nog aanwezig waren o.m. de professoren Ehrenfest en Kranenburg uit Leiden, de president-curator van de Groningsche universiteit, de commissa ris der koningin jhr. m:. A. W. L. Tjar- da van Starkenborgh Stachhouwer, na mens het gemeentebestuur van Gronin gen de wethouders Rugge en Reinink, alsmede de gemeentesecretaris mr. Van der Bly. _,an het graf werd het woord gevoerd door prof. dr. W. J. Aalders, rector-mag- nific.s der Groningsche universiteit, die het heengaan van Hevmans een ontzag lijke verarming voor de Universiteit noemt. Hierna sprak prof. U. Philip Boisse- vain te Amsterdam, oud-hoogleeraar te Groningen en te Amsterdam. Ten teeken van rouw waren de gordij nen in het academiegebouw neergelaten. Er werden geen colleges noch practica gegeven. Ook de studentensociëteit was in rouwkleed geestoken. PROTESTMEETING. In Carré is gistermorgen een protest- /ergadering gehouden vane de Liga te gen Koloniale Onderdrukking en het Imperialisme. Er werd door een viertal sprekers geperotesteerd tegen de vervol gingen in indië en geëischt de invrij- heidsstelling der politieke gevangenen van Boven-Digoel. Na afloop van de vergadering werd een optocht gehouden langs Wetering schans, Marnixstraat, Rozengracht en Raadhuisstraat. De stoet, waarin vele doeken met opschriften werden meege dragen werd op het Beursplein ontbon den. HET CONFLICT OP HET ABATTOIR TE AMSTERDAM. Overeenstemming bereikt. Na uitvoerige onderhandelingen tusschen de besturen van werkgevers- en werknemers organisatie is heden overeenstemming om trent opheffing van het conflict op het abat toir bereikt. Overeengekomen is een contract van twee jaar, waarin bestaande loonen en tarief zijn vastgelegd. Met ingang van 1 Juni a.s. zal de betaling van 40 cent per rund boven tarief en loonen worden opgeheven, terwijl alle ar beiders weer onmiddellijk in dienst zullen worden genomen. Gedurende den tijd van minstens een jaar zullen geen andere ar beidskrachten te werk worden gesteld, dan die tot 1 Februari aan de slachtingen deel namen. Voorts is besloten, dat alle slachters in de ziektewet zullen worden opgenomen met ge zamenlijke premiebetaling. Wat betreft de opneming van de slachters in de ongevallenverzekering zal nader over leg tusschen partijen worden gepleegd, als mede over het betalen der volle premie voor de ziekteverzekering voor rekening van de werkgevers. De werkzaamheden worden heden hervat. ONTSPORING OP EMPLACEMENT TE DORDRECHT. Zaterdagavond omstreeks half elf had te jöordrecht op het stations-emplacement een déraillement plaats. Van een goederentrein die van een zijspoor op het hoofdspoor werd gereden, ontspoorde een wagon, waardoor de baan werd versperd. Hierdoor moesten de treinen 194, welke om 22.43 moet vertrek ken en trein 3186 die eenige minuten later vertrekt, op het station blijven staan. De rei zigers voor deze treinen moesten blijven wachten op trein 3183, die van Rotterdam de laatste verbinding met Gorinchem uit maakt. Toen deze trein voor de versperring stond, werden de reizigers over het emplacement naar dien trein gebracht, welke daarna naar Rotterdam terugkeerde. De passagiers voor Gorinchem stapten over op een trein aan het station Dordrecht om op deze wijze hun be stemming te bereiken. Ook de inzittenden van trein 3079 van Rotterdam ondervonden eeni ge hinder van dit ongeval. Men is direct aan het werk getogen om de baan weer vrij te maken, waarin men tij dens den nacht slaagde, zcodat gister het v*rkeer zijn gewonen loop kon hebben. (De Crt.) REVOLVER- EN MESSENHELDEN TE HELMOND. Zaterdagnacht heeft te Helmond een vecht- Partij plaats gehad, waarbij van messen, re volvers en trottoirtegels gebruik werd ge maakt. Toen omstreeks 12 uur de families H R- en P. v. T., van een zilveren bruilofts feest huiswaarts keerden, ontmoetten zij in de Sasseustraat dicht bij hun woning, drie *pt nu toe onbekend gebleven manspersonen. Len van dezen trok een revolver, hetgeen vrouw v. R. den uitroep ontlokte: „Kijk die daar met zijn klapperpistooltje". Dit was schijnbaar te veel gezegd, althans de bewuste Personen haalden ook nog messen te voor schijn en staken als wilden op de onschuldi ge menschen los. Vrouw v. R.. die daarbij een diepen messteek boven het linkeroog op- hep, verloor het bewustzijq. Vrouw v. T. on tging hetzelfde lot; zij werd getroffen in ,.ar linker dijbeen. Intusschen schoot de re- °lverheld zijn wapen leeg, gelukkig zender 0el te treffen, waarna hij v. R. met trottoir- r*ejs bekogelde. Deze wierp zich op de aam anders. maar moest het onderspit de.ven, aar hij in minder dan geen tijd v:er mess e- en en snijwonden opliep. Toen eindelijk op geluid van de schoten en het hulpgeroep agent van politie verscheen, namen ue Sanders de vlucht ten lhtr" elin£heeft dezer onverIa- door de Ü'i" en mes sloren, welke genoten ZljD gevooden 01 in beslag wonden Weken gelukkig, BRAND. lei een schoenenmagazijn. Je Zeist is aan den Voorheuvel het schoe- W geheel afgebrand. Letterlijk alles ging verloren, ook een bedrag van pl.m. 400 aan bankpapier. Na aan komst van de brandweer werd de vuurzee spoedig bedwongen. De belendende maga zijnen van de firma Duetz leden geringe schade. Alles was verzekerd. Een koe en een geit mede verbrand. Gisteravond is de boerderij van den land bouwer van H. totaal te Doëtinchem afge brand. Niets kon worden gered. Een koe en eenige geiten kwamen in de vlammen om. HET SCHIPPERSCONFLICT TE LEMMER. Het conflict tusschen de schippers uit Lemmerhaven en de firma Schotanus te Har- lingen duurt nog steeds voort, terwijl de toe stand gespannen blijft. Het verschil in de vrachting der bazalt, dat aanvankelijk 25 cent per ton bedroeg, is thans nog 10 cent. De firma Schotanus heeft tengevolge van een gebrek aan voldoend ma teriaal de olssing van den rijnaak door werkwilligen voorloopig moeten stopzetten. Het haventerrein, dat zich in de onmiddellij ke nabijheid van het te lossen schip bevindt, is door de marechaussee afgezet. BOTSING TUSSCHEN MOTORFIETS EN AUTO. De declamator Willem van Capel- len gewond. Zondagmiddag is de bekende declamator Willem van Capellen op den hoek Konings straat—Neuweg te Hilversum op zijn motor fiets in aanrijding gekomen met een auto. Beide voertuigen reden langzaam en beide bestuurders hadden signalen gegeven. De heer Van Capellen werd gewond naar de r.-k. ziekenverpleging overgebracht, waar een lichte ehrsenschudding en een ontwrichting van den linker-enkel werd geconstateerd. Er is geen onmiddellijk levensgevaar. ONTVLUCHTE PSYCHOPAATH AANGEHOUDEN. Zaterdagmiddag is volgens De Crt. te Utrecht aangehouden de 25-jarige Th. An- driessen uit Arnhem, die, te zamen met twee andere verpleegden op 8 Februari j.1. uit het Rijks-psychopathenaSyl te Leiden wist te ont vluchten. Hij is wederom in het asyl inge sloten. Thans profiteert nog één van de drie, n.1. G. J. de Bree uit Amsterdam, van zijn vrijheid. GESCHENKEN VAN PRINSES JULIANA. Aan den heer P. Hofkes, stationschef van de Nord-Zuidhollandsche Tramweg Maat schappij te Katwijk aan Zee, heeft Prinses Juliana door tusschenkomst van haar Ka merheer, baron Baud, een geschenk aangebo den, bestaande uit een geslepen kristallen inktkoker met zwaren massief zilveren dop, wegens diensten aan den prinses tijdens haar verblijf te Katwijk bewezen. De heer Schrama, hoofdbesteller der N-Z. H.T. te Katwijk, heeft van de prinses een ge schenk in geld ontvangen. -KORTE BERICHTEN. Aan boord van het s.s. „City of Shanghai", liggende in de Lekhaven, is een 61-jarige havenarbeider door een luik op het tusschendek gevallen. Met een schedelbreuk is de man naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De werkman Dingemanse uit Kou- dekerke, die Donderdag in een olieketel op de fabriek Vlisman viel is Zaterdag avond aan de bekomen verwondingen overleden. Hij laat een vrouw en kinde ren achter. De andere werkman, Verhoef, die ook in de ketel viel, heeft het ziekenhuis her- steld veriaten. De heer F. van der Zee, voor eenigen tijd onderwijzer aan de R.K. Bijzondere school t<- Uitgeest, is benoemd tot hoofd der school te Woudsend (Fr.) Dr J. Helder, herv. pred. te Zierikzee, en oudst dienstdoende herv. predikant in ons land, bijna 91 jaar oud, zal dit jaar emeri taat aanvragen. De Federatie van diaconieën in de herv. kerk heeft plm. 10.000 aan giften ontvan gen voor het bouwen van een ziekenhuis in het droog te leggen Zuiderzeegebied. De Zendingscommissie in de ger kerk te Aalten heeft een gift van 3000 ontvan gen. DE KERK IN RUSLAND De huishoudelijke commissie van den ker- keraad der herv gem. te Amsterdam heeft in opdracht van dien raad besloten, dat op Zondag 2 Maart in alle morgengodsdienst oefeningen de vervolgingen in Rusland zul len worden besproken; er wordt dan voor den nood der vervolgden gebeden en bij den uitgang gecollecteerd. Protestvergadering van alle ge zindten. Op Dinsdag 4 Maart zal in het Concert gebouw te Amsterdam een groote protestver gadering tegen de godsdienstvervolgingen in Rusland worden gehouden. Sprekers zul len zijn predikanten uit alle protest, kerken, de deken der Begijnhof-kerk te Amsterdam en de opperrabbijn der israëlietische hoofd synagoge in de hoofdstad. M., het comité „Vliegtocht Nederland—In dië", de vereeniging „Oost en West", de N.V. Ned. Vliegtuigenfabriek en de N.V. „Avio- landa", Mij. voor Vliegtuigbouw. Veel autoriteiten behoorden tot de aanzit- tenden. Minister Reijmer en eenige andere sprekers hebben de koene vliegeniers gehul digd. ENGELANDS LUCHTVERBINDING MET INDIE. Volgens een bericht uit Athene heeft de Imperial Airways voorloopig voor den tijd van 3 maanden een luchtvaart-overeenkomst gesloten, die de Engelsche vliegverbinding LondenIndië over Griekenland gerandeert. DE NEDERLAND—INDIE-VLIEGERS: Een eere-maaltijd. Vrijdagayond is in „Hotel de Witte Brug te 's Gravenhage een maaitijd aangeboden aan de vliegers die den tocht Nedenand— Ned. Indië hebben volbracht en wel door de Kon. Ned. Ver. voor de Luchtvaart, de K.L. BRAND. Hedenmiddag 1 uur ontstond er brand in het bijgebouw van de boerderij „Dijk- zicht" van den heer P. J. Groot aan den Westdijk alhier. De brand is vermoedelijk ontstaan, door dat in het gebouwtje een waschketel gestookt werd, hetgeen overigens iederen Maandag gebeurde. De heer Groot, die brandmeester is aan den Omval, ontdekte spoedig het onheil en slaag de er in om een in het gebouw gestald paard te redden. Onmiddellijk gaf hij brandalarm en een kwartier later was de nieuwe Fordmotor- spuit, die juist Zaterdag was aangekomen, ter plaatse. De enorme waterstraal tastte het vuur dermate aan, dat het niet noodig bleek, de handpomp van den Omval, die inmiddels ook gearriveerd was, in werking te stellen. Men slaagde er zelfs in den brand tot dit gebouw te beperken. De motorspuit heeft dus het eerste practi- sche werk verricht bij een brand, ten huize van een brandmeester. Het vuur stoort zich nu eenmaal niet aan functies. De spuit is van groote waarde gebleken, aangezien den Oostenwind het vuur in de richting van de op 6 M. afstand gelegen boer derij joeg, die aan den achterkant met riet gedekt is en stellig een prooi der vlammen zou zijn geworden indien de brandweer niet zoo buitengewoon vlug ter plaatse was en niet de beschikking had gehad over een zoo goede snelwerkende mo torspuit. In het afgebrande gebouw was ook nog een electrische melkmachine gebor gen, die men, buiten de motor nog heeft kun nen redden. In Alkmaar brengt een brand, ook wanneer deze, zooals thans, zoover buiten de stad woedt, honderden op de been en ook bij deze brand bewegen zich honderden fietsers langs den Schermerweg in de richting van den brand, die echter even snel weer huiswaarts keerden, toen zij ervaarden, dat de brand weer al spoedig de baas van het vuur werd. De opperbrandmeester, de burgemeestei en de commissaris van politie waren mede ter plaatse. REGENTEN STADSZIEKENHUIS. In bijlage No. 20 schrijven B. en W.: Het reglement voor het Stadsziekenhuis, vastgesteld bij Uw besluit van 5 September j.1., nr. 5, hebben Gedeputeerde Staten goed gekeurd bij hun besluit van 29 Januari j.1., nr. 159. Krachtens artikel 28 dezer verordening Is zij in werking getreden op 4 Februari j.1., den dag nadat van Gedeputeerde Staten het bericht is ontvangen, dat zij de bij de wet vereischte goedkeuring aan de verordening hebben verleend. Het College van Regenten zal voortaan volgens art. 4 bestaan uit 12 personen. Ge lijk U bekend is, is nog niet voorzien in de plaatsen, welke in overeenstemming met de subsidieerende gemeenten moeten worden vervuld. Wij stellen U thans voor, tot deze benoe ming over te gaan en bieden U met overleg ging van de ingekomen daarop betrekking hebbende brieven van de besturen der subsi dieerende gemeenten de volgende aanbeve ling aan voor de benoeming van twee Re genten: 1. de heer S. G. L. T. Baron van Fridagh, burgemeester van Schoorl, 2. de beer C. Haringhuizen, burgemeester van Wieringer waard. BENOEMING ONDERWIJZER GEMEENTESCHOOL Nr. 1. Ter benoeming van een onderwijzer aan de Gemeenteschool nr. 1 in de vacature, ont staan door het aan den heer K. Bos verleen de eervol ontslag, bieden B. en W. den Raad de navolgende voordracht aan, opgemaakt in overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, na inge wonnen bericht van het hoofd der betrokken school 1. J. C. Muller te Alkmaar, onderwijzer aan een school te Heilco. 2. T. Sferenborg te Haaksbergen en 3 J. M Kroeske te Leer dam. DE CONFERENTIE VAN JERUZALEM Vrijdagavond hield mevr. van Boetzelaer van Dubbeldam een lezing voor de Ned Christen Vrouwen Bond, afd. Alkmaar, over het onderwerp„De conferentie van Jeruza lem". De zaal van „Waakt en Bidt" was uit stekend bezet. Mevrouw Buizer— Schroeter, presidente der afd., opende met gebed en een korte toe spraak. Mevr. van Boetzelaer, die zelf de wereld zendings conferentie te Jeruzalem heeft bijgewoond (24 Maart8 April 1928) vertelde eerst iets over de plaats van bijeen komst, den Olijfberg. In het grootsche voor malige Duitsche sanatorium was de conferen tie bijeengeroepen door Dr. John R. Mott, voorzitter der Wereld Zendings Conferente. omdat de Olijfberg te Jeruzalem a.h.w het ontmoetingspunt is tusschen Oost en West, en omdat van deze berg eenmaal Christus' zen- dingsbevel weerklonk. Er waren 240 afge vaardigden uit 50 verschillende landen. Er is reusachtig veel gewerkt en de organisatie was feilloos door Dr. Mott verzorgd, zooals van hem gewend. Het merkwaardige van zoo'n conferentie ligt in het ontmoeten van Chris tenen uit alle deelen en rassen der aarde. Spr. tvpcerde op bijzonder gelukkige wiize verschillende menschen der conferentie: Dr Mott allereerst, een haast onvervangbaar -nart. Prof. Heim, uit Tübingen; Dr. Mackay. de Schot, die evangeliseert onder de studenten 1 in Uruguay en Argentinië. Spr. beschreef de eigenaardige toestand in Z.-Amerika, waar de intellectueelen bijna alle geheel van de kerk vervreemd zijn (de R.Kath.), die hen zoolang ver van alle contact met de wetenschap hield. Het werk van Dr. Mackay is daar zeer be langrijk. Bisschop Linton, die met zijn vrouw (een arts) in Perzië werkt; Dr. Hope, een bij na blanke neger, die verkiest onder de verdruk te negers in de Zuid. staten van N.-Amerika te werken; de „man als een gesloten vulkaan" pastor Lunde uit Noorwegen, die vooral on der de studenten in Finland werkt: Stanley Jones, de overbekende Amerikaanscne zende ling in Britsch Indië. Spr. bepaalde haar ge hoor verder bij de pakkende problemen, waar mede de zending zit. Het Oosten heeft den in druk, dat het Christendom in de „christelijke" landen alles behalve echt is. Er is een gewel dige haat der rassen, die zich onderdrukt voelen. Spr. vertelde hiervan treffende bijzon derheden. De sectie waarin zij zelf op de con ferentie werkt, was die over „het Christendom en de godsdienstloozen". Godsdienstloozen komen tegenwoordig bijzonder veel voor onder de vroegere belijders der oude religies: Con fucianisme, Hindoeisme, Boeddhisme en Islam. Verliezen deze menschen hun religie en adat, dan hangen zij geestelijk in de lucht. Haar trof de kracht waarmede de afge vaardigden an de kerken uit het Oosten, Korea en Ja^i vooral de absoluutheid en het universeele van Christus op den voorgrond stelden. Het probleem van de opvoeding is vooral door Dr. Mott gesteld. De industriali satie, die vooral zoo verwoestend werkt in de landen waar de sociale wetgeving op een laag peil staat. Spr. vertelde o.a. de verwoesting aange richt in de negerlanden. Bij den aanleg van een spoorweg in de Kongo stierf 95 der neger-arbeiders, omdat dit werk hun te zwaar was. Vooral Dr. Grinshaw, die het sociale probleem bij de gekleurde rassen door en door verstaat, vertelde daarvan dingen, die de blanken ter conferentie tot diepen in keer bracht. Het agrarische probleem werd ook met aan dacht bestuur,,. 85 der wereldbevolking woont en werkt op het land In Britsch Indië zijn 800000 dorpen! Het nijpendste vraagstuk was dat der ras sen. Er is een sterke rassenhaat. De aanwezi ge afgevaardigden uit de gekleurde volken waren de élite, maar een neger zeide: als ik geen Christen was, zou ik samenkomen met blanken om over gemelijke dingen te spreken verafschuwen. Spr. drong aan op het noodza kelijke van gebed voor dit groote werk. Zonder inkeer tot God staan we machteloos. Na de pauze sprak zij over de verwachtin gen, die wij van deze grootsch opgezette con ferentie mogen hebben. Ten sterkste kwam vast te staan, dat alleen het vasthouden van de eenheid van alle die Christus belijden op deze wereld, om de taak kan doen vervullen, die op ons rust. Heerlijk bleek die eenheid toen een Britsch-Indiër eenmaal de Geloofsbe lijdenis deed zeggen, terwijl allen staande el kander de hand gaven; en toen een neger uit Zuid-Afrika het avondmaal bediende. Spr wekte de aanwezigen op om met alle krach: mede te leven. Immers de gebeurtenissen ont wikkelen zich ijzingwekkend snel, sedert dj conferentie te Edinburgh in 1910 hebben we de wereldoorlog gehad, de revolutie in China (waar een kwart der menschheid woont!), het Bolsjewisme, de non-coöperatien in Indië, de uiterst gespannen nationale verwachtingen bij horderden millioenen gekleurden. Aan ons ligt het ook, wanneer laatst een Mohamme daan uit Indië zeide, na een bezoek aan Ame rika: Het Christendom is goed, maar hoe uiterst moeilijk is 't een Christen te vinden. Spr beschreef nog even den invloed der Zending b.v. in Japan, waar de regeering na de aard beving in Tokio zelf verzocht om Christelijk godsdienstonderwijs op de staatsscholen. Spr eindigde deze prachtige lezing met de slot woorden van de „Boodschap van Jeruzalem". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 5.55 uur licht op. PROEFNEMING VOOR VERKEERS- VERBETERING Hedenmorgen heeft de gemeente een proef gencmen met het leggen van een houten vluchtheuvel bij het drukke kruispunt aan het eind van de Langestraat bij de Groote Kerk. De bedoeling is na te gaan of deze kleine vluchtheuvels een nuttig effect zullen hebben en tevens de juiste plaats na te gaan waar ze gebouwd moeten worden. Zocals de vluchtheuvel thans bij den kerk- hoek ligt zijn autobestuurders wel genood zaakt tijdig vaart te minderen om den hoek te kunnen nemen. Deze vluchtheuvels lijken ons zeer practisch, maar zij zullen bij avond goed verlicht moeten worden, zcodat bestuur ders die om den heek komen er niet mee in botsing kunnen komen. FEESTAVOND ORPHEUS. Het Alkmaarsche Mannenkoor Orpheus organiseert elk seizoen een feestavond voor zijn leden en de buitengewoon groote be langstelling, die Zaterdagavond in het Gulden Vlies mocht geconstateerd worden, was wel het beste bewijs, hoe zeer zoo n gezellige avond op prijs wrordt gesteld. De heer Jim- mink, voorzitter der feestcommissie, mocht dit dan ook in zijn openingswoord met vreugde opmerken. Hij heette allen hartelijk welkom en richtte nog afzonderlijke woorden van welkom tot den heer Piek, het oud-lid, dat een groote reis had gemaakt om aanwezig te kunnen zijn en tot den heer Kooij, den eere voorzitter. wiens aanwezigheid op hoogen prijs werd gesteld. Woorden van dank sprak hij tot de verschillende medewerkers, speciaal tot den heer Jonker, den grooten werkkracht voor dezen feestavond, tot den heer Mooij, die steeds zoo tegemoetkomend tegenover Orpheus is, tot de pers, die hij dankte voor den steun en medewerking en tot de velen, die door schenkingen de verloting hadden mogelijk gemaakt. Naar aanleiding van het komende jubileum (in '931 bestaat Orpheus 25 jaar) bleef een opwekking tot donateurs en de zangers om de geleden te versterken, niet achterwege. Het trio Gerritsen, Severijn en Harms zorgde voor vroolijke muziek en voor het verder vroolijk doorbrengen van den avond zorgde de bekende humorist Pierre Leen- houts en het duo Busch Dit duo, bestaande I uit den heer Mac Busch en zijn dochter Pine gaf vroolijke liedjes en voordrachten, terwijl het spoedig contact had met de zaal en de dames en heeren dapper iiet meezingen toen in een der scènes bekende liederen voor kwamen. Ook hun Italiaansche serenade was heel aardig. Pierre Leerihouts had reeds bij zijn entre» luid applaus. Hij gaf verschillende liederen en voordrachten, die bij het publiek zeer in den smaak vielen en die meermalen tot groote vroolijkheid aanleiding gaven. Na de pauze werd door de artisten een klucht in één bedrijf opgevoerd, De Com pagnon van Boldoot, waarin Busch de fabri kant, Pine Busch de dochter Roza en Leen- houts de sullige Harry voorstelde. De verloting met tal van fraaie prijzen hield de aanwezigen nog lang in spanning tot eindelijk ook de staande schemerlamp was gewonnen. De heer van Beek sprak namens Orpheus hartelijke woorden van dank tot de feest commissie voor de wiize waarop zij dezt soiree tot stand had gebracht en doen slagen Onder leiding van den beer C Zwaan werd daarna bal gehouden Dit traditioneele beslui* van dezen voor Orpheus zoo succesvollen feestavond, hield de aanwezigen nog langen tijd in de prettigste stemming bijeen. PROVINCIAAL ZANGERSFEEST In de gisteren in café „De Graanhandel" gehouden vergadering van gedelegeerden van de bij den Bond van Arbeiders-zangvereeni- gingen aangesloten afdeelingen in Noord- Holland werd besloten tot het organiseeren van een provinciaal zangersfeest in den stedelijken muziektuin alhier, op Zondag 29 Juni a.s. Als ensemblezang zal door de deelnemende afdeelingen met een 1000-tal zangers worden uitgevoerd „Strijdliederen- fantasie" van den componist Hendrik Altink, met begeleiding van harmonie-orkest. Als dirigent voor den samenzang werd aangewezen de heer P. A. Blaauw. Tot leden van het uitvoerend comité werden benoemd de initiatiefnemers, n.1. de heeren G. Veen, voorzitter, T. Hulst, secretaris en W. Hoek Gz., penningmeester, terwijl hieraan als adviseerend lid werd toegevoegd de heer D. Cardozo,. bonds secretaris te Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Gerardus Johannes z v. Petrus Johannes Gilles en Grietje Slot. Pieter z. v. Jan Bijt jes en Bregitta Burger. Jacobus Martinus z. v. William Albert Ubbens en Eva Louise Rul. Petrus Mattheus z. v Johannes Sinni- ge en Johanna Heijne. Maria Adriana d. v. Adriaan de Best en Maria Haring. Petro- r.ella Theresia d. v. Petrus Klaver en Catha- rina Boots. OVERLEDEN: Jacob Groot 81 jaar. Jacobus Philippus van Amstel 50 jaar. Geertruida Bulten 26 jaar. KlarkfbeHchien ALKMAAR, 24 Febr. 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzer als volgt: 68 vette koeien 240450, han- del matig; 7 Vette kalveren 80150; Vette kalveren, per ned. pond 1.40—1.60; 166 Nuchtere Kalveren (slacht) 626; 550 vette varkens per ned. pond 7680 cent; Zouters per ned. pond 0.80 handel goed AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 24 Febr. 1930. Op de he den gehouden a. rdappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 3140 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 24 Febr. 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 429 vette koeien, le kw. 1.10—1.20; 2c kw. 0.921.06; 3e kw. 0.80090; mindere soorten 0.68 0.78; 160 melk- en kalfkoeien 270 380; 92 vette kalveren, 2e kw. 11.10; 3e kw. 0.901153 Nuchtere kalveren 12—18; 46 Schapen 38—46; 700 Varkens, vleeschvarkens 0.91—0.92; zware varkens 0 890.90; vette varkens 0.88—0.39; 138 Paarden 120—230 BROEK OP LANGENDIJK, 24 Febr. 1930. Langendiiker Groentenveiling. Peen 1.60— 1.70; Roode Kool le s. 4.50— 7 90; Gele Kool le 3. 7.20—8.50; Deen- sche Witte Koo; 1.20—1.90; Uien 0.80 1.30; Grove Uien 1.40—1.60; Drie lingen 1.10.30, alles per 100 K.G Aanvoer: 2700 K.G. Peen; 40.000 K.G. Roode Kool; 2^000 K.G. Gele Kool; 60000 KG. Deensche Witte Kool; 8000 KG. Uien. NOORDSCHAEWOUDE, 22 Febr. 1930. Uien 1.20—1.40; Drielingen 1.10— 1.60; Grove 1.50—1.60; Peen 1.10 1.40; Peen (kleine) 11.20; Roode Kool 4.10—8.50; Gele Kool 5.70— 10; Deensche Witte Kool 1.202, alles per 100 K.G Aanvoer: 11200 K.G Uien; 8200 KG. Peen: 293200 K.G. Roode Kool; 86000 K.G Gele Kool; 217400 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 22 Febr. 1930. Roo de Kool le s. 4.208.20; Roode Kool 2e s. 3.40— 7.70; Gele Kool le s. 5.70— 7.50; Gele Kool 2e s. 4.70—6; Witte Kool le s. 1.30—1.80; Witte Kool 2e s. 0.60—1.30; Drielir.gen 1.60—1.70; Llien 1.501.°.0; Grove Uien 1.70; Peen 1.40: Bieten 40. Aanvoer: 1734rP K.G. Roode Kool; 20700 K.G. Gel eKool; 61700 K.G. Witte Kool; 6675 K.G. Uien; 550 K.G. Peen; 350 K.G. Bieten. P» ovindaal nieuw* BERGEN. Volgens de op 22 Februari j.1. vastgestelde kiezerslijst 1930—1931 bedraagt het aantal kiesgerechtigden dezer gemeente: voor de 2de Kamer der Staten Generaal, ju Stemdistrict I (Raadhuis) 862, in Stemdistrict II (Openbare school, Schoolstraat) 963 en m Stemdistrict III (Si. Ursulaschool, Loudels- weg) 1050; totaal 2875 (vorig jaar 2750) voor de Provinciale Staten, in Stemdistrict I 839; in II, 936 en in III, 1019; totaftl 2704 (vorig jaar 2686) (Klfci,-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7