Zeetijdingen Telegrammen i S i1 1 I van 24 Februari 1930 Opgave van Hvóftf«liiollan<Iscli lianilboiï'n'orediet. I.V. luk* voor den gemeenteraad, in Stemdistrict 1, 757; in II,8?9 en in III, 940; totaal 2570 (vorig jaar 2545). Het Limburgia Bal in „De Rus- ftende Jager". Aan het door de direciie van „De Rusten de Jager" georganiseerde bal-masqué namen niet minder dan 75 gecostumeerden deel, terwijl bovendien een groot aantal bezoekers aanwezig was. Een bal-ntasqué is als het gewone leven, bet spel van het mannetjesduifje om het vrouwtje en omgekeerd cn toch is het weer andeis ook. Hier zagen wij b.v. een elegante ritmeester meer dan buitengewone belang stelling hebben voor een krom oud sprokkel- .vrouwtje, hetgeen na het demasqué wel weer wat begrijpelijker werd. Een Spaansche aristocratische schoone gaf blijkt een Volendammer het summum van manlijk schoon te vinden, terwijl een Zeeuwsche boer dermate onder de bekoring van 'n aardige blonde pierrette was geraakt, dat hij zijn Zeeuwsche schoone nagenoeg links liet liggen, doch ook dit komt in het le ven meer voor. Dat echter in Bergen op een plaatselijk jfeest een Maharadja met drie van zijn fa vorieten verschijnt is minder gewoon, doch «het was zuiver natuurlijk in menigen manlij hen toeschouwersblik een zekere minachting •ivoor de kleine nietige Maharadja te lezen, een gevolg van den stillen wensch om eens den Maharadja te zijn. De neiging bij de vrouw voor een travestie- rol kwam niet onaardig tot uiting bij een A'olendammer, die later een aardige „zij' 'Heek te zijn. 1 Voorts blijft het op een bal-masqué steeds interessant den invloed van opwindende mu- Sziek op de jeugdige deelnemers gade te slaan. Als het ware ontstaat bij de deelne mers van zelf de neiging om in een kring ge meenschappelijk te dansen. De balletmees ter, Vüe heer J. Otten, zorgde er steeds voor, dat pen te groote uitbundigheid, die tot schade pan het meubilair enz. aanleiding kon ge ven, onderdrukt werd. Over het algemeen waren de gecostumeer- üen niet zoo mooi als voor twee jaar het geval was. - Toch bewees het bal van Zaterdagavond, Üat men in Bergen een bal-masqué op prijs ju. eet te stellen. Voor de commissie, die er zich veel werk voor had getroost, was dit ze- •ker een voldoening. De jury bestaande uit mevrouw Ris. me vrouw Jongmans en de heeren Bogtman, ■Kooijman en van Breda, kende bij monde van mevrouw Jongmans de volgende prijzen toe: Dames enkelingen. le pr. Harlekijntje, 2e Harten vrouw, 3e Biedermayerdame, 4e Danseresje, 5e Spaan sche danseres. Heeren enkelingen (vier deelnemers), le prijs Toreador, 2e Ritmeester. Paren. le prijs Marahadjapaar, 2e Marker Bruidspaar, 3e Pierrot en Pierrette. 1 Groepen (1 nummer). le pr. Marahadja en favorieten. Dames (origineel). le prijs „De Badbode", 2e pr. Sprokkel- vrouwtje, 3e pr. Dobbelsteentje. Heeren (origineel) le prijs Glasverpakking, 2e pr. Gelaarsde Kat. Paren (origineel). le prijs Kaasdragers, 2e pr. Harlekijn. Origineele groep. le prijs Boer en Koe, een bijzonder geestig flummer, dat veel succes oogstte. Reclame groep. le prijs Michelinbanden, 2e nr Sigaren bandjes, 3e pr. Watt en Half Watt. Na de prijsuitreiking, die herhaaldelijk door applaus werd onderbroken, sprak na mens het werkcomité en de directie de heer 'Schoen een woord van dank tot de jury voor ;ide voorbeeldige wijze waarop deze haar taak had vervuld. Onder enthousiast applaus deelde hii me de, dat de directie van „De Rustende jager" voornemens is, jaarlijks een bal-masqué te organiseeren. De muziek van „The Corrv Royal Attrac- tion Band", alsmede het strijkje onder lei ding van den heer Siewerts zorgde afwisse lend voor uitstekende dansmuziek, waardoor de avond van feest en jolijt laat in den nacht eindigde. SCHOONHCIDSKONINGINNEN- MANÏE. Op een gisteravond in Oosterleek (bij Hoorn) gehouden bal-masqué werd aan het slot overgegaan tot het kiezen van een schoonheidskoningin. Tot „Miss Oosterleek 1930" werd gekozen mej. A. Krul, wonende aan den Noorderuitweg /gem. Wijdenes). OUDORP. Vrijdag vergaderde de Raad dezer ge meente in voltallige zitting. De voorzitter heette de leden welkom op de eerste vergadering in het jaar en hoopte weer op een eensgezinde samenwerking. Ingekomen was o.a. een schrijven van den heer H. Bleijendaal, waarin deze dankt voor de vrijstelling der pensioensbijdragen. Verder kwam aan de orde een verzoek van het r.-k. schoolbestuur om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding tot instandhou ding harer scholen voor 1930. De voorzitter deelde mede, dat de kosten van het onderwijs bij de Openbare school in het afgeloopen jaar per leerling 18.72?-» hebben bedragen. Naar dien maatstaf heeft de Bijzondere school recht op een voorschot van 3864.84, hetwelk werd toegestaan. Ingekomen was eer. schrijven van de Com missaris der Koningin, verzoekende een straf verordening te maken, dat het verschijnen ter keuring met trekhonden verplichtend is. De voorzitter deelde mede, dat niet alle trekhonden-bezitters ter keuring verschijnen. Hieraan zal voortaan strenger de hand wor den gehouden. Aan de orde kwam hierna een verslag van de gehouden vergadering tot het bestrijden der wratziekte bij de aardappelen. Op voorste1 van B. en w. werd besloten nog geen bepalingen tot bestrijding in het jeven te roepen, omdat hierin over 't algemeen nog weinig eenstemmigheid bestaat. \angeb-i'.i- - werd het kohier voor de hon- rtenbel.vcfT.r. Di3* de honden voortaan vol- gens de n iwe verordening niet mogen !os- loopen, zal de belasting voor alle honden in 't vervolg 1 bedragen. Van de commissie tot bestrijding der tuber culose te Alkmaar was een verzoek ingekomen om een toelage voor de uitzending van een kind in deze gemeente naar een sanatorium Hieraan werd voldaan. Vervolgens kwam aan de orde bespreking van de organisatie van het geneeskundig schooltoezicht. De voorzitter deelde mede. dat in den Hel der een vergadering was gehouden om te ke rnen tot aaneensluiting van verschillende ge meenten tot het aanstellen van schoolartsen Op deze vergadering was de eensgezindheid ver te zoeken, zoodat de aanstelling van districtsschoolartsen weinig kans van slagen schijnt te hebben. De heer Leering betreurde den ongunstigen afloop hiervan ten zeerste, omdat hij het nut tig zou achten, dat de schoolkinderen op ge regelde tijden worden onderzocht en vroeg, of in vereeniging met andere gemeenten of an ders in deze gemeente alleen iets kan worden gedaan. Er werd besloten, dat B. en W. deze zaak in onderzoek zullen nemen. Bij de rondvraag vroeg de heer Leering, of door werkloozen de Achterweg niet ver beterd kan worden. De voorzitter zeide, dat dezen daarvoor niet geschikt zijn. Ook achtte hij het wenschelijk. met een verbetering te wachten, tot het zand- rijden ophoudt, daar de weg anders toch dade lijk weer wordt stuk gereden. De heer Kunst vestigde de aandacht op de lompe en ondoelmatige leuning aan het hek op het Wuyver en drong nog eens aan op het plaatsen van een lantaarn bij den Achterweg Verder vroeg de heer Kunst, of er ook een regeling is getroffen omtrent de vergoeding voor het gebruiken van een tijdelijk lokaal aan de Bijzondere schöol. De voorzitter antwoordde hierop, dat met het schoolbestuur is overeengekomen, dat alle kosten door het gemeentebestuur zullen wor den vergoed. De heer Bruin vroeg inlichtingen omtrent de bediening van de brandkranen in het Ooievaarsnest. De voorzitter deelde hieromtrent mee, dat de brandbluschmiddelen in de nieuwe garage van den heer Met zullen worden onderge bracht, terwijl drie personen voor de bediening daarvan zijn aangewezen. Hierna werd de vergadering gesloten. EGMOND AAN ZEE. De directie der Prins Hendrik Stichting schrijft ons: Zaterdag was er 's avonds weder iets bij zonders te doen voor de verpleegden. De Arb Tooneelvereeniging „Falkland" uit Heiloo gaf, evenals zij dit verleden jaar gedaan had, nu ook weer geheel belangeloos een voorstel ling aan de oude zeelui. Opgevoerd werd het blijspel „Mijnheer de Senator". Het stuk werd buitengewoon mooi en vlot gespeeld en aan dachtig gevolgd door de oudjes, hetgeen zij door herhaald applaus lieten blijken. De auto bus-onderneming Van Geelen en van der Berkhof te Heiloo heeft bij deze gelegenheid, eveneens getoond sympathie te gevoelen met onze Stichting, door een mooie groote autobus gratis beschikbaar te stellen voor het vervoer der Falklanders. Dit wordt op hoogen prijs gesteld en een hartelijk woord van dank aan deze firma is hier zeker op zijn plaats. Eveneens is het ons zeer aangenaam hierbij de A.T.V. Falkland nogmaals hartelijk dank te mogen zeggen voor hetgeen zij ons weder om met zooveel animo geschonken heeft. Het verschaffen van prettige afleiding aan ouden van dagen kan nimmer te veel geschieden en onze oude zeelui hier in de P.H.S. waardee- ren dit ook in hooge mate. De rust, welke zij hier genieten, mag niet overslaan tot verveling, daarom verheugt het ons zeer, dat er zoo vele menschenvrienden zijn, die gaarne bereid zijn ons te helpen bij het verschaffen van aangename verpoozing Wij roepen van harte „Falkland" een „tot weerziens" toe. ZUID- EN NOORDSCHERKER. Vanwege het Hoofdbestuur der Posterijen is bepaald,-dat het Poststation te Groot-Scher mer van 1 Maart e.k. in plaats van des mid dags van 34 uur, zooals het geval is, voor het publiek geopend zal zijn van 2)43)4 uur. Vrijdagavond 8.30 vergaderde het bestuur van de afdeeling Zuid- en Noord-Schermer van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" in het café „De Jonge Ruiter" van den heer H. H. van Truyen te Groot- Schermer. Tot leden der plaatselijke malaria-commis sie: werden benoemd de heeren J. Smit Jzn (vacature J. Q. Borgwat), N. Waterdrinker (vacature J. Waterdrinker) en D. Pascha (vacature m. Kooger). Op voorstel van den voorzitter, burgemees ter C. de Groot, werd besloten nog dit winter seizoen een filmavond te doen houden, waar op de bekende Malaria-film zal worden ver toond. Er zal getracht worden voor dezen avond een bevoegd spreker ov:r dit onderwerp te vinden. Hierna sluiting. SINT PANCRAS. Onze plaatselijke voetbalclub „Vrone", hield Vrijdagavond in de zaal van den heer Gerritsen de jaarlijksche fuif, die zich weer heeft gekenschetst door een gezellig samenzijn van leden en dona teurs met hunne dames. De voorzitter, de heer C. Kloosterboer, sprak een hartelijk welkomstwoord, wij zende op de gespannen verwachting welke door het eerste elftal is opgewekt in de competitie der N. H. V. B. en sprak het vertrouwen uit dat ook in de laatste wedstrijd de zege zou behaald worden. Nadat de heer A. Hoogland nog een opwekend woordje had gesproken werd het feestprogramma ingezet met een clublied dat klonk als eeen klok en door een viertal heeren ten tooneele gevoerd, door allen uit vollen borst werd meege zongen. Hierna volgde een keur van voor drachten en een stukje, getiteld: ,,'n Poo- tig vrouwtje" dat zeer aardig gespeeld werd en vlot van stapel liep. Een en an der werd opgeluisterd door een goed stukje muziek van de fam. Deutekom, zoodat, met cïe traditioneele taartjes en de verloting in de pauze, nadat ook nog de beroemde jasz, Nico Bosman en zijn Vrouwenband was opgetreden, het al aardig bij twaalven was, toen de voor zitter alle medewerkenden een woord van dank toe sprak. Hierna werd, onder eer. dansje dit samenzijn nog op gezelli ge wijze eeenigen tijd voortgezet DIRRSHORN. Men moge het al of niet eens zijn met de beginselen, verkondigd door de S. D. A. P., erkend moet worden, dat de leden dier partij steeds en ijverig werken. Evenals op vele andere plaatsen in de omgeving, werd ook hier Vrijdag door de afdeeling Harenkarspel ten huize van den heer Bruin een propaganda- avond gehouden onder leiding van den heer C. de Vries. Bij de opening heette de voorzitter het publiek welkom, den spreker, den heer Hu Mulder uit Hilversum, den pia nist, den heer Leo König uit Schagen en de pers. Februari is onze propaganda-maand, zeide de voorzitter, wij moeten dit jaar nog 7000 leden trachten te winnen, om te komen tot een totaal van 70.000. Want we willen steeds ijverig werken voor ontwapening, staatspensioen en den 8- urigen werkdag, ook in het land- en tuinbouwbedrijf. Dat deze vergadering niet zoo druk bezocht is als gewoonlijk, is zeker toe te schrijven aan de vrees, dat de kost wat zwaar op de hand zal blijken. Hierna was 't woord aan den heer Mul der, die eenige fragmenten uit 't bekende werk van Erich Maria Remarque, „Van het Westelijk front geen nieuws" voor droeg en op uitnemende wijze. Spreker ving aan met het in den geest meevoe ren zijner hoorders naar het front, te midden van alle ellende en onmensche- lijkheid, tijdens de spijsuitdeeling aan 80 soldaten, overgebleven van een troep van 150 menschen. Het tweede tafereel verplaatst ons in het hospitaal aan het sterfbed van een jongen vriend, die in den slag een been heeft verloren. Het derde speeelde zich af in de loopgraaf onder het vuur van den vijand en het huiveringwekkend gejammer van de ge wonde paarden, waardoor de soldaten als waanzinnig worden. Het laatste frag ment beschrijft een aanval in 1918 en het allertreurigst slot voor de hoofdpersonen uit het boek. Onder doodsche stilte had het publiek den begaafden spreker aangehoord. Zelfs toen hij was uitgesproken duurde de stilte enkele oogenblikken voort, waarna een hartelijk applaus loskwam. Mochten in de verschillende rijken alle gezagvoerende personen, die in den regel in den oorlog niet in het voorste gelid strijden, zoo onder den indruk van het werk van Remarque komen! Wellicht werd dan nog de volgende „laatste" oor log voorkomen. Na de pauze gaf de heer Mulder nog een drietal minder ernstige voordrach ten van Heijermans, de Jong en Adama van Scheltema, waarvan ons het frag ment uit „Kruisende wegen" van de Jong het ^est beviel. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen en een opriep tot aan sluiting bij de partij, waaraan door enkele personen gevolg werd gegeven. UITGEEST. Opening bazar Fanfarecorps. Zaterdagmiddag te 5 uur had in de groote zaal van het hotel de Ooievaar de opening plaats van de bazar van het fanfarecorps „Onderlinge Oefening". Wegens het verhinderd zijn van den burge meester, die daartoe aangezocht was, werd de openingsrede uitgesproken door den voor zitter van het Fanfarecorps den heer P. Roos. Hij heette allen hartelijk welkom en deelde o.m. mede dat voor 10 jaar, toen de heer A. de Vries van Zaandam directeur van de fanfare werd, de vereeniging speelde in de 3e afd doch dat dank zij de buitengewone bekwaam heden van den directeur „Onderling Oefe ning" steeds vooruitging in haar prestaties en daardoor in de afdeeling zoodat zij ten slotte in de hoogste afdeeling zat. Thans rest te er nog eere-afdeeling uit waar het corps slechts de beschikking had over instrumenten die van verschillende merken waren, was hier aan niet licht te denken. Er werd dan besloten een gelcfleening aan te gaan door uitgifte van obligaties. Doordat het corps in het dorp zich in een groote populariteit mag verheugen waren de aandeelen spoedig geplaatst, en konden de instrumenten worden aangeschaft, met het gewenschte gevolg dat „Onderlinge Oefening" dan ook in de Eere-afdeeling kwam. Doch thans moest het corps telken jare zorgen voor de rente en aflossing en waar dat haar niet altijd meeviel werd er voor 3 jaar terug besloten een bazar te houden om dan in eens een flinke aflossing te kunnen doen. Deze is toen dan ook zeer goed geslaagd, het resul taat was een zuivere opbrengst van ongeveer 1100. Spreker deelde thans mede, dat ondanks dit mooie resultaat van 3 jaar terug onder linge oefening toch weer genoodzaakt was een bazar te houden en wel om deze reden. Reeds eenigen tijd lijdt de vereeniging een zeer kwijnend bestaan, zoo zelfs, dat wel eens gedacht werd aan opheffing. Doch al vorens daartoe over te gaan. werd besloten toch nog eens een poging te wagen om nieuwe leden te werven, hetgeen geschiedde met een resultaat groote dan verwacht werd. 27 adspirant-leden gaven zich op zoodat nu een goede bezetting van alles kan verkregen worden, doch deze nieuwe leden moeten ook instrumenten hebben en de kas van het corps is niet sterk genoeg, om hierin te voor zien en vandaar dan ook deze bazar. Spr. hoopte van harte dat deze goed mag slagen en gezien de vele inzendingen, van zoowel buiten als in de plaats, twijfelde hij dan ook niet of ze zou zeker slagen. Hij deelde nog mede, dat de heer Gobiele van Zaandijk lid van het corps, de leiding op zich genomen had om de .'•dspirant-leden op te leiden en dat de firma Steijn van Zaandijk, inmiddels de instrumenten al had geleverd. Daarna bracht hij dank uit aan B. en W. voor de ver leende medewerking en aan den heer Pere- boom voor het vrijwillig afstaan van de zaal cn verk iüüixic de b<tzai_ voor jjcopend. De zaal ziet er prettig en feestelijk uit. Aan de zijkanten ziin de onderscheidene tent jes opgesteld, als een schiettent, een sjoelbak gelegenheid, touwtjestrekken, plaatgooien benevens wel het allermeest aantrekkelijke rad van avontuur, welk rad wederom aan de goede zorgen van den heer Leeuwrink is toevertrouwd. Vervolgens merken we nog op 'n stand waar allerlei artikelen kunnen worden gekocht terwijl er overigens nog verschillen de gelegenheden zijn om zijn dubbeltjes kwijt te raken. De bediening geschiedt door jonge dames m Tirolerkleeder, terwijl het geheel wordt opgeluisterd door muziek, ge geven door leden van de vereeniging. Al reeds na de opening was het goed bezocht wat des avonds nog vermeerderde terwijl men Zondagmiddag elkaar om een plaatsje verdrong. Maandagavond zal de laatste avond van de bazar zijn en dan zal tevens de uitslag van de verloting enz. worden bekend ge maakt. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Prins der Nederlanden, thuisreis, 21 Febr. v. Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax, 21 Febr. v. Rotterdam n. Ceuta. Aurora, 21 Febr. v. Genua te Burriana. Baarn, thuisreis, 20 Febr. v. Valparaiso. Berenice, 19 Febr. x. A'dam te Kingston (Ja) Bodegraven, uitreis, 20 Febr. v. Callao n Pisco Commewijne, uitreis, 21 Febr. v. Funchal (Madeira) nè Paramaribo. Deucalion, 21 Febr. v. Valencia n. A'dam. Eos, 22 Febr. v. Rotterdam n. Vigo. Erato, 22 Febr. v. A'dam n. Pasages. Euterpe, 21 Febr. v. Kopenhagen n. A'dam. Föhr, 22 Febr. v. A'dam n. Hamburg. Iris, 21 Febr. te en v. Musel n. Oporto. Ligur, 21 Febr. v. Nörresundby n. A'dam. Merope, 21 Febr. v. Livorno n. Burriana. Nero, 21 Febr. v. Stettin n. A'dam. Oberon, 21 Febr. v. Alexandrië n. Piraeus. Oranje Nassau, thuisreis, 21 Febr. v. Para maribo n. Madeira. Simon Bolevar, 20 Febr. v. Amst. te Ham burg. Telamon 22 Febr. v. Amst. n. Hamb. Theresia L. M. Russ, 21 Febr. v. Amst. naar Lissabon. Zeus, 20 Febr. v. Lipari n. Tunis. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, 22 Febr. v. Amst n. Hamb Peursum, uitr., 22 Febr. te Pernambucc Salland, uitr., 22 Febr. te B.'Aires. Zeelandia, uitr., 21 Febr. v. Bahia. ROTTERDAMSCHE "LLOYD, Ameland, 22 Febr. v. Rott. te Batavia. Djambi, thuisr., 21 Jan. v. P. Said. Kota Inten, thuisr., 22 Febr. te Suez. f Patria 22 Febr. v. Rott. te Batavia. i HOLLAND—AMERIKA-LIJN. 1 Dreehtdijk. Pacifick. n. Rott orTiT— Cristobai. F*«*. Nebraska, Rott.-Vanc., 21 Febr te r»i Nw. Amsterdam, 22 Febr. v. Rott York. Ne» Rotterdam, toeristenv.) 22 Febr. te ai~ Veendam, 20 Febr. v. N. York te Laatste bepichiljf^ HET SPOORWLüONGELÜïnnï1^ KENOSHA. BIJ Met betrekking tot het spoorweg0no^„i Kenosha in den staat Wisconsin wordt gemeld, dat het ongeval van veel grom^0* omvang blijkt te zijn dan aanvankelifk werd. 1 K*®*» Behalve de reeds gemelde 5 dooden van a personentrein zijn nog meer da nhonderd rt? zigers gewond. De meeste reizigers waren den terugweg van Chicago, waar zij den dag hadden doorgebracht. Onder hen berin" den zich vele vrouwen en kinderen Na de botsing ontstond een onbeschriife'iik paniek, daar verscheidene wagens van X goederentrein in brand waren geraakt en' ril brand dreigde over te slaan op den personen LORD CECIL INDE COMMISSIE VAN ELF. LONDEN, 2 4Febr. Lord Cecil vertegen woordigt Engeland in de Commissie van Elf, die heden te Genève bijeenkomt ter be raming van de noodige maatregelen om het Voikenbondspact in overeenstemnrng te brengen met het Kellogg-pact tot uitban ning van den oorlog. De commissie werd op initiatief van de Britsche regeering door de laatste Volken bondsvergadering ingesteld. WEER BOTSINGEN IN BRITSCH-INDIE LONDEN, 24 Febr. Gisteren hebben te Una in den staat Junagadh ernstige bot singen plaats gehad tusschen Hindoes en Mohammedanen; dientengevolge is de staat van beleg afgekondigd tot Woensdag 3.S. Van de zijde der Hindoes wordt meege deeld, dat bij de relletjes ongeveer 125 Hindoes gewond, ter-wij] eenige winkels en magazijnen van Hindoes door d< Mohammedanen geplunderd en in brand gestoken zouden zijn. AMAN OELLAH OP REIS. KONSTANTINOPEL, 24 Febr. De vro* gere koning van Afghanistan, Aman Oel- lah, is heden aan boord van het stoom schip „Serimaris" te Konstantinopel aan gekomen. Dinsdag gaat hij door naar An gora, waar hij een bezoek zal brengen aan Kemal Pasha. In Turksche diplomatieke kringen is men van meening, dat Aman Oellah op reis is gegaan met het doel, de houding van Turkije te vernemen voor het geval dat hij naar Kaboel terugkeert. AllSTEItDAlISCIIE HEERS (Uauapgen pei drudlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 5 1918 k BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. V r. Berkels' Patent Calvé Delft Cert.jj Centrale Suiker HolL Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITEN!» 'Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur 4 Cult. VorstenL 1 Dito actions 4 Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong 4 PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi g Interc. Rubber 4 SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn t HolL Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust s 4 Oude Deli i s 4 Senembah 4 Deli Batavia t AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdividend. fExclaim. .1 Vorige koers 102Vlt 175 2211'4 157 522 /j 2S8 114» 8 1571/4 147 551-g 891/3 335V» 465 72I/4 H61/4 101Vs 33 1833/4 300 582 412 154 130.80 68 180/j 1771/» 123 3683/4 38418 162'/, 1901/2 129Vj 221 138 6% 333/2 30-/4 180 /2 8H/4 65 110 383 423 415 60 25/6 229 57 pl m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. g.15 174 5 520 288 113-/2-4 155 146 113i-4j 155V» 146 113-i 156 i 1561/s 331 461 328-31 458 60 329-f 330 461 72 V» 32'/ie 183V, 302/, 580 580 412 578-80 184 181-4 1821A 382'/, 382 3 160 382-7» 160-i 191 Va, 127 138 120-/, 223 6/'g-7 188-1 135 67» 6/s 1SS-9 120/,-3 223/4 134 ó/s 1 1 II 180 110 383 424'/, 417 110 383/3 424 414-7 108 107 375 410 25S/s-i 61V» 251s-2 57 v/.46v "Uvi o V 4 JJV/ll IIVUC.1I - WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCt. Londen •"•IV Ber lijn Parijs Brussel (Belga) 4 Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo 3 New-Yovk NIET OFFICIEEL. Vorige koers 12-12/(6 59.55 9 v. 34.'o 42 13 35 'i- 'j 66 82 4 66 «2>/j 66.72/, 19 05 Koers op heden 3 uur 12.126 59.53 9.76 34.75 48.12-/» 35.127, 66.80 66.92'/, 66.70 i 2.493» tl*"

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8