irin-tabletten Asp SpifOSdl - oplossing, Ondragelijke smarten Provinciaal nieuws kunnen in spieren en gewrich ten door rheumatiek, ischias en spit in den rug veroor zaakt worden. U weet, dat de pijnen lenigen. Steunt deze werking echter nog, door de pijnlijke plek ken in te wrijven met welke diep in de huid dringt. In overeenstemming met het advies der Commissie van bijstand voor het Sportpark hebben wij daarom over 1929 een proef genomen met stalling in eigen beheer. De over het jaar 1929 genomen proef kan uitstekend geslaagd heeten. In 1929 bedroegen de inkomsten uit de stalling van auto's, motorrijwielen en rijwielen 503.75, niettegenstaande de tarieven voor auto's en motorrijwielen respectievelijk teruggebracht zijn van 1 tot 0.50 en van 0.50 tot 0.25, ter wijl de uitgaven waren 265.51 voorna melijk wegens arbeidsloon voor het stal len, bedragende bij voetbalwedstrijden en draverijen 2.per man en per mid dag en bij andere gelegenheden 5 per man en per keer, zoodat de netto;op- brengst over 1929 238.24 beliep. Deze opbrengst is aanzienlijk hooger dan Van 't Hof ir, 1928 en de beide voor afgaande jaren aan pacht betaalde en ook hooger dan de som, die adressant thans bereid is te betalen, nl. 190. Onder deze omstandigheden is het niet gewenscht weer tot verpachting der stalling over te gaan. De overige door ,Van 't Hof in zijn adres geuite bewerin gen meenen wij te mogen laten rusten, aangezien zij niet rechtstreeks van be lang zijn voor de beoordeeling der vraag, of aan verpachting der rijwielstalling dan wel aan eigen beheer de voorkeur moet worden gegeven Naar aanleiding van een en ander st. Hen wij U, onder overlegging van het instemmend advies der commissie van bijstand, voor op het adres van A. van 't Hof, voornoemd, afwijzend te be schikken. KOEDIJK. Zaterdagavond werd door de begrafenis- vereeniging „De Laatste Eer" de jaarverga dering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer W. de Geus als vice-voorzitter, daar de voorzitter, de heer P. Hart, nog niet aanwezig was. Uit het jaarverslag wordt vernield, dat er 19 begrafenissen hebben plaats gehad, waar van 12 van leden der vereeniging, 2 buiten de gemeente en 1 crematie. Het personeel is verzekerd tegen ongevallen in het bedrijf te gen 1 per dag ten hoogste 6 weken. Twee dragers hebben bedankt, waarvoor weer 2 andere zijn aangesteld en een strijkster heeft bedankt en is door een ander vervangen, tinde 1929 was het ledental 801. Dé secre taris ontving den dank voor zijn verslag. De verlies- en winstrekening sluit in ontvangst en uitgaaf op 3322.89 met een winst van 2503.58. De heer K. de Waal adviseerde namens de financieele commissie tot goed- leeuring, waartoe werd besloten. De heer Hart, inmiddels ter vergadering gekomen, nam thans de leiding en bracht naar voren het bestuursvoorstel tot uitloting van 6 aan deelen. De heer Joh. Blaauboer vroeg of er feen aandeelen meer uitgeloot worden, daar et bestuur ook nog komt met salaris-verhoo ging. De voorzitter antwoordde dat het een slecht jaar is geweest en wees op de voor gaande jaren toen er meer is uitgeloot. Ten slotte werd het bestuursvoorstel aangeno men. Het voorstel om het salaris van den penningmeester te brengen op 100 en dat van den bode op 125, werd na eenige be sprekingen met hieerderheid van stemmen aangenomen. Bode en penningmeester dank ten voor de toegestane verhooging. De ver gadering werd onderbroken, om aan den heer F. Blaauw, directeur van het Cremato rium te Velsen, het woord te geven, omdat zijn tijd beperkt was. Spr. begon met de ge schiedenis en zeide: er zijn vier manieren van lijkbezorging, begraven, verbranden, op een boom binden en laten verdrogen en aan het water toevertrouwen, zooals op schepen. Vanaf de jaartelling van Christus is be graven en verbranden bekend, doch de re geering van Karei de Groote maakte aan de verbranding een einde. In 1850 tot 1860 kwam de verbranding naar voren uit een gezondheidsoogpunt en in 1876 kwam het eerste crematorium in Milaan tot stand. Op 28 December 1874 kwamen 18 mensehen in Rotterdam bijeen om de lijkverbranding tot stand te brengen waarvoor in den lande vee! belangstelling was. Enkele leden brachten het in de Tweede Kamer ter sprake. In 1909 werd besloten tot het bouwen van een oven, waarvoor een bedrag van 75000 werd ge geven en op de particulieren begraafplaats Westerveld te Velzen werd in 1912—1913 een Crematorium gebouwd voor rekening van de vereeniging van lijkverbranding. In 1914 had de eerste crematie plaats. Dit klom met de jaren op en heden geschieden er per jaar 500, De crematie is goedkooper dan een eerste of twee klas begrafenis in onze groote steden. Meent men aat voor het opsporen van een misdaad de crematie tegenwerkt, het is juist anders om, omdat er zeer strenge maatregelen genomen werden voor de doods oorzaak, waarvoor de doodschouwers hun naam moeten zetten. Spreker gaf een paar gevallen die een misdaad naar voren brach ten. De voorstanders van crematie zijn erge tegenstanders van begraven. Bij het graf proces is er geen sprake van rust in vrede er is een slagveld. Spreker noemde dit een gevoelszaak, doch het ontbindingsproces in den oven is een snel proces. Verder werd door spreker behandeld wat noodig is om tot crematie toegelaten te worden en hoe de uit vaart plaats heeft, doch alles geschiedt vol piëteit en eerbied. Spreker hoopte dat hij he denavond iets heeft bijgedragen cm het werk der crematie duidelijk te doen worden. De rede was met stille belangstelling gevolgd en het woord van dank van den voorzitter had de volle instemming der aanwezigen. Het verdere gedeelte van de agenda werd af gehandeld. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heeren L. Vethaak n M. Mulder werden herkozen en in de ilaats van den heer K. de Waal, lid van de financieele commissie, niet herkiesbaar, werd benoemd de heer Joh. Blaauboer. Bij de nu volgende rondvraag zeide de heer P. Zwetsman dat voor het vele werk het noodig is dat de financieele commissie 4 maal per jaar vergadert. Na eenige be sprekingen van huishoudelijken aard volgt sluiting der vergadering, met dank aan per soneel en leden. NOORESCHARWOUDE. Feestavond Bond voor Staatspen- sienneering. De jaarlijksche feestavond van de afdee- ling OudkarspelNoord-Scharwoude van den Bond voor Staatspensionneering heefï Zaterdagavond plaats gevonden in het lokaa; van den heer J. de Bakker. De zaal was overvol, zoodat velen met een staanplaats genoegen moesten nemen. Diverse spreuken getuigden van het doel van dezen avond, de propaganda voor het premievrij staatspensioen. Muzikale medewerking werd verleend door de heer Stammes en Van Twuijver met viool en piano, wat de stemming er al direct in bracht. Het was tegen 8 uur, dat de voorzitter, de heer Chr. Olthoff eenige woorden van welkom sprak, in he bijzonder aan de vele aanwezige ouden van dagen. Verder een hartelijk woord van welkom aan den burgemeester van Oud karspel met zijn echtgenoote en aan de afge vaardigde van Barsingerhorn, alsmede aan de heeren musici, de tooneelisten en pers. Het is zeide spr. nog steeds niet gelukt na een strijd van 28 jaren het staatspensioen te veroveren. Daarom mag niet eerder gerust worden of dit moet bereikt wezen. Het is een eerste Christenplicht te helpen het staatspen sioen te verbreiden. Dat dit hier nog niet wordt begrepen, bewijzen ons de landen Enge land en Denemarken, waar het door de Chris tenen wel wordt verstaan. Met een opwekking aan hen die nog geen lid zijn, om zie haan te sluiten, verklaarde spr. dezen avond voor geopend. (Applaus Hierna werd door de tooneelver. „Het Kleine Tooneel,, de bekende komedie in drie bedrijven „Overschotje" opgevoerd, gevolgd door de één-acter „Baas boven Baas" van Defresne. Het spel was zooals wij van dit gezelschap gewoon zijn, uitstekend te noemen, Loven het gewone dilettantisme. De grime werd keurig verzorgd door den heer Ridderikhof van I 'oorn, terwijl de too neelaankleeding gratis verstrekt werd door do Fa. C van Zijl te Oudkarspel. Tij eens de pauze verkreeg burgemeester Wijnveldt nog het woord, die in de eerste plaats dankte voor de begroeting van den voorzitter. Hoewel met de laatste verkiezin gen, zeide spr., het staatspensioen nog niet veroverd is, is er toch een lichtpunt, n.1. de nieuwe salarisregeling van burgemeester en secretarissen, waardoor de gemeente ambtena ren in het genot gesteld worden van premie vrij pensioen. Spr. bracht een woord van hul de aan den gemeenteraad van Oudkarspel, die in z'n j.1. Vrijdag gehouden vergadering be sloten heeft aan alle gemeente-ambtenaren premievrij pensioen te verleenen Spr. wekte de aanwezigen op om in groote getale toe te tre- Jen tot den bond, opdat dit zijn terugslag za! vinden op het stembiljet. Met een woord van dank aan het bestuur en een driemaal hoera aan „Het Kleine Tooneel", waar allen mee instemden, eindigde zijn sympathieke toe spraak. (Applaus.) De voorzitter dankte voor de gesproken woorden en hoopte, dat velen gevolg zullen geven door lid te worden. Bij sluiting bracht spr. nog een woord van hulde aan het eene raadslid (de heer Kwadijk) van Noord-Scharwoude, die in den gemeente raad alleen gepleit had voor vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting voor dezen avond Hiermede was het einde gekomen van dezen uitstekend geslaagden propaganda-avond. SCHOORLDAM. De laatste Nutsavond in dit seizoen werd Zaterdag in het lokaa' an den heer J. H. ter Burg gegeven. De opkomst was zeer groot, zulks in tegenstelling met de beide voorgangers, die tegen alle gewoonten in, minder druk waren bezocht. En 't is weer een ouderwetsche Schoorl damsche Nutsavond geworden, waarin de eenvoudige humor en het intieme, hoogtij hebben gevierd. De zeer groote opkomst had zijn oorzaak o.a. daarin, dat er weder een revue ten tooneele zou worden gevoerd, ge schreven en in scène gezet door den heeï Laurman. En 't lag velen nog versch in hel geheugen hoe enke'^ jaren geleden een door dezen heer geschreven revue heeft ingesla gen. Eerst opende de heer Damiaans, als waar nemende voorzitter, die ook als secretaris fungeerde. Hierna iets nieuws; het optreden van „Schoorl's intiem kwartet" waarvan we zelfs het bestaan tot heden niet kenden Doch de eerste kennismaking was goed. De dames Kramer en mej. Klijer met hunne ac coord-zithers en de heer Jb. Kuijper met zij ne viool gaven zoowel bij het begin van den avond als na de pauze, goede muziek, waar door variatie in het program werd gebracht Na deze muziek, zang van de heeren Biesboer en den Das. en hierna al dadelijk de revue: „Laat ze maar Kletsen". Deze is zeer goed en vlot van stapel geloopen, terwijl de costumes en tooneelaankleeding in orde waren. Dit alles zijn voorname factoren om een revue te doen slagen. We denken hierbij vooral aan de mooie costumes van de schoone bewoonsters van "e bodem van de zee, alsmede aan het décor ij het diepzctafereel en dat van de onbe- aakte overwegen gebruikt. Dit alles was keurig verzorgd. Ook de zangnummertjes, alles op bekende melodieën, sloegen bij het publiek in. Er werd hartelijk meeegezongen. Natuurlijk mag bij een revue ook de clownerie niet ontbreken en die was hier in orde; Kris (H. M. Laurman) en Kras (S W. de Leeuw) hebben de menschen niet zoo weinig laten lachen, en Roosje (Mej KI Sevenhuijsen) was hun goedé gezellin. En dan ontbrak ook natuurlijk de critiek op om geving en eigen plaats niet. Zonder dit geen n-vue. Nu, er is genoten hoor! 't Was werke lijk aardig. Hierna volgde nog een dansje doch zeer kort. daar om één ifar moest wor den gesloten. Het café is door den Rijkswa terstaat ten dienste van den weg aangekocht, en we meenden dat er bij de slooping zoo'n haast was dat, evenals bij een circus, in het middernachtelijk uur reeds zou worden bc gonnen. Dit was echter niet zoo. De vroege sluiting had andere oorzaken, doch met dat al was toch op dit sluitingsuur meteen het cogenblik gekomen dat het gebouw, waarin zooveel gezellige Nutsavonden zijn gepas seerd. had afgedaan. Het nieuwe lokaal, straks rovaal aan een mooie verkeersweg gelegen zal natuurlijk volkomen beantwoorden aan den eisch des tiids. Dat ook de bekende intimiteit van <1? Nutsavonden er in za! worden overgebracht HBNSBROEK. Gemeenteraad E>e raad dezer gemeente kwam Donder dagnamiddag ten 2 ure in voltallige zitting bijeen, onder voorzitterschap van burge meester-secretaris, de heer Kooiman. Na vaststelling der notulen werd medege deeld dat bij opname van de kas van den administrateur van het G E. B. aanwezig moest zijn en ook was 4433,92; dat de sper-schakelaar, waarover de heer Schrooder in de vorige vergadering had gesproken, toe behoorde aan het G. E. B. en als zoodanig is opgeborgen; het nieuwgebouwde brandspuit huisje in den Wogmeer afgeleverd is aan de gemeente. Bericht was ontvangen van Ged. Staten, ciat tot 1 Mei 1930, vrijstelling van het vak lichamelijke oefeningen is gegeven. Na dere voorstellen van B. en W. dienaangaan de zullen den raad eerdaags bereiken. Het eenige ingekomen stuk van de vleesch- keuring werd voor kennisgeving aangeno men. Vastgesteld werd den pensioen-grondslag van den heer C. Evers op 300, van den heer Jaca Koning op 100 te brengen. Daar bij de gratificatieregeling rijksveldwacht be zwaar was ingekomen van den rijksveld wachter over de clausule per keer. werd voor den algemeenen dienst thans 50 per jaar voor den te Obdam ge6tationneerden rijks veldwachter uitgetroken. Op voorstel van B. en W. werd na eenige besprekingen besloten de telefoon-doorver binding te doen plaatsen bij den burgemees ter aan huis. De kosten, daarvan, groot 27.50, zullen door de gemeente gedragen worden. Voor noodgevallen stelde ae voor zitter zich gaarne disponibel tot het doen ge bruiken van het toestel. Als eenige inschrijver voor huur van de voormalige bodewoning was aanwezig de heer J. Plas, do:r wien de woning is ge huurd met 1 Mei a.s. voor 4 per week, met drie maanden vooruitbetaling en een opzeg gingstermijn van 3 maanden. Zonder hoofdelijke stemming werd het plaatsen van een nek op de gedempte sloot bij de nieuwe school gegund aan den heer H ce Graaf, smid alhier, voor de somma van 252,10, onder beding dat 4 weken na de officieele opdracht, het werk moet zijn afge leverd. Wederom zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van B. en W. aangeno men, om de winst van het G. E. B. over 1929, groot ongeveer 900, over te boeken op het afschrijvingsfonds, groot 2349,59 Voorts werd besloten tot den verkoop over te gaan van de oude schoolbanken, uitgezon derd die welke nog voldoende voor gebruik in aanmerking komen tot het bezetten van 1 lokaal, voor eventueele cursussen. De ver koop zal zij afslag plaats hebben. Op voorstel van B. en W. werd voorts be sloten het gemeentewerk niet meer per jaar aan de vaklieden, waarvan er meer dan twee voor in aanmerking komen (in deze de tim merlieden) op te dragen, maar, om een bete re verdeeling te krijgen, een grens te stellen van plra. f 300. Bij de rondvraag informeerde wethouder Smal voor de bewoners van het „padje" en het „dijkje", aan den „uitgang", of aldaar een lantaarn geplaatst kan worden. De voorzitter stelde voor, een schriftelijke aanvrage tot het Gemeentebestuur te richten De heer Visser vroeg inlichtingen omtrent den schoorsteen van de nieuwe school. De voorzitter deelde mede, dat de central» verwarming thans op den kleinen schoorsteen trok en de groote in het voorjaar, wanneer de kachels uit zijn, nagezien zal worden. Hierna volgde sluiting. W ARMENHUIZEN. De Tuinbouwvexeeniging „De Noord hield Vrijdag hare algemeene vergadering in het café van den heer G. J. Mosch des avonds om half acht. De voorzitter, de heer W. Gutker, verheug de zich over de groote belangstelling. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat er een onderhoud had plaats gehad met het bestuur der vereeniging L. T. B., welke te kennen gaf, oin te kunnen aansluiten bij de C- V. V. en uit te treden als lid van de tuin bouw vereeniging De Noord. Een schrijven was ontvangen van den heer Herwijn, controleur van den Plantenziekten- kundigen Dienst, om een lezing te houden. De voorzitter vroeg aan de vergadering, of het gewenscht is den heer Herwijn te laten komen. De heer D. Mink vroeg, wanneer de uit treding der leden zal plaats hebben, en hoe veel leden de vereeniging zullen verlaten De voorzitter antwoordde hierop, dat dit eerst het volgend jaar Januari 1931 zal plaats hebben, en ongeveer 30 leden onze vereeni ging zullen verlaten, 't Bestuur is van mee ning. dit niet te mogen tegenwerken. De heer D. Groet was het beireffende de tweede mededeeling met het bestuur eens, om den heer Herwijn te laten komen, om het een en ander tc kunnen vernemen. De penningmeester, de heer K. Molenaar gaf een duidelijk financieel verslag over 1929 Binnengekomen was aan ontvangsten 408.15, aan uitgaven 367.06, saldo f 41.09 1/4 deeL netto opbrengst Druivencern aan ontvangsten 102.02, aan uitgaven f 146.78, te kort saldo f 44.76; saldo balans 2464.67. De heer K. Tesselaar deelde mede, dat alle rekeningen door hem waren nagezien, en alles in orde werd bevonden. Het jaarverslag van den penningmeester gaf daarna een uitvoerig jaarverslag, dat onder dankzegging van den voorzitter werd goedgekeurd. Aanwijzing rekening-commissie. Door den voorzitter werden hiervoor aan gewezen de heeren D Mink. wethouder de Groot en Arie Süjkerman, welke bereid wa ren deze functie te vervullen. Verkiezing bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Jac. de Groot en K. Moenaarl. Bovengenoemde heeren werden met groote meerderheid herkozen Verkiezing lid van het Centraal Bestuur C. V. V. w :ns periodieke aftreding van den heer W. Gutker. Bovengenoemde heer werd met bijna alle stemmen herkozen. Voorstel van het bestuur om twee aan deelen af te staan de afdeeling van den L. T. B. alhier. Het bestuur heeft gemeend, dit te moeten toe staan, wanneer dit gaat op billijke gron den, hoewel 't bestuur hen die uittreden, met leede oogen zien gaan, en spr. zelf van de eerste leden is overgebleven. Omdat het be stuur de billijkheid hiervan inziet, heeft het gemeend twee aandeelen, van elke 1.0 leden een aandeel, moeten toestaan, aan deze nieuwe vereeniging. De heer A Tesselaar merkte op, dat de nieuw-opgerichte L. T. B. reeds 8 jaren be staat, dus een bestaande vereeniging is. De heer D. Mink zeide te gelooven, dat het de leden wel vreemd voorkomt, om twee aan deelen te verstrekken. Hij vroeg zich af: mag dit volgens 't reglement zoo maar gebeuren? Verder zeide spr. dat hij niet wist of het be stuur daartoe het recht heeft. De voorzitter zeideHet bestuur stelde dit voor, om hier in deze vergadering dit voor stel te bekrachtigen. Ook door die leden is het een en ander samen gebracht en reeds 8 jaren lang wordt door hen dubbele con tributie betaald. Die vereeniging moet toch al offers brengen. Andermaal vroeg de heer Dubink, hoe het staat met het reglement. Het komt de leden erg koud op het dak vallen. De secretaris zeide: er staat niets in wat bepaald moei gebeuren bij ontbinding. Er staat geen enkel artikel in. Wij hebben te bepalen om twee aandeelen af te staan. Wij meenen om twee aandeelen af te staan. Wij meenden billijkheidshalve, dit te moeten doen. Met de opmerking van den heer Mink was de secretaris het niet eens. Het staat een maal op de agenda. De voorzitter lichtte andermaal den heer Mink in. De heer A. Tesselaar gaf ook nog te ken nen eenig recht te hebben op deze twee aandeelen. Vervolgens wilde de heer W. Dekker den heer Mink overtuigen van het recht en de billijkheid van dit voorstel. De heer Klant gaf ten slotte nog eenige duidelijke uiteenzetting over dit punt. Na een langdurige bespreking werd het voorstel zonder stemming aangenomen. Voorstellen voor de algemeene vergadering C. V. V. De heer D Groet had nog iets over de hoeken van de laadplaats en vroeg of er eerst iemand te water moest vallen. De voorzitter gaf te kennen, dat dit geen punt voor de algemeene vergadering is. De heer Joh. de Groot vroeg of het niet mogelijk is, de labels (U. C. B uit te reiken na afloop der veiling. Spr. zeide: Daar is de plaats, waar men de kooplui en bouwers te samen kan aantreffen. Aan de veiling kent mer. de prijzen. De heer A. Hopman was het met de vorige spreker niet eens. Het naveilen of bonnen geven vond hij niet goed. Hij gaf ook een zeer duidelijke uiteenzet ting over het al of niet geven van labels (bonnen). Na een zeer langdurige discussie gaf de secretaris als veilingleider een duidelijke uit eenzetting, waarbij door de heeren de Groot en Hopman werd naar voren gebracht, hoe moeilijk het is. voor verschillende dingen een grens te bepalen: vooral in zake het bonnen stelsel. Hoewel spr. zelf de bonnen afgeeft, en ook persoonlijk er niet voor is, komt men toch er voor te staan, dit alsnog te doen. Ook wat be treft het naveilen der kool. Na eenige toelichtingen door den voor zitter en den heer Klant werd besloten op den ouden voet door te gaan. De heer C. Tesselaar stelde voor om aan het Westeinde van de veiling een good aan te bouwen voor de koude. De voorzitter was van meening, dat hft bestuur dezelfde meening heeft De heer Klant zeide, dat dit wel ter flege overwogen was. Het Centraal Bestuur zag daar wel een beetje tegen op. Wei is dit in het vorige plan opgenomen, maar de kosten daarvan zijn nog al hoog. Bij de rondvraag zeide de heer KI. Nannes, dat het leven van aardappelen aan 't spoor zooveel tijd in beslag neemt. De heer J. Gutker vroeg naar de ijsboeier. De voorzitter gaf op de vraag van den heer Nannes afsmede van den heer Gutker, een bevredigend antwoord- Ook de heer Mole naar gaf nog eenige toelichting aangaande de ijsboeien. De heer KI. Tesselaar Rz., die de erwten- veiling nog even aanstipte, en die door den heer Klant werd beantwoord, werd voorge steld een en ander op de algemeene vergade ring nog ens te bespreken. Daar de rondvraag niets bijzonders n-v leverde, sloot de voorzitter onder dank! zegging voor de aangename bespreking vergadering. Dezer dagen vergaderde in het lokaal van den heer Slikker wederom een aantal land en tuinbouwerspatroons met het doel om bii ziekte en ongevallen elkander te steunen Zooals op de laatste vergadering nog geen definitieve beslissing kon worden genomen omtrent enkele punten, zoo zou nu het voor loopig reglement worden voorgelezen en zoo nocdig verbeteringen worden aangebracht De voorzitter, de heer C. Barsingerhorn Kz-, opende de vergadering en heette da aanwezigen hartelijk welkom. Spr betreurde het dat niet meerderen aan den oproep ge- koor hadden gegeven omdat er bij de 40 con vocaties die zijn rondgezonden maar 21 per sonen zijn opgekomen. Hij hoopte, dat velen toch als lid zullen toetreden, la. ten wij als voorbeeld nemen de zus tervereniging te Koedijk waar bij de oprich ting slechts 11 leden deelnamen Zij telt thans 40 leden. Hierna werd het voorloopig reglement voorgelezen en werden enkele ar tikelen gewijzigd. Hierover ontstond onder de aanwezigen nogal eens verschil van mee ning, doch die bezwaren zijn zooveel moge lijk uit den weg geruimd. Er werd tot een officieel reglement overgegaan Besloten werd, dat 1 April a.s. de vereeniging „Steunt Elkander" in werking zal treden en ieder land- en tuinbouwer als lid kan toetreden die den leeftijd van 18 jaar heeft bereikt en den leeftijd van 55 jaar niet heeft over schreden.'Na dien datum kunnen zij alleen als lid toetreden, die nog geen 35 jaar zijn en een medische verklaring moeten kunnen overleggen, dat ze vrij van lichaamsgebre ken zijn, en goed gezond zijn. Voorts werd besloten dat als lid kunnen toetreden de pa troon of diens zoon, die in hetzelfde bedrijf werkzaam zijn en den leeftijd van 18 jaar heeft bereikt. Een voorstel van den heer G. Groet, om inp'aa's van den patroon een in dienst zijn de arbeider te verzekeren werd met op 2 na algemeene stemmen verworpen waarop de heer Groet zich verwijderde, daar hij onder andere bepalingen niet als lid wilde toetre den. Het inleggeld voor de leden is bepaald op 1 en de contributie op 50 ets. per jaar. Zii die nog lid wenschen te worden, kunnen zich opgeven hij den secretaris-penningmees- ter. den heer P. Pie. De voorzitter bracht een woord van dank aan de bezoekers voor de aangename bespre kingen en hoopte op een goed succes voor de vereeniging. HEILOO. Zondagmorgen ontdekten eenige voorbij gangers een sterke rook, die uit de werkplaats van den heer Grijspaarde sloeg. Toen men den eigenaar waarschuwen wilde, bleek het, dat deze niet thuis was. Door krachtig op treden van de buren werd de brand binnen korten tijd gebluscht. De oorzaak bleek een broedmachine, die vlam had gevat. WIERINGEN. De Raad vergaderde Zaterdagmiddag 2 uur. Tegenwoordig waren alle leden. De voorzitter, burgemeester Kolff, opende de vergadering en bracht in herinnering, dat in het nieuwe jaar is in gebruik genomen dt nieuwe openbare lagere school te Hippolytus- hoef. Spr. horpte, dat deze gebeurtenis in het belang van het onderwijs alhier zal zijn. Ver der herinnerde spr. er aan, dat op 10 Februari offic eel is begonnen met het leeg malen van de Wieringermeer, al sprak hij er zijn verwondering over uit, dat niemand van gemeentebestuur en polderbestuur hierbij zijn uitgenoodigd. Ingekomen waren verschillende goedkeu ringsbesluiten en verslagen. De voorzitter deelde mede, dat de eigenaar van de centrale noodslachtplaats den huur prijs met 100 heetf verminderd en heeft ge bracht op 200. Op het verzoek van de Algemeene Ver een v ging voor Bloembollencultuur om een verbod uit te vaardigen tot het telen van bepaalde aardappelsoorten, werd afwijzend beschikt Het salaris van den gemeente-oozichter werd met ingang van 1 Januari j.1. definitief vastgesteld od 2000 per jaar. Vastgesteld werden instructies voor gemeen- tebcde en ccncierge bij het raadhuis. De heer Oden stelde bij deze gelegenheid voor, alle gemeente-ambtenaren en werklieden in vasten dienst een jaarlijksch verlof te geven van 12 werkdagen mt behoud van sa.a- ris. Werd aangenomen. D jaarwedden van de ambtenaren ter secre tarie werden voor elk met 400 verhoogd en gebracht voor den len ambtenaar op 2200 me 4 tweeiaarlijksche verhooging van f 101 tot 2600 en voor den 2en ambtenaar of 1400 tot 1800 (eveneens 4 tweejaarlijv sche verhoogingen van 100). Een voorstel van den heer Lub om een ver goeding te geven voor het bezit van diploma5 werd met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Besloten werd tot het aangaan yan een kasoeldleening bii de plaatselijke Coöperatie ve Boerenleenbank van 36000 tegen rente van 4 3/4 's jaars Tot gemeentebode en conciërge bii het raa huis werd met 6 stemmen benoemd de heer Veerdig Sz. alhier, no. 2 van de aa"he^^£ No. 1 van de aanbeveling, de heer K. Jon|te jan et Anna-Paulowna kreeg bij de eers stemming 1 stem en bij de tweede stemm geen enkele stem. Verder werden u ^5 „tv. op no. 3 van de aanbeveling, den heer 1- ker Vz., 3 stemmen, terwijl de heer S. C. KW 2 stemmen kreeg. Tot lid der commissie van toezit-ï S. lager onderwijs werd benoemd de nee luisting, hoofd der bijzondere school te De rondvraag leverde weinig belang* op, waarna sluiting. KORTE BERICHTEN- Prins Hendrik heeft het schap aanvaard over de groote is*" 5 bloemententoonstelling, die van den April e.k. gehouden wordt. Zondagmiddag heeft de Konjfl tafel „Zang en Vriendschap" te Haa*® verband met haar honderdjarig besu- receptie gehouden, die zeer druk bezop"

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6